NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Kings : Colorado - 21. ledna 2022   03:43

Colorado
09:43' Rantanen  (MacKinnon, Makar) • 23:06' Kiefer Sherwood   • 44:11' Aube-Kubel  (L. O'Connor, Compher) • 58:25' D. Toews  (Rantanen)
Kings
Furlatt, Lee – Nansen, Gawryletz
Crypto.com Arena, Los Angeles
15 387 diváků
Colorado

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezké ráno a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.

Trestné minuty: 2:10
Utkání je u konce a hosté jej dotáhli k výhře. Ve třetí třetině už opadl nápor domácích, střeleckou převahu naopak mělo Colorado a dokázalo toho využít. Ve 45. minutě se po návratu z trestné lavice trefil Nicolas Aube-Kubel a dal svému týmu jistotu do dalších minut. Hosté pak v poklidu drželi svůj náskok a když se Los Angeles odhodlalo k dlouhé hře bez brankáře, trefil odkrytou branku Devon Toews a svým gólem uzavřel výsledek na 1:4. Colorado je po této výhře na prvním místě Centrální divize s 57 body, Los Angeles je v Pacifické divizi druhé se 45 body.
59:29'
Zápas se už pouze dohrává, Quick je zase ve své bráně.
58:25'
Colorado právě vstřelilo branku!
Je definitivně rozhodnuto. Domácí sice zůstali v útočném pásmu, jenže záhy přišli o puk a DEVON TOEWS střelou přes celé kluziště trefil naprosto přesně – 1:4. Asistence: Mikko Rantanen
58:16'
Iafallo vyjel zpoza branky a snažil se zasunout puk za tyčku. Kuemper tam byl ale včas a utěsnil všechny mezírky.
58:06'
Domácí tým si bere oddechový čas.
57:45'
Rozhodnout mohl Rantanen, u pravého mantinelu byl ale pokrytý a nepovedlo se mu trefit prázdnou branku.
57:26'
Po Doughtyho přihrávce střílel z mezikruží Danault, jeho příklep skončil mimo.
56:47'
Domácí zvolili dlouhou hru bez brankáře a málem už byli za to potrestáni. Střela přes celé kluziště ale skončila těsně vedle a je z toho zakázané uvolnění.
56:07'
Sherwood přihrával zprava mezi kruhy, pas obrana Los Angeles srazila a už se zase hraje na opačnou stranu.
55:34'
A zase vyhození z vlastního pásma, hosté míří rychle střídat.
54:45'
Další z nahození před Quicka, hosté nemusí moc tvořit, stačí jim držet hru daleko od Kuempera.
53:25'
Kadri hledal Burakovskyho, přihrávka naslepo ale nebyla přesná a vše skončilo u levého mantinelu.
53:03'
Rozehra hostů však nebyla z těch nejpovedenějších a po vyhození puku je tu zakázané uvolnění.
52:48'
Erik Johnson nepustil domácí útok ke střele a zvládl hru vytlačit do rohu.
51:45'
Los Angeles se teď marně snaží udržet v útočném pásmu, hosté si v klidu brání svůj náskok.
50:59'
Quick raději přikryl volný puk a nepřidělával si zbytečné problémy, když se k němu blížil Burakovsky.
50:10'
Girard i přes velký tlak protihráče dokázal ve středním pásmu udržet puk a dostat se i přes modrou čáru. Pak ale pouze nahodil na branku.
48:57'
Colorado oslabení přečkalo bez úhony, zase se hraje v pěti na obou stranách.
48:41'
Po levé straně se do akce v oslabení hrnul Kadri, zvolil individuální zakončení a po najetí si na střed vystrašil Quicka. Ten si připsal úspěšný zákrok a puk srazil do rohu.
48:09'
Střela z pravého kruhu prolétla vedle Kuemperovy branky.
47:16'
Puk je mimo útočné pásmo Los Angeles, dobrým obranným zákrokem se blýskl Compher.
46:57'
A zase se vylučuje na straně Colorada, tentokrát dostal dvě minuty za podrážení Mikko Rantanen.
46:36'
Na opačné straně se do útočného pásma vřítil Trevor Moore, střílel z pravého kruhu pro vhazování a Darcy Kuemper musel vytáhnout pohotový zákrok!
45:31'
No a vstřelená branka zase nalila hostům nové síly do žil, už se zase hraje u branky Los Angeles.
44:11'
Hosté zase vedou o dvě branky! NICOLAS AUBE-KUBEL se z trestné lavice vrátil do hry, okamžitě dostal od O'Connora přihrávku do sóla a to zakončil přesnou střelou na Quickovu vyrážečku – 1:3. Asistence: Logan O'Connor, J. T. Compher.
43:43'
Kaliyev zakončoval přes obránce, Kuemperovu branku těsně minul.
43:05'
A teď už puk letí přes všechny čáry až ke Quickovi.
42:50'
Brown z pravé strany hledal najíždějící spoluhráče, obrana Colorada ale jeho pas srazila mimo prostory u brankoviště.
42:03'
Je tu další přesilovka pro Los Angeles, dvě minuty za vysokou hůl obdržel Nicolas Aube-Kubel.
41:54'
Newhook se po pravé straně hrnul do útoku, jeho střelu ale Quick dokázal pokrýt, když si lehce povyjel a zmenšil střelecký úhel.
40:25'
Kadriho střela Quicka nepřekvapila, každopádně Colorado vstoupilo do třetí třetiny pěkně aktivně.

Trestné minuty: 2:6
Čtyřicet minut hry je za námi a Colorado si i nadále udržuje jednobrankový náskok. I ve druhé třetině jsme viděli střeleckou převahu Los Angeles, jenže dlouho bez účinku. A tak zase udeřilo na opačné straně, když se ve 24. minutě dostal k volnému puku Kiefer Sherwood a pohotovou ranou z otočky překonal Quicka. Až poté se podařilo skórovat i hráčům kalifornského celku a v přesilovce snížil Anže Kopitar. Další gól už ale Los Angeles z tlaku a množství střel nevytěžilo a tak tu máme stav 1:2.
40:00'
39:37'
Obrovský tlak Los Angeles v závěru třetiny, domácí se snaží o gól do šatny.
38:51'
Přihrávku do jízdy dostal Fagemo a najednou byl v šanci srovnat skóre. Na poslední chvíli jej ale trochu přibrzdil Makar a domácí útočník zakončil mimo.
38:10'
Z nepříliš dobré pozice to i na druhé straně zkoušel Malcev, pro Quicka to nebylo příliš složité zakročit.
37:24'
Z velmi ostrého úhlu zkoušel štěstí domácí Brown, Kuemper byl ale připraven a tento pokus srazil do rohu.
36:34'
Zakázané uvolnění domácích, hra se tak zase vrací před Quicka.
35:37'
Quick vyrazil i střelu z levého kruhu, puk obloučkem skončil u zadního mantinelu.
34:58'
Pravou stranou si do útočného pásma najel Landeskog a rázem byl před Quickem. Snažil se o rychlou kličku, gólman Los Angeles mu ale puk zvládl vyrazit.
33:28'
Kopitar byl za brankou zastaven Toewsem, oba hráči skončili na ledě. Pokračuje se bez přerušení ve hře.
32:28'
Bekhendem se o srovnání pokoušel Brown, Kuemper puk vyrazil mimo své brankoviště.
31:03'
Dvoubrankový náskok mohl hostům vrátit Aube-Kubel, který se najednou objevil mezi kruhy a zkusil rychlý bekhend. Branku těsně minul!
30:55'
Musí si ale také dávat pozor v obraně, Colorado dokáže být v kontrech opravdu úspěšné.
29:44'
Domácí jsou snižující brankou hodně povzbuzeni a zase se tlačí před Kuempera.
28:58'
Los Angeles právě vstřelilo branku!
Už to ale neplatí, neboť po Doughtyho střele vznikl před Kuemperem zmatek, puk se několikrát odrazil, až se po Iafallově pokusu dostal na brankoviště, odkud už do prázdné branky dorážel ANŽE KOPITAR – 1:2. Asistence: Alex Iafallo, Drew Doughty.
28:21'
Brown stál u tyčky a snažil se o dorážku po krátkém závaru před Kuemperem. Ten ale i nadále drží čistý štít!
27:54'
Domácí si dají další přesilovku, neboť Devon Toews vyhodil puk přes mantinel a dostal tak dvě minuty za zdržování hry.
26:34'
Zprava na Kuempera vystřelil Kopitar, gólman Colorada vyrazil a poradil si i s dorážkou zblízka.
25:47'
Individuálně se pokoušel projít MacKinnon, kousek za modrou byl ale obranou Los Angeles odzbrojen.
24:37'
Z otočky vystřelil Byfield, i tohle zvládl Kuemper pokrýt.
24:22'
Na opačné straně se snažil snížit Kopitar, jeho střela zápěstím byla ale sražena do ochranné sítě za Kuemperem.
23:06'
Už je to o dvě branky. Hosté se udrželi v útočném pásmu, puk se odrazil do pravého kruhu pro vhazování, kde o ničem nepřemýšlel KIEFER SHERWOOD a prudkou ranou z otočky dokázal překonat překvapeného Quicka – 0:2. Bez asistence.
22:18'
Šance i na opačné straně, rychlý přechod do útoku skončil náznakem přečíslení, Quick na brankové čáře puk srazil.
21:38'
Svůj první gól v NHL mohl dát Byfield, když si zprava nabruslil před branku, Kuemper mu ale vleže zvládl střelu vytěsnit pravým betonem!
21:10'
Fagemo nabízel přihrávku na teč, Iafallo ale puk minul.
20:17'
Druhou část zápasu zahájil střelou domácí Doughty, Kuenper ji i přes horší viditelnost vyrazil.

Trestné minuty: 2:4
Je za námi první třetina, ve které byli v úvodu aktivnější domácí hráči, jenže svou střeleckou převahu nezúročili a Colorado pak skórovalo prakticky z první vážnější situace. Hosté hráli přesilovku, od modré čáry nahazoval MacKinnon a dobře stojící Mikko Rantanen tečoval puk za Quickova záda. Výhodu jednoho muže na ledě měli i domácí, a to hned dvě, v jejich případě to ale ke gólu nevedlo. Kuemper si poradil se všemi střelami soupeře a do kabin se tak odešlo za stavu 0:1.
20:00'
19:27'
Od modré vystřelil Määttä, jeho rána byla lehce tečována a Kuemper musel rychle zakročit. Povedlo se mu to betonem a puk srazil do rohu.
18:29'
Z první to zkusil Mikey Anderson, jeho ránu ale Kuemper dobře viděl a zákrok mu nedělal žádné problémy.
17:53'
Už je ale po přesilovce, MacKinnon se vrátil na ledovou plochu.
17:35'
Opět je puk až u Quicka, Kopitar se snaží rozjet další útočnou akci.
16:45'
Los Angeles se nedaří se udržet v útočném pásmu, tato přesilovka je hodně nepovedená.
15:57'
Hned po vyhraném buly se hostům povedlo vyhodit přes všechny čáry.
15:53'
Druhé vyloučení na straně Colorada, dvouminutový trest za držení dostal Nathan MacKinnon.
14:53'
Šance na srovnání skóre. Prostor pro sjetí si z modré čáry dostal Durzi a najednou tu byla jeho střela z bekhendu, kterou Kuemper neudržel a puk mu proklouzal mezi betony. Zastavil se kousek od brankové čáry a svému gólmanovi pak musel se zákrokem pomoci obrana.
13:57'
Netrefil se ani MacKinnon, jeho pokus byl ale opravdu těsný.
13:44'
Domácí se ještě chvíli udrželi v útočném pásmu, už tu ale byl náznak kontru Colorada a nepříjemně zakončoval Rantanen. Jeho pokus byl sražen mimo Quickovu branku.
12:33'
Je po přesilovce, O'Connor se už vrátil na ledovou plochu.
12:03'
O mnoho lépe vypadala střela Iafalla z mezikruží, nicméně i tohle Kuemper vyřešil.
11:28'
V přesilovce domácí zatím vymysleli pouze jednu střelu bekhendem, Colorado pak vyhodilo přes všechny čáry.
10:33'
Vylučuje se i na straně Colorada, dvě minuty za držení hole dostal Logan O'Connor.
09:43'
Přesilovka je využitá a Colorado vede. Domácím se nepovedlo vyhodit do středního pásma, takže následovala výměna puku mezi elitními hráči hostů, od modré čáry nahodil MacKinnon a puk tečoval před brankou operující MIKKO RANTANEN. Quick na změnu nestačil zareagovat a je to 0:1. Asistence: Nathan MacKinnon, Cale Makar.
08:52'
Rantanenova střela z kruhu byla sražena, Colorado stále zůstává v útočném pásmu.
08:30'
Je tu první vyloučení, přesilovku si zahrají hosté. Dvě minuty za hákování dostal Carl Grundström.
07:45'
Zprava si najel nepokrytý Arvidsson, mířil pod horní tyčku, nicméně branku Colorada přestřelil.
07:03'
Už to vypadalo, že se Colorado dostane do přečíslení, Burakovsky byl ale pozastaven a promeškal nejlepší okamžik pro přihrávku na O'Connora.
06:05'
Arvidsson bleskově objel branku a snažil se zasunout puk za tyčku, Kuemper tam ale byl právě včas a zakročil pravým betonem.
05:30'
Rozhodně lépe to vypadalo, když se pravou stranou dostal do pásma domácí Lemieux a zkusil to rychlým bekhendem. Kuemper si připsal další úspěšný zákrok.
05:03'
Trocha nepřesností v rozehrávce na obou stranách, puk teď pouze létá ve středním pásmu.
04:10'
Rychlý přechod hostů do útočného pásma, jenže Burakovsky byl rychlejší než s pukem hrající O'Connor a pískalo se postavení mimo hru.
03:31'
Zasahovat musel i Kuemper, na něj prošel skrytý švih z pravé strany.
02:23'
Přes několik hráčů vystřelil hostující MacDermid, jeho švih prošel až ke Quickovi a ten musel vytáhnout pohotový zákrok.
01:47'
Domácí se poprvé dostali do útočného pásma, na střelu to ale nebylo, vše zablokoval vracející se Compher.
01:20'
Zakázané uvolnění Los Angeles, vhazovat se bude po Quickově pravici.
00:41'
Hosté se hned usadili v útočném pásmu a byla tu hned i první střela. Rána Cale Makara ale byla sražena do rohu.
00:01'

Los Angeles Kings: Quick (C. Petersen) – M. Anderson, Doughty (A), M. Roy, O. Määttä, Björnfot, Durzi – Fagemo, Kopitar (C), Iafallo – Arvidsson, Danault, T. Moore – D. Brown (A), Byfield, Grundström – Kaliyev, B. Lizotte, B. Lemieux.
Trenér: Todd McLellan

Colorado Avalanche: Kuemper (Francouz) – Makar, D. Toews, Girard, J. Johnson, E. Johnson, MacDermid – Rantanen (A), MacKinnon (A), Landeskog (C) – Burakovsky, Kadri, L. O'Connor – Compher, Newhook, Aube-Kubel – Kiefer Sherwood, M. Malcev, Jost.
Trenér: Jared Bednar

Rozhodčí: Furlatt, Lee – Nansen, Gawryletz.
Oba celky jsou již na ledové ploše, zápas za pár okamžiků začne.
Zápas v Crypto.com Areně začne ve 3:30, takže si nastavte budíky a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.