34:55' Danforth (Tedenby, Hultström) • 56:18' Děrgačov (Pylenkov, Malychin)

15:32' Voronkov  (Pedan, Galijev) • 33:00' Jemec  (Marušev) • 65:00' Azevedo
Sidorenko, Fatejev – Maximovskij, Osipov
Ledovyj dvorec Viťaz
1000 diváků
Kazaň

Je konec! Viťaz v tomto duelu prohrával už o dvě branky, avšak se mu přesto povedlo srovnat krok. V závěru třetí třetiny navíc Kazaň hrála přesilovou hru, během které trefily tyč. Utkání se tak dostalo do prodloužení, avšak ani tam nepřišla rozhodující branka. Na řadu tak musely nájezdy, ve kterých jsme viděli hned pět úspěšných řešení. Tři z nich obstarala Kazaň, která získala druhý plusový bod.

65:00'
V samostatných nájezdech zvítězil tým Ak Bars Kazaň.
Autorem vítězné branky je JUSTIN AZEVEDO.
Sjomin to neudělal nejlépe, přímou střelou totiž trefil pouze hrudník brankáře.
Domácí ještě mají šanci, neboť Da Costa nenašel místečko mezi betony.
Domácí Lugin bekhendovým zakončením narazil na vyrážečku.
Čtvrtou sérii tak načal Azevedo, který div nespadl. Avšak přesto se mu povedlo kličku do forhendu dovést do konce,
Třetí sérii za domácí dokončil Popov, kterému se nepovedlo překonat ležící beton.
Za hosty se ke třetí sérii rozjel Galimov, jehož jednoduché zakončení zaskočilo Ježova.
Ke slovu se přihlásil také domácí Tedenby, který se štěstím dopravil kotouč za brankovou čáru.
O srovnání se tak pokoušel Chovanov, jehož klička do bekhendu byla pro změnu ukázková.
Za domácí se v první sérii představil Danforth, který pro změnu uspěl díky střele zápěstím.
Jako první se rozjel hostující Galijev, který neuspěl s kličkou do bekhendu.
Samostatné nájezdy začínají.
65:00'
Prodloužení skončilo.
64:24'
Vypadá to, že se dokonce dočkáme nájezdů. Ani jeden z celků se snaží neudělat žádnou fatální chybu, což se zatím daří...
63:19'
Domácí mají v prodloužení zatím navrch, avšak stále čekáme na nějakou vyloženou šanci. Zároveň jsme se dočkali prvního přerušení, které obstaral Ježov.
62:26'
Viťaz chvíli kombinoval v pásmu soupeře, avšak k žádnému zakončení to nakonec nevedlo. Posléze Pylenkov zavezl kotouč zpět, kde to střelou zkoušel Danforth.
61:13'
Posléze to Galijev zkoušel po levém křídle, jenomže daleko se s pukem nakonec nedostal. Zatím hrajeme bez přerušení, proto sledujeme bitvu ve čtyřech.
60:44'
Kazaň uspěla na úvodním vhazování, načež se do útočného pásma jako první dostal Da Costa. Ten nahrávkou ještě oslovil Azeveda, který bojuje o kotouč.
60:01'
Ani třetí třetina nerozhodla o osudu, půjdeme tedy do prodloužení.
60:00'
59:10'
Ježova nyní zachránila tyč!
58:28'
Vyloučení v týmu HC Viťaz Moskevská oblast (Alexandr Sjomin – 2 min., hrubost).
58:15'
Ani jeden z celků se snaží neudělat žádnou fatální chybu, která by ho stála body. Puk se navíc po jednom z odrazů dostal mimo hrací plochu, hra je přerušena.
56:18'
Viťaz právě vstřelil branku!
Tak přeci jenom domácí celek využívá přesilovou hru! Viťazu se totiž povedlo udržet puk v útočném pásmu, načež Pylenkov nahrával na přední tyč na Malychina, který pro změnu u opačné konstrukce ještě hledal ALEXANDRA DĚRGAČOVA, jenž procedil puk za hostujícího brankáře.
Asistence: Daniil Pylenkov, Fjodor Malychin.
56:13'
Kazani se povedlo odpálit kotouč až za domácí branku, tato přesilová hra se domácím zrovna moc nedaří. Navíc do konce duelu zbývá necelé čtyři minutky.
55:07'
V rychlostním souboji se povedlo uspět domácímu Luginovi, který poté usiloval o zisk puku u pravého mantinelu. Nakonec se k ráně dostal Golovkov, jenž trefil soupeře.
54:24'
Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Justin Azevedo – 2 min., hrubost).
54:12'
Hrálo se celkem dlouhou dobu bez přerušení, další útočná akce domácích nakonec končí postavením mimo hru. Zároveň probíhá poslední komerční přestávka.
53:33'
Hezká zadovka nakonec našla ve vyložené šanci domácího Danfortha, kterému se nepovedlo přehodit puk přes ležící beton. Kazaň nyní pořádně zaspala!
52:07'
Viťaz to tentokráte zkoušel přes pravou stranu, kde číhala smečka hladových protihráčů. Nakonec čistě zakročil Rukavišnikov, který ihned odpálil kotouč.
51:12'
Kazaň se konečně dostala do útočného pásma, jenomže Azevedova bomba skončila vysoko nad brankou. Byl tam i dotyk ochranné sítě, čehož si sudí všimli.
50:11'
Hezkým pokusem od modré čáry to zkoušel domácí Hultström, který ovšem trefil pouze dobře postaveného brankáře. Viťaz se v plném počtu na obou stranách dostává k tlaku.
49:22'
Do menších problémů se dostal rozehrávající Borodkin, kterému nakonec pomohla kolega Golovkov. Domácí posléze rozehráli nástřelem, Biljalov přerušil hru.
48:02'
Aby toho nebylo málo, tak jsme sledovali další celkem bezmyšlenkovitý odpal přes všechny čáry. Kazani se v posledních minutách moc nedaří, stále však vede.
47:09'
Další nepovedená rozehrávka znamená zakázané uvolnění Kazaně. Hra se tak znovu přestěhuje před brankáře Biljalova, konkrétněji se bude vhazovat po jeho pravé ruce.
46:13'
Následně Azevedo se dostal za červenou čáru, což mu dalo šanci k nahození na druhou stranu. Zároveň to byl signál pro jeho družinu, aby mohla rychle vystřídat.
45:08'
Za vlastní brankou počkal na nové spoluhráče obránce Hultström, který nakonec přesně rozehrál na Sjomina. Ten zavezl kotouč do pásma, kde sledujeme bitvu u hrazení.
44:11'
Hezkým způsobem to provedl Galimov, který se protlačil až před Ježova, jenomže puk mu ve finální fázi sjel daleko od hokejky. Málem to bylo znovu o dvě branky.
43:35'
Znovu tedy sledujeme bitvu ve čtyřech na obou stranách. Navíc si po delší době připsal zákrok také domácí brankář Ježov, kterému se povedlo rozehrát do strany.
42:09'
Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Stanislav Galijev – 2 min., podrážení).
42:05'
V oslabení se pokoušel zakončit domácí Vorobej, který tak prověřil připravenost brankáře Biljalova. Ten vyrážel do strany, kde se volného puku zmocnil Ljamkin.
41:14'
Hezkým způsobem to na sebe vzal domácí Danforth, který se rychlostně natlačil až do zakončení, které poslal do lapačky Biljalova. Ten opět raději přerušil hru.
40:10'
Úvodní vhazování třetí třetiny dopadlo lépe pro hostující celek, který se dostal s pukem do vlastního pásma. Následně nepřesně rozehrál Lučevnikov, je z toho icing.
40:01'
Je za námi také druhá třetina, která byla naprosto odlišná. Tentokráte jsme nesledovali zrovna pohlednou podívanou, ba naopak byla k vidění celá řada přerušování. Nakonec jsme se dočkali dalších dvou zásahů, přičemž se lépe hrající Kazaň dostala do dvoubrankového vedení, načež domácí celek dokázal snížit krok. Kazaň je v tomto duelu výrazně nebezpečnějším mužstvem, domácí tak budou muset pořádně zabrat.
40:00'
39:44'
Vyloučení v týmu HC Viťaz Moskevská oblast (Jevgenij Arťuchin – 2+2 min, vysoká hůl).
39:11'
Sledujeme poslední minutu druhé třetiny, na změnu skóre to v tomto okamžiku rozhodně nevypadá. Kazaň se snaží neudělat žádnou chybu, navíc stále hrozí.
39:02'
Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (2 min. pro hráčskou lavici – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Ruslan Galimzjanov.
37:25'
Sledujeme hru ve čtyřech na obou stranách. Zatím sledujeme hodně nepřesné rozehrávky z obou stran. Před malým momentem navíc trefil protihráče Vorobej.
36:49'
Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Alexander Chovanov – 2 min., hákování).
36:25'
Kdepak. Druhá třetina prostě hezkou podívanou nenabízí, ba naopak se téměř každých dvacet vteřin přerušuje. Nyní se bude vhazovat ve středu hrací plochy.
35:58'
Vyloučení v týmu HC Viťaz Moskevská oblast (Fjodor Malychin – 2 min., vysoká hůl).
35:05'
Viťaz naprosto přestal hrát, z jeho strany již delší dobu čekáme na něco nebezpečného. Biljalov je naprosto bez práce, nyní svému celku vypomohl s rozehrávkou.
34:55'
Domácí se opět vymanili ze sevření, navíc se konečně prosazují! JUSTIN DANFORTH dokázal oklamat dezorientovaného Pedana, načež uháněl sám na brankáře Biljalova. Na něj vyzrál přízemním zakončením podél betonu, rázem je to tedy o pouhou branku.
Asistence: Mattias Tedenby, Linus Hultström.
34:15'
O další střelecký pokus se pro změnu pokoušel Gluchov, jehož ránu ovšem jeden z protihráčů srazil vysoko nad branku. Na řadu tak přichází komerční přestávka.
33:00'
Kazaň vstřelila branku!
Nakonec tu máme druhou branku hostujícího celku! Kazaň sice neuspěla na vhazování, avšak poté ukázkovým způsobem dokázal zabojovat Marušev, který před brankou našel naprosto volného IVANA JEMECE, jenž bleskovým zakončením vyzrál na brankáře Ježova podruhé.
Asistence: Maxim Marušev.
32:08'
Kazaň se opět dostala k slibnému náporu, který skončil střelou v podání Galimova, jenž trefil pouze beton brankáře Ježova. Viťaz se stále nevymanil ze sevření.
31:12'
Chovanov v jedné šanci dokázal vypálit na Ježova, avšak ten podržel svůj celek. Následovala tvrdá rána od Voronkova, který trefil brankáře pouze do masky.
30:11'
Je tu další zakázané uvolnění, jako první se totiž ke kotouči dostal domácí hráč. Jemecovi tentokráte odraz puku moc nepochopil, jinak by byl u něj jako první.
29:22'
V posledních minutách nesledujeme zrovna pohlednou podívanou. Avšak jsme přesto sledovali málo vídaný moment, kdy sám na branku ujížděl Voronkov, který místo zakončení ještě volil zadovku, což nikdo ze spoluhráčů nečekal.
28:05'
Danforth to tentokráte zkoušel vzít sám na sebe, jenomže se střelou z úhlu na hostujícího brankáře nevyzrál. Na druhé straně došlo k dalšímu pozastavení hry.
27:01'
Hostující kapitán Azevedo nejprve marně reklamoval ofsajd soupeře, nicméně se jeho celek sám vystavil do postavení mimo hru. Je tu další komerční přestávka.
26:24'
Arťuchin se nakonec neprotlačil až k zakončení, čistým způsobem ho totiž dokázal obrat jeden z protihráčů. Vzápětí Lugin nabíjel Sjominovi, který úplně přestřelil.
25:20'
Přetahovaná u pravého hrazení nakonec dopadla lépe pro hostujícího Galijeva, který se nakonec dočkal zakončení. To ovšem poslal pouze do pravého betonu.
24:05'
Velká smůla pro Viťaz! Ten totiž zkoušel vypálit směrem na domácí branku, jenomže kotouč se zastavil pouze o brankovou konstrukci.
23:11'
Voronkov nabral rychlost ve vlastním pásmu, přičemž se sám dostal až do tohoto opačného. Tam první ránu poslal do protihráče, druhou, tentokráte bekhendem, vedle branky.
22:20'
Najednou se do úniku dostal domácí Daugavinš, kterému se povedlo v tísni vystřelit na brankáře Biljalova. Ten neměl žádnou těžkou práci, navíc to zavánělo faulem.
21:07'
Avšak druhá přesilová hra nakonec nebyla úspěšná, Viťaz si v obraně počínal o poznání lépe. Momentálně je hra přerušena, puk se totiž dostal na střídačku.
20:10'
Úvodní vhazování druhé třetiny dopadlo lépe pro domácí celek, kterému se ihned povedlo vyhodit kotouč za branku soupeře. Kazaň totiž pokračuje v přesilové hře.
20:01'
Máme za sebou první třetinu, která nám nabídla celkem svižnou podívanou. V úvodních minutách se hrálo hodně plynule, nicméně na první branku jsme čekali až do šestnácté minuty, kdy se prosadil hostující Voronkov, jenž využil přesilovou hru. Viťaz tak musel dotahovat jednobrankové manko, přičemž rovněž dostal k dispozici přesilovku, kterou se mu nepovedlo využít. Uvidíme tedy, co nám nabídne druhá třetina.
20:00'
19:48'
Daleko od druhé branky nebyl hostující Galijev, kterému se nepovedlo překonat přesouvajícího se Ježova!
19:00'
Probíhá poslední minuta první třetiny.
18:44'
Vyloučení v týmu HC Viťaz Moskevská oblast (Jevgenij Katičev – 2 min., hrubost).
17:18'
Daugavinš nabíjel do lepší pozice na Hultströma, který to nemyslel vůbec špatně. Jeho střílená nabídka ovšem skončila ve výstroji brankáře Biljalova, jenž přerušil hru.
16:32'
Také Viťaz se dokázal prosadit na vhazování, jenomže riskantní nahrávka k opačnému kruhu přinesla zisk kotouče pro hostujícího Lučevnikova, který ihned vyhodil.
15:57'
Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Roman Rukavišnikov – 2 min., držení).
15:32'
Hostující celek bleskovým způsobem využívá přesilovou hru! Kazaň uspěla na vhazování, načež jsme sledovali nepřesné zakončení od pravého kruhu. To se odrazilo zpět před Ježova, kde se nacházel důrazný DMITRIJ VORONKOV, kterému se povedlo dotlačit kotouč za domácího brankáře.
Asistence: Andrej Pedan, Stanislav Galijev.
15:18'
Vyloučení v týmu HC Viťaz Moskevská oblast (Dmitrij Lugin – 2 min., sekání).
15:08'
Sám na branku mohl uhánět domácí forvard Bardakov, který ovšem neměl potřebnou rychlost. Celkem v poklidu ho dohnala dvojice protihráčů, která si s ním čistě poradila.
14:22'
U modré čáry měl napřaženo domácí Borodkin, který nakonec zlomil hokejku. Puk se přesto došoural za branku soupeře, kde se ho zmocnil kolega Malychin.
13:11'
O nahrávku si klepl obránce Pedan, nicméně Galijev zkoušel místo toho nahodit směrem na domácí branku, kde tento pokus srazil protihráč, jenž rozjel protiútok.
12:28'
Kazani se nepovedlo přesným způsobem založit útočnou akci, puk totiž směřoval přes všechny čáry. Po zakázaném uvolnění se hra stehuje před Biljalova.
11:24'
Pohledná akce domácích nakonec nepřinesla ani střelu. Bardakov možná trochu zbytečně ve vyložené šanci ještě nahrával, což jeho spoluhráč moc nepochopil.
10:11'
Až nyní je hra přerušena, postaral se o to domácí brankář Ježov, který si poradil se dvojitým zakončením od Galimova. Až nyní navíc přichází na řadu komerční přestávka.
09:58'
Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Ivan Jemec – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu HC Viťaz Moskevská oblast (Ivan Laričev – 2 min., krosček).
09:20'
Hraje se zhruba pět minut bez přerušení, což se divákům musí líbit. Od modré čáry navíc napřáhl domácí Voronvkov, jehož ránu srazil protihráč do rohu ledové plochy.
08:08'
Po delší době zahrozil také domácí celek, nicméně pro brankáře Biljalova se nejednalo o nic extra složitého. Oba celky posléze vystřídaly, Kazani se nepovedlo založit atak.
07:11'
Ježov má plné ruce práce, tentokráte si poradil se zakončením od pravého kruhu. Tam se ke střeleckému pokusu natlačil hostující Vorovnkov, avšak ani on neuspěl.
06:22'
Další tutová šance pro hosty! Tentokráte si obrana Viťazu nehleděla naprosto osamoceného Da Costy, jehož rána z nápřahu trefila pouze položený beton.
05:02'
Galijevovi se nepovedlo zpracovat těžkou nahrávku, i přesto se druhá formace Ak Barsu dostala do zakončení. Ježov tentokráte zasahoval pravým betonem, nápor pokračuje.
04:11'
Na opačné polovině se až před brankáře Ježova dokázal natlačit Chovanov, který ovšem neuspěl se střelou mezi betony. Viťaz se ihned vydal do rychlého protiútoku.
03:22'
Golovkov přesnou rozehrávku dokázal na pravém křídle najít Bardakova, který se přeci jenom dostal za modrou čáru. Tam se domácím nepovedlo nic vymyslet.
02:08'
Hra byla poprvé přerušena, vhazovalo se tak po levici brankáře Biljalova. Kazaň ovšem dostala puk do středního pásma, kde se ho zmocnil pozorný Hultström.
01:14'
Na opačné straně se Tedenbymu povedlo přeposlat nahrávku podél hrazení na Daugavinše, jenž nahrával před branku, kde se málem do zakončení dostal Lugin.
00:10'
Úvodní vhazování tohoto zápasu dopadlo lépe pro hostující celek, který se jako první vydal do vlastního pásma. Následně to nástřelem zkoušel zadák Lučevnikov.
00:01'

HC Viťaz Moskevská oblast: I. Ježov (Todykov) – Pylenkov, Vorobej, Hultström, Voronkov, Golovkov (A), Borodkin, Katičev – Daugavinš, Danforth, Tedenby – Děrgačov, Lugin, A. Sjomin (C) – Laričev, Bardakov, Malychin – V. Popov, Arťuchin (A), Mojsejev – Ivanjuženkov.

Ak Bars Kazaň: Biljalov (Achťamov) – Lučevnikov, Ljamkin, Pedan, Rukavišnikov, Ljachov, Fazylzjanov, N. Averin – Chovanov, Azevedo (C), S. Da Costa – Voronkov, Galijev (A), A. Galimov – Jemec, Burmistrov, Marušev – Kuvardin, Katelevskij, Galimzjanov – M. Gluchov (A).

Rozhodčí: Sidorenko, Fatejev – Maximovskij, Osipov.
Československá stopa v utkání

Jakub Jeřábek (VTZ)
Ak Bars Kazaň

Kazaň bude v utkání plnit roli velkého favorita. Na Východě je momentálně třetí, lepší je jen Jekatěrinburg a Omsk. Poslední dobou ovšem Kvartalnovova družina nepředvádí takové výsledky, jaké by si jiste představovala. Poté, co na začátku sezóny zvítězili osmkrát z devíti případů, tak přišla menší krize a tři prohry v řadě za sebou. Tuto sérii Kazaň dokázala zlomit v pondělí výhrou 4:1 nad Ufou.
HC Viťaz Moskevská oblast

Hokejisté Viťazu mohou být s dosavadním průběhem sezóny poměrně spokojeni. Po dvanácti odehraných zápasech mají na kontě 12 bodů a jsou na osmém místě Západní konference, která ještě jako poslední zajišťuje postup do vyřazovací části. Svěřenci kouče Kravece začátkem měsíce zvítězili na ledě silného Omsku, načež potvrdili roli favorita a přejeli 6:1 Rigu. Dvouzápasové série vítězství ale skončila v úterý, a to po jasné domácí porážce 0:5 s Jaroslavlí.
Všem fanynkám a fanouškům hokeje přeju krásný čtvrteční podvečer! Vítám vás při sledování zápasu KHL mezi Viťazem aKazaní.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.