NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Flyers : Columbus - 21. ledna 2022   01:00

Columbus
31:53' O. Bjorkstrand  (Jenner, Kuraly) • 45:49' Laine  (Jenner, Kukan)
Flyers
Morton, O’Rourke – Cormier, Deschamps
Wells Fargo Center, Philadelphia
15 359 diváků
Columbus

To už je z mé strany vše. Přeji nerušený zbytek noci a někdy zase na počtenou!
Statistiky zápasu:
Střely na branku – 34:29 (9:11, 14:14, 11:4)
Zblokované střely – 9:17
Vyhraná vhazování – 25:22
Trestné minuty – 10:12
Hity – 19:22
Hokejisté Philadelphie musejí zkousnout už desátou porážku v řadě! Jejich mizernou sérii prodloužil Columbus, který ve Wells Fargo Center zvítězil 2:1. Velkou oporou hostí byl dnes brankář Elvis Merzlikins, který pochytal 33 ze 34 střel soupeře. Inkasoval až v 53. minutě, kdy měl při nahození Geralda Mayhewa zakrytý výhled. Tato branka ale znamenala jen korekci stavu. Hosty totiž poslal ve 32. minutě do vedení Oliver Bjorkstrand a ve třetí části navýšil jejich náskok Patrik Laine.
59:43'
Z levého kruhu nahodil puk do ohně Giroux. Kotouč vypadl před brankoviště a chvíli o něm nikdo nevěděl. Hráči Philadelphie toho ale nedokázali využít!
59:24'
Vyhození Peekea teď těsně minulo prázdnou branku domácích! Pískán icing. Domácí si berou oddechový čas.
59:01'
Poslední minuta třetí třetiny, domácí drží pásmo a utahují šrouby...
58:05'
A další icing hostí.
57:58'
Zakázané uvolnění Columbusu.
57:40'
A Hart je na střídačce, domácí to zkoušejí v šesti!
57:25'
Hart pokryl nahození od modré čáry a okamžitě rozehrál na své spoluhráče. Flyers už musejí pospíchat.
56:38'
Hosté teď takticky drží puk na svých hokejkách a čas utíká.
55:26'
Do brejku se na pravém křídle řítil Gustav Nyquist. Ujet protihráčům nedokázal, ovšem uvolnil se na osu a odsud vystřelil. Mířil nad branku.
55:11'
Puk vypadl na střídačku Columbusu. Domácí mají na srovnání necelých pět minut.
54:36'
Co Merzlikins vidí, to dnes zatím má. Z pravého kruhu pohotově pálil Scott Laughton, ovšem puk je na hrudi gólmana Columbusu. Reklamní přestávka.
53:56'
Zakázané uvolnění hostí.
52:40'
Philadelphia právě vstřelila branku!
Ale přeci jen je tu snížení! V brance nakonec skončilo poměrně nenápadné nahození GERALDA MAYHEWA, které Merzlikins neviděl a puk zapadl do pravého horního rohu jeho svatyně – 1:2. Asistence: Rasmus Ristolainen a Scott laughton.
51:54'
Do domácí hry se začínají vkládat nepřesnosti. Zřejmě je to již křeč, která teď brzdí nápor Letců.
50:30'
V útočném pásmu dlouho dobře kombinovala hostující trojice Voráček, Laine a Jenner. Teď už ale byli vytlačeni do střední části hřiště.
49:32'
Z pravé strany ještě pálil Claude Giroux, ovšem Merzlikins puk našel ve výstroji.
49:15'
Nápor Philadelphie. Merzlikins si musel připsat několik zákroků v krátkém sledu.
48:53'
Travis Konecny se dobře uvolnil na levém kruhu. Ani on však nesmazal nulu na kontě Merzlikinse.
48:08'
47:40'
Domácí vyhazují.
47:13'
Hosté nezvládli rychlý návrat do útočného pásma. Dopustili se ofsajdu.
46:55'
Dobrá práce Girouxe, který vyhodil.
46:06'
Dvě minuty za podrážení pro Camerona Yorka. Po reklamní přestávce bude hrát Columbus přesilovku.
45:49'
Columbus právě vstřelil branku!
A je to o dva góly! Hosté vydolovali puk ze souboje v rohu kluziště, kterého se zúčastnil i Jakub Voráček. Boone Jenner ho následně posunul na pravý kruh, odkud PATRIK LAINE střelou švihem vymetl vzdálenější horní růžek nad vyrážečkou Cartera Harta. Asistence: Boone Jenner a Dean Kukan.
45:24'
Hosté nyní poklidně rozehrávají. Nikam se bezhlavě neženou.
44:46'
Hosté jsou v plném počtu. Letci odehráli další nepovedenou přesilovku.
44:10'
Hosté opět vyhazují a domácí fanoušci začínají dávat najevo nespokojenost.
43:27'
Z vrcholu levého kruhu střílel vedle branky Claude Giroux. Hosté pak vyhodili.
42:44'
Patrik Laine je vyloučen za sekání. Přesilovka pro Philadelphii.
42:16'
Nyquist se nyní spokojil s odevzdáním puku za domácí branku. Hráči Columbusu už totiž potřebovali vystřídat.
41:37'
Z levé strany vystřelil Boone Jenner. Hart vyrazil jeho pokus.
40:29'
Těsně po skončení přesilovky měli domácí dobrou příležitost! Joel Farabee nejprve těsně před Merzlikinsem tečoval spoluhráčovo nahození, ovšem brankář Blue Jackets stačil zareagovat. Následně pokryl i dorážku Claudea Girouxe.
Hity – 13:16
Po 40 minutách prohrává Philadelphia s Columbusem 0:1. Druhá třetina proběhla ve velmi slušném tempu. Šance se od začátku střídaly na obou stranách. Modrým kabátům nejprve ještě nebyl uznán gól Werenskiho, jelikož projíždějící Texier kontaktoval v brankovišti brankáře Harta, který tak nemohl adekvátně zasáhnout. Ve 32. minutě se už ale hostující celek radoval. Z dobrého forčekinku spoluhráčů těžil Oliver Bjorkstrand. Domácí poté odpověděli tlakem a zajímavými příležitostmi, ovšem všechno jim pochytal výborný Merzlikins v brance Blue Jackets.
40:00'
39:56'
Z levé strany střílel Ivan Provorov, ovšem jeho pokus srazil do ochranné sítě Peeke.
39:36'
Hosté vyhazují. Flyers se přesilovka zatím nedaří.
38:27'
Oba hráči už jsou na trestné lavici. Gavin Bayreuther dostal dvě minuty navíc za faul na Lindbloma a Letci si tak zahrají přesilovku.
38:27'
Bitka mezi Scottem Laughtonem a Gavinem Bayreutherem! Laughton přijel pomstít zákrok hostujícího obránce na spoluhráče Lindbloma. Toho Bayreuther poslal k ledu a pak ho ještě krosčekoval.
38:05'
Po nahrávce Konecnyho pálil od modré Cameron York. Ani on nepropálil Merzlikinse.
37:09'
Domácím se nepovedla rozehrávka a dopustili se tak zakázaného uvolnění.
35:40'
Další šance Letců! Zack MacEwen se důrazem natlačil s pukem až k brankovišti, kde rozpoutal velký závar. Merzlikins odolal s pomocí obránců!
34:59'
Domácí začínají tlačit. Merzlikins nyní pokryl Konecnyho ránu z levého kruhu.
34:10'
Scott Laughton se dostal ke kotouči na ose hřiště a okamžitě ho zápěstím nahodil na branku. Merzlikins předvedl krásný zákrok, když se v brankovišti roztáhl jako gymnasta a puk mířící nad jeho levý beton našel v rukavici!
34:02'
Individuální akcí se prezentoval James van Riemsdyk. Domácí útočník dovezl puk do útočného pásma a z levé strany to zkoušel na vzdálenější tyčku. Narazil však na lapačku Elvise Merzlikinse. Další reklamní pauza.
33:19'
Střelu Justina Brauna, kterou vyslal domácí obránce švihem, zastavil vyrážečkou Merzlikins.
32:42'
Po střele Erica Robinsona má puk Hart. Následuje reklamní přestávka.
31:53'
Hosté se ujímají vedení! Ivan Provorov v obranném pásmu rozehrával na spoluhráče, který byl ale pod tlakem Seana Kuralyho. Kotouč se pak před Boonea Jennera dostal až k OLIVEROVI BJORKSTRANDOVI. Ten byl už sám před Hartem, kterého překonal bekhendovým blafákem, po němž zvedl puk pod víko. Asistence: Boone Jenner a Sean Kuraly.
31:29'
30:58'
Elitní přesilovková formace hostí se už přeci jen do útočného pásma podívala. Po krosu Voráčka pálil z pravé strany Patrik Laine a Hart musel zasahovat.
30:36'
Zatím dobrá hra v oslabení v podání Flyers. Columbus se v této přesilovce dosud k ničemu nedostal.
29:59'
Scott Laughton pro domácí ušetřil cenný čas z oslabení v útočném pásmu.
29:28'
Jakub Voráček svou aktivitou donutil k faulu Zacka MacEwena, který českého útočníka podrazil. Přesilovka pro Modré kabáty.
28:36'
Patrik Laine samozřejmě střílí z téměř každé pozice. Po přejetí útočné modré branku minul.
28:16'
Střely na branku ve 2. třetině – 5:8
28:02'
Hosté zbrzdili přechod Letců do útočného pásma. Je z toho postavení mimo hru.
27:00'
Boone Jenner v útočném pásmu odebral puk domácímu hráči a vytvořil střeleckou pozici pro Gustava Nyquista. S jeho ranou z osy hřiště si poradil Hart.
26:12'
Obránce Ivan Provorov ujel na levém křídle hostující obraně! Jeho zakončení však dokázal pokrýt Merzlikins. Následuje reklamní přestávka.
25:45'
Flyers jsou již kompletní.
25:40'
V samotném závěru hostující přesilovky přišla střela Maxe Domiho z vrcholu levého kruhu, která skončila v Hartově lapačce.
25:15'
Claude Giroux zablokoval přihrávku Laineho a dokázal vyhodit!
24:30'
Z levého kruhu střílel Patrik Laine. Hart zakročil vyrážečkou.
23:43'
První přesilovku v zápase si zahraje Columbus. Dvě minuty za nedovolené bránění dostal Justin Braun.
23:10'
Druhá třetina je zatím velmi zajímavá. Šance se střídají na obou stranách.
22:02'
Gól neplatí! Střela Zacha Werenskiho prošla Hartovi mezi betony i proto, že byl domácí brankář rozhozen kontaktem s Alexandrem Texierem, k němuž došlo v brankovišti. Došlo tedy k porušení pravidel. Letcům tedy trenérská výzva vyšla.
22:02'
Hosté se radovali z gólu, ovšem střídačka Philadelphie si bere challenge! Těsně před gólovou střelou totiž projel domácím brankovištěm Alexandre Texier, jenž se dotkl brankáře Harta a evidentně ho rozhodil...
21:23'
Na druhé straně Patrik Laine vylákal Harta z brankoviště a překládal puk před odkrytou branku Texierovi! Tomu však zkazil radost Sanheim, jenž gumový předmět odehrál z brankoviště!
20:18'
Domácí po vhazování vytvořili zmatek před brankou Columbusu. Brankář Merzlikins však velký závar dokázal přežít bez inkasovaného gólu!
20:09'
Po úvodním buly se dostal k puku domácí Travis Konecny. Ten s ním zleva dobruslil do útočného pásma, do jeho střely mu však vložil hůl Peeke. Kotouč tak skončil v ochranné síti.
Hity – 4:10
První třetina duelu mezi Philadelphií a Columbusem gól nenabídla. Oba celky si vytvořily několik šancí, ovšem brankáři zatím zůstávají bezchybní. Když už byl domácí Hart po střele Bemströma překonán, zazvonila za ním tyčka. Flyers nedokázali zužitkovat ani dvě přesilové hry.
20:00'
19:45'
Jegor Činachov vyzkoušel Harta střelou z pravého kruhu. Domácí brankář nadvakrát neutralizoval puk.
19:31'
Hostující akci zastavilo postavení mimo hru.
19:01'
Poslední minuta první třetiny.
18:26'
Od modré pálil Ivan Provorov. Merzlikins vyrazil jeho pokus.
17:45'
Šance domácích! Po výpadu Travise Sanheima se kotouč odrazil před brankoviště, odkud ho nedokázal dorazit za ležícího Merzlikinse Oskar Lindblom!
17:32'
Po vhazování střílel z pravého kruhu Max Domi. Hart svým zákrokem přerušil hru a zavdal tak důvod k vyhlášení další reklamní přestávky.
17:26'
Zakázané uvolnění Letců. Vhazovat se bude před Carterem Hartem.
16:17'
Claude Giroux jen tak lehce nahodil puk na levý beton Merzlikinse, protože viděl, že do prostoru, kam by se mohl hrací předmět odrazit, dojíždí Cam Atkinson. Ten však na kotouč nedosáhl.
15:11'
Hosté přežili i druhé oslabení a jsou v plném počtu.
15:03'
Yandle nabil na levý kruh Travisovi Konecnymu. Ten střílel mezi betony Merzlikinse, který je ale stačil dát k sobě.
14:27'
Eric Robinson poslal puk až za branku domácích.
14:03'
Domácí zahráli v přesilovce na zakázané uvolnění.
13:10'
Potyčka mezi Justinem Braunem a Maxem Domim! Oba hokejisté si ale nechali rukavice a tak se vylučuje jen za hrubost. Domi dostává dvojku navíc, to znamená přesilovku pro Philadelphii.
12:56'
Málem vedoucí gól Columbusu! Emil Bemström napálil z mezikruží pravou tyčku domácí svatyně.
12:10'
Domácí v přečíslení 2 na 1! Cam Atkinson to řešil sám střelou z levého kruhu, kterou namířil vedle bližší tyčky.
11:37'
Na kličkujícího Jakuba Voráčka si dobře počíhal James van Riemsdyk, který svého bývalého spoluhráče vytlačil do středního pásma.
10:36'
Dobrá příležitost pro Flyers! Travis Konecny si na pravém křídle počkal na z druhé vlny najíždějícího Ivana Provorova, kterému adresoval pas mezi kruhy. Ruský obránce však neprostřelil Merzlikinse!
10:11'
Domácím bylo odpískáno zakázané uvolnění, ale rozhodčí nakonec uznali chybu a nařizují buly ve středním pásmu. Před tím ale přijde na řadu další reklamní přestávka, která by se v případě icingu nekonala.
09:38'
Od modré čáry střílel Travis Sanheim. Elvis Merzlikins zakročil vyrážečkou.
09:10'
Střely na branku – 2:5
07:35'
Jalkub Voráček zavezl puk do útočného pásma a připravil střeleckou pozici pro Patrika Laineho. Finský útočník z pravého kruhu nepřekonal Harta.
06:50'
Hosté zvolili hodně rozvážnou rozehrávku v obranném pásmu. Využili toho, že se hráčům Flyers moc nechtělo forčekovat.
06:03'
Sean Kuraly se před domácí brankou natahoval po kotouči. Jen ho tak lehce posunul na Harta, který snadným zákrokem přerušil hru. Následuje reklamní přestávka.
05:31'
Od modré čáry to zkoušel Keith Yandle. Střela domácího zadáka však neprošla až na branku soupeře.
05:12'
Domácí zahráli na zakázané uvolnění. Hra se stěhuje před Harta.
04:16'
Travis Konecny z pravé strany vykroužil před hostující branku, ale narazil jen na připraveného brankáře Merzlikinse. Na druhé straně střílel Zach Werenski, také Hart byl pozorný.
03:08'
Emil Bemström nahrál do jízdy Jackovi Roslovicovi. Ten střílel z pravé strany na vzdálenější tyčku domácí branky, kterou minul.
02:29'
Přesilová hra se Letcům nepovedla. Blue Jackets jsou v plném počtu.
01:31'
Náznak příležitosti pro Columbus! Gustavovi Nyquistovi najížděl před branku Jake Bean, švédský útočník ale nechtěl riskovat a raději se rozhodl pošetřit čas z oslabení.
01:11'
Hostům se podařilo vyhodit.
00:28'
Domácí si hned v úvodu zápasu zahrají přesilovku. Za podražení Provorova je vyloučen Alexandre Texier.
00:01'

Philadelphia Flyers: Hart (M. Jones) – Braun, Provorov (A), Sanheim, York, Ristolainen, Yandle – Atkinson, Giroux (C), Farabee – Konecny, Laughton (A), Lindblom – Mayhew, Frost, J. van Riemsdyk – MacEwen, Bunnaman, Willman.
Trenér: Yeo

Columbus Blue Jackets: Merzlikins (Korpisalo) – Peeke, Werenski (A), Bean, Bayreuther, Christiansen, Kukan – O. Bjorkstrand, Jenner (C), Nyquist (A) – J. Voráček, Texier, Laine – Bemström, Roslovic, Domi – Činachov, Kuraly, E. Robinson.
Trenér: Larsen

Rozhodčí: Morton, O’Rourke – Cormier, Deschamps.
Pikantní duel čeká Jakuba Voráčka. Český hokejista strávil velkou část kariéry právě ve Philadelphii, odkud se před tímto ročníkem stěhoval do Columbusu výměnou za Cama Atkinsona. Kladenský odchovanec se tak poprvé od svého přestupu vrací na led Letců jako soupeř.
Philadelphia Flyers:
U Flyers to vypadá na další nepovedenou sezónu. Z 39 utkání nasbírali 34 bodů a v tabulce Východní konference jsou až jedenáctí. Aktuální forma mužstva je navíc mizerná. Letci totiž natáhli sérii porážek už na devět zápasů. Naposledy padli na domácím ledě 3:4 po nájezdech s NY Islanders. Philadelphia se potýká s poměrně velkým množstvím zraněních hráčů. Mimo hru se momentálně nacházejí například obránce Ellis a útočníci Couturier, Brassard, Hayes nebo Thompson.