NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Minnesota : Chicago - 23. ledna 2022   03:00

Minnesota
Minnesota
19:30' J. Eriksson Ek (Zuccarello, Spurgeon) • 50:45' Kaprizov (Zuccarello, Spurgeon) • 57:56' K. Fiala (Greenway, Goligoski) • 64:22' M. Foligno (Greenway, Goligoski)
4:3
(1:2, 0:0, 2:1 - 1:0)
Chicago
Chicago
09:51' Borgström  (E. Gustafsson) • 17:07' DeBrincat  (S. Jones, D. Strome) • 52:03' Borgström  (Entwistle, R. Carpenter)
Minnesota
Kähkönen (A. Hammond) – Goligoski, Spurgeon (C), D. Kulikov, Dumba (A), Merrill, Addison – Kaprizov, Hartman, Zuccarello – Greenway, J. Eriksson Ek, M. Foligno (A) – Boldy, F. Gaudreau, K. Fiala – Dewar, N. Sturm, Duhaime.
Anderson, O'Rourke – Baker, Galloway
Xcel Energy Center, St. Paul
19 092 diváků
Chicago
Lankinen (M.-A. Fleury) – McCabe, S. Jones, de Haan, C. Murphy (A), C. Jones, E. Gustafsson – Hagel, D. Strome, P. Kane (A) – DeBrincat (A), J. Toews (C), D. Kubalík – Kurashev, Dach, Entwistle – Lafferty, R. Carpenter, Borgström.

Minnesota Wild v tomto zápase dokázala ve třetí třetině vyrovnat, a pak v prodloužení rozhodla o své výhře. Autorem rozhodující branky v zápase je Marcus Foligno.
Kdo se postavil do brankoviště?

Kaapo Kähkönen (MNS) – 33 zákroků, 3 OG, úspěšnost 91,7%, odchytal 63:12
Kevin Lankinen (CHI) – 40 zákroků, 4 OG, úspěšnost 90,9%, odchytal 64:22

Česká a slovenská stopa v utkání

Dominik Kubalík (CHI) – 0+0, 0 účast, 3 střely na bránu, TM 0, čas na ledě 12:50

Tři hvězdy utkání

1. Marcus Foligno (MNS) – 1+0
2. Jared Spurgeon (MNS) – 0+2
3. Kevin Fiala (MNS) – 1+0
64:22'
Minnesota právě vstřelila branku!
Domácí celek vyhrává, je rozhodnulo. V prodloužení se po rychlé akci prosazuje střelou z mezikruží MARCUS FOLIGNO. Asistence: Jordan Greenway a Alex Goligoski.
63:46'
Brandon Hagel se vrátil do středního pásma, následně puk získali domácí.
63:17'
Jonathan Toews na dlouhou přihrávku nedosáhl, do nájezdů ani jeden tým nechce.
63:10'
Wild nyní nezakončili.
62:51'
Mats Zuccarello zakončoval nyní sám, ale trefil brankáře.
62:27'
Mats Zuccarello připravil šanci pro spoluhráče, ten ale minul branku.
61:47'
Brandon Hagel mohl rozhodnout, udělal pěknou kličku na střed, ale trefil jen brankáře.
61:22'
Ani jeden celek se nežene do zakončení, sledujeme klidnější hru.
61:09'
Kevin Fiala vrací hru do svého pásma.
61:03'
Ofsjd přerušil akci Chicaga, vhazovat se bude ve před brankou Chicaga. Sledujeme hodně nervózní prodloužení.
60:43'
Vyloučení v týmu Minnesota Wild (Kirill Kaprizov – 2 min., vysoká hůl).
Vyloučení v týmu Chicago Blackhawks (Patrick Kane – 2 min., hákování).
60:30'
Seth Jones a Patrick Kane se dostali do útočného pásma, ale vypálit nedokázali.
60:01'
Úvodní buly pro hostující celek.
60:01'
Začalo prodloužení.
Utkání za stavu 3:3 dospělo do prodloužení.
60:00'
Třetí třetina skončila.
58:45'
Kirby Dach minul branku z dobré pozice, nebyla to vůbec špatná střela.
58:29'
Calvin de Haan se propracoval do zakončení, ale jeho pokus kryje brankář Kaapo Kähkönen.
57:56'
Domácí vyrovnávají stav zápasu, z bezprostřední blízkosti se prosazuje bekhendovou střelou KEVIN FIALA. Asistence: Jordan Greenway a Alex Goligoski.
57:27'
Kirill Kaprizov nahodil kotouč ze středního pásma na branku, ale gólmana prostřelit nedokázal.
57:09'
Domácí celek hraje bez brankáře, zkouší to v šesti.
56:45'
Kirill Kaprizov pálil z dobré pozice, ale jeho tvrdou ránu kryje brankář Kevin Lankinen. Bude se vhazovat v útočném pásmu Wild.
56:01'
Chicago vede o jednu branku a domácí hokejisté už mnoho času na vyrovnání nemají.
55:23'
Kaapo Kähkönen kryje kotouč po střele, kterou z dobré pozice vyslal Patrick Kane.
53:45'
Dominik Kubalík byl hodně vidět, dvakrát se dostal do dobré střelecké pozice, ale ani jednou nedokázal proměnit své příležitosti.
52:52'
Joel Eriksson Ek mohl vyrovnat, ale jeho rána z horní části kruhu byla snadnou prací pro brankáře Chicaga. Kevin Lankinen si dokázal poradit.
52:03'
Chicago právě vstřelilo branku!
Hostující celek si bere vedení zpět, důraz v útočném pásmu se vyplatil a střelou zápěstím se z bezprostřední blízkosti prosazuje aktivně hrající HENRIK BORGSTRÖM. Asistence: MacKenzie Entwistle a Ryan Carpenter.
51:43'
Frédérick Gaudreau pálil z kruhu, jeho projektil byl zblokovaný soupeřem.
51:01'
Connor Dewar se propracoval ke střele od modré čáry, jeho pokus vyrazil brankář. Hra následně pokračovala dál, další rána byla zblokovaná.
50:45'
Domácí hokejisté srovnávají stav zápasu, po rychlé akci se střelou zápěstím z kruhu prosazuje KIRILL KAPRIZOV. Asistence: Mats Zuccarello a Jared Spurgeon.
50:15'
Kevin Fiala neuspěl ránou příklepem z horní hranice kruhu.
49:38'
Ryan Hartman to vzal na sebe, ale brankáře prostřelit nedokázal.
48:38'
Ryan Hartman dostal od spoluhráčů dobrou přihrávku, jeho pokus ale končí vedle branky. Kevin Lankinen nyní zasahovat nemusel.
47:34'
Vyloučení v týmu Chicago Blackhawks (Jonathan Toews – 2 min., hákování + 2 min., nesportovní chování).
47:19'
Alex DeBrincat, dnes aktivně hrající, se dostal z mezikruží ke střele zápěstím. Kaapo Kähkönen si s jeho zakončením dokázal poradit.
45:30'
MacKenzie Entwistle to nemyslel vůbec špatně, ale jeho tvrdá rána končí mimo branku.
45:00'
Pět minut hry ze třetí třetiny je pryč, sledujeme klidnější pasáž hry, která je dost podobná druhé třetině.
44:47'
Alex DeBrincat zakončoval od modré čáry, jeho střelu zápěstím dokázal poměrně snadno zastavit brankář Wild.
42:30'
Sledujeme klidnější pasáž hry, ani jeden celek se momentálně do střeleckých pozic nežene.
41:03'
Další rána domácích byla zblokovaná, dobře si počínal Alex DeBrincat před vlastní brankou.
41:00'
Kirill Kaprizov pálil z dobré pozice, ale brankáře prostřelit nedokázal, Kevin Lankinen byl úspěšnější.
40:01'
Utkání pokračuje třetí třetinou.
40:01'
Ve druhé třetině jsme branku neviděli, a tak vede Chicago na ledě Minnesoty v tomto utkání těsně 2:1.
40:00'
39:50'
Už se nic nestane.
39:23'
Calvin de Haan jako obránce pálil od modré čáry, s jeho projektilem neměl gólman Kaapo Kähkönen mnoho práce.
37:59'
Kirill Kaprizov dobře pálil od modré čáry, ale brankář na střelu viděl.
37:30'
Jared Spurgeon ani Mats Zuccarello nedokázali proměnit své dobré šance. Přesilovku hraje Minnesota aktivně.
36:55'
Vyloučení v týmu Chicago Blackhawks (Jake McCabe – 2 min., nedovolené bránění).
36:34'
Fiala pálil, jeho ránu Murphy zblokoval do sítě nad brankou.
35:33'
Calvin de Haan jako obránce pálil od modré čáry, ale brankář nepřekonal.
34:16'
Hra je přerušena pro ofsajd, vhazovat se bude ve středním pásmu.
33:43'
Brankář Chicaga musel znovu zasahovat. Nejprve pálil Joel Eriksson Ek, a pak po něm od modré čáry zkoušel dostat puk do branky Jared Spurgeon.
33:13'
Dmitrij Kulikov od modré čáry protáhl brankáře. Kevin Lankinen byl připravený, na střelu viděl a dokázal si poradit.
32:16'
Po zakázaném uvolnění se bude vhazovat před brankou Minnesoty.
31:46'
Alex Goligoski to vzal na sebe, jeho tvrdou ránu tak tak dokázal brankář Kevin Lankinen zastavit.
31:08'
Patrick Kane to vzal na sebe, z levého kruhu vyslal tvrdou ránu, kterou kryje brankář Kaapo Kähkönen. Bude se vhazovat.
30:22'
Kaapo Kähkönen musel zasahovat po střele, kterou vyslal Sam Lafferty. Puk končí v ochranné síti.
30:14'
Dostáváme se do druhé poloviny hry ve druhé třetině i zápase. Nyní se hraje převážně před brankou Wild.
29:47'
Jonathan Toews pálil z kruhu, ale brankář jeho pokus kryje.
28:48'
Connor Dewar z horní hranice kruhu po dobré přihrávce trefil jen brankáře, akce pokračuje dál. To se už hraje pět na pět.
28:33'
Brandon Hagel pálil z dobré pozice před brankou, ale jeho rána byla zblokovaná.
27:03'
Joel Eriksson Ek pálil z bezprostřední blízkosti, jeho pokus byl ještě tečovaný, ale i tak puk kryje brankář Kevin Lankinen .
25:59'
Vyloučení v týmu Chicago Blackhawks (Philipp Kurashev – 2 min., podrážení).
25:01'
Matt Dumba se dvakrát dostal z mezikruží ke střele, ale oba jeho pokusy končí v moci brankáře, sledujeme aktivní hru Wild.
23:40'
Seth Jones pálil jako obránce od modré čáry, jeho tvrdou ránu zblokoval gólman do ochranné sítě nad brankou.
22:45'
Vhazovat se bude před brankou Wild, útočící celek vybojoval kotouč.
22:28'
Sledujeme nyní klidnější pasáž hry, více ze hry mají hráči Chicaga.
22:00'
Frédérick Gaudreau se propracoval do střelecké pozice, jeho ránu z kruhu kryje Kevin Lankinen.
20:17'
Joel Eriksson Ek to zkoušel z dobré pozice, ale brankář si dokázal poradit, první výraznější šance ve druhé třetině.
20:01'
20:00'
19:30'
Díky důrazu před brankou se na konci první třetiny prosazuje domácí celek a snižuje. Odražený kotouč dokázal získat a poslat vedle brankáře do branky JOEL ERIKSSON EK. Asistence: Mats Zuccarello a Jared Spurgeon.
19:23'
Vyloučení v týmu Chicago Blackhawks (Erik Gustafsson – 2 min., podrážení).
17:07'
Krásná přesilovková kombinace a už vedou hosté o dva góly. Jones připravil spoluhráči přihrávku před odkrytou část branky a ALEX DEBRINCAT naprosto v pohodě trefil branku. Pohledná akce. Asistence: Seth Jones a Dylan Strome.
15:38'
13:38'
Patrick Kane to vzal na sebe, jeho rána z horní části kruhu končí nad.
12:53'
Marcus Foligno z pravé strany zakončoval, jeho projektil kryje brankář.
11:26'
Jon Merrill jako obránce pálil od modré čáry, jeho pokus kryje celkem snadno brankář, bude se vhazovat.
09:51'
Hostující celek se dostává do vedení, tečí rány od modré čáry se před brankovou šikovně prosazuje obránci neobsazený HENRIK BORGSTRÖM. Asistence: Erik Gustafsson.
09:26'
Ryan Hartman ani Matt Dumba nedokázali z dobrých pozic přesněji trefit branku, následně puk vypadl z hrací plochy.
08:04'
Kaapo Kähkönen musel zasahovat, z kruhu dobře zakončoval Sam Lafferty.
07:52'
Alex Goligoski to vzal na sebe, jeho ránu od modré čáry brankář viděl.
07:43'
Nico Sturm a jeho tvrdá rána od modré čáry. Kevin Lankinen byl připravený, vyrazil puk, hra pokračuje dál.
05:31'
Kevin Lankinen kryje kotouč po střele jednoho z domácích hráčů, bude se vhazovat.
04:43'
Joel Eriksson Ek ještě jednou z podobné pozice, ale ani tentokrát brankáře nepřekonal.
04:42'
Joel Eriksson Ek zkoušel obkroužit branku, ale brankáře prostřelit nedokázal.
03:42'
Kaapo Kähkönen musel znovu zasahovat, tentokrát pálil aktivně hrající Alex DeBrincat.
03:29'
Philipp Kurashev to vzal na sebe, jeho bekhendová střela byla snadnou prací pro brankáře Wild.
02:32'
Seth Jones se dostal ke střele, ale jeho pokus byl zblokovaný a končí nad.
00:01'
Zdravím všechny hokejové příznivce! Máme tady utkání nejprestižnější hokejové ligy na světě, konkrétně souboj mezi domácí Minnesotou a Chicagem. Chicago má soupeři co vracet, neboť v posledním zápase prohrálo Chicago na svém ledě 1:5 právě s Minnesotou. Chicago se může v letošní sezóně opřít o Alexe DeBrincata, který nasázel už 23 gólů. Na straně Wild je nejlepším střelcem Ryan Hartman s 18 góly. Nejproduktivnějším hráčem domácích je ale Kirill Kaprizov. Ruský hráč si připsal 47 bodů (16+31) ve 35 utkáních a v produktivitě celé NHL mu patří osmá příčka. Nejproduktivnějším obráncem Blackhawks je Američan Seth Jones, jenž ve 36 zápasech nasbíral 25 bodů (3+22). V Minnesotě mezi obránci dominuje Alex Goligoski, který v 31 zápasech získal 21 bodů (3+18). Brankář Minnesoty Kaapo Kahkonen je mezi brankáři s úspěšností zásahů 92,23% na 9. místě, Marc-Andre Fleury na druhé straně je s úspěšností 91,30% na 19. pozici, který je procentuálně nejlepší ze všech brankářů Chicaga. V utkání také uvidíme v sestavě Blackhawks českého útočníka Dominika Kubalíka, který zatím ve 40 utkáních posbíral 16 bodů za 9 branek a 7 přihrávek. Úvodní buly bude v Xcel Energy Center vhozeno ve 3:00 českého času.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 03:00.