NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Flyers : Washington - 18. února 2022   01:00

Flyers
Flyers
28:54' Mayhew (Lindblom, I. Ratcliffe) • 39:02' Sanheim (Konecny, Giroux) • 56:09' Mayhew (Sanheim, Provorov)
3:5
(0:1, 2:1, 1:3)
Washington
Washington
18:35' Kempný  (N. Dowd, Hathaway) • 32:49' Snively  (D. Orlov, Sheary) • 57:03' Hathaway  (Carlson, Fehérváry) • 58:48' Hathaway  (Hagelin) • 59:11' Carlson  (N. Dowd)
Flyers
Halkidis, Lambert – Rody, Fournier
Wells Fargo Center, Philadelphia
16886 diváků
Washington

Z tohoto na góly bohatého klání je to vše. Děkujeme za pozornost a u hokeje zase brzy na viděnou.
Další zápas čeká Washington přesně za týden na ledě New Yorku Rangers. Philadelphia bude za tři dny hostit v domácím prostředí Carolinu.

Michal Kempný (WSH) – 1+0, 0 účast, 2 střely na bránu, TM 4, čas na ledě 16:29
Martin Fehérváry (WSH) – 0+0, +2 účast, 1 střela na bránu, TM 0, čas na ledě 20:05

Hity – 19:10
Ve třetí třetině se čekalo na gól až do 57. minuty. Poté se podruhé v utkání prosadil z bezprostřední blízkosti Mayhew a poslal Philadelphii poprvé v duelu do vedení. Jenže domácí euforie měla jen velice krátkého trvání. Jak umí být hokej krutý demonstroval dvěma trefami v rozmezí necelých dvou minut Garnet Hathaway. Nejprve jemně tečoval Carlssonovo nahození, poté těžil z Hagelinovy přihrávky zpoza branky, po níž překlopil skóre znovu na stranu Capitals. Domácí ještě v závěru zkusili hru bez brankáře, po čtvrt minutě ovšem inkasovali z hole Carlsona popáté.
59:48'
Washington dohrává zápas v pásmu soupeře. Martin Jones se po páté inkasované brance vrátil zpět mezi své tyče.
59:11'
Washington právě vstřelil branku!
Hosté přidávají pojistku v podobě gólu do prázdné branky. Po trefě JOHNA CARLSONA skrz celou délku kluziště ještě rozhodčí zkoumali video a řešili možnou hru vysokou holí, neboť došlo na teč jednoho z domácích hráčů, branka ale platí. Asistence: Nic Dowd.
58:48'
Capitals jdou záhy opravdu do vedení! Carl Hagelin obral za brankou o puk Provorova a adresoval mezi kruhy přihrávku GARNETU HATHAWAYOVI, jenž zakončoval střelou podél pravého Jonesova betonu. Asistence: Carl Hagelin.
58:30'
Nicklas Bäckström mohl dokonat obrat. Pohotovou střelou z prostoru mezi kruhy ale nechal vyniknout Jonese.
57:03'
Hosté přeci jen srovnávají stav! Carlson nahazoval kotouč od pravého mantinelu a GARNET HATHAWAY ho jemnou tečí nasměroval k pravé tyčce mimo Jonesův dosah. Asistence: John Carlson a Martin Fehérváry.
56:43'
Alexandr Ovečkin nebyl daleko od bleskové odpovědi. Proti jeho pumelici cvakl Martin Jones betony až na poslední chvíli!
56:09'
Philadelphia právě vstřelila branku!
Teď už ale může GERALD MAYHEW slavit! Po kraťoučké přihrávce Sanheima z pravé strany zakončoval z bezprostřední blízkosti Samsonova se štěstím o jeho brusli do branky. Asistence: Travis Sanheim a Ivan Provorov.
55:51'
Gerald Mayhew obkroužil branku a pokusil se zaskočit Samsonova zasunutím kotouče zpoza klece! Husarský kousek mu nevyšel.
55:23'
Více prostoru na ledě svědčí více Philadelphii, která je teď dravějším týmem.
54:18'
Ivan Provorov se na pravém křídle krásně prokličkoval přes dvojici protihráčů až do zakončení. Ilja Samsonov jeho pokus vyrážel.
54:02'
Současné vyloučení:
Vyloučení v týmu Philadelphia Flyers (Keith Yandle – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu Washington Capitals (Nic Dowd – 2 min., hrubost).
54:02'
Dlouhý souboj o puk v rohu kluziště v pásmu letců vyrezultoval v hromadnou šarvátku. Předcházela mu Kempného rána od modré čáry, kterou zastavilo právě až zadní hrazení.
52:30'
Scott Laughton naskakuje na led. Ani Washington svou přesilovku nedokázal využít.
51:45'
Domácím hokejistům se v krátkém sledu dvakrát podařilo vyhodit kotouč do pásma soupeře.
51:04'
Nicklas Bäckström přihrál zprava na bližší tyč Kuzněcovovi a ten přiťukl z první puk před branku proti holi Toma Wilsona. Krásnou akci na jeden dotyk zhatil až připravený Martin Jones!
50:30'
Teď zcela opačné starosti pro Flyers. Po televizní pauze to budou pro změnu domácí, kdo se bude muset bránit početní převaze soupeře. Scott Laughton poslal u mantinelu zezadu k zemi Dmitrije Orlova.
50:30'
Vyloučení v týmu Philadelphia Flyers (Scott Laughton – 2 min., podrážení).
50:10'
Philadelphia dlouhou přesilovku pěti proti třem nevyužila. Washington už je v plném počtu.
49:59'
Až teď se Washingtonu podařilo vyhodit hrací předmět až za protější branku.
49:34'
Ilja Samsonov předvedl v krátkém sledu dva fantastické zákroky. Hosté jsou teď pevně sevřeni pod přesilovkovým zámkem.
48:38'
Ilja Samsonov skvěle zareagoval na Atkinsonovu teč u pravé tyče. Rozhodčí se na druhou stranu unáhlili s přerušením hry, brankáři totiž proklouzl kotouč mezi betony a neměl ho tak ve své moci.
48:10'
Vyloučení v týmu Washington Capitals (Tom Wilson – 2 min., podrážení).
48:03'
Tom Wilson podrazil na modré čáře Scotta Laughtona. Philadelphia hraje v ponechané výhodě!
47:49'
Vyloučení v týmu Washington Capitals (Michal Kempný – 2 min., držení).
47:49'
Washington chyboval v rozehrávce a pyká za to vyloučením. Claude Giroux si průnikem podél levého mantinelu vynutil faul Kempného.
47:10'
Alexandr Ovečkin skončil na ledové ploše a hněvá se na rozhodčí. Vylučovat se totiž nebude.
46:22'
Philadelphia je teď častěji na puku. Washingtonu se daří nabourávat domácí kombinace, a tak musí hokejisté v červených dresech často opakovat rozehrávku zpoza vlastní branky.
45:07'
Hosté si nepohlídali úplně volného Justina Brauna. Ten dostal nabito na pravou stranu, tváří v tvář Samsonovovi ale mířil do jeho lapačky.
44:12'
Urputný souboj o kotouč u zadního mantinelu za brankou Flyers. Nakonec z něj vzešli jako vítězové domácí, kteří vyhodili do středního pásma.
43:20'
Carlu Hagelinovi sjel při snaze nahodit jej do pásma kotouč z hokejky. Z téhle akce Washingtonu nic nebude.
42:30'
Tentokrát musel zasahovat Ilja Samsonov. Z levé strany napřáhl Kevin Connauton a hostující brankář měl co dělat, aby puk uhájil před skrumáží, která se před jeho svatyní utvořila.
41:12'
Další důležitý zákrok Martina Jonese. Wilson přihrával od pravého mantinelu na střed Josephu Snivelymu. Jeho přízemní střela mířící k pravé tyči skončila v brankářově lapačce.
40:14'
Carlsonova dělovka skončila na Jonesově hrudi. O dorážku se před brankou pokoušel Alexandr Ovečkin, domácí brankář byl ovšem o něco rychlejší a puk schoval do výstroje.
40:01'
Další třetina začne přibližně v 3:04.
Statistiky po 2. třetině:

Střely na branku – 23:14
Vyhraná vhazování – 19:18
Hity – 17:8
Také druhá třetina se rozjížděla pomaleji, postupně se ale změnila ve velmi zajímavou hokejovou podívanou. Mayhew ve 29. minutě střelou nad vyrážečku Samsonova skóroval v přesilové hře. Washington šel podruhé do vedení ve 33. minutě. Rovněž Snively dorážel Orlovovu střelu za záda Jonese nadvakrát během početní výhody. Capitals ale o svůj těsný náskok opět přišli. Necelou minutu před druhou sirénou se Flyers blýskli rychlým protiútokem, na jehož konci přihrával Konecny zprava na zadní tyč zcela volnému Sanheimovi.
40:00'
39:31'
Nahození Michala Kempného před branku nedoputovalo. I po bloku ale zůstává Washington na dostřel domácí klece.
39:02'
Nádherná akce Philadelphie končí gólem! Giroux přihrál zleva do jízdy Konecnému. Ten potáhl kotouč k brance a poté přihrál pod holí Kempného na zadní tyč, kde rychlou souhru zakončil nekompromisní trefou pod víko TRAVIS SANHEIM. Asistence: Travis Konecny a Claude Giroux.
38:16'
Další dobrá možnost na domácí straně. Jen těsně před brankovištěm se snažil o teč mezi betony Samsonova Scott Laughton. Ruský strážce ale svá dvířka včas zavřel.
37:52'
Po pravé straně ujel do samostatného brejku Travis Konecny. Střílel poměrně z úhlu, vyniknout nechal Ilju Samsonova.
37:09'
Carlsonovu střelu z levé strany vyrážel Martin Jones betony. Washington zůstává nastěhován v útočném pásmu.
36:52'
Rozhodčí znovu foukají do píšťalky a uklidňují vášně za domácí brankou. Také tentokrát se vše obešlo bez nutnosti posílat někoho na trestnou.
36:38'
Jen sedm vteřin po reklamní přestávce další přerušení. Teď se moc nehraje.
36:31'
Ilja Samsonov lapil po souboji za brankou střelu z levé strany. Jejím autorem byl Travis Sanheim. Rozhodčí včas uhasili menší skrumáž. Na vylučování nedojde.
35:45'
Max Willman střílel z pravé strany poměrně z úhlu křižmo na vzdálenější tyčku. Ani jeho rána do sítě nezapadla.
35:03'
Atkinsonovo nahození bylo před brankou zblokováno obranou Washingtonu.
34:12'
Po reklamní přestávce jde druhá třetina pomalu do svého finiše. Philadelphia se snaží o rychlou odpověď, Ilja Samsonov je v plné pohotovosti.
32:49'
Rovněž Washington využívá přesilovou hru a jde podruhé do vedení. Martin Jones vyrážel Orlovovu střelu od modré čáry jen před sebe, odkud puk za jeho záda nadvakrát procedil JOSEPH SNIVELY. Asistence: Dmitrij Orlov a Conor Sheary.
32:04'
Isaac Ratcliffe mohl jet rovnou z trestné lavice na Samsonova. Nenabral ale dostatečnou rychlost, takže na zakončení nedošlo. Dobře se před něj stačil natlačit John Carlson.
31:39'
John Carlson nabil na levou stranu Alexandru Ovečkinovi. Jeho dělovka vyslaný bez přípravy z vrcholku kruhu šla o Jonesův beton do tyče!
31:11'
Vyloučení v týmu Philadelphia Flyers (Cam Atkinson – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hrací plochu).
31:11'
Jenže teď ten stejný muž, tedy Cam Atkinson, posílá Flyers do tří! Z vlastního pásma vyhodil kotouč obloučkem nešťastně za boční plexisklo.
30:27'
Washingtonu jeho první přesilovka zatím nevychází. Philadelphia dostala zásluhou Cama Atkinsona kotouč ven z pásma.
29:57'
Vyloučení v týmu Philadelphia Flyers (Isaac Ratcliffe – 2 min., nedovolené bránění).
28:54'
Domácí využívají přesilovku. Nikým nehlídaný GERALD MAYHEW obdržel kolmici do levého kruhu pro vhazování a střelou nad vyrážečku přesouvajícího se Samsonova srovnal na 1:1. Asistence: Oskar Lindblom a Isaac Ratcliffe.
27:37'
Vyloučení v týmu Washington Capitals (Trevor van Riemsdyk – 2 min., vyprovokování bitky + 10 min. osobní trest, nesportovní chování).
27:37'
Vyloučení v týmu Philadelphia Flyers (Scott Laughton – 5 min., bitka).
Vyloučení v týmu Washington Capitals (Trevor van Riemsdyk – 5 min., bitka).
27:37'
K vidění byl pěstní souboj, pustili se do sebe Scott Laughton, jenž v rohu kluziště sundal hitem Kempného, a Trevor van Riemsdyk. Vítěze jejich potyčka neměla.
26:42'
Claude Giroux byl u zadního mantinelu poslán k zemi a hala si žádala vyloučení. Rozhodčí nechali pokračovat ve hře.
25:50'
Garnet Hathaway se v obranném pásmu prezentoval obětavým blokem. Philadelphia je teď hodně aktivní, nezvládá ale protlačit kotouč až k ruskému gólmanovi.
24:44'
Velká skrumáž před brankou Samsonova pro Washington pohromou neskončila. Capitals se osvobodili.
24:25'
Časomíra se posunula o dvě minuty. Na ledě se nic zajímavého nestalo.
22:18'
Za kotoučem se dral Cam Atkinson, leč bránícího protihráče nepřelstil. A tak musel zasahovat až na druhé straně Martin Jones, jenž likvidoval Orlovovu střelu z pravé strany. Na programu je buly.
21:09'
Dmitrij Orlov táhl protiútok Washingtonu. Jeho střela z prostoru mezi kruhy byla Justinem Braunem přizvednuta do ochranné sítě.
20:57'
Justin Braun střílel z pravé strany zápěstím na vzdálenější tyč. Ilja Samsonov zasahoval ramenem.
20:22'
Nehlídaný Travis Konecny se před brankou dostal ke sražené přihrávce Laughtona. V ideální pozici nastřelil Samsonovův levý beton.

Hity – 9:4
Úvodní třetina příliš záživného hokeje nenabídla. Ve hře obou celků je zatím celá řada nepřesností. Přesto se krátce před sirénou poprvé měnilo skóre. Gólový účet zápasu otevřel svou premiérovou letošní trefou český obránce Michal Kempný. Zpětnou přihrávku Dowda zužitkoval ve střelu do levé horní části branky. Jones na pokus vyslaný ze střední vzdálenosti reagoval se zpožděním, zřejmě měl zakrytý výhled.
20:00'
19:48'
Philadelphia musí spěchat pro touš až ke své brance. Následovat bude zřejmě poslední útočná akce.
19:00'
Ohlášena poslední minuta úvodní třetiny. S pukem hrají momentálně gólem povzbuzení hokejisté Washingtonu.
18:35'
Hosté otevírají skóre zápasu! Dowd přihrával z levého kruhu pro vhazování před modrou čáru MICHALU KEMPNÉMU a český zadák ve službách Washingtonu překonal Jonese střelou do levé horní části branky. Gólman Flyers měl zřejmě zakrytý výhled a reagoval na střelu až se značným zpožděním. Asistence: Nic Dowd a Garnet Hathaway.
18:01'
Ilja Samsonov vyrážel betony Girouxovu střelu ze středního pásma. Rutinní zákrok pro ruského strážce, jenž byl po středeční výhře v Nashvillu vyhlášen druhou hvězdou utkání.
17:13'
Hra je v závěru dvacetiminutovky kouskována častými přerušeními. Vhazovat se bude ve středním pásmu.
16:51'
Na domácí straně je pískána přihrávka rukou. Aktéři se stěhují před Jonese, nařízeno je buly.
16:17'
Garnet Hathaway přihrával naslepo pouze na hůl protihráče. Rychlý protiútok Philadelphie se proto nekonal.
16:00'
Celá řada domácích snah o založení útočné akce končí jen odevzdáním kotouče do moci hostů. Směrem dopředu zatím ani jeden z týmů neexceluje. Není se proto co divit, že na světelné kostce stále svítí rovné čtyři minuty před koncem třetiny dvě nuly.
14:44'
Domácí po vyhraném vhazování procedili kotouč do středního pásma. Po chvíli lapil Samsonov do lapačky Provorovovu střelu z větší vzdálenosti.
14:29'
Michal Kempný posunul puk od modré čáry doleva na Carla Hagelina. Jeho pomelice byla sražena Nickem Seelerem mimo hrací plochu. Po krátké pauze a úpravě ledu bude následovat další buly před Jonesem.
13:39'
Ilja Samsonov raději ukryl pod rukavicí nahození. Následovalo vhazování po jeho pravici, při němž byli úspěšnější jeho spoluhráči.
12:47'
Hra se stěhuje ze strany na stranu bez většího efektu. Ve hře obou mužstev je celá řada nepřesností.
11:14'
Pozornost Martina Jonese v krátkém sledu otestovali Garnet Hathaway a Carl Hagelin. Domácí brankář si s oběma pokusy zápěstím poradil.
09:39'
Scott Laughton osvobodil Philadelphií pouze za cenu zakázaného uvolnění. Vhazuje se po Jonesově levé ruce.
08:42'
Washington se dostává do tempa a začíná pobyty v útočném pásmu čím dál více tlačit do branky. Ve skrumáži před brankovištěm teď aktivně operoval Alexandr Ovečkin. Na svou první dnešní trefu si ještě musí počkat. Martin Jones se překonat nenechal.
07:53'
Gerald Mayhew obětavým pádem zablokoval Fehérváryho střelu z levé strany. Bude následovat další vhazování v pásmu Flyers.
07:35'
Tentokrát už se hostům podařilo Jonese zaměstnat. Kanadský brankář ukryl Orlovovu střelu z levé strany do výstroje. Následuje první reklamní přestávka.
07:15'
Washington se musel vystěhovat z pásma a zakládat novou postupnou kombinaci z vlastní poloviny.
06:41'
Zack MacEwen si před brankou říkal o kotouč. Ten nedostal. Dopředu vyráží Washington.
05:52'
Capitals jsou směrem dopředu i nadále bezzubí. Na kontě mají stále pouze jedinou střelu na branku.
04:44'
Travis Sanheim oslovil přihrávkou do jízdy Claudea Girouxe. Proti jeho zakončení z pravého kruhu se předvedl Ilja Samsonov, jenž pohotově vyrážel!
03:41'
Michal Kempný naskakuje na led z trestné lavice. Washington pokračuje v plném počtu.
03:33'
Po dvou nepřesných střelách z pravé strany se Washingtonu podařilo vyhodit kotouč až k protější brance. Tato přesilovka využita nebude.
02:41'
Minuta přesilové hry je minulostí. Domácí se zatím nedokázali usadit do útočné třetiny.
01:41'
Vyloučení v týmu Washington Capitals (Michal Kempný – 2 min., podrážení).
00:57'
Washington se usadil v útočné třetině. Nick Jensen si ale nezpracoval zpětnou přihrávku z rohu kluziště a utekl mu kotouč za modrou čáru.
00:10'
Philadelphia nastoupila do utkání v červených dresech, Washington v bílých.
00:01'

Philadelphia Flyers: M. Jones (Hart) – Braun, Provorov (A), Seeler, Sanheim, Connauton, Yandle – Atkinson, Giroux, Lindblom – Konecny, Laughton (A), J. van Riemsdyk – Mayhew, Frost, Willman – MacEwen, Bunnaman, I. Ratcliffe.
Trenér: Mike Yeo

Washington Capitals: Samsonov (Copley) – Carlson (A), Fehérváry, Nick Jensen, D. Orlov, T. van Riemsdyk, Kempný – Sheary, Kuzněcov, Ovečkin (C) – T. Wilson, Bäckström (A), Snively – Leason, Eller, McMichael – Hathaway, N. Dowd, Hagelin.
Trenér: Peter Laviolette

Rozhodčí: Halkidis, Lambert – Rody, Fournier.
V loňském kalendářním roce se oba kluby utkaly rovnou jedenáctkrát. Sedmkrát ze radoval Washington, čtyřikrát pak Philadelphia. Poslední vzájemné střetnutí se datuje k 7. listopadu. Flyers venku vyhráli těsně 2:1.
Washingtonu patří v pořadí Východní konference sedmá příčka, a to při zisku 63 bodů. Z posledních tří zápasů zvládli hokejisté Capitals dva vyhrát. Naposledy uspěli dva dny zpět na ledě Nashvillu, kde zvítězili 4:1. Kuriozitou je, že je hned čtyřikrát zachránila nastřelená branková konstrukce. Dvěma góly se blýskl hvězdný Alexander Ovečkin, jenž je s 62 kanadskými body za shodný počet 31 branek i asistencí pátým nejproduktivnějším hráčem celé soutěže.
Philadelphia se v tabulce Východní konference nachází s 39 získanými body na třinácté pozici. Na osmou postupovou příčku, kterou momentálně drží Pastrňákův Boston, ztrácejí Flyers už propastných 19 bodů. Týmu se momentálně vůbec nedaří, když táhne nelichotivou sérii tří porážek v řadě. Naposledy brala Philadelphia alespoň bod, v Pittsburghu totiž padla poměrem 4:5 až po prodloužení. Nejproduktivnějším hráčem mužstva je s 37 kanadskými body za 17 branek a 20 nahrávek Američan Cam Atkinson. Jen o bod a gól méně zaznamenal kanadský parťák Claude Giroux, jenž by se podle sílících spekulací měl co nevidět přesunout do Colorada.
Hezký den u sledování zámořské hokejové NHL, která má dnes na programu celkem desítku střetnutí. V tomto textovém přenosu se podrobně zaměříme na souboj mezi organizacemi Philadelphia Flyers a Washington Capitals. Vzhledem k tabulkovému postavení i četným absencím na straně domácího celku budou roli poměrně výrazných papírových favoritů plnit hokejisté z americké metropole.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.