NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Vancouver : Ottawa - 25. dubna 2021   04:00

Vancouver
Vancouver
01:43' Schmidt  • 24:46' Boeser (Q. Hughes, J. T. Miller) • 53:45' Pearson (Horvat, Hamonic) • 59:07' J. T. Miller (Motte, Horvat)
Ottawa
M. Murray (25. M. Högberg) – N. Zajcev, Chabot (A), Zub, Brännström, J. Brown, Mete – Batherson, Norris, B. Tkachuk (A) – Dadonov, White, Stützle – Co. Brown, Pinto, Formenton – Dzingel, Tierney, N. Paul (A).

Ode mě je to pro dnešek vše, přeji vám hezký zbytek dne a někdy zase u onlajnu na počtenou!
Tři hvězdy utkání:

1. Brock Boeser (VAN) 1+0
2. Jevgenij Dadonov (OTT) 1+0
Bo Horvat (VAN) 0+2
Česká a slovenská stopa:

Do utkání nenastoupil český ani slovenský hokejista.
Kdo se postavil do brankoviště?

Braden Holtby (VAN) – 26 zákroků, 2 OG, úspěšnost 82,9%, odchytal 59:57.

Matt Murray (OTT) – 12 zákroků, 1 OG, úspěšnost 92,3%, odchytal 24:13.

Marcus Högberg (OTT) – 18 zákroků, 2 OG, úspěšnost 90%, odchytal 35:00.

Hity: 19 – 17
Je konec, domácí potvrdili roli favorita a zvítězili v dnešním duelu 4:2, což pro ně znamená dva body do našlapané tabulky. Ottawě se přitom podařilo srovnat, když Jevgenij Dadonov lehkou střelou překonal Holtbyho, ten si Dadonův gól za rámeček rozhodně nedá. Vyrovnaný stav ale netrval dlouho. Hosté totiž propadli a přečíslení tři na dva využil Tanner Pearson. Skóre gólem do prázdné branky zpečetil J. T. Miller.
59:07'
Vancouver právě vstřelil branku!
A je definitivně rozhodnuto! Vancouver sice ještě s první střelou těsně neuspěl, jenže se udržel u puku. Tyler Motte ho zpoza branky posunul na J. T. MILLERA, který neměl problémy s trefením odkryté branky, přestože Thomas Chabot si tam klekl a snažil se jeho pokus zastavit. Asistence: Tyler Motte a Bo Horvat.
59:00'
Minuta do konce třetiny!
58:34'
Ottawa nemá co ztratit, a tak hraje v šesti lidech, Marcus Högberg peláší rychle na střídačku!
58:03'
Vancouver znovu vybojoval puk a viděli jsme šikovně vyhození někam na útočnou modrou. Brock Boeser navíc ušetřil několik cenných sekund, když napadal.
57:31'
Zatím to tak úplně nevypadá. Hosté jsou sice schopní se dostat do útočného pásma, jenže Kosatky se dobře brání a vyhazují kotouče do střední třetiny.
56:58'
A do konce hrací doby nám chybí poslední tři minutky, povede se ještě Ottawě zdramatizovat dnešní zápas? To se dozvíme během několika chvilek.
56:15'
J. T. Miller je na ledě!
55:44'
Ne, Senátorům se zatím v této početní výhodě nedaří ani trochu... Vancouver brání bez nejmenších problémů a svého soupeře k ničemu nepouští.
55:04'
Ottawa se sice dostala zpět do pásma, jenže brzy přišla další ztráta kotouče a vyhození přes všechny čáry. Thomas Chabot tak musel pro puk ke gólmanovi.
54:41'
Viděli jsme hned po vhazování menší závar před brankou Holtbyho, ten ale kotouč nakonec sebral. Po dalším vhazování domácí vyhodili přes celé hřiště.
54:14'
Vyloučení v týmu Vancouver Canucks (J. T. Miller – 2 min., hákování).
53:45'
Domácí si berou vedení během chvilky zpět! Hosté propadli a Kosatky šly do přečíslení tři na dva. Bo Horvat posunul kotouč na střed hřiště, kde byl TANNER PEARSON. Ten se s tím nerozpakoval a prudkou střelu umístil mezi ruku a tělo gólmana. Asistence: Bo Horvat a Travis Hamonic.
53:06'
Jeden z domácích obránců nedokázal zpracovat kotouč na útočné modré a měl velké štěstí, že hosté nešli do přečíslení. Nyní se už domácí zformovali.
52:30'
Hraje se nám tedy téměř od začátku, Ottawa však dnes hraje rozhodně vyrovnaný duel, a tak si zasloužila srovnat stav. Dokáže ho dokonce otočit?
51:52'
Ottawa právě vstřelila branku!
Senátoři nakonec srovnávají dnešní zápas, čeká nás prodloužení? JEVGENIJ DADONOV zkusil takovou lehčí střelu z levé strany, a ta k překvapení všech skončila v brance! Braden Holtby lapačkou máchl jenom na prázdno. Je sice pravdou, že se touš hodně vrtěl, ovšem gólman NHL by s tímto rozhodně mít problémy neměl... Bez asistence.
51:12'
Thomas Chabot si tentokrát na střelu nevěřil, a tak posunul kotouč na levou stranu. Odtud už střela přišla, ovšem Braden Holtby si bez větších potíží poradil.
50:40'
Už je za námi polovina z poslední třetiny a domácí stále vedou o gól. Nyní ale neproměnili dlouhou výhodu pět na tři, nakopne to Senátory k vyrovnání?
50:11'
Ottawa hraje v plném počtu!
49:44'
No, s Ottawou to vypadá dobře! Dvakrát během chvilky vyhodila kotouč do bezpečí a kompletní trojka stihla vystřídat. To je pro unavené hráče jen dobře.
49:08'
Vancouver se drží v pásmu a tlačí svého soupeře. Brock Boeser vyslal další parádní ránu z levého kruhu, jenže trefil jenom tyčku!
48:46'
Toto je obrovská možnost pro domácí, možná na definitivní rozhodnutí utkání. Vždyť mají k dispozici dvouminutovou přesilovou hru pět na tři!
48:11'
Oddechový čas pro hosty.
48:11'
Vyloučení v týmu Ottawa Senators (Erik Brännström – 2 min., krosček).

Vyloučení v týmu Ottawa Senators (Arťom Zub – 2 min., vysoká hůl).
47:41'
Vancouver dělal velké problémy svému soupeři při vyjetí z pásma, ovšem Ottawané to nakonec zvládli. Daleko se s kotoučem ale zrovna nedostali.
47:03'
Po komerční pauze se už může pokračovat a viděli jsme útok hostujícího celku. Domácí gólman mohl zůstat v klidu, žádná střela na něj totiž nešla.
46:42'
Komerční přestávka.
46:11'
Vancouver se však bez větších problémů ubránil. Následovala ale nepřesná přihrávka do středního pásma a kotouč skončil až na zakázaném uvolnění.
45:48'
J. T. Miller byl napadaný v útočném pásmu, a tak posunul touš jen podél mantinelu. Tam sice získali do své moci domácí, jenže u něj dlouho nezůstali.
45:18'
V posledních momentech se nám přerušuje hodně často, takže nevidíme nijak svižný hokej. Marcus Högberg tentokrát raději přikryl puk a následuje buly.
44:46'
Connor Brown dlouho držel kotouč v útočném pásmu. To nakonec celé objel, když skvělým pasem našel volného Millera, jenž se do puku z první netrefil.
44:29'
Alex Formenton je na ledě!
43:44'
Zatím to není ze strany Vancouveru ideální početní výhoda. Shane Pinto se na druhé straně hnal do šance, ovšem Braden Holtby měl celkem snadnou úlohu.
43:01'
Každopádně to znamená, že domácí hokejisté mají k dispozici druhou přesilovou hru v utkání. Tu první využili, povede se jim podobný kousek nyní?
42:51'
Alex Formenton poslal Travise Boyda hodně nebezpečně na mantinel. Ten neměl vůbec kontrolu nad svým tělem, ale hned se zvedl a je v pořádku.
42:29'
Vyloučení v týmu Ottawa Senators (Alex Formenton – 2 min., nedovolené bránění).
41:37'
Olli Juolevi si už sjížděl do dobré střelecké možnosti, dokonce natahoval ke střele. Kotouč mu ale sjel z hokejky, a tak ho následně poslal jen po mantinelu.
41:13'
Braden Holtby sice okolo sebe nikoho neměl, přesto si netroufl na rozehrání kotouče. Schoval ho proto raději do lapačky a následuje buly po jeho pravé ruce.
40:38'
A už je před námi i poslední perioda dnešního utkání. Domácí sice vedou, ovšem jen o jednu branku. Dočkáme se proto dnes třeba i prodloužení?

Hity: 16 – 13
Je za námi i druhá třetina dnešního utkání a diváci se rozhodně nemohou nudit, sledujeme opravdu zajímavé utkání. Po čtyřech minutách jsme viděli střídání v hostujícím brankovišti, když Matt Murray zamířil rovnou do šaten. Těsně předtím dostal loktem do helmy, což by mohla být příčina. Murray ale ještě stihl faulovat a domácí svou přesilovou hru po chvilce využili, když se prudkou ranou pod horní tyčku prosadil Brock Boeser. Následovalo několik šancí, především na hostující straně, na které Alex Formenton dokonce nevyužil trestné střílení. Na samotném konci periody jsme viděli nepříjemný moment, když Colin White schytal ránu Chabota od modré do obličeje. Bylo tam hodně krve a jeho následné působní v zápase je s velkým otazníkem.

Další třetině začne přibližně v 6:05.
40:00'
39:16'
Kosatky drží v posledních vteřinách kotouč na svých hokejkách, jenže o něj přišli. Do protiakce se proto hnal Connor Brown, jehož střelu Holtby vyrazil betonem.
39:00'
38:12'
Druhá třetina se rozhodně jen nedohrává, oba týmy hrají dnešní zápas v opravdu slušném tempu! Ottawa se ještě snaží vybojovat si branku a vyrovnání.
37:29'
To byl ale hodně nepříjemný moment! Thomas Chabot vyslal tvrdou ránu od modré, kterou ale trefil clonícího Colina Whitea do obličeje. Ten má ve svém obličeji celkem hodně krve a míří rovnou na ošetřovnu... Thomas Chabot zhodnotil následně celou situaci celkem jednoznačně, takzvaným F word.
36:47'
Senátoři se na pár rychlých přihrávek dostali do útočného pásma, ovšem Braden Holtby celou situaci kontroloval. Vancouver může otočit hru a zaútočit.
36:13'
Do konce prostřední části nám chybí necelé čtyři minutky a nesledovali jsme vůbec špatnou podívanou! Je jedinou škodou, že padla jediná branka.
35:51'
Alex Formenton byl při svém úniku zahákován, a tak dostal možnost trestného střílení. Moc toho ale nevymyslel. Jeho střela šla přesně do vyrážečky gólmana, který proto uchránil svůj tým od inkasované branky!
35:51'
Vyloučení v týmu Vancouver Canucks (Tyler Myers – trestné střílení, sekání).
35:27'
Jake Virtanen je na ledě!
34:47'
Senátoři se znovu drží v útočném pásmu. Na ledě je formace s Thomasem Chabotem, který vypálil od modré. Domácí gólman sice puk vyrazil jenom před sebe, ovšem jeho spoluhráč od odpálil do bezpečí.
34:24'
Střely na branku: 19 – 16!
33:45'
Colin White si sjel na vrcholek levého kruhu, odkud vyslal střelu zápěstím. Tu mířil celkem dobře na přední tyčku, tam si to ale Braden Holtby pohlídal.
33:12'
Ottawané mají k dispozici ještě velkou část přesilové hry a drží se v útočném pásmu. Zatím je to však bez nějaké častější střelby a domácí se brání.
32:40'
Nádherně to nyní vykombinovali hostující hokejisté! Drake Batherson posunul kotouč na pravou stranu, jenže střela odtud těsně minula horní tyčku!
31:56'
Jake Virtanen způsobil krvavé zranění německému mladíčkovi – Timu Stützlovi. Ten už je ale zpět na ledě, a to i s tamponem v nosní dírce.
31:27'
Vyloučení v týmu Vancouver Canucks (Jake Virtanen – 2+2 min, vysoká hůl).
31:02'
V posledních momentech hry se nám navíc ani moc nepřerušuje. Kosatky mají nyní tlak, avšak Marcus Högberg nemusel vytáhnout nějaký těžší zákrok.
30:25'
Už je za námi vice jak polovina druhé periody, tím pádem i zápasu. Domácí celek vede o jednu branku. Ottawané jsou ale také nebezpeční, nejsou bez šance.
29:36'
Quinn Hughes je na ledě!
29:11'
Hosté měli celkem slušný tlak v první polovině přesilové hry, jenže poté se Vancouveru podařilo vyhodit a Senátoři se už k žádné střele posléze nedostali.
28:45'
Tentokrát už domácí gólmana zasahovat musel. Navíc vyrazil touš jen před sebe, kde se snažil prosadit Drake Batherson. K puku se ale nakonec nedostal.
28:16'
Viděli jsme celkem svižnou střelu z pravého kruhu, ovšem Braden Holtby zasahovat nemusel. Navíc ukázal rychlým pohybem lapačky, že by tam byl včas.
27:53'
Hostující hokejisté mají dnes k dispozici už třetí přesilovou hru. Na rozdíl od svého soupeře ovšem nevyužili ani jednu, povede se jim to na třetí pokus?
27:36'
Vyloučení v týmu Vancouver Canucks (Quinn Hughes – 2 min., podrážení).
27:10'
To byla šance jako hrom! Thomas Chabot odvedl skvělou práci v útočné třetině. Našel nečekanou žabičkou před brankou Bradyho Tkachuka, který neprocpal kotouč až do branky!
26:39'
Ani další střela nebyla špatná, avšak trefila Nicka Paula někam do ruky. Problém pro hostujícího asistenta to není, Ottawa se navíc stále drží v pásmu.
26:03'
I Senátoři však umí zamknout svého soupeře v jeho obranném pásmu, což nám nyní ukazují. Měla to vyřešit střela od modré, ovšem ta byla sražena sokem.
25:40'
Marcus Högberg musel během chvilky znovu zasahovat. Na střelu od modré ovšem viděl celkem slušně, a tak chytil puk do své lapačky a přerušil hru.
25:15'
No, rozhodně nemůžeme říci, že by nás druhá třetina dnešního duelu nějak nudila. Vancouver navíc využil přesilovku, a tak je podruhé v zápase ve vedení.
24:46'
Jednou si sáhl nový maskovaný muž Ottawy na kotouč, ovšem nyní už ho musí lovit ze své branky! BROCK BOESER dostal přihrávku na spodní kraj kruhu. Chvilku si podržel kotouč a následně vyslal fantastickou ránu pod horní tyčku. Marcus Högberg vůbec nic neviděl. skvěle mu clonil Tanner Pearson. Asistence: Quinn Hughes a J. T. Miller.
24:27'
Střídání v týmu Ottawa Senators: ze hřiště odchází Matt Murray, přichází Marcus Högberg.
24:27'
A pozor, bude následovat střídání na gólmanské pozici v rámci hostujícího týmu! Matt Murray odjel na střídačku, načež míří rovnou do šaten! V jednom z předchozích soubojů dostal do helmy loktem což by mohla být příčina...
24:27'
Vyloučení v týmu Ottawa Senators (Matt Murray – 2 min., podrážení). Trest odpyká Thomas Chabot.
23:27'
Erik Brännström znovu přišel o kotouč v obranném pásmu, to se navíc dnes nestalo poprvé... Nakonec musel jeho chybu znovu hasit hostující gólman.
22:54'
Tohle už ale byla gólová možnost na domácí straně! Brandon Sutter si sjel mezi kruhy, kam dostal přihrávku. Vystřelil po ledě, což hostující gólman vyrazil jen vedle sebe. Domácí hráč s číslem dvacet se ještě snažil o dorážku, avšak nakonec byl ubráněn!
22:14'
Tak to byla skvělá rána v podání Tylera Myerse! Ten si sjel na vrcholek kruhu a pořádně vyděsil Murrayho. Ten puk sice moc neviděl, přesto zasáhl!
21:39'
Nakonec jsme viděli střelu v podání Vancouveru, ovšem ta byla sražena někým z hostů do ochranné sítě. Následuje vhazování v útočném pásmu Canucks.
21:16'
Ottawané se snažili aktivně napadat v útočné pásmu, ovšem domácí to zvládli bez větších potíží. Jake Virtanen poslal pěkný a dlouhý pas na modrou.
20:52'
Vancouver začal znovu hodně aktivně a vypadalo to, že jeden z jeho hráčů byl podražený. Rozhodčí ovšem ukazuje, že hostujícího hráče vylučovat nebude.
20:19'
A už se nám rozjela i prostřední část dnešního utkání! V té první jsme viděli dvě branky, dočkáme se podobného počtu i nyní? To se během chvíle dozvíme.

Hity: 9 – 8
Je za námi celkem zajímavá první perioda, ve které jsme viděli dvě branky, po jedné na obou stranách. Jako první se prosadili domácí, kteří se dostali do vedení po necelých dvou minutách. Nate Schmidt se opřel do nevyhozeného kotouče soupeřem na modré a jeho dělovka se zastavila v síti. Ottawanům se povedlo srovnat po necelých sedmi minutách. Colin White sice zastavil střelu od modré, jenže následně nadvakrát doklepl puk do branky. K vidění byla i jedna bitka, dvě přesilové hry hostů, ale změny skóre jsme se nedočkali.

Další třetina začne přibližně v 5:06.
20:00'
19:28'
To byla šance hostí! Ti se z ničeho nic dostali do akce tři na dva. Kotouče se nakonec odrazil na Drakea Bathersona, jehož bekhendový pokus šel vedle.
19:00'
A do konce první třetiny nám chybí poslední minuta! Na jejím začátku byli domácí hokejisté v pásmu, ale nepřesnou přihrávkou se o něj sami připravili.
18:37'
18:06'
Connor Brown dostal přihrávku na vrcholek levého kruhu, když se už napřahoval ke střele. Na poslední chvíli tam ale vložil jeden ze soupeřů hůl.
17:26'
Vancouver se zatím brání v naprosté pohodě, dokonce jsme viděli jeho střelu! Matt Murray na celou situaci dobře a viděl a zasáhl svou vyrážečkou.
16:59'
Ještě jsme se dočkali jedné komerční přestávky, pokračovat však můžeme ve hře. Senátoři mají k dispozici druhou přesilovku, tu první nevyužili. Co nyní?
16:37'
16:17'
Kosatky půjdou ještě jednou v této třetině do oslabení! Matt Murray proto upaluje na střídačku a hostující hokejisté mohou ještě hrát ve výhodě.
15:50'
Tim Stützle čekal přihrávku na modrou, a tak se mu povedlo dostat puk do středního pásma. Škoda, že se od něj dostal touš moc daleko. To mohlo být zajímavé.
15:01'
Stejný hráč nakonec pálil z dobré pozice, ovšem domácí gólman zasáhl. Následovalo několik soubojů o kotouč u mantinelu, které vyhrál Vancouver.
14:26'
Drake Batherson ukázal dobré čtení hry, takže získal odražený kotouč ve středním pásmu. Následně jo podržel a Ottawa zvolila postupný útok.
13:54'
Každopádně do konce první periody nám chybí posledních šest minut a my jsme viděli dvě braky v jejím průběhu. Dočkáme se ještě nějakého zásahu?
13:15'
Hostující celek se tak ve svém prvním oslabení ubránil, a to bez větších problémů. Ottawa měla jednu lepší střelu, jinak nijak nebezpečná rozhodně nebyla.
12:55'
12:21'
Ryan Dzingel mohl vypálit už před několika sekundami, nakonec dostal ještě jednu možnost. Braden Holtby si ucpal svou pravou tyčku naprosto skvěle.
11:50'
Stejná situace se od té doby opakovala už dvakrát. Nyní mohly jít Kosatky do přečíslení, ale raději zvolily vyhození a kompletní vystřídání obranné čtyřky.
11:13'
Hostující hokejisté mají k dispozici vůbec první početní výhodu v celém zápase. Sice se jim povedlo vyhrát vhazování, ale domácí stejně vyhodili.
10:55'
Vyloučení v týmu Vancouver Canucks (J. T. Miller – 2 min., vysoká hůl).
10:30'
Počet sil na ledě se nám nezměnil, a tak se hraje v pěti lidech. V prostřihu jsme mohli vidět, že Jayce Hawryluk si poranil prst, který na trestné leduje.
09:51'
Vyloučení v týmu Vancouver Canucks (Jayce Hawryluk – 5 min., bitka).

Vyloučení v týmu Ottawa Senators (Erik Brännström – 5 min., bitka).
09:51'
A celkem brzy jsme se dočkali také bitky! O tu se postarali Jayce Hawryluk Erik Brännström. Za vítěze bude považovaný hráč domácích, který položil svého soka na led!
09:48'
Je dobrou zprávou, že rozhodčí Steve Barton se nám vrátil na led! Nejspíše opravdu došlo k nějakému šiti, ovšem není to nic, co by ho mělo zastavit.
09:19'
Senátoři jsou samozřejmě nabuzení první brankou v utkání a je jich najednou plné hřiště. Braden Holtby během chvilky musel zapsat další zákroky.
08:32'
A hned z další střely na branku jsme se dočkali vyrovnávací branky! Tim Stützle zavezl puk do pásma, který předal za branku. Následoval pas a rána od modré. Ta se sice zastavila jen u COLINA WHITEA, který doklepl nadvakrát puk do branky. Odčinil tím chybu z první branky soupeře. Asistence: Jevgenij Dadonov a Josh Brown.
07:56'
Ottawa zatím nepůsobí úplně špatným dojmem, ovšem v té finální fázi tomu něco chybí. Zatím nám na obou stranách chybí častější střelba na branku.
07:17'
Quinn Hughes byl aktivně napadán na své obranné modré a měl plné ruce práce. Nakonec poslal touš po mantinelu, čímž vlastně rozjel útok svého týmu.
06:45'
Brandon Sutter se nechal předskočit ve svém obranném pásmu, takže jsme mohli vidět další pokus od modré. Ten byl sraženy domácím hráčem do mantinelu.
06:18'
05:52'
Brady Tkachuk obdržel kotouč do jízdy, ale ještě hledal lépe postaveného Tim Stützla. Ten byl ale dobře bráněn, a tak se hosté k žádné střele nedostali.
05:01'
Jevgenij Dadonov a jeho střela sice moc šancí na úspěch neměla. Hosté se ale udrželi v pásmu a Thomas Chabot střílel od modré, Braden Holtby zasahuje.
04:39'
A pozor, budeme pokračovat zatím jen se třemi rozhodčími! Steve Barton byl podražen a nepříjemně upadl na led. V jeho obličeji je krev a nejspíše bude třeba šití, Barton odchází na ošetřovnu.
04:18'
Což se nyní potvrdilo. Vancouver se proto mohl hnát do protiakce, jenže puk jednomu z hráčů ujel. Hostující gólman ho posléze schoval do lapačky.
03:57'
Senátoři se hned nato dostali do útočného pásma, ale nepřesná přihrávka zhatila celou akci. Zatím vidíme ve hře hostů poměrně časté nepřesnosti.
03:19'
Kosatky pokračují v aktivní hře a viděli jsme další projektil od modré. Tentokrát měl však Matt Murray výhled i čas, a tak zasáhl pravým betonem.
02:45'
Jinak je dobré si říci, kdo hraje v jakých dresech. Nebude překvapením, že domácí hráči zvolili modrozelenou kombinaci, zatímco soupeři bíločervenou.
01:43'
A po necelých dvou minutách jsme se dočkali úvodní branky dnešního duelu! Erik Brännström se ocitl za svou brankou pod tlakem. Následně on nebo jeden z jeho spoluhráčů chtěl bekhendem vyhodit. Kotouč se ale dostal jen na modrou, kde se do něj opřel NATE SCHMIDT, jehož dělová rána se zastavila až v síti. Bez asistence.
00:52'
Po krátkém přerušení se nám už pokračuje ve hře, naštěstí výměna či oprava tvrzeného skla moc dlouho netrvala. U kotouče se nyní drží Ottawané.
00:28'
Brady Tkachuk se připomněl už na začátku utkání hitem, když poslal svého soupeře na plexisklo. To ale nevydrželo, a tak se bude muset opravit...
00:14'
A dnešní duel mezi Vancouverem a Ottawou nám s klasickým zpožděním začal! Domácí jsou rozhodně favority, ale Ottawa má celkem slušnou formu.
00:01'

Vancouver Canucks: Holtby (Demko) – Schmidt, Edler (A), Hamonic, Q. Hughes, T. Myers, Juolevi – Boeser, Horvat (C), Pearson – MacEwen, J. T. Miller, Höglander – Hawryluk, B. Sutter (A), Motte – Virtanen, Boyd, Highmore.

Ottawa Senators: M. Murray (A. Forsberg) – N. Zajcev, Chabot (A), Zub, Brännström, J. Brown, Mete – Batherson, Norris, B. Tkachuk (A) – Dadonov, White, Stützle – Co. Brown, Pinto, Formenton – Dzingel, Tierney, N. Paul (A).

Rozhodčí: Markovic, Schlenker – Barton, Cherrey.
Československá stopa v utkání

Do utkání nezasáhne český ani slovenský hokejista.
Ottawa Senators

Ottawa bude moci vlastně jenom překvapit. Po sedmačtyřiceti zápasech má na svém kontě jen třicet devět bodů a krčí se na posledním místě Severní divize... Senátoři mají dokonce nejhorší defenzivu celé soutěže, jelikož inkasovali už 166 branek. Ani ofenziva není moc dobrá, ale alespoň není nejhorší v celé NHL. Dosud Ottawa vstřelila 129 branek. Z posledních tří duelů vybojovala však plný počet šesti bodů! Postupně totiž porazila Montreal, Calgary a v posledním zápase svého dnešního soupeře.

Nejproduktivnější hráči:
Drake Batherson – 30 bodů (16+14)
Brady Tkachuk – 30 bodů (15+15)
Josh Norris – 30 bodů (13+17)
Vancouver Canucks

Vancouver letos neprožívá dobou sezónu a bude bojovat o to, aby si vůbec zahrál ve vyřazovacích bojích. Po čtyřiceti kolech má na svém kontě třicet devět bodů a patří mu šestá pozice kanadské divize. Je však nutno dodat, že Kosatky prošly nedávno karanténou a mají odehráno třeba o pět zápasů méně než soupeři. Vancouver bude mít nyní hodně nabitý program, přesto z posledních třech duelů vybojoval čtyři body, když dvakrát přehrál Toronto. V posledním duelu ale nestačil na Ottawu.

Brock Boeser – 36 bodů (16+20)
J.T. Miller – 31 bodů (9+22)
Quinn Hughes – 31 bodů (3+28)
Dobrý den, chtěla bych vás přivítat u utkání v rámci NHL! V tomto střetu se podíváme na zápas mezi Vancouverem a Ottawou. Úvodní buly je naplánováno na 4:00 a my budeme u toho.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:00.