KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Ufa : OMSK - 5. ledna 2021   12:30

Ufa
Ufa
04:43' V. Žarkov (Kadějkin, Naumenkov) • 17:37' Kugryšev (Alexejev, Manninen) • 43:25' Naumenkov (Kadějkin, V. Žarkov) • 55:05' M. Granlund (Larsen) • 58:53' M. Granlund (Hartikainen, Larsen)
5:6
(2:2, 0:1, 3:2 - 0:1)
OMSK
OMSK
10:52' Chochlačov   • 15:16' Kovalčuk  (K. Semjonov, Jemelin) • 38:19' K. Semjonov   • 47:31' Kaski  (Jemelin, Sekáč) • 56:52' Kaski  (Tolčinskij) • 63:32' Sekáč  (Zernov, Kovalčuk)
Ufa
Hribik, Fraňo – Golovlev, Savenkov
Ufa Arena, Ufa
4 035 diváků
OMSK

To je ode mě vše. Děkuji za pozornost a u dalších přenosů se budu těšit zase někdy na počtenou.
Československá stopa v utkání

Šimon Hrubec (OMS) 29 zákroků, 5 inkasovaných gólů, úspěšnost 85,29 %
Jiří Sekáč (OMS) 1+1, 4 střely, čas na ledě 22:57
Avangard Omsk si nakonec odvezl z Ufy dva body za vítězství 6:5 po prodloužení. Hosté potrestali nedovolený zákrok Kadějkina zásluhou Jiřího Sekáče, který přesnou střelou do levého horního rohu rozhodl o bodu navíc pro Hartleyho družinu. Avangard díky vítězství zůstává na druhém místě Východní konference, Ufa poskočila na třetí příčku před Magnitogorsk.
63:32'
Avangard právě vstřelil branku!
Zápas ukončuje JIŘÍ SEKÁČ! Český útočník si na vrcholku pravého kruhu počkal na přihrávku Zernova zpoza brány a střelou do levé šibenice překonal Metsolu. Asistence: Denis Zernov a a Ilja Kovalčuk.
62:51'
Hosté spustili velký zámek v útočné třetině. Trojice Salavajevu je viditelně unavená, ale zatím se jí nedaří vyhodit kotouč do bezpečí.
62:20'
Hokejisté Omsu budou hrát ve čtyřech proti třem! Na lavici hanby totiž rozhodčí posílají útočníka Kadějkina, jenž ve střední třetin podrazil Kovalčuka.
61:50'
Individuálně zkoušel uspět Jiří Sekáč. Český útočník měl před sebou posledního obránce Panina, přes kterého se nedostal.
61:15'
Teď útočí Ufa. Manninen je na ledě společně s Hartikainenem a Larsenem. Po přihrávce finského centra pálil obránce mimo tři tyče.
60:16'
První útok patřil Avangardu. Kovalčuk ve spolupráci s Tolčinským jeli dva na jednoho, avšak přihrávka prvního jmenovaného nebyla přesná.
60:10'
Prodloužení se hraje tradičně tři na tři. Můžeme tak očekávat velké množství příležitostí jak na jedné, tak i druhé straně.
60:01'
Parádní zápas mezi Ufou a Omskem směřuje do prodloužení. třetí třetina přinesla pět gólů, přičemž o jeden navíc připsali domácí. Nejprve ve 44. minutě zařídil vyrovnání Michail Naumenkov, ale Omsku vrátil vedení Oliwer Kaski. Posléze skóroval Fin i na druhé straně, a sice Markus Granlund. Kaski s Granlundem v závěru svedli ještě jeden minisouboj, když oba zvládli vstřelit ještě jeden gól.
60:00'
59:50'
Je to jasné, uvidíme prodloužení. Poslední možnost na jeho zvrácení měl Pavel Dědunov, ale samostatnou akci Rusa přerušil čistým hitem Naumenkov.
59:00'
Probíhá poslední minuta třetí třetiny.
58:53'
Ufa právě vstřelila branku!
Drama pokračuje a blíží se do prodloužení! Ve třetí třetině sledujeme přestřelku dvou Finů, Kaskiho a Granlunda. MARKUS GRANLUND přiblížil utkání prodloužení, když mu Hartikainen sklepl puk po nahození Larsena a pravé křídlo Ufy následn bez problémů přehodilo Hrubcův levý beton. Asistence: Teemu Hartikainen a Philip Larsen.
57:40'
Domácí trenér na nic nečeká a více jak dvě minuty před koncem základní hrací doby odvolává brankáře!
56:52'
Přesilovka využita, Omsk je zase o krůček blíže výhře! Tolčinskij parádní zadovkou dopřál hodně volného prostoru OLIWEROVI KASKIMU, jehož střelu švihem ještě přizvedl pod břevno bránící Panin. Asistence: Sergej Tolčinskij.
56:05'
Komplikace pro Ufu způsobil centr čtvrté lajny Arťom Pimenov, který v obranném pásmu přidržel Sekáče. Sudí prohřešek viděli a ruského útočníka posílají na trestnou lavici.
55:05'
Hostující trenér Harley ještě zkusil coach challenge, která padla na úkor oddechového času. Porada s videem byla krátká, gól zůstává v platnosti.
55:05'
Výborně hrající první útočná formace Ufy se dočkala gólu! Larsen odvedl na modré skvělou práci, když se zbavil dotírajícího Kostina. Vzápětí bekhendovou nahrávkou napříč pásmem našel MARKUSE GRANLUNDA a finský forward poslal černou gumu za záda přesunujícího se Hrubce. Asistence: Philip Larsen.
54:38'
Tlak Salavajevu neutichá. Prostor na ledě dostala čtvrtá formace, jež se dostala k zakončení zásluhou Gimatova. Hrubec zapisuje další úspěšný zákrok.
54:19'
Z velkého úhlu zkoušel Hrubce překvapit Vladimir Žarkov. Kotouč narazil z boční strany do brankové konstrukce a odrazil se za bránu.
53:42'
Gončarov je zpět, nedovolený zákrok domácí hokejisté potrestat nedokázali. Hráč třetí řady se vydal pomoci do defenzivy.
53:06'
Zdá se, že i s tímto oslabením si Avangard poradí. Vzduchem letící puk srazil do středního pásma Kaski, vyloučený Gončarov už nervózně přešlapuje připraven naskočit do hry.
52:55'
Elitní lajna domácích si prodloužila pobyt na ledové ploše. Markus Granlud mezi kruhy našel Hartikainena, který z dobré pozice mířil přímo do Hrubce.
52:25'
Který měl krátkého trvání. Očekávanou nahrávku Granlunda na Manninena vystihl Jiří Sekáč, který osvobodil Omsk a upaluje na střídačku.
51:57'
Úvod přesilovky Ufa zvládla. Sakari Manninen vyhrál buly na Hartikainena, jenž roztáhl hru na modrou čáru. Salavajev si tvoří zámek.
51:42'
Maxim Gončarov podržením ukončil jízdu Kugryševa do úniku. Útočník ještě v pádu střílel, pokud by tak neučinil, možná by rozhodčí nařídili trestné střílení.
50:50'
Defenzivu má Omsk vypilovanou na jedničku. Nechává soka sice kombinovat, ale žádnou větší příležitost mu nepovoluje.
50:18'
Sledujeme delší pasáž bez přerušení. Šimon Hrubec se musí otáčet ze strany na stranu, protože v obranném pásmu Avangardu kombinuje druhá útoční lajna soupeře.
49:54'
Ufa rozhodně neskládá zbraně. Opět si dokázala vytvořit zámek v útočné třetině, jenže nedokázala zakončit. Kličkovanou Hartikainena ukončil Kaski.
49:27'
Domácí výhody útočného pásma nedokázali zužitkovat. Manninen sice zvládl buly, jenže puk projel přesně mezi oběma beky stojícími na modré.
48:54'
Jemelin musel hrát pod tlakem. Komplikovanou situaci vyřešil tím nejjednodušším způsobem, vyhozením přes všechny čáry.
48:30'
Zaváhání domácí defenzivy chtěl potrestal Kirill Semjonov. Na druhý gól si ještě bude muset počkat, na poslední chvíli mu pokus zblokoval Panin.
47:31'
Šok pro domácí! Ti mají jasně navrch, avšak inkasují čtvrtý gól. OLIWER KASKI po zisku puku vystartoval do protiútoku a ten také sám zakončil, mezi kruhu mířil neomylně k levé tyči. Metsola pouze bezmocně rozhodil rukama. Asistence: Alexej Jemelin a Jiří Sekáč.
47:15'
Salavajev je v průběhu třetí třetiny jasně lepším týmem. Hosté nestíhají bruslit se soupeřem, ale zatím drží nerozhodný stav.
46:56'
Oliwer Kaski musel zabrat do obrany, jelikož mu na modré přeskočil kotouč přes hokejku. Situaci zvládl na jedničku, podél Granlunda přihrál Jemelinovi.
46:11'
Potřetí v utkání chtěl Avangard poslat do vedení Ilja Kovalčuk. Sám proti třem měl pramálo šancí na úspěch, podpory se mu nedostalo.
45:54'
Před brankovištěm Šimona Hrubce se strhla obrovská bitva o puk. Český gólman totiž nedokázal udržet střelu Hartikainena, ale litovat nemusel, protože spoluhráči jeho drobné zaváhání napravili.
45:30'
Gólem nabuzená Ufa chce rozhodnout o vítězství ještě v základní hrací době. O další střelecký pokus se postaral Manninen, Hrubec byl na místě.
44:51'
V řadě hostů můžeme evidovat další střelecký pokus zadáka. Alexej Jemelin střílel po ledě těsně vedle levé tyčky.
44:30'
Corban Knight vyhrál buly na Jemelina. Kapitán si rozmyslel zakončení a nabil kolegovi z obrany Kaskimu, který minul.
43:25'
Svěřenci kouče Lamsy se dočkali kýženého vyrovnání! Alexandr Kadějkin výbornou přihrávkou uvolnil MICHAILA NAUMENKOVA, jenž si sjel blíže k bráně a zápěstím prostřelil Hrubce. Asistence: Alexandr Kadějkin a Vladimir Žarkov.
43:18'
Obránce Maxim Gončarov při střele zlomil hokejku na dva kusy. Domácí této skutečnosti nevyužili, protože beka výborně zastoupil Alalykin.
42:49'
Hostující kapitán Alexej Jemelin louhým pasem hledal Kostina. Ten si poradil se zpracování, jenže modrou přejel dříve než puk.
42:15'
Před forčekujícím Granlundem ujel za vlastní bránu Maxim Čudinov. Fin snahu o zisk kotouče vzdal a raději šel střídat.
41:19'
Po vhazování se puku chopil Chochlačov. Odrazem o mantinel dokázal posunout hru do střední třetiny, kde na puku operuje Larsen.
41:09'
Zakázané uvolnění vrátí hru před Šimona Hrubce. Jiří Sekáč v rychlostním souboji nestačil na Panina, jenž měl výrazný náskok.
40:28'
Hráči Ufy okamžitě podnikli nájezd do útočného pásma. Michail Naumenkov nabil na modrou Koledovovi, jehož sražená rána skončila v ochranné síti.
40:10'
Pojďme na třetí třetinu! Hokejisté Avangardu se určitě budou soustředit na obrannou složku více než soupeř, který potřebuje vyrovnat.
40:01'
Další třetina začne přibližně v 14:15.
I ve druhé třetině jsme měli možnost sledovat pohledný a svižný hokej. Oproti prvnímu dějství ovšem padl jediný gól, který ve 39. minutě zaznamenal hostující útočník Kirill Semjonov, který přiblížil Avangard velmi cennému vítězství. Ufa ale ještě určitě neřekla poslední slovo a do třetí třetiny nastoupí s plným nasazením.
40:00'
39:31'
Tvrdá střela Koledova od modré se nebezpečně odrazila před branku Avangardu. Gólman ale reagoval rychle, Manninen navíc ze vzduchu kotouč netrefil.
39:16'
Za vyrovnáním se hnal Teemu Hartikainen, to ovšem odmítl Šimon Hrubec. Český brankář střelci výborně zmenšil střelecký úhel a nakonec zasáhl pravým betonem.
39:00'
Probíhá poslední minuta druhé třetiny.
38:19'
Omsk se krátce před koncem druhé dvacetiminutovky zase dostává do vedení! KIRILL SEMJONOV chtěl mezi kruhy nahrávat, ale pas zblokoval Koledov. Stejný hráč následně nechal puk za bruslemi a tak ruský útočník ve službách Avangardu dostal šanci na nápravu, které se chopil parádně, střelou zápěstím vymetl levý horní roh.
37:55'
Hostující trenér Hartley schovává hlavu v dlaních. Moc dobře totiž viděl, že Nikita Komarov mohl nahrávat Dědunovovi, který by střílel do prázdné brány. Místo toho však nepřesně vystřelil.
37:30'
Velmi pěknou akci ukázal Dmitrij Kugryšev. Místo pokračování jízdy na střed zůstal v pravém kruhu a svižnou střelou nechal vyniknout Metsolovu vyrážečku.
36:58'
Michail Naumenkov nechal kotouč za sebou a trestat mohl Denis Zernov. Černou gumu ale dostihl až za brankou soupeře, odkud nic zajímavého nevymyslel.
36:14'
Alexej Solovjov je zpátky na ledě. Ruský obránce se okamžitě zapojuje do výpomoci spoluhráčům s bráněním.
35:59'
Přesilová hra se pomalu, ale jistě chýlí ke konci. Dmitrij Kugryšev ještě zkoušel proniknout do útočné třetině, avšak narazil na strom jménem Alexej Běreglazov.
35:17'
To se nepodařilo. Denis Zernov skvěle odhadl, kam bude Žarkov hrát a dokázal vystřelit kotouč za bránu Metsoly.
34:50'
Ufa útočí na druhý přesilovkový gól v utkání. Začíná dobře, po buly se ustálila v útočné třetině a zkouší unavit soupeře.
34:14'
Hrálo se více jak čtyři minuty bez přerušení. Tento časový úsek přerušil až Alexej Solovjov, který si v zastavení Larsena pomohl držením.
33:55'
Vladimir Žarkov nabral velkou rychlost, což mu ve finále akce parafodně uškodila. Dostal se totiž pod velký úhel a Hrubcovu klec netrefil.
33:28'
Avšak Omsk udržel postavení v útočné třetině. Corban Knight hledal v předbnrakovém prostoru Denise Zernova, jehož dokázal udržet na uzdě Alexej Semjonov.
32:55'
Ilja Kovalčuk opět ukázal své dovednosti. Jako blesk prosvištěl kolem Žarkova, načež mu v zakončení zabránil Naumenkov, ten Rusovi zablokoval hokejku.
32:13'
Domácí fanoušci se dožadovali vyloučení Nikity Komarova, který hodně tvrdě narazil do Manninena. Jednalo se však o ukázkový a čistý hit.
31:32'
Ale teď Omsk propadl v defenzivě a skórovat mohli domácí! Jenže Platt vyřešil přečíslení mizerně, Kadějkin i přes veškerou snahu na puk nedosáhl.
31:10'
Juha Metsola si pohlídal pokus Dědunova na bližší tyč. Hokejisté Omsku se herně zvedli, oni jsou nyní tím lepším týmem.
30:49'
Pjotr Chochrjakov po levé lajně ujel svému osobnímu strážci. Před brankou následně hledal Alalykina, jenž vypálil naprázdno.
30:27'
Juha Metsola s přehledem zachytil do rukavice nahození Semjonova a ještě chtl rozehrávat. Přes Tolčinského si ovšem hrát netroufl.
29:57'
Dmitrij Kugryšev nepříjemně atakoval Šimona Hrubce v brankovišti. Domácí forward měl štěstí, že rozhodčí střet nepostřehli, tohle bylo na dvě minuty.
29:18'
Pěknou akcí se blýskl Ilja Kovalčuk. Naznačil obtočení brány, ale zadovkou překvapil defenzivu přihrávkou na Zernova. Zakončení z velkého úhlu proletělo vedle brány.
28:40'
Po buly pálil Eduard Gimatov. Šimon Hrubec si našel místečko, odkud viděl na touš a dokázal nastavit lapačku do směru letu černé gumy.
28:20'
Hraje se poměrně dlouho bez přerušení. V této chvíli má více ze hry Salavajev, který hráče v bílých dresech zase zamkl v jejich vlastní obranné třetině.
27:55'
Sakara Manninen se marně snažil udržet kotouč za brankou soupeře proti přesile. Dvojice Birjukov, Alexejev soka bez problémů odstavila.
27:38'
Střelecky aktivnějším týmem je zatím Ufa. Další úspěšný zásah si Šimon Hrubec připsal po ráně Platta, mezeru mezi betony včas skryl.
26:57'
V hledišti to pouze zahučelo po střele zápěstím beka Koledova. Mimo bránu puk dokázal ztečovat obětavě blokující Čudinov.
26:14'
Dmitrij Kugryšev za bránou operoval s kotoučem. Nakonec zkoušel otočku a zasunutí k bližší tyči, avšak touš mu v klíčovou chvíli sjel z čepele. Nahrávka na Naumenkova byla rovněž nepřesná.
25:38'
Nikita Komarov naznačil nahrávku Knightovi, načež vzal akci sám na sebe a krásně se otočil kolem Kugryševa. V útočném pásmu nyní Avangard.
25:10'
Nestalo se tak a hra tak může plynout dál bez přerušení. Vladimir Žarkov posílal kotouč do jízdy Plattovi, jenž černou gumu těsně nestihl. Zakázané uvolnění.
24:48'
Juha Metsola lapačkou bránil ve výhledu Pavlu Dědunovovi. Viditelně frustrovanému ruskému útočníkovi chybělo kousek od toho, aby gólmana atakoval.
24:03'
Štěstí nakonec zkusil nejproduktivnější hráč týmu Hartikainen. Hrubec ovšem na zakončení z pravého kruhu viděl a v klidu zakročil.
23:40'
Útočné pásmo nyní získali do své moci domácí. A to konkrétně první útočná lajna, zatím sledujeme nahrávky, žádné zakončení.
23:12'
Sledujeme zápas opravdu velmi dobré kvality. Na obou týmech je vidět velká bojovnost, tomu druhému nedávají ani centimetr volného ledu.
22:45'
Dobrou práci odvedl za vlastní bránou Sergej Tolčinskij. Hitem poslal na mantinel Kadějkina a dostal prostor na klidnou rozehrávku.
22:01'
Podruhé v krátkém časovém sledu musel český rozhodčí Jan Hribik přerušit hru. Metsola schoval do lapačky střelu Zernova a černou gumu ani nezkoušel vyklepávat.
21:42'
Postavení mimo hru zastavila slibně vypadající akci Avangardu. Potapov přejel modrou rychleji než s pukem jedoucí Kovalčuk.
21:15'
Maxim Čudinov poslal tvrdým nástřelem z vlastní poloviny puk na Metsolu. Domácí strážce svatyně byl v pozoru a levým betonem kopl touš do rohu kluziště.
20:26'
Pavel Koledov přihrál do levé lajny Manninenovi, jenž využil nabrané rychlosti a ujel s Hartikainenem do přečíslení dvou proti jednomu. Centr první lajny zvolil skákavou nahrávku na krajana, ten promáchl.
20:10'
Druhá třetina je v plném proudu! Na buly, stejně jako v první třetině, úspěšný Sakari Manninen. Akce Ufy začíná u Koledova.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 13:26.
Úvodní dvacetiminutovka utkání mezi Ufou a Omskem rozhodně nenudila. Nabídla hned čtyři góly, po dvou na každé straně. Do vedení se dostala v 5. minutě domácí Ufa zásluhou Vladimira Žarkova, který svižnou střelou zápěstím poprvé překonal českému gólmana Hrubce. Poté ale úřadoval Avangard. V 11. minutě nejprve šťastnou trefu dolní končetinou zaznamenal Alexandr Chochlačov, jehož smolně trefil při vyhození Panin. Obrat hosté dokonali v 16. minutě, kdy Ilja Kovalčuk poslal do sítě vyraženou střelou Semjonova. Ale domácí ještě zabrali a před přestávkou dosáhli kýženého vyrovnání, po skvělé nahrávce Alexejeva nemohl Dmitrij Kugryšev minout prázdnou bránu.
20:00'
19:52'
Po zakázaném uvolnění Omsku měla Lamsova družina ještě poslední šanci na ohrožení soupeřovy brány. Jenže Zernov buly v obranné třetině zvládl na jedničku.
19:37'
Dvojice Chochrjakov, Alalykin vyrazil do útoku proti početní převaze. První jmenovaný chtěl žabičkou prostrčit touš ke spoluhráči, avšak dobře zareagoval Gončarov.
19:00'
Probíhá poslední minuta první třetiny.
18:30'
Ufu vstřelený gól pochopitelně nakopl. Domácí po vhazování znovu vystartovali do útočného pásma, střelu Hartikainena Hrubec udržel ve výstroji.
17:37'
Gólové hody pokračují! Skvěle sehraná akce domácích si rozhodně zasloužila branku. Alexandr Alexejev v pravém kruhu naznačil střelu, místo toho ovšem našel úplně volného DMITRIJE KUGRYŠEVA. Ruský útočník si v klidu zpracoval kotouč a umístil jej do odkryté svatyně. Asistence: Alexandr Alexejev a Sakari Manninen.
17:19'
Hokejisté v zelených dresech jsou v pásmu, konečně. Do chumlu hráčů před btankou nahazoval Vladimir Žarkov, Hrubec vyrážečkou poslal touš do rohu.
16:40'
Jenže ani druhou početní převahu nezačala Ufa vůbec dobře. Denis Zernov vyhrál buly na Běrezaglova, jenž po mantinelu poslal kotouč mimo dosah na modré stojícího Naumenkova.
16:14'
Domácí hokejisté mají možnost vyrovnat z druhé přesilové hry, na lavici hanby je poslán Nikita Komarov na dvě minuty za nedovolené bránění.
15:16'
Máme tu obrat ve skóre! Bekhendovou střelu Semjonova vyrazil Metsola před sebe k ILJOVI KOVALČUKOVI, který rychle zareagoval a volný puk umístil do sítě! Asistence: Kirill Semjonov a Alexej Jemelin.
14:57'
Salavat je v plném počtu. Arťom Pimenov naskočil na led a okamžitě sprintoval ke střídačce, aby na led vpustil Hartikainena.
14:24'
Svěřenci kouče Hartleyho se dokázali dostat znovu do útočné třetiny. Juha Metsola si poradil se zakončením Komarova, dorážka Kablukova šla mimo.
13:40'
To se ale nepodařilo. Vladimir Žarkov vysunul forčeking a zachytil nahrávku Chochlačova na modrou čáru. Ufa může prostřídat.
13:10'
Sergej Tolčinskij zvládl buly a Avangard úřaduje v útočném pásmu. Hráči v bílých dresech se kombinační hrou snaží unavit obrannou čtveřici.
12:57'
Vyloučeným hráčem je Arťom Pimenov. Centr čtvrté formace měl při jízdě otočenou hlavu dozadu a nevšiml si Kablukova, kterého podrazil.
12:30'
Hrubec vystartoval z brány, protože rozhodčí zdviženou pravicí naznačuje, že bude vylučovat. Do přerušení hry tak Omsk hraje v šesti hráčích.
11:39'
Šimon Hrubec levým betonem vykopl střelu Chochrjakova příhodně k Alalykinovi. Tomu ovšem v klíčový okamžik přeskočil puk přes hokejku.
11:08'
Za brankou Ufy zůstává ležet Dmitrij Kugryšev po tvrdém ataku od Solovjova. Hra zatím pokračuje, čeští rozhodčí neshledali důvod k přerušení hry.
10:52'
Je vyrovnáno! Velkou smůlu měl kapitán Grigorij Panin, který při pokusu o vyhození nastřelil nohu ALEXANDRA CHOCHLAČOVA, od níž se kotouč odrazil za záda Metsoly. Bez asistence.
10:20'
Přesilovku si vyzkouší i Hartleyho družina. Alexandr Kadějkin nestihl včas zabrzdit a v předbrankovém prostoru pravou bruslí podrazil Tolčinského.
09:57'
Dalšího zákroku se český gólman dočkal až v pěti na obou stranách. Z vrcholku pravého kruhu provětral jeho pravý beton Ilja Kovalčuk.
09:21'
Na tuto početní převahu budou chtít hráči Ufy co nejrychleji zapomenout. Během dvou minut si nedokázali vytvořit byť jen chvilkový tlak, Hrubec nemusel ani jednou zasahovat.
08:40'
Napak to byli hosté, kteří mohli vyrovnat paradoxně v oslabení. Mezi kruhy dostal výbornou nahrávku Pavel Dědunov, střela příklepem proletěla nad bránou.
08:01'
Avangard se zatím brání bez větších potíží. Po vyhraném buly vyhodil za Metsolu Solovjov, stejný hráč následně zastavil pokus o průnik Hartikainena.
07:21'
První přesilovou hru utkání si zahraje Ufa. Klim Kostin u mantinelu úplně zbytečně krosčekoval Panina, což rozhodčím neuniklo.
07:02'
Útočit zkouší i Omsk. Velká posila v podobě Ilji Kovalčuka za brankou tvrdě dohrála Alexejeva, který však i navzdory pádu dokázal přihrát spoluhráči.
06:26'
Nahození Birjukova zachytil za vlastní bránou Šimon Hrubec. Musel jednat rychle, což se mu podařilo, černou gumu dostal do středního pásma.
06:05'
Nikita Komarov zaváhal při rozehrávce, čehož chtěl využít Sakari Manninen. Fin se protáhl mezi obrannou dvojicí a zápěstím poslal kotouč do gólmanovy lapačky.
05:35'
Svěřenci kouče Lamsy jsou při chuti! Tentokráte zkoušel štěstí křižnou střelou zápěstím Philip Larsen, Hrubec zasáhl pravým ramenem.
04:43'
Domácí přetavili úvodní tlak ve vedoucí branku! Alexandr Kadějkin po pravé lajně najel do útočné třetiny a bekhendovou přihrávkou přihrál do jízdy VLADIMIRU ŽARKOVOVI, jenž tváří v tvář Hrubcovi zakončoval nechytatelně do pravé šibenice. Asistence: Alexandr Kadějkin a Michail Naumenkov.
04:20'
Juha Metsola si netroufl vyjet za bránu a tak musel hrát Alexandr Alexejev. Naznačil přihrávku po mantinelu, čímž oklamal Dědunova, načež středem přihrál Plattovi.
03:52'
Hráči Ufy se opět dokázali dostat do útočného pásma. Po několika přihrávkách střílel od modré obránce Alexejev, Hrubec připraven.
03:17'
Zápas rozhodně nezačal v rukavičkách. Tvrdý hit jsme mohli vidět i na druhý straně, Alalykin tvrdě vydýchává náraz do Gončarova.
02:26'
Postavení mimo hru a v něm nachytán Sergej Tolčinskij. Centr třetí lajny před modrou udělal otočku a zády pak bolestivě narazil do Birjukova.
02:06'
Vladimir Žarkov přejel útočnou modrou a nahodil na Hrubce. Ten měl dostatek času vyklepat puk z lapačky pro Solovjova.
01:31'
Avangard se ze všech sil snaží dostat puk do středního pásma. Běrezaglovovi se to ještě nepodařilo, Čudinov už byl úspěšnější.
01:03'
První úspěšný zákrok utkání si připisuje český gólman Šimon Hrubec. Nahození z levé strany v podání Granlunda mu nenadělalo žádné vážnější problémy.
00:49'
Hostující kapitán Jemelin vyhodil přes všechny čáry, ale zakázané uvolnění se nepíská, protože puk zamířil na bránu, Metsola rozehrál na Panina.
00:10'
Zápas začal! Na buly byl úspěšnější domácí hokejista Manninen a první útok tak podnikají hokejisté Ufy.
00:01'

Salavat Julajev Ufa: Metsola (Tarasov) – Larsen, Panin (C), Naumenkov, Koledov, Alexejev, J. Birjukov, A. Semjonov – Hartikainen (A), Manninen, M. Granlund – Kadějkin, V. Žarkov (A), Platt – Chochrjakov, Alalykin, Kugryšev – Kuzmin, Pimenov, Gimatov – Pustozjorov.

Avangard Omsk: Hrubec (Bobkov) – Jemelin (C), Kaski, Čudinov, Běreglazov, Gončarov, Solovjov, Gotovec – Sekáč (A), K. Kostin, Knight – A. Potapov, Kovalčuk (A), Zernov – K. Semjonov, Tolčinskij, Dědunov – Jaremčuk, Kablukov, N. Komarov – Chochlačov.

Rozhodčí: Hribik, Fraňo – Golovlev, Savenkov.

Šimon Hrubec (OMS)
Jiří Sekáč (OMS)
Avangard Omsk

Avangard Omsk dnes bude hájit druhou příčku na Východě. Jak již bylo zmíněno, tak náskok na čtvrtou Ufu činí jen tři body, stejný bodový náskok má i před třetím Magnitogorskem. Svěřenci kanadského kouče Hartleyho mají o poznání horší formu než soupeř, z předešlých osmi utkání odešli jako vítězové jenom dvakrát. Poslední střetnutí hráli v neděli, V Minsku podlehli místnímu Dynamu 4:5 po prodloužení. Týmovou produktivitu vede s 31 body Reid Boucher.
Salavat Julajev Ufa

Hokejisté Ufy mohou být s dosavadním průběhem sezóny spokojení. Momentálně jsou na čtvrtém místě Východní konference s jedenáctibodovou ztrátou na jasně vedoucí Kazaň, ale na dnešního soupeře, druhý Omsk, ztrácí body jen tři. Lamsova družina hraje v posledních týdnech výborně. V šesti utkáních našla přemožitele jen jednou, na stadiónu Jekatěrinburgu padla těsně 2:3. V neděli ovšem soupeři porážku oplatila, vítězství 1:0 v prodloužení vystřelil bek Larsen. Nejproduktivnějším hráčem týmu je Teemu Hartikainen (17+26).
Všem fanynkám a fanouškům hokeje přeju krásné úterní odpoledne! Vítám vás při sledování ruské KHL, u zápasu mezi Ufou a Omskem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:30.