NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Calgary : Kings - 1. dubna 2022   03:00

41:36' J. Gaudreau (Järnkrok, Hanifin) • 53:33' Gudbranson (Monahan, Lucic)
(0:0, 0:1, 2:1 - 0:0)

0:1 (SN)

Kings
Kings
21:05' Iafallo  (A. Kempe, Edler) • 55:38' Arvidsson  (Danault, O. Määttä) • ' L. Andersson
Calgary
MacDougall, Joannette – Fournier, Johnson
Scotiabank Saddledome, Calgary
Kings

On-line přenos je u konce. Děkujeme za pozornost.
Třetí hvězdou utkání je vyhlášen Dillon Dubé, přestože dnes nezaznamenal žádný bod. Stanice Sportsent 960 jej ocenili zejména za střeleckou aktivitu a velké množství vypracovaných šancí.

3. Dillon Dubé (CGY) 0+0
Kings dokázali zvítězit v utkání, kterému rozhodně neudávali tempo. Ještě necelých pět minut před koncem prohrávali o gól, ale Viktor Arvidsson dokázal srovnat krok a v nájezdové loterii byl nejúspěšnějším střelcem Lias Andersson. Svou trefou rozhoduje o osudu zápasu, jenž končí výsledkem 2:3 po samostatných nájezdech.
V samostatných nájezdech zvítězil tým Los Angeles Kings.
Autorem vítězné branky je LIAS ANDERSSON, který zvládl jako jediný proměnit svůj nájezd. Zvolil střelu mezi betony a puk touto malou mezírkou skutečně prošel. Střelci Calgary byli v nájezdech bezzubí, takže Cal Petersen se může radovat.
Zápěstím se zkoušel prosadit Johnny Gaudreau. Cal Petersen vystihnul směr puku a slaví vítězství.
Kempe také zvolil cestu střely, ale nebyl dostatečně přesný.
Bekhendovou kličku Matthewa Tkachuka dobře vystihnul Petersen. Kings už mohou rozhodnout.
Se štěstím protlačil puk mezi betony Markströma Lias Andersson. Přibližuje Kings výhře.
Mikael Backlund přišel o kontrolu puku, přesto ještě zvládl vymyslet střelu zápěstím, která nebyla vůbec marná.
Samostatné nájezdy začínají.
Durziho rána už k brance neprojde. Kings nezužitkovali přesilovku v poměru čtyři na tři a za stavu 2:2 budou po úpravě ledové plochy následovat nájezdy.
65:00'
Prodloužení skončilo.
64:50'
Přes Rasmuse Anderssona vypálil velmi šikovně Viktor Arvidsson. Teploměr si pohlídal Jacob Markström a vše nasvědčuje tomu, že utkání pošle i do nájezdů.
64:37'
Flames se v prodloužení s výjimkou úvodní minuty jen brání. Je to poněkud jiný obrázek, než jaký nabídl zbytek tohoto zápasu.
64:10'
Nyní už si Tobias Björnfot na drzou kličku netroufnul. Musí opustit ofenzivní zónu.
64:01'
Moc hezká akce v podání Tobiase Björnfota. Zadák Kings se rozhodl pro postup mezi beky a povedlo se mu vystřelit tak, že Jacob Markström musel vyrážet do ochranné sítě.
63:03'
Domácí v plném počtu. Poprvé v prodloužení odchází Durzi z ledu.
63:00'
Zpola odkrytou branku po krásném pasu Durziho minul Adrian Kempe. Kings svou obrovskou příležitost zahazuje, přesilovku nevyužívá.
62:47'
Jako by měl Jacob Markström na svých chráničích lepidlo. Durzi poslal štiplavý pokus do brankoviště, ale Danault už na dorážku čekal marně.
62:37'
Ozvala se píšťalka, ale Durzi ji zřejmě nezaslechl. Předtím střela Kopitara narazila na vyrážečku brankáře Markströma a zamířila do ochranné sítě.
62:12'
Po přiťuknutí Kopitara se o křižnou přihrávku pokoušel Durzi, ale do záměru mu sáhla jedna z domácích holí.
61:54'
Oddechový čas pro hosty. Přesilovka zatím nevypadala vůbec dobře a Todd McLellan musí reagovat.
61:54'
Icing dokázal odvolat dobrou rychlostí Adrian Kempe, jenže přitom tvrdě narazil do mantinelu. Domácí pak odpálili kotouč na střídačku.
61:40'
A znovu je to Gudbranson, kdo dobře přečetl hru. Kings se nicméně přesilová hra nedaří.
61:24'
Gudbranson se dokázal dostat k puku a vyhazuje.
61:18'
Střelu Adriana Kempeho od pravého mantinelu zpracovává do náruče Jacob Markström. První krok k úspěšnému oslabení.
61:03'
Elias Lindholm vyseknul hůl z rukou Trevora Mooreho. Kings dostanou šanci na rozhodnutí. Faul je klasifikován jako držení.
60:54'
S Lindholmem se dobře vrátil Durzi, předtím příklepem hrozil Danault a Markström vyrážel jen nad sebe.
60:27'
Do šance se pomalu tlačil Mikael Backlund, ale poslední kličku nezvládnul tak, jak by si přál.
60:15'
Toffoli nemá, proč by spěchal, a tak se ještě vrátil s pukem k vlastní modré čáře.
60:01'
Poslední třetina byla na góly nejbohatší. Všechno to začal už po minutě a půl vyrovnáním Johnny Gaudreau. Flames dokonce krátce vedli, to když se od modré čáry prosadil Erik Gudbranson. Ale gólová střela jinak spíše defenzivního obránce rozhodnutí neznamenala. Do prodloužení směřujeme za stavu 2:2, neboť za hosty vyrovnával Viktor Arvidsson.
60:00'
59:49'
Svůj tým dokáže uklidnit Trevor Moore. Zápas půjde do prodloužení.
59:24'
Nikita Zadorov odmítnul opustit pásmo. Flames končí v náporu a snaží se rozseknout vyrovnaný stav.
58:57'
Hustý provoz před brankou využil ke své střele Milan Lucic, ovšem zatím se proti bývalému chlebodárci neprosazuje.
58:34'
Backlund si vytváří pozici v útočném pásmu. Flames byli v utkání lepším týmem a nyní chtějí svou snahu náležitě zúročit.
57:55'
Z ničeho nic se v šanci zjevil Johnny Gaudreau. Fén na střídačce schytá Olli Määttä, který vsadil na zbytečně riskantní přihrávku a uvolnil nebezpečného člena sestavy Flames. Ten měl však puk na dlouhou ruku a nezvládl přetlačil Petersena.
57:35'
Petersen vypomáhá rozehrávce hostů, teď se nedopouští zaváhání.
56:46'
Od pravého mantinelu zápěstím zakončil Dubé, ale klec nezasáhnul. Calgary se blíží ke 30 střelám na branku, tato se ovšem počítat nebude.
56:20'
Elitní útok Los Angeles se nevyhnul dalšímu icingu. To je takový nešvar hráčů v bíločerných dresech.
55:38'
Los Angeles právě vstřelilo branku!
Blesk z čistého nebe a máme srovnáno. Perfektně to teď za brankou vymyslel Phillip Danault, který se po bolestivém bloku a pauze ve druhé třetině zvládl vrátit, aby vyhledal v nebezpečném prostoru VIKTORA ARVIDSSONA. Zkušený útočník ve službách Kings z bezprostřední blízkosti prostřelil zasunutého Markströma a slaví srovnání stavu. Začíná se v podstatě od nuly. Asistence: Phillip Danault a Olli Määttä.
55:23'
Do ofsajdu sám sebe vystavil Tyler Toffoli. Mezitím televizní záběry, respektive zvuky, odhalují jemnou teč před brankou při trefě Gudbransona.
55:10'
Až příliš vysoko poslal puk Tanev ze středního pásma. Zasáhne ochrannou síť a spustí poslední komerční přestávku.
53:33'
Calgary právě vstřelilo branku!
Flames se dostávají do vedení necelých sedm minut před koncem periody a otáčejí stav tohoto zápasu. Zatím je za střelce označen obránce ERIK GUDBRANSON, který poslal kotouč raketovou rychlostí od modré čáry rovnou na branku. Před ní stál ještě Lewis a Lucic, kteří možná jemně tečovali. To ovšem neubírá na myšlence Gudbransona, jenž si vybral ideální moment pro svůj důrazný pokus. Asistence: Sean Monahan a Milan Lucic.
53:01'
Trpělivé obkličování pokračuje. Calgary nicméně nezvládlo buly v útočném pásmu a napadání nevyšlo ani Lucicovi.
52:45'
Tentokrát už Hanifin fikaně zkoušel přihrát puk před hostující svatyni, a to dokonce o zadní mantinel. Jak bývá zvykem: myšlenka dobrá, provedení horší.
52:40'
Pět sekund se hrálo, než Hanifin napálil puk do brusle bránícího útočníka a způsobil další buly.
52:35'
Zakázané uvolnění umožní Calgary po delší době buly v útočném pásmu. Quinton Byfield si má ještě co říct s obráncem Gudbransonem.
52:27'
Coleman si svým pohybem řekl o přihrávku a Zadorov mu vyhověl. jenže pak se nedaří přechod neutrální zóny. Sean Monahan už přejel modrou čáru.
51:41'
Kempe byl zablokován, ale nějakým způsobem se mu napodruhé podařilo protlačit puk k brance. Tam už číhal zaparkovaný Anže Kopitar, svou kličkou do forhendu neuspěje. Skvěle Jacob Markström!
51:30'
Po dalším přerušení bude následovat komerční přestávka. Týmy mají k dispozici ještě osm a půl minuty základní hrací doby.
51:03'
Na rychlonohého Byfielda si počíhal Zadorov a nedovolil mladé naději průnik před branku. Souboj o střední pásmo bude určovat obrázek zbytku zápasu.
50:37'
Jen několik centimetrů scházelo nyní také Gudbransonovi. Ostřelování od modré čáry směle pokračuje.
49:55'
Dnes střelecky aktivní Christopher Tanev nezamířil mezi tři tyče. Zápas zůstává ve třetí periodě nadále otevřený.
49:51'
Nepříjemný moment pro Petersena. Tečovaný puk neudržel napoprvé, takže Matthew Tkachuk se jal dorážet. Rychle ho však ručně zpracoval Troy Stecher.
49:29'
Prudkou přihrávku Kempeho nezpracoval Iaffalo. V aktivitě ještě pokračoval Anže Kopitar, ale obrana Calgary utěsnila modrou čáru.
48:51'
Durzi se jen ohlížel za kotoučem, mířícím těsně vedle branky. Tlak Calgary ještě trvá, dorážka Seana Monahana skončila na výstroji Petersena.
47:57'
Napětí by se dalo krájet, každý pokus může rozhodnout. Na ránu Vilardiho ze střední vzdálenosti na poslední chvíli reaguje Jacob Markström, který se podstatnou část zápasu nudí, ale pak musí najednou předvést těžký zákrok.
47:02'
Kličkou do bekhendu už Petersena téměř pokořil Dillon Dubé. Hostující brankář ještě zvládl vysunout hůl a zřejmě soupeře podrazil, aniž by zasáhnul kotouč. Podle rozhodčích je ovšem všechno v pořádku, Dubé se proletěl vzduchem.
46:32'
Za brankou se snaží Lias Andersson, ale stál proti přesile, což se projevilo.
45:43'
Z ledu se sotva zvedal Kylington, hra se tím hodně otevřela. Nejprve Blake Coleman málem tečoval z hrany brankoviště puk do sítě, na druhé straně vyrážel do samostatného nájezdu Gabriel Vilardi, ale Jacob Markström měl přece jen ke kotouči o něco blíž.
45:27'
Od modré zkusil štěstí Olli Määttä, ale míří opravdu nepřesně.
44:53'
44:48'
Pas Gaudreaua už nemůže projít, konec oslabení ozdobí Kopitar posledním vyhozením a Kings se v pohodě ubrání této početní převaze.
44:00'
Za přihrávkou se tlačil Tkachuk a nakonec se mu povedlo udržet pásmo. K ráně sáhnul Gaudreau, ale Petersen vyráží a pak se píská vysoká hůl na domácí straně.
43:32'
Nyní Los Angeles přistupuje mnohem aktivněji. Phillip Danault dokonce zastavil založení útoku už u modré čáry a v pohodě vyhazuje.
43:07'
Konečně se hra restartovala. Kopitar i v pádu odpraví kotouč do bezpečí a soustředí se na další defenzivu.
42:53'
Ani napodruhé se čárovému nepodařilo hodit buly tak, aby to odpovídalo předpisům.
42:53'
Bude se znovu vylučovat. Na trestnou lavici musí Tobias Björnfot, který zasáhl soupeře vysokou holí. Neodchází rád, protože Calgary je v přesilovce opravdu nebezpečné.
41:36'
Flames směřovali za vyrovnávacím gólem a konečně se ho dočkali. Před brankovištěm šikovně zaparkoval Calle Järnkrok. Právě od jeho nohy se nahozený puk odrazil. JOHNNY GAUDREAU byl odskočený u pravého mantinelu a zvládl zamést volný kotouč rovnou do sítě. Petersenovi netřeba nic vyčítat, nyní neměl šanci se přesunout. Gól mohl ještě zhatit Olli Määttä, ale ani on nedostal moc času na reakci. Asistence: Calle Järnkrok a Noah Hanifin.
41:19'
Zpětnou přihrávku na Anderssona dobře vystihnul Iaffalo. Domácí pak marně reklamovali další prohřešek.
40:51'
Znovu z levého křídla vypálil Toffoli, který dával přesilovkový gól v předchozím utkání Flames proti Coloradu a cítí další šanci.
40:37'
Puk se lehce otřel o tyčku, ale žádný strach pro Los Angeles, neboť Cal Petersen měl přední část své branky dobře zajištěnou.
40:17'
Krosčekem se do Gaudreaua opřel Sean Durzi. Tohle muselo skončit dvěma trestnými minutami.
40:12'
Od červené čáry poslal puk dopředu Rasmus Andersson. Není překvapením, že se Flames znovu budou tlačit dopředu.
40:01'
Poslední dvacetiminutovka otevře své brány v 04:51.
Pokračuje zápas hubený na góly, ale zároveň plný zmařených šancí a skvělých zásahů brankářů. Kings vstoupili do druhé třetiny parádně, když Alexander Edler zachytil nahození Flames do útočného pásma a založil okamžitou protiakci. Na jejím konci stál Alex Iafallo a jeho pohotová klička do forhendu, která určila současný stav 0:1. Ten se ještě mohl několikrát měnit, ale Flames stále nenašli recept na parádně chytajícího Petersena. Američan si postupně poradil s šancemi Colemana, Backlunda nebo Anderssona. Los Angeles mohlo svůj náskok navýšit po teči Byfielda, ta ovšem sklouzla kolem pravé tyčky.
40:00'
39:42'
Kontrolu nad pukem ztratil Lewis a pro jistotu nahodil na území Kings. Další střela už nepřijde.
39:25'
I přes clonu si našel střelu od levého mantinelu Jacob Markström. Oba týmy mají k dispozici ještě více než půlminutu.
39:04'
Vilardi nezištně našel Spenceho na druhé straně útočného pásma. Nezkušený obránce okamžitě natlačil kotouč do brankoviště.
38:32'
Ještě jeden atak Los Angeles. Olli Määttä nahazuje do rohu a snaží se zavírat mantinel.
37:35'
Velké zaváhání předvedl Cal Petersen při vlastní rozehrávce. Rasmus Andersson mohl vypálit, ale naneštěstí pro Calgary zasáhnul blok. Protiútok Kings měl gólové parametry, jenže koncovku zahodil Arvidsson.
37:15'
Klíčovou práci v defenzivě odvedl bez zaváhání Tobias Björnfot. Tkachuk pak nevyhodil na zakázané uvolnění.
36:36'
Třetina se chýlí ke konci a po velmi dlouhé době sledujeme pasáž, kdy na puku zůstávají hosté. Troy Stecher dokonce procpal své nahození až k brankáři.
36:04'
Edler se musel vypořádat s ostrým atakem z dílny Trevora Mooreho. Ztrátu nedopustil.
35:11'
Bekhendem se snaží vybudovat pozici Carl Grundström. A přesně to se mu povedlo. U pravé tyčky totiž číhal Rasmus Kupari a dorážkou střely od modré čáry způsobil protivníkovi komplikace
34:56'
Teď se puk sotva došoural k lapačce Markströma, ale švédský brankář zvládne přerušit.
34:15'
Backlund nehodlal riskovat ztrátu a raději si zvolil cestu středem obranného pásma. Jenže Tanev se unáhlil a vyhodil mimo hru.
33:28'
Kotouč si chtěl mezi nohama prohodit Matthew Tkachuk, ale obrana byla proti. Na druhé straně rozdal hezký bodyček Nikita Zadorov, vybral tak nováčkovskou daň od Byfielda.
33:00'
V předchozí sekvenci zablokoval ránu Phillip Danault a zatím se do hry nevrátil. To by byla pro už tak zraněními zdecimované Kings další velká rána.
32:32'
Útok založil Dubé, jenže Elias Lindholm neprotečoval puk přes modrou čáru tak, aby mohl pokračovat. Na druhé straně se trefuje do vyrážečky Markströma Carl Grundström.
31:55'
Kings upalují na vzdálenější střídačku. Lias Andersson účinně napadá rozehrávku a umožní kompletní změnu formace. Přesto si teď LA prožilo hodně složité chvilky.
31:27'
Coleman už dostal puk za záda Petersena, ale k dorážce se nikdo nepropracoval. Hostující gólman se zorientoval včas.
30:56'
Na nudu si Petersen stěžovat nemůže. Americký brankář odráží i teč Backlunda, pak přichází další dvě zakončení. Calgary je blízko srovnání.
30:36'
Rychlý kontr Calgary musel řešit Cal Petersen. Do akce šel jeho beton.
30:07'
Krosovou přihrávku zpracovává Kempe a zastavuje tak Lindholmovu snahu.
29:35'
Z ostrého úhlu nahodil puk do brankoviště Viktor Arvidsson. O teč se pokusil Phillip Danault, ale nepovedlo se mu záměr přetavit v realitu.
28:45'
Opakovaný záběr ukázal brusli v obličeji Dillona Dubého. Mladý útočník Calgary by měl být v pořádku, do kabiny neodešel.
28:15'
Rovnováhu ztratil Tanev a způsobil svému týmu obrovské potíže! Neúmyslně puk před brankou tečoval bruslí Quinton Byfield, zatímco Jacob Markström už se přesouval na druhou stranu. Černá pryž minula tyčku o pár centimetrů a Tanev měl štěstí.
27:33'
Mezi tři tyče by se zřejmě nevešel ani Rasmus Kupari, jenže Jacob Markström chce ulehčit obraně a zapojil se nataženou hokejkou.
26:57'
Na zadní mantinel poslal přihrávku Adrian Kempe. To vyústilo ve střelu Edlera od modré čáry. Veterán NHL nicméně minul vzdálenější tyčku zhruba o metr.
26:32'
Nahození Gudbransona bruslí zastavil Carl Grundström. Jenže Flames se znovu udrželi a Backlund nechává opět vyniknout Petersena. Jestli bylo Calgary v úvodní části lepším týmem, teď je naprosto dominantní, přestože prohrává.
25:51'
Mezi kruhy se procpal Elias Lindholm a jen těsně netrefil horní růžek branky. Velký tlak Calgary pokračuje, Gaudreau vyprášil betony Petersena.
25:22'
Vedle domácí branky nahodil Jordan Spence. Kings by neměli zůstat příliš zatažení, protože domácí zvyšují své obrátky.
24:55'
Bekhendem nahazuje puk Kupari, tady ale jeho snaha končí. Byfield se pak dobře vrátil na vlastní modrou čáru a zastavil rychlý kontr.
23:59'
Hned po buly dostal puk do brankoviště Blake Coleman. Nenápadný, ale enormně složitý zákrok předvádí Cal Petersen. Znovu udržel chrániče u přední tyčky.
23:55'
Flames zažehli obří plamen a přidávají jeden útok za druhým. Andrew Mangiapane přichystal střeleckou parketu Toffolimu, jehož ostrý příklep vytáhnul Petersen ramenem na poslední chvíli.
23:24'
Za brankou bojoval Phillip Danault, ale svými kilogramy ho odstavil pozorný Gudbranson. Předtím se do dobré šance dostal Kylington, ale jeho střela neprošla.
22:24'
Tkachukova přihrávka skončí v rohu, ale myslel to skutečně dobře. Rýsovala se zajímavá šance Flames.
21:05'
Skvělý začátek pro Kings a velká komplikace pro Flames. Domácí hodně špatně vystřídali a to nabídlo Los Angeles parádní přečíslení. Alexander Edler otočil hru, přihrál Adrianu Kempemu a ten od mantinelu přesně našel čepel ALEXE IAFALLA. Hostující útočník poslal kličkou do forhendu Markströma takzvaně na párek a zakončil nad jeho beton. Branka určí další ráz tohoto duelu. Asistence: Adrian Kempe a Alexander Edler.
20:01'
Druhá část by měla odstartovat zhruba v 04:00.
Urputná – taková byla první třetina mezi Calgary a Los Angeles. Oba týmy sázejí na zabezpečenou obranu, Flames buší do zavřených vrat a tomu zatím odpovídá skóre 0:0. Kings si uvědomují, že na ledě druhého celku své konference uspějí jen a pouze trpělivostí, proto zatím nikam nespěchali. V 11. minutě se přece jen otevřelo okénko pro Mikaela Backlunda, ovšem jeho ránu do betonu nedorazil ani Coleman. Největší možnost Los Angeles obstaral kvalitním forčekingem Kupari, Gabriel Vilardi nicméně Markströma nepokořil. Stejně se vedlo Rasmusi Anderssonovi proti Petersenovi.
20:00'
19:27'
Alespoň o nějakou aktivitu se pokusil Viktor Arvidsson. Šikovně naznačil střelu a šel kolem branky, jenže Jacob Markström byl dostatečně rychlý.
19:08'
Po celou třetinu nevyšli Kings ze své defenzivní ulity. Svou strategii nezmění ani v poslední minutě, kdy dvakrát v řadě vyhazují na icing.
18:54'
Nikdo si nevšímal Rasmuse Anderssona! Obránce Calgary se tak protáhnul kolem branky a z otočky zakončil. Petersen chybu nepřipustil.
18:28'
Teď se Tanev ukázal i jako schopný vojevůdce, jeho průnik se zastavil až u mantinelu, kde ještě bojuje Calle Järnkrok.
18:02'
Kolem Taneva se snažil proskočit Adrian Kempe, nicméně domácí bek se zachoval přesně podle předpisů.
17:21'
Postupu svého týmu nyní velel Sean Durzi. Jeho bekhendové zakončení na přední tyčku nemohlo Markströma vůbec ohrozit.
16:42'
Za brankou se schová Jordan Spence, rodák z Austrálie. Rozehrávka se mu nedaří ani tentokrát.
16:02'
Durzi nikam spěchat nebude. Na modré čáře pak zůstal Viktor Arvidsson, ale ještě vyslal do útoku Trevora Mooreho. Jeho střela končí na betonu brankáře.
15:27'
Skvěle při napadání zapracoval Rasmus Kupari. O chviličku později vypálil Gabriel Vilardi a Jacob Markström musí vytáhnout svůj nejlepší zákrok dosavadního průběhu.
14:53'
Nahození protečoval Adrian Kempe a branku zkoušel objet Anže Kopitar. Z ostrého úhlu následně pálí Alex Iafallo a chvíli trvalo, než kdokoliv zaznamenal, že po zásahu Jacoba Markströma se puk ocitá v ochranné síti.
14:40'
S vedením puku měl jisté problémy Jordan Spence. Jeho nepřesnou přihrávku už neudržel Viktor Arvidsson, nicméně pak se touš odráží mezi diváky a následuje reklamní přerušení.
14:30'
Zakázané uvolnění dává Calgary možnost zaútočit.
13:55'
Za branku vyrazil Jacob Markström a jeho rozehrávka zježila vlasy na hlavě kouče Sutera. Lias Andersson se málem natáhnul po puku, který by zametl do prázdné klece.
13:32'
12:52'
Spoluhráče se snaží uklidnit Hanifin, ale nedaří se. Calgary si touto přesilovkou mělo pomoct, ale spíše si ubralo z ofenzivního sebevědomí.
12:36'
Dobrý vstup do pásma domácí nevytěžili, protože Petersen si pohlídal přední tyčku. Pak přišla další dvě vyhození Kings.
11:57'
Další kotouč míří až k Markströmovi, zatím je Calgary v přesilové hře bezzubé.
11:32'
Durzi dlouhou přihrávkou vpřed odevzdává puk a Flames se pokusí postavit přesilovkový vzorec.
11:11'
Do šance se tlačícího Järnkroka zastavil jen za cenu faulu Quinton Byfield. Sudí jeho počínání před brankou klasifikovali jako držení.
10:51'
Okamžitě po buly vypálil od modré linie Gudbranson, ale Petersen si našel prostor pro zákrok betonem.
10:46'
Konečně přišla slušná příležitost. Mikael Backlund pálil na beton Petersena, který musel logicky vyrážet do strany. Bezprostřední dorážka Blakea Colemana už skončila v lapačce hostujícího brankáře, který tak zahájí komerční přestávku.
10:25'
Další zakončení nepřidá ani Calle Järnkrok, který bekhendem nezamířil přesně.
09:46'
Zápas zatím nepřináší příliš zajímavé podívané. V polovině úvodní třetiny se střelecký účet obou týmů rozrostl na pouhých pět ran, což skutečně není mnoho.
09:14'
Nikita Zadorov zpomalil, což ho stálo šanci na úspěšnou kličku. Přesto obrovitý zadák zvládl vypálit příklepem a Petersen se musel mít na pozoru.
08:27'
Domácí jsou v plném počtu. Ještě na konci přesilové hry mohl zahrozit Gabriel Vilardi, příhodně odražený puk každopádně neuklidil do sítě.
08:16'
Nahození snesl Jordan Spence, ale i tentokrát se brankář Calgary obejde bez zákroku.
07:38'
Šikovně to zkoušel Moore. Otočkou se chtěl uvolnit před brankovištěm, ovšem Jacob Markström jeho záměr dobře četl a zapracoval širokou brankářskou holí.
07:07'
Čas běží a Kempe zatím nevydoloval zaseknutý puk. Andersson zvládl i zbytek práce a vyhazuje.
06:42'
U modré čáry vytrčil svou hůl Andrew Mangiapane a zvládl vyhnat Kings do středního pásma. Důležitý moment pro oslabení Flames.
06:27'
Trest za příliš mnoho hráčů na ledě musí na straně Flames odsedět Matthew Tkachuk. Domácí dostřídávali do útočného pásma a nezvládli to. Kings se tedy mohou poprvé dostat do zápasu, doposud měli jedinou střelu na branku.
06:19'
Od přední tyče už pomalu odklouzal Cal Petersen a Dillon Dubé toho málem využil. Jenže do cesty se mu postavil vytrčený beton brankáře, který včas zareagoval na svou chybičku v postavení.
05:52'
Přenesení křížem se nepovedlo Lindholmovi a Flames znovu ztrácejí kontrolu nad kotoučem. Potřebovali by zlepšit kombinaci.
05:12'
Přihrávku po mantinelu vystihnul Tobias Björnfot, ale čtvrtá lajna Calgary splnila svůj úkol, když se po celé střídání udržela na puku a mladý zadák musel pod tlakem odevzdat.
04:56'
Před branku se ještě zvládl nacpat Andrew Mangiapane. Domácí jsou dle očekávání aktivnějším týmem, vyloženou příležitost si přesto zatím nevypracovali.
04:32'
Jako klíště se Anže Kopitar držel Mangiapaneho. Ten přesto nachystal možnost pro Toffoliho, který trefuje připravený blok.
04:12'
Kličku kolem Olliho Määttäy nezvládl provést Tyler Toffoli. Hosté okamžitě zahrávají na zakázané uvolnění.
03:45'
Výborně udržel modrou čáru Oliver Kylington, jenže pak zcela zbytečně poslal kotouč do bloku a zbavil Flames pásma.
03:26'
Z levé strany znovu vystřelil Alexander Edler, který při zranění Doughtyho dostane slušnou porci minut. Jacob Markström měl výtečný výhled a využil toho.
02:42'
U mantinelu se opřel do soupeře Lucic, jenže Los Angeles našlo cestu z problémů. V útočném pásmu nicméně marně nahání kotouč Anže Kopitar.
02:12'
Ani teď Gudbranson přesně nepřihrál, dlouho ho to však mrzet nemusí. Rasmus Kupari téměř zastavil před modrou čarou, čímž vystavil spoluhráče do ofsajdu.
01:49'
Signalizovaný, a nakonec i odpískaný ofsajd domácí strany. Vhazovat se bude ve středním pásmu.
00:49'
Na nabídku Kylingtona dosáhl Andrew Mangiapane a Petersen se musel otáčet. Na druhé straně přišel rychlý protiútok Kings, který ovšem neskončí přesným zakončením. Edler mířil vysoko.
00:21'
Puk se odrazil od ochranné sítě, ale rozhodčí to neregistrovali, takže u mantinelu pokračuje Viktor Arvidsson. Předtím zasáhl vyrážečkou Jacob Markström, a sice proti střele od modré čáry.
00:16'
První přihrávka vpřed se nepovedla Eriku Gudbransonovi. Matthew Tkachuk se nestihl otočit, aby puk alespoň protečoval, proto se píská zakázané uvolnění Flames.
00:01'
Ve Scotiabank Saddledome doznívají tóny kanadské hymny. V několika příštích okamžicích začne samotný zápas.

Calgary Flames: Markström (Vladař) – Hanifin, R. Andersson, Kylington, Ch. Tanev, Zadorov, Gudbranson – J. Gaudreau, E. Lindholm, M. Tkachuk (A) – Mangiapane, Backlund (A), Toffoli – D. Dubé, Järnkrok, Coleman – Lucic, Monahan (A), T. Lewis.
Trenér: Darryl Sutter

Los Angeles Kings: C. Petersen (Quick) – O. Määttä, Spence, Björnfot, Durzi, Edler, Stecher – Iafallo (A), Kopitar (C), A. Kempe – T. Moore, Danault, Arvidsson – Vilardi, Byfield, Kupari – Grundström, L. Andersson, Kaliyev.
Trenér: Todd McLellan

Rozhodčí: MacDougall, Joannette – Fournier, Johnson.
LOS ANGELES KINGS
6. místo (Západ), 69 zápasů, 82 bodů, skóre: 199:198

Hosté jako vůbec první ze Západní konference překonají hranici 70 odehraných duelů, což na ně vytváří nemilý tlak. Devátý Dallas má k dispozici čtyři zápasy k dobru a bude se tlačit na postupová místa. Na Kings momentálně Stars ztrácejí pět bodů. Přesto má parta kouče McLellana všechny trumfy ve svých rukou. Je ale třeba zarazit bilanci čtyř porážek z posledních šesti duelů.
CALGARY FLAMES
2. místo (Západ), 66 zápasů, 88 bodů, skóre: 232:162

Flames jsou jasně nejlépe bránícím celkem celé konference. Před uzávěrkou přestupů ještě posilovali ofenzivu, nejvýrazněji prostřednictvím Tylera Toffoliho. Jeho přítomnost v sestavě se vyplatila i v předchozím klání proti Coloradu, které ovšem Calgary přece jen nezvládlo a s oslabeným soupeřem padlo v poměru 1:2. Flames nastoupí popáté v řadě před vlastním publikem. Před čtyřmi dny mu nadělilo sladkou výhru 9:5 nad Edmontonem.
Dobré ráno u zápasu kanadsko-americké NHL. Apríl bude patřit mimo jiné duelu mezi Calgary Flames a Los Angeles Kings. Domácí hájí druhou pozici Západní konference, Kings se vynasnaží prostřednictvím 70. zápasu v základní části přiblížit postupu do play off.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 03:00.