KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Vitaz : Vladivostok - 7. listopadu 2021   15:00

Vitaz
I. Ježov (Kloberdanec) – Jegor Voronkov, Kemiläinen, Borodkin, Viktor Antipin, K. Ljamin (A), D. Musin, Rydčenko – Audette, M. Aaltonen (A), Ojamäki – Indrašis, I. Zinčenko, Šiksatdarov – V. Leščenko, V. Popov, Smolin – Arkalov, Malychin (C), Zubov – Ivaňuženkov.
Lavrentěv, Ravodin – Kučava, Parikov
Ledovyj dvorec Viťaz
Vladivostok

Z tohoto duelu je to vše. Děkujeme za pozornost a hezký zbytek víkendu. Na viděnou.
Oba týmy čeká další vystoupení až po reprezentační přestávce, a to 15. listopadu. Viťaz bude hrát v Omsku, Vladivostok v Rize.

Hity – 9:19
Nezáživné utkání dvou nejhorších týmů každé z konferencí nakonec skončilo lépe pro Vladivostok. Na branku se v Podolsku čekalo až do samostatných nájezdů, v nichž uspěli na hostující straně Vladislav a Vjačeslav Ušeninové. To domácí nenašli na Serebrjakova recept ani v dovednostní disciplíně. Na konci 34. minuty ho sice "překonal" Smolin, z velké skrumáže ale mířil do horní tyče. Admiral tak ukončil svou šestizápasovou sérii bez bodu a vrátil se v tabulce východní části soutěže před čínský Kunlun.
V samostatných nájezdech zvítězil tým Admiral Vladivostok.
Autorem vítězné branky je VLADISLAV UŠENIN.
Miks Indrašis musel dát, což se mu nepodařilo. Puk poslal obloučkem nad horní tyč.
Dinar Chamidullin si hodil puk na bekhend. Puk dloubl vedle levé tyče.
Na Serebrjakova nevyzrál ani Kirill Ljamin. Mířil někam do brankářova břicha.
Vjačeslav Ušenin navyšuje přesnou střelou nad Ježovovu vyrážečku vedení Admiralu!
Niko Ojamäki zvolil pomalejší rozjezd. Nakonec mířil do připravené lapačky.
Vladislav Ušenin si vedl o poznání lépe. Po krátkých kličkách zamířil do pravého horního růžku.
Ildar Šiksatdarov se snažil Serebrjakova vymíchat. Prostor mezi jeho betony nenalezl.
Samostatné nájezdy začínají.
Je to tak. Gól nepřineslo ani prodloužení, a tak budou muset o vítězi rozhodnout až samostatné nájezdy.
65:00'
Prodloužení skončilo.
64:26'
Andrej Obidin teď neměl dostatečnou podporu spoluhráčů. Vladivostok už hraje opatrně. Vše směřuje k dovednostní disciplíně.
63:11'
Proti trojnásobné přesile se s kotoučem vydal Jevgenij Gračov. Nakonec si to rozmyslel a otočil hru zpátky do středního pásma.
62:15'
Po přihrávce od zadního mantinelu pálil z pravého kruhu pro vhazování Valtteri Kemiläinen. Jeho pokus byl zblokován.
61:58'
Ivan Zinčenko neuspěl na pravém křídle v souboji jeden na jednoho.
61:08'
Kotouč drží na svých holích hokejisté Admiralu, kteří s ním z vlastní poloviny nikam nespěchají.
60:19'
Andrej Obidin se hned po vyhraném vhazování dostal před Ježova, kde upadl. Zdálo se, že byl faulován, rozhodčí ale nechali hru pokračovat. Stejný hráč byl po chvíli na protějším konci, aby zastavil domácí přečíslení dva na jednoho.
60:01'
Šedesát minut hry o vítězi nerozhodlo, ba co více, k vidění nebyla jediná branka. Nejblíže k ní měl na konci 34. minuty domácí Michail Smolin, jenž mířil ze skrumáže do horní tyče. Následovat tak bude pětiminutové prodloužení tři na tři.

59:58'
Jegor Voronkov je zpátky na ledě. Už se nic nestane.
59:52'
Ještě jedno přerušení hry poté, co Ilja Ježov lapil nahození z pravé strany kluziště.
59:12'
Probíhá poslední minuta třetí třetiny. Vladivostok opět rozehrává z vlastní poloviny.
58:30'
Povedlo se to až nyní. Admiral musí spěchat za pukem k vlastní brance.
58:24'
Menší skrumáž před Ježovem končí přikrytím kotouče. Viťazu se nedaří vyhodit kotouč z pásma.
58:00'
Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny. Viťaz je bude dohrávat v oslabení.
57:58'
Vyloučení v týmu HC Viťaz Moskevská oblast (Jegor Voronkov – 2 min., podrážení).
56:54'
A další hostující vyhození puku přes všechny čáry. Vladivostok se v závěru třetí třetiny dostává pod menší tlak.
56:45'
Hra se po zakázaném uvolnění Admiralu vrací před Serebrjakova.
56:17'
Ildar Šiksatdarov mohl rozhodnout! Po přihrávce z levé strany střílel z dobré pozice k levé tyči. Nikita Serebrjakov vykopl puk betonem!
55:36'
Po nepřesné přihrávce zpoza branky se zdálo, že se Viťaz dostane do přečíslení. Obrana Admiralu ale na poslední chvíli ve středním pásmu zasáhla.
54:25'
Teď se musel mít na pozoru pro změnu Nikita Serebrjakov, před něhož se dostal s pukem Ilja Arkalov. Ani on ale gólový účet zápasu neotevřel.
54:11'
A další zákrok čtyřiatřicetiletého Ježova, jenž zpacifikoval prudkou střelu od modré čáry a pro jistotu kotouč ukryl pod rukavici.
53:17'
Ilja Ježov vyrážel betony prudké nahození ze středního pásma. V posledních minutách je z obou mužů v maskách tím vytíženějším.
52:33'
Vladislav Ušenin napřáhl na levé straně. Jeho rána byla zblokována poblíž stojícím protihráčem.
52:07'
Pavel Makarenko tečoval před Ježovem bruslí nahození od modré lajny. Domácí brankář se znovu překonat nenechal.
51:54'
Andrej Obidin se u zadního mantinelu statečně pral s přesilou. Poté poslal puk na modrou, po nepřesném nahození ale z akce Admiralu sešlo.
50:25'
Admiral drží puk poblíž vlastní klece a střídá. Prodloužení se zdá být čím dál reálnějším (a spravedlivým) vyústěním zápasu.
49:15'
Na konci hezké domácí souhry dostal Valtteri Kemiläinen kolmici před odkrytou část branky. Finský bek u pravé tyčky promáchl.
48:37'
Po krátkém přiklepnutí z levé strany vypálil nápřahem Libor Šulák. Ilja Ježov švihl lapačkou a připsal si hezký zákrok.
47:18'
Alexandr Ševčenko se z pravé strany natlačil přes Kirilla Ljamina až před Ježova. Skulinku mezi jeho betony ani nadvakrát nenašel.
46:29'
Nikita Serebrjakov si povyjel ze svého brankoviště a vypomohl spoluhráčům s rozehrávkou.
45:37'
Jevgenij Gračov nabral rychlost na pravém křídle. Jeho střelu švihem vytáhl Ilja Ježov vyrážečkou do levé části hřiště.
45:01'
Dobrý obranný zákrok Libora Šuláka. Zakončení rozjetého Fjodora Malychina z levé strany tečoval do ochranné sítě.
44:43'
Hokejisté v červených dresech chvíli operovali s pukem v útočném pásmu. Ke střele se nedostali.
44:00'
HC Viťaz Moskevská oblast hraje v plném počtu.
43:58'
Dmitrij Sajustov tečoval ze vzduchu kotouč jen do připraveného Ježova.
43:34'
Viťaz se na chvíli osvobodil vyhozením k protější brance.
43:13'
Ježov vyrazil i další Mozíkovo nahození. Následovala nepřesná střela z pravé strany, která skončila na zadním mantinelu.
42:30'
Vojtěch Mozík to zkoušel zápěstím ze střední části hrací plochy. Ilja Ježov vyrážel jeho pokus před sebe.
42:00'
Fjodor Malychin podrazil ve středním pásmu rozjetého Vladislava Ušenina. Admiral si vůbec poprvé v utkání zahraje přesilovku.
42:00'
Vyloučení v týmu HC Viťaz Moskevská oblast (Fjodor Malychin – 2 min., podrážení).
41:16'
A další buly před hostující svatyní – tentokrát po zakázaném uvolnění Vladivostoku.
40:55'
Nahození od modré čáry zastavil Nikita Serebrjakov. Bude se vhazovat. Libor Šulák si tam ještě cosi vyřizoval s protihráči.

Hity – 8:14
Ani druhá dvacetiminutovka změnu skóre nepřinesla, Viťaz přitom hrál celých šest minut v početní výhodě. Největší šanci domácích měl Smolin, jenž vydoloval kotouč ze skrumáže a zakončoval z bezprostřední blízkosti do břevna. Admiral dvakrát zahrozil po rychlých brejcích, Gračov ani Ševčenko ale na konci úniku nemířili přesně.
40:00'
39:45'
Vladivostok se s koncem oslabení dostal do velké šance! Na pravé straně ujel Alexandr Ševčenko, jenž se v závěru akce natlačil před Kemiläinena, zápěstím ale mířil nad branku!
39:00'
Probíhá poslední minuta druhé třetiny.
38:29'
Tato přesilovka už vypadá v podání domácího celku podstatně lépe. Ze druhé vlny najíždějící Daniel Audette dostal puk na střed a hledal skulinku mezi betony Serebrjakova. Ten je sklepl včas k sobě.
37:59'
Niko Ojamäki dostal nabito na vrcholek levého kruhu. Z nápřahu pálil kousek vedle bližší tyčky.
37:45'
Vyloučení v týmu Admiral Vladivostok (2 min. – příliš mnoho hráčů na ledě). Trest odpyká Dmitrij Lugin.
36:56'
Hromadný souboj o kotouč před střídačkou Admiralu. Nakonec se k puku dostali hosté a Ilja Ježov musel krotit lapačkou ostrý pokus Vojtěcha Mozíka, jenž střílel ze střední části hrací plochy.
35:57'
Viťaz se sice dostává do pásma soupeře častěji, ale jen za cenu nahazovaných kotoučů, které často končí u hokejistů v bílých dresech.
34:58'
Po další z reklamních přestávek je před aktéry závěrečná část druhé třetiny. Čekání na první branku pokračuje.
34:00'
Dmitrij Lugin opouští trestnou lavici. Vladivostok je po delší době zpět v plném počtu.
33:58'
Teď ale byli domácí blízko brance! S koncem přesilovky se před Serebrjakovem utvořila velká skrumáž. Jeden z hráčů v červeném vydoloval puk a orazítkoval jím horní tyč! Byl to Michail Smolin, jenž se drží nespokojeně za hlavu!
33:18'
Další vyhození Admiralu. Ani není příliš znát, že má na ledě o hráče méně. Přesilovka Viťazu je opravdu tristní.
32:51'
Valtteri Kemiläinen nezachytil puk na modré čáře a rázem se musel vydat za uhánějícím Jevgenijem Gračovem. Ten to zkoušel z levého kruhu zápěstím. Pokus u bližší tyče lapil do výstroje Ilja Ježov.
31:58'
Přesilovka Viťazu je statická. Teď se domácí nepřesnou kombinací sami vyhnali z pásma.
30:53'
Admiralu se v krátkém sledu dvakrát podařilo vyhodit puk k protější brance. Nikita Serebrjakov zatím zasahovat nemusel.
30:09'
Viťaz má skvělou možnost otevřít skóre. K dispozici dostává rovnou čtyřminutovou přesilovku.
30:00'
Vyloučení v týmu Admiral Vladivostok (Dmitrij Lugin – 2 min., vysoká hůl + 2 min., vysoká hůl).
29:45'
Ilja Ježov musel dvakrát zasahovat svými betony – poprvé proti prudké přízemní střele od modré čáry, kterou vyslal Vojtěch Mozík. Následně to zkoušel z pravého rohu na bližší tyč Vjačeslav Ušenin.
28:58'
Arťom Borodkin dostal zpětnou přihrávku na modrou čáru. Místo dělovky měl co dělat, aby mu kotouč neutekl do středního pásma. Z akce nakonec nebylo nic.
28:28'
Zakázané uvolnění domácího celku je za poslední minutu po hříchu tím jediným, co by stálo za zmínku. Vhazuje se po pravé ruce Ježova.
27:26'
Po úpravě ledu a krátké komerční přestávce může duel pokračovat. Snad se brzy dočkáme i nějakého gólu.
26:55'
I nadále si obě družiny vyměňují puk, jako by šlo o horký brambor. Nedá se říci, že by měl některý z aktérů zápasu výraznější převahu.
25:15'
Před Ježova se prodral s pukem Daniil Iljin. Kotouč za záda domácího brankáře v dobré možnosti nedostal, bekhendem ho dloubl někam do levé ruky. Po skrumáži hra pokračuje.
24:59'
Čtyřminutovou pasáž bez přerušení ukončil Nikita Serebrjakov, jenž ukryl ve výstroji Ljaminovo nahození z levého okraje hrací plochy.
23:54'
Ilja Ježov musel po změně stran poprvé zasahovat, a sice proti slabému nahození Vladislava Ušenina z pravé strany. Kotouč bez problémů vyrazil.
23:21'
Jedna nepřesnost střídá druhou. Teď je to opravdu hodně nezajímavá podívaná.
22:08'
Admiral uhasil akci Viťazu odpalem na protější konec hrací plochy. Na první vzrušení po pauze nadále čekáme.
21:28'
Hra se v úvodu druhé části stěhuje z jedné strany na druhou. Ani jednomu z celků se nedaří usadit v útočném pásmu.
20:09'
Vladivostok se devět vteřin po buly provinil zakázaným uvolněním. Vhazuje se po pravici Serebrjakova.

Hity – 6:8
První třetina toho příliš nenabídla. Úvod patřil Viťazu, na konci byl zase lepším týmem Vladivostok. Největší šanci měl na konci 15. minuty Vitalij Popov, z ostrého úhlu ale mířil křižnou střelou za vzdálenější tyčku odkryté branky. Uvidíme, zda se skóre změní po přestávce.
20:00'
19:24'
Zpoza branky si vyjel Arťom Ivaňuženkov. Z pravé strany zkusil střelu z velkého úhlu. Nikita Serebrjakov vyrážel ramenem mimo hrací plochu.
19:00'
Ohlášena poslední minuta první třetiny.
18:39'
Admiral je i nadále nastěhován v útočném pásmu. Karty se s koncem třetiny zcela obrátily.
17:38'
Ilja Ježov vyrážel Chamidullinovo nahození od levého mantinelu. Po chvíli střílel stejný hráč nápřahem od modré čáry. Prvně jmenovaný schoval puk do lapačky.
16:45'
Vladivostok v posledních minutách vyrovnal hru. Teď se hraje více před Ježovem. Že by ale musel vytáhnout nějaký skvostný zákrok, to zatím ne.
15:20'
Skákavé nahození Verby z levé strany ukryl Ilja Ježov ve výstroji. Následuje krátká reklamní přestávka.
14:55'
Vitalij Popov se z ostrého úhlu snažil zasáhnout odkrytou část branky. Křižnou ranou překonal ležícího Serebrjakova, o pár čísel ale zleva minul vzdálenější tyčku!
14:08'
Z levé strany si sjížděl k brance Viktor Antipin. Poté napřáhl k dělovce, která byla v hloučku před Serebrjakovem tečována na pravý okraj hřiště.
13:00'
Niko Ojamäki číhal u pravé tyče na přihrávku zpoza branky. Kotouč vůbec netrefil, Serebrjakov mohl zůstat v klidu.
11:45'
Mark Verba ukořistil kotouč ve středním pásmu. Chvíli to vypadalo, že by se Vladivostok mohl dostat do přečíslení, vše ale skončilo zblokovanou střelou z pravé strany.
10:31'
Hraje se svižně s minimem přerušování. Jasně aktivnější jsou domácí. Vladivostok toho zatím příliš nepředvedl. Hosté nedokážou na delší dobu podržet puk ha holích.
09:36'
Jegor Voronkov se prokličkoval k zakončení z mezikruží. Jeho bekhend vyrazil Nikita Serebrjakov betonem.
08:46'
Teď je to taková hra na náhodu. Nesledujeme zrovna líbivý zápas, to se ale asi dalo v souboji dvou nejhorších týmů obou konferencí čekat.
07:28'
Zdálo se, že se bude vhazovat po pravé ruce Ježova. Po diskuzích rozhodčí posunuli hru do středového kruhu.
06:38'
Valtteri Kemiläinen přišel o touš na modré čáře. Viťaz musel opustit útočné pásmo, soupeře ale dopředu nepouští.
06:07'
Tentokrát musel zasahovat Ilja Ježov. Dmitrij Lugin se hezkou individuální akcí prodral přes několik protihráčů až k slabší střele z mezikruží. Domácí brankář ukryl puk mezi betony.
05:48'
Jegor Zubov se snažil z pravé strany přihrávat do jízdy před branku. Kotouč byl zblokován.
05:05'
Viťaz je čím dál častěji nastěhován v pásmu soupeře. Admiral zatím dobře dostupuje a nedovoluje domácím dostávat se do vyložených střeleckých pozic.
04:11'
Nikita Serebrjakov ukryl ve výstroji nahození od modré čáry. O dorážku se pokoušel Ildar Šiksatdarov, nedostal ale příležitost.
03:52'
Vladivostok se snaží uklidnit hru. Jeho zadáci drží puk na vlastní polovině a nikam se neženou.
03:10'
Fjodor Malychin dotíral na Serebrjakova a snažil se procpat kotouč za jeho záda. Nakonec byl odstaven Liborem Šulákem.
02:19'
Damir Musin ani přes veškerou snahu neudržel puk v útočné třetině. V úvodu aktivnější Viťaz se musí vystěhovat.
01:29'
Zinčenkovo nahození od modré čáry vyrazil Nikita Serebrjakov betony do levé části hřiště.
00:45'
Domácí tým nastoupil do utkání v červených dresech. Hosté hrají v bílo-černé kombinaci.
00:01'

HC Viťaz Moskevská oblast: I. Ježov (Kloberdanec) – Jegor Voronkov, Kemiläinen, Borodkin, Viktor Antipin, K. Ljamin (A), D. Musin, Rydčenko – Audette, M. Aaltonen (A), Ojamäki – Indrašis, I. Zinčenko, Šiksatdarov – V. Leščenko, V. Popov, Smolin – Arkalov, Malychin (C), Zubov.

Admiral Vladivostok: Serebrjakov (Sinjagin) – Šulák, Mozík, Chamidullin, F. Beljakov, Jermakov, Palivko, Kolokolcev – Lugin (C), Gračov (A), Obidin – Vladislav Ušenin, Vjačeslav Ušenin, Makarenko – A. Ševčenko, Sajustov, Kestner – Verba, D. Iljin, Arťuchin (A).

Rozhodčí: Lavrentěv, Ravodin – Kučava, Parikov.
Oba týmy se spolu střetly před měsícem. Vladivostok tehdy 6. října vyhrál na domácím ledě 3:2. V přípravném období před letošní sezonou uspěl doma pro změnu dvakrát Viťaz. Mírným favoritem bude i tentokrát.
Také Vladivostok je v tabulce své konference na samém chvostu, kam se propadl v posledních dnech vinou mizerné aktuální formy. Admiral momentálně táhne nelichotivou sérii šesti prohraných zápasů v řadě. V tabulce se před něj dostal o bod i čínský Kunlun. Ztráta na postupové osmé místo je momentálně už desetibodová. Vladivostok doplácí na suverénně nejméně produktivní útok celé KHL, který dosud nastřílel pouze 47 branek (Viťaz 72). Když k tomu připočteme ještě druhou nejhorší obranu, je jasné, že čísla v týmové produktivitě nebudou nikterak vysoká. Tahounem je třináctibodový český bek Libor Šulák (4+9). Na soupisce je rovněž jeho krajan Vojtěch Mozík (2+5). V posledním utkání prohrál Vladivostok 2:5 na ledě Nižněkamsku.
Viťaz nasbíral za 26 odehraných zápasů celkem 21 bodů. V tabulce Západní konference se nachází na posledním místě, ze kterého ztrácí bod na Soči a dva body na Dinamo Riga. Ztráta na osmou pozici, která zaručuje účast ve vyřazovacích bojích, je už devítibodová. Podolsku se podařilo v posledních dvou utkáních bodovat. Nejprve vyhrál 4:2 v Čeljabinsku a poté doma zdatně vzdoroval silně favorizovanému CSKA Moskva, s nímž padl 5:6 až po samostatných nájezdech. Tým dává poměrně dost branek (avšak ještě více dostává), což se odráží i ve hráčských statistikách. Viťaz má ve svém středu druhého nejproduktivnějšího hráče celé soutěže – třicetibodového finského útočníka Nika Ojamakiho (19+11). V těsném závěsu jsou Kanaďan Daniel Audette (13+14) a další Fin Miro Aaltonen (6+21).
Hezké nedělní odpoledne. Kontinentální hokejová liga má dnes na programu celkem šest zápasů. V tomto textovém přenosu se podrobněji zaměříme na souboj mezi týmy HC Viťaz Moskevská oblast a Admiral Vladivostok. Půjde o duel dvou mužstev, které jsou ve svých konferencích poslední.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.