MS do 20 let -  ONLINE PŘENOS -  Kanada : Finsko - 3. ledna 2019   00:30

1:2
(0:0, 1:0, 0:1 - 0:1)
Finsko
Finsko
59:13' Heponiemi  (Tolvanen, Vaakanainen) • 65:20' Utunen  (Talvitie, Heponiemi)
Kanada
Pražák (CZE), Romasko (RUS) – Oliver (USA), Yketyinen (SWE)
Rogers Arena
Finsko

To už je z mé strany vše. Vy ale stále můžete držet palce českým hokejistům v souboji s USA. Na počtenou!
Střely na branku – 25:34 (7:11, 9:12, 7:8 – 2:3)
Již ve čtvrtfinále končí domácí Kanada. Ta přitom měla zápas dobře rozehraný. Na začátku druhé třetiny ji poslal do vedení Ian Mitchell a už se zdálo, že půjde o jediný gól zápasu. 47 sekund před koncem však Eeli Tolvanen trefil brusli spoluhráče Aleksiho Heponiemiho a bylo vyrovnáno.

V prodloužení se pak od Kanady definitivně odvrátili hokejoví bohové. Nejprve neproměnil kapitán Maxime Comtois neproměnil trestné střílení. V 66. minutě pak Noah Dobson mohl pálit do poloodkryté branky, ale zlomil hokejku a z následného protiútoku odstartoval finské oslavy přesnou střelou Toni Utunen.
Jelikož Kanada na turnaji končí, tak byli vyhlášeni také tři nejlepší hráči javorových listů na celém MS. Pro ocenění, které se dá nazvat i cenou útěchy, si přijeli Michael DiPietro, Cody Glass a kapitán týmu Maxime Comtois.
Nejlepším hráčem Kanady vyl vyhlášen brankář Michael DiPietro, jenž je nakonec smutným hrdinou tohoto duelu. Na straně Finska byl oceněn Valtteri Puustinen.
65:20'
Finsko právě vstřelilo branku!
Kanaďané zlato neobhájí! Na domácím turnaji končí ve čtvrtfinále! Cody Glass nahrál na levý kruh Noahovi Dobsonovi, jenž mohl střílet do poloodkryté klece, ale v nejhorší možnou chvíli mu praskla hůl! Finští hráči tak vyrazili do rychlého kontru, který táhl Aarne Talvitie. Ten na pravém kruhu přenechal puk TONIMU UTUNENOVI, který zápěstím zamířil k bližší tyčce přesně nad rameno klekajícího DiPietra. Asistence: Aarne Talvitie a Aleksi Heponiemi.
64:59'
Jsme v polovině prodloužení. Rogers Arena je na nohou.
64:11'
Bouchard ztratil na útočné modré při kličce puk. Finové tak měli možnost vyrazit do přečíslení 2 na 1, ale na ledě byli dlouho a neměli dost sil.
63:34'
Finové kontrolují puk a zatím nikam nepospíchají. Počínají si rozvážně.
62:17'
Henri Jokiharju prověřil rozpoložení kanadského gólmana. DiPietro byl na místě.
61:58'
Drama tedy pokračuje. Do semifinále to mají oba celky stejně daleko.
61:14'
Na finskou branku se rozjel Maxime Comtois. Volil střelu po ledě k pravé tyčce, kterou pokryl betonem Luukkonen!
61:14'
Evan Bouchard se dostal do samostatného úniku. Luukkonen jeho blafák pokryl, ale kanadského obránce při zakončení sekl Eeli Tolvanen. Uvidíme trestné střílení!
60:03'
Prodloužení se hraje se čtyřmi hráči na obou stranách.
60:01'
Už to vypadalo, že Kanaďané ubrání nejtěsnější vítězství, ale v čase 59:13 se Finům podařilo vyrovnat, když se puk za záda DiPietra odrazil od brusle Aleksiho Heponiemiho. Budeme tedy pokračovat desetiminutovým prodloužením.
60:00'
59:59'
Ještě závar před finskou brankou, kdy se puk snažil dotlačit za brankovou čáru Anderson-Dolan, ovšem Luukkonen odolal. Uvidíme prodloužení.
59:13'
Finové vyrovnávají! Tenhle zápas zřejmě vyvrcholí prodloužením! Eeli Tolvanen zkusil nahodit puk na branku Kanady ze záporného úhlu. Trefil boční síťku, ale kotouč se k němu vrátil a finský útočník ho opět hrnul do ohně. Tentokrát trefil brusli ALEKSIHO HEPONIEMIHO, od niž se puk odrazil za záda překvapeného DiPietra! Gól ještě muselo potvrdit video, ale o kopnutí se nejednalo ani náhodou. Asistence: Eeli Tolvanen a Urho Vaakanainen.
59:02'
Poslední minuta, branka Finska je prázdná...
58:44'
Kanaďané teď zdržují soupeře v jeho obranném pásmu. Čas utíká.
58:08'
Vhazuje se ale poblíž obranné modré Finska a Luukkonen tak musí zpátky do branky.
58:08'
Maxime Comtois sice trefil prázdnou finskou klec, ale už před tím byl odpískán kanadský ofsajd! Tenhle gól tedy nemůže platit.
57:44'
Na ose hřiště měl napřaženo Henri Jokiharju, ale trefil jen bránícího hráče! Finové se musejí vracet pro puk do středního pásma.
57:35'
Branka Finska už zůstane prázdná! Na ledě je šest bruslařů v bílomodrých dresech.
57:35'
Finové si vyžádali oddechový čas...
57:35'
Nyní připravil Kupari šanci pro Aleksiho Heponiemiho. Ten ale z levého kruhu trefil jen Tippetta, od něhož puk zamířil do hlediště.
56:55'
Po pravé straně se prodral do zakončení Rasmus Kupari. Mířil k bližší tyčce, ale DiPietro byl připraven.
56:08'
Oskari Laaksonen se dostal po vhazování k puku a poslal na branku jedovatou střelu. DiPietro ji vyrazil.
56:04'
Puk byl sražen do ochranné sítě za kanadskou brankou. Následuje ještě jedna reklamní přestávka.
55:55'
Finové mají na vyrovnání už jen čtyři minuty. Čas už jim bude rychle utíkat.
54:49'
Zakopnutí obránce mohl potrestat Brett Leason, jenž najížděl sám na finskou branku. Suomi udržel ve hře brankář Luukkonen!
54:04'
Barrett Hayton sebral puk za brankou a vykroužil s ním až na pravý kruh. Finskou klec ale minul.
53:25'
Finové se teď těžko prosazují proti obraně Kanady. Tolvanen nyní jen nahodil puk za branku DiPietra.
53:02'
Střely na branku – 22:27.
52:17'
52:14'
Nahození Joshe Brooka tečoval před Luukkonenem Jack Studnicka. Finský brankář měl co dělat, aby puk vyrazil lapačkou!
51:22'
Toni Utunen za brankou sestřelil Andersona-Dolana. Ten se těžce zvedal z ledu, ale rozhodčí nechávají hru pokračovat.
50:29'
Kličky v útočném pásmu vymýšlel Kaapo Kakko. Asi to ale přehnal a o puk nakonec přišel.
49:56'
Kotouč byl zašlápnut u hrazení v obranné třetině Kanady. Rozhodčí přerušili hru a vykázali Finsko do středního pásma.
49:20'
Kanaďané v postavení mimo hru. Vhazuje se ve středním pásmu.
48:55'
Čtvrtá kanadská formace odehrála výborné střídání, při němž dostala Finy pod tlak, a může jít střídat.
48:21'
Šance Kanady! Veleno vybojoval v rohu kotouč pro Jacka Studnicku, který ho zblízka neprotlačil za záda Luukkonena!
47:42'
Z dálky to zkusil Laaksonen, Dobson jeho střelu zablokoval.
46:52'
Kanadský kapitán Maxime Comtois objíždí při forčekinku finské hráče a nemilosrdně je dohrává u mantinelu. Tenhle hokejista je pro soupeře hodně nepříjemný.
46:28'
Tlak Kanady utnul až Ukko-Pekka Luukkonen, který našel v lapačce střelu Iana Mitchella. Následuje reklamní přestávka.
46:05'
Střela McIsaaca neprošla až na finskou branku. Kanaďané teď ale ukazují, že nechtějí jen bránit.
45:19'
Vainionpää nahodil kotouč na kanadskou branku a DiPietro ho raději přidržel v lapačce.
44:36'
Od modré čáry vypálil Josh Brook a Luukkonen puk na poslední chvíli vyrážečkou vytěsnil těsně vedle své svatyně!
43:48'
Finové nyní nahodili puk na DiPietra, který přerušil hru. Bude se tedy vhazovat v kanadské obranné třetině.
42:29'
Vypadá to, že Finové se budou snažit tvořit hru. Kanaďané naopak pozorně hlídají střední pásmo.
40:52'
Jistě nás čeká ještě dramatických 20 minut. Kanaďané sice vedou, ale skóre 1:0 ani vyrovnaný obraz hry jim žádnou jistotu nedává.
40:01'
Třetí třetina začne přibližně ve 2:24.
Kanadským hokejistům skvěle vyšel vstup do druhé části. Už po 90 sekundách si sjel na nahrávku Haytona obránce Ian Mitchell, který střelou nad lapačku otevřel skóre duelu. V dalším průběhu utkání měly dost šancí na vyrovnání i Finové, ovšem Michael DiPietro zatím chytá skvěle. Po 40 minutách tak Kanada vede nejtěsnějším rozdílem.

Střely na branku – 16:23 (7:11, 9:12)
40:00'
39:57'
Ještě jsme viděli šanci Kanady! Dopředu vyrazila dvojice Morgan Frost – Nick Suzuki. Druhý jmenovaný pálil po zadovce spoluhráče z voleje, ale Luukkonen stačil zakročit pravým betonem!
39:20'
Eeli Tolvanen to zkoušel z mezikruží, ale našel jen hruď pozorného DiPietra.
39:01'
Začala už poslední minuta druhé třetiny.
38:41'
Maxime Comtois vypíchl na obranné modré puk finskému obránci a z levé strany najížděl na Luukkonena. Orazítkoval bližší tyčku!
37:16'
Michael DiPietro chytá skvěle! Valtteri Puustinen zakončil protiútok 2 na 1 sám, ale trefil jen vyrážečku kanadského gólmana!
36:31'
Kanadské publikum vyvolávalo jména brankáře javorových listů a teď mu ve stoje tleská.
36:05'
Eeli Tolvanen mohl vyrovnat! Z levé strany najížděl na kanadskou branku, ovšem DiPietro zakončení mezi betony pokryl!
35:28'
Po objetí branky střílel Anton Lundell, trefil jen obránce Phillipse.
35:01'
K zakončení z ostrého úhlu se dostal Nick Suzuki. bránící hráč mu vložil do střely hůl a puk je až v ochranné síti.
34:50'
Začínají planout emoce. Rozhodčí teď museli uklidňovat strkanici u hrazení.
34:41'
Obránce Finska odchází do útrob stadionu jen za pomoci lékařů. Vypadá to, že to odneslo koleno. Vylučovat se ale nebude.
34:41'
Kanaďané se dostávali do přečíslení 2 na 1, ale TIppettovu přihrávku zablokoval Jokiharju. Rozhodčí krátce poté přerušili hru, protože na ledě zůstal ležet po Comtoisově hitu Ville Heinola.
33:47'
Kotouč se odrazil na finskou střídačku. Rozhodčí nařizují buly ve středním pásmu.
33:42'
Hned po vhazování přišla střela od modré čáry, kterou pokryl DiPietro.
33:37'
Zakázané uvolnění Kanady.
32:42'
Do obrovské šance se prokličkoval Eeli Tolvanen! Ten už byl sám před brankou a snažil se zvednout kotouč nad lapačku DiPietra, který ale dokázal střelu finského forvarda vyrazit!
31:54'
Finsko je v plném počtu.
31:28'
Finové se konečně dokázali osvobodit a mohou vyměnit bránící čtveřici.
30:31'
Brett Leason z mezikruží těsně minul branku. K odraženému kotouči se dostal u tyčky Maxime Comtois, jenž ho v rychlosti už nezasunul za brankovou čáru.
30:18'
S nahozením od modré čáry si poradil Luukkonen, jenž se vypořádal i s clonou od Jacka Studnicky.
29:53'
Počínání Eeliho Tolvanena ale nebylo čisté. Rozhodčí viděli sekání a Kanada tak bude hrát přesilovku.
29:39'
Barrett Hayton dostával přihrávku mezi kruhy, ale Tolvanen mu včas přizvedl hokejku!
28:08'
Spíše propagační pokus Kupariho končí v lapačce DiPietra. Následuje reklamní přestávka.
27:39'
Nyní se hra přelévá mezi modrými čarami bez dalších šancí.
26:04'
Zakázané uvolnění Kanady. Hra se stěhuje před DiPietrovu branku.
25:40'
Barrett Hayton se snažil uvolnit v útočném pásmu efektní otočkou. Při ní ale upadl a dopředu tak mohou jít Finové.
25:06'
Kanaďané jsou v plném počtu.
24:49'
Nyní se dostal ke střele Aarne Talvitie, ale DiPietro byl na místě.
24:25'
Kanaďané vyhazují.
23:56'
Z pravého kruhu střílel Eeli Tolvanen. Zamířil jen do hrudi brankáře DiPietra.
23:05'
Za hákování je vyloučen Jared McIsaac, Šance pro Finy srovnat skóre.
21:30'
Kanada právě vstřelila branku!
Kanaďanům vyšel vstup do druhé části skvěle! IAN MITCHELL si najel na přihrávku Barretta Haytona a střelou z okraje pravého kruhu nad lapačku překonal Luukkonena. Asistence: Barrett Hayton a Morgan Frost.
20:01'
Střely na branku – 7:11.
Další třetina začne přibližně v 1:30.
První třetina atraktivního čtvrtfinále mezi Kanadou a Finskem gól nepřinesla. Domácí hokejisté začali aktivněji, ale nedokázali využít ani dvě přesilové hry. Přesilovka pak pomohla do tempa Finům. Sice ji v ní neskórovali, ale po jejím skončení už hráli se soupeřem rovnocennou partii. Hlavně v závěrečných dvou minutách úvodní části musel brankář DiPietro javorové listy několikrát podržet.
20:00'
19:35'
Dopředu se řítil Anton Lundell, ovšem vracející se Comtois ho stačil o puk připravit!
19:02'
Běží poslední minuta první třetiny.
18:45'
Tentokrát střílel z vrcholu pravého kruhu Aarne Talvitie. Michael DiPietro ztlumil puk na hrudi.
18:25'
Výborné střídání Finů, kteří teď zatlačili Kanaďany. Samuli Vainionpää střílel z mezikruží, DiPietro pak musel natáhnout pravý beton proti následné dorážce finského hráče a nakonec skryl kotouč ve výstroji po ráně od modré. Publikum tleská kanadskému gólmanovi!
18:00'
Nahození Henriho Jokiharja bylo šikovně skryté a DiPietro musel reagovat na poslední chvíli.
17:10'
Dobře to udělal Tippett, který dokázal z rohu kluziště uvolnit Codyho Glasse. Jeho bekhendové zakončení z bezprostřední blízkosti pokryl Luukkonen!
16:16'
Akci Kanaďanů přerušil ofsajd. Následuje reklamní přestávka.
15:54'
Finští hokejisté už dokázali srovnat poměr střel. V tom jim pomohla i nedávná přesilová hra.
15:17'
Z pravé strany vystřelil Rasmus Kupari. DiPietro byl na místě a vyrazil puk do rohu hřiště.
14:27'
Střela Suzukiho byla spíše propagační a Luukkonen puk holí zametl do rohu.
13:30'
13:25'
Po přihrávce Tolvanena se dostal k bekhendové střele Aarne Talvitie. DiPietro zakročil levým betonem.
12:45'
Kanadský brankář teď dostal možnost ukázat své umění. Rasmus Kupari z dorážky neprotlačil puk za jeho záda.
12:28'
Z první se opřel do kotouče Eeli Tolvanen. DiPietro zasáhl vyrážečkou.
12:01'
Kanaďané vyhodili a Maxime Comtois teď dokonce zdržuje soupeře za jeho brankou!
11:29'
Noah Dobson jde na trestnou lavici za podražení a přesilovku si vyzkouší i finští hokejisté.
10:45'
Střely na branku – 6:3.
10:04'
Střela Codyho Glasse byla sražena do ochranné sítě. Následuje další reklamní přestávka.
09:50'
Kanada nevyužila ani druhou přesilovou hru. Finové jsou kompletní.
09:39'
Finsko vyhazuje.
09:07'
Před brankou clonící Studnicka ještě posouval kotouč k Owenovi Tippettovi, jenž mohl zakončovat do odkryté klece, ale finský obránce mu zablokoval hůl!
08:32'
Hráči Finska se opět osvobodili. Kanaďané to zkoušejí znovu.
08:18'
Finové vyhazují.
07:49'
Aleksi Heponiem byl atakován u mantinelu Andersonem-Dolanem a přitom sevřel kotouč v rukavici. Sudí se ho za to rozhodli vyloučit.
07:31'
Finové teď předvedli rychlý přechod dopředu. Na levém křídle se dostal k puku Rasmus Kupari, jehož ránu přizvedl DiPietro do ochranné sítě.
06:43'
Hned po buly přišla střela Evana Boucharda, která skončila ve výstroji Luukkonena.
06:39'
Puk se po souboji u mantinelu odrazil před Luukkonena, který si ho stáhl hokejkou pod sebe. Následuje reklamní přestávka.
06:01'
Hráči Suomi se snaží vymanit a teď drží puk na svých holích.
05:02'
Kanaďané jsou v úvodu aktivnější. Jeden z finských obránců teď v předbrankovém prostoru pohotově zablokoval protihráči hokejku.
04:14'
Po levé straně si najel dopředu kanadský obránce Jared McIsaac. Jeho rána skončila v lapačce brankáře Luukkonena.
03:56'
Finové jsou v plném počtu.
03:43'
Laaksonen sebral Kanaďanům puk a ušetřil Finům cenné sekundy z oslabení.
03:08'
Zatím sledujeme povedenou přesilovku javorových listů. Finové ale dokáží blokovat střely z nebezpečných pozic.
02:08'
Obrovskou šanci měl po Comtoisově přihrávce Cody Glass. Ten střílel z pravého kruhu do odkryté branky, ale kotouč netrefil úplně čistě a Luukkonen se tak ještě stačil tygřím skokem přesunout a lapačkou zabránil gólu!
01:55'
Otto Latvala zasáhl holí do tváře Velena a Kanada tak bude hrát přesilovku.
01:39'
Další pokus finských hokejistů. Ten vyslal na branku Valtteri Puustinen a Michael DiPietro přerušil hru.
01:12'
Oskari Laaksonen vypálil od modré čáry. DiPietro mnoho neviděl, ale dokázal puk vyrazit.
00:48'
Finové s kotoučem za brankou. Zatím se tam snaží spíše uklidnit hru.
00:04'
Cody Glass vyhrál úvodní buly a Kanada tak může zaútočit jako první.
00:01'
Aktéři utkání právě naskakují na hrací plochu. Kanaďané jsou bouřlivě vítáni domácím publikem.
V Rogers Areně zatím probíhá předzápasová show. Čekáme na nástup obou týmů.

Kanada: DiPietro (Scott) – Phillips, Bouchard, Brook, Mitchell (A), Smith, Dobson, McIsaac – Comtois (C), Glass, Tippett – Frost, Hayton, Suzuki – Bowers, Anderson-Dolan (A), Leason – Veleno, Studnicka, Lafreniere – Entwistle.

Finsko: Luukkonen (Lindberg) – Jokiharju (A), Heinola, Vaakanainen (A), Laaksonen, Utunen, Latvala, Honka – Talvitie (C), Kupari, Heponiemi – Tolvanen, Lundell, Kakko – Ylönen, Virtanen, Puustinen – Moilanen, Vainionpää, Engberg – Nyman.

Rozhodčí: Pražák (CZE), Romasko (RUS) – Oliver (USA), Yketyinen (SWE).
Krátce před šampionátem se oba výběry utkaly v přípravném zápase, který vyšel lépe Finům. Ti zvítězili 5:2.
Kanada:
Javorové listy mají na domácím šampionátu jediný cíl – obhájit loňský titul. Do čtvrtfinále Kanada postoupila ze druhého místa skupiny A. První tři zápasy Kanaďané vyhráli. Na úvod zničili 14:0 Dány, poté se natrápili na výhru se Švýcarskem, které zdolali 3:2. Poté hráči Kanady přehráli bez problémů 5:1 český tým, ovšem v přímém souboji o vítězství ve skupině podlehli 1:2 Rusku.