2. Semjon Varlamov (COL) 32 zák., 2 góly, 93,8%
3. Ryan O´Reilly (COL) 1+0

Československá stopa v utkání:
Milan Hejduk (COL) 0+0, 2 střely, čas na ledě 16:39
Jan Hejda (COL) 0+0, 2 střely, čas na ledě 21:59
Zároveň to byl možná poslední zápas v kariéře pro Milana Hejduka. Na jeho rozhodnutí o prodloužení kariéry si budeme muset počkat do léta.
Střely na branku ve 3. třetině: 15-7.
Minnesota nakonec ubránila vedení i navzdory drtivému tlaku domácího celku. Díky této výhře tak postupuje do playoff a "černý petr" tak zůstává Columbusu. Domácí končí na 29. místě NHL a můžou doufat, že v draftové loterii získají možnost brát z prvního místa.
60:00
59:57
Minnesota právě vstřelila branku!
A je rozhodnuto. PIERRE-MARC BOUCHARD gólem do prázdné branky posílá Minnesotu do playoff. Bez asistence.
58:21
Varlamov na střídačce. Domácí budou hrát powerplay.
Oddechový čas pro domácí.
58:21
Parenteau ve středním pásmu vystihl přihrávku Minnesoty, ale z protiútoku pouze tvrdě střílel do lapačky Backstroma.
57:31
Nepřesná přihrávka na Landeskoga znamená icing domácích a vhazování před Varlamovem.
56:15
Hráči Minnesoty evidentně brání hubený náskok. Hraje se již pouze na jejich polovině.
55:36
Další střelu Landeskoga chytá Backstrom.
55:18
Domácí zatlačili hosty v jejich pásmu.
54:35
Kotouč teď ležel volný před Backstromem, ale žádný z domácích hráčů se k němu nedokázal dostat. Nakonec jej hosté vyhazují a je z toho icing.
53:58
stastny prověřil pozornost Backstroma. Ten se překvapit nenechal.
52:55
Barrie udělal chybu na modré čáře a pustil Zuckera do samostatného úniku. Toho však vychytal Varlamov a drží domácí stále ve hře. Umím si představit co teď zažívají fanoušci Columbusu.
52:20
52:10
Hejda vlastním tělem zblokoval tvrdou střelu od modré čáry.
51:14
Colorado ve čtyrech.
50:54
Varlamov vyrazil tvrdou střelu od modré a jeho spoluhráči následně dostali kotouč do středního pásma.
50:19
Hosté si zahrají 55 vteřin 5 na 3 po vyloučení Parenteaua.
50:06
Stastny vyhazuje kotouč až k Backstromovi.
49:32
Varlamov přikryl nahozený kotouč Pariseho z velkého úhlu.
49:14
Máme tady další vyloučení. Tentokrát na straně Colorada dvě minuty inkasuje Bordeleau za hrubost.
48:10
48:00
Backstrom dvakrát dokázal vyrazit střelu Barrieho.
47:21
Colorado se nedokáže usadit před Backstromem.
46:44
Domácí jsou s kotoučem ve středním pásmu.
46:10
Mikko Koivu vyhodil kotouč mezi diváky a inkasuje dvě minuty za zdržování hry.
Mezitím skončili zápasy Detroitu a Columbusu a protože oba celky zvítězili je jasné, že Minnesota MUSÍ zvítězit. Remíza by ji ukončila sezonu.
46:01
Další icing Minnesoty.
45:38
Střelu Hejduka vyráží Backstrom do rohu kluziště.
45:15
Zakázané uvolnění Minnesoty. Hra se opět přesune do jejich obranného pásma.
44:21
Minnesota pozorně brání a z obrany ujíždí do rychlých protiútoků.
42:47
Mitchell skočil po puku a zabránil hostujícímu útočníkovi, aby jel sám na Varlamova.
41:23
Icing Minnesoty. Hra se přesune před Backstroma.
40:50
Střela Elliota skončila na těle bránícího obránce Wild.
40:01
Tak v Columbusu se dějí věci. Domácí dokázali otočit skóre a dostávají tak Minnesotu pod tlak, která si nemůže dovolit ztratit ani bod. Uvidíme jak se s tím hráči Wild poperou.
Střely na branku ve 2. třetině: 11-10.
Další třetina začne přibližně v 03:24.
Druhá třetina dopadla pro hosty lépe než první. i když jsme viděli po jedné brance na každé straně, tak domácí gól Kobasewa nebyl uznám pro kopnutí, které však viděl asi pouze videorozhodčí. Následně z přesilovky poslal Wild do vedení Setoguchi. Poněvadž Columbus v polovině třetí třetiny prohrává s Nashvillem, tak se zdá, že Wild se můžou těšit na playoff.
40:00
39:16
Střelu Hejdy kryje Backstrom.
38:06
icing Minnesoty. Hra se vrátí před Backstroma.
37:05
Barrie střílel od modré nepřesně. Domácí jsou i nadále při puku.
36:01
Další střelu Setoguchiho Varlamov vyráží do rohu.
35:38
Minnesota je opět nastěhována v obranném pásmu Colorada.
34:23
Další akce Minnesoty končí postavením mimo hry.
33:30
Hosté jsou opět v útočném pásmu, ale tentokrát pouze bojují o kotouč za brankou Varlamova.
32:20
Nakonec se to hostům povedlo. DEVIN SETOGUCHI z prostoru pravého kruhu tvrdě vypálil a prostřelil domácího brankáře. Asistence: Tom Gilbert, Matt Cullen.
31:42
Hosté jsou usazeni v útočném pásmu, ale Varlamova zatím neohrozili.
30:45
Uvidíme první přesilovku, kterou si zahrají hosté po vyloučení O´Briena za sekání.
30:16
Hra je teď plná nepřesností. Hlavně hosté nehrají s takovou lehkostí jako v první třetině.
29:10
Setoguchi čekal za domácí obranou na dlouhou přihrávku, kterou nakonec nedokázal zpracovat a z šance tak nic nebylo.
27:12
Parise vjel s pukem do útočného pásma a snažil se trefit někam pod břevno domácí branky. Varlamov byl pozorný a vyrážečkou jeho střelu vyráží.
26:25
Setoguchiho přihrávka byla zblokována do hlediště.
Branka nakonec není uznána.
Rozhodčí si ještě ověřují u videorozhodčího, jestli branka nebyla dosažena kopnutím.
24:55
Stefan Elliott nahodil kotouč na Backstroma, který jej pouze vyrazil před sebe a tam se odrazil od brusle najíždějícího Chucka Kobasewa do branky.
23:42
Barrie prověřil do modré pozornost Backstroma. Ten se nenchal překvapit a jeho střelu vyráží.
22:38
Ve druhé třetině zatím vidíme boj o střední pásmo. Oba celky jsou pozorné v obraně a soupeře k ničemu nepouštějí.
21:26
I hostující útok zastavuje hvizd čárového.
20:25
První akce domácím v této třetině končí ofsajdem.
20:01
Střely na branku ve 1. třetině: 4-16.
Další třetina začne přibližně v 02:29.
Hostům nepomohla herní ani střelecká převaha v první třetině. Sice se dostali do vedení zásluhou Pariseho, ale pak nedokázali proměnit několik tutovek a tak přišel trest v podobě branky na 1:1. Rychlý pohled na průbeh zápasů v Detroitu a Columbusu ukazuje, že by jim tento stav k postupu do playoff stačil.
20:00
19:11
Cullen si potáhl kotouč mezi kruhy, ale pak netrefil domácí branku.
18:07
Colorado právě vstřelilo branku!
Nedáš, dostaneš. Gabriel Landeskog z rohu přihrál RYANU O´REILLYMU, který si najel před Backstroma a přesnou střelou vyrovnáva na 1:1. Asistence: Gabriel Landeskog, Patrick Bordeleau.
17:05
Další fantastický zákrok Varlamova, který Cullenovi zabránil skórovat ve stoprocentní šanci.
16:25
15:25
Parise si našel volný kotouč a z první vystřelil. Jeho střela však byla nepřesná a Varlamov zasahovat nemusel.
14:35
Varlamov opět dobře zasáhl proti střele Stonera.
13:40
Varlamov předvedl výborný zákrok po střele Zuckera.
13:15
Hejduk se sám vystavil ofsajdu.
12:19
McLeod na útočné modré nezpracoval dlouhou přihrávku a tak se po zakázaném uvolnění bude vhazovat před Varlamovem.
11:36
Domácí se sice snaží něco vymyslet, ale hostující obrana je pozorná a moc je před Backstroma nepouští.
10:19
Hejda od modré protáhl Backstroma v hostující brance.
09:44
Nepřesná přihrávka hostí znamená zakázané uvolnění.
09:28
Backstrom raději přikryl kotouč před dotírajícím Kobasewom.
08:47
Další icing Colorada. Minnesota zatím dobře hlídá střední pásmo a domácí mají problém se přes něj dostat.
07:28
icing Colorada. Reklamní přestávka.
06:42
ZACH PARISE dorazil nahození Mikko Koiva a dává pro hosty velmi důležitou branku. Asistence: Mikko Koivu, Charlie Coyle.
05:12
Dvakrát teď musel zasahovat Varlamov, ale v obou případech si se střelou soupeře poradil.
04:35
Bouchard s velkého úhlu málem překvapil Varlamova, který pouze na poslední chvíli sklapl betony a schoval mezi nimi kotouč.
04:14
Na druhé straně nepřesně střílel McLeod.
03:40
Parise se snažil bekhendem překvapit Varlamova, ten byl pozorný a jeho pokus vyrazil.
02:21
Zanon od modré vypálil tvrdě, ale nepřesně.
01:35
Domácí se úvodnímu tlaku soupeře ubránili a sami se pustili do útočení.
00:45
Minnesota začala aktivně a hned v první minutě se usadila před Varlamovem.
00:01
Na stadionu v Pepsi Center probíhá předzápasová show a na úvodní buly si ještě minimálně pět minut počkáme.

Colorado Avalanche: Varlamov – Hunwick, O´Brien, Elliot, Hejda, Barrie, Zanon – McLEod, O´Reilly, Landeskog – Parenteau, Duchene, Mitchell – Hejduk, Stastny, McGinn – Kobasew, Malone, Bordeleau

Minnesota Wild: Backstrom – Brodin, Suter, Spurgeon, Stoner, Gilbert, Falk – Coyle, Koivu, Parise – Setoguchi, Cullen, Clutterbuck – Mitchell, Brodziak, Bouchard – Dowell, Konopka, Rupp

Rozhodčí: Brad Watson, Francois St. Laurent – Lonnie Cameron, Steve Barton.
Tohle utkání také může být posledním zápasem v bohaté kariéře Milana Hejduka. Samotný hráč se o svém případném prodloužení kariéry rozhodne až po sezoně.
Colorado včera v noci vzalo Phoenixu poslední naději na playoff a protože již samo do playoff postoupit nemůže, tak se bude chtít rozloučit se sezonou vítězstvím před vlastním publikem. Naopak Minnesota jednoznačně potřebuje vyhrát, aby se dostala do playoff. V opačném případě by musela spoléhat na zaváhání Columbusu, který má stejný počet bodů jako osmá Minnesota.
Domácí ve včeřejším utkání přišli o brankáře Giguera, který nedochytal utkání kvůli zranění. Do branky se tak dle všeho postaví Varlamov. Bude však zajímavé sledovat koho Laviny povolají na pozici druhého brankáře, jestli Pickarda nebo Aitokallia.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:30.