NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Detroit : Tampa - 15. října 2021   01:30

Detroit
Detroit
14:00' Dylan Larkin (Fabbri, Zadina) • 20:18' Bertuzzi (Leddy, Seider) • 27:52' Bertuzzi (Erne, G. Lindström) • 32:29' Bertuzzi (Fabbri, L. Raymond) • 44:35' Bertuzzi (DeKeyser, Seider) • 47:10' Naměstnikov (M. Rasmussen, Leddy)
6:7
(1:0, 3:3, 2:3 - 0:1)
Tampa
Tampa
28:08' Palát  (Hedman, Kučerov) • 35:19' Stamkos  (Kučerov, Sergačjov) • 36:31' Stamkos  (Sergačjov, Kučerov) • 53:43' Colton  (Černák) • 56:25' Kučerov  (Hedman, Stamkos) • 57:41' Killorn  (Hedman) • 62:43' Palát  (Hedman, B. Point)
Detroit
Dwyer, Furlatt – Pancich, Kelly
Little Caesars Arena, Detroit
19 515 diváků
Tampa

Tímto se s Vámi loučím a přeji hezký páteční den.

Andrej Vasilevskij (TBL) – 20 zákroků, 6 OG, úspěšnost 76,9%, odchytal 62:07
Šílenému zápasu je konec! Tampa v prodloužení dokonala velký obrat a slaví vítězství 7:6 po prodloužení. Red Wings mohou mrzet zbytečná vyloučení ze závěru třetí části, která vrátila Lightning zpátky do zápasu.

O tomto zápasu se bude v zámoří hodně mluvit. A zajímavé bude také sledovat, či Dylan Larkin nedostane ještě další trest za svůj prohřešek z druhé třetiny.

Střely na branku: 26 – 48.
62:43'
Tampa právě vstřelila branku!
Obrat je definitivně dokonán! ONDŘEJ PALÁT si sjel před brankoviště na přihrávku Hedmana a pohodlně nasměroval kotouč do odkryté klece. Asistence: Victor Hedman a Brayden Point.
62:30'
Joseph se po pravém křídle protlačil do útočného pásma a vystřelil z kruhu těsně nad branku.
61:52'
Trojice hráčů Red Wings je již viditelně unavená, Tampa však nepolevuje a je usazená v útočném pásmu.
61:00'
Tampa od vhazování ještě nepůjčila svému soupeři kotouč a snaží si připravit výhodnou pozici pro rozhodnutí.
60:23'
Kučerovi si chtěl v útočném pásmu vyměnit kotouč s Pointem, Bertuzzi však obětavě tuhle kombinaci přerušil.
60:01'
Strhující zápas po třech třetinách vítěze nenašel, i když Detroit byl k vítězství opravdu blízko. Tampa však v posledních sedmi minutách dokázala smazat tříbrankové manko a vynutila si prodloužení. Kdo se nakonec bude radovat?

Střely: 26 – 45.
60:00'
59:26'
Detroit si v útočném pásmu vytvořil solidní tlak, který přinesl střelu Staala. Tu obětavě srazil do hlediště Cirelli.
58:50'
Šílené utkání se blíží ke konci třetí třetiny. Dočkáme se ještě rozhodnutí?
57:41'
V Detroitu je srovnáno! Nedeljkovic se vydal rozehrávat za branku, nicméně tento tah mu nevyšel, kotouč se dostal k Hedmanovi, jenž ho vrátil před branku na hůl ALEXE KILLORNA a ten ho dopravil do sítě. Asistence: Victor Hedman.
56:48'
Perry v předbrankovém prostoru vystřelil z otočky a Nedeljkovic musel zasahovat betonem.
56:25'
Přesilová hra je využita a Tampa ztrácí nyní již pouze jeden gól! Hedman našel na pravém kruhu NIKITU KUČEROVA a ten se střelou z první nemýlil. Asistence: Victor Hedman a Steven Stamkos.
56:20'
Nedeljkovic si stáhl do lapačky letící kotouč a přerušuje hru.
56:08'
Detroitu se podařilo dostat kotouč k brance Tampy. Hosté musí zakládat nový útok.
55:49'
Hosté se pomalu připravují na hru bez brankáře. Pro tuhle chvíli ještě zůstává Vasilevskij v brance.
55:49'
Fabbri se ve středním pásmu dopustil podražení a dává Tampě velkou šanci vrátit se do zápasu.
55:34'
Tampě dnešní výsledek rozhodně nevoní, a tak je k vidění určitá frustrace z hráčů Lightning. Rozhodčí je k hostujícím hráčům v dnešním klání hodně benevolentní.
54:45'
Tampě se nepodařilo založení útoku a je odpískáno zakázané uvolnění. Hra se přesune zpátky před Vasilevského.
53:43'
Krátce po přesilové hře se podařilo Tampě dostat kotouč do branky. Pohotovost před brankovištěm ukázal ROSS COLTON, který střelou bekhendem překonal Nedeljkovice. Asistence: Erik Černák.
53:05'
Bertuzzi byl blízko vstřelení pátého gólu. Útočník Detroitu dostal při přečíslení kotouč za obranu a ve velmi dobré pozici minul.
52:23'
Nedeljkovic měl nyní i podporu štěstí. Kučerov vystřelil z pravého kruhu a trefil tyčku!
51:37'
Stamkos zaútočil na hattrick střelou z levého kruhu, branku však těsně přestřelil.
51:21'
51:19'
Gagner byl při napadání až přespříliš aktivní a dopustil se podražení. Tampa bude za pár sekund hrát přesilovou hru.
50:29'
Z pravého kruhu vystřelil z první Raymond, branku však těsně minul. Zajímavý pokus.
50:18'
Domácí se již usadili v útočném pásmu a pokouší se přidat další gól.
49:40'
Detroit v úvodu přesilové hry přišel o útočné pásmo.
49:21'
Za krosček, který celý rozruch na ledové ploše vyvolal, je vyloučen na dvě minuty Palát.
49:21'
A na ledové ploše to znovu jiskří!
48:01'
Maroon z pravého kruhu bekhendem nahodil puk do brankoviště, Nedeljkovic dokázal zasáhnout a přerušil hru.
47:10'
Detroit právě vstřelil branku!
Red Wings se znovu radují. Rasmussen z úhlu nahodil kotouč na branku, Vasilevskij jej vyrazil pouze před sebe a dojíždějící VLADISLAV NAMĚSTNIKOV dokázal puk dorazit do branky. Asistence: Michael Rasmussen a Nick Leddy.
46:30'
Inkasovaná branka hostující celek zaskočila a nyní to jsou domácí, kdo diktuje tempo hry.
44:35'
Domácí po ubráněném oslabení odskakují Tampě znovu na rozdíl dvou branek. TYLER BERTUZZI se vrátil z trestné lavice, dojel si v útočném pásmu kotouč, dostal se před branku a prostřelil Vasilevského. Útočník Red Wings si připisuje čtvrtý gól v dnešním zápase. Asistence: Danny DeKeyser a Moritz Seider.
44:25'
43:40'
Vasilevskij musel vyjet daleko ze své branky, aby zabránil hrozícímu nebezpečí. Tampě zatím přesilová hra vůbec nevychází.
43:13'
Domácím se podařilo dostat kotouč do středního pásma, Tampa se zatím neusadila v útočném pásmu.
42:48'
DeKeyser se položil do střely Kučerova a zabránil střele na branku.
42:25'
Bertuzzi si ve vlastním pásmu nepočínal nejchytřeji a podrazil svého soka. Tampa si zahraje přesilovou hru.
41:58'
Detroit se dokázal usadit v útočném pásmu, ale vážnější ohrožení branky nepřišlo. Střela Staala od modré čáry se k brance nedostala.
40:47'
Brankář Detroitu krátce po vhazování vyřešil další situaci a přerušil hru.
40:42'
První zákrok ve třetí třetině si připsal Nedeljkovic. Detroit se následně dopustil zakázaného uvolnění.
40:01'
Další třetina začne přibližně v 3:52.
Druhé třetině nechybělo vůbec nic. Do branek napadalo šest gólů a k vidění bylo i několik šarvátek. Utkání bude ve třetí třetině vrcholit a dá se očekávat, že se ještě budou dít zajímavé věci.

Střely na branku: 20 – 31.
40:00'
39:41'
Tresty jsou rozdány. Na dvě minuty za hrubost jsou vyloučení Smith, Seider, Sergačjov a Cirelli.
39:41'
Smith si ve středním pásmu zpracoval kotouč vysokou holí a rozhodčí přerušili hru. Následně se strhla další šarvátka. Tahle třetina je hodně divoká.
39:05'
Perry se obtočil kolem branky a nahodil puk do brankoviště. Brankář Red Wings musel znovu zasahovat.
38:32'
Nedeljkovic si připsal další nenápadný, avšak velice důležitý zákrok.
37:36'
Domácí se dostali do zajímavého přečíslení čtyř na dva, DeKeyser ale nedokázal z pravého kruhu zakončit, puk mu přeskočil hokejku.
36:31'
STEVEN STAMKOS během krátké chvíle přidává druhou trefu a Detroit již vede pouze o jeden gól. Kapitán Tampy vystřelil z levého kruhu a trefil se přesně k tyčce. Asistence: Michail Sergačjov a Nikita Kučerov.
36:20'
Domácím se podařilo osvobodit, hosté musí zakládat nový útok.
35:50'
Hosté pokračují v přesilové hře a jsou natlačení v útočném pásmu. Obrana Red Wings se musí ohánět.
35:19'
Tampa v početní výhodně snižuje na rozdíl dvou gólů. Kučerov oslovil mezi kruhy STEVENA STAMKOSE a ten se střelou z první nemýlil. Asistence: Nikita Kučerov a Michail Sergačjov.
34:39'
Z pravého kruhu vystřelil zápěstím Kučerov a Nedeljkovic vyrazil puk před sebe. Jeden z obránců ho však dokázal uklidit do bezpečí.
33:40'
Začíná přesilová hra Tampy Bay, která potrvá tři minuty.
33:00'
Zadina se pokusil o střelu přes obránce a tento záměr mu vyšel dokonale. Vasilevskij jeho ránu vyrazil do ochranné sítě.
32:29'
Přesilová hra je využita a čepice létají na led! Detroit se prezentoval skvělou kombinací, kterou začal Raymond. Mladý švéd oslovil Fabbriho, který pohotově přenesl hru na TYLERA BERTUZZIHO a ten již věděl, jak mířit. Asistence: Robby Fabbri a Lucas Raymond.
32:00'
Zápas pokračuje a Detroit hraje přesilovou hru čtyři na tři.
31:40'
Tresty jsou rozdány. Rutta a Joseph inkasovali dvě minuty za hrubost. Na domácí straně je Larkin vyloučen do konce utkání.
31:40'
Rozhodčí celou situaci nadále řeší u videa. Larkin mezitím zamířil do kabiny, zřejmě kvůli zranění.
31:40'
Další ostrá šarvátka! Joseph zezadu narazil na mantinel Larkina, který si to nenechal líbit a udeřil svého soka pěstí. Následně se strhla pořádná mela. Uvidíme, jaké tresty přijdou.
31:16'
Šikovný pokus Larkina málem přinesl další gól v síti Tampy. Kapitán Red Wings nahodil kotouč na branku z mezikruží a Vasilevskij jej vyrazil pouze před sebe. Dorážku těsně minul Bertuzzi.
30:14'
Killorn si našel na pravém kruhu kotouč a následně zakončil z úhlu. Branku jeho střela však neohrozila.
29:10'
Tampu vstřelená branka dokázala probudit a hostující hráči předvedli skvělé střídání v útočném pásmu. Chyběla tomu však střelba.
28:08'
Hokejisté Tampy však na třetí inkasovaný gól dokázali najít rychle odpověď. Hedman pěkným pasem v útočném pásmu našel ONDŘEJE PALÁTA a ten z pravého kruhu prostřelil Nedejlkovice. Asistence: Victor Hedman a Nikita Kučerov.
27:52'
Krátce po skončení přesilové hry se domácí přecejen prosazují! Erne z mezikruží trefil tyčku, puk si však našel TYLER BERTUZZI a pohotově jej uklidil do branky. Asistence: Adam Erne a Gustav Lindström.
27:00'
V oslabení se zrodil další únik Josepha, který na Nedejlkovice vyzrát nedokázal. Brankář Red Wings je velkou oporou.
26:34'
Na trestnou lavici zamířila dvojice Zadina – McDonagh. Oba dostali dvouminutový trest za hrubost.
26:34'
Obrovský závar u branky Vasilevského gól nepřinesl, nicméně pořádný rozruch ano. Na ledové ploše to jiskří a je utvořeno pár dvojiček.
26:23'
Detroit se však rychle vrátil do útočného pásma a byla z toho velká šance Sutera, který z mezikruží minul branku.
26:00'
Tampa se dokázala rychle osvobodit, kotouč je ve středním pásmu.
25:46'
Šustr smolně vyhodil kotouč do hlediště a Red Wings si zahrají přesilovou hru.
25:30'
Seider se v útočném pásmu pustil do kombinace s Bertuzzi a německý bek se mohl dostat do velké šance, kdyby mezi kruhy zpracoval kotouč.
24:45'
Zadina udělal v útočném pásmu výbornou práci a vytvořil střeleckou pozici pro Sutera, kterého dokázal Vasilevskij vychytat.
23:40'
Stephens se na levém kruhu dostal k odraženému kotouči a okamžitě se odhodlal ke střele. Ta lehce škrtla brankovou konstrukci.
23:03'
Nedejlkovic nadále chytá velmi pozorně. Tentokrát si poradil proti nahození z modré čáry.
22:44'
Ve hře Tampy je na začátku druhé třetiny hodně nepřeností.
21:43'
Oba týmy hrají v plném počtu.
21:00'
Více prostoru na ledové ploše zatím vyhovuje mírně Detroitu, který se pokouší o vstřelení dalšího gólu.
20:18'
Nádherná individuální akce TYLERA BERTUZZIHO. Útočník Red Wings dostal kotouč ve středním pásmu do jízdy, následně se krásně uvolnil přes Sergačjova a přesnou střelou překonal i Vasilevského. Asistence: Nick Leddy a Moritz Seider.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 2:40.
Tampa byla v první části střelecky aktivnějším týmem, nicméně Nedeljkovic si dokázal zatím pokaždé poradit a je svému týmu oporou. Na druhé straně si slabší chvilku naopak vybral Vasilevskij, kterému propadla nenápadná střela za záda, čehož k dorážce využil Dylan Larkin. Detroit tak po první třetině vede 1:0.

Střely na branku: 8 – 15.
20:00'
19:43'
Za nesportovní chování jsou na dvě minuty vyloučeni Smith s Maroonem. Rozhodčí jejich potyčku ukončili v samotném začátku.
19:43'
Smith a Stephens se dostali do rychlého přečíslení, čehož druhý jmenovaný nakonec využil ke střele. Ta se však až k brance nedostala.
19:10'
Tampa je usazena v útočném pásmu a pomalu to vypadá, jako by hrála přesilovou hru. Obrana Detroitu zatím odolává.
18:43'
Závěr první třetiny patří hostům. Z vrcholu pravého kruhu střílel přes hráče Kučerov a Nedeljkovic zasáhl svým betonem.
17:34'
Zmatky v obraně Red Wings musel řešit Nedeljkovic, který má na svém kontě další skvělý zákrok.
17:05'
Leddy dostal na modré čáře nabídku ke střele a té také využil. Trefil však pouze hráče před sebou.
16:16'
Vasilevskij si nyní spravil trošku chuť a s přehledem zastavil střelu od modré čáry.
15:51'
Tampa není od inkasovaného gólu ve své kůži a domácí toho využívají k pobytu v útočném pásmu.
14:43'
Bertuzzi vyslal do útočného pásma Raymonda, který se pokusil uvolnit dosti elegantní kličkou. Bránící hráč však mladého Švéda vytlačil do rohu.
14:00'
Domácí se dostávají do vedení! Střela Fabbriho z levého kruhu propadla Vasilevskému za záda, čehož dokázal využít pohotový DYLAN LARKIN, jenž rychle uklidil kotouč do sítě. Asistence: Robby Fabbri a Filip Zadina.
13:13'
Stamkos se z levého kruhu dostal až před brankoviště, odkud se pokusil překonat brankáře Red Wings střelou bekhendem. Nedeljkovic ale předvedl další velmi dobrý zákrok.
12:39'
Fabbri dostal kotouč na pravém kruhu do nepříliš optimální pozice, i tak ale dokázal zakončit. Vasilevskij se ale tímto pokusem zaskočit nenechal.
11:37'
Kučerov si přebral kotouč na modré čáře a odhodlal se ke střele přes obránce. Nedeljkovic si udělal výhled a puk chytil do své lapačky.
10:41'
10:00'
Detroit zvládá oslabení velmi dobře, Tampa si ještě nedokázala vytvořit pořádnou příležitost.
09:27'
Gagner se v oslabení dostal do brejku, který řešil střelou mezi betony. Vasilevskij si však tento pokus zvládl pohlídat.
09:02'
Kučerov pasem skrz pásmo našel na levém kruhu Stamkose, jehož střela z první byla zablokována.
08:41'
První přesilovou hru v tomto utkání si zahraje také Tampa. Za hákování je vyloučen na dvě minuty Smith.
08:18'
Nedeljkovic byl nucen znovu zasahovat proti nahození z velkého úhlu. Nový brankář Red Wings si zatím počíná velmi dobře.
07:56'
Tampa se po ubráněném oslabení pokouší znovu vrátit do tempa a tlačí se do útočného pásma.
06:58'
06:27'
Raymond si před brankovištěm dokázal vybojovat kotouč a okamžitě vystřelil. Vasilevskij byl na tento pokus připraven.
05:48'
Zadina od pravého mantinelu vyslal před branku střílený pas, kterým ale nikoho ze spoluhráčů neoslovil a hosté se následně osvobozují.
04:50'
Skvělá práce Larkina. Kapitán Red Wings se uvolnil na pravém kruhu a oslovil mezi kruhy Erneho, jenž svižnou střelou těsně přestřelil.
04:18'
Detroitu zatím přesilová hra příliš nevychází. Tampa se chytře brání a pohodlně dostává kotouče daleko od vlastní klece.
03:45'
Joseph v oslabení ujel domácí obraně a řítil se sám na Nedeljkovice, kterého kličkou do bekhendu nepřekonal.
03:08'
Tampa se krátce po vhazování dokázala osvobodit a domácí musí zakládat útok od vlastní branky.
02:58'
Raddysh to při napadání přehnal a smolně trefil Leddyho holí do obličeje. Red Wings si zahrají první přesilovou hru v sezóně a to rovnou čtyřminutovou!
02:03'
Stephens nabral rychlost u pravého mantinelu a natlačil se s kotoučem do útočného pásma. Střela zápěstím od tohoto bývalého hráče Bolts branku neohrozila.
01:31'
Elitní lajna Tampy se usadila v útočném pásmu a Hedman to zkoušel z velkého úhlu. Další úspěšný zákrok Nedeljkovice.
00:59'
Maroon se pokoušel o lišácké obtočení se kolem branky a byl úspěšný. Nedejlkovic si ale prostor u tyčky pohlídal.
00:24'
Detroitu se založení prvního útoku nepodařilo, když se domácí dostali do postavení mimo hru a kotouč soupeři raději přenechali.
00:01'
Na řadu přichází státní hymna USA a po ní již bude tento duel zahájen.
V Detroitu probíhá předzápasový program. Utkání začne o nějakou chvíli později.

Detroit Red Wings: Nedeljkovic (Greiss) – DeKeyser (A), Hronek, Leddy, Seider, M. Staal (A), G. Lindström – Bertuzzi, Dylan Larkin (C), L. Raymond – Fabbri, P. Suter, Zadina – Naměstnikov, M. Rasmussen, Erne – Givani Smith, Stephens, Gagner.

Tampa Bay Lightning: Andrej Vasilevskij (B. Elliott) – Hedman (A), Rutta, Černák, McDonagh, Sergačjov, Šustr – Palát, B. Point, Kučerov (A) – Killorn, Cirelli, Stamkos – Maroon, Colton, Perry – M. Joseph, Bellemare, Raddysh.

Rozhodčí: Dwyer, Furlatt – Pancich, Kelly.
Tampa Bay Lightning

Obhájce Stanleyova poháru nevstoupil do nového ročníku správnou nohou, ale to rozhodně nic vážného neznamená. Lightning mají stále jeden z nejlepších týmů v soutěži a i letos jsou považování za jednoho z největších favoritů na zisk stříbrného poháru.
Detroit Red Wings

Detroit pokračuje v přestavbě svého týmu a dá se očekávat, že se letos bude prezentovat atraktivnějším hokejem než v sezónách minulých. V řadách Red Wings dostane šanci ukázat se hned několik mladíků či nových tváří. Mezi debutanty dneska budou Moritz Seider a Lucas Raymond, který ohromně zaujal na kempu a vybojoval si místo v hlavním týmu Detroitu.

Detroit je zajímavý i z českého pohledu, do zápasu nastoupí Filipové Hronek a Zadina.
Přeji krásnou hokejovou noc! Třetí hrací den NHL nabízí několik zajímavých zápasů a tento nebude výjimkou. Tampa, která v prvním zápase prohrála s Pittsburghem, se vypraví na led Detroitu, pro který letošní ročník dneska teprve začíná.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:30.