KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Petrohrad : Magnitogorsk - 2. listopadu 2021   17:30

Petrohrad
Petrohrad
21:19' Kuzmenko (N. Gusev, Alexandr Volkov) • 40:23' Kuzmenko (Švec-Rogovoj, Kemppainen)
2:3
(0:0, 1:1, 1:1 - 0:0)

0:2 (SN)

Magnitogorsk
28:07' Akolzin  (A. Několenko, Pašnin) • 52:29' Korosteljov   • ' Korosteljov
Petrohrad
Lars Johansson (Askarov) – Fantenberg, Kirsanov, M. Robinson, M. Lehtonen, Pylenkov, Falkovskij – Kuzmenko, Kemppainen, Švec-Rogovoj – Ivan Morozov, Alexandr Volkov, N. Gusev (C) – Chusnutdinov, Ketov, Danila Moisejev – M. Vorobjov, Timkin, E. Galimov – Cicjura.
Sidorenko, Judakov – Šeljanin, Sivov
Ledovyj dvorec, Petrohrad
3648 diváků
Olkinuora (Košečkin) – J. Jakovlev (C), Zemčonok, Makljukov, Hultström, Minulin, Pašnin – S. Košelev, Currie, Čibisov – Maillet, Nikoncev, Leipsic – M. Karpov, Korosteljov, Korobkin – Akolzin, A. Několenko, Ruděnkov – D. Jurov.

Statistiky zápasu

Střely na bránu 38:25 (12:8, 7:10, 15:6 – 4:3)
Vhazování 34:22
Hity 16:17
Čas v útoku 13:16 – 7:33
Vyloučení 2:3
Využití 1:0

Na ledě se neobjevil žádný český ani slovenský hokejista.
Magnitka si upevňuje sedmým vítězstvím v řadě vedení v KHL, na domácí hokejisty zbyl jen bod. Výsledek příliš neodpovídá obrázku hry, Petrohrad byl celý zápas nebezpečnější a vyložených šancí měl třikrát víc než soupeř. Hosté ale dokázali na oba góly kanonýra Kuzmenka odpovědět a poté ovládnout závěrečný penaltový rozstřel.
SKA Petrohrad bodoval pošestnácté v řadě a dál vládne Západní konferenci.
V samostatných nájezdech zvítězil tým Metallurg Magnitogorsk.

Autorem vítězné branky je NIKITA KOROSTELJOV.
Alexandr VOLKOV po ledě nepřekonal Olkinuorův beton a nájezdy předčasně končí!
Nikita KOROSTĚLJOV perfektně provedeným blafákem napnul síť.
Andrej KUZMENKO nevyzrál na Olkinuoru.
Maxim KARPOV zápěstím přestřeluje, kotouč se otřel o břevno.
Nikita GUSEV trefuje tyčku.
Josh CURRIE proměňuje mezi betony.
Ivan MOROZOV netrefil bránu.
Philippe MAILLET zakončuje do betonu Larse Johanssona.
Samostatné nájezdy začínají.
Prodloužení tři na tři nepřineslo vyloženou šanci, rozhodnou tedy až samostatné nájezdy.
65:00'
Prodloužení skončilo.
64:36'
Moc času už nezbývá, po závěrečném střídání rozehrává zpoza brány SKA a Morozovův pokus končí u Olkinuory.
63:17'
Korostěljov nabízí střílenou přihrávku na zadní tyč Čibisovovi, který ji bekhendem neusměrnil mezi tyče.
62:28'
Domácí přečíslili soupeřovu obranu, po přihrávce Ivana Morozova pálil z pravého kruhu nepřesně Švec-Rogovoj.
61:54'
Střela zápěstím Andreje Čibisova zůstala ve výstroji petrohradského strážce brány.
61:16'
Andrej Kuzmenko zmátl protihráče prudkou otočkou, zblízka však se zamotanou hlavou přestřeluje.
60:01'
Začalo prodloužení.
Oba čelní týmy KHL si prodloužily své bodové série, Petrohrad na 16 a Magnitogorsk na 7 zápasů. O třetí třetině jinak platilo totéž, co o prvních dvou. Petrohrad tvořil, měl šance, ale zase z ojedinělé protiakce inkasoval. Závěr zápasu už byl hodně opatrný, v systému soutěže se dvěma body za výhru v základním čase i v prodloužení nikdo nechtěl zbytečně riskovat ztrátu jistého bodu.

Střely na bránu 34:24 (12:8, 7:10, 15:6)
58:17'
Lehtonen dostal nepřesnou přihrávku na útočné modré čáře, puk domácím utíká do středního pásma.
57:33'
Igor Ruděnkov zlomil při střele hůl Robinsonovi, což nemá bezprostřední vliv na vývoj zápasu, protože tečovaný kotouč se vlní v ochranné síti.
56:21'
Falkovskij odstavil Nikonceva a přinutil k zákroku hostujícího brankáře.
55:09'
Švédská vsuvka: Linus Hultström střílí do lapačky Larse Johanssona.
54:16'
Johansson raději přerušuje hru před smečkou najíždějících hráčů Magnitogorsku.
53:47'
SKA musí útočit do plných, hosté ale dobře brání střední pásmo a Čibisov se dostává k vybojovanému puku, který následně napálil z dálky těsně vedle.
52:29'
Metallurg právě vstřelil branku!
Historie se opakuje, domácí buší do soupeře, zahazují šance a z ojedinělého protiútoku ztrácejí náskok. U mantinelu vyhrál souboj NIKITA KOROSTĚLJOV a po rychlé míchačce trefuje v pádu obdivuhodně vzdálenější šibenici. Bez asistence.
51:53'
Domácí se vysvobozují zakázaným uvolněním.
51:27'
Nikita Korostěljov z mezikruží neprocpal kotouč mezi Johanssonovy betony. Koná se poslední komerční přestávka zápasu.
50:35'
Po skvělé křížné přihrávce Nikity Guseva již zcela osamoceně číhající Ivan Morozov zblízka střílel, tutovku mu však ležící Olkinuora fantasticky vyráží betonem!
49:55'
Petrohrad nehodlá přepustit otěže hry soupeři. Po vyhraném buly v útočném pásmu se Ivan Morozov u tyčky rozhodl zamíchat kotoučem a nezakončovat. Domácí si dál hrají bago.
48:15'
Jussi Olkinuora chytá křížnou střelu Robinsona po ledě, kterou ještě dorážel navrátilec z Anaheimu Volkov.
47:40'
Domácí Gusev a Vorobjov motají soupeřům hlavu rychlými výměnami puku, dvě pobídky obráncům dozadu končí během jejich střídání ranami kolem obou tyčí.
46:33'
Při hromadném střídání vyčkávají domácí obránci s pukem poblíž vlastní svatyně.
45:39'
Johansson ve výskoku chytá Několenkovo nahození a rychle rozehrává, aby rozhodčí nestihli přerušit hru.
44:43'
Nikita Gusev nabídl puk napravo Vorobjovovi, který bez přípravy z úhlu minul bránu.
43:47'
Morozov po vyhraném souboji za bránou hostů neměl kudy zakončit bekhendem.
42:17'
Plány Magnitky do třetí části hry se rychle zhroutily. Hosté zkoušejí nastřelovat puky a napadat rozehrávku, jenže Petrohrad nenapodobuje jejich chyby.
40:23'
Petrohrad právě vstřelil branku!
Hned při prvním střídání hosté hrubě zanedbali rozehrávku ve vlastním obranném pásmu a po přihrávce Švece-Rogového zpoza brány vymetl horní růžek druhý nejproduktivnější hráč ligy ANDREJ KUZMENKO.
Asistence: Arťom Švec-Rogovoj, Joonas Kemppainen.
40:01'
Skóre otevřeli v přesilovce 5 na 3 z perfektní souhry na jeden dotek zásluhou Kuzmenka domácí hokejisté. Přestože i nadále byly výraznější šance na straně Petrohradu, dokázal se vedoucí celek KHL dotáhnout. Po skvěle sehraném brejku přes celé hřiště se radoval Akolzin, jehož gól do šatny předtím v úvodní části nebyl pro milimetrový ofsajd uznán.
Výsledek je tak stále otevřený, máme se po přestávce na co těšit.

39:43'
Kuzmenko mohl získat pro SKA zpět vedení, když zůstal trestuhodně sám před brankářem. Drzou forsbergovkou však minul bránu.
39:20'
Morozov se skvostně prokličkoval před bránu, kde mu však nevyšel krok a z otočky vracel kotouč Gusevovi, jehož střela po ledě zůstala pod betonem magnitogorského gólmana.
39:00'
Hlášena je poslední minuta druhé třetiny, útoky se teď přelévají rychle a bez zakončení.
37:25'
Domácí obránce Fantenberg z mezikruží pálí nepřesně.
35:47'
Velký tlak si vynutila čtvrtá řada SKA. Emil Galimov se natáhl pro vyhozený kotouč na modré čáře a skvělým švihem prostřelil Olkinuoru, kterého zachránila tyčka!
34:06'
Domácí podnikli rychlý brejk, na levém křídle byl volný Lehtonen a jeho golfák se od přilby klečícího Olkinuory odráží těsně nad břevno.
33:11'
Petrohradští se rychle vrátili do útočného pásma, po skvostné zadovce tísněného Kuzmenka zblízka střílí jen do svého krajana v bráně Metallurgu Joonas Kemppainen.
31:54'
Korobkin měl před brankářem příliš málo prostoru k zakončení a jeho střela končí pod Johanssonovou výstrojí. Pokračujeme až po komerční pauze.
29:54'
Kemppainen s Kuzmenkem bojovali o kotouč za bránou soupeře, ale nedostali ho do předbrankového prostoru.
28:07'
Tentokrát už se může PAVEL AKOLZIN radovat naplno. Nad Johanssonův beton zakončil křížnou střelou bleskový protiútok přes celé hřiště, sehraný v koncovce svižně na jeden dotek.
Asistence: Archip Několenko, Michail Pašnin.
27:38'
27:09'
Jegor Korobkin znovu přebruslil domácí obránce, ale Lehtonenem byl zezadu tak obtěžován, že po rychlém přehození puku na forhend přestřeluje.
26:51'
Philippe Maillet střílí k tyči a nejlepší brankář KHL Lars Johansson si vyrážečkou znovu vylepšil úctyhodné procento úspěšnosti.
25:38'
Vyloučení v týmu SKA Petrohrad (Jevgenij Timkin – 2 min., vysoká hůl).
25:35'
Magnitogorská lavička se zbytečně vzteká po zákroku vysokou holí na Akolzina, rozhodčí ho viděli dobře a budou trestat.
23:59'
Petrohradští to překombinovali, na vlastní modré čáře se zmocnil puku Jegor Korobkin a ze samostatného úniku mohl vyrovnat, jenže k tomu by potřeboval trefit mezi tyče, což se nestalo!
22:56'
Andrej Kuzmenko přejel předčasně útočnou modrou čáru.
22:29'
21:19'
11 vteřin před návratem prvního z vyloučených hráčů na led doklepl strojovou kombinaci sovětské hokejové školy se dvěma navrátilci z NHL zblízka do odkryté brány ANDREJ KUZMENKO. Asistence: Nikita Gusev, Alexandr Volkov.
20:29'
Vyloučení v týmu Metallurg Magnitogorsk (Anatolij Nikoncev – 2 min., vysoká hůl).
Domácím hokejistům se po nechtěném zásahu obličeje Nikity Guseva otevírá možnost minuty v dvojnásobné přesilovce.
20:01'
Úvodní třetina šlágru KHL zastihla v lepší formě petrohradské hokejisty, kteří měli převahu a několik vyložených šancí. Z gólu se radovali v poslední minutě hosté, jejich radost však po několika minutách zhatil přezkum videa, který odhalil milimetrový ofsajd při impozantní Akolzinově akci. SKA bude po změně stran hrát ještě půldruhé minuty přesilovku.

19:58'
Těsně před sirénou ztroskotal Kemppainen na svém krajanovi v bráně Metallurgu, odražený puk ještě marně nabízel zadovkou spoluhráčům Gusev.
19:29'
Vyloučení v týmu Metallurg Magnitogorsk (Jegor Jakovlev – 2 min., nedovolené bránění).
19:05'
Domácí měli pravdu, Akolzin si přistrkával kotouč bruslí ze středního pásma a gól neplatí.
19:05'
Petrohradská lavička se rozhodla pro trenérskou výzvu, na videu se bude zkoumat případný ofsajd.
19:05'
PAVEL AKOLZIN pronikal domácí formací podél mantinelu úplně sám, čistě si odstavil obránce Kirsanova a svůj nájezd zakončil blafákem mezi betony. Hosté se radují, ale možná předčasně.
18:29'
Unavená petrohradská pětka jen posouvá puk za červenou čáru a odjíždí střídat. Volnějšího prostoru využívá Akolzin, který po Hultströmově prudkém pasu z akce jeden na jednoho pálí do brankáře.
16:28'
15:44'
Protiútok oslabených hostů ztroskotal na ofsajdu.
14:50'
Emil Galimov dostal ideální přihrávku, zápěstím však netrefil bližší odkrytou stranu brány, ale jen přesouvajícího se brankáře Magnitky.
14:28'
Vyloučení v týmu Metallurg Magnitogorsk (Semjon Košelev – 2 min., podrážení).
13:27'
Lars Johansson spolehlivě chytá do lapačky Nikoncevův pokus.
12:09'
Pavel Akolzin se vydal do protiútoku, po kličce na střed nepropálil až za brankoviště povyjetého Johanssona.
11:10'
Čtyři minuty a 42 vteřin se hrálo nonstop, kvůli zpracování puku vysokou holí jsou teď domácí nuceni opustit útočné pásmo.
9:45'
Olkinuora neměl Robinsonovu vyraženou střelu ve své moci, domácí ho zpod jeho těla dostali zpět do hry, ale ze závaru nedokázali prostřelit zahuštěný prostor.
8:56'
Domácí hokejisté po klidnější pasáži nedovedli svůj pobyt v útočném pásmu k zakončení.
6:50'
Mezi magnitogorské obránce si nabruslil Andrej Kuzmenko, dostal skvělou kolmici do jízdy, ale ze samostatného nájezdu trefuje blafákem jen Olkinuorův beton!
6:05'
Gusev si obloukem najel za formaci hostů, která se soustředila jen na jednom křídle, ale táhlou střelou minul bránu.
5:37'
Johansson chytá do lapačky střelu od modré, pokračovat se bude po komerční přestávce.
5:08'
Magnitogorští se v přesilovce vůbec k ničemu nedostali, domácí jsou v plném počtu.
3:08'
Vyloučení v týmu SKA Petrohrad (Michail Vorobjov – 2 min., držení).
2:32'
Moisejev krásně prohodil kotouč na Chusnutdinova, kterému dal obránce Magnitky přednost ve dveřích a domácí útočník nikým nerušen švihl puk bekhendem na zadní tyč. Jussi Olkinuora mrskl betonem a první vyloženou šanci vyráží.
1:48'
V úvodu se hraje častěji před petrohradskou bránou, Hultströmova rána proletěla těsně nad ní.
0:17'
Petrohrad v modrých dresech vyhrál buly, ale rychle se dopouští zakázaného uvolnění. Hráči Magnitogorsku v bílém vyhráli buly a Arťom Zemčonok tvrdou střelou do podpaží prověřil Johanssona.
0:01'

SKA Petrohrad: Johansson (Askarov, Samonov) – Fantenberg, Kirsanov, Robinson, Lehtonen, Pylenkov, Falkovskij, Smirnov – Kuzmenko, Kemppainen, Švec-Rogovoj – Morozov, Volkov, Gusev – Chusnutdinov, Ketov, Moisejev – Vorobjov, Timkin, Cicjura – Galimov.

Metallurg Magnitogorsk: Olkinuora (Košečkin, Zagidulin) – Jakovlev, Zemčonok, Makljukov, Hultström, Minulin, Pašnin, Nikolajev – Košelev, Currie, Čibisov – Maillet, Nikoncev, Leipsic – Karpov, Korostěljov, Korobkin – Akolzin, Několenko, Ruděnkov – Jurov.

Rozhodčí: Sidorenko, Judakov – Šeljanin, Sivov.
Dnešní souboj titánů se koná bez české a slovenské účasti, zato nabídne souboj dvou nejlepších brankářů KHL – domácí Lars Johansson se pyšní úspěšností 94,5%, hostující Jussi Olkinuora 94,3%.
V ofenzívě suverénně vládne bodování bombarďák Šipačov z Dynama Moskva, ale hned za ním jsou Maillet z Magnitogorsku (9+18) a Kuzmenko z Petrohradu (8+18).
Letos se oba celky ještě nestřetly, loni vyhrál oba zápasy Metallurg – na Něvě 4:1 a doma na Urale 2:1. V předminulé sezóně to bylo téměř přesně naopak – 2:1 a 3:1 pro Petrohrad.
Metallurg Magnitogorsk se v těžké zkoušce pokusí natáhnout sérii šesti vítězství. Z 24 utkání Magnitka pouze dvakrát odevzdala všechny body a vede pořadí KHL. Naposledy ji obrala – shodou okolností stejně jako hokejisty Petrohradu – Ufa, další celek z nejužší špičky soutěže.
Na kluzištích soupeřů ještě letos Metallurg neprohrál, má nejsilnější útok i nejpevnější obranu ligy.
SKA Petrohrad vyšel počtvrté a naposledy bodově naprázdno v 9. kole sezóny, od té doby začal vázat impozantní šňůru a bodoval patnáctkrát v řadě. Z toho posledních pět zápasů vyhrál a vede Západní konferenci.
Armejci těží ze skvělé formy Nikity Guseva, který koketoval s odchodem do NHL. V posledních pěti zápasech si připsal jeden gól a 8 asistencí.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.