NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Boston : Winnipeg - 22. ledna 2022   21:00

Boston
Boston
11:37' O. Steen (Coyle, DeBrusk) • 22:31' Coyle (Forbort) • 43:59' Pastrňák (Grzelcyk, B. Marchand)
3:2
(1:2, 1:0, 1:0)
Winnipeg
Winnipeg
02:46' Harkins  (Toninato) • 19:34' Copp  (Scheifele)
Boston
McCauley, St. Laurent – Hunt, Shewchyk
TD Garden, Boston
17 850 diváků
Winnipeg

Tomáš Nosek si mohl oddechnout, poněvadž po jeho dvouminutovém trestu v úplném závěru brankář Rask neinkasoval, takže Boston uhájil těsné vítězství 3:2. V první třetině byl lepší Winnipeg, který po zásluze vedl 2:1 po brankách Jansena Harkinse a Andrewa Coppa. Za bostonskou stranu skóroval Oskar Steen. Ve druhé periodě Medvědi zlepšili svou hru a po zásluze vyrovnali po teči Charlieho Coyla. Ve třetí periodě hráli domácí přesilovku, kterou využil svým devatenáctým gólem v sezoně český kanonýr David Pastrňák. Trefa bostonské osmaosmdesátky nakonec byla tou rozdílovou, neboť hosté nevyužili hned tři další početní výhody.

Z mé strany je to vše. Děkuji za pozornost a na počtenou!

59:51'
Hostům kotouč skáče přes hokejky v nejdůležitějších chvílích. Už to nevypadá, že zakončení přijde.
59:29'
Na levý kruh dostal nabito Mark Scheifele, jehož dělovka prosvištěla těsně vedle vzdálenější tyče Raskovy brány.
59:15'
Marchand nedostal puk do středního pásma, což domácí může mrzet.
58:58'
Zatím je z toho jen boj u mantinelu. Čtveřice hráčů Bruins brání perfektně.
58:33'
Velká komplikace pro Boston. Dokáží Medvědi ubránit závěrečné sekundy ve čtyřech?
58:33'
Vyloučení v týmu Boston Bruins (Tomáš Nosek – 2 min., vysoká hůl).
58:11'
Hosté přežili těžké chvíle a nyní si už vyžádali oddechový čas.
58:11'
Přečíslení tří proti dvěma nakonec brankou neskončilo, přestože tomu vše nasvědčovalo. Smith posouval před bránu na Marchanda, kterého vychytal Hellebuyck. Posléze však přestřelil poloprázdnou klec domácí kapitán Patrice Bergeron.
57:42'
Boston dobře brání a zároveň vyráží do rychlých brejků. Čas na powerplay tedy zatím nepřišel.
57:12'
Každou chvíli zřejmě hostující kouč Lowry povolá brankáře Hellebuycka na střídačku. Zatím ale Winnipeg v útočném pásmu není.
56:36'
Do otevřenější obrany se vydal Pastrňák, který měl za sebou už delší střídání. Nakonec se málem ke střele dostal, ale Dillon jeho snažení ve finální fázi zastavil.
56:12'
Cenné sekundy pro Medvědy teď v útočném pásmu pošetřil Taylor Hall.
55:35'
Rychlý únik hostů po levém křídle nebyl špatný. Rask povyjel od bližší tyče a nakonec měl velké štěstí, že neinkasoval.
54:54'
Oskar Steen se z pravé strany pokoušel překvapit Hellebuycka. Gólman Jets vyrazil touš před sebe, následně puk odklidili jeho kolegové.
54:06'
Dominic Toninato sám sobě protečoval puk do útočného pásma, ale poté byl přiražen na mantinel, takže v útočné snaze pokračovat nemohl.
53:30'
David Pastrňák posunul na modrou čáru obránci Forbortovi, jehož rána zápěstím skončila na betonech Connora Hellebuycka.
52:59'
Ve chvíli, kdy bylo jasné, že Boston bude mít další situaci zajištěnou, se vpřed vydal Lazar, který ale poměrně brzy ztratil kotouč.
52:12'
Dlouhá a velmi přesná přihrávka Vaakanainena sice našla Marchanda, ale hvězdný útočník v akci pokračovat nemohl, neboť uklouzl a puk mu zároveň utekl.
51:39'
Josh Morrissey příklepem od modré čáry těsně minul bostonskou klec.
51:18'
Hosté se dostali pod mírný tlak, Connor tak musel obloučkem posunout do neutrální zóny. O chvíli později střílel Wheeler, ale tato rána byla spíše propagační.
50:38'
Boston ale čeká ještě nesmírně těžkých deset minut. Na Winnipegu je vidět, že rád by si z TD Garden odvezl minimálně bod.
50:15'
Dvě nevyužité přesilovky v krátkém sledu mohou hosty mrzet. Taylor Hall se už vrátil na ledovou plochu.
49:25'
Obranná čtveřice domácích zapracovala výtečně. Scheifele hledal lépe postaveného spoluhráče mezi kruhy, ale přihrávku do těchto míst nakonec nedostal.
48:40'
Tohle nevypadalo špatně, Boston málem udeřil v oslabení. Marchand vybídl Forborta, jehož střelu dorážel Bergeron. Hellebuyck ale precizně máchl lapačkou.
48:29'
Na brankovišti pracoval Dubois, jehož zakončení bekhendem zaplulo těsně vedle zadní tyče bostonské klece.
48:15'
Vyloučení v týmu Boston Bruins (Tuukka Rask – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hrací plochu). Trest odpyká Taylor Hall.
48:00'
Harkins posunul na Vesalainena, který ale neměl potřebnou rychlost, a proto si musel pomoct jen nahozením.
47:19'
46:58'
Po rychlé střele ale přišlo další vyhození přes všechny čáry. Teď to vypadá, že Boston hru ve čtyřech přežije.
46:30'
Nahození Winnipegu zastavil Rask a se zbytkem mu pomohli obránci. Ještě čtyřicet sekund z početní výhody ale hosté k dispozici mají.
45:50'
Dobrou práci v oslabení odvedl v útočném pásmu Brad Marchand, jenž vysoko napadal hned dva hokejisty v bílém dresu.
45:31'
Mark Scheifele a Andrew Copp svými rychlými pokusy neuspěli. Druhá rána byla sražena do ochranné sítě.
45:19'
Vyloučení v týmu Boston Bruins (Oskar Steen – 2 min., vysoká hůl).
45:02'
Po souhře mezi Morrisseym a Perfettim se k puku dostal Kyle Connor, který před sebou ale volno neměl, a tak jen nahodil.
44:34'
Lazar byl následně chycen do ofsajdu, takže hra se musela přerušit. Bude se vhazovat v neutrální zóně.
43:59'
Bruins právě vstřelili branku!
Jakmile se však na led při přesilovce dostane první lajna Bostonu, tak je to o něčem jiném. Brad Marchand vystřelil z kruhu, ale hosté jeho ránu zablokovali. Následně Matt Grzelcyk nabil na kruh druhý DAVIDU PASTRŇÁKOVI, jenž perfektní střelou bez přípravy k zadní tyči vsítil svůj devatenáctý gól v sezoně. 3:2. Asistence: Matt Grzelcyk a Brad Marchand.
43:28'
Hokejisté v černých dresech sami sebe svou nepřesností dostali z útočného pásma. Úvod přesilovky zatím moc povedený není.
43:04'
U brány Jets bojoval Foligno, ale Hellebuyck moc dobře dával pozor, kde kotouč je.
42:42'
Hned zkraje oslabení zkoušel zahrozit Copp, který ale kotouč na hůl svého spoluhráče neprocedil.
42:27'
Vyloučení v týmu Winnipeg Jets (Adam Lowry – 2 min., podrážení).
42:21'
Boston má ponechanou výhodu, takže za okamžik si zahraje druhou přesilovku v utkání.
42:05'
Už ale pokračujeme ve hře a v útočných pozicích se ocitají hosté.
41:40'
Tak nakonec je z toho problém s plexisklem. Na led tedy přijela skupina opravářů, která se má postarat o to, aby nové sklo co nejrychleji bylo na svém místě.
41:40'
Dopředu se dostával Pastrňák s Coylem. Druhého jmenovaného poté vyvezl až k mantinelu Dubois a po jejich konfliktu rozhodčí přerušili hru. Teď je otázkou, jestli se náhodou nebude vylučovat.
40:54'
Parádní sólo předvedl dnes zatím nevýrazný Erik Haula. Objel hned čtyři hráče Jets, ale přesto si ideální pozici k zakončení nevytvořil.
40:15'
Rozehrávka Winnipegu byla zastavena Marchandem, který se ale střeleckým pokusem neprezentoval.
40:01'
Ve druhém dějství Boston překlopil počet střeleckých pokusů na svou stranu a ve 23. minutě navíc díky povedené teči Charlieho Coyla vyrovnal na 2:2. Medvědi ve druhé třetině tahali za delší konec provazu, ale obrovské šance na svých hokejkách neměli, to stejné ale platí i o Winnipegu. Před třetí částí je tak vše otevřené.
Střely na branku po 2. třetině: 20 – 17
40:00'
39:45'
V závěrečných sekundách druhé třetiny zatím Boston marně dobývá útočnou třetinu.
39:12'
První lajna Jets se dostávala blíže a blíže k brance Bostonu, jenže Steen výtečně zastavil nahození Wheelera.
38:41'
Neal Pionk měl před sebou chvíli volno, ale na střelu to nebylo. Nakonec zvolil přihrávku k mantinelu na spoluhráče Coppa.
38:21'
Nepřesný pokus Medvědů o co nejrychlejší rozehrávku na útočnou polovinu. DeBrusk puk nezachytil, a proto se pískalo zakázané uvolnění.
37:54'
Curtis Lazar předvedl výbornou stahovačku na střed. Zápěstím rychle vystřelil, ale Connor Hellebuyck také v tomto případě dával pozor.
37:16'
Na druhé straně hledal u zadní tyče volnějšího spoluhráče Dubois, jenž se zatím do hry tolik nedostává. Vůbec to nemyslel špatně, ale provedení nakonec úplně ideální nebylo.
36:42'
Druhá formace Bruins dlouho bojovala o puk u mantinelu, až se nakonec k ráně dostal Carlo, který úspěšný nebyl.
35:46'
Patrice Bergeron parádně uvolnil na pravém kruhu Craiga Smithe, jehož rána příklepem byla defenzívou Jets sražena do rohu hrací plochy. V posledních vteřinách je ale Boston aktivnějším týmem.
35:23'
Od modré čáry vypálil Clifton, jenž o pár centimetrů minul bližší tyč Hellebuyckovy brány.
34:56'
Výbornou práci znovu odvedl Charlie Coyle, jenž obkroužil útočnou třetinu a poté zpoza klece vybídl Jakea DeBruska. Druhý jmenovaný vystřelil zápěstím, ale Hellebuyck puk udržel na své hrudi.
34:10'
Foligno nastartoval Noska, který u mantinelu zabojoval proti Morrisseymu o puk. Úspěšněji ze souboje ale odjel obránce Winnipegu.
33:39'
Čtvrtá lajna Jets dnes patří mezi nejlepší formace v bílém dresu. Sympaticky se vpřed tlačil Austin Poganski, ale až ke střele se neprodral.
33:09'
Urho Vaakanainen vystřelil z vrcholu levého kruhu po ledě. Jeho pokus ale zablokoval pozorný obránce Dylan DeMelo.
32:06'
Dvojice prvních beků domácích teď pořádně zatopila pod kotlem. Nejprve nepřesně pálil Grzelcyk a hned po něm také McAvoy. Hellebuyck si zásah připsat nemusel, přestože to byly pořádné dělovky.
31:48'
Rask se do rozehrávky nehnal. Puk přikryl pod svou lapačkou a po krátkém přerušení se bude vhazovat po jeho levici.
31:14'
V posledních desítkách sekund se oba celky soustředí především na kvalitní obranu. Dá se očekávat, že až do konce střetnutí to bude boj o každý centimetr ledu.
30:56'
Po nahození od modré čáry si úspěšný zásah připsal Tuukka Rask. Na řadu teď přichází druhá komerční přestávka v této třetině.
30:06'
Hosté se znovu dostali do útočných pozic, ale Connor si ideální místo ke střele nakonec nenašel.
28:42'
Snaha Winnipegu ale větší šancí nevyvrcholila. Teď už oba celky střídají.
28:14'
DeMelo nahodil kotouč za bránu Bostonu. Tam si pro puk najel Rask, který okamžitě rozehrál.
27:41'
Carlo zablokoval pokus o co nejrychlejší přihrávku hostujícího kapitána Blakea Wheelera do předbrankového prostoru.
27:15'
27:05'
Hall ztratil puk a vpřed se tedy v oslabení hnal Lowry, který ale neměl tolik potřebných sil, a proto se k zakončení nedostal.
26:32'
Teď se už hosté osvobozují. Mají několik sekund vhodných k tomu, aby prostřídali.
26:08'
Český útočník tentokrát kombinoval s McAvoyem, ale další rána z jejich souhry nevznikla.
25:36'
Na levém kruhu měl úplně volno David Pastrňák, který okamžitě střílel bez přípravy. Hellebuyck se stačil výtečně přemístit.
25:15'
Vyloučení v týmu Winnipeg Jets (Dominic Toninato – 2 min., nedovolené bránění).
24:25'
Nate Schmidt se rychle vrátil pro kotouč do vlastního pásma. Přihrávat okamžitě zpět ale nemohl, neboť v pásmu Bruins bylo přehuštěno.
23:33'
Znovu kouč Cassidy poslal na led svůj třetí útok. Nahození Coyla jen prosvištělo brankovištěm.
22:31'
Medvědi i podruhé v tomto zápase smazali ztrátu a znovu tedy začínáme od nuly. Derek Forbort nahodil od modré čáry a o přesnou teč do protipohybu Hellebuycka se postaral CHARLIE COYLE. 2:2. Asistence: Derek Forbort.
21:49'
Austin Poganski zůstal v jednu chvíli úplně sám na brankovišti před Raskem, ale skákavý puk nezasáhl úplně nejlépe.
21:16'
Urho Vaakanainen vystřelil od modré čáry jen do hrudi Hellebuycka. Start druhé části se ale lépe povedl bostonským hokejistům.
20:40'
Nepříliš povedenou střelu Smithe posunul hostující muž v masce do rohu hrací plochy.
20:19'
První střelu ve druhé třetině vyslal z pravé strany Brad Marchand, jenž ale našel lapačku brankáře Connora Hellebuycka.
20:01'
Winnipeg měl v duelu proti Bostonu lepší vstup do utkání, hned na začátku se totiž trefil Jansen Harkins. Bruins postupně zvedli svou hru a nakonec se také mohli radovat z trefy, kterou ve 12. minutě obstaral Oskar Steen. Krátce před pauzou ale Winnipeg udeřil podruhé, když Scheifele nastřelil brusli Coppa, od které se hrací předmět dostal do branky. Kanadský tým tedy po dvaceti minutách vede 2:1.
Střely na branku po 1. třetině: 4 – 11
20:00'
19:34'
Winnipeg právě vstřelil branku!
Hosté pravděpodobně půjdou do kabin v lepší náladě! Mark Scheifele získal prostor na levém křídle. Jeho střílený pas se od brusle ANDREWA COPPA a nohy Urha Vaakanainena odrazil do sítě. Nešťastný moment pro Raska i celý Boston. 1:2. Asistence: Mark Scheifele.
19:19'
Výtečnou práci v defenzívě odvedl Taylor Hall, jenž zablokoval přihrávku soupeřova celku.
18:58'
Dostáváme se do poslední minuty první periody. Dlouho se hraje bez přerušení.
18:24'
Pastrňák se vydal mezi dva hráče Jets. Sice se je snažil přelstít kličkou, ale úspěšný nebyl. Poměrně dlouho už Connor Hellebuyck čeká na zákrok.
17:46'
Winnipeg teď mírně zatlačil svého soupeře. Obrana Bostonu ale prozatím odolává.
17:16'
Blake Wheeler zkoušel domácího brankáře překvapit z poměrně značného úhlu. Rask však zacvakl oba své betony včas.
16:29'
Teď sledujeme hodně soubojové sekundy. Nakonec se k ráně zápěstím od modré čáry dostal Morrissey, ale Rask do zákroku nemusel, poněvadž před ním zapracovali obránci.
15:55'
Po skončení oslabení se domácí snaží něco vymyslet v útočné zóně.
15:13'
15:05'
Právě Morrissey střílel po přihrávce Schmidta. Levý beton Raska ale byl na svém místě.
14:22'
První minuta přesilovky se Jets vůbec nepovedla. O další rozehrávku se musí z vlastního pásma postarat Josh Morrissey.
14:00'
Patrice Bergeron stačil vyhodit puk přes všechny čáry. Bránící hráči Bruins mohou vystřídat.
13:40'
Hosté rozjeli svou první přesilovku v tomto zápase. Zatím si však jen přihrávají a do střeleckých pozic se nedostávají.
13:13'
Vyloučení v týmu Boston Bruins (Derek Forbort – 2 min., vysoká hůl).
13:07'
Vyloučení v týmu Boston Bruins (Brandon Carlo – 5 min., bitka).
Vyloučení v týmu Winnipeg Jets (Austin Poganski – 5 min., bitka).
13:07'
Druhá bitka v dnešním zápase! Brandon Carlo v ní nakonec přetlačil Austina Poganského. Oba kohouti teď zamíří na trestnou lavici a my budeme pokračovat po komerční pauze.
12:45'
Coylova lajna znovu dostala minuty na ledě a málem z toho byl další gól. Právě Coyle se totiž uvolnil před bránou, ale skákavý kotouč netrefil nejlépe.
11:37'
Třetí pětka domácích odvedla dobrou práci a nakonec její snažení bylo gólové! Jake DeBrusk vybídl Charlieho Coyla, jemuž se ale rána z kruhu tak úplně nepovedla. Vzápětí se ale nejlépe zorientoval OSKAR STEEN, jenž Hellebuycka už překonal. 1:1. Asistence: Charlie Coyle a Jake DeBrusk.
11:05'
Dillon vypomohl ofenzívě. Jeho žabička hledala volnějšího spoluhráče u brankoviště, jenže hokejky hokejistů v černých dresech byly pozornější.
10:22'
Po křídle se na útočnou polovinu znovu hnal Connor, ale v tuto chvíli mu puk utekl, takže Winnipeg se k další ráně nedostal.
10:00'
Přesně po deseti minutách hry se muselo přerušit, poněvadž přišlo zakázané uvolnění Medvědů.
09:44'
Josh Morrissey nahodil puk od modré čáry. Finský brankář Rask pohotově vykopl levý beton.
09:19'
Dylan DeMelo u mantinelu stačil zastavit Brada Marchanda, jenž se snažil v rohu kluziště něco vymyslet.
08:34'
Boston má na začátku utkání problémy především v defenzívě. Teď už však směrem dopředu pádí DeBrusk.
07:46'
Do velké šance se dostal Kyle Connor, který z ničeho nic ujel sám na bránu. Zvolil rychlou střelu, ale prostor mezi třemi tyčemi netrefil.
07:12'
Scheifele to měl těžké. Musel se dostat přes dva hráče, což se mu nepovedlo. Přihrávka na volnějšího Andrewa Coppa tedy nepřišla.
06:36'
Sledovali jsme další potyčku u brány Raska. Úvod zápasu je velmi vyhrocený. Mezitím komplikace pro domácí, Matt Grzelcyk musel po střetu se soupeřem předčasně do kabiny. Snad se nebude jednat o vážné zranění.
06:13'
Průnik McAvoye do útočného pásma rozhodně nebyl špatný. Zadák Bostonu hledal na levém křídle Lazara, kterému však puk přeskočil čepel.
05:41'
Smith posunul na modrou čáru na hůl Urha Vaakanainena. Střela obránce Bruins zapadla kousek vedle tyče.
05:19'
Vyloučení v týmu Boston Bruins (Connor Clifton – 5 min., bitka).
Vyloučení v týmu Winnipeg Jets (Jansen Harkins – 5 min., bitka).
05:19'
Střelec úvodní branky Harkins se pustil do pěstního souboje s Cliftonem. Poprvé v utkání se tak bude vylučovat.
04:25'
David Pastrňák předvedl parádní kličku, načež se dostal do výborné střelecké pozice. Jen o kousek minul zadní tyč, avšak jednalo se o velmi pohlednou individuální akci českého hokejisty.
04:00'
Pískáno je zakázané uvolnění, těžiště hry se tedy stěhuje opět před brankáře Raska.
03:32'
Winnipeg hned z následné akce znovu hrozil, ale tentokráte si defenzíva celku v černých dresech poradila.
02:46'
První střela na bránu v podání hostů končí brankou. Dominic Toninato po levém křídle zvládl sprintérský souboj s Carlem a poté perfektní zadovkou nabídl touš JANSENU HARKINSOVI. Útočník Jets prostřelil Raska mezi rukou a tělem. 0:1. Asistence: Dominic Toninato.
02:15'
Po dvou minutách a patnácti sekundách tady máme první přerušení. Puk opustil hrací plochu, takže po krátké pauze se bude vhazovat ve střední třetině.
01:56'
Boston se snaží přejít do útočného pásma, ale hosté teď dobře brání.
01:24'
David Pastrňák si před bránu najížděl na střílenou pobídku spoluhráče, ale touš nezasáhl, takže ani v tento moment nemusel Hellebuyck do prvního zákroku.
00:54'
Cole Perfetti se hnal kupředu, ale nabídku spoluhráčů před sebou neměl, a tak musel touš jen nahodit za Raskovu klec.
00:26'
Bergeron hned na začátku na útočné modré čáře hledal Marchanda, jehož pokus až k brankáři Hellebuyckovi nedoputoval.
00:01'

Boston Bruins: T. Rask (Ullmark) – McAvoy (A), Grzelcyk, Carlo, Vaakanainen, Clifton, Forbort – Craig Smith, Bergeron (C), B. Marchand (A) – Pastrňák, Haula, T. Hall – O. Steen, Coyle, DeBrusk – Lazar, T. Nosek, N. Foligno.
Trenér: Bruce Cassidy

Winnipeg Jets: Hellebuyck (Berdin) – DeMelo, Morrissey (A), Pionk, Dillon, N. Schmidt, Samberg – Wheeler (C), Scheifele (A), Copp – Perfetti, Dubois, Connor – Vesalainen, Lowry, P. Stastny – Poganski, Toninato, Harkins.
Trenér: Dave Lowry

Rozhodčí: McCauley, St. Laurent – Hunt, Shewchyk.
Vzájemné zápasy

Poslední vzájemné utkání oba celky sehrály v únoru 2020. Boston tehdy vyhrál na ledě Jets poměrem 2:1.
Česká a slovenská stopa

David Pastrňák (Boston) – 37 zápasů, 34 bodů (18+16)
Tomáš Nosek (Boston) – 31 zápasů, 8 bodů (3+5)
Kristian Reichel (Winnipeg) – 5 zápasů, 1 bod (1+0)

WINNIPEG JETS

Winnipeg má odehráno jen 36 utkání, ve kterých vytěžil 40 bodů a momentálně ztrácí na postup do play-off 4 body. Hokejisté Jets si z posledních čtyř utkání připsali tři porážky, což rozhodně není nejlepší vizitka. 7. ledna padli vysoko 1:7 v Coloradu, poté sice uspěli na kluzišti Detroitu, ale v minulých dvou zápasech se museli sklonit před Washingtonem a Nashvillem. Nejproduktivnějším hráčem mužstva je v perfektní formě hrající Kyle Connor, jenž má v tuto chvíli na kontě 21 branek a 19 asistencí.

BOSTON BRUINS

Medvědi chytají formu, a proto se znatelně odpoutali od Detroitu, který mu v konferenci i divizi dýchal na záda. Boston má oproti svým tabulkovým konkurentům pár zápasů k dobru a k tomu drží na Red Wings sedmibodový náskok. Celkově svěřenci kouče Cassidyho uhráli 48 bodů ve 37 zápasech, přičemž zvládli hned šest z posledních sedmi bitev. Předminule sice schytali doma s Carolinou výprask 1:7, ale v noci na pátek i díky dvěma trefám Davida Pastrňáka zdolali Washington 4:3. V produktivitě týmu si nejlépe vede třiačtyřicetibodový Brad Marchand.
Hezký sobotní večer při sledování textového přenosu z NHL. Dnes budeme společně sledovat duel mezi Bostonem a Winnipegem. Začínáme krátce po 21:00. Hezkou zábavu!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.