NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Columbus : Winnipeg - 25. listopadu 2021   01:00

Columbus
Columbus
15:09' Hofmann (Domi) • 46:49' Werenski (J. Voráček, A. Boqvist) • 56:27' Peeke (Gavrikov, Texier)
3:0
(1:0, 0:0, 2:0)
Winnipeg
Winnipeg
Columbus
Merzlikins (Korpisalo) – Werenski (A), Bean, Gavrikov, Peeke, Bayreuther, A. Boqvist – Nyquist (A), Jenner (C), O. Bjorkstrand – Činachov, Sillinger, J. Voráček – Hofmann, Roslovic, Domi – E. Robinson, Kuraly, Texier.
StPierre, Joannette – Murray, Marquis
Nationwide Arena, Columbus
15733 diváků
Winnipeg
Hellebuyck (Comrie) – Morrissey (A), N. Schmidt, Dillon, Pionk, Stanley, DeMelo – Copp, Scheifele (A), Ehlers – Connor, Dubois, Wheeler (C) – Harkins, Lowry, J. Svečnikov – Toninato, Riley Nash, Vesalainen.

Zblokované střely: 16:5.
Další zápas kanadsko-americké NHL je minulostí. Tentokrát Columbus porazil Winnipeg jednoznačně 3:0. Už v první třetině poslal při přečíslení domácí do vedení Hofmann. Druhá část sice skončila bez branek, ale ve třetí dokázali Blue Jackets dva góly vstřelit. Nejprve se v přesilovce trefil Werenski a na závěr do prázdné branky zapsal svou první branku Peeke.

ode mě je to pro tuto chvíli vše a u dalšího onlajn přenosu na počtenou.
59:28'
Winnipeg to ještě zkouší, chce dát alespoň tu jednu branku, ale dnes mu absolutně není přáno.
59:00'
Začala poslední minuta třetí třetiny.
58:27'
58:00'
Columbus má v závěru navíc další možnost přesilové hry. S největší pravděpodobností to vypadá, že se Winnipeg nedostane ani k čestné brance.
56:27'
Vyloučení v týmu Winnipeg Jets (Josh Morrissey – 2 min., sekání).
56:27'
Columbus právě vstřelil branku!
A máme definitivně rozhodnuto. Do prázdné branky se trefuje, a na 3:0 zvyšuje, ANDREW PEEKE, který se trefuje letos vůbec poprvé. Asistence: Vladislav Gavrikov, Alexandre Texier.
56:10'
Hosté to zkouší v šesti!
54:32'
Nyní se konečně propracovali k zajímavější příležitosti, ale vypadá to, že Elvis Merzlikins to s čistým kontem myslí opravdu vážně.
54:00'
Poesledních šest minut a Jets jsou absolutně bez nápadu.
52:50'
Kotouč opět u Hellebuycka, který si pro něj sjel za branku. Následně špatně rozehrál a Columbus se tak v útočné třetině zdržel.
52:00'
Jets se čas povážlivě krátí. Do konce chybí posledních osm minut a nevypadá to, že by tým pod vedením Paula Marice něco změnil.
51:26'
Columbus v plném počtu.
50:08'
Hostujícímu týmu se ani další přesilová hra vůbec nedaří. Po většinu času je puk na hokejkách domácích hráčů.
49:26'
Vyloučení v týmu Columbus Blue Jackets (Max Domi – 2 min., hrubost).
49:12'
Ačkoliv se hraje v obranném pásmu Columbusu, domácí mohou být v klidu, Winnipeg se nedostal ani ke střele.
Dnešní utkání sleduje 15733 diváků.
48:24'
S Winnipegem už to dnes nevypadá vůbec dobře. Po celý zápas táhne za kratší konec a na šance se hodně nadře.
46:49'
Přece jenom domácí přesilovou hru využívají. V početní výhodě posunul na modré kotouč k pravému mantinelu Jakub Voráček. Tam se ho chopil ZACH WERENSKI, jenž zamířil přesně pod horní tyč. Asistence: Jakub Voráček, Adam Boqvist.
46:31'
Situace se hostům opět o něco komplikuje. Voráček teď několikrát přihrával z pravé strany na stře, ale jeho nabídka nebyla využita.
46:06'
Vyloučení v týmu Winnipeg Jets (Riley Nash – 2 min., krosček).
45:31'
Kanadský celek absolutně neví, co má dneska hrát. Dopředu si nevypracoval prakticky nic. Nyní dlouhá přihrávka končí až na zakázaném uvolnění.
44:40'
Jets už mají po přesilovce a hraje se opět pět na pět.
43:40'
V přesilovce Winnipegu je má více šancí Columbus. Jednu dobrou příležitost měl Sean Kuraly, ale s Hellebuyckem si v dobré pozici neporadil.
42:20'
Vyloučení v týmu Columbus Blue Jackets (Max Domi – 2+2 min, hrubost).
Vyloučení v týmu Winnipeg Jets (Jevgenij Svečnikov – 2 min., sekání).
42:20'
Domácí vítězí také v pěstním souboji. A to konkrétně Max Domi, který seřezal Svečnikova.
42:02'
Nyní naopak. Tlak před brankou se snaží vyrobit hosté, ale vypadá to, že Merzlikins je naprosto v klidu.
40:47'
Domácí v úvodu poslední dvacetiminutovky mohli navýšit na 2:0. Jenže Helleybuyck se proti Texeirovi vytáhl parádním zákrokem.

Hity: 6:15.
Je za námi 40 minut utkání mezi Columbusem a Winnipegem. Skóre se v prostřední části nezměnilo a Blue Jackets stále vedou 1:0. Domácí byli o něco aktivnějším celkem i ve druhých dvaceti minutách a drží tak náskok.
40:00'
39:53'
Vypadá to, že Jets dohrají třetinu s pukem na svých hokejkách.
38:50'
Mezi kruhy napřáhl 70 sekund před sirénou Jack Roslovic. Ale Hellebuyck vytáhl perfektní zákrok.
37:55'
Z ničeho nic se najednou ke střele dostal Dubois. Ten byl na pravé straně úplně sám a nikdo ho neatakoval. Nakonec zvolil střelu na protější vingl, ale minul.
36:48'
Ačkoliv by měl být spíše aktivnější Winnipeg, který stále ztrácí jednu branku, tak je tomu přesně naopak a lepším celkem jsou momentálně domácí.
35:24'
Sledujeme hodně rozhádanou část utkání. Většina akcí, ať z jedné, nebo z druhé strany, končí ve středním pásmu.
34:14'
Modrokabátníci výborně brání vlastní modrou čáru. Jets se dostávají ke střelám pouze z velké dálky a Merzlikins tak nemusí předvádět to nejlepší, co v něm je.
33:03'
Po další komerční pauze jsou opět aktivnější domácí a Winnipeg k ničemu nepouští. Uvidíme, jestli dokáže kanadský celek srovnat krok.
31:37'
31:20'
Už už to vypadá, že se Blue Jackets ubrání i nyní.
30:36'
Winnipeg má parádní příležitost k vyrovnání skóre. Ale zatím se mu nedaří obelstít domácí obranu. Columbus tak vyhazuje a sbírá další sekundy k dobru.
29:37'
Vyloučení v týmu Columbus Blue Jackets (Sean Kuraly – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hrací plochu).
29:26'
Po delší době byl ve hře jeden z gólmanů. Nahození ze strany si stáhl Merzlikins ze vzduchu. Bude se vhazovat po jeho pravici.
28:12'
K pěkné šanci se dostal Dylan DeMelo, který pálil z pravé strany. Merzlikins se musel rychle přesouvat, ale touš nakonec vytěsnil.
28:01'
Pokus o rozjetí rychlého útoku se domácím nepovedl a je z toho pouze icing.
27:20'
Vypadá to, že i druhá třetina bude velkou a vyrovnanou bitvou. Šance si tvoří oba týmy, ale duelu zatím vládnout gólmani.
25:46'
Pěknou individuální akci se prezentoval Kristian Vesalainen, který obošel jednoho z bránících hráčů, ale následně nedokázal prostřelit Merzlikinse.
25:35'
Teď naopak musel jít do rozkleku Hellebuyck, jenž musel hasit hodně tvrdou pumelici od Jegora Činachova.
25:15'
Winnipeg je nyní lepším celkem a dere se za vyrovnáním. Nyní byl usazen v útočném pásmu. Nakonec vše rozčísl Dylan DeMelo nahozením od modré. Merzlikins si ale opět poradil.
24:13'
Mohlo být srovnáno. Pierre-Luc Dubois ujel po pravé straně a najížděl si přímo na Merzlikinse. Jeho svižná střela zápěstím ale skončila na tyči.
23:31'
Z pravé strany nahazoval před branku Wheeler. Tam byl schovaný Vesalainen, který ovšem puk nezkrotil.
22:27'
Hodně aktivně napadají ale také hosté, nicméně i oni bez úspěchu. Teď navíc ztratili kotouč a Hellebuyck musel zasahovat.
21:32'
Z druhé části odehráno něco přes minutu a půl. A prozatím bez střely na branku.
20:30'
Jako první se o rozruch pokouší domácí, kteří hokejisty Winnipegu napadají v hloubi pásma. Zatím ovšem bez úspěchu.

Hity: 4:11.
První třetina utkání mezi Columbusem a Winnipegem je minulostí. K vidění byla vyrovnaná třetina s náznaky šancí na obou stranách. Nakonec ale mohou být spokojenější domácí, kteří využili jednoho brejku a přečíslení dvou na jednoho, po kterém se trefil Grégory Hofmann.
20:00'
19:59'
Jenže v závěru první periody musel předvést své umění Merzlikins, jenž zasahoval proti střele z první, kterou vyslal Mark Scheifele.
19:20'
Blue Jackets se brání v pohodě. Podařenou individuální akci nyní předvedl Cole Silliner, který se proháčkoval do pásma a následně prozkoušel hostujícího gólmana.
19:00'
Probíhá poslední minuta první třetiny.
18:15'
Riley Nash nahazoval od modré a doufal, že jeho pokus bude někdo před Merzlikinsem tečovat. Tak se ale nestalo.
17:48'
Celku ze Západní konference zatím není příliš prázdno. Columbus zatím brání na výbornou.
16:53'
Domácí se dokázali vymanit z nepříjemného tlaku. Kotouče se chopil Boone Jenner, jenž projel prakticky celé kluziště a dal tak odpočinout domácí obraně.
16:30'
Jets se snaží co nejrychleji srovnat krok a jsou usazeni v útočném pásmu. Jenže k jejich smůle Elvis Merzlikins stále odolává.
15:09'
Tak přece jenom je to gól. Domácí se dostali k rychlému protiútoku, který vyústil v přečíslení dvou na jednoho. Max Domi při něm našel GRÉGORY HOFMANN, jenž se následně trefil naprosto přesně. Asistence: Max Domi.
14:22'
Winnipeg je v plném počtu.
13:44'
Columbus sice hraje početní výhodu o poznání lépe, než ji předtím hrál Winnipeg. Ale výsledek zatím zůstává stejný a ne a ne se prosadit.
12:22'
Vyloučení v týmu Winnipeg Jets (Brenden Dillon – 2 min., hákování).
12:20'
Voráček se natlačil až před hostujícího gólmana, ale jelikož byl tísněn, tak nedokázal kvalitně zakončit. Nicméně vybojoval alespoň faul.
11:36'
Teď naopak rychlý brejk na druhé straně. Nicméně vše se postupně zpomalilo a Columbus se usadil v pásmu. Nakonec z toho byla střela od modré z hokejky Bayreuthera. Skóre se nemění.
10:33'
Jets podnikli rychlý protiútok, který táhl Wheeler. Krásnou kolmicí pak našel Duboise, který si ale s Merzlikinsem neporadil.
10:00'
První třetina se nám přehoupla do své druhé poloviny. Zatím nesledujeme špatné utkání, ale jednoznačně vidíme zatím souboj gólmanů.
09:22'
Obrovská šance domácích hokejistů. Před brankou byl úplně volný Jegor Činachov, ke kterému se nakonec dostal kotouč. Jenže ve vyložené příležitosti pohořel na Connoru Hellebuyckovi.
08:32'
Nyní musel zasahovat Merzlikins, proti střele jednoho z hostů. Ale s jeho pokusem neměl nikterak velké problémy.
07:15'
Chvilku po navrácení vyloučeného hráče se ke střele do z dobré pozice dostal Max Domi. Jenže branku minul.
06:43'
05:30'
Jets se zatím přesilová hra příliš nedaří. Columbus se brání s naprostým přehledem a nepouští soupeře ani do pásma.
04:43'
Vyloučení v týmu Columbus Blue Jackets (Elvis Merzlikins – 2 min., podrážení).
03:47'
Hosté se pokoušeli o rychlý přechod do útoku. Vše ale ukončuje hvizd čárového rozhodčího, který viděl ofsajd.
02:22'
Domácí se mohli dostat do vedení. Celou akci rozjel v obranné třetině Voráček a v závěru se dostal puk k Silingerovi. Jenže ten si v dobré pozici vylámal zuby na hostujícím gólmanovi.
01:40'
Na druhé straně převzal ještě ve středním pásmu kotouč Stanley. Ten přejel modrou čáru, vypálil zápěstím a minul.
00:42'
V první minutě drží převážně kotouč domácí hokejisté, ale nemají ho dostatečně pod kontrolou, aby se dostali k výraznější příležitosti.
00:01'
V jednom z nočních zápasů proti sobě nastoupí Columbus Blue Jackets a Winnipeg Jets.

Columbus Blue Jackets

Domácí mají za sebou v letošní sezoně zatím 16 zápasů, ve kterých dokázali nasbírat 20 bodů. v Metropolitní divizi mu tak patří čtvrté místo. V celé Východní konferenci je z toho solidní sedmé místo a v klidu si tak drží místo zaručující play-off. V porovnání s celou ligou jsou pak Blue Jackets na místě 15.

Na domácím ledě odehrál Columbus devět zápasů s bilancí 6-3-0. Co se skóre týče, tak tým pod vedením Brada Larsena vstřelil 55 branek, což je lepší ligový průměr. Inkasoval jich 51 a to zapadá přesně do průměru celé NHL. Úspěšnost přesilovek má Columbus 19,2 %.

Nejproduktivnějším hráčem Blue Jackets je Oliver Bjorkstrand, který má na svém kontě 18 bodů (6+12).

Posledních pět zápasů:

Buffalo Sabres – Columbus Blue Jackets 4:7
Vegas Golden Knights – Columbus Blue Jackets 3:2
Arizona Coyotes – Columbus Blue Jackets 4:5 náj.
Columbus Blue Jackets – Detroit Red Wings 5:3
Columbus Blue Jackets – New York Rangers 3:5

Winnipeg Jets

Winnipeg sehrál o dva zápasy více než Columbus, tedy 18. A má na svém kontě o dva body více, tedy 22. To mu v Centrální divizi zajišťuje třetí příčku, v Západní konferenci místo šesté a v lize jsou Jets 12.

Winnipeg má pouze o jednu vstřelenou branku méně než Columbus. Svým soupeřům nasázel 54 gólů. Ze své sítě lovil pouze 46 puků. Úspěšnost přesilových her má 20,4 %.

Suverénně nejproduktivnějším hokejistou Jets je Kyle Connor, jenž je v kanadském bodování na šestém místě s 22 body (12+10).

Winnipeg Jets – Pittsburgh Penguins 1:3
Vancouver Canucks – Winnipeg Jets 3:2
Edmonton Oilers – Winnipeg Jets 2:1 náj.
Winnipeg Jets – Edmonton Oilers 5:2
Winnipeg Jets – Los Angeles Kings 3:2 pr.