NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  San Jose : Minnesota - 25. dubna 2021   03:00

Minnesota
00:19' Suter  (Greenway) • 12:00' M. Foligno  (J. Eriksson Ek) • 17:43' Spurgeon  (Hartman, Zuccarello) • 39:10' Fiala  (Ma. Johansson, Spurgeon) • 44:28' Kaprizov  (Fiala, Bonino) • 59:39' Bonino  (Cole)
San Jose
M. Jones (21. Kořenář) – Ferraro, Burns, Knyžov, E. Karlsson, Pateryn, Vlasic – E. Kane, Hertl (A), Labanc – Balcers, Couture (C), Meier – Gregor, Gambrell, Leonard – Donato, Marleau (A), Blichfeld.
Hanson, Walsh – Smith, Rody
SAP Center, San Jose
Minnesota

Toto je ode mě v tuto chvíli vše. Děkuji za pozornost a u hokeje zase někdy příště.

Josef Kořenář (San Jose) – 39:52 na ledě, 88,2 % úspěšnost
Dnešní utkání je u konce a oba dva body si za výhru připisuje hostující Minnesota, která o své výhře rozhodla do velké míry v první části hry, v té totiž vyhrála 3:0. San Jose se začalo probouzet až po polovině zápasu a ve třetí třetině stihlo jen sebrat čistý štít gólmanu Kaapu Kähkönenovi. Hostující tým si touto výhrou také zařídil účast v letošním play off. Další utkání čeká San Jose, které na vyřazovací boje ztrácí šest bodů, 27.4. doma proti Arizoně. Minnesotu čeká další zápas o dva dny později doma proti Blues.
59:39'
Minnesota právě vstřelila branku!
Risk se domácímu týmu nevyplatil a je to o tři branky. Puk si ve vlastním obranném pásmu našel u hrazení NICK BONINO, který přesným obloučkem poslal puk do odkryté branky Josefa Kořenáře. Asistence: Ian Cole.
59:31'
Domácí to relativně překvapivě zkoušel bez brankáře.
59:01'
Začíná poslední minuta třetí třetiny.
58:52'
Jonas Brodin pouze nahodil puk za branku San Jose a většina borců pádí na střídačku.
58:20'
Domácí trestuhodně nedokázali vyhodit puk z vlastního pásma, štěstí pro ně nakonec bylo, že Joel Eriksson Ek předvedl nepovedenou kličku na kruhu a puk ztratil.
57:42'
57:41'
Poslední přesilovkovou nahrávku si ještě připsal Mats Zuccarello, který přes střed pásma našel jen bránící soupeře.
56:53'
Do střeleckého pokusu se v oslabení dostal Logan Couture, jehož lehká střela skončila na hrudi Kaapa Kähkönena.
56:30'
Minnesota se nemůže prosadit v útočném pásmu, nyní musí opět začínat od svého brankáře.
56:01'
Výbornou práci pro svůj tým odvádí Marc-Édouard Vlasic. Nabral totiž rychlost a dlouho držel puk v útočném pásmu.
55:42'
Vyloučení v týmu San Jose Sharks (Brent Burns – 2 min., sekání).
55:33'
Hezkou fotbalovou vložku předvedl Erik Karlsson, když si nádhernou placírkou zpracoval puk do útočného pásma.
54:55'
Následuje komerční přestávka.
54:55'
Po nahrávce zpoza branky se do obří šance dostal Marcus Johansson. Ten sám před brankou napálil pouze Kořenáře.
54:30'
Hostující Fiala si navedl puk do útočného pásma a zkusil vypálit. Hodně nepovedený pokus skončil někdy v rohu hřiště.
54:05'
Agilní Kaprizov pokračoval v tlaku. Z pravé strany vyzkoušel Kořenáře, ten s jeho střelou na střed branky neměl větší problém.
53:41'
Dobrým pohybem Kaprizov vybojoval prostor pro Brodina na levé straně útočného pásma, ale hostující obránce si puk špatně zpracoval a nemohl rovnou pálit.
53:25'
Svižnou ránu od modré vyzkoušel Mats Zuccarello. Důrazný pokus mířil pouze na střed domácí branky.
53:17'
Zakázané uvolnění Žraloků.
52:22'
Jordan Greenway si šikovně prohodil soupeře na modré čáře a jel s Joelem Erikssonem Ekem na Kořenáře. V obrovské šanci první jmenovaný našel švédského útočníka, který ani před prázdnou brankou nedokázal puk poslat za Kořenáře.
51:32'
Fiala zkoušel nahodit bekhendem puk na zadní hrazení. Před Boninem se k puku dostal domácí Erik Karlsson a puk dostal z pásma.
51:08'
Příliš důraznou nahrávku dostal na modrou Jonas Brodin a puk mu utekl až do střední třetiny.
50:41'
Victor Rask upadl na modré čáře a dopadlo do útočného pásma, čímž se vystavil do ofsajdové pozice.
50:12'
Hned po vhazování v útočném pásmu zkusil od mantinelu vypálit Suter. S jeho střelou neměl Kořenář sebe menší problém.
50:05'
50:05'
Po špatné rozehrávce domácích se na modré dostal k puku Jordan Greenway a mohl jít na Kořenáře. Zvolil však pouze střelu z levého kruhu, kterou český brankář našel ve své lapačce.
49:33'
Dlouhé nahození San Jose úspěch nepřineslo a puk skončil pouze u finského brankáře v hostujících službách.
48:56'
Domácí Kane se výborně vyhnul soupeři na modré čáře, poté však ztratil puk z dohledu a přišel o něho.
48:12'
Tomáš Hertl si za branko vyměnil puk s Kanem a na první tyčce zkoušel zakončit před betonem brankáře. Kaapo Kähkönen však byl pozorný a na poslední chvíli dokázal zasáhnout.
47:26'
Na útočné modré chtěl Kaprizov najít Zuccarella, nikterak povedená nahrávka nakonec skončila ve spárech domácí obrany.
47:05'
46:06'
San Jose právě vstřelilo branku!
Domácí se dostávají na rozdíl dvou branek a rázem je o co hrát. RUDOLFS BALCERS se dostal k odraženému puku na pravé straně útočného pásma, našel si volné místo v hostující brance a puk nádherně poslal pod víko. Zapsal si tak první branku v neslavnější hokejové lize světa. Bez asistence.
45:53'
Zpoza branky se do zakončení hnal Bonino. Kořenář dokázal udržet beton na ledě a oba pokusy svého soupeře si pohlídat.
44:47'
S góly se nyní roztrhl pytel. Na modrou čáru dostal kotouč Nikolaj Knyžov, který ho okamžitě nahazoval na branku. Jeho pokus vyrazil Kaapo Kähkönen pouze před sebe, kde byl na dorážku připravený EVANDER KANE a puk v klidu zasunul do sítě. Asistence: Tomáš Hertl, Nikolaj Knyžov.
44:28'
Hodně rychlý přechod Minnesoty do útočného pásma a je tu první využitá přesilovka zápasu. Nick Bonino prodloužil puk do útočného pásma po mantinelu na Kevina Fialu, který pohotově našel před brankou absolutně volného KIRILLA KAPRIZOVA, ten to měl hodně lehké. Asistence: Kevin Fiala, Nick Bonino.
44:12'
Dylan Gambrell porazil Bonina na vhazování a jeho San Jose okamžitě vyhazuje puk.
44:08'
Vyloučení v týmu San Jose Sharks (Rudolfs Balcers – 2 min., hákování).
44:01'
Nahrávka Brenta Burnse byla hodně nepřesná puk skončil pouze na střídačce domácího týmu.
43:51'
Aktuálně se hraje hodně na středu hřiště, oba celky často ztrácí puk.
42:34'
Přes osu hřiště se do útočné třetiny dostal John Leonard a zkusil vypálit. Domácí útočník však puk poslal jen na zadní hrazení.
42:00'
Hosté vyhráli vhazování v útočném pásmu a od modré hned pálil Ryan Suter, jež zamířil pouze do hrudi Kořenáře.
41:19'
Tak přeci jen se domácí tým dnes prosazuje a Kaapo Kähkönen dnes s čistým kontem neodejde. Po špatné rozehrávce Minnesoty se k puku dostal Timo Meier, který vypálil z levé strany útočného pásma pouze do hostujícího strážce branky. LOGAN COUTURE se poté dostal k dorážce a na kolenou dokázal dostat puk do prázdné branky. Asistence: Timo Meier.
40:23'
Od modré čáry vyzkoušel pozornost Kaapa Kähkönena Mario Ferraro. Hostující brankář v klidu zakročil svým levým betonem.
40:01'
Další třetina začne přibližně v 5:02.
Čtyřicet minut hry je za námi. Druhá třetina nabídla pouze jedinou branku, kterou v poslední minutě vstřelil pohotově ze vzduchu Fiala. Před druhou periodou se do domácí klece dostal Josef Kořenář, ten tak odolával hostujícím střelcům přes devatenáct minut. Tempo hry však ve druhé třetině výrazně opadlo, Minnesota už má nahráno a směřuje za výhrou, k té je naopak nesmírně daleko tým trenéra Boughnera.

Statistiky po dvou třetinách

Střely na branku: 17:15
Vyloučení: 1:0
Vyhraná vhazování: 16:15
40:00'
39:10'
Už i Josef Kořenář je překonán. Marcus Johansson protáhl puk do útočného pásma a z vrcholku kruhu vypálit. Kořenář jeho střelu vyrazil betonem před sebe. Tam byl připravený KEVINA FIALA a ze vzduchu uklidil puk do domácí branky. Asistence: Marcus Johansson, Jared Spurgeon.
39:01'
Začíná poslední minuta druhé třetiny.
38:48'
U levého mantinelu se dostal k odraženému puku Mats Zuccarello a okamžitě zkusil vypálit golfem. Puk skončil na zadním hrazení.
38:21'
Zadovku na modrou čáru zkoušel Jared Spurgeon, jenže se vůbec nepodíval za sebe a málem tím založil hodně zajímavý útok pro svého soupeře.
37:33'
Do obří šance se nyní dostal domácí Logan Couture, ke kterému se odrazil puk před odkrytou branku. Couture ho však ještě musel zpracovávat a do té doby se Kaapo Kähkönen dokázal přemístit.
37:02'
Takovou propagační střelu zkusil od modré Timo Meier, domácí útočník však nedokázal trefit ani branku.
36:59'
Příliš rychlý byl na modré čáře hostující Kevin Fiala, rozhodčí mu tak musel odpískat ofsajdové postavení.
36:33'
V posledních minutách se hraje hodně neurovnaný hokej se spoustou chyb na obou stranách.
35:19'
Takový centr dopředu zkoušeli domácí hráči na modrou čáru. Noah Gregor ho však zpracovat nedokázal.
34:45'
Za dlouhým pukem na zadní hrazení se hnal Jonas Brodin. Získat ho nakonec za brankou Kořenáře získat nedokázal.
34:04'
34:04'
Od levého mantinelu našel na středu pásma Kane přesně Hertla, jehož pohotový pokus lapil výborným zákrokem hostující Kaapo Kähkönen.
33:52'
Hodně volného prostoru a puk k tomu měl Jared Spurgeon na pravé straně útočného pásma. Hostující kapitán však puk poslal jen do ochranné sítě.
32:51'
Důraznou nahrávku po hrazení chtěl za brankou získat Mats Zuccarello, puk mu ale skočil před hokejkou a nakonec se k němu nedostal.
32:09'
Dlouhý pas na modrou čáru Sharks neznamená jejich posun do útočné třetiny. Hrát tak může opět Minnesota.
31:55'
31:53'
Na pravou stranu útočného pásma dostal puk Timo Meier, který s tím moc nepočítal, a tak ho nedlouho poté ztratil.
31:03'
Zakázané uvolnění Minnesoty.
30:29'
Zápas se překulil do své druhé poloviny, v útočném pásmu je opět Minnesota, která je jasně lepším týmem a zaslouženě vede o tři branky.
29:59'
Na modrou čáru dostal puk Patrick Marleau. Rekordman v počtu zápasů v NHL si ho ale zpracoval pod nohy a nakonec o něho přišel.
29:40'
Po nahození do pásma se natahoval Evander Kane. K puku se nakonec kanadský hráč nedostal, dobrou obrannou práci totiž odvedl Ian Cole.
29:20'
29:20'
Po parádní nahrávce Hertla šel z úhlu sám na brankáře Kane, který zkusil vypálit na vzdálenější tyčku, kde byla připravená lapačka brankáře Kaapa Kähkönena.
28:51'
Kirill Kaprizov se důrazně dostal do útočného pásma, kde se vzápětí dostal do dost nevýhodné pozice, ze které raději puk otočil do středního pásma.
28:15'
Do útočného pásma chtěl procpat puk hostující Marcus Foligno, což se mu nepovedlo, ale i tak mají puk opět jeho spoluhráči.
27:35'
Druhá třetina se rozhodně nehraje v takovém tempu jako ta první. Minnesota cítí, že má nahráno, tak se ani její hráči necpou tolik dopředu.
26:35'
Již přes dva minuty je na ledové ploše domácí Mario Ferraro. Hodně dlouhé střídání pro domácího beka.
25:45'
Za brankou Kořenáře přišel k puku Kaprizov a z neobvyklé pozice zkusil vypálit, překvapivý pokus českého brankáře nepřekvapil.
25:08'
Český útočník Tomáš Hertl sice vyhrál vhazování v obranném pásmu, ale jeho spoluhráči puk vyhodili pouze na hostující hole.
25:01'
Rask nahrávkou zpoza branky našel hokejku Kaprizova. Levák v hostující sestavě puk napálil jen do blokujícího soupeře.
24:18'
Marcus Foligno se dlouho pral o kotouč v útočném rohu, přesile však nakonec stejně podlehl.
23:44'
V solidní rychlosti si puk do útočného pásma nahodil Timo Meier, dojet ho ovšem následně nedokázal.
23:23'
Zakázané uvolnění hostujícího celku.
22:43'
Zatím nevýrazný výkon předvádí San Jose směrem dopředu. Evander Kane nyní od modré čáry pálil hodně vedle branky nevyužívaného Kaapa Kähkönena.
22:03'
Na středu neutrální třetiny dostal puk Matt Dumba, který se okamžitě pokusil o prohození puku mezi nohy, jenže to se mu nepovedlo.
21:15'
Mats Zuccarello se tentokrát k puku dostal a z vrcholku kruhu pálil. Jeho projektil našel pouze lapačku Kořenáře.
21:04'
Rask zkoušel najít Zuccarella za brankou Kořenáře, ale norský útočník si tím vůbec nepočítal.
20:38'
Hosté začali druhou třetinu hned náporem, ale nahrávka Foligna na levou stranu pásma se stala nepřesnou.
20:01'
Střídání v týmu San Jose Sharks: ze hřiště odchází Martin Jones, přichází Josef Kořenář.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 4:10.
První třetina tohoto zápasu měla naprosto jasný průběh. Po ceremoniálu k rekordu Patricka Marleaua do toho Minnesota skočila naplno a už po 19 vteřinách nachytal brankáře Jonese přesnou střelou Ryan Suter. Druhou branku přidal po dvanácti minutách Marcus Foligno a ještě do pauzy přidal třetí hřebíček Jared Spurgeon po rychlém přechodu svého celku do útočné třetiny.

Statistiky 1. třetiny

Střely na branku: 4:8
Vyhraná vhazování: 7:5
20:00'
19:38'
Ryan Suter zkusil vypálit od modré čáry. Do jeho pokusu se ještě vložila hokejka Marcuse Foligna. Martin Jones přesto našel puk ve své výstroji.
19:16'
Kane zavezl puk do útočného pásma a chtěl nahrávat na jeho střed, jeho pas byl ovšem tečovaný.
19:01'
18:52'
Minnesota pokračuje v aktivním výkonu, opět je v útočném pásmu.
17:43'
Už je to o tři branky. Hosté se rychle dostali do útočného pásma, puk na pravou stranu třetiny dostal Ryan Hartman, který ještě pohotovou nahrávkou našel JAREDA SPURGEONA, jehož přesná střela na zadní tyčku se ukázala jako gólová. Asistence: Ryan Hartman, Mats Zuccarello.
16:55'
Kaprizov to zkusil mezi několikanásobnou přesile v útočném pásmu, ani tentokrát mu to nevyšlo.
16:03'
Zpoza branky se vytočil domácí Kane a zkoušel překvapit Kaapa Kähkönena na přední tyčce. Finský brankář ovšem dokázal udržet pozornost i beton na ledové ploše.
15:51'
15:36'
Nick Bonino hledal před brankou soupeře Jonase Brodina, ten ale prohrál rychlostní souboj se soupeřem.
15:01'
Zpoza branky nahrával před ni Matt Dumba, naštěstí pro domácí tým se ve vybraném prostoru nenacházel nikdo v bílém dresu Minnesoty.
14:16'
Na útočnou modrou čáru dostal puk Fiala, kterého zradilo zpracování a puk mu utekl přímo na hokejku soupeře.
13:58'
13:53'
Z pravé strany pásma nabízel puk před branku Mats Zuccarello. V přehuštěném prostoru ale našel jen hokejky soupeře.
12:00'
Už je to o dvě branky. Hosté se dostali do rychlého brejku dvou proti jednomu. Puk měl na pravé straně Joel Eriksson Ek, který se kličkou do bekhendu zbavil soupeře a následně předložil kotouč před prázdnou branku pro MARCUSE FOLIGNA, jenž to měl z bezprostřední blízkosti lehké. Asistence: Joel Eriksson Ek.
11:42'
Od pravého hrazení se do zakončení na středu dostal Foligno, mířil jen do betonů Jonese.
11:03'
Hostujícímu Fialovi se otevřel prostoru na ose útočného pásma. Jeho pokus ze zápěstí ale rozezněl jen zadní hrazení za brankou Jonese.
10:32'
Na levém mantinelu se snažil prosadit Marcus Johansson, což se mu nepovedlo i díky zavření prostoru soupeřem.
09:58'
Mats Zuccarello mohl rozvinout hru směrem dopředu, raději ovšem hru uklidnil a později rozehrál další útok z hloubky.
09:24'
08:53'
Dlouhé a rychlé nahození dopředu nenašla Pariseho, dopředu tak mohou Sharks.
08:06'
Hostující kombinace skončilo na hokejce Carsona Soucyho, který se rozhodl vypálit. Tvrdý pokus golfem skončil na zadním hrazení.
07:32'
Kane zkoušel hledat Hertla podél mantinelu, jenže český hráč zrovna jel na střed. Toto nedorozumění stálo domácí tým kotouč.
07:26'
06:45'
Ryan Hartman měl dostatek prostoru na pravé straně pásma a zkusil vypálit na přední tyčku. Nedůrazný pokus nakonec ani netrefil branku Jonese.
06:10'
Z vrcholku levého kruhu zkusil zápěstím vypálit Kirill Kaprizov, jeho tečovaný pokus skončil na dolním rámu branky.
05:41'
Hostující tým sice dokázal vyhrát vhazování, ale následně Nick Bonino nedokázal puk udržet v útočné třetině.
05:26'
Vyloučení v týmu San Jose Sharks (2 min. pro hráčskou lavici – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Joachim Blichfeld.
05:20'
Rask našel ze slotu na pravé straně Kaprizova, který mu puk chtěl ještě vracet do předbrankového prostoru, ale to už byla nahrávka navíc.
04:49'
Kirill Kaprizov se středem chtěl dostat do útočné třetiny, ale nevydařila se mu klička podle jeho představ.
04:12'
Domácí pobyt v útočném pásmu měl jepicí život, na modré čáře totiž nedokázal Greg Pateryn udržet zpětnou nahrávku Hertla.
03:11'
John Leonard měl dostatek prostoru, aby si navedl puk do útočného pásma, ale z levého kruhu nedokázal branku pořádně ohrozit.
02:32'
02:22'
Do dvou hráčů se na modré čáře pustil Ian Cole a puk z hostujícího pohledu pochopitelně ztratil.
01:34'
Hosté pokračují v tlaku, San Jose nyní musí vyhodit puk z vlastního pásma, o zakázané uvolnění se nejedná.
00:19'
Tak to bylo hodně rychlé! Hosté jsou již v první minutě do vedení z první střely. Na pravou stranu útočného pásma dostal nahrávku RYAN SUTTER, který nikterak důraznou střelou na první tyčku překvapil brankáře Jonese v domácí svatyni. Asistence: Jordan Greenway.
00:01'
Ještě před úvodním vhazováním pustil domácí tým video, kde gratuluje spousta bývalých i současných hráčů Patricku Marleauovi k překonání rekordu v počtu zápasů v NHL.

San Jose Sharks: M. Jones (Kořenář) – Ferraro, Burns, Knyžov, E. Karlsson, Pateryn, Vlasic – E. Kane, Hertl (A), Labanc – Balcers, Couture (C), Meier – Gregor, Gambrell, Leonard – Donato, Marleau (A), Blichfeld.

Minnesota Wild: Kähkönen (Talbot) – Suter (A), Spurgeon (C), Brodin, Dumba, Soucy, Cole – Kaprizov, V. Rask, Zuccarello – Greenway, J. Eriksson Ek, M. Foligno – Fiala, Hartman, Ma. Johansson – Parise (A), Sturm, Bonino.

Vzájemná utkání

V letošní sezóně se oba celky utkaly sedmkrát. Třikrát se z výhry radovalo San Jose, čtyřikrát pak Minnesota. Srovnají dnes Žraloci s Divočáky skóre, co se týče zápasů v této sezóně? To se nechme překvapit.
Minnesota Wild

Hosté z Minnesoty se totiž ve stejné divizi nacházejí na třetím místě se ziskem třiašedesáti bodů a drží se tak v pásmu postupu do vyřazovacích bojů. Sezónu mají velmi dobře rozjetou a rádi by v tomto nastaveném trendu pokračovali i nadále. Divočáci teď táhnou šňůru výher, která čítá šest zápasů v řadě za sebou bez ztráty jediného bodu. Naposledy to dvakrát odnesla Arizona a také tým Los Angeles Kings, jenž včera doma prohrál 2:4. Minnesota po dobrých výsledcích je už prakticky jednou nohou v play-off. Do San Jose tak cestuje pro další bodový zisk, aby si co nejdříve zajistila postup.

Nejproduktivnější hráči

Kirill Kaprizov 21+19
Kevin Fiala 16+14
Mats Zuccarello 10+18
San Jose Sharks

Hokejisté San Jose Sharks jsou v tabulce Západní divize na šestém místě a připsali si jednačtyřicet bodů. Na čtvrté místo, které znamená postup do vyřazovacích bojů o vytoužený Stanley Cup, mají ztrátu už jen čtyř bodů, a to mají ještě jeden zápas k dobru. I když sezónu moc dobře nezačali a měli ztrátu vyšší, nyní se začínají zvedat a zatím to tedy vypadá, že jejich šance na play-off ještě jistě žijí. Žraloci se v posledních zápasech zadrhli, připsali si čtyři prohry v řadě za sebou a získali tak pouhý jeden bod. Tuto nepříznivou šňůru by dnes rádi zastavili a chtějí získat další body důležité pro postup do vyřazovacích bojů. Proti Minnesotě je však nečeká nic lehkého.

Evander Kane 17+19
Tomáš Hertl 14+15
Logan Couture 14+12
Hezké nedělní brzké ráno přeji všem příznivcům ledního hokeje, zejména pak zámořské NHL. Ta má na programu další porci zápasů a my prostřednictvím tohoto textového online přenosu budeme sledovat duel mezi týmy San Jose Sharks a Minnesota Wild.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 03:00.