To je z dnešního onlajn přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším na shledanou.

Nejlepšími hráči byli zvoleni:

Matt HUNWICK
(z týmu USA)

Rastislav STAŇA (z týmu Slovenska)
Na slovenské střídačce velká radost, Vladimír Vůjtek to dokázal, dovedl svůj tým do čtvrtfinále a pokud ve večerním utkání nedopustí překvapení domácí reprezentace v utkání proti Lotyšsku, nastoupí Slovensko ve čtvrtfinále právě proti domácímu Finsku. Případná druhá čtvrtfinálová dvojice by pak byla Rusko – USA.
60:00
59:55
Ještě jeden faul, vypadá to na Erika Johnsona. Ano, je to tak, americký obránce fauluje Záborského do hlavy ve vlastní třetině a dostává za to dvouminutový trest.
59:40
Rozkaz zněl jasně – Američané nesmí vyhrát! A to se Slovensku podařilo.
59:20
Slovenští fanoušci i finští školáci v hledišti Hartwall Arény se radují!
59:00
Začíná poslední minuta třetí třetiny a vlastně i celého zápasu.
58:36
Slovensko právě vstřelilo branku!
MARKO DAŇO gólem do prázdné brány pečetí vítězství Slovenska a posílá ho do čtvrtfinále! Ani dvojice bránících hráčů USA mu v tom nezabránila a na Slovensku může propuknout postupová radost. Asistence: Miroslav Šatan.
58:15
Američané v útočném pásmu.
58:00
Bekhendové nahození Smitha z levé strany Staňa chytá a bleskově rozehrává.
57:44
Bishop je na střídačce, USA to zkouší v šesti.
57:27
Slovensko je blízko vysněnému vítězství, které ho posouvá do čtvrtfinále.
57:00
Kopecký vyvezl puk z obranného pásma a snažil se znepříjemnit rozehrávku soupeře.
56:35
Sekera se dostává do dobré šance, potáhl si puk blíže na střed, ale Bishop střelu vidí a chytá.
56:16
USA v plném počtu.
56:03
Přesilová hra Slovenska pomalu končí, puk ve středním pásmu.
55:31
Sersen pálí od modré z pravé strany, Carle tečuje puk těsně před Bishopem, nebezpečná situace pro USA.
55:20
Bližňák zaváží puk do útočného pásma.
55:15
Pozor, Staňa musí likvidovat střelu Stephena Gionty z pravé strany, to byla nebezpečná střela!
54:50
Američané vyhazují puk ze třetiny.
54:30
Další šance pro Slovensko uklidnit se a ušetřit čas, případě definitivně utnout naděje Američanů na zvrat.
54:16
Útočný faul Craiga Smitha před Staňou, zbytečný souboj, jasný faul zezadu hokejkou do zad, Vydarený to nemohl ustát, Slovensko si zahraje přesilovou hru.
53:40
Miklík s Kukumbergem bojují o kotouč v rohu třetiny USA, ale soupeř úspěšnější.
53:15
Radivojevič vypíchl nyní ve vlastní třetině puk, nachází Surového, ten ale byl dobře pokrytý v útočném pásmu.
52:50
Surový nachází Radivojeviče, ten střílí z levé strany, ale netrefuje bránu.
52:28
Puk v ochranné síti, rozhodčí přerušují hru, vhazovat se bude ve střední třetině.
52:00
Slovensku se daří pokrývat útočné akce soupeře, dobrý a zodpovědný výkon v obraně!
51:32
Gionta nahazuje puk do třetiny Slovenska, Bobby Butler se za ním ještě dere, ale získává ho soupeř.
51:14
Nahozený puk na Thompsona, ale je z toho pouze icing.
50:45
Mezitím se rozběhla závěrečná desetiminutovka třetí třetiny, na nějaký výrazný tlak USA stále čekáme a je otázka, zda se ho vůbec dočkáme.
50:20
Pro Slováky hraje fakt, že se téměř nedopouští faulů, to je v dnešním souboji hodně důležité.
49:35
Dle střídání to vypadá, že Martin Bartek je již mimo hru, což je vzhledem k jeho ofenzivním pojetí pochopitelné, na ledě dostávají více šancí defenzivněji ladění hokejisté.
49:05
Oshie tam dvakrát nebezpečně "operoval" u branky Slovenska, obrana vše vyřešila.
48:45
Galchenyuk zaváží kotouč do útočné třetiny.
48:16
Před nebezpečným Záborským raději Bishop chytá puk, vhazování po jeho pravici.
47:50
Puk ve střední třetině, Sersen rozehrává, ale nechce si komplikovat situaci, a tak puk získává soupeř.
47:30
Thompson ještě zachytil puk na útočné modré, Američané střídají.
46:58
Američanům vteřiny nepříjemně rychle utíkají, Gionta padá v útočném pásmu, ale rozhodčí nepískají faul Bližňáka.
46:39
Libor Hudáček zkusil prostřelit Bishopa z levé strany, ale ten puk dokázal vytěsnit mimo.
46:20
Puk se dostává k Mihálikovi, ten vyhazuje do střední třetiny.
46:08
Vhazování po levici Stani.
45:50
Dobře v obraně zapracoval Kukumberg, Slováci mohou jít do útoku, Záborský střílí z levé strany, Bishop vyráží.
45:22
Američané tlačí svého soupeře, ale puk se ocitá u Bishopa, ten si znovu pohrál s nervy svých spoluhráčů.
44:28
Marko Daňo mohl potrestat zaváhání Kristo, který ztratil puk ve středním pásmu, ale Daňo střelou z pravé strany nepřekonal Bishopa.
43:51
Na led se vrací po odpykání desetiminutového trestu i Smith, mezitím se ke střele dostává Nate Thompson z pravé strany, Staňa vyráží.
43:28
42:58
Slováci již v útočném pásmu, ale puk se po přihrávce Vydareného odráží od bruslí Carleho.
42:20
Slovensko střídá, na ledě již střelec třetího slovenského gólu, René Vydarený.
41:55
Ale Radivojevič se k puku nedostává, ten opouští třetinu.
41:45
Slováci se drží v útočném pásmu.
41:28
Erik Johnson se sice rozčiluje, ale faul to byl, Slovensko si zahraje přesilovou hru.
41:15
Záborský bojuje o puk ve třetině USA a vykoledoval si faul.
40:41
Slovenská obrana odebírá puk soupeři, Kukumberg se vzápětí dostává ke střele z levé strany, ale puk míjí bránu.
40:10
Třetí třetiny začíná, pro Američany je tu jasný cíl – dát co nejrychleji druhý gól.
40:01
Sledujte i dál náš onlajn přenos, třetí třetina začne přibližně ve 12:46 hodin.
Střely ve 2. třetině:

Slovensko – 8

USA – 6
Druhá třetina skončila nerozhodně 1:1, ale pro Slovensko může být varováním to, že Američané dokázali vstřelit gól "do šatny" a pokud se jim co nejdříve v úvodu třetí části podaří dát druhý gól, vrátí se do zápasu a pro Slovensko to bude ještě hodně těžké. Ve druhé dvacetiminutovce využili Slováci přesilovou hru, když se po krásné kombinaci Kukumberga, Záborského a Vydareného trefil posledně jmenovaný, kterého známe z české extraligy, kde obléká dres Českých Budějovic. A když se již zdálo, že Američané ani v této části Staňu nepřekonají, prostřelil vše, co mu stálo v cestě, Kristo, který tak stanovil aktuální skóre zápasu na 1:3 z pohledu USA.
40:00
39:50
Puk opouští hrací plochu, Američané naznačují, že chtějí vyloučit někoho z týmu Slovenska, ale rozhodčí ví, že puk byl tečován, vylučovat se nebude.
39:14
USA právě vstřelilo branku!
To byl velký tlak Američanů, jako by hráli přesilovou hru! DANNY KRISTO měl dostatek času na pravé straně, na vrcholu kruhu pro vhazování, na to, aby zamířil a přesnou střelou zápěstím nakonec překonal Staňu a snížil na 1:3 z pohledu USA. Asistence: Matt Carle.
39:00
Začíná poslední minuta druhé třetiny, Američané v útočném pásmu.
38:20
Američané marně hledají cestu před Staňu, třetina se dohrává.
37:57
Útočnou akci USA končí odpískaným ofsajdem Oshieho na útočné modré.
37:28
Puk se ocitá u Kukumberga, který proniká z levé strany před Bishopa, střílí, ale ten chytá.
37:15
Mossova střela z levé strany neohrozila Staňu, ten vyráží.
36:43
Sersenova dělovka z pravé strany od modré, vedle.
36:05
Faulk se snaží dostat do útočné třetiny, ale puk se ocitá zpět ve středním pásmu.
35:42
Jurčina vrací puk do útočné třetiny, ale puk získává Thompson.
35:10
Slovensko se zřejmě již spoléhá hlavně na rychlé protiútoky, vychází především ze zabezpečené obrany.
34:45
Ve hře Američanů je patrná i nervozita, za takového stavu se hraje velmi špatně.
34:05
Záborský orazítkoval plexisklo za brankou USA, Slovensko získalo v útočném pásmu.
33:47
Nepřesná rozehrávka USA, hra se stěhuje před Bishopa, Slovensko je velmi blízko důležitému vítězství a postupu do čtvrtfinále.
33:30
Ale obrana Slovenska trpělivě "sbírá" kotouče ve vlastní třetině a nepouští soupeře do zakončení.
33:02
Faulk nahazuje do útočného pásma, puk vybojoval Carle.
32:27
Pozor, Haščák s Daněm a Bližňákem postupují do přečíslení tři na jednoho, ale Haščák celou situaci "zazdil" nepřesnou přihrávkou.
31:40
V takovéto situace zde na turnaji zatím Američané nebyli, prohrávají o tři góly, to je těžká situace.
30:47
Krásná kombinace Slováků, českobudějovický obránce RENÉ VYDARENÝ si počkal na přihrávku od Záborského a zakončil do odkryté části branky, Bishop se po střele marně natahuje! Asistence: Tomáš Záborský, Roman Kukumberg.
30:27
Slovensko vyhrálo vhazování před Bishopem a drží pásmo.
30:10
Tak co nyní, Záborský zachytává puk na pravé straně, nahazuje na Bishopa a Kukumberg s Miklíkem se tlačí do zakončení, Bishop nyní podržel svůj tým.
29:45
Ani teď se Slovensku nedaří usadit ve třetině USA.
29:27
Američané napadají rozehrávku soupeře ve středním pásmu.
29:10
Slovensko ztrácí útočné pásmo, chyba Radivojeviče.
28:57
Až vyloučení přerušuje hru, na trestnou lavici odchází Smith, který dostává trest 2 + 10 za úder do oblasti krku.
28:31
Oshie se prodral do zakončení těsně před Staňou, ale slovenský gólman je zatím výtečný!
28:10
Hraje se dlouho bez přerušení, Bartek střílí z pravé strany, Bishop pravým betonem vyráží.
27:48
Američané bojují o puk v útočném pásmu, ale Bartek dostal puk ze třetiny.
27:15
Po spolupráci s Miklíkem se dostává ke střele před Bishopem Kukumberg, ale dobře zasáhla obrana USA.
26:40
Ale více se nyní hraje ve středním pásmu, obě mužstva si dobře brání vlastní modrou čáru.
26:25
Butler tečoval nahození Johnsona, nebude to zakázané uvolnění.
26:00
Bližňák bojuje o kotouč v útočném pásmu, ale získává ho soupeř.
25:25
USA se drží v útočném pásmu, ale čtvrtá formace Slovenska se osvobozuje.
25:07
Slovensko v plném počtu.
25:00
Ölvecký vyhazuje puk, v tomto oslabení se pravděpodobně ubrání.
24:30
Sekera se dostal k puku a vyváží ho do útočné třetiny, kde Jonson vlastním tělem zabránil Sekerovi zakončit.
23:50
Velmi špatná rozehrávka Erika Johnsona, Miklík zachycuje puk na útočné modré, udělá ještě dva kroky směrem k bráně USA, střílí, ale pouze do Bishopa.
23:30
Nyní jsou již Američané v útočném pásmu, ale nepřesná kombinace na modré, puk ujíždí do středního pásma.
23:15
Slováci začínají dobře, vyhazují kotouč ze třetiny.
23:07
Mário Bližňák hákuje a Slovensko se bude bránit v oslabení.
22:58
Bude se vylučovat na straně Slovenska.
22:33
Miro Šatan již neměl dostatek sil na přebruslení Faulka, škoda, jinak by šel sám na bránu.
22:05
Šatan pronikl před Bishopa, střílí z pravé strany, americký gólman vyráží.
21:42
Útočnou akci T.J. Oshie zastavuje odpískaný ofsajd.
21:27
Jurčina lepší v souboji s Butlerem, puk ve středním pásmu.
21:15
USA opět ve třetině Slovenska.
20:25
Smith se dostává kolem Radivojeviče do útočného pásma, ale Slovensko dostává puk ze třetiny.
20:01
Sledujte i dál náš onlajn přenos, druhá třetina začne přibližně ve 12:00 hodin.
Střely v 1. třetině:

Slovensko – 9

USA – 8
První dvacetiminutovka nabídla skvělé slovenské představení, kdy již po čtyřech minutách Slovensko vedlo 2:0! Hned po patnácti vteřinách se radoval Radivojevič, který využil zaváhání Bishopa za vlastní brankou. Druhou a zatím poslední gól vstřelil ve čtvrté minutě Bartek. Američané nezvládli úvod zápasu a i když si v dalším průběhu vypracovali alespoň dvě dobré gólové šance, skvěle chytajícího Staňu se jim překonat nepodařilo. Mají na to ale stále ještě čtyřicet minut.
20:00
19:30
Ale Mossovi sjel puk z hole, Slováci vyhazují do středního pásma.
18:15
Staňa znovu zasahuje proti dorážce Kristoa.
17:36
Američané mají na ledě druhou pětku a ta zatím nepouští soupeře z jeho třetiny.
17:05
Slovensko vyhrálo vhazování před Bishopem, ale puk opouští útočné pásmo. Na ledě mají Slováci první útočnou řadu.
16:42
Daňo prodlužuje do útočného pásma na Haščáka, ale puk získává McBain. Ten rozehrává, ale nepřesně, zakázané uvolnění.
16:16
Slovensko střídá, na led naskakuje čtvrtý útok s Haščákem, Daňem a Bližňákem.
15:50
Slovensko nepřesně rozehrává, zakázané uvolnění, vhazovat se bude před Staňou.
15:10
USA si vypracovaly dvě dobré gólové šance, ale Rastislav STAŇA zatím drží naděje Slovenska!
14:23
Američané v další velké šanci, ale Stapleton ani napodruhé nepřekonal Staňu, který již ležel na břiše na ledě, ale Američan nedokázal gólmana přehodit.
13:38
Statistika střel na bránu – 7 : 4 pro Slovensko.
13:17
Miro Šatan předvedl klid v útočném pásmu, nachází na levé straně Daňa, ten pálí, ale Bishop vyráží.
12:46
Šatan zaváží s Bartekem puk do útočného pásma, ale Američané získávají puk.
12:10
Američané se dostávají do zakončení, Stapleton se dostává ke střele "z první", ale Staňa vytasil fantastický rožtěp a udržel čisté konto.
11:48
Slovensko nahazuje kotouč znovu do útočného pásma, ale rozehrává soupeř.
11:31
Tomáš Surový pálí od modré z pravé strany, těsně vedle.
10:46
Bjugstad nahazuje puk do třetiny Slovenska, ale Slováci získávají puk.
10:32
Johnson se tentokrát do zakončení nedostal.
09:50
Vhazování před Staňou, Johnson střílí z pravé strany, vedle, Američané zůstávají ve třetině.
09:38
09:00
Američané mají na ledě kompletní druhou formaci a svírají slovenskou obranu před Staňou.
08:45
USA již v útočném pásmu.
08:16
A znovu dobrá práce Andreje Sekery, pozor, Miklík se dostává do šance u levé tyče americké brány, zakončení mu nakonec nevyšlo, dobrá akce Slovenska při vlastním oslabení.
07:50
Sekera se dostává k puku a nejen, že ho vyváží, ale sbírá i cenné vteřiny ve středním pásmu.
07:38
Milan Jurčina zaváhal ve středním pásmu a jediné, co mu zbylo, bylo faulování Smitha, který se dral do třetiny Slovenska, je vyloučen, USA si zahrají přesilovou hru.
07:12
Velice dobré střídání čtvrté formace USA, která si vytvořila šance.
06:51
Bjugstad úplně volný před Staňou, ale netrefuje bránu, zatím největší šance USA.
06:32
Šatan napadá rozehrávku Američanů, těm se daří i přesto rozehrát.
06:02
Slovensko nepřesně rozehrává, hrát může soupeř.
05:20
Galchenyuk vtrhl jako blesk do útočné třetiny, střílí z pravé strany, Staňa vyráží.
05:02
T.J. Oshie drží kotouč v pravém rohu v útočném pásmu, ale obrana Slovenska získává puk.
04:10
Fatnastický vstup Slovenska do dnešního utkání, Američané jsou dokonale zaskočeni.
03:44
A jaj! Bishop je zralý opustit branku! MARTIN BARTEK prostřelil gólmana USA z levé strany, tomu puk prošel někudy mezi betony, další hrubice gólmana Bishopa! Asistence: Miroslav Šatan.
03:14
Slovensko je v plném počtu.
03:07
Palushaj vyhazuje kotouč ze třetiny a Američané pravděpodobně ubrání své oslabení.
02:42
Další vyhozený puk ze třetiny, ještě půlminuta zbývá Slovensku z přesilové hry.
02:21
Spojené státy vyhazují puk ze třetiny.
02:05
Bishop byl na okamžik bez hokejky, ale obránce Carle mu ji stihl podat.
01:36
Závar před Bishopem, dorážka Šatana z pravé strany, ale Bihsop uhájil branku, Slovensko zůstává v útočné třetině.
01:14
Američané se budou bránit ve čtyřech, T.J. Oshie je vyloučen a Slovensko má výhodu přesilové hry.
00:56
Lepší vstup do utkání si slovenská reprezentace přát nemohla.
00:15
Fantastický úvod Slovenska! Obrovská chyba gólmana Bishopa za valstní brankou, Kopecký výborně vyjel k mantinelu, BRANKO RADIVOJEVIČ si sjel k brance, kde se k němu dostal puk zpoza branky a pro slovenského útočníka již bylo snadné zakončit do prázdné brány! Asistence: Tomáš Kopecký.
00:01
Máme za sebou hymny obou mužstev, utkání za okamžik začne.

Slovensko: Staňa (J.Hudáček) – Mezei, Sekera, Vydarený, Jurčina, Sersen, Mihálik, Švárný – Surový, Kopecký, Radivojevič – Kukumberg, Miklík, Záborský – Šatan, Bartek, Ölvecký – Daňo, Bližňák, M.Haščák – L. Hudáček. Tréner: V. Vůjtek

USA: Bishop (Gibson) – Carle, Faulk, E.Johnson, Hunwick, Petry, Butler, McBain – C.Smith, Moss, P.Stastny – Stapleton, Galchenyuk, Oshie – S.Gionta, R.Carter, Thompson – Butler, Bjugstad, Palushaj. Tréner: J. Sacco

Rozhodčí: Olenin (RUS), Rantala (FIN) – Dedioulia (BLR), Kack (SWE).
SLOVENSKO
Hokejisté Slovenska jsou aktuálně mezi postupující čtveřicí týmů do čtvrtfinále, ale je třeba dodat, že nejsou v nijak zvlášť dobré výchozí pozici, neboť aktuálně páté Německo, které má na pátém místě stejný počet bodů, nastoupí proti Francii, což bude zajímavý souboj s ohledem na možnost postoupit do čtvrtfinále turnaje. Pokud totiž dnes Slovensko neporazí USA, turnaj pro něj končí a poslední postupové místo tak obsadí buď Německo nebo Francie. Pro Slovensko je dobrou zprávou to, že již nemohou sestoupit, což ještě do včerejška reálně Slovákům hrozilo. Pomohly jim však výsledky včerejšího hracího dne.
Do šampionátu vstoupilo Slovensko utkání proti Francii a byla to povedená premiéra. Tým Galského kohouta porazilo 6:2 v pohodově odehraném zápase. Hned ve druhém utkání však přišla první vážná prověrka proti Finsku a Slovensko ji nezvládlo, když prohrálo 0:2. V prvním měření sil s jednou z hokejových velmocí tak neuspělo a následoval další těžký zápas proti nevyzpytatelnému Německu. Ještě patnáct minut před koncem prohrávalo Slovensko 1:2 a vypadalo to na velkou blamáž stříbrných medailistů z posledního MS. Pak však přišly velké chvíle Záborského, který dvěma brankami v rozmezí sedmi minut otočil skóre na konečných 3:2. To bylo poslední vítězství Slováků, neboť v dalších třech zápasech prohráli. A minimálně dvě porážky se nečekaly – v duelu s Lotyškem (3:5) a hlavně s Rakouskem (1:2 p.p.)! V zatím posledním utkání s Ruskem naznačilo Slovensko, že proti silnějším týmům se mu hraje mnohem lépe, ale i tak se po prohře 1:3 dostalo do vážných problémů.
Trenér Slovenska Vladimír VŮJTEK před utkáním s USA:
"My musíme počítat své body, ale ty nepřicházejí. Poslední možnost, jak se dostat dál, je vyhrát s USA a pak musíme čekat, jak dopadnou ostatní zápasy, "odmítá trenér Vůjtek jakékoliv spekulace před zápasem s USA. Navzdory nepříznivé situaci zůstává optimistou: "Dokázali jsme, že proti silným soupeřům umíme zahrát dobře a stačíme s nimi držet krok." – s využitím sportky.topky.sk.
Další program na MS:
Slovensko není v záviděníhodné situaci. Pokud dnes nevyhraje, na turnaji končí. Naopak, pokud Spojené státy porazí, udrží se na postupovém čtvrtém místě a ve čtvrtfinále by nastoupilo proti vítězi své skupiny. V nejideálnějším scénáři pro Slovensko by se tak mohlo vykrystalizovat čtvrtfinále RUSKO – SLOVENSKO.
USA
Hokejisté USA hrají na letošním světovém šampionátu výborný hokej. Aktuálně jsou na druhém místě v základní skupině, když nasbírali stejný počet bodů, jako zatím vedoucí Rusko. To má ale o zápas navíc a více bodů již získat nemůže. Spojené státy tak, v případě dnešního úspěchu v zápase se Slovenskem (stačí bod), vyhrají celou skupinu! Do turnaje vstoupili vydřeným vítězstvím 5:3 nad Rakouskem. Pak následovala jasná výhra 4:1 nad Lotyšskem, ovšem následovala těžká bitva proti Rusku. Tu Američané nezvládli a po prohře 3:5 se zdálo, že Rusové si vítězství ve skupině již pohlídají. Další zápasy však naznačily opak a tím se otevřela cesta Američanům, kteří zvládli zápas proti domácím Finům (4:1) i proti nevyzpvytatelné Francii (4:2). Narozdíl od Ruska, Spojené státy nepodcenily své soupeře a po další výhře nad Německem se dostali do čela skupiny, z něhož je sice sesadila výhra Ruska nad Slovenskem, nicméně pro Rusko to byl poslední zápas ve skupině.
Jak již bylo zmíněno, dnešním zápasem proti Slovensku končí Američané svou účast v základní skupině. A pokud v tomto zápase vybojují alespoň bod, zvítězí v základní skupině a do další fáze turnaje postoupí z 1. místa. Ve čtvrtfinále se tak USA střetnou s posledním postupujícím týmem z vlastní skupiny, tedy se čtvrtým týmem – aktuálně Slovensko, ale může to být Německo nebo Francie. Pokud se Slovenskem dnes Spojené státy prohrají, skončí na druhém místě a nastoupí proti třetímu týmu skupiny – pak by tedy čtvrtfinálovou dvojici tvořilo USA – FINSKO .