To je ode mě pro tuto chvíli vše, přeji vám krásný vstup do nového dne a u dalších online přenosů se s Vámi loučím na počtenou!

ONDŘEJ PALÁT (TBL) – 0+1, 1 střela, čas na ledě 18:22
ANDREJ ŠUSTR (TBL) – 0+0, 1 střela, čas na ledě 17:48

TOMÁŠ TATAR (DET) – 0+1, 3 střely, čas na ledě 15:17
TOMÁŠ JURČO (DET) – 0+0, 1 střela, čas na ledě 12:09
PETR MRÁZEK (DET) – 20 úspěšných zásahů, 3 inkasované góly, úspěšnost zásahů 87,0%
Tři hvězdy utkání:

1. NIKITA KUČEROV (TBL) – 1+1, 2 střely, čas na ledě 16:12
2. TYLER JOHNSON (TBL) – 1+0, 5 střel, čas na ledě 16:31, vítězný gól
3. BEN BISHOP (TBL) – 24 úspěšných zákroků, 1 inkasovaný gól, úspěšnost zásahů 96,0%

Největší čas na ledě: Hedman 23:44 – Green 24:02

Branky a nahrávky: 22. Brown (Coburn), 27. Johnson (Kučerov, Hedman), 44. Kučerov (Palát) – 26. Nyquist (Tatar, Quincey). Rozhodčí: O'Rourke, Sutherland – Grandt, Sharrers. Diváci: 19092 (vyprodáno).
Dnešní utkání začalo podle očekávání hodně opatrně, zejména první třetina moc zajímavých akcí nenabídla. Hned zkraje druhého dějství ale skóre otevřel J. T. Brown. Detroitu se celkem rychle podařilo najít odpověď, když o pár minut později srovnal Gustav Nyquist.

Uběhla další necelá minuta a půl a Tampa opět vedla. Po krásné přihrávce Kučerova v přesilové hře se prosadil Tyler Johnson. Početní výhodu se Lightning podařilo využít ještě jednou, ve 44. minutě se po Palátově přihrávce trefil Nikita Kučerov.

Tampa Bay tak na domácím ledě v souboji dvou sousedů v tabulce porazila Detroit 3:1.
59:34
Domácí hráči výborně brání, Detroit si sice dokázal vytvořit střelecké pozice, vždy ale puk skončil na těle jednoho z domácích hokejistů.
59:11
A oddechový čas si tentokráte bere trenér hostů Jeff Blashill, příliš času už ale Red Wings na vstřelení dvou branek nezbývá.
59:11
Už běží poslední minuta třetí třetiny, ani Condrovo vyhození z vlastního pásma se mezi tři tyče nevešlo.
58:38
Henrik Zetterberg se z pravé strany nedostal ke střele a po souboji s Palátem za brankou následně upadl.
58:07
Domácí trenér Jon Cooper si vybírá oddechový čas, aby si jeho hráči na ledě mohli po icingu alespoň trochu odpočinout.
58:07
Coburnovo vyhození přes celé kluziště skončilo těsně mimo branku a tudíž na zakázaném uvolnění.
57:43
Darren Helm se zkusil natlačit před Bishopa, zakončit už ale nedokázal.
57:18
Prvnímu útoku se domácí obrana ubránila a dostala kotouč až k detroitské opuštěné kleci.
56:50
Petr Mrázek míří na střídačku, Detroit sezkusí prosadit v šesti hráčích v poli!
56:12
Hosté zatím nevypadají na kompaktní tým, který by byl v závěrečných minutách ještě s výsledkem něco udělat, v posledních vteřinách se Rudá křídla spíše musí bránit.
55:32
A Petr Mrázek musí být opět v pozoru! Nejdříve se ke střele probíjel po levé straně J. T. Brown, následně pálil z druhé strany Valtteri Filppula.
55:05
Erik Condra vypálil od pravého hrazení skrytou, ale nepříjemnou střelu, se kterou měl Mrázek značné problémy.
54:21
Marčenkovu bombu od modré čáry schytal blokující Namestnikov, následně se hosté dostali do postavení mimo hru. Po reklamní pauze se tak bude vhazovat ve středním pásmu.
53:53
Puk vypadl mimo hrací plochu, vhazovat se bude v obranném pásmu Lightning.
53:25
Hostům každopádně plyne čas velmi rychle, do konce zápasu zbývá šest a půl minuty. Detroit se teď navíc provinil zakázaným uvolněním.
52:46
Ryan Callahan vypálil velmi tvrdě z pravé strany, Mrázek zasahovat nemusel, jelikož puk proletěl nad jeho brankou.
52:10
Z levé strany se pokusil vypálit Teemu Pulkkinen, Bishop jeho střelu vyrazil mimo branku.
51:44
Smith šel důrazně do brankoviště, kam na něj směřovala přihrávka. Rozhodčí ponechali hrát hru i přes kolizi Smithe s Bishopem.
51:12
Erik Condra vybojoval kotouč ve středním pásmu a dostal se až ke střele, prostor mezi třemi tyčemi však netrefil.
50:41
Dylan Larkin se z nenápadné akce dostal do slušné šance, z levé strany o kousek minul branku!
50:00
Hráči Detroitu každopádně v posledních minutách zatápějí pod kotlem a snaží se o smazání dvoubrankového manka.
49:26
Obránce Brendan Smith se hezky uvolnil a dostal se až do zakončení, branku ale minul.
48:45
Pavel Dacjuk vypálil ihned po vyhraném vhazování, Ben Bishop puk lehce vyrazil do rohu.
48:24
Hosty při dalším přechodu do útočného pásma zastavil čárový rozhodčí pro postavení mimo hru, po reklamní přestávce se tak bude vhazovat ve středním pásmu.
48:00
Závěr přesilové hry se Red Wings celkem povedl, nicméně Alex Killorn je už zpátky na ledě, Tampa Bay hraje v plném počtu.
47:38
Justin Abdelkader našel před brankou Henrika Zetterberga, jehož lehká teč skončila na konstrukci Bishopovy branky!
47:12
Gustav Nyquist se individuálně neprosadil, Garrison jej zastavil a Brian Boyle opět posílá kotouč přes všechny čáry.
46:40
Do menšího křížku se dostali Ryan Callahan a Darren Helm, oba hráči si po menší výměně názorů půjdou odpykat menší trest za hrubost.
46:40
46:31
Filppula s Callahanem opět osvobodili svůj tým vyhozením do středního pásma, Detroit se nemůže dostat ke kombinaci v útočném pásmu.
46:00
Po Richardsově střele se k dorážce cpal Tomáš Tatar, domácím hráčům se ale povedlo vyhodit.
45:39
Přesilovou hru si tentokrát zahrají Red Wings, za podražení míří na trestnou lavici Alex Killorn.
44:58
V útoku opět Bolts, Ryan Callahan se ale u pravého hrazení k zakončení nedostal.
44:23
Po nedorozumění mezi Bishopem a Garrisonem, se pokusil domácího brankáře překvapit rychlou střelou Pavel Dacjuk, Bishop se ale stihl vrátit do své klece.
43:54
Rudá křídla se snaží o rychlou odpověď a po inkasované brance se hosté usadili v útočném pásmu.
43:23
Tampa právě vstřelila branku!
Domácí využívají i další přesilovou hru! Killorn zvládl souboj v rohu s DeKeyserem, k puku se pak dostal Ondřej Palát, který zpoza branky rychlou přihrávkou našel NIKITU KUČEROVA, který tentokrát už dokázal propálit Mrázka! Asistence: Ondřej Palát.
43:10
Nikita Kučerov tentokrát střílel z jeho pozice falešného obránce, mířil nad branku.
42:47
Nikita Kučerov se individuálně dostával do šance, Mrázek jeho akci zastavil a hosté se osvobodili.
42:24
Gustav Nyquist se po krátké odmlce vrátí na trestnou lavici, tentokrát sám a Tampa si tak zahraje přesilovou hru. Švédský útočník je potrestán za držení hole.
41:44
Justin Abdelkader se dostal do brejku a rychlou přihrávkou se snažil hledat najíždějícího Larkina, přihrávka byla zblokována.
41:15
Kučerov s Killornem si vytvořili slušnou střeleckou příležitost, puk proletěl jen kousek vedle Mrázkovy branky. Detroit se pak provinil zakázaným uvolněním.
40:46
Ondřej Palát přenechal v útočném pásmu kotouč Stamkosovi, jehož střelu vyrazil Mrázek do bezpečí.
40:33
Nikita Nestěrov a Gustav Nyquist opouštějí trestné lavice, oba týmy hrají v plném počtu.

TOMÁŠ JURČO (DET) – 0+0, 1 střela, čas na ledě 8:45
PETR MRÁZEK (DET) – 17 úspěšných zákroků, 2 inkasované góly, úspěšnost zásahů 89,5%

Největší čas na ledě: Hedman 14:20 – DeKeyser 14:47
Do druhé třetiny vstoupila Tampa velmi aktivně a výsledkem snažení domácích hráčů byla první branka utkání, o kterou se už ve 22. minutě postaral J. T. Brown. Detroitu se ovšem o pár minut později podařilo vyrovnat, prosadil se Gustav Nyquist.

Tampa si ovšem vzala vedení zpět už o necelou minutu a půl později, když přesilovou hru využil po krásné přihrávce od Kučerova Tyler Johnson. Tampa tak po čtyřiceti minutách hry vede nad Detroitem 2:1.
40:00
39:51
Porada je u konce, podle rozhodčích k teči došlo a Johnson tak vyloučen nebude.
39:51
V samém závěru druhé dvacetiminutovky přišel ještě sporný moment, kdy domácí hráč Tyler Johnson vyhodil kotouč na tribunu. Rozhodčí se mezi sebou radí, jestli došlo k teči plexiskla nebo ne.
39:22
Hosté se při hře ve čtyřech v útoku neprosadili, naopak na druhé straně musel Mrázek likvidovat střelu Victora Hedmana.
38:33
Po ataku na Bishopa se do sebe pustili Gustav Nyquist a Nikita Nestěrov, oba hráči dostávají menší trest za hrubost.
38:33
38:03
Také útočné snažení Detroitu je zastaveno pro postavení mimo hru, vhazovat se bude ve středním pásmu.
37:41
Postavení mimo hru v podání Tampy Bay. Předtím z pravé strany bekhendem střílel Brian Boyle, jehož pokus zastavil Petr Mrázek.
36:42
Teemu Pulkkinen se z ničeho nic řítil ze strany sám na Bishopa, který jeho střelu zastavil betonem!
36:13
Posledních pár minut hra připomíná hodně taktické boje z první třetiny.
35:30
Blesky zavřely své soupeře v jejich obranném pásmu, k žádnému zakončení se ale domácí hráči nedostali.
34:49
Brad Richards se pokusil vypálit přes obránce, nastřelil ale jen brusle Braydona Coburna.
34:17
Anton Stralman sice ztratil rovnováhu s pukem v útočném pásmu, v jeho snažení ale pokračuje Steven Stamkos.
33:48
Domácím hráčům se nepovedla rozehrávka a k puku se tak dostávají hráči Detroitu.
33:03
Brian Boyle se vrací na ledovou plochu, Tampa hraje v plném počtu, Detroit svou první přesilovou hru v zápase nevyužil.
32:49
Domácím se opět podařilo vyhodit, z trestu Briana Boyla už moc času nezbývá.
32:16
Detroitu se zatím v početní výhodě příliš nedaří, na led naskakuje druhá přesilovková formace.
31:52
Z pravé strany tentokrát tvrdě pálil Dylan Larkin, po lehké teči se puk odrazil vedle Bishopovy branky.
31:25
Henrik Zetterberg z pravého kruhu střelou minul branku a puk po mantinelu vycestoval až do obranné třetiny Red Wings.
31:03
Také Detroit si zahraje první přesilovou hru v dnešním zápase, za držení protihráče je vyloučen Brian Boyle.
30:47
Petr Mrázek teď nejistě zasahoval betonem proti ráně Jasona Garrisona, český brankář může být rád, že se k dorážce nedostal jeden z dojíždějících domácích hráčů.
30:11
Hraje se dlouho bez přerušení, Darren Helm se teď dostal do potíží ve středním pásmu, které nakonec s pomocí spoluhráčů dokázal zvládnout.
29:37
Utkání se hraje ve velmi slušném tempu, po přihrávce Dacjuka teď od modré čáry pálil Jonathan Ericsson, branku minul.
28:56
Tyler Johnson povzbuzen vstřelenou brankou předvedl trochu elegance s pukem ve středním pásmu.
28:12
Luke Glendening se dostal hned ke dvěma střelám, tou první nastřelil protihráče, podruhé mířil mimo tři tyče.
27:44
Tvrdá rána Gustava Nyquista z levé strany skončila mimo branku, puk pak po mantinelu vycestoval z útočného pásma.
27:19
Pavel Dacjuk se snažil odčinit své vyloučení, ze kterého padla zatím poslední branka zápasu, jeho střela byla ovšem sražena.
26:30
Domácí využívají přesilovou hru velmi rychle! Po vyhraném vhazování se Bolts dostali ke kombinaci v útočném pásmu, Nikita Kučerov pak na vrcholu levého kruhu naznačil střelu, místo ní ale přesným pasem našel TYLERA JOHNSONA, který zamířil přesně mimo dosah lehce rozhozeného Mrázka! Asistence: Nikita Kučerov a Victor Hedman.
26:08
Lightning si zahrají druhou přesilovou hru v dnešním zápase, za podražení míří na trestnou lavici Pavel Dacjuk.
25:37
Teemu Pulkkinen tvrdě pálil z pravé strany, kotouč skončil až na plexiskle za Bishopovou brankou.
25:06
Detroit právě vstřelil branku!
Nakonec hosté ale s odpovědí nenechali dlouho čekat! Kyle Quincey zastavil domácí hráče ve středním pásmu, puk se odrazil přímo do jízdy Tomášovi Tatarovi, jehož střelu ještě Bishop dokázal zastavit, na následnou dorážku GUSTAVA NYQUISTA už ale neměl nárok! Asistence: Tomáš Tatar a Kyle Quincey.
24:37
Puk sražen na hostující střídačku, vhazovat se bude ve středním pásmu.
24:10
Hráče Red Wings inkasovaná branka trochu zaskočila, hosté se ve druhé třetině zatím nemohou dostat ke své hře.
23:31
A další střelecký pokus Tylera Johnsona z podobné pozice jako před malou chvílí, tentokrát Petr Mrázek puk udržel na svých chráničích.
23:00
Na druhé straně kluziště nepříjemně střílel z pravé strany Tyler Johnson, Mrázek trochu se štěstím vyrazil do rohu.
22:33
Andersson se natahoval po přihrávce od Tomáše Jurča, nakonec musel zasahovat Ben Bishop.
21:56
Tomáš Tatar dobře zabrzdil hru a dostal tak více času i prostoru ke střele, kterou však nezvolil a ještě rozehrával na spoluhráče do strany.
21:23
Domácí hráči začali ve druhé třetině hodně aktivně a ujímají se vedení! Braydon Coburn získal kotouč u pravého hrazení, podíval se před branku a pak perfektní přihrávkou našel na zadní tyči zcela volného J. T. BROWNA! Asistene: Braydon Coburn.
20:33
Petr Mrázek si hned zkraje druhého dějství připisuje další úspěšný zákrok proti střele Alexe Killorna.

TOMÁŠ JURČO (DET) – 0+0, 1 střela, čas na ledě 4:05
PETR MRÁZEK (DET) – 4 úspěšná zákroky, žádný inkasovaný gól, úspěšnost zásahů 100%

Největší čas na ledě: Hedman 7:40 – Green 7:22
První třetina dnešního zápasu toho příliš zajímavého nenabídla, podle očekávání se oba týmy snažily o hodně opatrný hokej, a tak k vidění nebyla ani nějaká větší šance. Detroit sice přestřílel Tampu v poměru 10:4, že by měli Red Wings více ze hry se ale říci nedá. Po první třetině tak hraje Tampa s Detroitem bez branek.
20:00
19:50
Vypadá to, že domácí dohrají první dějství v klidu s pukem na svých hokejkách.
19:21
Tatarova střela po rychlém přechodu modré čáry byla sražena mimo tři tyče, hosté pak přišli o nadvládu nad kotoučem.
18:47
Petr Mrázek pomohl s rozehrávkou od vlastní branky, z první třetiny toho už moc odehrát nezbývá.
18:12
V době, kdy se Pulkkinen vracel z trestné lavice, předvedl pěknou individuální akci Tyler Johnson, na Mrázka si ale ani nadvakrát nepřišel a Red Wings hrají v plném počtu.
17:26
Po zaváhání detroitských obránců se Steven Stamkos dostal zadarmo k odraženému kotouči přímo u branky, jistému gólu zabránilo rychlé přemístění Petra Mrázka!
17:01
Stamkosova rána z první z levé strany minula branku, hráči Tampy se nadále drží s kotoučem v útočném pásmu.
16:37
Ryan Callahan zkusil zaútočit po pravé straně sám, jeho střela ovšem minula prostor mezi třemi tyčemi.
16:12
Uvidíme první přesilovou hru v dnešním zápase, za sekání je vyloučen hostující útočník Teemu Pulkkinen.
15:39
Petr Mrázek si v klidu pohlídal nahození od pravého hrazení, na druhé straně Ben Bishop musel pokrýt puk pod svou lapačkou.
14:21
Dylan Larkin přenechal kotouč na levé stran útočného pásma Justinu Abdelkaderovi, jehož slabá střela končí v lapačce Bena Bishopa.
13:55
Tyler Johnson teď málem překvapil Petra Mrázka dalekonosnou ranou až od modré čáry.
13:24
Alex Killorn se tlačil v útočném pásmu do zakončení, přes těsnou obranu Detroitu vystřelit nedokázal.
13:00
Puk se opět dostal někam do prostoru střídaček, vhazovat se bude v obranném pásmu Lightning.
12:37
Hráči Detroitu se v posledních vteřinách udrželi na chvíli s pukem v útočném pásmu, z kombinace podél mantinelu ale nemohli uspět.
11:46
Dylan Larkin se dostal ke kotouči v útočném pásmu a jeho svižnou střelu musel likvidovat až Ben Bishop.
10:57
Opět se hraje delší dobu bez přerušení, domácí hokejisté se při dalším pobytu v útočném pásmu neprosadili ani ke střele.
10:22
Rudá křídla se v útočné třetině k ničemu zajímavé nedostala, elitní formace Lightning vybojovala kotouč zpět na své hokejky.
09:51
Ondřej Palát se při snaze něco vymyslet v útočném pásmu srazil se Stamkosem a na druhou stranu už hru obrací Jonathan Ericsson.
09:17
Blesky se postupem času více a více osmělují, další nahození z hole Braydona Coburna na detroitskou branku nedošlo.
08:48
Valtteri Filppula se natlačil do další výborné pozice, Petr Mrázek ovšem opět výborně zasáhl!
07:59
Po zakázaném uvolnění Red Wings se bude vhazovat po pravé ruce Petra Mrázka.
07:30
Alex Killorn výborně počkal s přihrávkou, kterou pak naservíroval do výborné střelecké pozice Andreji Šustrovi, jehož střelu z první ovšem výborným zákrokem zastavil Petr Mrázek!
06:58
Ben Bishop opět úspěšně zasáhl proti střeleckému pokusu Mika Greena a domácí ihned obrací hru na druhou stranu.
06:05
Puk se opět odrazil mimo hrací plochu, nyní se dostal do ochranné sítě. Po reklamní přestávce se bude vhazovat před brankou Petra Mrázka.
05:35
Puk tentokrát sražen na střídačku Red Wings, vhazovat se bude ve středním pásmu.
05:12
Po souboji o puk u mantinelu mezi několika hráči vyjeli s kotoučem vítězně na svých hokejkách hostující hráči.
04:46
Brendan Smith střílel od modré čáry, puk byl lehce zablokován a skončil v rohu kluziště.
04:07
Brad Richards hledal před branku najíždějícího Pavla Dacjuka, k ruskému hračičkovi se kotouč ovšem nedostal.
03:34
Ben Bishop schoval do své lapačky další střelecký pokus, tentokrát se z levého kruhu snažil prosadit Darren Helm.
03:11
Od úvodních minut je na obou týmech znát, jak nechtějí udělat chybu. Předpokládám, že dnes nebude k vidění moc branek, především v první třetině.
02:30
Od samého začátku zápasu se hraje hodně plynule. Až nyní přišlo přerušení hry pro zákroku Bena Bishopa proti bekhendové střele z levé strany.
01:37
J. T. Brown se ocitl za detroitskou obranou, svůj pohyb s krytím kotouče ale nedokázal skloubit a kus černé gumy skončil za brankou.
01:14
Ryan Callahan mohl postupovat do brejku společně s Filppulou, nechal ale puk za sebou.
00:38
Ani jeden z týmů se v útočném pásmu s kotoučem neprosadili, hosté z Detroitu se v útoku zdrželi poněkud déle.
00:01
Utkání začne, jak je u NHL tradicí, s několikaminutovým zpožděním oproti plánovanému začátku.

Tampa Bay Lightning: Bishop (Vasilevskij) – Stralman, Hedman, Garrison, Šustr, Coburn, Nestěrov – Palát, Namestnikov, Stamkos (C) – Killorn, Johnson, Kučerov – Brown, Filppula, Callahan – Paquette, Boyle, Condra. Trenér: Jon Cooper.

Detroit Red Wings: Mrázek (Howard) – Quincey, DeKeyser, Smith, Green, Ericsson, Marčenko – Abdelkader, Zetterberg (C), Larkin – Helm, Dacjuk, Richards – Nyquist, Glendening, Tatar – Jurčo, Andersson, Pulkkinen. Trenér: Jeff Blashill.

Rozhodčí: O'Rourke, Sutherland – Grandt, Sharrers.

ONDŘEJ PALÁT (TBL) – 29 zápasů, 13 bodů (4+9)
ANDREJ ŠUSTR (TBL) – 47 bodů, 11 bodů (2+9)

TOMÁŠ TATAR (DET) – 48 zápasů, 28 bodů (14+14)
JAKUB KINDL (DET) – 23 zápasů, 5 bodů (2+3)
TOMÁŠ JURČO (DET) – 26 zápasů, 4 body (2+2)
TOMÁŠ NOSEK (DET) – 6 zápasů, 0 bodů
PETR MRÁZEK (DET) – 33 zápasů, 18 výher, úspěšnost zásahů 93,2%, průměr obdržených branek na zápas 2,03, 3 čistá konta
DETROIT RED WINGS

Detroit letos útočí na neuvěřitelný 25. postup do vyřazovacích bojů v řadě! Rudým křídlům neuškodil ani odchod dlouholetého trenéra Babcocka, ani stále probíhající obměna kádru. Mladí hráči se zabydlují v sestavě velmi rychle a Red Wings se tak mohou těšit ze slušného umístění.

Po 49 odehraných zápasech nasbíral Detroit 58 bodů (shodou okolností stejně jako Tampa) a ve Východní konferenci zaujímají 5. místo. Red Wings se letos mohou naplno spolehnout na výborné výkony českého brankáře Petra Mrázka.

Zajímavé je, že týmové bodování vede 19letý nováček Dylan Larkin, který nastřádal již 33 bodů za 15 gólů a 18 asistencí, zároveň je i nejlepším střelcem. Stejně bodů jako Larkin má také kapitán Zetterberg, slušně si vedou také Tatar, Nyquist a Abdelkader.
TAMPA BAY LIGHTNING

Tampě se letos nedaří zcela dle očekávání. Po loňském postupu až do finále Stanley Cupu se letos od mladých hráčů čekala spanilá jízda základní částí, opak je ale zatím pravdou. Blesky ještě nedávno byli dokonce na místech mimo play off.

Aktuálně jsou Lightning na 4. místě Východní konference se ziskem 58 bodů, v nabité konkurenci na Východě ale mají náskok jen tři body na deváté New Jersey. Důležitý tak je každý zápas, závěr základní části přinese na Východě mimořádnou podívanou.

Skvostnou sezonu letos prožívá Nikita Kučerov, který se odpoutal od lajny Trojčat a vévodí týmovému bodování se 41 body (20+21). Ruskému útočníkovi sekunduje Steven Stamkos, který je s 21 góly nejlepším střelcem. Zranění letos kosí další hvězdné mladíky – Johnsona a Paláta.
Zdravím všechny fanynky a fanoušky nejlepšího ledního hokeje na zeměkouli! Základní část sezony NHL se už přehoupla do své druhé poloviny, noc ze středy na čtvrtek nabídne tři utkání, v tomto podrobném online přenosu budeme sledovat zápas mezi Tampa Bay Lightning a Detroit Red Wings.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.