KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Petrohrad : CSKA Moskva - 10. ledna 2021   16:30

Petrohrad
Petrohrad
12:23' Kuzmenko (Burdasov, Ivan Morozov) • 28:41' Kuzmenko (Kemppainen)
2:3
(1:0, 1:1, 0:1 - 0:1)
CSKA Moskva
CSKA Moskva
23:21' Ar. Sergejev  (Šalunov, Okulov) • 48:40' Tělegin  (Andronov) • 62:55' Okulov  (Šalunov)
Petrohrad
Samonov (Askarov) – Bengtsson, Tokranov, Fantenberg, Ožiganov, Antipin, Kirsanov (A), A. Bělov – Strömwall, M. Aaltonen, E. Galimov (A) – Burdasov, Ivan Morozov, Kuzmenko – Timkin, Kemppainen (C), Ketov – Starkov, Cicjura, Grošev.
A. Ravodin, E. Romasko – N. Viljugin, A. Sysujev
Ledovyj dvorec, Petrohrad
CSKA Moskva
Lars Johansson (Šaryčenkov) – Kiselevič (A), Ar. Sergejev, Blažijevskij, M. Robinson (A), Dahlbeck, Samorukov, Ibragimov – Tělegin, Andronov (C), Alexandr Popov – Leipsic, M. Kempe, Sošnikov – Okulov, Šalunov, Mamin – Maximov, Sorkin, Korosteljov – Mingačjov.

V prodloužení byli hosté lepším týmem a po celou dobu měli puk na svých hokejkách. Po dvou šancích se nakonec prosadil Okulov a ten vystřelil plusový bod pro svůj tým!
Celkově jsme mohli vidět defenzivnější hru, ze které naštěstí padaly branky!
62:55'
CSKA právě vstřelilo branku!
Autorem branky je KONSTANTIN OKULOV, který ukázal perfektní držení puku a taky dokázal dobře vystřelit přes bránícího hráče. Alexandr Samonov možná ani nečekal tohle zakončení pod jeho horní tyčku. Asistence: Maxim Šalunov.
62:31'
Hráč nyní sám vyvezl puk z útočné třetiny a CSKA se pokusí o další nový přechod.
61:36'
Petrohrad se musí opět bránit snaze svého soka, ten je zatím v prodloužení lepším týmem.
61:08'
Brankář hostí musel daleko od své branky a zvládl i dobře rozehrát.
60:37'
Vzápětí další šance, kdy už daleko z lepší pozice zakončoval Maxim Šalunov, ale Samonov našel puk ve své výstroji.
60:24'
Hráč Moskvy se udělal prostor ke střele, ale minul branku!
60:01'
Střely na branku ve třetí třetině: 4:10!
Hosté dokázali v nikterak záživné třetí třetině vyrovnat a vynutili si prodloužení. Lze konstatovat, že nejlepší podívanou přinesla druhá třetina, kdy padlo i více branek a oba celky si zapsali nejvíce střeleckých pokusů.
60:00'
59:14'
Malte Strömwall opouští trestnou lavici a hosté nyní promarnili slibnou šanci k vítězství.
58:46'
Nakonec nikoliv, Moskva ztratila u mantinelu puk a soupeř jej dostává až k brance CSKA.
58:17'
CSKA zavezlo puk do pásma a nyní už to vypadá, že se jim podaří dostat do kombinační souhry.
57:04'
Nepříjemnost pro domácí a hosté mají velkou šanci otočit průběh utkání na svou stranu. Malte Strömwall byl vyloučen za podrážení.
57:04'
Nyní musel zasahovat na druhé straně i Samonov, který raději přikryl puk před soupeřem.
55:57'
Po lehčí střele chytá puk do své výstroje Lars Johansson. Před ním si dva hráči měli co říct, ale rozhodčí velmi rychle přerušil oba kohouty.
54:55'
A jako v předešlých třetinách i nyní sledujeme delší pasáž hry bez přerušení.
54:16'
Dobrá střela z pravé strany byla sražená a puk se snesl do vzduchu. Před branou o něj úspěšně zabojovala obrana Petrohradu.
53:31'
Nyní mají zase domácí o něco více ze hry, ale jsou hodně opatrní ve svém zakládání útoku.
52:18'
Anton Burdasov si hezky nahodil puk do pásma a v rohu jej dojel. Nicméně následně propadl v souboji a nedostal puk před branku.
51:40'
Poslední komerční pauza této třetiny.
51:11'
CSKA dostalo puk za branku a rozehrálo jej až na modrou čáru. Odtud přišlo nepřesné nahození do rohu kluziště.
50:13'
Ale nedokázali zaměstnat brankáře CSKA. Oba celky si nyní budou dávat ještě větší prostor. Uvidíme, jestli některý z týmů neudělá nějakou chybičku.
49:50'
Nyní jsou v pásmu petrohradští, kteří si budou chtít své ztracené vedení rychle vzít zpět.
48:40'
Zcela zničehonic je tu vyrovnání! Andronov vyhrál buly a posunul puk na IVANA TĚLEGINA, který čistou střelou prostřelil brankáře Samonova. Asistence: Sergej Andronov.
48:29'
Moskva se snaží o vyrovnání, ale stále se spíše v útoku hledají a nedaří se jim pořádně zakončovat.
47:16'
Samonov si připsal další zákrok, který byl spíše rutinní a v závěrečné části ještě nemusel čelit nějaké velké šanci soupeře.
46:25'
Až v samotném závěru se musel ve svém brankovišti pro puk natahovat Samonov a přerušuje hru.
45:25'
Prohrávajícímu týmu se nedaří v přesilové hře a nemohou najít nějaký pádný recept na defenzívu Petrohradu, která je dnes na soupeře velmi dobře připravená.
44:25'
Šance pro hosty! Grošev usedá na trestnou lavici za krosček.
43:46'
Až v samotném závěru přišla šance! Andrej Kuzmenko si sjel před branku na přihrávku, ale jeho zakončení zadovkou se mu nepodařilo dotáhnout do zdárného konce.
43:21'
A to se jim podařilo, ovšem nedonutili brankáře k nějakému většímu zákroku.
42:57'
Polovina přesilovky je pryč a Petrohrad rozjíždí další útok, se kterým se bude chtít usadit v pásmu.
42:30'
Puk nyní nebezpečně poskakoval před brankou, nakonec jej obránci Moskvy dokázali uzmout a odrazit do bezpečí.
41:50'
Vyloučení v týmu CSKA Moskva (Bogdan Kiselevič – 2 min., podrážení).
41:10'
Malte Strömwall se ve středním pásmu ujal puku a už chtěl podniknout výpad na branku, ale dva hráči jej dobruslili a vytlačili ze střelecké pozice.
40:27'
Začala nám závěrečná třetina a uvidíme, jestli se hosté dostanou k vyrovnání a dočkáme se i možného prodloužení?
40:01'
Střely na branku ve druhé třetině: 10:5!
Druhá třetina nám přinesla otevřenější hru a více střel na jednu či druhou branku. Moskvě se podařilo vyrovnat, ale Petrohrad si dokázal vrátit vedení rychle zpět. CSKA mohlo následně rychle vyrovnat hru, ale únik v podání Leipsice nevyšel dle jeho představ.
40:00'
39:30'
Ještě snaha před brankářem Moskvy a vypadá to, že Petrohrad půjde do závěrečné třetiny s jedno brankovým náskokem.
38:15'
V závěru jde vidět zvýšený tlak hostujícího celku, který se snaží ještě vyrovnat.
37:40'
Dobrá práce defenzívy Petrohradu, která zastavila počínající útok CSKA hned ve středním pásmu.
37:04'
Hosté se nyní dostali do pásma, ale soupeř je donutil hráč jen podél mantinelu a následně vyhazuje puk.
36:30'
Nyní však musel moskevský brankář dávat pozor! Nakonec udržel puk před sebou.
36:04'
Blíží se nám závěr druhé třetiny a nyní nesledujeme příliš zajímavou hru.
34:53'
Alexandr Samonov musel rychle z branky a v rohu dobře odehrál delší puk.
33:51'
Nyní tu máme opět delší pasáž hry, kdy do hry nemusel zasahovat rozhodčí.
32:59'
Nyní je to spíše vyčkávající taktika ze strany Petrohradu, který víceméně drží puk a nutí soupeře, aby bruslil a neúspěšně napadal.
31:39'
Tento přechod do útoku se domácím moc nepovedl a vypadá to, že se nyní hosté dokážou ubránit.
30:50'
Polovina přesilovky SKA je pryč a uvidíme, jestli se jim podaří dostat do dvou brankového trháku.
29:46'
Vyloučení v týmu CSKA Moskva (Mat Robinson – 2 min., vysoká hůl).
28:52'
Brendan Leipsic mohl rychle srovnat! Po vyhraném buly sed dostal do úniku, ale v těsní blízkosti brankáře se mu nepovedlo ideálně zakončit! Velkou roli sehrál i obránce, který stačil dojet Leipsice.
28:41'
Petrohrad právě vstřelil branku!
Autorem branky je ANDREJ KUZMENKO, který se před brankou ujal odraženého puku a hezky jej přehodil nad beton brankáře. Asistence: Joonas Kemppainen.
28:13'
Tato přesilovka je o něco lepší, Petrohradu se dařilo obsadit pásmo, ale bez kýžené střely.
27:15'
Lars Johansson se provinil podražením, když se před jeho brankou ocitl soupeř.
27:04'
Moskva je v plné sestavě. Následně přichází další faul a Petrohrad bude mít reparát.
26:35'
Ovšem přesilovka v podání SKA není vůbec, ale vůbec nebezpečná. Nyní musí domácí pro puk až ke své brance.
25:03'
Nakonec je vyloučen Bogdan Kiselevič, který srazil soupeře, poté co těsně zabrzdil před svým brankářem. Tato pomsta se hráči CSKA nevyplatila.
25:02'
Jeden z hráčů dojel k brankáři CSKA, který už měl puk ve své moci a ťukl lehce do brankáře. A nejspíše to po komerční pauze vypadá na vyloučení.
24:23'
Hostující celek je stále aktivní v útoku a vyrovnávací branka jim nyní dala novou sílu.
23:21'
CSKA bylo nyní aktivní v útoku a puk přišel na modrou čáru, odkud vyslal bombu ARŤOM SERGEJEV a puk končí za zády Samonova. Asistence: Maxim Šalunov a Konstantin Okulov.
21:28'
Oscar Fantenberg zkoušel vystřelit, avšak jeho pokus byl sražený. Vypadá to, že si domácí v šatně řekli, že budou více střílet.
21:05'
Lars Johansson musel dávat nyní pozor, zničehonic se k jeho brance odrazil puk od hole svého spoluhráče a reflexivně ukryl puk pod svou lapačku!
20:55'
Ihned po vhazování se musel zákrokem ukázat brankář CSKA, který ukryl puk na své hrudi.
20:33'
Hráč hostí jen nahodil puk na branku, ale nezvolil nejlepší variantu založení útočné akce – zakázané uvolnění.
20:01'
Viděli jsme poměrně svižnou třetinu, která nám však nepřinesla žádné šance. Ani počet střel není po úvodní dvacetiminutovce velký – shodně 4:4! Oba celky hrají perfektně v obraně a jen jedno zaváhání CSKA Moskvy bylo po právu soupeřem potrestáno a díky tomu, jsme mohli vidět jednu branku.
20:00'
19:55'
Tak přece jen ještě přerušení, když se CSKA provinilo zakázaným uvolněním.
19:37'
A vypadá to, že hvizd píšťalky uslyšíme až s koncem první třetiny.
19:16'
Již se blížíme ke čtyřem minutám hry bez přerušení rozhodčím.
18:45'
Pád za brankou Petrohradu, ale byl nezaviněný a nyní se vylučovat rozhodně nebude.
17:47'
Závěr třetiny se nám nese v duchu začátku zápasu. Hraje se již delší dobu bez přerušení a bez šancí.
16:34'
Defenzíva Petrohradu už doposud zblokovala šest pokusů o zakončení. A i nyní se jim úspěšně dařilo držet soupeře daleko od jejich branky.
15:29'
Jejich další útočný výpad taky přinesl nebezpečnější zakončení, ale skóre se nám zatím nemění.
15:08'
Domácím se podařilo nyní delší dobu operovat před brankou Moskvy. Byla z toho i střela, která však nebyla přesná.
13:27'
CSKA nyní půjde do čtyř, neboť hrál v šesti hráčích. Petrehrad si zahraje druhou přesilovku.
12:23'
CSKA Moskva vytvořilo chybu ve středním pásmu a jejich soupeř toho využil k přečíslení dané situace. Burdasov hezkou zadovkou oslovil ANDREJE KUZMENKA, kterému puk na čepeli příliš nesedl, přesto se o horní tyčku otřel do branky. Asistence: Anton Burdasov a Ivan Morozov.
11:48'
Puk je za brankou Johanssona a jeden z hráčů Moskvy se chrstá k dalšímu rozehrání útoku.
10:31'
Petrohrad přežil oslabení taktéž bez újmy. CSKA se snažilo ještě udržet v pásmu, ale během chvilky o něj přišli.
09:39'
Bohužel, zatím se hra nese v poklidnějším duchu a ani hosté nemohou najít recept k založení delšího setrvání v útočné třetině.
08:57'
CSKA je v plném počtu a nyní si sami zahrají zkrácenou přesilovou hru. Budou úspěšnější než jejich soupeř před malou chvílí?
08:29'
Vyloučení v týmu SKA Petrohrad (2 min. – zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).
08:25'
Nicméně dnes to vypadá na pořádný boj obou branných řad! Další úspěšné vyhození Moskvy.
07:45'
Ani druhý pokus o založení pásma Petrohradu nevedl k úspěchu. Napotřetí se to již SKA daří a hrají s pukem.
07:20'
Hosté brzy vyhazují puk a již se znovu šikují ve své třetině a čekají na další pokus soupeře.
06:54'
Dahlbeck se provinil podražením soupeře při přechodu modré čáry.
06:54'
Až nyní je tu první přerušení od začátku zápasu! A důvodem byl faul na straně hostí a uvidíme první přesilovku.
06:22'
Puk má hráč hostů u své branky a po vystřídání hráčů rozjeli hosté další útočnou snahu.
05:32'
Jeden z hostujících hráčů už možná i mohl střílet, ale ještě přihrával na levou stranu, kde už si situaci pohlídala defenzíva Petrohradu.
04:51'
Do rohu kluziště se sjeli hned tři hráči Petrohradu a ti doslova složili hráče Moskvy na led. Ani nyní se nepřerušuje.
03:58'
Od začátku zápasu se ještě nepřerušovalo a stále sledujeme hru nahoru a dolů. Čekáme na první vážnější zakončení.
03:26'
Další dobrá práce defenzívy Petrohradu, když u levého mantinelu odzbrojili hráče CSKA.
02:30'
Úvod zápasu se nese v rychlém režimu, nicméně zatím se hra přesouvá z jedné strany na druhou, aniž by brankáři měli nějakou práci.
01:37'
Další útočný výpad Moskvy si pohlídal za brankou Ivan Morozov a za spolupráci s ostatními hráči vyhazují puk ze své třetiny.
00:44'
Jako první v útočném pásmu operují hosté, kteří se snaží o překonání brankáře Petrohradu.
00:01'
SKA Petrohrad

Domácí celek je na druhém místě Západní konference. Nicméně Petrohradu se v posledních kolech nedaří. V posledních třech utkání získal jen bod a to za remízu s Dinamem Minsk. Dnes je čeká jeden z těžkých soupeřů, kterého může KHL nabídnout.
CSKA Moskva

Moskevský celek je na první pozici, kterou si stále svými dobrými výkony drží. I když v posledních kolech mají také hosté herní výkyvy. Po předchozím vyrovnaném zápase s Jekatěrinburgem (1:2 po prodloužení) dokázalo CSKA zvítězit 6:1 proti Nižněkamsku.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:30.