NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Calgary : Chicago - 24. listopadu 2021   03:10

Calgary
Calgary
01:19' D. Dubé (R. Andersson, Hanifin) • 13:06' Lucic (B. Richardson) • 54:25' M. Tkachuk (R. Andersson, E. Lindholm) • 58:39' T. Lewis  • 59:34' J. Gaudreau (E. Lindholm)
Chicago

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezké ráno a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.
Utkání sledovalo 15 464 diváků.
Česká a slovenská stopa

Daniel Vladař (CGY) – nechytal
Diminik Kubalík (CHI) – 0+0, -2 účast, 0 střel na bránu, TM 0, čas na ledě 14:35

Trestné minuty: 7:5
Utkání je u konce a domácí si připisují výhru a dva body. I ve třetí třetině byl kanadský celek aktivnější, měl více střel, ale dlouho se nemohl prosadit a už to vypadalo, že by zápas mohl dojít do prodloužení. Jenže v 55. minutě přišla pro hosty smolná akce, kdy Seth Jones srazil za Fleuryho záda nahození Matthewa Tkachuka a Calgary dnes potřetí vedlo. Chicago pak v závěru odvolalo gólmana, jenže hra v šesti vyrovnání nepřinesla, naopak se do prázdné branky trefili Trevor Lewis a Johnny Gaudreau a Calgary tak vyhrálo 5:2. To je tak po tomto úspěchu první v Pacifické divizi se ziskem 29 bodů, Chicago je v Centrální divizi sedmé se 14 body.
59:34'
Calgary právě vstřelilo branku!
Tak ještě jedna branka domácích. Chicago pokračovalo ve hře bez brankáře, jenže bylo pod důrazným forčekinkem, takže přišla ztráta puku a před brankou zcela nekrytý JOHNNY GAUDREAU hravě doklepával – 5:2. Asistence: Elias Lindholm.
58:39'
A je patrně rozhodnuto. Hosté se nedostali do útočného pásma, navíc přišli o puk a byli potrestáni. Pokus TREVORA LEWISE z dálky mohl doklepnutím jistit Lucic, ten však pouze odstavil dotírajícího Kubalíka a střela doklouzala do prázdné branky – 4:2 Bez asistence.
57:55'
Fleury je na střídačce, je tu power-play Chicaga!
57:44'
Kane byl v dobré pozici zablokován Mangiapanem, hosté zůstávají v útočném pásmu.
57:01'
Tkachuk dostal trochu prostoru na levé straně a ihned vystřelil. Jeho ránu Fleury vyrazil levým ramenem.
56:45'
Seth Jones se sice dokázal probít do útočného pásma, ale zase to bylo bez zakončení.
55:16'
Chicago se okamžitě pouští do snahy o srovnání skóre, zatím ale vše končí na pozorně hrající obraně.
54:25'
Domácí tým jde dnes už potřetí do vedení! Po nahození do útočného pásma se puk dostal za branku, odkud chtěl MATTHEW TKACHUK přihrávat na lépe postaveného spoluhráče, jenže jeho pas se odrazil od brusle Setha Jonese a skončil za Fleurym – 3:2. Asistence: Rasmus Andersson, Elias Lindholm
53:47'
Dubého střela od pravého mantinelu byla tečována a zamířila za Fleuryho branku. Ten si tak mohl pro tuto chvíli oddechnout.
52:59'
Reese Johnson pouze bekhendem nahodil do útočného pásma, tím akce Chicaga skončila. V útoku byl totiž sám, zbytek jeho spoluhráčů odjel střídat.
51:58'
Chicago je sice v posledních minutách tím aktivnějším celkem, svou převahu ale nedokáže podpořit přesnější koncovkou. Drtivá většina puků letí vedle.
51:01'
Kubalík si zprava vyjel na střed, následným švihem ovšem Markströmovu branku těsně netrefil.
50:23'
Několik tečí před Markströmem, ten si své brankoviště pohlídal a nakonec s pomocí obránců dostal puk do rohu.
49:27'
Chybná rozehra hostů, dlouhá přihrávka skončila na zakázaném uvolnění. Vše se tak vrací před Fleuryho.
48:57'
Neuspěl ani domácí Dubé, jeho švih skončil na zadním plexi.
48:27'
Hra se teď přelévá ze strany na stranu, je to ale bez větších šancí. Oba celky si dávají velký pozor v obranné činnosti.
47:16'
Po rychlé kombinaci levou stranou zakončoval Toews, jeho švih ale skončil vedle branky.
46:54'
Teď už se pískalo, Backlundovi totiž nevyšel pokus o přihrávku po mantinelu a puk vylétl mimo ledovou plochu.
46:16'
Už to vypadalo na zakázané uvolnění hostů, Markström se ale rozhodl vyjet z branky a raději rychle rozehrát.
45:22'
V levém kruhu přijal přihrávku hostující Dach a hned z toho byla nebezpečná střela. Markström reflexivně vyrazil do rohu.
45:03'
Hosté se po dlouhé době vydali do protiakce, jenže na modré čáře přišlo nedorozumění a odpískané postavení mimo hru.
44:34'
Mangiapaneho švih zápěstím z mezikruží skončil těsně vedle levé Fleuryho tyčky.
43:54'
Před Fleurym je hodně živo, nyní branku objížděl Gaudreau a poté ještě přihrával na Lindholma. Jeho střelu z levého kruhu gólman Chicaga vyrazil před sebe.
43:12'
Kylington zachytil puk na modré čáře a hned nahazoval na Fleuryho. Plachtící puk ale skončil pouze v rohu.
42:27'
V dobrých šancích byli Dubé a Mangiapane, po střele druhého jmenovaného se Fleury bleskově otáčel za sebe, ránu totiž nepříjemně tečoval bránící McCabe.
41:28'
Gustafsson zablokoval prudkou střelu z pravé strany, Calgary pokračuje v náporu.

Hity: 10:11
Čtyřicet minuty hry je za námi a panuje nám vyrovnaný stav. Calgary sice bylo i ve druhé třetině střelecky aktivnější, jenže na Fleuryho nic nevymyslelo a naopak udeřilo na druhé straně. Markström se po nepovedené rozehrávce nedokázal včas vrátit do branky a toho k pohotové střele využil Reese Johnson a vyrovnal na současných 2:2. Do třetí části je tak o drama postaráno!
40:00'
39:34'
Z vrcholu kruhu se o střelu z první pokoušel Kubalík, byl ale zablokován a puk letěl mimo branku.
39:03'
Pokus Calgary o rychlý kontr končí postavením mimo hru, proti pravidlům se provinil Mangiapane.
38:35'
Po krátkém tlaku domácích se Chicago osvobodilo a dostalo se i ke střele. Murphyho pokus zablokoval Coleman.
37:43'
Ale i Markström se nenudí, nyní hned třikrát zastavil výpad hostů, nejvážnější byla poslední akce, kdy Toews zpracoval přihrávku před brankoviště a z první mířil na branku. Gólman Calgary zakročil rychlým přemístěním se.
35:58'
Fleury má teď plné ruce práce, povyjetím krotil nepříjemný švi od Gudbransona. Stále tak máme vyrovnaný stav.
35:45'
Další střela z tohoto místa, nyní ale mnoho nescházelo a Fleurymu prošel puk za záda. Pohotově ale za sebe sáhl a zabránil tak pro Chicago nejhoršímu.
35:23'
Do pravého kruhu pro vhazování si sjel domácí Tanev a předvedl prudký švih. Ten ale Fleury vyrazil svým betonem.
34:42'
Další pokusy v pásmu Chicaga, domácí chtěli Fleuryho překvapit pokusy do chumlu a případnou tečí.
34:21'
Závar před Fleurym, o svůj dnes druhý gól se neúspěšně pokoušel Milan Lucic.
33:43'
Monahanovi scházela rychlost, jeho akce středem skončila u modré útočné čáry.
33:08'
Zadorov ubránil puk před dotírajícím Kubalíkem, Calgary po bekhendové rozehře míří do protiakce.
32:38'
Hraje se dlouho bez přerušení, hra se teď přelévá ze strany na stranu.
31:25'
Chicago přidalo na střelách, Markström se má teď co otáčet a musí reagovat na pokusy ze všech pozic.
30:33'
A další Markströmův zákrok proti Kaneovi, nyní po střele z pravé strany.
29:46'
V dobré pozici se ocitl Kane, dostal pas do jízdy, jeho brejk ale Markström vyrazil a pomohla mu také tyčka!
29:27'
Kubalík byl ve své útočné činnosti osamocen, vybojoval sice puk u mantinelu, ale pouze jej poté poslal za branku.
28:21'
Přes Markströma, Dubého a Hanifina se akce Calgary dostala do útočného pásma, tím to ale také skončilo, o zbytek se postarala obrana hostů a puk zamířil zase do středního pásma.
27:35'
Střela domácích z úhlu, Fleury byl ovšem doslova přilepený na své pravé tyčce a předvedl jistý zákrok.
27:12'
Hostům se nevyvedl přechod do útoku, Toews se vystavil do postavení mimo hru.
26:35'
Kousek nad kruhy vystřelil DeBrincat a jeho pokus byl sražen. Puk skončil v ochranné síti, vhazovat se bude před Markströmem.
25:54'
Lucic obral hosty o puk a ve středním pásmu tak zahájil další pokus Calgary o získání náskoku.
24:24'
Jak vidno, tak inkasovaná branka domácími moc neotřásla, opět se natlačili před Fleuryho a ten měl co dělat, aby svou brankovou čáru uhájil.
23:51'
Chicago právě vstřelilo branku!
Máme zase vyrovnáno! Domácí nejprve neproměnili svůj nápor před Fleurym, Chicago se dostalo do protiútoku, puk sice skončil za brankou, jenže Markström nerozehrál na Liindholma přesně, toho využil REESE JOHNSON a pohotově zamířil na branku, do které se gólman Calgary teprve vracel – 2:2. Bez asistence.
23:27'
Domácí Tkachuk dostal holí do obličeje, sudím to ale uniklo a nechali pokračovat ve hře.
22:31'
Nyní se už český útočník ke střele dostal, zkoušel to z úhlu a puk byl sražen mimo ledovou plochu.
21:54'
Neuspěl ani Kubalík, ten narazil na Pitlicka a o puk přišel.
20:44'
I druhá třetina začala ve velkém tempu, zatím ale čekáme na střelecké vyjádření.

Hity: 6:7
Je za námi první třetina, která hned od svého úvodu přinášela akční hokej z obou stranu. Už na začátku druhé minuty se domácí dostali do vedení po rychlé akci a střele z levé strany, o otevření skóre se postaral Dillon Dubé. Chicago ale nelenilo, a bylo odměněno na konci deváté minuty, kdy pohotovou ranou z kruhu srovnal Brandon Hagel. Pohledný zápas pokračoval a Calgary se ještě jednou dokázalo dostat do náskoku, to se pěkným švihem z pravého kruhu prezentoval Milan Lucic a ustanovil tak současný stav 2:1.
20:00'
19:02'
Fleury na brankové čáře předvedl hned dva zákroky, když si sám lehce zavařil tím prvním, kdy puk vyrazil před sebe a dovolil Lewisovi dorážku. Puk však za svá záda nepustil.
18:12'
Brejk Calgary tři na jednoho, celá akce ale byla možná trochu překombinovaná a skončila nepříliš povedenou ranou nad branku.
17:01'
Domácí se hned usadili v útočném pásmu a vše skončilo Pitlickovým pokusem z levého kruhu. Fleury se rychle přemístil a dokázal nepříjemný pokus vyrazit.
16:44'
Už je po přesilovce, Monahan naskočil zase ho hry.
16:21'
A zase letí puk až před Fleuryho, nyní se o to postaral pohotový Mangiapane.
15:52'
Toewsovu střelu vyrazil pozorný gólman domácích, ti poté vyhodili přes všechny čáry.
15:19'
Po nájezdu do útočného pásma došlo k osobnímu souboji o puk a výsledkem byla DeBrincatem posunutá branka. Vhazuje se ve středním pásmu.
14:44'
Chicago bude moci na nepříznivý stav zareagovat v přesilovce, neboť Toews byl sražen k ledu a Sean Monahan dostal dvě minuty za krosček.
13:06'
Akce ale pokračovala, hostům se nepovedlo vyhodit a tak svou příležitost zazářit. Přihrávku v kruhu přijal MILAN LUCIC, pohotovým pokusem prostřelil Fleuryho a dostal tak Calgary opět do vedení – 2:1. Asistence: Brad Richardson.
12:57'
Střela u úhlu na opačné straně, Fleury puk vykopl.
12:08'
Toews se marně natahoval po přihrávce na pravou stranu, puk skončil za Markströmovou brankou.
11:24'
Neuspěl ani Backlund, je tu opakování, Chicago se dostalo do protiakce a ta už skončila i střelu. Murphyho pokus šel mimo branku.
10:45'
Hanifin pouze nahodil puk do útočného pásma, jeho spoluhráči se tam poté moc dlouho neohřáli, Chicago jde do protiútoku.
09:44'
Vyrovnávací trefa hostující hráče nabudila a zase se hraje před Markströmem. Celkově sledujeme zápas v opravdu vysokém tempu.
08:57'
Už máme srovnáno. U mantinelu se odehrál urputný souboj o puk, domácím nevyšla rozehra, neboť tu zachytil BRANDON HAGEL a okamžitým švihem vymetl Markströmovu šibenici – 1:1. Asistence: Ryan Carpenter, Reese Johnson.
07:54'
Střela od modré i na opačné straně, zkoušel to McCabe, Markström ale jeho švih dobře viděl a zakročil.
06:47'
Další střela domácích. od modré čáry to zkusil Gudbranson, Fleury vyrazil pravým betonem.
05:44'
Vzápětí ale na střídačku odjel Hagel, kterého puk zřejmě nepříjemně trefil a ztěžka dosedl na lavici.
05:37'
Už se ale zase vše přesunulo na opačnou stranu a od modré čáry přilétla tečovaná střela. Fleury ji vyrazil.
04:45'
Hraje se ve slušném tempu, nyní se o nějaký ten nápor snaží hráči Chicaga.
03:49'
Zpoza branky vyjel Tkachuk, přihrál mezi kruhy na Gaudreaua a jeho golfák musel krotit Fleury s pomocí své obrany.
02:17'
No a Calgary pokračuje v tlaku, hosté jsou najednou pod docela velkým tlakem.
01:19'
Domácí jdou do rychlého vedení! Viděli jsme dleskovou kombinaci na levou stranu, kde si zpracoval DILLON DUBÉ a svou střelou lehce překvapil Fleuryho, kterému puk škrtl o lapačku a od té šel puk za brankovou čáru – 1:0. Asistence: Rasmus Andersson, Noah Hanifin.
01:01'
Začalo se zostra. U mantinelu se strhla strkanice, která se vyvinula v regulérní bitku. Po pěti minutách dostali domácí Blake Coleman a hostující Kirby Dach.
00:25'
Máme za sebou první střelu na branku, hosté se usadili v pásmu a na Markströma přilétl prudký pokus. Ten svým zákrokem přerušil hru.
00:01'

Calgary Flames: Markström (Vladař) – Ch. Tanev, Kylington, R. Andersson, Hanifin, Gudbranson, Zadorov – M. Tkachuk (A), E. Lindholm, J. Gaudreau – Mangiapane, Backlund (A), Coleman – T. Pitlick, Monahan (A), D. Dubé – T. Lewis, B. Richardson, Lucic.
Trenér: Darryl Suter

Chicago Blackhawks: M.-A. Fleury (Lankinen) – S. Jones, de Haan, C. Murphy (A), McCabe, E. Gustafsson, C. Jones – P. Kane (A), Dach, DeBrincat – D. Strome, J. Toews (C), Hagel – Hardman, Borgström, D. Kubalík – Khaira, R. Carpenter, Reese Johnson.
Trenér: Derek King

Rozhodčí: Morton, Schlenker – Alphonso, Baker.
Oba celky jsou již na ledě, máme za sebou hymny, zápas může začít.
Zápas ve Scotiabank Saddledome začne ve 3:00, takže si nastavte budíky a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.