NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Dallas : Ottawa - 30. října 2021   02:40

Dallas
Dallas
30:38' Pavelski (A. Radulov, J. Robertson)
1:4
(0:2, 1:1, 0:1)
Ottawa
Ottawa
05:49' Norris   • 07:55' B. Tkachuk   • 27:41' Norris  (Batherson, Zub) • 43:11' C. Brown  (Mete, Stützle)

Trestné minuty: 6:4
Je dobojováno a Ottawa si dokráčela k výhře a dvěma bodům. Dallas se i v poslední třetině snažil nepříznivý výsledek zvrátit, jenže v brance hostů dnes stál vynikající Gustavsson, který si připsal celkem 38 zákroků a vytvořil si tak osobní maximum. Gól tak padl pouze na opačné straně, to se po protiútoku do střelecké listiny zapsal Connor Brown a svou brankou uzavřel výsledek na 1:4. Ottawa tak přerušila třízápasovou sérii porážek a je v Atlantické divizi se šesti body na sedmém místě, naopak Dallas potřetí za sebou prohrál a v Centrální divizi mu se sedmi body patří čtvrté místo.
59:53'
Ještě jedna střela domácích, pokus Radulova byl sražen mimo ledovou plochu.
59:25'
Střela nad hostující branku, tohle už pro Ottawu vypadá opravdu hodně dobře.
58:26'
COnnor Brown pouze posunul puk tak aby z toho nebylo zakázané uvolnění a aby zároveň měli domácí co nejdelší cestu ke Gustavssonově brance.
58:14'
Pokud hostů z velké dálky trefit odkrytou branku skončil zakázaným uvolněním.
57:35'
Domácí tým hraje v šesti, Holtby je na střídačce!
57:20'
Seguin nahazoval do útočného pásma, Radulov tam ale byl pozdě. Hosté vyhodili do středního pásma.
56:17'
Lindell hledal bekhendem spoluhráče, před brankou však byla převaha hráčů v bílém. Tohle si Ottawa zkušeně pohlídala.
55:20'
Radulov našel na pravé straně Seguina, jeho střelu z první ještě tečoval Benn, puk ale skončil těsně vedle branky hostů.
54:42'
Klingbergova střela přes obránce byla pro Gustavssona lahůdkou, puk srazil do volného prostoru.
53:42'
Dallas stupňuje svůj tlak, jenže koncovka dnes není silnou stránkou domácích. Ottawa dobře brání a když může, tak posune hru alespoň do středního pásma.
52:59'
Klingberg měl možná z vrcholu kruhu střílet, hledal ale ještě u brankoviště číhajícího Seguina, to už ale zasahoval Guustavsson a ten přerušil hru.
51:57'
Obrovský závar před brankou Ottawy, Gustavsson předvedl několik pohotových zákroků a skoků, puk se dokonce otřel o jeho tyčku, gólem to ale neskončilo.
51:26'
Holtby udržel šance Dallasu na případný zvrat, když svým levým betonem zastavil Formentona a jeho bekhendový blafák po sólovém úniku! Tohle byla velká šance Ottawy na pojišťující gól.
50:32'
Po vyhraném buly se dopředu chtěl dostat hostující Sanford, skončil už ale ve středním pásmu a musel ve bleskově vracet.
50:08'
Radulov to zkusil individuálně, projel celým středním pásmem a v tom útočném i vystřelil po ledě. Gustavsson sklapl betony právě včas a vyřešil i tuhle ošemetnou záležitost.
49:17'
Ottawa se teď nikam nehrne, pouze dobře brání prostor před svým gólmanem.
48:41'
Po kombinaci mezi Paveslkim a Klingbergem se do zakončení za kruhy dostal Suter, jeho ránu i přes chumel hráčů před brankovištěm dokázal gólman Gustavsson zkrotit.
47:07'
Přesilovka Ottawy je u konce, Benn se vrátil do hry.
47:01'
V závěru oslabení se do brejku dostával Klingberg, jenže prováhal nejlepší moment pro střelu a při potažení ke švihu o puk přišel.
46:38'
Connor Brown vytáhl švih z pravé strany, Holtby střelu vyrazil.
45:51'
Tkachuk se natlačil před branku, jenže zblízka nenašel mezírku, kudy by procpal puk za brankovou čáru.
45:29'
Domácím úvod oslabení vychází, hned dvakrát vyhodili puk přes všechny čáry.
45:07'
Vylučuje se na straně Dallasu, dvě minuty za krosček dostal Jamie Benn.
44:39'
Od mantinelu zakončoval domácí Klingberg, jeho švih ale neměl mnoho šancí na úspěch, zákrok si připsal i brankář Gustavsson.
44:07'
Zase se hrálo u Holtbyho a ten si vůbec nebyl jistý zákrokem po Bathersonově střele a Tkachukově teči. Nakonec našel puk mezi svými chrániči a hra byla přerušena.
43:11'
Ottawa právě vstřelila branku!
Hosté se dostali do protiútoku a provedli ho na jedničku. Mete mohl v útočném pásmu sám zakončovat, ale celou akci vyšperkoval přihrávkou na CONNORA BROWNA a ten zblízka zametl puk za brankovou čáru – 1:4. Asistence: Victor Mete, Tim Stützle.
43:00'
Neuspěl ani Sekera, jeho střela šla vedle branky.
42:23'
Po rychlém přechodu do útočného pásma se puk dostal na levou stranu, Lindellova střela ale skončila na pohotovém Gustavssonovi.
41:11'
Už je po přesilovce, domácí tým je v plném počtu.
41:04'
Zubovu střelu od modré čáry Holtby vyrazil před sebe, hosté pokračují v útočení.
40:39'
Ottawa pokračuje v úvodu třetiny v přesilovce, puk však v tuto chvíli letí přes všechny čáry.

Trestné minuty: 4:4
Čtyřicet minut hry je za námi a hostující Ottawa si stále drží dvoubrankový náskok. Ve druhé části byl ale aktivnějším celkem Dallas a dokázal si vypracovat několik šancí. V době velkého náporu se ale prosadil soupeř a na už tříbrankový rozdíl upravil Josh Norris. Nakonec se ale dočkal i celek z Texasu, v přesilové hře skóroval Joe Pavelski, vrátil Dallas do hry a upravil na současných 1:3. Rozhodnuto nic není, rozuzlení přinese třetí část hry.
40:00'
39:46'
Po dlouhé šavlovačce u mantinelu se hostům podařilo dostat puk mezi kruhy, odtud pak nepřesně zakončoval Tkachuk.
39:11'
Tlak domácích je teď otupen vyloučením, dvě minuty za podrážení dostal Joel Kiviranta.
38:27'
Rodilo se tu přečíslení čtyři na dva, jenže u modré čáry vše přibrzdil pomalou a lehce nepřesnou přihrávkou Klingberg a hosté se pak už stačili zformovat.
37:48'
Dallas je zase v útočném pásmu, poslední minuty je domácí celek jasně lepší a Ottawa má plné ruce práce s obranou.
36:15'
A už jsou oba celky zase v plném počtu.
36:13'
Gurjanov před brankovištěm, nepovedlo se mu ale bekhendem trefit branku. Přesilovka se chýlí ke svému konci.
35:42'
Vyhození přes všechny čáry až k Holtbymu, bránící čtveřice může vystřídat.
34:46'
Po přihrávce zpoza branky zakončoval Robertson, jeho okamžitou střelu ale Gustavsson vyrazil. Gólman Ottawy drží svému týmu náskok.
34:15'
Je tu další vyloučení na straně Ottawy, dvě minuty za hákování obdržel Nick Holden.
33:59'
Dlouhá přihrávka na Seguina, bylo to ale až moc prudké a pískalo se zakázané uvolnění.
33:16'
Další Hintzův pokus, nyní z levého křídla. Gólman Ottawa už raději puk skryl mezi chrániči a přerušil hru.
32:39'
Do brejku se dostával domácí Hintz, cítil ale za zády obránce a musel ihned střílet. Gustavsson puk srazil do rohu.
31:56'
Hostující Zajcev se stal obětí drsného hitu u mantinelu, k ledu jej doslova sroloval Comeau. Bylo to ale v rámci pravidel a nevylučovalo se.
31:45'
Ottawa chce rychle odpovědět, sledujeme teď hokej v opravdu velké rychlosti.
30:38'
Dallas právě vstřelil branku!
Už to vypadalo, že když se Klingbergovi zamotal puk a nepovedlo se mu vystřelit, že je po akci, ale domácí zůstali u puku, rozjeli kombinaci na jeden dotek a po pasu skrz pásmo zakončil pohotovou ranou JOE PAVELSKI. Gustavsson se nestačil přemístit, Dallas využil přesilovku a je to 1:3. Asistence: Alexandr Radulov, Jason Robertson.
30:03'
Dallas si vybojoval alespoň přesilovou hru, dvě minuty za hákování dostal Nikita Zajcev.
29:44'
Faksa a Suter rozjeli útočnou akci, zatím ale skončili daleko před Gustavssonem.
28:19'
Třetí gól za Holtbyho zády je skutečně ledovou sprchou pro Dallas, atmosféra zamrzla jak na střídačce, tak i v hledišti.
27:41'
Domácí se snaží o snížení, ale gól přichází na opačné straně. Hra se zpoza branky posunula k modré čáře, po nahození se puk odrazil na Bathersonovu hůl, který nesobecky přihrál za sebe a zcela volný JOSH NORRIS zakončením z první prostřelil Holtbyho – 0:3. Asistence: Drake Batherson, Arťom Zub.
27:07'
Nyní ale obrana Dallasu pouze vyhodila po mantinelu do středního pásma. Oba celky střídají.
26:27'
Ve druhé třetině se domácí snaží o rychlé přistupování k soupeři a zatím to přináší docela velké množství vybojovaných puků a možností zakončit.
25:04'
Na druhé straně byl blízko Robertson, když k němu doputovala přihrávka na pravou stranu, jenže Gustavsson jeho ránu z první zkrotil betonem!
24:44'
Nechybělo mnoho a bylo to o tři branky, Holtbymu pomohla proti zakončení zblízkka jeho branková konstrukce!
23:46'
Z nulového úhlu to zkusil Seguin, Gustavsson byl ale u své pravé tyčky doslova přilepený a puk srazil za svou branku.
22:43'
V útočném pásmu upadl po souboji Raffl, tohle ale sudí jako nedovolený zákrok nevyhodnotili a pokračuje se ve hře.
21:54'
Před Gustavssona se natlačil Robertson, ale nenašel zblízka prostor, kudy by protlačil puk za brankovou čáru.
20:50'
Úvod druhé části pojali aktivněji domácí a hned ze startu se snaží o snížení.

Trestné minuty: 2:0
Je za námi první třetina, která hostům vyšla na výbornou. Po akčním úvodu, kdy se hra přelévala ze strany na stranu přišla šestá minuta a rychle využitá přesilovka hostů, když na konci kombinace byl Josh Norris a jeho pohotová střela zblízka. Na něj pak ještě na konci osmé minuty navázal Brady Tkachuk a po jejich gólech panuje stav 0:2. Domácím se nedá upřít snaha, Seguin byl po trefené tyčce jen několik centimetrů od snížení, na Gustavssona však Dallas zatím recept nenašel.
20:00'
19:38'
Ještě jedno vhazování v obranném pásmu domácích hokejistů, Ottawa se snaží o případný úder před odchodem do kabin.
18:19'
Vynikající Holtby! Hosté se dostali do kontru, Tierneyho střela byla sražena na pravou stranu, kde byl volný Formenton, jeho dorážku ale přemisťující se gólman Dallasu vykopl betonem!
17:56'
Hned dva pokusy domácího Lindella, první byl zastaven obranou, ten druhý už musel řešit Gustavsson. A tomu se stále držet čistý štít.
17:17'
Chabotova střela od modré čáry byla sražena jedním obránce, Dallasu, tohle se k Holtbymu nedostalo.
16:52'
Odpískané zakázané uvolnění domácích hokejistů, vše se vrací zase před Bradena Holtbyho.
16:18'
Hostující Stützle dostal od obrany Dallasu trochu prostoru pro průnik levou stranou a natlačení se před Holtbyho, ten musel za svou branku srážet pokus, mířící k tyčce.
15:44'
Hosté teď vůbec nikam nepospíchají, pouze vyčkávají na volné prostory a pokud je potřeba, tak jen vyhodí do středního pásma.
14:46'
Heiskanen nenašel prostor pro rozvinutí další útočné akce a tak u vlastní modré čáry zahranil a vše přibrzdil. Dallas tak půjde do plných.
13:43'
Holtby musel za svou branku a rozehrát, neboť se k němu blížil rychlý Ennis. Dallas vyráží do kontru.
12:36'
Po najetí si do útočného pásma vyslal střelu z pravého křídla Kiviranta, Gustavsson vykopl pravým betonem.
11:49'
Ottawa tlačí a po další akci v útočném pásmu zakončoval Tkachuk. Holtby si i přes stínění dokázal puk najít a vyrazit jej.
11:32'
Po levé straně se do útočného pásma dostal Shaw, jeho švih Holtby vyrazil ramenem a jeho spoluhráči poté vyhodili na zakázané uvolnění.
10:15'
Teď už zase Ottawa, té se směrem kupředu zatím hodně daří a i nyní krouží v útočném pásmu a na Holtbyho létají puky ze všech možných úhlů.
09:15'
Ne, ani tentokrát do Dallasu nevyšlo. Před Gustavssonem vznikl závar, diváci už vstávali a oslavovali gól, jenže Tyler Seguin z bezprostřední blízkosti svým zametením puku trefil pouze tyčku!
08:59'
Z levé strany zakončoval švihem domácí Lindell, Gustavsson měl ale dokonalý výhled a puk srazil do rohu.
07:55'
No a je tu dokonce druhý gól hostujícího celku. Dallasu se nepovedlo dostat puk do středního pásma, BRADY TKACHUK jej zachytil mezi kruhy a měl dostatek času i prostoru na to, aby přes chumel hráčů zamířil přesně k tyčce Holtbyho branky – 0:2. Bez asistence.
07:37'
A platí to i po nepřesné dlouhé přihrávce, puk skončil na zakázaném uvolnění a vhazuje se po Holtbyho pravici.
06:47'
Dallasu se zatím nedaří najít odpověď na poměrně rychlý gól soupeře, Gustavsson je teď bez většího zápřahu.
05:49'
Přesilovka je rychle využitá a hosté jdou do vedení. Po kombinaci v útočném pásmu přišel Bathersonův pokus, puk se odrazil na hůl JOSHE NORRISE a ten zblízka pohotovým švihem překonal Holtbyho – 0:1. Bez asistence.
05:34'
Je tu první vyloučení, přesilovku si zahrají hosté z Ottawy. Dvě minuty za krosček dostal Andrej Sekera.
05:26'
Nahození od modré čáry, tečovaný puk skončil těsně vedle Holtbyho branky.
04:50'
Zatím sledujeme velice svižný hokej bez zbytečných přerušení, hra se přelévá ze strany na stranu.
03:18'
Z pravé strany vyslal nepříjemný švih hostující Batherson, Holtby pohotově srážel puk mimo brankoviště.
02:32'
Teď se před ním odehrál slušný závar, puk se neustále odrážel u jeho brankoviště a jako poslední dorážel Glendening. Gustavsson nakonec svým zákrokem přerušil hru.
01:31'
Do práce musel i Gustavsson, ten se bleskově přemístil ke své pravé tyčce a vyrazil střelu z první.
00:46'
První akci předvedli hosté, natlačili se do pásma, na Holtbyho ale nešlo nic podstatného.
00:01'

Dallas Stars: Holtby (Chudobin) – M. Heiskanen, Lindell (A), J. Klingberg, R. Suter, Hanley, Sekera – Pavelski, Hintz, J. Robertson – A. Radulov, Jamie Benn (C), Gurjanov – Glendening, Seguin (A), Kiviranta – Comeau, Faksa, M. Raffl.

Ottawa Senators: F. Gustavsson (A. Forsberg) – Zub, Chabot (A), N. Zajcev, Holden, J. Brown, Mete – Batherson, Norris, B. Tkachuk (A) – C. Brown, N. Paul (A), Stützle – Ennis, Tierney, Formenton – L. Shaw, Gambrell, Sanford.

Rozhodčí: Markovic, MacDougall – Tobias, O'Quinn.
Oba celky jsou již na ledové ploše, zápas za pár okamžiků začne.
Zápas v American Airlines Center začne ve 2:30, takže si nastavte budíky a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.