NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Columbus : Minnesota - 12. března 2022   01:08

Columbus
Columbus
13:31' Činachov (Bean, Domi) • 59:28' Werenski (O. Bjorkstrand, Nyquist) • 65:00' Činachov
3:2
(1:1, 0:1, 1:0 - 0:0)

1:0 (SN)

Minnesota
Minnesota
19:34' Kaprizov  (Zuccarello, K. Fiala) • 33:33' Zuccarello  (Spurgeon, Hartman)
Columbus
Rehman, Lambert – Alphonso, Baker
Nationwide Arena, Columbus
16 399 diváků
Minnesota

To je ode mě vše. Děkuji za pozornost a u dalších přenosů se budu těšit zase někdy na počtenou.

Utkání přihlíželo 16 399 diváků.
Drama mezi Columbusem a Minnesotou musely rozhodnout až samostatné nájezdy. První tři exekutoři neproměnili, až ten čtvrtý, Jegor Činachov, vystřelil forhendem mezi betony Kähkönena a mohl se začít radovat. Následně musel proměnit nájezd Kaprizov, ale stejně úspěšně jako krajan v dresu soupeře si nevedl, ukončil tedy střetnutí v neprospěch Wild.

Svěřenci kouče Larsena přerušili sérii čtyř porážek v řadě a z devátého místa Východní konference se přiblížili osmému Washingtonu na rozdíl jedenácti bodů. Minnesota zůstává v Západní konferenci třetí, manko na St. Louis stáhla na jediný bod.
65:00'
V samostatných nájezdech zvítězil tým Columbus Blue Jackets.
Autorem vítězné branky je JEGOR ČINACHOV.
Je konec! Kirill Kaprizov musel dát, což mu možná do jisté míry svazovalo ruce. Bekhendové zakončení domácího gólmana nepřekvapilo, s velkým přehledem zasáhl levým betonem.
Columbus je blízko! Gólový účet samostatných nájezdů otevírá Jegor Činachov, jenž volil zakončení mezi betony, Kähkönen je k sobě srazil příliš pozdě!
Kevin Fiala nepřiblížil Minnesotu k vítězství. Mířil bez blafáku forhendem do levého rohu, Merzlikins kotouč koncem lapačky vytěsnil nad horní tyč.
Podobně jako Zuccarello provedl nájezd Gustav Nyquist. Ten mířil pro změnu k levé tyčce, také Kähkönen vykopl svůj beton včas.
Jako první jel Mats Zuccarello. Norský forvard zvolil pomalejší provedení nájezdu, čímž Merzlikinse nerozhodil a trefil jej do pravého betonu.
Samostatné nájezdy začínají.
65:00'
Prodloužení skončilo.
64:51'
Fantastický Elvis Merzlikins! V jednu chvíli ležel na zádech, ale dokázal se vrátit na nohy a po nahrávce Foligna na Fialu se skvěle přesunul k pravé tyči, puk za brankovou čáru nepustil pravým betonem!
64:22'
Švédský forvard Joel Eriksson Ek mohl nahrávat, avšak na Gavina Bayreuthera si věřil. Zkusil proniknut po levém mantinelu, domácí zadák ovšem vložil před soupeře tělo a hrací předmět uzmul pro sebe.
63:45'
Volnějšího středu kluziště chtěl využít Gustav Nyquist. Protáhl se až před gólmana, toho z bezprostřední blízkosti trefil do výstroje.
63:23'
Znovu Činachov. Tentokráte zpomalil u pravého mantinelu a střílenou nahrávkou hledal hokejku Olivera Bjorkstranda, ten ji přiložil k ledu příliš pozdě.
62:44'
Právě Kaprizov kotouč ztratil a do brejku vystartoval Jegor Činachov. Forhendovou kličku protáhl až příliš, na zakončení úhlu si netroufl.
62:29'
Minnesota úřaduje v útočném pásmu. Mats Zuccarello bekhendem hledal před bránou Foligna, tomu puk propadl pod hokejkou. Kotouč vzápětí dojel Kaprizov.
61:52'
A další zákrok pro lotyšského gólmana. Tentokráte si pohlídal mezeru mezi betony, ve výstroji udržel nebezpečný pokus Zuccarella.
61:23'
Rozhodnout chtěl Ryan Hartman. Kousek za levým kruhem vyslal tvrdou ránu zápěstím, Merzlikins kus černé gumy vytěsnil nad břevno.
60:47'
Na druhou stranu vystartoval Jordan Greenway. Ještě hledal z druhé vlny najíždějícího Erikssona Eka, ten vypálil z první nepřesně.
60:20'
Zach Werenski samozřejmě umí i bránit. Skvěle vystál Kirilla Kaprizova, jehož ránu dokázal zblokovat levým kolenem.
60:01'
Šedesát minut nerozhodlo, střetnutí mezi Columbusem a Minnesotou míří do prodloužení! Hokejisté Wild dlouho drželi těsný jednobrankový náskok, ale až do sirény jej nepohlídala, dvaatřicet vteřin před koncem třetí třetiny srovnal Zach Werenski střelou od modré čáry. Psychická výhoda je na straně Modrokabátníku, ti ji určitě budou chtít přetavit v prodloužení ve vítěznou trefu.
Střely na bránu po 3. třetině: 27 – 33.
60:00'
59:28'
Columbus právě vstřelil branku!
Powerplay přinesla kýžené ovoce, domácí srovnávají stav půl minutu před koncem základní hrací doby! Od modré čáry vystřelil ZACH WERENSKI a Kähkönen přes hokejisty před sebou nic neviděl. Ani si nebyl vědom, že mu puk skončil v pravé šibenici, po jeho odrazu z brány zpátky do hry chtěl pokračovat, jako by se nic nestalo. Asistence: Oliver Bjorkstrand a Gustav Nyquist.
59:18'
Tak všechno je jinak, Jakub Voráček je zpátky na střídačce! To je skoro až zázrak, protože kontakt s Folignem nevypadal vůbec hezky.
59:11'
Jakub Voráček s velkou pravděpodobností dohrál předčasně. Nabral velkou rychlost, načež došlo k tvrdému střetu koleno na koleno s Folignem, přičemž český útočník, na rozdíl od protihráče, měl nohu nezapřenou. Na vážnější zranění to naštěstí nevypadá, Voráček sám odkulhal do útrob stadiónu.
58:45'
Domácí v útočném pásmu, Elvis Merzlikins odjel na střídačku! Ze zajímavé pozice pálil Patrik Laine, zakončení z pravého kruhu vyrazil Kähkönen lapačkou.
58:22'
Za sebe si pouštěl puk Jegor Činachov. Neměl úplně dobrý přehled o hře, protože za zády měl Matta Dumbu, ten hru vrátil do středního pásma.
57:49'
Andrew Peeke ukázkovým hitem poslal k ledu Kevina Fialu. Švýcarský útočník protestuje, zde však o vyloučení domácího zadáka nemohla být řeč.
57:15'
Týmy v plném počtu. Oliver Bjorkstrand nahodil na bránu, ale kýžené buly v útočné třetině nevybojoval, Kaapo Kähkönen vyklepal touš pro Merrilla.
56:47'
Pochvalu zaslouží Dmitrij Kulikov, jenž do posledního okamžiku vystál Maxe Domiho a v důležitý okamžik protihráči čistě vypíchl puk z pod hokejky.
56:11'
Na druhou stranu otočil hru Kirill Kaprizov. Mohl nahrávat Goligoskimu, ale jako kanonýr vzal zodpovědnost na sebe a forhendem přestřelil.
55:36'
Hraje se ve čtyřech na obou stranách. Více volného prostoru využil k průniku do útočného pásma Patrik Laine, z poměrně velkého úhlu vystřelil o levého betonu pozorného Kähkönena.
55:14'
Nervy pracují. Mimo dění hry se pošťuchovali Gustav Nyquist s Kevinem Fialou, až nakonec došlo k menší výměně názorů. Muži v pruhovaném se s hokejisty nemazali. Domácímu hráči udělili dvě minuty za krosček, hostujícímu za hrubost.
54:44'
Už to vypadalo, že Jordan Greenway forhendový blafák dotáhne do zdárného konce, když ho zezadu sestřelil k ledu Zach Werenski, takže nedošlo k zasunutí za gólmanův pravý beton. Hra pokračuje bez přerušení.
54:21'
Další příležitost měl Frédérick Gaudreau. K pravé tyčce soupeřovy svatyně obdržel zajímavou nahrávku od Erikssona Eka, beton Merzlikinse však nepřehodil.
53:50'
Vteřinky ubíhají ve prospěch Wild. Přiblížit hosty vítězství zkusil Kirill Kaprizov, z vrcholku levého kruhu však nemířil přesně.
53:03'
Velký problém pro Blue Jackets. Koncovka základní hrací doby se blíží a domácí budou hrát v oslabení, protože Zuccarella zahákoval Sean Kuraly.
52:44'
Daleko domácí hokejisté nedojeli. Cole Sillinger marně bojoval o získání útočné třetiny, u mantinelu jej ukázkovým hitem zastavil Joel Eriksson Ek.
52:31'
Spoluhráčům vypomohl s rozehrávkou Elvis Merzlikins. Vyrážečkou zastavil kotouč pro Zacha Werenskiho, ten pod tlakem přihrál do středního pásma Domimu.
51:59'
Na zteč se vydal Oliver Bjorkstrand. Do dvou protihráčů si nevěřil, takže jen nahodil za bránu soupeře, před Voráčkem odehrál puk do bezpečí Alex Goligoski.
51:24'
Od modré chtěl vypálit Matt Dumba. Rána mu vůbec nesedla, dokonce při ní zlomil hokejku. Rychle si srovnal myšlenky a pravou bruslí zvládl přikopnout puk ke spoluhráči Gaudreauovi.
50:43'
Minnesota hraje v útočném pásmu, to jí pochopitelně vyhovuje. Za bránou soupeře pošetřil cenné vteřinky Mats Zuccarello, navíc ještě po mantinelu zvládl posunout touš na Kaprizova.
50:16'
Moc nechybělo, aby Andrew Peeke po návratu z trestné lavici ujížděl sám na gólmana. Nelehké zpracování Werenskiho nahrávky ovšem nezvládl.
49:56'
Po vzájemné potyčce dostali tresty gólman Elvis Merzlikins s Marcusem Folignem. Ke kuriózní bitce nedošlo, oba hráči tedy vyfasovali pouze dvě minuty za nesportovní chování.
49:27'
Další útok Blue Jackets v oslabení! Do příležitosti vyrazil Sean Kuraly, avšak koncovku mu nevyšla, kus černé gumy poslal nad břevno.
48:52'
Domácí nevyřešili přečíslení vůbec dobře. Gustav Nyquist moc dobře věděl o Maxi DOmimu, tomu ovšem žabička přeskočila přes čepel hole.
48:10'
Útočník Wild Jordan Greenway pokračoval v útočení, aby ve finále svého střídání vybojoval přesilovou hru. Andrew Peeke o něj při krosčeku rozlomil hokejku, takže veškeré jeho obhajoby byly naprosto zbytečné.
47:52'
Jordan Greenway narazil do mantinelu poté, co svedl souboj s Werenskim. Naštěstí se jednalo o kontrolovaný pád, během nějž si nepřivodil žádné zranění.
47:16'
Protiútok založil Oliver Bjorkstrand. Žabičkou oslovil za obranou Maxe Domiho, jemuž nevyšlo ideálně zpracování. Kanaďana dobruslil Alex Goligoski a jeho pouť s pukem na holi ukončil u levého mantinelu.
46:57'
Švýcarský forvard Kevin Fiala si prodloužil střídání a v jeho závěru jej pořádně překvapil nečekaný střet s rozhodčím, po němž skončil na ledě.
46:28'
Dobrá nabídka pro Fialu, jemuž v klíčovou chvíli zablokoval hokejku Kukan. Vzápětí se touš odrazil k Zuccarellovi, ten vypálil po ledě nepřesně.
45:43'
Z vrcholku pravého kruhu vystřelil Gustav Nyquist. Kaapo Kähkönen neviděl ideálně, ale nemusel smutnit, Jon Merrill za něj odvedl veškerou práci.
45:08'
Matt Dumba ještě zabojoval, avšak hrací předmět v útočné třetině už nestihl. Natočil se tak čelem k vlastní bráně, čímž tělem odmítl Kuralyho a přenesl hru na volného Boldyho.
44:51'
Přes obránce střílel Joel Eriksson Ek. Situaci před bránou dojížděl Marcus Foligno, leč zbytečně, Gavin Bayreuther touš srazil bruslí za bránu.
44:14'
Snadná práce pro Kaapa Kähkönena. Finský gólman si lapačkou sáhl pro střelu zápěstím Wrenskiho, kterou lehce zpomalil jeden ze spoluhráčů.
43:42'
Brandon Duhaime na okamžik možná usiloval o nahrávce Bjugstadovi, tuto možnost mu ovšem znemožnil dobře bránící Peeke. Následovalo tedy zakončení bekhendem, to nabralo přílišnou výšku.
43:17'
Tvrdá rána Vladislava Gavrikova se od zadního mantinelu odrazila nebezpečně před bránu Wild. Naštěstí pro Kähkönena přímo pod jeho betony, kde puk také zůstal.
42:52'
Nečekaně bekhendem střílel z levého kruhu Jakub Voráček. Zakončení postrádalo na razanci, úspěšně jej zblokoval do rohu kluziště Frédérick Gaudreau.
42:23'
Ještě před modrou čárou nahodil kotouč na bránu Patrik Laine. Cíl v podobě zisku buly v útočném pásmu splnil, Kaapo Kähkönen si na rozehrávku netroufl.
41:45'
Výměna puku mezi Jennerem a Nyquistem nevyšla. Úmysl protihráčů vystihl Brandon Duhaime, vysokým obloučkem poslal kus černé gumy do střední třetiny.
41:03'
Kirill Kaprizov si na druhý úspěch v utkání bude muset počkat. Po mantinelu dojel do pravého kruhu, odkud střílel na přední tyč, Elvis Merzlikins zasáhl lapačkou.
40:35'
Modrokabátníci začali aktivně. Jon Merrill sice úspěšně sebral kotouč Jacku Roslovicovi, ale pak pod tlakem Werenskiho vyhodil na zakázané uvolnění.
40:10'
Třetí třetina má za sebou první vteřiny. Domácí nechtějí zklamat fanoušky a určitě zabojují minimálně o vyrovnání. Výkon z druhé části však musí výrazně zlepšit.
40:01'
Další třetina začne přibližně v 2:57.
Druhá třetina přinesla jedinou branku, o kterou se postaralo favorizované hostující mužstvo. Ve 34. minutě dokonal obrat Mats Zuccarello, jenž šikovnou tečí nasměroval Spurgeonovu pobídku mezi Merzlikinsovo tělo a levou ruku. Těsný náskok Wild je zasloužený, neboť hosté v prostředním dějství dominovali a hokejisté Blue Jackets ještě mohou být rádi, že prohrávají jenom o jeden gól. Zůstávají tak ve hře o body, nicméně do třetí třetiny musí hry výrazně zlepšit.
Střely na bránu po 2. třetině: 17 – 22.
40:00'
39:47'
Jordan Greenway se u levého mantinelu otočil čelem k bráně soupeře a nahodil na Merzlikinse. Lotyšský gólman nezaváhal, levým betonem vykopl touš za branku na hokejku spoluhráče Beana.
39:10'
Columbus pokračoval v útočném pásmu. Od modré čáry si do pravého kruhu sjel Zach Werenski, rychlou střelu ze zápěstí odrazil Kähkönen vyrážečkou do ochranné sítě.
38:59'
Navrátilec z trestné lavice Eric Robinson podpořil Roslovice v přečíslení. druhý jmenovaný zkusil obtočení kolem brány, aby ve finále zasáhl jenom brusli Foligna.
38:17'
Matthew Boldy přenesl hru k levému mantinelu na Jordana Greenwaye, jenž pálil okamžitě po rychlém zpracování. Elvis Merzlikins včas vykopl pravý beton.
37:57'
Velké komplikace se zpracováním měl na modré čáře Matt Dumba. Musel hru přesunout do střední třetiny a pak s vypětím všech sil udržel na zádech forčekujícího Sillingera.
37:25'
V oslabení vyrazil na zteč Boone Jenner. V souboji jeden na jednoho proti Jaredu Spurgeonovi neuspěl, v souboji kapitánů vládl ten hostující.
36:51'
Komplikace pro Modrokabátníky, kteří jdou do čtyř. Vyloučeným útočníkem je Eric Robinson, v rohu obranného pásma podrazil Matse Zuccarella.
36:30'
Ránu Jonase Brodina od modré čáry lehce zpomalil Andrew Peeke. Elvisi Merzlikinsovi tím výrazně usnadnil situaci, lotyšský gólman sebral kus černé gumy do lapačky.
35:57'
Za brankou soupeře srdnatě bojoval o kotouč Jordan Greenway. Vytočení zpoza brány mu nevyšlo, stopku mu vystavil Jake Bean.
35:12'
Hodně slabou střelu vymyslel od pravého mantinelu Boone Jenner. Kaapo Kähkönen měl před sebou volný výhled, pomalu letící puk bezpečně skryl do lapačky.
34:30'
Oba týmy střídají. Jonas Brodin odvedl příkladnou práci v defenzivě, když do poslední chvíle vystál Kuralyho, aby mu nakonec puk odebral čistým způsobem.
33:33'
Minnesota právě vstřelila branku!
Obrat dokonán, hosté jsou o krok napřed! Spurgeon nezazmatkoval a vymyslel od modré dokonalou střílenou přihrávku na MATSE ZUCCARELLA. Norský útočník nastavil hokejku a po jeho teči Merzlikinsovi propadl kotouč mezi tělem a levou rukou. Asistence: Jared Spurgeon a Ryan Hartman.
33:13'
Sean Kuraly v obranné třtině nechal kus černé gumy za sebou, Kevin Fiala tét skutečnosti nevyužil. Švýcarský forvard vypálil švihem do výstroje domácího brankáře.
32:44'
Místo střely Jonas Brodin nahodil do levého kruhu na teč, kterou očekával od Kirilla Kaprizova, ruskému útočníkovi však výborně zablokoval hokejku Peeke.
32:00'
Zvláštní odraz kotouče od mantinelu zaskočil nejen Merzlikinse, ale i útočníka v dresu soupeře Marcuse Foligna. Místo rychlého zakončení mu puk projel pod hokejkou.
31:40'
Průnik Brandona Duhaimea neměl dlouhého trvání. Patrika Laineho sice ze hry vyřadil, ale za Finem stál Zach Werenski, ten už soka dál nepustil.
31:02'
Pohybem si řekl o nahrávku Jonas Brodin. Matthew Boldy si spoluhráče nevšiml a místo toho vjel mezi dva protihráče, mezi nimiž o touš přišel.
30:46'
Sean Kuraly najel do útočné třetiny a posunul po pravici na Olivera Bjorkstranda. Dánský útočník příliš dlouho zpracovával, nevyšla mu ani klička proti Goligoskimu.
30:10'
Utkání se přehouplo do své druhé poloviny, stále přetrvává vyrovnané skóre 1:1. Více ze hry má v posledních minutách Minnesota, zatím jí to však není nic platné.
29:38'
Na modrou vzápětí dostal nabito Jon Merrill. Do jeho rány zaklekl Andrew Peeke, od něj se následně kus černé gumy odrazil až do ochranné sítě.
29:17'
Za vlastní bránou operoval s kotoučem Mats Zucarello. Zkusil se vytočit u levé tyčky, beton domácího gólmana ovšem přehodit nedokázal.
28:39'
Se skóre nepohnul ani Jordan Greenway. Střílel ze zajímavé pozice v pravém kruhu, ale Elvis Merzlikins dobře viděl i na tento puk a znovu nezaváhal.
28:22'
Výbornou formu z posledních zápasů chtěl potvrdit Matthew Boldy. Vystřelil ze zápěstí přes Kurayho, Merzlikins schoval hrací předmět v lapačce.
27:50'
Dlouhou dobu se nepřerušovalo. Nahození Alexe Goligoskiho letěl kolem Merzlikinse, domácí mohli zůstat v klidu. Puk navíc vyjel po mantinelu mimo útočné pásmo Minnesoty.
27:19'
Ofenzivu mužstva podpořil Dmitrij Kulikov. Dostal kotouč do útočné třetiny, ale jen na pár chvil, čistým způsobem ho následně odzbrojil Boone Jenner.
26:47'
Hosté působí živějším dojmem, ale Modrokabátníci brání srdnatě. Andrew Peeke obral Erikssona Eka, i on vzápětí volil vysoký oblouček do střední třetiny.
26:15'
Pod tlakem si Dean Kukan poradil na jedničku. Vyhodil tak, aby nemohla být řeč o zakázaném uvolnění, akce Wild začíná u Jareda Spurgeona.
25:36'
V době, kdy už domácí hráči hráli v pěti, hledal Mats Zuccarello v levém kruhu Ryana Hartmana. Našel, adresát pasu vystřelil forhendem z první příliš vysoko.
25:14'
Ukázkový hit Gustav Nyquist předvedl proti Matthewovi Boldymu. Vzápětí nabral puk na čepel hole a odrazem o tvrzené sklo jej nasměroval mimo hrací plochu.
24:48'
Kevin Fiala v problémech, ale nakonec zvládl rozjet Kirilla Kaprizova. Ruský forvard si věřil na kličku po mantinelu proti Lainemu, při ní ovšem kotouč ztratil.
24:32'
Hostům tato početní převaha vůbec nevychází. Jordan Greenway chtěl rozjet Marcuse Foligna, ale přecenil jeho rychlostní schopnosti a výsledkem ja zakázané uvolnění.
23:57'
Avšak byli to domácí, kteří zahrozili při vlastním oslabení. Sean Kuraly nakoukl do útočné třetiny a střelou švihem prověřil Kähkönenovu pozornost.
23:19'
Přesilovka pro Minnesotu. Proti pravidlům hrál ve středním pásmu Emil Bemström, který vložil hokejku pod Duhaimea a podrazil ho.
22:55'
Velkou rychlost nabral pravou stranou Kirill Kaprizov. Rusův pohyb zachytil Gavin Bayreuther, puk mu čistým způsobem vysekl z pod hokejky.
22:20'
Právě Matt Dumba stál u zrodu akce Wild. Po levém mantinelu rozjel Kevina Fialu, toho čistý způsobem atakoval tělem Cole Sillinger.
21:59'
Utkání pokračuje v plném počtu na obou stranách. S koncem krátké přesilovky Blue Jackets pálil Laine jen do před sebou stojícího Dumby.
21:34'
Kevin Fiala ztratil kotouč a vypadalo to, že do úniku vystartuje Jack Roslovic. Jenže neměl dostatek sil, takže po přejetí červené čáry jen nahodil za bránu soupeře.
20:53'
V pravém kruhu si vytvořil prostor pro zakončení Andrew Peeke. Ani on ovšem nezaměstnal Kaapa Kähkönena, jeho ránu zblokoval Boldy.
20:10'
Druhá třetina začíná ve čtyřech na obou stranách. Domácí začali přečíslením dvou na jednoho, Vladislav Gavrikov trefil jenom brusle Spurgeona.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 2:04.
Úvodní dějství nabídlo po jednom gólu na každé straně. K radosti většiny fanoušků v aréně se vedení ujali domácí, když v přesilové hře otevřel gólový účet střetnutí Jegor Činachov, avšak početní převahu dokázali přetavit v branku i hosté, krátce před odchodem do šaten vypálil nad lapačku gólmana Merzlikinse ruský útočník Kirill Kaprizov. První třetina rozhodně nenudila, čtyřiadvacet střeleckých pokusů na bránu jsou toho jasným důkazem. Nezbývá nežli doufat, že zbylé dvě dvacetiminutovky budou stejně zajímavé, ne-li ještě atraktivnější.
Střely na bránu po 1. třetině: 14 – 10.
20:00'
19:34'
Takhle pálí nejproduktivnější hráč a nejlepší střelec týmu! KIRILL KAPRIZOV si v levém kruhu vypracoval prostor pro zakončení, táhlou ránou zápěstím poslal touš neomylně nad Merzlikinsovi lapačku. Také Minnesota si může odškrtnout proměněnou početní převahu. Asistence: Mats Zuccarello a Kevin Fiala.
19:18'
A Minnesota si dokonce zahraji premiérovou početní převahu. Menší dvouminutový trest vyfasoval Sean Kuraly, domácího forvarda muži v pruhovaném vyloučili za hrubost vůči Kaprizovovi.
18:35'
Skvělou práci odvedl Connor Dewar. Dojel volný kotouč za bránou soupeře a podržel cenné vteřiny, aby jej ve finále Zach Werenski u mantinelu přidržel. Síly na ledě se vyrovnávají.
18:28'
Úvod třetího oslabení zvládli hosté a jedničku. Jon Merrill tak dlouho obtěžoval Laineho, až jej donutil k chybné rozehrávce, přes všechny čáry vyhodil Goligoski.
17:56'
Další vyloučení na hostující straně, třetí v rozmezí několika málo minut. Jordan Greenway při presinku zvedl hokejku příliš vysoko, Zacha Werenskiho trefil do obličeje. Navíc se ve tváři domácího beka objevil krvavý šrám, takže se jedná o čtyřminutový trest.
17:41'
Do pravého kruhu dojel Joel Eriksson Ek, následně vypálil v plné rychlosti ze zápěstí na zadní tyč. Merzlikins mohl zůstat klidný, puk proletěl o kus vedle jeho pravé tyče.
17:12'
Navýšit vedení se nepodařilo ani Gustavu Nyquistovi. Opět úřadoval Kaapo Kähkönen, který protihráči zmenšil střelecký úhel a puk schoval ve výstroji.
16:59'
Na druhé stranu ujeli do přečíslení Eric Robinson se Seanem Kuralym. Došlo ke vzájemné výměně kotouče, načež první jmenovaný ztroskotal na pravém betonu Kähkönena.
16:21'
Joel Eriksson Ek hledal vysokým obloučkem za obranu Connora Dewara. Našel jej, ale německému útočníkovi nevyšlo ideálně zpracování. Vlastní vinou se dostal k levému mantinelu, křižnou ránu poslal mimo bránu.
15:55'
Druhé oslabení hosté přestáli bez úhony. S koncem Merrillova trestu nahazoval od pravého mantinelu před bránu Domi, Goligoski přetlačil Gavrikova.
15:27'
Jake Bean zkusil k asistenci přidat i vstřelený gól. Hostující brankář na jeho nahození od počátku viděl, kotouč bez problémů schoval v lapačce.
14:44'
Na ledě elitní přesilovková lajna Blue Jackets. Pěknou kombinaci zakončoval Patrik Laine v levém kruhu, Fin prostor u levé tyče krajana Kähkönena nenašel.
13:52'
Na Columbus čeká druhá početní převaha, uspěje i v tomto případě? Jon Merrill atakoval nedovoleným způsobem Jakuba Voráčka, zastavil jej pouze za cenu hákování.
13:31'
Přesilovka využita, Modrokabátníci se ujímají vedení! Bean posunul puk do levého kruhu na JEGORA ČINACHOVA, jenž natáhl ke střele zápěstím a trefil se neomylně na zadní tyč. Kähkönenovi výrazně ztížil situaci clonící spoluhráč Spurgeon. Asistence: Jake Bean a Max Domi.
13:00'
Český forvard Jakub Voráček opět ukázal obrovský přehled ve hře. S hlavou nahoře nahrál mezi kruhy Oliveru Bjorkstrandovi, jenž z otočky vystřelil nebezpečně pár čísel nad břevno.
12:39'
Tlak Blue Jackets pokračuje. Nahození Zacha Werenskiho od modré čáry lehce tečoval Gustav Nyquist, hrací předmět proskákal o kousek vedle pravé tyčky.
12:06'
Krátce po buly Jakub Voráček v pravém kruhu naznačil střelu, aby hru přenesl do levého na Laineho, jeho střela z první proletěla vedle bližší tyče.
11:55'
První přesilovou hru si zahraje domácí Columbus. Dmitrij Kulikov chtěl atakovat Gustava Nyquista bodyčekem, jenže soka dohrál příliš pozdě, rozhodčí jeho zákrok vyhodnotil jako podrážení.
11:23'
Nejprve to vypadalo, že Kirill Kaprizov zkusí štěstí individuálně, aby nakonec přenesl hru doleva na Kevina Fialu. Švýcar nabruslil do útočného pásma, krátce na to vypálil příklepem vysoko nad bránu.
10:51'
Marcus Foligno se nechal zavřít u mantinelu, aby nakonec i přišel o kus černé gumy. Věřil si na Jakea Beana, bránící hokejista ovšem s kličkou po levém mantinelu počítal.
10:10'
O další střelu se přihlásil švédský forvard Joel Eriksson Ek. Ani v tomto případě Elvis Merzlikins zasahovat nemusel, levou bruslí puk zblokoval Peeke.
09:48'
Brandon Duhaime se v levém kruhu obtočil kolem Bjorkstranda a vypálil z otočky. Merzlikins zasahovat nemusel, puk minul prostor u pravé tyče.
09:16'
Hostující gólman působí, na rozdíl od svého protějšku, velmi jistým dojmem. Skvěle zmenšil střelecký úhel Zachu Werenskimu, jehož ránu vykopl pravým betonem.
08:44'
Na druhé straně dostal nabito kousek za pravý kruh Patrik Laine. Vypálil bez přípravy těsně nad ledem, v souboji dvou Finů uspěl Kaapo Kähkönen.
08:07'
Není to poprvé, co Elvis Merzlikins chyboval v rozehrávce. Bekhendovou stranou vyrážečku posunul puk pouze k Ryanu Hartmanovi a Lotyš měl štěstí, že protihráč prázdnou bránu z velkého úhlu minul.
07:45'
Na hokejce sice sám proti dvěma Joel Eriksson Ek puk neudržel, ale ještě jej zvládl přistrčit do levého kruhu ke Greenwayovi, ten pálil v lehkém záklonu nepřesně.
07:15'
Před Kirillem Kaprizovem se otevřel volný prostor. Nejproduktivnější hráč Wild v sezóně dojel do pravého kruhu, odkud vypálil švihem na přední tyč, načež úřadovala Merzlikinsova lapačka.
06:50'
Rozhodčí odpískal zakázané uvolnění a vrátil hru před Kähkönena. Kevin Fiala zabojoval, leč tělo před Jakea Beana natlačit nezvládl.
06:27'
Hokejisté Blue Jackets v ofenzivě dlouho nepobyli. Boone Jenner si chtěl vyměnit kus černé gumy s Voráčkem, zpětný pas zastavil pozorný Goligoski.
05:39'
Za nahození Jegora Činachova do útočné třetiny startoval Sean Kuraly. Dobře zapracoval Jonas Brodin, který soka udržel za sebou a ještě rozehrál na Foligna.
05:01'
Elvis Merzlikins se přetočil o pravé tyčky k levé, ačkoli měl puk stále před sebou. Měl velké štěstí, že si kotouč vyrážečkou neposlal za vlastní záda.
04:40'
Hosté dlouho v útočné třetině nepobyli, právě Spurgeonovo nahození za bránu soupeře totiž sebral Zach Werenski. Následoval rychlý domácí brejk zakončení ránou Laineho do výstroje Kähkönena.
04:09'
Kirill Kaprizov si od pravého mantinelu vybruslil až do levého kruhu, ale nakonec nevypálil, a to z důvodu těsně clonícího Peekeho. Místo toho posunul k modré na Spurgeona.
03:53'
Povedené střídání Minnesoty završil Jon Merrill nahozením od modré čáry. Kotouč lehce tečoval Joel Eriksson Ek, Merzlikins si mezeru mezi betony pohlídal.
03:18'
Zpoza brány Nick Bjugstad vymyslel zajímavý pas před bránu na Jordana Greenwaye, jenž pálil z první forhendem. Merzlikins kotouč vyrazil lapačkou nad bránu.
02:43'
Zleva to nešlo, tak Jared Spurgeon vyhazoval po pravém mantinelu. Touto cestou již uspěl, drobnou tečí k tomu přispěl i člen čtvrtého útoku Brandon Duhaime.
02:09'
Po nahození Deana Kukana od pravého mantinelu si Kaapo Kähkönen nebyl jistý, kam kotouč vyrazil. Mohl poděkovat Goligoskimu, jenž jako první volný kotouč zaregistroval a odpálil jej do rohu kluziště.
01:36'
Na vrcholku levého kruhu si vytvořil prostor pro zakončení Boone Jenner. Kapitánovi rána nevyšla, pokus do středu udržel pozorný Kähkönen ve výstroji.
01:12'
Marcus Foligno lehce tečoval vyhození spoluhráče Dumby, takže Elvis Merzlikins musel hrát. Lotyš si poradil na jedničku, volnou levou stranou našel Peekeho.
00:42'
Nicméně jako první zahrozili domácí. Od modré čáry nahazoval Andrew Peeke a byl to Cole Sillinger, kdo touš tečoval těsně vedle pravé tyče.
00:10'
Zápas mezi Columbusem a Minnesotou odstartoval! Tyto dva celky se potkaly po dvou letech, přičemž v roli favorita nastupují hokejisté Wild.
00:01'

Columbus Blue Jackets: Merzlikins (Korpisalo) – Peeke, Werenski (A), Bean, Gavrikov, Kukan, Bayreuther – Laine, Jenner (C), Nyquist – O. Bjorkstrand (A), Roslovic, J. Voráček – Domi, Kuraly, E. Robinson – Bemström, Sillinger, Činachov.
Trenér: Brad Larsen

Minnesota Wild: Kähkönen (C. Talbot) – Dumba (A), J. Brodin, Spurgeon (C), Goligoski, D. Kulikov, Merrill – Zuccarello, Hartman, Kaprizov – Boldy, F. Gaudreau, K. Fiala – M. Foligno (A), J. Eriksson Ek, Greenway – Bjugstad, Dewar, Duhaime.
Trenér: Dean Evason

Rozhodčí: Rehman, Lambert – Alphonso, Baker.

Jakub Voráček (CBJ)
Minnesota Wild

Minnesota je na tom oproti dnešnímu soupeři výrazně lépe. V tabulce Západní konference okupuje pátou příčku se ziskem 71 bodů, ale rozhodně nemá nic jistého, protože na devátý Edmonton má k dobru pět bodů, zase však odehrála o dvě utkání méně. Svěřenci kouče Evasona vyhráli poslední dvě utkání, včera zdolali po divoké přestřelce Detroit 6:5 až po samostatných nájezdech, předtím porazili 5:2 New York Rangers. Týmové produktivitě vévodí čtyřiadvacetiletý Rus Kirill Kaprizov se 72 body.
Columbus Blue Jackets

Hokejisté Columbusu budou mít co dělat, pokud chtějí pomýšlet na postup do vyřazovací fáze. Ve Východní konferenci se nachází na prvním nepostupovém devátém místě, avšak na osmý Washington ztrácí propastných třináct bodů. Ani forma nehraje Modrokabátníkům do karet, momentálně disponují sérií čtyř porážek v řadě, naposledy padli v aréně New Yorku Islanders vysoko 0:6. Nejproduktivnějším hráčem týmu je kanadský útočník Boone Jenner se 44 body.
Všem fanynkám a fanouškům hokeje přeju krásnou pozdní noc. Vítám vás při sledování nejlepší ligy světa, u zápasu mezi Columbusem a Minnesotou.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.