NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Chicago : Columbus - 18. února 2022   02:30

Chicago
Chicago
10:24' Kurashev (D. Kubalík, Dach) • 14:21' R. Carpenter (Brett Connolly, Kurashev) • 38:02' Entwistle (de Haan, R. Carpenter) • 48:58' DeBrincat (P. Kane, S. Jones)
4:7
(2:3, 1:1, 1:3)
Columbus
Columbus
06:58' Jenner  (J. Voráček, Werenski) • 07:11' Činachov  (Nyquist, Sillinger) • 16:55' Domi  (Činachov) • 20:17' Laine   • 47:58' Laine  (Jenner) • 51:57' O. Bjorkstrand  (Domi, Werenski) • 59:55' Laine  (Nyquist, Gavrikov)
Chicago
Lee, McCauley – MacPherson, Gibbons.
United Center, Chicago
19290 diváků
Columbus

To bylo z mé strany vše. Děkuji vám za pozornost a přeji příjemný zbytek dne. Od klávesnice se s vámi loučí Igor Mainka.
Columbus se vítězstvím a ziskem dvou bodů udržel tříbodovou ztrátu na devátý Detroit. Chicago je stále třetím nejhorším celkem západní konference.

Další zápas sehrají hráči Chicaga v sobotu od 2:30 ráno proti Dallasu. Na Columbus čeká delší pauze. Divákům se představí až v noci z neděle na pondělí o půl noci českého času. Soupeřem kabátů bude Buffalo.

Vhazování: 23 – 31
Ve třetí třetině jsme viděli hon za vyrovnáním. Blackhawks se snažili, ale na druhé straně byl Laine, který ve 48. minutě vrátil Columbusu dvoubrankový rozdíl. O minutu později ještě DeBrincat snížil na 4:5, ale poté si dorazil vlastní střelu Bjorkstrand. V samém závěru pak Blue Jackets přežili vlastní oslabení a pět sekund před koncem dokončil hattrick střelou do prázdné branky Laine.

Hosté dnes zaslouženě zvítězili, byli o něco aktivnějším týmem, což dokazuje i pohled do statistik. Columbus vyslal na branku 37 pokusů, domácí jen 32.
59:55'
Columbus právě vstřelil branku!
PATRIK LAINE dovršil hattrick, svůj devátý v kariéře. Střelou zpoza modré trefil prázdnou domácí branku a uzavřel výsledek zápasu na 4:7! Asistence: Gustav Nyquist, Vladislav Gavrikov.
59:27'
DeBrincat pálil z levého kruhu, jenže ani on nedostal puk do branky.
59:05'
Kaneovu střelu od pravého mantinelu vyrazil Merzlikins vedle branky. Domácí jsou stále v útočném pásmu.
57:56'
Gavrikov zkoušel vystřelit přes celé hřiště, ale i on minul prázdnou branku.
57:44'
Domácí se snažili dostat příliš blízko brance, soupeř Kaneovi sebral puk a zkusil trefit branku, neuspěl.
57:21'
Na trestnou lavici zamířil Jegor Činachov, který si odsedí dvouminutový trest za podrážení. Domácí budou pokračovat se šesti hráči v poli a Soderblomem na střídačce.
57:21'
Střelu Kanea z levého kruhu brankář Merzlikins vyrazil.
57:02'
Bude se vylučovat, navíc domácí hrají bez gólmana.
56:34'
Po buly střílel Kane, DeBrincat se snažil puk tečovat, ale brankář Merzlikins černou gumu vyrazil mimo tři tyče.
56:11'
Bjorkstrand obral soupeře o puk v útočném pásmu, bekhendovou přihrávkou vybídl ke střele Gavrikova, ale ten nedokázal puk dostatečně zvednout, aby překonal brankáře Soderbloma.
55:27'
Oba týmy už jen nahazují kotouče do útočného pásma, kde je získávají obránci. Není to příliš pohledná pasáž.
53:54'
Soderblom raději přikryl puk před dojíždějícím soupeřem po Sillingerově nahození. Následuje komerční přestávka.
53:06'
Kane zkoušel překvapit Merzlikinse střelou z velkého úhlu, Merzlikins se nenechal překonat.
51:57'
OLIVER BJORKSTRAND si dojel vlastní střelu z osy hřiště a bekhendovou dorážkou k levé tyči vrátil svému týmu dvoubrankové vedení! Asistence: Max Domi, Zach Werenski – 4:6.
51:11'
Carpenter se zkoušel prosadit po výjezdu zpoza branky bekhendovou otočkou, ale Merzlikins jeho střelu nad ledem vyrazil.
50:31'
Střelu Jonese z pravé strany vyrazil Merzlikins, domácí cítí šanci na vyrovnání a proto jsou mnohem aktivnější než soupeř.
48:58'
Chicago právě vstřelilo branku!
Chicago nečekalo na odpověď dlouho! Kane našel zpětnou přihrávkou před brankou ALEXE DEBRINCATA, jeho první střelu ještě Merzlikins vyrazil, ale na dorážku už neměl nárok! Asistence: Patrick Kane, Seth Jones – 4:5.
47:58'
Hosté znovu vedou o dva góly. Jenner vyhrál buly, přisunul puk PATRIKU LAINEMU, který udělal dva kroky do středu a prudkou střelou pokořil brankáře Soderbloma! Asistence: Boone Jenner – 3:5.
47:34'
Carpenter si nabruslil po pravém křídle do útočného pásma a následnou střelou donutil k zásahu Merzlikinse. Brankář Columbusu měl problém udržet puk v lapačce, nakonec jej zkrotil.
46:23'
Soderblom po jednom z brejků musel zasáhnout, střelou z levého kruhu se prezentoval Činachov, ale gólman jestřábů svůj celek podržel.
45:50'
Columbus dobře brání modrou čáru a vydává se do rychlých brejků.
44:10'
Činachov byl sám v pravém kruhu, bekhendovou střelou zkoušel vyzrát na Soderbloma, avšak domácí gólman zasahovat nemusel, ruský hráč netrefil branku.
43:38'
Seth Jones má dnes smůlu. Tyč zazvonila po jeho střele od modré čáry.
42:38'
Nahození DeBrincata ze středního pásma nemělo šanci na úspěch, žádný z jeho spoluhráčů se nevydal napadat.
41:15'
Kuraly střílel z nějakých patnácti metrů z osy hřiště, jeho rána zápěstím prolétla kolem levé tyče domácí branky.
40:29'
Voráček zkoušel najít zpoza branky u pravé tyče Laineho, ale jeho přihrávku zachytil bránící hráč.
40:07'
Hned po sedmi sekundách přikryl brankář Soderblom nahození od levého mantinelu.
40:01'
Druhá třetina už pět gólů jako první dějství nenabídla. Hned v úvodu videorozhodčí potvrdil Lainemu šťastný gól a Columbus vedl o dva góly. Snížit mohl Seth Jones, jenže jeho střela orazítkovala pouze obě tyče. Prosadil se až v závěru druhé třetiny Entwistle, a tak po vyrovnané druhé třetině vede Columbus rozdílem jednoho gólu.
40:00'
38:55'
Brankář Merzlikins musel zasáhnout proti střele Caleba Jonese od modré čáry.
38:02'
Blackhawks se dostávají na dostřel. Carpenter poslal puk kolem modré čáry na de Haana, jeho střelu z první tečoval Kurashev, puk následně našel hůl volného MACKENZIEHO ENTWISTHLEHO, který usměrnil puk do odkryté branky! Asistence: Calvin de Haan, Ryan Carpenter – 3:4.
37:19'
Po buly se ke střele z levého kruhu dostal Bjorkstrand, ale jeho rána mířící do bližšího rohu se odrazila od Soderblomového ramena.
37:05'
Voráček srazil bruslí do středního pásma střelu Murphyho od modré čáry.
35:42'
Strome přihrál na levou stranu Hagelovi, jeho nahození prolétlo kolem soupeřovy branky. Následně se Hagel musel rychle vracet, aby soupeř nepřečíslil domácí obranu.
34:26'
Činachov vystřelil od modré čáry, ale puk jen prolétl kolem Soderbloma a narazil do zadního mantinelu.
33:32'
Hráči Chicaga se radovali z gólu, ale rozhodčí rozpažili. Kane od levého mantinelu našel na zadní tyči Setha Jonese, ale ten střelou z první orazítkoval obě tyče Merzlikinsovy branky, puk ale do branky nezamířil. Po kontrole u videa rozhodčí rozpažili.
33:17'
Po přihrávce Voráčka střílel od modré čáry Gavrikov, ale puk neprošel přes bránícího hráče do branky.
32:10'
Dvě velké šance Činachova, jeho střelu po přihrávce Nyquista od pravého mantinelu vyrazil brankář Soderblom.
30:20'
Lafferty na chvíli vyvezl puk k mantinelu poblíž Merzlikinsovy branky a tam se snažil nasbírat cenné vteřiny z oslabení. To se mu i povedlo.
30:05'
Dlouho hra při plném počtu hráčů nevydržela. Po faulu u mantinelu je vyloučen za držení domácí Slavin.
29:17'
Domácí zavřeli soupeře ve vlastní třetině, jenže Kane z druhé vlny pálil do brankáře Merzlikinse a Hagel z mezikruží netrefil branku.
28:09'
Chicago první půl minutu přesilovky strávilo průnikem do útočného pásma. Po založení zámku se ke střele z pravého kruhu odhodlal Kane, ale jeho pokus byl sražen do ochranné sítě.
27:11'
Zkrácená přesilovka domácích skončila, ale další za malou chvíli začne dvouminutová, protože Bayreuther zasáhl holí do obličeje DeBrincata a v nabídnuté výhodě z pravé strany neprostřelil Merzlikinse de Haan.
26:05'
Columbus měl na začátku přesilovky puk na svých hokejkách a tak v klidu vyhodil.
24:47'
Bude se hrát ve čtyřech. Za hákování byl na dvě minuty vyloučen Zach Werenski.
24:47'
Chicago se v oslabení dostalo do šance, Dlouhý pas za obranu dostal Carpenter, ale ani on, ani dorážející Lafferty neprostřelili Merzlikinse. Domácí hráč byl faulován.
23:38'
Chicago jde do čtyř, za hákování byl vyloučen Dylan Strome, pro kterého je to druhý trest v tomto utkání.
21:09'
Nahození Setha Jonese od pravého mantinelu Merzlikins dobře viděl a puk schoval do výstroje.
20:17'
Videorozhodčí našel záběr, kde jde vidět puk celým objemem za brankovou čárou a rozhodčím doporučil změnit rozhodnutí na gól! Střelcem branky je PATRIK LAINE – 2:4!
20:17'
Laine nahodil puk od mantinelu na branku, puk prošel přes brankáře Soderbloma za brankovou čáru, otázkou je, zda-li to bylo celým objemem. Rozhodčí se nyní radí s kolegou u videa.
20:01'
Viděli jsme zajímavou první třetinu s 27 střelami na branku (11:16) a pěti góly. Columbus dvakrát udeřil v rozmezí 13 sekund na přelomu 7. a 8. minuty. Domácím se povedlo dvoubrankové manko dorovnat, jenže po první dvacetiminutovce vedou hosté 3:2, když rozhodující trefu první části zaznamenal přesnou střelou k tyči Domi. Troufám si tvrdit, že nás v další části čeká zajímavá podívaná.
20:00'
19:18'
Kubalík zkoušel střílet po přihrávce Laffertyho z levé strany, ale jeden z obránců mu kontaktoval hůl a českému útočníkovi sjel puk od hokejky.
18:00'
Střelu Bjorkstranda od levého mantinelu srazil jeden z bránících hráčů do ochranné sítě.
16:55'
Modré kabáty znovu vedou! Činachov přihrávkou o pravý mantinel vysunul do úniku MAXE DOMIHO, ten si najel z pravé strany k domácí brance a střelou k levé tyči vrátil vedení na stranu Columbusu! Asistence: Jegor Činachov – 2:3.
15:49'
Domácí jsou při chuti a kombinují v útočném pásmu. Střílená přihrávka Caleba Jonese před branku nenašla Debrincata.
14:21'
V Chicagu je vyrovnáno! Kurashev dostal od mantinelu ve středním pásmu puk na Connollyho, ten vykouzlil krásný pas na zcela volného RYANA CARPENTERA, který se zjevil sám před gólmanem Merzlikinsem a střelou zápěstím vyrovnal účet zápasu na 2:2! Asistence: Brett Connolly, Phillipp Kurashev.
14:04'
Bekhendovou střelu de Haana z pravé strany odrazila obrana Columbusu vedle branky.
13:12'
Laine se protáhl kolem hráčů Chicaga jako slalomový závodník, ale před brankou mu ujel puk k zadnímu mantinelu.
12:16'
Další krásnou přihrávku vykouzlil Kubalík, jeho pas před branku usměrnil Lafferty pouze do Merzlikinsových betonů. Dobrá šance domácího celku.
10:24'
Krásná akce Chicaga! Dach našel křižným pasem na pravé straně Kubalíka, ten místo střely z první zvolil pas před branku na PHILIPPA KURASHEVA, který už si s pukem věděl rady a usměrnil jej za záda brankáře Merzlikinse! Asistence: Dominik Kubalík, Kirby Dach – 1:2.
09:32'
Kane našel zpětnou přihrávkou pouze soupeře, hosté vyvážejí kotouč do útočného pásma.
08:50'
Přesilovku si nyní zahraje Chicago. Na dvě minuty za držení byl vyloučen Andrew Peeke.
08:48'
Střelu Setha Jonese od modré čáry vyrazil brankář Merzlikins vedle sebe.
07:11'
Tak to bylo bleskové! Sillinger vybojoval puk u mantinelu, přihrál Nyquistovi, ten si popojel do středu, přihrávkou do levé strany vybídl ke střele JEGORA ČINACHOVA, který prudkou střelou k bližší tyči zvýšil náskok Columbusu! Asistence: Gustav Nyquist, Cole Sillinger – 0:2.
06:58'
Hosté využili přesilovou hru. Do přihrávky od modré čáry se na pravé straně opřel Voráček, brankář Soderblom jeho střelu vyrazil pouze nad sebe, kde se nejlépe zorientoval BOONE JENNER a vrátil puk do branky – 0:1!
06:34'
Voráček vystřelil z druhé vlny po ledě na teč, ale brankář Soderblom puk vyrazil, stejně tak si poradil i se střelou Laineho z levé strany.
06:12'
Hosté si zahrají první přesilovou hru. Na dvě minuty za hákování byl vyloučen Dylan Strome.
06:02'
Nahození od levého mantinelu vyrazil brankář Soderblom pouze před sebe, naštěstí pro něj dva bojující hráči za ním vyhodili branku ze svého postavení.
05:09'
Merzlikins natáhl svou ruku, aby vyrazil střelu Setha Jonese od modré čáry.
04:37'
Dach se pokusil o střelu z mezikruží, ale přihrávku napálil z první pouze do bruslí bránícího hráče.
03:56'
Domácí hráči na chvíli uzamkli soupeře v útočném pásmu, poslali si několik přihrávek po mantinelu a následně přišli o puk. Brankáře Mezlikinse vůbec neohrozili.
02:16'
Činachov se zjevil v dobré pozici na pravé straně, ale jeho pokus brankář Soderblom zneškodnil.
00:44'
Střela Laineho mírně z levé strany mířila mimo branku.
00:34'
Gavrikov střílel z levého kruhu, ale brankář Soderblom puk vyrazil vedle branky.
00:01'

Chicago Blackhawks: Söderblom (M.-A. Fleury) – S. Jones, de Haan, C. Murphy, C. Jones, E. Gustafsson, McCabe – P. Kane, D. Strome, Hagel – Entwistle, Dach, DeBrincat – Lafferty, Jo. Slavin, D. Kubalík – Brett Connolly, R. Carpenter, Kurashev.
Trenér: King.

Columbus Blue Jackets: Merzlikins (Korpisalo) – Peeke, Werenski, A. Boqvist, Gavrikov, Kukan, Bayreuther – J. Voráček, Jenner, Laine – O. Bjorkstrand, Sillinger, Nyquist – Činachov, Kuraly, Domi – Fix-Wolansky, Roslovic, B. Gaunce.
Trenér: Larsen.

Rozhodčí: Lee, McCauley – MacPherson, Gibbons.
Krásné páteční ráno u sledování online přenosu z NHL. Čeká nás souboj dvou celků, které jsou aktuálně mimo postupové pozice do play-off. Čtrnáctý tým západní konference hostí desátý celek východní. Oba týmy mají jedno společné: Od pozic zaručujících postup do play-off je dělí dvouciferný počet bodů.

Chicago se možná zvedá, z posledních tří zápasů vyhrálo dva, když zvítězilo v Kanadě na ledě Edmontonu a Winnipegu. Mezi tím ještě stihlo prohrát na ledě St. Louis 5:1.

To Columbus po sérii tří vítězných zápasů prohrál na ledě Calgary vysoko 6:2. Uvidíme, jak je tato prohra poznamenala a co ukážou na ledě Chicaga.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:30.