NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Minnesota : Pittsburgh - 1. dubna 2022   02:00

Minnesota
Minnesota
10:52' Dumba (Boldy) • 37:48' F. Gaudreau (K. Fiala, Boldy) • 41:02' Kaprizov (Hartman, Spurgeon)
3:4
(1:1, 1:2, 1:0 - 0:1)
Pittsburgh
Pittsburgh
01:06' Rakell  (Marino, Zucker) • 21:54' Guentzel  (Letang, Malkin) • 29:49' Rakell  (Crosby) • 63:57' Malkin  (Rust, Matheson)
Minnesota
C. Talbot (M.-A. Fleury) – Spurgeon (C), J. Middleton, Dumba (A), J. Brodin, Merrill, D. Kulikov – Hartman, Zuccarello, Kaprizov – Boldy, F. Gaudreau, K. Fiala – Greenway, J. Eriksson Ek, M. Foligno (A) – Duhaime, Jost, Deslauriers.
Skilliter, Anderson
Xcel Energy Center, St. Paul
Pittsburgh
DeSmith (Jarry) – Letang (A), Dumoulin, Marino, Ruhwedel, Friedman, Matheson – Crosby (C), Guentzel, Rust – Malkin (A), Rakell, Zucker – Kasperi Kapanen, J. Carter, Rodrigues – D. Heinen, Boyle, Blueger.

Tři hvězdy utkání
1. Jevgenij Malkin (PIT) 1+1
2. Rickard Rakell (PIT) 2+0
3. Kirill Kaprizov (MIN) 1+0
Kdo se postavil do brankoviště?
Cam Talbot (MIN) – 35 zákroků, 4 OG, úspěšnost zákroků 89.74%, odchytal 63:57
Casey DeSmith (PIT) – 28 zákroků, 3 OG, úspěšnost zákroků 90.32%, odchytal 63:57
Je konec! Zajímavý duel plný vyloučení končí těsným vítězstvím Pittsburghu po prodloužení. Penguins v zápase ani jednou neprohrávali, Wild museli v průběhu utkání dotahovat dvoubrankové manko. Z mého pohledu byli možná o chloupek lepším týmem, nakonec se ale musí spokojit jen s bodem.
63:57'
Pittsburgh právě vstřelil branku!

Odpověď zní ano! Rust před brankou našel volného JEVGENIJE MALKINA, který nejprve naznačil, že objede s pukem branku, pak se ale vrátil a Cam Talbot nestačil utěsnit tyčku. Asistence: Bryan Rust, Michael Matheson.
63:30'
Minuta a půl do konce prodloužení, dočkáme se ještě rozuzlení?
63:15'
Zuccarelo pálí těsně vedle.
62:00'
Drzou kličku skrz dva obránce si nyní chtěl dovolit Kaprizov, ale ta mu nevyšla.
61:48'
Matheson pálí těsně nad.
61:28'
Bryan Rust mohl rozhodnout, ani nadvakrát se mu ale ležícího Talbota překonat bekhendem nedaří! Na druhé straně zakončuje protiútok do DeSmithe Fiala.
60:24'
Sidney Crosby se natlačil před branku a zakončoval bekhendem, Talbot chytá a rychle rozehrává.
60:01'
Po šedesáti minutách jsme vítěze nenašli, za stavu 3:3 tak jdeme do prodloužení.
60:00'
59:40'
Ještě jedna zajímavá střela Letanga, Talbot s problémy vyráží do rohu. Více už se toho zřejmě nestane.
59:00'
Poslední minuta třetí třetiny.
58:24'
Kiril Kaprizov zatáhl kotouč do pásma, odstavil si Crosbyho a našel Hartmana. Ten se z úhlu odhodlal ke střele, ale DeSmith měl odkrytý výhled a bez potíží chytá.
57:20'
Žádné ohrožení Talbota ale nepřichází.
56:50'
Jevgenij Malkin úspěšně napadá, Pittsburgh se v útočném pásmu zmocňuje puku.
56:24'
Icing také na druhé straně. Greenway se snažil dopředu vyslat Erikksona Eka, ale tato spolupráce neklapla.
55:12'
Nepřesná přihrávka zadáka Pittsburghu znamená zakázané uvolnění.
55:05'
V permanenci už je však znovu Casey DeSmith, který chytá kotouč a jdeme do poslední reklamní přestávky třetí třetiny.
54:55'
Aktivní Jake Guentzel ze strany ujel domácí obraně, na poslední chvíli jej ale zastavil Brodin! Těžko říct, zda vše podlehlo podle pravidel.
54:20'
Kaprizov se snažil najít před brankou hostů svého parťáka z útoku Hartmana, tomu ale defenziva Pittsburghu nedopřála dost času ke zpracování puku.
53:05'
Na druhé straně hledal před brankou Malkin Cartera, to se mu ale bohužel pro Pens nedaří.
52:43'
Tečovaná střela Spurgeona prolétla jen těsně vedle branky Caseyho DeSmithe.
51:35'
Guentzlova nahrávka adresáta nenašla, hosté následně musí po ztrátě pásmo vyklidit.
50:00'
Po odrazu od zadního mantinelu a nahození Fialy se dostal do zakončení z první Kaprizov, DeSmith tasí výborný zákrok a drží stav 3:3!
49:44'
Stejně dopadl na druhé straně Gaudreau.
49:32'
Pittsburgh se dokázal vymanit z drobného tlaku a sám proti třem jel kupředu Rust. Nezbývalo mu než vystřelit, projektil ale domácí obránci tečují mimo hru.
48:52'
Wild znovu hrozí, Fiala po přiklepnutí Kulikova vypálil těsně vedle. Následně Minnesotě kotouč utíká přes modrou a píská se ofsajd.
48:28'
Zakázané uvolnění Penguins.
47:54'
Marcus Foligno skvěle vybojoval kotouč za vlastní brankou a Wild mohou zaútočit. Nakonec z toho byla nebezpečná střela, která se ovšem mezi tři tyče nevešla.
47:00'
Až nyní se Talbotovi daří hru přerušit a jeho spoluhráči mohou střídat.
46:46'
Domácí ještě nedokázali po skončení oslabení vystřídat a jsou pod velkým tlakem.
46:15'
Hodně nepříjemně nyní tečoval Guentzel a Talbota donutil vytáhnout nejlepší zákrok večera!
45:55'
Kulikov zpátky na ledě, Minnesota v plném počtu.
45:20'
Carterova rána byla spíše z kategorie propagačních. Z trestu Wild zbývá 34 sekund.
45:00'
Letang nedokázal udržet přihrávku Sidneyho Crosbyho v pásmu a píská se ofsajd.
44:41'
Pittsburgh zatím bez šancí.
44:15'
Domácí vybojovali kotouč v rohu a daří se jim vyhodit.
43:54'
Rickard Rakell se před brankou dral k zakončení, Kulikov jej na poslední chvíli zastavuje nedovoleným podrážením.
43:00'
Spurgeon i Kulikov vypálili sice hodně tvrdě, ale oba nepřesně.
42:30'
Pittsburgh chvíli honil kotouč po rozích třetiny domácích, ale nic kloudného z toho nevzniklo.
41:43'
Bude zajímavé sledovat, zda se podaří domácím přidat čtvrtou branku. Z mého pohledu byli po většinu zápasu o něco lepším týmem.
41:02'
Minnesota právě vstřelila branku!

Je vyrovnáno! Ryan Hartman se dostal ke kotouči za brankou, mezi kruhy našel zcela volného KIRILA KAPRIZOVA a ten z první puk napálil do branky. Asistence: Ryan Hartman, Jared Spurgeon.
40:01'
Je za námi čtyřicet minut atraktivního duelu mezi Wild a Penguins. Pittsburgh ve druhé třetině nejprve góly Guentzela a Rakella odskočil na rozdíl dvou branek, domácí se snížení dočkali dvě minuty před druhou sirénou z hole Gaudreaua.
40:00'
39:50'
Wild ještě zkusili na poslední chvíli vyrovnat, ale Hartman byl před brankou razantně odstaven defenzivou Penguins.
39:30'
Chad Ruhwedel vypálil od modré tvrdě, ale Talbotovi nikdo nestínil.
38:40'
Probouzí se také domácí fanoušci, kteří o sobě nyní dávají hlasitě vědět. Vyrovnání ještě před druhou sirénou by se jim jistě líbilo.
37:48'

Tentokrát už se ale domácí opravdu prosazují! Kevin Fiala od pravého mantinelu našel zcela volného FREDÉRICKA GAUDREAUA, který z první propálil DeSmithe! Asistence: Kevin Fiala, Matthew Boldy.
37:34'
Domácí se dočkali, ale jen na chvíli! Eriksson Ek zatáhl po pravé straně puk do pásma a bekhendem jej nahodil na branku. Na zadní tyči číhal Jordan Greenway, který jej usměrnil na branku. Po trenérské výzvě ale rozhodčí našli ofsajd a branka neplatí.
37:22'
Dnes velmi aktivní Jake Guentzel se dostal ke střele z mezikruží, kterou lapil Talbot. Ještě předtím ale dost možná Malkin držel hokejku jednoho z domácích hráčů a může být hodně rád, že si nepůjde odpočinout.
36:34'
Po hodně divoké pasáži je tady postavení mimo hru Penguins, po kterém jdeme do reklamní přestávky.
35:50'
Navrátilec z trestné Carter navíc mohl hned udeřit, mezi kruhy mu ale kotouč sjel z čepele a tak opět jedeme na druhou stranu.
35:29'
Pittsburgh přežil čtvrté oslabení jen s vypětím všech sil.
35:15'
Také první formace Wild má parádní tlak.
34:31'
Obrovský tlak Minnesoty vyústil v ránu Kevina Fialy, který z ideální pozice netrefil zadní tyč! Kotouč po odrazu od mantinelu odskákal až do středního pásma.
33:27'
Vyloučení v týmu Pittsburgh Penguins (Jeff Carter – 2 min., hákování).
33:00'
To jsou mi věci! Snad šest lidí nyní na sobě leželo v brankovišti Penguins a dolovalo kotouč! Nejlepší možnost dostat puk do sítě měl Kaprizov, ale ani jemu se to nepodařilo! Stejný hráč za dalších dvacet sekund zakončoval přečíslení Wild, DeSmith ale vytáhl výborný zákrok!
32:37'
Wild v ofsajdu.
32:00'
Drobná skrumáž před Talbotem. Nakonec kotouč vyplaval u Malkina, ten ale bekhendem klubko těl neobstřelil.
31:45'
Icing Minnesoty.
31:33'
Letang z rohu nahazoval naslepo bekhendem před branku, kotouč si ale našel brankář domácích.
31:01'
Pozor na Crosbyho. Kapitán Pittsburghu se zmocnil odraženého puku na modré Minnesoty a po přechodu do pásma vypálil, ale Talbot kryje.
30:08'
Domácí se rychle snaží o odpověď, Marcus Foligno ovšem zblízka přes DeSmithe puk neprocedil.
29:49'
Něco se ovšem ještě před gólem stalo Jasonu Zuckerovi. Bývalý útočník Wild za potlesku arény odchází do šaten a v zápase zřejmě dohrál.
29:49'

Hosté poprvé v zápase odskakují na rozdíl dvou branek! Sidney Crosby táhl přečíslení dva na jednoho po levé straně, s přihrávkou dlouho otálel, nakonec ale přes obránce kotouč dostal na RICKARDA RAKELLA, který přidává z první svou druhou branku v zápase. Asistence: Sidney Crosby.
29:10'
Fiala se dostal k částečnému úniku, ale na poslední chvíli jej zastavuje zadák Pens. Následovalo ještě několik střel z následného útoku Wild, všechny ale likviduje DeSmith.
29:00'
Nahození hostujícího týmu ukrývá Talbot v lapačce, před námi je komerční přestávka.
28:00'
Oba týmy odjíždějí po přetahované o kotouč střídat.
26:55'
Wild se ubránili početní výhodě Pittsburghu a už jsou v plném počtu.
26:22'
Rust před brankou dobře hledal najíždějícího Malkina, na poslední chvíli kotouč vypichuje Talbot. Ten o chvíli později kryje ránu Crosbyho, po které hru přerušuje.
25:30'
Po buly kotouč hned letí z domácí třetiny až k DeSmithovi.
25:17'
Po teči jednoho z hráčů Pittsburghu vyhazuje Dumba kotouč do hlediště.
24:54'
Kevin Fiala jel sám proti dvěma bekům a tak se rozhodl nechat po přechodu modré kotouč za sebou. To se ale domácím uprostřed střídání vymstilo a rozhodčí napočítali příliš mnoho hráčů na ledě.
23:56'
Další provinění proti pravidlům ze strany Pens, tentokrát je jim odpískána přihrávka rukou.
23:36'
23:29'
Pittsburgh zastavuje lob domácích jen za cenu odpískané vysoké hole. Hra se tak stěhuje před DeSmithe.
23:08'
Marino svou přízemní ranou Talbota nepřekvapil, ten vyráží do rohu kluziště.
21:54'

Tentokrát byl ale Duhaimeho pobyt za katrem hodně krátký! Po střele Krise Letanga se totiž od Talbotových betonů odráží přímo k JAKU GUENTZELOVI, který trefuje poloprázdnou branku. Asistence: Kris Letang, Jevgenij Malkin.
21:46'
Duhaime si ale svůj pobyt na svobodě příliš neužil, znovu jde ven za podrážení.
21:27'
Duhaime zpátky na ledě, hrajeme v pěti na obou stranách.
21:00'
Z přesilovky Pittsburghu zbývá ještě minuta, domácí se zatím relativně v pohodě brání.
20:01'
Je za námi zajímavá první třetiny. Pens šli bleskově do vedení díky teči Rickarda Rakella, domácí se dočkali vyrovnání v čase 10:52, kdy kotouč možná i za pomoci svých očí za čáru dotlačil v přesilovce Matt Dumba. Platí tak nerozhodný stav 1:1.
20:00'
19:33'
Dokonce ještě Pittsburgh vybojoval díky faulu Duhaimeho na Rusta přesilovku.
19:11'
Z první třetiny zbývá odehrát necelou minutu. Dost možná ji strávíme před brankou Cama Talbota, domácí totiž rozehráli nepřesně a píská se icing.
18:53'
Minnesotě je pískána přihrávka rukou.
18:30'
Foligno ve středním pásmu ukázkově sundal váhajícího Malkina.
17:16'
Pens v plném počtu.
17:00'
Brodin neudržel puk na modré, Pittsburgh se osvobozuje.
16:16'
Kevin Fiala si nabruslil na střed hřiště a snažil se DeSmithe dostat z ideálního brankářského postavení, to mu ale nevyšlo a nakonec střílí vedle!
15:50'
Domácí zatím nezískávají pásmo, hosté vyhazují.
15:16'
Za vlastní brankou krosčekoval Rodrigues Tysona Josta, za což si vysloužil dvouminutový trest.
14:42'
Nepřesnosti se nyní střídají na holích obou týmů.
13:58'
Po buly se ke střele ze strany dostal Matheson, ale Talbota nepřekvapil. Uvidíme další buly.
13:44'
13:20'
Kirill Kaprizov se ocitl s obráncem Pens v souboji jeden na jednoho. Zvolil poněkud netradiční zakončení bekhendem z otočky, ale zařízení netrefil.
12:44'
Domácí se i nadále tlačili do pásma soupeře, ale jejich snažení alespoň prozatím ukončuje ofsajd. Jdeme do reklamní přestávky.
12:05'
Nutno podotknout, že Wild byli za svou aktivitu odměnění zcela po zásluze.
10:52'

Je to tak, branka MATTA DUMBY platí! Kris Letang kotouč klouzající za čáru nestačil odklidit včas. Asistence: Matthew Boldy.
10:52'
Ano, tohle zřejmě bude branka! Zdálo se mi to už v reálném čase.
10:52'
Neuvěřitelný závar před brankou Pens! Dumba směroval kotouč do prázdné branky, ale na poslední hosté obránci odklízí! Zřejmě ještě půjdeme na video.
10:00'
Pohledná akce domácích, kterou ranou zakončoval z vrcholu kruhu Ryan Hartman, ale jeho střela až na DeSmithe nedolétla. Pittsburgh následně vyhazuje.
09:22'
Vyloučení v týmu Pittsburgh Penguins (Brian Dumoulin – 2 min., hákování).
09:22'
Obrovská hrubka Malkina před vlastní brankou! Ruský útočník nahrál přímo na hůl Brandona Duhaimeho, který mohl zblízka vyrovnat, byl ale faulován!
09:00'
Zuccarello už je na ledě, brzy ale bude kompletní i Pittsburgh.
08:40'
Naopak Wild se do žádného zakončení nedostali.
07:43'
Hra čtyři na čtyři zatím lépe svědčí Pittsburghu! Hosté si vytvořili zajímavý závar, ale Rust ani Malkin kotouč do branky nedotlačili!
07:10'
Přesilovka Pittsburghu měla ale po nedovoleném bránění Letanga jepičí život.
06:48'
Zuccarello si pomohl držením, což rozhodčí nepřehlédli a domácí kanonýr putuje za katr.
06:12'
Ryan Hartman se snažil překvapit ranou z nulového úhlu, jenže to se mu nedaří. Po zákroku brankáře Penguins jdeme do prvního brejku.
05:58'
Začátek se nám nese ve znamení spousty šancí a střel! Rychlý přechod Minnesoty do útoku táhl Gaudreau, následně se v mezikruží dostal ke střele osamocený Eriksson Ek, ale proti vyrovnání se rázně ohradil Casey DeSmith!
Bryan Rust pálí po vhazování těsně vedle, následně kotouč opouští kluziště.
05:08'
Domácí zaváhali ve středním pásmu po přihrávce a hosté šli do brejku. Ke kotouči se dostal aktivní Guentzel, který zvolil ránu přes obránce, Cam Talbot si ale kotouč našel a chytá.
04:25'
Zakázané uvolnění Pens.
03:40'
Pěkná akce akce domácích! Po ťukačce na modré předal Middleton kotouč mezi kruhy Ryanu Hartmanovi, ten ale v luxusní pozici nezpracoval ideálně!
02:30'
Další aktivita Pittsburghu. Tentokrát do pásma kotouč zavezl Guentzel a rychle vypálil, Talbot s problémy sráží do rohu.
01:06'

Trvalo to pouhých šestašedesát sekund a Pittsburgh jde do vedení! Autorem bleskové branky je RICKARD RAKELL, který zblízka tečuje nahozený kotouč mimo dosah Cama Talbota. Asistence: John Marino, Jason Zucker.
00:01'

Minnesota Wild: C. Talbot (M.-A. Fleury) – Spurgeon, J. Middleton, Dumba, J. Brodin, Merrill, D. Kulikov – Hartman, Zuccarello, Kaprizov – Boldy, F. Gaudreau, K. Fiala – Greenway, J. Eriksson Ek, M. Foligno – Duhaime, Jost, Deslauriers.

Pittsburgh Penguins: DeSmith (Jarry) – Letang, Dumoulin, Marino, Ruhwedel, Friedman, Matheson – Crosby, Guentzel, Rust – Malkin, Rakell, Zucker – Kasperi Kapanen, J. Carter, Rodrigues – D. Heinen, Boyle, Blueger..
Speciální nádech bude mít zápas pro domácího brankáře Marc-André Fleuryho, kterého Wild získali na konci přestupové uzávěrky z Chicaga. Zkušený gólman strávil většinu své kariéry právě v dresu Penguins, se kterými NHL třikrát vyhrál a jednoho dne půjde jeho dres nepochybně pod strop PPG Paints Areny.
Minnesota Wild letos po letech strávených ve středu tabulky konečně vypadá, že by mohla zabojovat o Stanley cup. V Centrální divizi patří domácím druhá příčka za suverénním Coloradem. Minnesota se může pochlubit skvělou formou z posledních zápasů, Wild aktuálně táhnou sérii sedmi po sobě jdoucích výher. V duelu s Pittsburghem tak budou mírným favoritem.
Pittsburgh Penguins mají na svém kontě 90 bodů z 68 duelů, což jim stačí v našlapané Metropolitní divizi na průběžnou třetí příčku. Kapitán a dlouholetý lídr týmu Sidney Crosby i letos vévodí klubovému bodování s bilancí 25 branek a 45 nahrávek, což stačí na průběžné 20. místo v celé NHL. Nejlepším kanonýrem týmu trenéra Mikea Sullivena pak je s jednatřiceti góly Jake Guentzel.
Vítejte u zápasu mezi domácí Minnesotou Wild a hostujícím Pittsburghem Penguins, tedy dvou týmů, které mají už téměř jistou účast ve vyřazovacích bojích.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.