To je z dnešního onlajn přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším na shledanou.

Lotyšsko – 24

Střely ve 3. třetině:

Slovensko – 9

Lotyšsko – 9
Dnešní utkání je u konce. Z překvapivého, ale zaslouženého vítězství se radují hokejisté Lotyšska, kteří přehráli Slovensko 5:3 a rázně tak zamíchali nejen sestupovými, ale i postupovými kartami ve skupině! Slovensko naopak ztratilo výhodnou pozici před rozhodujícími zápasy v základní skupině a řádně si svou situaci zkomplikovalo.
60:00
59:47
A také na straně Slovenska se vylučuje, na závěrečné vteřiny odchází na trestnou lavici Hudáček.
59:39
Slovensko právě vstřelilo branku!
Ještě využitá přesilová hra pro Slovensko, René Vydarený střílí od modré z pravé strany a českobudějovický obránce málem slavil gól v den svých narozenin a při svém pětadevadesátém startu za reprezentaci Slovenska, nebýt lehké teče TOMÁŠE SUROVÉMU, kterému je nakonec tato branka připsána. Asistence: René Vydarený.
59:00
Začíná poslední minuta tohoto zápasu, který se již dohrává.
58:47
Puk ve třetině Slovenska.
58:25
Sřelecký pokus Daňa srazil Kulda mimo.
58:06
Andris Dzerins je vyloučen, Slováci si ještě zahrají přesilovou hru.
57:05
Puk ve střední třetině na hokejkách slovenských hokejistů.
56:20
Janus si nyní příliš nerozměl se Sersenem při rozehrávce, ještě štěstí, že pomohl Surový.
56:10
Puk v hledišti po zásahu Lotyše Kuldy, vhazovat se bude ve středním pásmu.
55:35
Lotyši hrají pozorně na své modré, kde odebírají puky soupeři.
55:00
Je před námi poslední pětiminutovka třetí třetiny a dost možná, že i celého zápasu. Slováci mají již málo času na obrat.
54:28
Hraje se ve čtyřech na obou stranách.
53:55
Vyloučení na obou stranách, Freibergs a Ölveský usedají na trestnou lavici.
53:44
Dzerinš nezpracoval kotouč v útočném pásmu soupeře, rozhodčí přerušují hru, puk v ochranné síti.
53:16
Lotyšsko v plném počtu, v pohodě odehrané oslabení.
52:56
Posledních dvacet vteřin oslabení Lotyšska.
52:25
Cipulis vyhazuje puk do středního pásma a na okamžik osvobozuje svůj tým.
52:07
A do třetice, Slovensku se prostě nedaří již vůbec nic, ani tato přesilovka.
51:45
A opět, Slovensku se zatím při přesilové hře nedaří.
51:29
Puk za brankou Slovenska.
51:16
Přesilovou hru si zahrají i Slováci, Pavlovs již usedá na trestnou lavici za hákování.
51:03
Kopecký ze středního pásma nahazuje na Gudlevskise, ten chytá puk do lapačky, bude se vhazovat ve třetině Lotyšska.
50:28
Mezitím se již rozeběhla poslední desetiminutovka, nepříjemná prohra favorita se blíží.
50:03
Slovensko v plném počtu.
49:45
Ölvecký nevyhodil puk ze třetiny, Lotyši zůstávají před brankou Slovenska.
49:04
Minuta přesilové hry Lotyšska vypršela, Lotyši jsou v pohodě, je to vidět na jejich výkonu.
48:35
Na ledě je při přesilové hře i třígólový Darzinš, povede se mu dát čtvrtou branku?
48:03
Prvním vyloučeným hráčem ve třetí třetině je Michal Sersen, Lotyšsko si zahraje přesilovou hru. Trenér Vladimír Vůjtek je velmi zamračený.
47:18
Lotyši v útočném pásmu, Slovensku stále ještě nějaký čas na zvrat zbývá, chce to ale proměňovat své šance.
47:01
Závar před Gudlevskisem, ani Bližňák, ani Kopecký však nedávají gól, i přesto, že gólman vůbec nevěděl, kde je puk!
46:18
Nepovedenou rozehrávku Slovenska nyní dokresluje icing.
45:42
Ne ne, Slovensku se nedaří, jejich kombinace většinou končí ve středním pásmu.
45:15
Sekera rozehrává od vlastní branky, na začátku šestačtyřicáté minuty.
44:40
Na šance je to nerozhodně 19:19, ale v produktivitě Slovensko za svým soupeřem hodně zaostává.
43:17
Indrašis střílí z ostrého úhlu, Janus vyráží, ale slovenští obránci kupí jednu chybu za druhou.
42:57
Lotyši příkladně předvádí, jak se bojuje o udržení v elitní skupině! Kdyby takhle hráli i v zápase proti Rakousku, výsledek by mohl být zřejmě jiný.
42:15
Ölvecký nahazuje puk do útočného pásma a podle střídání je čím dál více zřejmé, že mimo hru zůstává veterán Stümpel.
41:52
Kukumberg se dostává k puku ve vlastní třetině, Slovensko může rozehrávat.
40:50
Lotyšům opět vyšel vstup do třetiny a tříbrankový náskok – to je již hodně těžká práce pro úřadující vicemistry světa.
40:25
Lotyšsko právě vstřelilo branku!
To jsou věci! LAURIS DARZINŠ završuje hattrick poté, co Janusovi vypadla první střela do prostoru, kde nebyl nikdo, kdo by puk odrazil a tak si Darzinš dojel doklepnout puk do prázdné branky, Janus netušil, kde je puk. To je kritická situace pro slovenskou reprezentaci! Asistence: Janis Sprukts.
40:01
Sledujte i dál náš onlajn přenos, třetí třetina začne přibližně ve 21:00 hodin.
Střely ve 2. třetině:

Lotyšsko – 8
Je tu konec druhé dvacetiminutovky, Slovensko dokázalo ubránit dlouhou přesilovou hru soupeře pěti proti třem, pak dokonce snížilo zásluhou branky Surového, ale v samém závěru třetiny vrátil dvougólový náskok Lotyšsku Darzinš, který si tak připisuje druhý gólový zápis v utkání. Do třetí třetiny tak budou slovenští hokejisté vstupovat s cílem co nejrychleji snížit náskok soupeře a pokusit se o vyrovnání, čas na to ještě budou mít.
40:00
39:29
Slovensko v útočném pásmu, Ölvecký trefuje tyč!
39:00
Začíná poslední minuta druhé třetiny.
38:49
Smolná chvíle pro Andreje Sekeru, od něhož se odráží puk do branky poté, co LAURIS DARZINŠ zakončuje přečíslení dva na jednoho, kdy přihrávka na Cipulise končí za zády Januse a Lotyši získávají znovu dvoubrankový náskok. Asistence: bez asistence.
38:20
Opět kombinace třetího útoku Slovenska před Gudlevskisem.
37:58
Až Lotyši nahazují puk do třetiny soupeře, ale hraje Slovensko.
37:40
Oba týmy kombinují ve středním pásmu.
37:15
Slovákům vyhovuje tato hra nahoru-dolů.
36:47
Lotyši se snaží okamžitě zareagovat, ale musí si dávat pozor hlavně v obraně.
36:09
TOMÁŠ SUROVÝ dává svou první branku na turnaji, Gudlevskise překvapil rychlou střelou zpoza obránce, gólman puk neviděl a zareagoval až na poslední chvíli, to již ale bylo pozdě, Slovensko snižuje. Asistence: Branislav Mezei, Marko Daňo.
35:50
Obě mužstva nyní předvádí pohledný a rychlý hokej.
35:25
Jekimovs trefuje Sekeru z levé strany, to muselo bolet!
35:00
Je před námi závěrečná pětiminutovka druhé třetiny, stále čekáme na první branku v této části hry.
34:43
Miklík si stáhl puk na pravé straně, ale následná střela nezaskočila gólmana Gudlevskise.
34:16
Slováci tlačí svého soupeře v jeho třetině.
33:32
Velká šance Slovenska, Radivojevič netrefuje odkrytou bránu po přihrávce Kopeckého z levé strany!
33:15
Šatan se natahuje po puku v útočném pásmu, ale neúspěšně.
32:35
Zakázané uvolnění Lotyšska, vhazování před Gudlevskisem, úspěšnější Slovensko.
32:18
Lotyši ještě zůstali v útočném pásmu, i po skončení přesilové hry, ale nyní již hraje soupeř.
31:44
Slovensko hraje v plném počtu.
31:43
Jekimovs se dostává z ničeho nic do obrovské šance, odražený puk, Jekimovs na levé straně před prázdnou brankou, fantastický obranný zákrok Sekery, který se mu vložil do střely, puk míjí branku!
31:16
Janus vyráží střelu Indrašise.
30:54
Lotyšsko má ještě padesát vteřin výhodu přesilové hry pěti proti čtyřem.
30:39
Slovensko je již ve čtyřech, Darzinš nemůže do třetiny, ofsajd.
30:15
Ještě necelá půlminuta přesilové hry Lotyšska pěti proti třem.
30:04
Nakonec se Cipulis dostává do zakončení z pravé strany, ale skvělý zákrok Januse, který puk chytá.
29:51
Lotyši se sami nyní vyhnali do středního pásma.
29:44
Bližňák fauluje a podruhé v zápase se Slovensko bude bránit proti dvojnásobné přesile Lotyšska!
29:25
Znovu puk opouští třetinu Slovenska, to se zatím úspěšně brání.
28:56
Třetí přesilová hra Lotyšska v zápase, jednu dokázali Lotyši využít, nyní ale soupeře vyhazuje puk ze třetiny.
28:38
Opět se vylučuje, na trestnou lavici odchází Marko Daňo, Slovensko se bude bránit v oslabení.
28:20
Přerušená hra, Tomáš Záborský posunul branku.
28:01
Indrašis nahazuje puk z levé strany a Janus raději podrží kotouč ve své lapačce.
27:35
Šatan jde dopředu, chtěl před brankou Lotyšska přihrávat na Hudáčka, ale tam byl bránící hráč.
27:02
Jurčinova sražená střela, hra zůstane v útočném pásmu Slovenska.
26:33
Puk opouští ledovou plochu, prostor pro komerční přestávku.
26:15
Lotyši vyhazují kotouč ze třetiny, Slovensko to zkouší znovu.
25:51
Přihrávka na modrou čáru na Ölveckého nebyla přesná, icing Slovenska.
25:25
Čtvrtá formace Slovenska se nyní pouze brání.
24:50
I v úvodu druhé třetiny se Slovákům příliš nedaří.
24:22
Vhazování ve střední třetině, úspěšnější Lotyšsko, které pouze nahazuje puk do útočného pásma.
23:20
Úspěšnější Lotyši, kteří jdou okamžitě do útoku.
23:05
Vhazování ve třetině Lotyšska.
21:22
Lotyšsko v plném počtu.
20:01
Slovensko mění brankáře, do druhé třetiny nastoupí Janus místo Stani.
20:01
Sledujte i dál náš onlajn přenos, druhá třetina začne přibližně ve 20:08 hodin.
Střely po 1. třetině:

Lotyšsko – 7
Skončila nejnepovedenější úvodní třetina Slovenska na turnaji, když po třech inkasovaných brankách prohrává s Lotyšskem již 1:3. Lépe do utkání vstoupilo Lotyšsko, které se dostalo do vedení zásluhou bleskového gólu Cipulise, hned v první minutě. Slovensko odpovědělo Záborským téměř okamžitě a až do 13. minuty se pak hrálo za nerozhodného stavu 1:1. Pak však přišla chyba obránce Mezeie, který zalehl puk v brankovišti a z nařízeného trestného střílení se prosadil Darzinš, který tak dostal svůj tým do vedení. Konečnou podobu výsledku po první třetině dal pak v minutě osmnácté Girgensons při přesilové hře.
20:00
19:45
Slovensko ještě bojuje o snížení při přesilové hře, do konce třetiny již ale příliš času nezbývá.
19:21
Arturs Kulda fauluje Záborského za vlastní brankou a dostává dvě minuty.
19:00
Začíná poslední minuta první třetiny.
18:30
Třetí útok Slovenska kombinuje ve třetině soupeře, ale rána Kukumberga mířila vedle brány.
18:04
Slovensko to bude mít velice těžké, Lotyšsko se dostalo do pohody.
17:24
A ZEMGUS GIRGENSONS nádhernou střelou ze středu hřiště překonává Staňu, puk letěl nad levé rameno, to se nedalo chytat. Asistence: Arturs Kulda.
17:20
Pokračuje přesilová hra pěti proti čtyřem.
16:55
Slovensko se brání již ve čtyřech, to nejhorší má za sebou.
16:37
Tvrdá rána Širokovse z pravé strany, Staňa připraven.
16:24
A Kopecký vyhazuje kotouč ze třetiny.
16:10
Slovenská trojice bránících hráčů zatím odolává.
15:47
Pozor, to není dobré pro Slovensko, Branislav Mezei fauluje zezadu v útočném pásmu u mantinelu a odchází na trestnou lavici, přesilová hra pěti proti třem!
15:35
Slovensko vyhazuje puk ze své třetiny.
15:18
Staňa musel vystrčit hokejku před najíždějícím Cipulisem.
15:00
Lotyšsko v přesilovkovém rozestavení.
14:51
První vyloučení v utkání, Záborský jde za nedovolené bránění na trestnou lavici, když srazil bránícího hráče Lotyšska, který byl bez puku.
14:12
Zakázané uvolnění Slovenska, hra se stěhuje před Staňu.
13:40
Slovensko tak musí opět dotahovat náskok soupeře, na ledě "úderná" třetí formace.
13:00
LAURIS DARZINŠ překonává Staňu povedenou kličkou těsně před brankářem, pak již bylo jednoduché zasunout puk kolem levého betonu do branky.
13:00
Pravděpodobně Mezei zalehl puk v brankovišti, nařízeno trestné střílení.
13:00
Bylo nařízeno trestné střílení.
12:50
Lotyši rychle mění pozice ve třetině Slovenska.
12:07
Slovensko proniklo před branku soupeře, ale střelu Barteka gólman vyráží.
11:40
Sekera vyváží kotouč ze třetiny, nachází Ölveckého.
11:12
Lotyšsko se dostalo do útočného pásma, ale bez jediné střely.
10:45
Andersons nahazuje puk do útočného pásma.
10:30
Po trochu "divokém" začátku utkání je nyní hra opatrnější.
10:00
Úvodní desetiminutovka dnešního utkání je za námi, stav nerozhodný 1:1.
09:22
Nepřesná rozehrávka Slovenska, puk získává soupeř.
08:17
Bartek zavezl puk do útočného pásma, ale Lotyšsko celou situaci zvládlo.
07:52
Trojice Kukumberg, Miklík, Záborský hraje ve velké pohodě a i nyní uzamkla soupeře před jeho brankou.
07:25
Freibergs nepouští Záborského do zakončení, Slovensko zůstává v útočném pásmu.
06:55
Šatan nachází Sekeru na levé straně, ten pálí "z první", dobrá střela, ale pouze vedle brány.
06:30
Ani oni však branku neohrozili.
06:05
Úspěšnější Lotyši, kteří "otáčí" a jsou již ve třetině soupeře.
05:38
Kopecký nachází ve středním pásmu Radivojeviče.
04:56
Darzinš vyhazuje kotouč do střední třetiny.
04:27
Andrej Sekera zaváží puk do útočného pásma, do zakončení se dostává Miklík, je blízko brány a již nezvládá zvednout puk "pod víko", Gudlevskis přiklekl puk.
03:27
Souhra Šatana se Stümpelem, ale Lotyši vystihli úmysl a mohou zaútočit.
03:07
Lotyši se nedostávají za modrou čáru.
02:42
Slovensko kombinuje ve středním pásmu.
01:23
No to je úvod! TOMÁŠ ZÁBORSKÝ potvrzuje svou pozici nejlepšího střelce Slovenska, střelou bez přípravy a z úhlu, z pravé strany, překonává mladého gólmana Lotyšska Gudlevskise, je vyrovnáno. Asistence: Roman Kukumberg, Michel Miklík.
01:02
Tentokrát se vhazuje v pásmu Lotyšska, ale Indrašis dostává puk ze třetiny.
00:15
Bleskový gól, po vhazování se prosazuje MARTINS CIPULIS, který využil zaváhání obránců Slovenska, puk prošel Staňovi mezi betony až do brány. Asistence: Janis Sprukts.
00:12
Lotyši si připisují první střelu na branku, Staňa chytá, bude se vhazovat.
00:01
Oba týmy jsou již na ledě, utkání začne v 19:20 hodin.

Slovensko: Staňa (Janus) – Mezei, Sekera, Ďaloga, Sersen, Vydarený, Jurčina, Mihálik – Bližňák, Kopecký (A), Radivojevič (A) – Stümpel, Šatan (C), Hudáček L. – Kukumberg, Mihálik, Záborský – Daňo, Bartek, Surový, Ölvecký

Lotyšsko: Gudlevskis (Masalskis) – Sotnieks, Redlihs (A), Freibergs, Kulda, Jass, Andersons, Pavlovs – Sprukts (A), Darzins (C), Cipulis – Dzerins, Girgensons, Indrasis – Kenins, Berzins, Jekimovs – Stals, Sirokovs, Jass

Rozhodčí: Vinnerborg (SWE), Zalaski (CAN) – Blumel (CZE), Jonannes (SWE).
SLOVENSKO
Hokejisté Slovenska jsou aktuálně mezi postupující čtveřicí týmů do čtvrtfinále, ale je třeba dodat, že ve třech odehraných zápasech nastoupili proti týmům, které nepatří mezi hokejovou elitu. Do šampionátu vstoupilo Slovensko utkání proti Francii a byla to povedená premiéra. Tým Galského kohouta porazilo 6:2 v pohodově odehraném zápase.
Hned ve druhém utkání však přišla první vážná prověrka proti Finsku a Slovensko ji nezvládlo, když prohrálo 0:2. V prvním měření sil s jednou z hokejových velmocí tak neuspělo a následoval další těžký zápas, proti nevyzpytatelnému Německu, které bojuje o holé přežití v elitní skupině. Ještě patnáct minut před koncem prohrávalo Slovensko 1:2 a vypadalo to na velkou blamáž stříbrných medailistů z posledního MS. Pak však přišly velké chvíle Záborského, který dvěma brankami v rozmezí sedmi minut otočil skóre na konečných 3:2.
Další program na MS:
Slovensko čeká dvojzápas proti "hratelným" soupeřům, když po dnešním utkání se zachraňujícím se Lotyšskem nastoupí v pátek proti Rakousku. Nutností je zisk šessti bodů, protože pak přijdou těžké zápasy proti Rusku a USA. Jisté je jedno – pokud Slovensko zvládne zápasy s Lotyšskem a Rakouskem, má postup do čtvrfinále jistý.
Trenér Slovenska Vladimír VŮJTEK před utkáním se Lotyšskem:
"Všechno nám zatím jde podle plánů. Porazit Francii byla povinnost. S Finy jsme se pokusili o bod, ale nakonec to nevyšlo. Němci byli pro nás nejtěžším soupeřem. Potřebovali jsme s nimi vyhrát a to se nám podařilo. Věříme, že čtvrtfinále se dá dosáhnout i se čtyřmi výhrami. Kalkulace je však jedna věc a realita druhá.
"Na brankářském postu to zůstane stejné. Nebudeme měnit ani sestavu. Všechny formace jsou přibližně na stejné úrovni. Jednou potáhne jedna pětka, pak druhá. Někomu to jde lépe v jednom zápase, někomu ve druhém. Nepočítáme body jednotlivých hráčů, ale body celého týmu." tvrdí Vladimír Vůjtek – s využitím sportky.topky.sk.
LOTYŠSKO
Hokejisté Lotyšska neprožívají povedený turnaj a po třech odehraných zápasech se krčí na posledním místě skupiny. V prvním utkání nestačilo na velkého favorita celého turnaje, tým Ruska a podlehlo mu 0:6. Pak přišel zápas proti USA, který se nevyvíjel pro Lotyšsko špatně, po dvou třetinách prohrávalo s favoritem "jen" 1:2, ale díky prohrané třetí dvacetiminutovce 0:2 ztratilo i tento zápas poměrem 1:4.
Co je však horší, Lotyši nezvládli důelžité utkání proti Rakousku! Porážka 3:6 od přímého konkurenta v boji o udržení v elitní skupině bolí dvojnásob, protože právě body ze vzájemných zápasů hrají hlavní roli v případě bodové rovnosti.
Kromě dnešního utkání se Slovenskem čeká ještě Lotyšsko důležitý zápas s Německem a stejně tak s Francií, s níž se střetně 13. května. Právě v těchto dvou zápasech maximální možný počet bodů a doufat, že Rakousko v utkáních proti favoritům (Slovensko, Finsko a Rusko) bodovat nebude. V takovém případě by se družina kolem kanadského trenéra Teda Nolana odpoutala od posledního místa, které je přímou "vstupenkou" do nižší divize MS, což by pro kádr, který je tvořen hlavně hráči z elitní KHL, nebyla dobrá vizitka.
Trenér Lotyšska Ted NOLAN před utkáním se Slovenskem:
Trenér hokejové reprezentace Lotyšska Ted Nolan přiznává, že jeho tým čekají na světovém šampionátu v Helsinkách záchranářské práce a bude mít v nich velké problémy.

"Bude pro nás jen velmi těžké zachránit se mezi elitou. Ještě ale turnaj nekončí a zkusíme sebrat body ostatním týmům a obhájit své místo mezi elitou. V našem mužstvu je mnoho hráčů, kteří se vrátili na led teprve nedávno po zraněních či operacích. Projevuje se to na jejich současné formě. Navíc, tým je mladý, v sestavě máme čtyři nováčky do dvaceti let, " uvedl Nolan – s využitím sportky.topky.sk.