Norsko - Švédsko | ONLINE | 8.5.2013 20:15 | MS v hokeji Finsko/Švédsko 2013 | ŽIVĚ | iSport.cz
Přenos se aktualizuje automaticky

To je ode mne pro tuto chvíli ze Stockholmu vše, přeji Vám příjemný zbytek večera a nezapomeňte, že již zítra pokračujeme!
Střely ve třetí třetině:

Norsko – 7 (celkem: 21)
Švédsko – 21 (celkem: 48).
Nejlepší hráči:

Norsko – Marius Holtet
Švédsko – Gabriel Landeskog.
Poslední utkání dnešního hracího dne je u konce. Švédové v něm před zraky domácího celku porazili svého geografického souseda, když mu nasázeli rovnou pět fíků. Norsko ale minimálně první dvě třetiny zápasu svému soupeři zdatně zdorovalo, plný počet bodů však shrábli reprezentanti Tre Krönor.
60:00
Konec zápasu.
59:50
Zřejmě ne. Puk je mimo hrací plochu, vhazovat se ale ještě bude v obranném pásmu Norska.
59:30
Švédové drží svého soupeře v kleštích, podaří se jim přidat ještě jednu branku?
59:11
Střelu Nicklase Danielsson ještě likviduje norský brankář, vhazuje se po jeho levici.
58:50
Norům se podařilo vyhodit přes všechny čáry.
58:37
Švédská lavička si vyžádala oddechový čas, zjevně chce ještě jeden gól přidat.
58:37
No a tím to zdaleka nekončí! Další Nor nyní neudržel své nervy na uzdě, když nevybíravě sekl svého protihráče, dvouminutovým trestem bude pokárán Ole-Kristian Tollefsen.
58:31
Norové však neunášejí tento stav po psychické stránce. Patrick Thoresen je vyloučen za krosček, přesilovka pro domácí tým.
57:50
Švédská reprezentace je při chuti, teď musel Haugen čelit dalšímu náletům, ustál je.
57:23
Tresty vypršely, hraje se v pěti na obou stranách.
56:33
Švédsko právě vstřelilo branku!
No a tento risk se "Vikingům" nevyplatil. Švédové vydolovali kotouč za opuštěnou brankou Norska, přičemž jej za brankovou čáru doklepl GABRIEL LANDESKÖG a zřejmě definitivně přisoudil plný počet bodů švédskému celku. Asistence: Simon Hjalmarsson, Loui Eriksson.
55:56
Čas ubíhá pro Nory velmi rychle, ti se stále nemohou na delší dobu zabydlet v pásmu svého soupeře.
55:40
Norská branka navíc zůstává opuštěná, Norsko to zkouší v šesti proti čtyřem!
55:08
Norská lavička si vyžádala oddechový čas.
54:56
Švédsko zažívá horké chvilky, Norové se snaží vstřelit branku všemi možnými prostředky, výborného Markströma ale nemohou překonat.
54:23
Pojďme si je zrekapitulovat. Za Švédy je potrestán Gabriel Landeskog, který dostává menší trest za hrubost. Spolu s ním na jednu lavici usedl i Jimmie Ericsson za stejný přestupek. Na opačné straně dostává dvě minuty pouze Ole-Kristian Tollefsen také za hrubost. V konečném součtu to tedy znamená, že bude hrát Norsko přesilovku.
54:23
V obranném pásmu teď opět vznikla mela, hráči se pustili i do lehčího pěstního souboje, což se rozhodně neobejde bez trestů.
53:41
Gabriel Landeskog se řítil od modré čáry sám na Haugena, řádně zakončit ale nestihl. Byl totiž atakován jedním z norských beků, možná až za hranicí pravidel, rozhodčí však vylučovat nehodlají.
53:20
Puk mimo hrací plochu a následuje komerční přestávku, kterou provází tradiční "Kiss cam", což si fanoušci opět užívají a skandují.
52:34
To se ale nedá říci o hráčích, kteří si teď opět nedokáží kloudně přihrát.
52:00
Diváci si teď hokej užívají, nastartovali mexickou vlnu, která neustále obíhá Globenem. Vzhledem ke strmosti zdejších tribun nabízí krásnou podívanou.
51:22
Agilní Marius Holtet opět v akci, tentokrát jeho pokus pouze orazítkoval zadní mantinel.
50:57
Hra ve čtyřech nic zajímavého nepřinesla, v současné chvíli jsou oba celky v plném počtu.
50:00
Dnešnímu utkání ve švédském Globenu sleduje 12 293 diváků, vyprodáno však není!
49:26
V palebné pozici se ocitl Mads Hansen, švédský brankář byl připraven.
48:57
Dnešní zápas nabídne i hru ve čtyřech na obou stranách. Za Švédy si půjde na trestnou lavici sednout Calle Järnkrok, který dostává menší trest za krosček. Na druhé straně je potrestán Mats Trygg za sekání.
48:57
Nadvakrát se snažil pálit Jämtin, norský strážce svatyni byl pokaždé na svém místě.
48:30
Dlouho pasáž bez přerušení teď utnulo až ofsajdové postavení švédských hokejistů.
47:34
Švédští hráči opět bojují v rohu útočné třetiny o kotouč, proti urputným Norům jej ale získávají těžko. Na druhou stranu v tuto chvíli více nepotřebují.
47:00
Hraje se dlouho bez přerušení, Švédové mají naprostou nadvládu v zápase a svého soka k ničemu nepouštějí.
46:20
A další příležitost! Erik Gustafsson nahazoval od modré čáry, puk byl poté ještě tečován a jen těsně minul branku Norska!
45:52
Norsko se nyní osvobozuje až za cenu zakázaného uvolnění.
45:25
Na norskou reprezentaci spadla deka, pánem na ledě je teď švédské mužstvo, které je všude o krok napřed.
44:59
Švédsko právě vstřelilo branku!
No a je zřejmě rozhodnuto! A zase u toho byl Dick Axelsson, který od pravého mantinelu našel z druhé vlny najíždějícího ELIASE FÄLTHA, který si puk přebral, popojel o dva metry a nekompromisním způsobem zavěsil pod víko Haugenovy branky! Asistence: Dick Axelsson, Niklas Persson.
44:11
Švédsko právě vstřelilo branku!
Reprezentanti Tre Krönor si berou zpět své dvoubrankové vedení. Sluší se však říci, že při nich stála paní štěstěna. Johan Fransson si vyjel téměř až k modré čáře, přičemž z otočky poslal puk před branku, dalo by se říci, že na náhodu. Před Haugenem stál nikým nepokrytý ANDREAS JÄMTIN, jenž bruslí nasměroval kotouč za brankovou čáru. Norský muž v masce vůbec nestihl zareagovat. Celou situaci pak musel ještě přezkoumat videorozhodčím, gól ale platí! Asistence: Johan Fransson.
43:56
Další trmu-vrmu v rohu útočného pásma Švédska musí zlikvidovat až hvizd rozhodčího.
43:16
V tomto zápase již stereotyp. Hokej téměř bez šancí, zajímavých momentů a dalších věcí, které by stály za ocenění.
42:37
Oscar Lindberg udělal hezkou otočku, čímž se odpoutal od svého strážce, posléze mu ale nesedla střela. Černý nesmysl totiž ani k Haugenovi nedolétl.
42:00
Další rozehrávku Patricka Thoresena teď zastavil jeden z rozhodčích, který nestihl nadskočit. Nic převratného se ale neděje.
41:30
Kotouč se ocitl mezi diváky, a tak je nutné vhazovat v neutrální zóně.
41:10
Neúnavný Marius Holtet předvedl zajímavou individuální akci, na jejímž konci byla střela zápěstím. S tou si Märkstrom poradil bez potíží.
40:47
Reprezentanti Tre Krönor se vlastní nepřesností vytlačili z útočného pásma, dopředu tak mohou Norové.
40:08
Švédové si přenesli do poslední části hry zbytek své přesilovky, ta ale v této chvíli končí. Hraje se v klasickém počtu na obou stranách.
40:01
Začala třetí třetina.
Střely ve druhé třetině:

Norsko – 8
Švédsko – 17.
Druhá třetina napsala řadu příběhů. Třeba i to, že jeden z fanoušků požádal svoji partnerku o ruku, která zasnoubení přijala se slzami v očích. Ve druhé třetině měli Norové k dispozici dvojnásobnou početní výhodu, kterou nezužitkovali. Přesto se "Vikingové" dočkali gólu, když švédskou chybu potrestal Holtet a dal Norům naději do dalšího průběhu zápasu. I domácí měli několik solidních příležitostí, na výborně chytajícího Haugena si ale ve druhé dvacetiminutovce nepřišli. Těšme se na poslední část, ta startuje přibližně v 21.54 hodin.
40:00
Druhá třetina skončila.
39:20
Švédsko buší do zavřených vrat Norů, ti zatím srdnatě vzdorují velkému tlaku domácího mančaftu.
38:50
Norům se podařilo vyhodit, mohou tak obměnit své hráče v poli.
38:20
Tak to byla tutovka, loženka! Můžete si vybrat. Loui Eriksson stál sám před odkrytou brankou Norksa, kterou z ostrého úhlu nepochopitelně minul, stadionem to jen zahučelo.
38:08
Švédsko si zahraje na konci druhé periody přesilovku! Za katr si půjde popřemýšlet Toleffsen, který se provinil držením hole.
37:56
Zmar může potvrdit i další z řad zakázaných uvolnění, vhazovat se bude před svatyní Norska.
37:12
Klasická hluchá pasáž, která diváky ze sedaček moc nezvedne. Nikdo není schopen založit nějakou kloudnou akci, která by později mohla slavit úspěch.
36:24
Hraje se opět dlouho bez přerušení, oba celky do sebe teď vcelku dost tvrdě zajíždějí.
36:00
Zaujmout nás také může jedna nevídaná věc severských fandů. Norové i Švédové si navzájem "kradou" své pokřiky. Jedni skandují "Sverige", druzí naopak "Norge". Ve výsledku to pak vytváří bouřlivou atmosféru.
35:28
Gabriel Landeskog se proháčkoval mezi dvojicí bránících hráčů, přičemž následně poslal pozdrav směrem k norské brance. Haugen opět chytá a raději přerušuje hru.
34:57
Z rychlého protiútoku kontroval střelou zápěstím kapitán Staffan Kronwall, Haugen byl ale na svém místě připravený.
34:28
Teď pořádně zatrnulo všem příznivcům Švédska! Brankář Märkstrom vyjel mimo svou klec, jenže puk se záhadně odrazil a mířil těsně mimo svatyni domácího celku!
34:06
Norsko vyhazuje přes všechny čáry, a tak logicky nemůže následovat nic jiného než zakázané uvolnění.
33:42
Nahození z půlky hřiště v podání Patricka Thoresena raději švédský mág v brance pokryl. Vhazovat se tak bude v obranném pásmu svěřenců kouče Pära Märtse.
33:35
Další švédská příležitost, jenže jeden z norských obránců přizvedl puk, který končí v ochranné síti nad brankou Haugena.
32:26
Norům teď narostla křídla! Další pumelici vytasil ze svého repertoáru Jona Holös, chybělo pár centimetrů, aby puk skončil za zády Mäkstroma!
31:53
Norsko právě vstřelilo branku!
Domácí tým bude mít ještě problémy! Švédové teď prachbídně rozehráli, čehož využil MARIUS HOLTET, jenž se rychle zmocnil puku, přejel do útočné třetiny a střelou zápěstím poprvé v dnešním zápase rozvlnil síť Švédska. Bez asistence.
30:26
Prudká rána z hole Kronwalla norského muže v masce pouze lehce poškádlila.
29:55
Nyní se hraje chvíli v pěti, jak dlouho tento stav vydrží?
29:30
Panečku, to jsou věci! Když ser Henrik Tallinder vracel z trestné lavice, zamířil si to přímo na norskou svatyni! Svůj samostatný nájezd se snažil zakončovat jako švédská legenda Forsberg, klička mu ale nevyšla dle představ, přičemž se Haugen blýskl parádním zákrokem!
29:18
Švédsko přečkalo kritické chvíle a je ve čtyřech.
28:59
Ani rána od modré čáry v podání Mariuse Holteta neslavila úspěch, kotouč zamířil mimo tři tyče, které střeží Jacob Märkstrom.
28:29
Pořádnou jedovku vyprodukoval Patrik Thoresen, švédský brankář se ale vytáhl slušným zákrokem!
28:01
Hokejisté Tre Könor teď vyhazují přes všechny čáry.
27:50
Norsko si vytváří drtivý tlak, dvě střely v podání "Vikingů" likviduje Märkstrom.
27:25
Švédsko jde do tří! Hůl Henrika Tallindera se ocitla v obličeji jednoho z norských hráčů, čehož si hlavní arbitři všimli a udělují za tento přestupek dvě minuty
27:18
A v komerční přestávce teď jeden z fanoušků požádal svoji milou o ruku! Celá hala tuto ceremonii provází bouřlivým potleskem!
27:18
Bude se opět vylučovat. Elia Fälth dostává menší trest za držení, Norsko si zahraje další přesilovku.
27:13
S návratem norského hráče z trestné lavici měli Švédové další vyloženou šanci. Loui Eriksson ale tuto úlohu nezvládl, jelikož branku minul.
26:39
Švédsko je v pěti a začíná mu zkrácená početní převaha.
25:30
Morthne Ask se snažil prokličkovat středem, to se mu povedlo zčásti. Když měl před sebou volné pole působnosti, snažil se přihrát tam, kde nikdo se nikdo z jeho spoluhráčů nenacházel.
25:13
Poměr sil na ledě se vyrovná. Marius Holtet značně přifilmoval pád, za což dostane dvě minuty.
24:39
Sudí z toho nakonec vyvodí důsledky. Dvě minuty dostane Gabriel Ländeskog, jenž je potrestán za hrubost. Norsko tak dostává dvouminutovou početní výhodu.
24:39
Oscar Lindberg si vyjel zpoza branky a snažil se doslova prorvat kotouč do branky. To se nelíbilo norským obráncům, kteří jej přijeli zpacifikovat a u svatyně Norska vznikla solidní mela.
24:30
Dick Axelsson se rozjel velmi pomalu, provedl pár obloučků a nakonec se snažil zakončit bekhendovou kličkou, ta se mu ale vůbec nepovedla, a tak nemusel Haugen vůbec zasahovat.
24:30
Dick Axelsson jel sám na brankáře Norska, byl faulován a sudí nařizuje trestné střílení!
23:32
Už se hraje, Norsko jde dopředu, útočná akce však byla zastavena v zárodku.
23:00
Thörnberg pelášil sám na brankáře Norska, v tom jej ale v souboji nepatrně podrazil norský obránce, čímž nastartoval řetězovou reakci. Thörnberg pak podrazil brankáře Haugena, který s sebou vzal ještě branku. Všichni aktéři situace se zvedají s bolestivou grimasou ve tváři, hra bude pokračovat bez jakýchkoli trestů.
22:48
Švédové se ubránili, hraje se v pěti na obou stranách.
22:21
Přesilovky v dnešním zápase rozhodně prim nehrají. Norsko se zatím téměř k ničemu nedostalo, teď byl Norům odpískán ofsajd.
21:48
Švédský mančaft se zmocnil puku a vyhazuje přes všechny čáry.
21:12
"Vikingové" si sice přihrávají v pásmu svého soupeře, zatím se však k žádnému střeleckému pokusu neodhodlali.
20:48
Vraťme se ale k hokeji. Fredrik Pettersson dostává dvě minuty za hrubost, Norsko si zahraje na začátku druhé části početní výhodu.
20:01
Ještě než se vrhneme na druhou třetinu, máme zde jednu čerstvou zprávu. Bratři Sedinové přijedou posílit švédský celek, což v tuto chvíli oznámil švédský tisk. Uvidíme, kdy se k mužstvu zapojí.
20:01
Začala druhá třetina.
Střely v první třetině:

Norsko – 6
Švédsko – 10.
Je za námi první dvacetiminutovka utkání, kterou gólově ovládli Švédové. Že bychom se ale bavili hokejem, to říci nemohu. Sledujeme spíše urputný boj, přičemž se oba celky prezentují řadou nepřesných přihrávek. Svěřenci trenéra Pära Märtse však dokázali dvakrát udeřit, a tak mají slibný náskok do prostřední periody. Ta vypukne přibližně v 21:02.
20:00
První třetina skončila.
19:32
Kotouč je opět ve středním pásmu, nic zajímavého se neděje.
18:48
Mathias Olimb chtěl vzít celou situaci na sebe, ale ukousl si příliš velké sousto. Proti trojici bránícím Švédům neměl ani tu sebemenší šanci.
18:17
A když už se jeden z týmů dostane do útočného pásma, nedokáže vystřelit. Nyní předvedli Norové zajímavou kombinaci v rohu pásma. Efekt? Nulový.
17:38
A znovu. Hraje se nahoru a dolů, avšak bez výraznějších příležitostí. Na obou stranách vidíme v těchto chvílích řadu nepřesností.
17:03
Staffan Kronwall se pokusil vystřelit z levé strany kluziště, jeho technická střela ale na místo určení nedoputovala.
16:46
Norsko ustálo oslabení bez jakékoli újmy a je v pěti. Švédům se tato přesilovka rozhodně nepovedla.
16:34
A teď se dokonce švédský výběr provinil ofsajdem při přechodu do útočného pásma.
15:34
Tato početní výhoda je zatím spíše trápení v podání Švédů. Do pásma se sice dokáží dostat, pak ale spíše dolují kotouč u mantinelu.
15:13
Norsko se ale zatím dobře brání, teď vyhodilo přes všechny čáry a může vystřídat.
14:46
Mads Hansen ale oslabí Nory, jelikož podrazil protihráče, a tak se naskýtá další možnost pro domácí mužstvo, které si zahraje dvouminutovou přesilovku.
14:00
Švédsko právě vstřelilo branku!
A už je to o dvě trefy! Niklas Persson propasíroval kotouč od pravého mantinelu do mezikruží, kam se nekompromisně prodral LOUI ERIKSSON a přízemní střelou našel mezírku mezi betony Larse Haugena, který již nestihl zareagovat. Asistence: Niklas Persson, Dick Axelsson.
13:12
Ken Andre Olimb se snažil nadvakrát vystřelit, ani jednou mu to svědomitý pes obranář Švédska nedovoil.
12:45
Simon Hjalmarsson vjel do útočného pásma jako nůž máslem a z pravé strany servíroval puk před branku, kam však nikdo ze Švédů nebyl schopný vložit hůl.
12:22
Kotouč mimo hrací plochu, vhazovat se bude v pásmu reprezentantů Tre Krönor.
11:56
Stále stejná písnička. Brankáři teď nemají příliš mnoho práce, baví se spíše diváci, kteří mají sedačku s výhledem na střední pásmo.
11:23
Po úvodní trefě se hra dost zklidnila, Švédové sází na svoji propracovanou defenzívu, Norsko jakoby bylo něčím zaskočené.
10:56
Hraje se dlouho bez přerušení, oba celky si spíše navzájem půjčují kotouč.
10:14
Norské mužstvo by rádo přispěchalo s odpovědí, nicméně není schopno vymyslet nějakou kloudnou akci.
09:55
V hale Globen to rázem ožilo, všichni Švédové teď fandí z plných plic.
09:26
Švédsko právě vstřelilo branku!
Jenže švédské mužstvo zasazuje tvrdý direkt krátce po skončení přesilovky! A nutno říci, že kombinace to byla jako z učebnice! Fransson nejprve našel volného Dicka Axelssona, jenž bez váhání rychle přistrčil černou pryž na střed, kde číhal nikým neatakovaný GABRIEL LÄNDESKOG a bezproblémově překonal marně snažícího se norského brankáře. Asistence: Dick Axelsson, Niklas Persson.
09:23
Norsko se ubránilo a je v plném počtu.
08:56
Johan Fransson střílel od modré čáry, ani on nebyl úspěšný.
08:17
Norskému týmu se podařilo vyhodit, Švédsko musí svoji akci zakládat znovu.
07:44
Po rychlé přihrávce pálil z levé strany Nicklas Danielsson, jehož pokus ale ztroskotal na betonu Haugena.
07:23
Role si oba dva mančafty vymění. K trestoměřičům již usedá Kristian Forsberg, jenž dostává dvě minuty za faul loktem.
06:19
Musím však konstatovat, že všemu chybí daleko nápaditější koncovka. Oba celky se snaží kombinovat, střela zatím nepřichází.
05:55
Ve hře pět na pět mají zatím mírnou územní převahu Švédové, teď opět zakládají útočnou akci.
05:30
A teď mohou vyrazit dopředu na útočný výlet. Propagační střelu zpoza modré čáry vyslal ze své hole Niklas Persson, první bránící hráč norského celku ji však zblokoval.
04:52
Svěřenci trenéra Pära Märtse se ubránili a nyní jsou v kompletním složení.
04:26
Další norská akce končí neúspěchem, proti je za tím bezchybný švédský muž v masce.
03:49
Kapitán Norů Ole-Kristian Tollefsen se napřáhl na modré čáře a řádně prověřil Jacoba Märkstroma, který raději podržel puk. Vhazování po jeho levici.
03:16
Švédům se ale podařilo vyhodit přes všechny čáry, a tak musejí "Vikingové" začínat takříkajíc od píky.
02:52
Ale i Norsko mělo vyloženou šanci, zřejmě ještě větší! Mads Hansen se ocitl před poloprázdnou svatyní Märkstroma. Při zakončení však norského hokejistu fauloval Joel Lundqvist, jenž si půjde zchladit hlavu na dvě minuty za nedovolené bránění.
01:56
A první větší příležitost utkání! Martin Thörnberg se krásně vytočil zpoza branky a seríroval puk na Calle Järnkroka, jenž z bezprostřední blízkosti nedokázal překonat norského muže v masce!
01:25
Anders Bastiansen srdnatě bojoval za brankou švédského výběru, o kotouč byl ale obrán čistým způsobem obránci Švédska.
01:06
Další přechod do ofenzívy v podání reprezentantů Tre Krönor byl zastaven čárovým sudím, ten totiž odpískal ofsajd.
00:33
S úspěchem si nepotykala ani první švédská akce, Joel Lundqvist nedokázal přesně zakončit.
00:20
Norský tým se ihned na začátku utkání vrhl dopředu, tam však o kotouč přišel.
00:01
Utkání právě začalo.
Nyní zazní stadionem hymny obou dvou celků.
No a teď již vjíždí na ledovou plochu obě dvě mužstva, přičemž se především při nástupu domácích borců otřásá hala v základech.
Všichni prozatím čekají na hokejisty, po ledě se ladně prohání oficiální maskot šampionátu.
Švédové dnes vyjedou do utkání ve žlutých dresech, Vikingové na sebe pak oblékli červenomodrou kombinaci.
Hokejisté obou mužstev se již na ledě rozbruslují, do ochozů stadionu míří fanoušci. Do začátku zbývá přibližně třicet minut.
Úvodní sestavy:

Norsko: Haugen (Soberg) – Holös, Bonsaksen, Trygg, Tollefsen (C), Solberg, Ödegaard – Hansen, Skröder, Röymark – Holtet, Forsberg, Thoresen – Bastiansen, K. A. Olimb, M. Olimb – Martinsen, Roest, Dahlström – Spets, Ask. Trenér: Roy Johansen.

Švédsko: Markström (Enroth) –Tallinder, E. Gustafsson, Fransson, Fälth, S. Kronwall (C), Granberg – Pettersson, Lundqvist, Jämtin – Järnkrok, Danielsson, Thörnberg – Lindberg, Ericsson, Landeskog – L. Eriksson, Persson, Axelsson – Hjalmarsson. Trenér: Pär Märts.

Rozhodčí: Baluška (SVK), Kirk (CAN) – Dehaen (FRA), Suominen (FIN).
Zbývá zhruba hodina a půl do utkání, uvnitř švédského hokejového stánku zatím finišují přípravy včetně úklidu. Švédští fanoušci se pomaličku shromažďují venku, bude dnes vyprodáno?
Před Globenem je sice v tuto chvíli řada švýcarských fanoušků, jelikož v 16.15 hodin startuje utkání reprezentantů helvétského kříže, nicméně všichni včetně překupníků již vyhlíží večerní mač, kdy nastoupí domácí Švédové.
Právě mezi těmito dvěma stadiony je pořádáno velké množství atraktivních soutěží, které ocení především švédské fanynky. Muži se pak nejčastěji baví sledováním žen.
Švédové se tak budou chtít před svými fanoušky v hale Globen vytáhnout. Místní neberou nic jiného než vítězství! Již do zmíněného hokejového stánku se totiž Švédové podívají jen párkrát za rok. Kdo by si myslel, že zde hrají své zápasy některé z místních hokejových klubů ve Stockholmu, je na omylu. Například tým AIK Stockholm hraje na vedlejším stadionu zvaném "Hovet", v Globenu sehraje tento celek jen opravdu významné duely. Globen je ale multifunkční hala, která slouží i k jiným účelům než je hokej.
Ani Norsko si na tomto šampionátu nevede zle. Zvládlo totiž veledůležité bitvy se Slovinskem a Dánskem, což mohlo vlít Vikingům do krve patřičné uklidnění před utkáním s Kanadou. Avšak žádný vliv to nemělo. Javorové listy žádné překvapení nedopustily a svého soupeře smetly vcelku jednoznačným způsobem. Norům tak nezbývá nic jiného než dát hlavy dohromady a potrápit švédský mančaft. Podaří se jim to?
Pojďme však k samotnému hokeji. Švédové zatím klopýtli na šampionátu pouze jednou, když ve svém úvodním zápase nestačili na sebevědomé Švýcary, kteří válcují jednoho favorita za druhým. Svěřenci trenéra Pära Märtse pak porazili ve vyrovnaném souboji Českou republiku a v minulém zápase si dle předpokladů poradili i s Běloruskem, aktuálně jim patří třetí pozice v tabulce díky lepšímu skóre. Domácí tým si každoročně zakládá na poctivé defenzívě, což platí i tentokrát.
Ještě jedna věc Vás tu může lehce překvapit. I přestože není návštěvnost vysoká, cestou ze zastávky z metra na hokejový stadion potkáte přehršel překupníků lístků. Téměř stoprocentně se vás pokusí oslovit, v takovém případě je lepší obrnit se značnou porcí trpělivosti a pokračovat dále.
Jinak je však Stockholm výtečné místo pro mistrovství světa. Přes den zde panuje teplota kolem dvaceti stupňů, místní téměř nikam nespěchají a samotné centrum je tím pravým místem pro odpočinek zahraničních turistů.
Letošní mistrovství světa v ledním hokeji stejně jako vloni fanoušky zatím moc neláká. Ani na zápasy švédského celku není pokaždé vyprodáno, ostatní duely následně sleduje velmi často pouze prořídlé publikum. Dnes však na obyvatele hlavního města Švédska čeká derby se sousedním státem, Norskem. Uvidíme, zda bude pro fanoušky lákadlem.
Krásný den ze švédského Stockholmu! Šestý den šampionátu nabídne další utkání domácího výběru Tre Krönor. Švédi v krásné hale Globen přivítají Norsko, domácí mužstvo je papírovým favoritem, přesto se však již několikrát na turnaji ukázalo, že předčasné kalkulování nemá smysl.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:15.
Aktuální zápasy
Články odjinud