KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Ufa : Novosibirsk - 8. října 2020   16:00

Ufa
Ufa
22:47' Baranov (Kuzmin, Lisovec) • 29:50' M. Vorobjov (Kugryšev) • 56:47' Baranov (A. Semjonov, Korobov) • ' Amirov
4:3
(0:2, 2:1, 1:0 - 0:0)

1:0 (SN)

Novosibirsk
Novosibirsk
08:34' Ilja Morozov  (Romancev, Česalin) • 19:32' Puustinen  (Ruohomaa) • 33:59' O. Li  (K. Alexejev, Torčeňuk)

Vhazování 18:28
Skončil zápas mezi Ufou a Novosibirskem, který musely rozhodnout až samostatné nájezdy, ve kterých se prosadil pouze domácí Rodion Amirov, který se tak stal střelcem vítězné branky. Ufa si tak z tohoto zápasu bere pomyslný bodík navíc.
V samostatných nájezdech zvítězil tým Salavat Julajev Ufa.
Autorem vítězné branky je RODION AMIROV.
Jegor Milovzorov trefil pouze Skrynnika.
Dmitrij Kugryšev také se střelou neuspěl.
Mikael Ruohomaa nevymíchal domácího brankáře.
Vladislav Kartajev se svou střelou neuspěl.
Alexandr Šarov chtěl propasírovat puk mezi betony, ale to mu nevyšlo.
Ilja Baranov svou kličku do forhendu nezužitkoval.
Danil Romancev se střelou na vyrážečku neuspěl.
Střela Michaila Vorobjova mezi betony také neprošla.
Střela Juusa Puustinena mezi betony neprošla.
Rodion Amirov svou střelou zápěstím uspěl.
Samostatné nájezdy začínají.
Skončilo prodloužení, které vítěze zápasu neurčilo, a tak budou k vidění nájezdy.
65:00'
Prodloužení skončilo.
64:36'
Střela Juusa Puustinena nebyla přesná, kotouč se dostává na hole domácích.
63:58'
Hosté vyrazili do protiútoku, který zakončil Alexandr Šarov, ale jeho pokus nebyl přesný.
63:30'
Ilja Baranov kombinuje se svými spoluhráči v útočném pásmu, ale je to bez nápadu.
62:50'
Ke kotouči se dostávají domácí hráči, kteří už míří do útočného pásma.
62:26'
Hosté si nepohlídali přechod přes útočnou modrou čáru, a tak je pískán ofsajd.
61:58'
Hosté měli přečíslení tři na jednoho, ale nepodařilo se jim ani zakončit. Domácí obránce vystihl přihrávku Milovzorova.
61:23'
Kotouč je stále na holích hostujících hokejistů, kteří se zatím ke střele dostat nemohou.
60:40'
Hosté kombinují v útočném pásmu a čekají na vhodnou příležitost k zakončení.
60:29'
Kotouč skončil po tečované nahrávce pod lapačkou Skrynnika, který hru přerušil.
60:10'
kotouč mají po vhazování na svých holích hosté, kteří vyrážejí do útoku.
60:01'
Střely na branku 28:17
Skončila třetí třetina, ve které byli domácí aktivnějším týmem. V 57. minutě dokázal poměrně šťastným gólem vyrovnat Ilja Baranov, který tak posílá zápas za stavu 3:3 do prodloužení.
60:00'
59:40'
Hosté mají puk pod kontrolou. Čas už mají pouze na jeden útok.
59:15'
58:58'
Dělovka Vitalije Menšikova nebyla přesná. Kotouč se dostal do středního pásma.
58:36'
58:16'
Nahození Jokipakky skončilo pouze na břevnu domácí svatyně!
57:38'
Jyrki Jokipakka teď pustil puk do útočného pásma, takže hosté musí založit novou akci.
57:15'
Oddechový čas pro hosty.
57:15'
Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (Dmitrij Kugryšev – 2 min., sekání).
56:47'
Ufa právě vstřelila branku!
Domácí vyrovnávají šťastným gólem! ILJA BARANOV nejprve u modré čáry o kotouč přišel, ale hosté se nezorientovali rychle, a tak si domácí útočník vzal kotouč opět na svou hůl a střelou na vzdálenější tyč Säteriho překonal. Asistence: Alexej Semjonov a Dmitrij Korobov.
56:00'
Hraje se dlouho bez přerušení. Čas rychle plyne, a tak už domácím zbývají pouze 4 minuty na to, aby se jim podařilo alespoň vyrovnat.
55:27'
Alexandr Šarov se dostal do situace jeden na jednoho, ale útočník Sibiru nedokázal bránu soupeře ohrozit.
54:46'
Čtvrtá formace hostí je nyní nastěhována v obranné třetině soupeře. Ke střele se však Oleg Li ani nikdo jiný nedostal.
54:09'
Hosté se opět zmocnili puku a pouze jednoduše jej nahodili do útočného pásma tak, aby se nejednalo o icing.
53:29'
Hosté opět bránu soupeře neohrozili. Je jasné, že hráčům Sibiru jde především o to, aby se nehrálo v jejich obranném pásmu dlouho v kuse.
52:45'
Dmitrij Sajustov je z kotoučem v útočném pásmu a čeká na podporu svých spoluhráčů.
51:50'
Nahození Jevgenije Birjukova skončilo pro překvapení všech až u brány Säteriho, jehož kotouč pouze šťastně trefil. Hosté měli velké štěstí.
51:02'
Na ledě je opět první formace hostí, která je teď často nasazována. V útočném pásmu si však trojice hráčů nevyhověla.
50:19'
Dmitrij Sajustov pouze nahodil puk do útočného pásma a následně jela trojice hostí střídat. S pukem jsou tak opět domácí.
49:35'
Mikael Ruohomaa hledal před bránou najetého Juusa Puustinena, ale nejlepší střelec Sibiru byl dobře strážen.
48:49'
Hosté mohli po delší době zaútočit, ale Jegora Milovzorova nikdo nepodpořil, a tak se kotouč dostal opět na hole hokejistů Ufy.
48:19'
47:58'
Dělovka Alexandra Alexejeva skončila pouze na vyrážečce Säteriho.
47:30'
Hosté odpalují kotouč přes všechny čáry, čímž se na malou chvíli osvobozují.
46:59'
Pokus Philipa Larsena dokázal Harri Säteri vyrazit před sebe.
46:40'
Střela Dmitrije Kugryševa orazítkovala pouze zadní mantinel.
46:19'
Vyloučení v týmu HC Sibir Novosibirsk (Jegor Milovzorov – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).
45:46'
Z levého kruhu pálil nebezpečně Vladislav Lukin, ale jeden z obránců Sibiru ještě následně kotouč tečoval, a tak kus černé gumy skončil na zadním mantinelu.
45:05'
Alexandr Šarov se vydal do rychlého protiútoku, ale útočník Sibiru už neměl mnoho sil, a tak puk pouze odevzdal a odjel střídat.
44:19'
Domácí mají kotouč pod kontrolou ve svém útočném pásmu, ale zatím se nemohou propracovat k nebezpečné střele.
43:30'
Jefim Gurkin ztratil u útočné modré čáry kotouč, ale Jevgenij Česalin dokázal obránce Sibiru zastoupit na jedničku.
42:56'
Zpoza kruhů pálil ze zápěstí Jegor Milovzorov, ale hostující útočník netrefil bránu soupeře.
42:07'
Čtvrtá formace Sibiru si v kombinaci příliš dobře neporozuměla, a tak mají kus černé gumy opět domácí na svých holích.
41:30'
Akci domácího týmu měl zakončovat dobře najetý Jevgenij Lisovec, ale pas na obránce Ufy nebyl přesný, a tak k zakončení nedošlo.
40:47'
Puk se dostal na střídačku hostujícího týmu, a tak je hra poprvé ve třetí třetině přerušena. Vhazovat se bude před Säterim.
40:30'
První útočnou akci třetí třetiny vedl Jegor Milovzorov, ale toho dokázal jeden z obránců Ufy odzbrojit.
40:01'
Střely na branku 19:14
Skončila druhá perioda, která přinesla mnoho zajímavých momentů. Oba celky měly nespočet šancí ke skórování a hned tři z nich se ujaly. Za domácí se prosadil nejprve Ilja Baranov a po něm ještě Michail Vorobjov, ale hosté si vedení vzali zpět zásluhou Olega Liho. Za Alexandrem Skrynnikem zvonila dvakrát tyč a na opačné straně byli domácí dvakrát sami před Säterim, ale tyto šance zůstali neproměněny. Stav je po dvou třetinách v poměru 2:3 pro Sibir.
40:00'
39:40'
Stěpan Sannikov zkusil vypálit přes obránce, ale kapitán hostí bránu Ufy minul.
39:02'
Rozehrávka domácího celku nebyla přesná, a tak se hra po icingu vrátí před Skrynnika.
38:35'
38:30'
Střela z pravé strany moc nebezpečná nebyla, ale domácí pokračují v tlaku.
37:42'
Nahození Philipa Larsena skončila na rameni Säteriho. Nyní jsou domácí ve své obranné třetině.
37:20'
Po pasu Philipa Larsena pálil z první Dmitrij Kugryšev, jehož pokus skončil na vyrážečce Säteriho.
37:05'
Alexandr Torčeňuk ukořistil kotouč a ušetřil několik cenných vteřin pro svůj tým.
36:35'
Vyloučení v týmu HC Sibir Novosibirsk (Nikita Šaškov – 2 min., držení hole).
35:54'
Souboj o kotouč vyhráli hostující hokejisté, ale teď je pískáno zakázané uvolnění v jejich neprospěch.
35:14'
Ani hosté si v útočném pásmu příliš dobře nevedli, a tak je hra ve středním pásmu, kde se nyní bojuje o kotouč.
34:39'
Útočná snaha domácích skončila velmi záhy, a tak se s pukem na holi vydává kupředu Jegor Milovzorov.
33:59'
Sibir právě vstřelil branku!
Hosté si berou své vedení zpět! OLEG LI si nejprve na pravém kruhu přehodil puk na forhend a trefil tyč, ale ten stejný hráč následně dorážel a napodruhé už kotouč v síti skončil. Asistence: Konstantin Alexejev a Alexandr Torčeňuk.
33:12'
Gólovka na opačné straně! Po pasu Stěpana Sannikova pálil zápěstím Dmitrij Sajustov, který orazítkoval levou tyč domácí svatyně!
32:27'
Hosté si opět nedali pozor! Ve stoprocentní gólovce se zjevil Michail Vorobjov, který tváří v tvář Säteriho nepřekonal!
31:30'
Domácí jsou nyní při chuti a celá pětice Sibiru si musí dávat pozor na další případný inkasovaný gól.
30:38'
Další obrovská šance domácího týmu! Naprosto osamocen zůstal před bránou Alexej Pustozjorov, ale ten nedokázal gólmana Sibiru vymíchat!
29:50'
Domácí vyrovnávají skóre zápasu! Po přihrávce Dmitrije Kugryševa se do dobré pozice dostal MICHAIL VOROBJOV, který přešel jednoho hráče a následně dokázal kotouč procedit mezi rukou a tělem Säteriho. Asistence: Dmitrij Kugryšev.
29:34'
Rozehrávka domácího týmu postrádala přesnost, a tak se píská zakázané uvolnění.
29:09'
Jevgenij Lisovec teď přešel přes dva hráče a následně vypálil bekhendem, ale Säteri byl u své levé tyče včas.
28:48'
Pas Danila Romanceva na Jegora Milovzorova přesný nebyl, a tak si kotouč na své hole berou domácí hráči.
28:15'
Vladislav Lukin se dostal do situace jeden na jednoho, ale přes obránce Sibiru se mu přejít nepovedlo.
27:56'
Ilja Morozov si z pozice obránce sjel do pravého kruhu, přebral si puk a natlačil se před bránu, ale brankář Ufy si svou bližší tyč dokázal ustrážit.
27:17'
Kotouč se dotkl jednoho z hráčů na střídačce, a tak je hra přerušena. Vhazovat se bude opět v obranném pásmu Sibiru.
27:08'
Oleg Li si teď v obranném pásmu nevěděl rady, a tak odpálil kotouč pouze na zakázané uvolnění.
26:25'
Juusto Puustinen hledal v mezikruží svého spoluhráče, ale pas finského útočníka skončil pouze na bruslích domácího obránce.
25:39'
Dmitrij Kugryšev kroužil úspěšně v útočném pásmu, následně se tento hráč dostal také k nebezpečné střele, avšak Säteri dokázal svým pravým beton zasáhnout.
24:58'
Po pasu Dmitrije Sajustova pálil z výhodné pozice Stěpan Sannikov, ale kapitán Sibiru vůbec netrefil bránu.
24:27'
Rána Jevgenije Lisovce skončila na zadním mantinelu, od kterého se puk odrazil před bránu, ale Harri Säteri byl pozorný a kotouč přikryl.
23:40'
Hra se nyní přelévá ze strany na stranu, k vidění je vidět spousta nepřesností.
22:47'
Domácí snižují skóre zápasu! ILJA BARANOV se dostal do dobré pozice a střelou přes obránce dokázal Säteriho překonat. Hostující brankář si možná bude tento gól vyčítat. Asistence: Gleb Kuzmin a Jevgenij Lisovec.
22:22'
Oleg Li měl před sebou poloprázdnou bránu, ale hostující útočník nedokázal puk doklepnout za brankovou čáru!
21:23'
Domácí svou útočnou snahu nedotáhli do zdárného konce, jelikož přihrávka na obránce skončila až za modrou čarou, a tak museli domácí hráči vyklidit útočné pásmo.
20:40'
Hosté vstoupili do druhé periody jako uragán! Naprosto osamocený zakončoval z mezikruží Alexandr Šarov, jež nepochopitelně minul bránu soupeře!
20:01'
Střely na branku 7:9
Skončila první třetina, která jak herně, tak také výsledkově vyzněla lépe pro hosty. Gólově se dokázali prosadit Ilja Morozov a v poslední minutě první periody Juuso Puustinen, který zvyšoval na 0:2. Domácí měli dvě slibné šance, ale ani jednu z nich se jim nepodařilo proměnit, a tak hosté zatím vedou o dvě branky.
20:00'
19:32'
Hosté přidávají další branku! Mikael Ruohomaa přejel útočnou modrou čáru a následně našel křižným pasem hůl JUUSA PUUSTINENA, který střelou z první trefil odkrytou část brány. Asistence: Mikael Ruohomaa.
19:15'
Domácí měli nyní obrovskou gólovou šanci, když nahození od modré čáry ještě tečoval Vladislav Kartajev, ale Säteri kotouč za svá záda nepustil!
18:33'
Hosté se nyní pokusili do samostatného úniku vyslat Jegora Milovzorova, ale naštěstí pro domácí nebyla přihrávka na něj vůbec přesná.
17:42'
Hosté uklidňují situaci za svou vlastní bránou a vyrážejí kupředu. Útok vede Dmitrij Sajustov.
16:58'
Útočná snaha Sibiru nikam nevedla, a tak se kupředu vydávají hráči domácího celku v čele s Dmitrijem Kugryševem.
16:17'
Do samostatného úniku se dostal Daniil Skorikov, jenž svou původní střelu ještě dorážel, ale Säteri si připsal dva úspěšné zákroky!
15:29'
Vitalij Menšikov dostal puk na modrou, a tak jej jednoduše poslal na bránu soupeře. Skrynnik si připsal další zákrok.
15:05'
Hosté hrají v posledních šesti minutách s velkým přehledem. Alexandr Skrynnik je opět v permanenci proti druhé formaci Sibiru.
14:35'
Po přihrávce Jegora Milovzorova pálil z mezikruží Jevgenij Česalin, jehož pokus skončil pouze na levé tyči!
14:00'
Až nyní se po delší době domácí osvobodili a míří do útočné třetiny, kde se pokusí něco zajímavého vymyslet.
13:25'
Nikita Šaškov se dostal ke střele od modré čáry, ale jeho pokus se mezi tři tyče nevešel. Hosté nicméně pokračují s pukem na svých holích.
12:37'
Stěpan Sannikov prošel sám pro pravém křídle, natlačil se před bránu a také zakončil, avšak Skrynnik si dokázal svou levou tyč ustrážit.
11:45'
Druhá formace hostí se na půl minuty usadila v útočném pásmu, ale domácí brankář nemusel předvést další zákrok.
10:55'
Jegor Milovzorov pálil po přihrávce mezi kruhy z první, avšak Alexandr Skrynnik se vyznamenal skvělý zákrokem!
10:00'
Jegor Milovzorov předvedl tvrdost ve vlastním obranném pásmu, když svého soka dokázal obrat o puk a následně vyrazit do útočného pásma.
08:34'
Hosté střílí první branku zápasu! Danil Romancev záskal kotouč za bránou soupeře, následně jej přihrál přesně na hůl ILJY MOROZOVA, který pálil z první. Obránce hostů se nemýlil, kotouč zapadl z pravé tyči domácí svatyně Asistence: Danil Romancev a Jevgenij Česalin.
07:47'
Domácí měli nyní přečíslení dva na jednoho, jenomže přihrávku na Dmitrije Kugryševa dokázal obránce Sibiru zablokovat.
06:56'
Domácí hokejisté začínají získávat půdo pod nohama a nyní jsou právě oni nebezpečnějším týmem, který ohrožuje bránu soupeře.
06:12'
Hosté nebyli v rozehrávce zrovna přesvědčiví, a tak se k puku dostal kapitán domácích, který zpoza kruhů vypálil, avšak Harri Säteri byl připraven se zákrokem.
05:37'
Z levé strany nahodil kotouč na bránu Oleg Li, ale nikdo ze spoluhráčů jej následně nepodpořil, a tak se k puku dostávají domácí.
04:53'
Domácí hráči se pokusili založit útočnou akci, ale ta ztroskotala ještě před útočnou modrou čárou, nicméně u puku u jsou stále hráči v zelených dresech, tedy domácí.
04:08'
Hosté jsou v tomto utkání zatím častěji u kotouče a už opět okupují obranné pásmo svého soupeře.
03:25'
První střelu ze strany domácích si připsal Danil Alalykin. Säteri si připsal úspěšný zákrok vyrážečkou.
02:42'
Hosté byli ve své souhře v útočném pásmu nepřesní, a tak se museli vrátit až do obranné třetiny. Následovalo vyhození kotouče na icing.
01:58'
Vladislav Lukin se pokusil prosadit sám po pravé straně, ale jeho výpad dokázala hostující obrana včas zastavit.
01:16'
První střelu si připsal z levé strany Vladimir Pervušin, ale pro Alexandra Skrynnika to následně těžký zákrok nebyl.
01:04'
Další nepřesnost na straně hostí. Vinou ofsajdového postavení Stěpana Sannikova je hra přerušena.
00:40'
Úvod zápasu je zatím rozháraný. Oba celky předvedly při přechodu útočné modré čáry nepřesnosti, a tak se na první střelu na bránu stále čeká.
00:01'

Salavat Julajev Ufa: Skrynnik (Vyprickij) – Larsen, J. Birjukov (A), Alexejev, Korobov, A. Semjonov (C), Muchamadullin, Lisovec – Kugryšev (A), M. Vorobjov, Amirov – Baranov, Alalykin, Pustozjorov – Soloduchin, Kartajev, Lukin – Skorikov, Ajmurzin, Ševčenko – Kuzmin.

HC Sibir Novosibirsk: Säteri (Krasotkin) – J. Chabarov, K. Alexejev, Jokipakka, Ilja Morozov, Gurkin, Menšikov, Pastuchov – Milovzorov, Romancev, Česalin (A) – Puustinen, Ruohomaa, Šarov – Šaškov, Sajustov (A), Sannikov (C) – Pervušin, Torčeňuk, O. Li – Romajev.

Rozhodčí: Gofman, Rabodin – Kanifadin, Sadovnikov.
HC Sibir Novosibirsk

Hokejisté Novosibirsku mají za sebou již čtrnáct zápasů, během kterých se jim povedlo nasbírat dvanáct bodů, což stačí sedmou pozici východní konference. Sibir se přesto nachází na příčkách zaručující play-off, nicméně manko na vedoucí Omsk je v tuto chvíli už devítibodový. Novosibirsk se navíc v posledních zápasech nachází v hodně kolísavé formě, po výhře pokaždé přijde na řadu porážka. Naposledy se Sibiru moc nepovedl souboj s Čerepovcem, který nakonec slavil vítězství po nájezdech. Pakliže by tomu poslední forma nasvědčovala, tak by nyní na Sibir mělo čekat vítězství. Bude tomu tak?
Salavat Julajev Ufa

Hokejisté Ufy se po čtrnácti odehraných zápasech nacházejí na čtvrté pozici východní konference. Salavat do této doby dokázal nasbírat osmnáct bodů, přičemž na vedoucí Omsk ztrácí pouhé tři body. Ufa má na svém kontě devět výher a pět porážek, nicméně v posledních týdnech se nachází v hodně kolísavé formě. Salavat v posledním kole pocítil hořkost porážky, prohrál totiž na ledě třetí Kazaně, které se povedlo vyhrát výsledkem 4:1. Ufa je v rámci domácích zápasů pátým nejlepším celkem své konference, dohromady na vlastním ledě odehrála šest duelů, ve kterých čtyřikrát vyhrála.
Všem hokejovým fanynkám a fanouškům přeji příjemné odpoledne! KHL pokračuje čtvrtečními zápasy, v jednom z nich se utkají i Salavat Julajev Ufa a HC Sibir Novosibirsk.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.