NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Montreal : St. Louis - 18. února 2022   01:07

Montreal
Montreal
07:13' Byron (Lehkonen, Petry) • 59:51' Caufield (Ch. Wideman, M. Hoffman) • 62:22' Caufield (Petry)
3:2
(1:1, 0:0, 1:1 - 1:0)
St. Louis
St. Louis
18:26' R. Thomas  (Bučněvič) • 58:41' Bučněvič  (Tarasenko, Faulk)
Montreal
Montembeault (A. Hammond) – Petry, Kulak, A. Romanov, Schueneman, Ch. Wideman, Clague – Josh Anderson, Suzuki (A), Caufield – Byron (A), Evans, R. Pitlick – Armia, Poehling, Lehkonen – B. Gallagher (A), Dauphin, M. Hoffman.
St. Pierre, Schrader – Knorr, Cormier
Bell Centre, Montreal
500 diváků
St. Louis
Husso (Binnington) – Parayko, Mikkola, Faulk, Krug, Bortuzzo, Walman – Perron, R. O'Reilly (C), Saad – Tarasenko (A), R. Thomas, Bučněvič – Kyrou, I. Barbašev, B. Schenn (A) – Sundqvist, Joshua, K. Kostin.

Tři hvězdy utkání:

1. Cole Caufield (MTL) – 2+0
2. Paul Byron (MTL) – 1+0
3. Sam Montembeault (MTL) – 26 střel, 2 OG, úspěšnost 92,9%
Česká a slovenská stopa v utkání

Do dnešního duelu nenastoupil nikdo z českých a slovenských hokejistů.
Kdo se postavil do brankoviště?

Samuel Montembeault (MTL) – 26 střel, 2 OG, úspěšnost 92,9%, odchytal 61:26
Ville Husso (STL) – 27 střel, 3 OG, úspěšnost 90%, odchytal 61:50
Střely na branku: 30 – 28
Je konec! Montreal díky skvělému obratu v závěru dnešního souboje ukončil nepříznivou sérii porážek a vítězí nad St. Louis 3:2. Minutu před koncem základní hrací doby přitom poslal hosty do vedení Pavel Bučněvič. Za domácí ale při hře bez brankáře vyrovnal Cole Caufield a stejný hráč v prodloužení vystřelil Canadiens druhý bod.
62:22'
Montreal právě vstřelil branku!
Je hotovo! Montreal nakonec vítězí v prodloužení a získává bonusový bod! Jeff Petry projel po levé straně do útočného pásma, poslal přihrávku před branku a důrazný COLE CAUFIELD potrhl svůj skvělý výkon! Asistene: Jeff Petry.
62:10'
Caufield vytlačil napadajícího soupeře mimo třetinu a vybojoval kotouč pro domácí Montreal.
61:39'
Až nyní se poprvé v prodloužení dostali do útoku hosté. Vladimir Tarasenko se hnal před branku, ale v klíčovou chvíli podklouzl.
61:03'
Mike Hoffman střílel z levé strany útočného pásma, ale důrazný Ryan O´Reilly jeho ránu srazil do ochranné sítě.
60:34'
Caufield kouzlil na levé straně útočného pásma, ale prudkou střelou trefil jen brusle prvního soupeře v bílém dresu St. Louis.
60:10'
Domácí uspěli na úvodním vhazování prodloužení. Uvidíme, zda dnešní duel dojde až k samostatným nájezdům.
60:01'
Začalo prodloužení.
Šedesát minut hry nám o vítězi dnešního souboje nerozhodlo. Hosty sice poslal minutu před koncem do vedení Bučněvič, ale domácí zariskovali hrou bez brankáře, během které devět sekund před třetí sirénou vyrovnal Cole Caufield.
60:00'
Třetí třetina skončila.
59:51'
Je vyrovnáno! Domácímu celku skvěle vyšel risk při hře bez brankáře. Montreal se v závěru usadil v útočném pásmu. Přihrávku na levou stranu dostal COLE CAUFIELD a z ostrého úhlu poslal puk do branky! Asistence: Chris Wideman, Mike Hoffman.
59:34'
Domácí se při dalším přechodu do útočného pásma sami zbytečně vystavili do postavení mimo hru. St. Louis už je hodně blízko k dalšímu triumfu.
59:10'
Domácí brankář je na střídačce a Montreal zkouší vyrovnat v šesti!
58:41'
Domácí trenér si vzal oddechový čas!
58:41'
St. Louis právě vstřelilo branku!
St. Louis se v samotném závěru dnešního souboje dostává do vedení! Tohle už bude pro domácí hodně těžké. Přihrávku na pravý kruh dostal PAVEL BUČNĚVIČ a pohotovou střelou příklepem poslal kotouč za záda brankáře! Asistence: Vladimir Tarasenko, Justin Faulk.
58:26'
Hned čtyři hráči Montrealu postupovali v nadějné situaci do útočného pásma, nicméně přihrávka mezi kruhy skončila u obránců.
58:00'
Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny!
57:24'
Thomas našel Perrona, který zkusil překvapit domácího brankáře střelou na přední tyč. Gólman Montrealu mezírku u brankové konstrukce skvěle utěsnil.
57:02'
Petry ustál souboj v rohu útočného pásma, přihrál na levý kruh, jenže následné zakončení prolétlo kolem vzdálenější tyčky.
56:25'
56:02'
Barbašev nahodil puk po mantinelu do rohu útočného pásma, jenže tam neměl spoluhráče. Důrazní zadáci Montrealu puk poslali do bezpečí.
55:20'
Suzuki vybojoval kotouč v rohu obranného pásma a po mantinelu jej vyhodil za branku St. Louis. Hostující celek se v této přesilovce není schopen usadit v útočném pásmu.
55:00'
Domácí zadáci vybojovali kotouč v obranném pásmu a bez váhání jej vyhodili přes celé kluziště za branku St. Louis.
54:25'
Vyloučení v týmu Montreal Canadiens (Alexandr Romanov – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hrací plochu).
54:23'
54:10'
Kyrou dostal přihrávku na levý kruh, odkud zakončil zápěstím, ale ani jeho rána netrefila klec soupeře. Montreal už toto oslabení podle všeho přestojí.
53:29'
Znovu se aktivní Thomas dostal do zakončení, ale zápěstím z mezikruží soupeřovu branku netrefil. Montreal se následně osvobodil.
53:00'
Thomas dostal nabito na pravý kruh, odkud zakončil příklepem, ale jeho dělovka orazítkovala jen horní tyč domácí klece!
52:23'
Vyloučení v týmu Montreal Canadiens (Jeff Petry – 2 min., držení).
51:38'
Suzuki dostal prostor na levé straně, ale jeho rána příklepem skončila na betonu připraveného brankáře v červeném dresu Montrealu.
51:20'
St. Louis se dostalo do útočného pásma, jenže O´Reilly střelou z ostrého úhlu branku Montrealu minul o pořádný kus.
50:29'
Rozběhla se poslední desetiminutovka základní hrací doby a my od první třetiny stále čekáme na branku. Dá se předpokládat, že kdo dá gól, vyhraje.
50:07'
49:35'
Další povedené vyhození hostů končí za brankou Montrealu. Oba trenéři nyní poslali na ledovou plochu čerstvé síly.
49:12'
Znovu se St. Louis ubránilo vyhozením přes celé kluziště. Domácí Montreal v této přesilovce zatím nedokázal zakončit.
48:38'
Hosté se v obranném pásmu dostali ke kotouči a bez problémů jej vyhodili přes celé kluziště za branku Montrealu. Kanadský celek musí rozjet novou akci.
48:07'
Vyloučení v týmu St. Louis Blues (Niko Mikkola – 2 min., vysoká hůl).
48:03'
Cole Caufield projel do útočného pásma, kde si puk navedl na forhend a zakončil. Jeho projektil ale skončil vedle zadní tyčky.
47:26'
Petry projel do útočného pásma, kde v tísni zakončil alespoň bekhendem, ale jeho pokus nemohl hostujícího brankáře ohrozit.
47:10'
O´Reilly z pravé strany útočného pásma poslal bekhendovou přihrávku před branku, jenže tam neměl nikoho v bílém dresu. Hosté ale začínají hrát mnohem aktivněji.
46:34'
St. Louis se dostalo do útočného pásma, kde si hosté vyměnili několik přihrávek, nicméně nikdo v bílém se nedostal do vyložené šance.
46:10'
Jordan Kyrou dostal přihrávku mezi kruhy, odkud zakončil příklepem, nicmně jeho dělovka skončila vedle levé tyčky.
45:34'
Petry si dal pozor na přihrávku směřující na levou stranu. Domácí hokejista kotouč zastavil a okamžitě otočil směr hry.
45:12'
Josh Anderson střílel z levé strany útočného pásma, nicméně jeho rána forhendem byla hodně pomalá a ještě postrádala přesnost.
44:29'
Nick Suzuki nahodil puk do rohu útočného pásma. Domácí hokejisté následně vybojovali útočné pásmo, ale nikdo z hokejistů Montrealu nezakončil.
44:06'
Dakota Joshua se stáhl do obranného pásma s rozjetým soupeřem, před kterého se dostal tělem a pomohl si zadovkou.
43:26'
O´Reilly si sjel na přirhávku zpoza branky a pohotově zakončil příklepem. Jeho dělovka ale nemířila mezi tři tyče. Domácí zadáci se však znovu potřebují uklidnit.
43:02'
Paul Byron za vlastní brankou chvíli otálel s rozehrávkou a odehrál kotouč odrazem o mantinel do středního pásma. St. Louis hraje aktivně.
42:29'
Alexandr Romanov uklidňuje rozehrávku Montrealu v obranném pásmu. Oba týmy zatím pouští na ledovou plochu čerstvé síly.
42:10'
St. Louis se usadilo v útočném pásmu, nicméně dělovka od modré čáry prolétla kolem zadní tyčky. Obránci v červeném puk získali pro sebe.
41:42'
Josh Anderson objel branku St. Louis, otočil se na pravém kruhu a zakončil zápěstím. Jeho svižný projektil srazila obrana do ochranné sítě.
41:05'
O´Reilly projel do útočného pásma ještě před kotoučem, což neuniklo zraku čárového rozhodčího, který píská ofsajd. Hra se přesune do středního pásma.
40:36'
Oba týmy teď střídaly hodně zajímavě. Rozhodčí podle všeho přimhouřili obě oči a rozhodli se nevylučovat ani na jedné straně.
40:10'
Domácí uspěli na úvodním vhazování třetí třetiny dnešního souboje. Montreal bude chtít potvrdit dobrý výkon a ideálně získat dva body.
40:01'
Další třetina začne přibližně v 3:00.
Střely na branku: 20 – 13
Druhá třetina končí! Po prostřední periodě stála platí nerozhodný stav 1:1. Ve druhé části kralovali na ledové ploše oba brankáři. Husso jen potvrzuje své skvělé výkony z úvodu kalendářního roku.
40:00'
39:18'
Montreal se i v závěru prostřední části dnešního souboje snaží tlačit do útoku, ale zadáci St. Louis hrají ve své třetině velmi důrazně.
39:00'
Probíhá poslední minuta druhé třetiny!
38:26'
Ivan Barbašev pod tlakem vyhodil kotouč jen na zakázané uvolnění. Vhazování se vrátí zpátky před branku hostujícího St. Louis.
38:06'
Domácí bojovali o kotouč v rohu útočného pásma. Velkou práci odvedl v rohu ledové plochy Suzuki, který puk sklepl na modrou čáru, ale nikdo v červeném nezakončil.
37:19'
Justin Faulk poslal dlouhou přihrávku na útočnou modrou čáru, ale k jeho pobídce se nikdo v bílém dresu St. Louis nedostal.
37:02'
Cole Caufield se stáhl za vlastní branku, kde získal kotouč a rozehrál na levou stranu. Montreal se v závěru prostřední periody snaží být aktivní.
36:28'
Robert Bortuzzo se snažil zastavit rodící se akci Montrealu, ale ke kotouči se na modré čáře neprobil. Obrana soupeře naopak rozehrála konstruktivně.
36:03'
Bučněvič se hnal za přihrávkou do rohu útočného pásma, ale pobídka na levou stranu skončila u obránce. St. Louis se nedostává do šancí.
35:26'
Samuel Montembeault musel po delší době zasahovat. Domácí brankář si dal pozor na ránu z pravé strany a schoval kotouč do lapačky.
35:03'
Do konce druhé třetiny zbývá posledních pět minut a stále sledujeme tvrdou bitvu o každý metr ledové plochy. Montreal je o něco aktivnější.
34:37'
Schenn vybojoval kotouč za brankou Canadiens a podél hrazení přihrál na modrou čáru. Následné zakončení prolétlo kolem branky a zadunělo o hrazení.
34:03'
Alexandr Romanov dostal přihrávku na modrou čáru, nicméně následné zakončení se hráčům Montrealu vůbec nepovedlo. Kanadský celek se dnes ale snaží hrát aktivně.
33:34'
Ivan Barbašev dostal přihrávku n levou stranu útočného pásma, krásně si puk stáhl mezi kruhy, ale zakončení zápěstím skončilo na bloku.
33:10'
Joel Armia dostal přihrávku do středního pásma, kde se otočil kolem svého strážce a rozehrál na křídlo. Domácí Montreal získal jen vhazování před brankou soupeře.
32:49'
32:03'
Až nyní se hosté dostali k odraženému kotouči a bez váhání jej vyhodili do bezpečí. Defenziva domácího Montrealu rozjela rychle další akci.
31:38'
Suzuki dostal přihrávku na levý kruh, odkud chtěl vypálit, ale obránce v bílém dresu mu nedal prostor. Montreal tak nadále kombinuje ve třetině.
31:15'
St. Louis uspělo v obranném pásmu a hosté se bez váhání osvobodili vyhozením kotouče přes celé kluziště za branku Montrealu.
30:49'
Vyloučení v týmu St. Louis Blues (Justin Faulk – 2 min., krosček).
30:22'
Petry se uvolnil na levé straně útočného pásma, odkud střílel zápěstím, ale obránce v bílém dresu jeho ránu přizvedl do ochranné sítě.
30:00'
Je za námi polovina základní hrací doby a zatím sledujeme až překvapivě vyrovnané utkání. Domácí Montreal dokonce v určitých fázích duelu vypadá živěji.
29:34'
Nick Suzuki projel po levém křídle do útočného pásma, kde si kotouč přehodil na forhend a zakončil. Ani jeho rána ale nepatřila mezi ty přesné.
29:17'
28:41'
Montreal se dostal do útočného pásma, kde si hráči v červeném vyměnili krátké přihrávky, nicméně nikdo z nich si nakonec netroufl na zakončení.
28:13'
27:36'
Wideman střílel z levé strany útočného pásma, ale Husso si proti němu skvěle povyjel a připsal si cenný zákrok lapačkou.
27:17'
Vyloučení v týmu St. Louis Blues (Ryan O'Reilly – 2 min., podrážení).
26:50'
St. Louis se ne a ne usadit v útočném pásmu. Defenziva domácího Montrealu zatím zvládá další oslabení na jedničku.
26:13'
Vyloučení v týmu Montreal Canadiens (Josh Anderson – 2 min., sekání).
25:43'
Ani další akce kanadského celku nepřinesla ohrožení pro klec St. Louis Blues. Kotouč po zakončení z levé strany skončil mimo led.
25:30'
Montreal se dostal do útočného pásma, ale Suzuki si kotouč příliš dlouho chystal na zakončení. Zadáci Blues se stáhli k sobě.
23:29'
Jeff Petry se hnal za přihrávkou do útočného pásma, nicméně soupeři v bílém se k němu rychle stáhli a nenechali jej zakončit.
23:09'
Bučněvič dostal přihrávku na pravý kruh, odkud zakončil příklepem, ale jeho pokus skončil na betonu domácího brankáře. Hraje se ve vysokém tempu.
22:29'
Thomas poslal přihrávku na levou stranu, ale jeho přihrávka nebyla přesná. Hosté jsou sice aktivní, ale brzdí je nepřesná kombinace.
22:10'
Montreal se dostal do útočného pásma, nicméně nikdo v červeném dresu opět nezakončil. Obrana St. Louis si dala dobrý pozor.
21:29'
O´Reilly poslal přihrávku na modrou čáru, odkud přišlo tvrdé zakončení, nicméně dělovku zablokoval hned první hráč v červeném dresu Montrealu.
21:02'
Tarasenko naznačil v útočném pásmu zakončení a ještě sklepl kotouč na Thomase. Druhý jmenovaný zkoušel střílet do protipohybu brankáře, jenže neuspěl.
20:26'
Naopak domácí měli mnohem zajímavější příležitost. Do odraženého kotouče se příklepem položil Chris Wideman, ale jeho rána byla nepřesná.
20:10'
St. Louis uspělo na úvodním vhazování druhé třetiny. Hosté se hned v jejím úvodu tlačili do útoku, ale Pavel Bučněvič neuspěl v rohu kluziště.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 2:04.
Střely na branku: 11 – 9
První třetina končí! V úvodní dvacetiminutovce jsme sledovali zajímavou bitvu. Domácí Montreal se v osmé minutě dostal do vedení překvapivým zásahem Paula Byrona. St. Louis se v závěru muselu bránit v oslabení, ve kterém hosté ujeli do přečíslení a Robert Thomas vyrovnal na 1:1.
20:00'
19:29'
Cole Caufield projel středem ledové plochy do útočného pásma, nicméně jeho zakončení skončilo na brusli prvního soupeře v bílém dresu.
19:00'
Probíhá poslední minuta první třetiny.
18:46'
18:26'
Je vyrovnáno! St. Louis udeřilo při vlastním oslabení! Dva hráči v bílém ujeli do útočného pásma. ROBERT THOMAS si ještě vyměnil přihrávku se spoluhráčem a zakončil do odkryté branky! Asistence: Pavel Bučněvič.
18:05'
Thomas získal puk v obranném pásmu a jednoduše jej vyhodil do bezpečí za modrou čáru. Montreal zatím v přesilovce není nebezpečný.
17:36'
Suzuki sice dostal přihrávku do středního pásma, jenže tam se nedokázal dobře zorientovat a důrazný soupeř mu kotouč vypíchl.
17:10'
Hosté vybojovali kotouč po vhazování v obranném pásmu a po hrazení jej poslali přes celé kluziště za branku Montrealu. Domácí celek musí začít od své klece.
16:46'
Vyloučení v týmu St. Louis Blues (Robert Bortuzzo – 2 min., podrážení).
16:26'
Perron dostal prostor na pravé straně útočného pásma, ale nahozením před klec Montrealu nikoho v bílém neoslovil. Canadiens se opět ubránili.
16:05'
Blues se dostali do útočného pásma, jenže Tarasenko přihrávkou na pravou stranu zahnal O´Reillyho do úzkých a hosté o kotouč přišli.
15:29'
Robert Thomas opět poslal kotouč na zakázané uvolnění. Projev St. Louis Blues je v první části dnešního souboje takový křečovitý.
15:12'
Suzuki nabral rychlost na pravém křídle, projel do útočného pásma, ale od modré čáry branku netrefil. Defenziva Blues byla hodně důrazná.
14:34'
Petry jen protečoval nahození za klec Blues a podobně jako jeho spoluhráči vyrazil na střídačku. Tempo hry v posledních minutách hodně opadlo.
14:00'
Thomas chtěl zrychlit rozehrávku St. Louis, jenže jeho přihrávka směřující na levou stranu skončila na zakázaném uvolnění. Hra se vrátí před Hussa.
13:34'
Vladimir Tarasenko dostal přihrávku do středního pásma, protečoval kotouč za branku Montrealu, nicméně tam neměl nikoho ze spoluhráčů.
13:03'
Jeff Petry projel po pravé straně do útočného pásma a z kruhu zkusil prověřit pozornost hostujícího brankáře. Jeho pokus zápěstím srazil obránce mimo led.
12:20'
12:00'
St. Louis se v přesilovce vůbec nemůže usadit v útočném pásmu. Naopak domácí obrana ve své třetině hýří pohybem a získává jeden puk za druhým.
11:29'
Petry dokonce v oslabení projel s kotoučem do útočného pásma, kde zakončil z pravé strany, ale jeho rána prolétla kolem levé tyčky.
11:00'
Domácí se hned v úvodu oslabení dostali ke kotouči, který dokázali vyhodit za branku soupeře. St. Louis tak musí rozjet přesilovku od své branky.
10:20'
10:06'
Barbašev dostal přihrávku na modrou čáru a protečoval puk do útočného pásma. K jeho pobídce se nikdo v bílém dresu Blues nedostal.
09:27'
Artturi Lehkonen střílel po přihrávce do druhé vlny, nicméně rána příklepem mu nesedla a nepřesný pokus jen zaduněl o zadní mantinel.
09:06'
Tarasenko dostal přihrávku do jízdy na pravou stranu, ale nedokázal kotouč protečovat do míst, kam by se dostal někdo v bílém.
08:24'
St. Louis se znovu nepovedl přechod do útočného pásma. Pobídka na levou stranu skončila na zakázaném uvolnění. Vhazování se vrátí před Hussa.
08:10'
Petry projel po pravé straně do útočného pásma, kde se dobře otočil kolem obránce a poslal kotouč mezi kruhy. Na jeho pobídku nikdo v červeném nedosáhol.
07:45'
St. Louis se okamžitě tlačí do ofenzivy se snahou o rychlou odpověď. Samuel Montembeault se dvakrát rychle přesunul a ukryl kotouč v lapačce.
07:13'
Domácí celek se překvapivě dostává do vedení! Montreal udeřil z naprosto nenápadné akce. PAUL BYRON objel branku St. Louis a chtěl kotouč poslat před branku. Jeho rána skončila sražená za zády brankáře! Asistence: Artturi Lehkonen, Jeff Petry.
06:41'
06:10'
Hosté opět vyhodili kotouč ven z obranného pásma a prchají na střídačku. Záda se, že Montreal úvodní přesilovku dnešního dne nepotrestá.
05:23'
Wideman nebezpečně zakončil z levého kruhu, ale Husso se proti jeho ráně rychle přesunul a vyrazil kotouč do ochranné sítě.
05:10'
Hosté se hned v úvodu prvního oslabení dostali v obranném pásmu ke kotouči a bez váhání jej vyhodili přes celé kluziště za klec Canadiens.
04:41'
Vyloučení v týmu St. Louis Blues (Robert Bortuzzo – 2 min., nedovolené bránění).
04:26'
O´Reilly dostal kousek prostoru na pravé straně útočného pásma, ale pokusem na přední tyč domácího brankáře na švestkách nenachytal.
04:03'
St. Louis se vůbec nepovedla rozehrávka a kotouč skončil na zakázaném uvolnění. Vhazování se po dlouhé době přestěhuje před Hussa.
03:29'
Thomas se dostal do útočného pásma, kde se forhendem opřel do volného kotouče, ale domácí brankář předvedl povedený zákrok.
03:10'
Montreal se v úvodu zatím jen brání a vyhazuje kotouče za branku St. Louis. Naopak favorizovaní hosté se ženou vpřed s jedním útokem za druhým.
02:34'
Brandon Saad dostal přihrávku na levou stranu útočného pásma a ihned zakončil příklepem. Jeho rána ale prolétla kolem zadní tyčky.
02:06'
St. Louis uklidňuje rozehrávku ve středním pásmu. Domácí Montreal vstoupil do zápasu velmi aktivně a snaží se rozehrávku Blues napadat.
01:26'
Laurent Dauphin projel po levém křídle do útočného pásma, kde z ostrého úhlu vyzkoušel pozornost brankáře, ale jeho rána trefila vnější oblouk branky.
01:06'
Parayko v útočném pásmu objel branku Montrealu, přihrál zpátky na modrou čáru, odkud přišlo zakončení, ale domácí brankář si připsal první zákrok.
00:37'
Tarasenko si sjel na přihrávku na levou stranu a protečoval kotouč do útočného pásma. St. Louis vlétlo do dnešního souboje pěkně aktivně.
00:10'
Domácí Montreal uspěl na úvodním vhazování dnešního souboje. Kanadský celek v něm bude chtít ukončit nepovedenou sérii.
00:01'
Oba týmy už jsou na ledě. Montreal bude hrát v červeném, zatímco St. Louis oblékne bílou sadu.

Montreal Canadiens: Montembeault (A. Hammond) – Petry, Kulak, A. Romanov, Schueneman, Ch. Wideman, Clague – Josh Anderson, Suzuki, Caufield – Byron, Evans, R. Pitlick – Armia, Poehling, Lehkonen – B. Gallagher, Dauphin, M. Hoffman.

St. Louis Blues: Husso (Binnington) – Parayko, Mikkola, Faulk, Krug, Bortuzzo, Walman – Perron, R. O'Reilly, Saad – Tarasenko, R. Thomas, Bučněvič – Kyrou, I. Barbašev, B. Schenn – Sundqvist, Joshua, K. Kostin..
Montreal Canadiens

Domácí Montreal je na tom mnohem hůře. Finalista posledního ročníku NHL letos ve čtyřiceti osmi odehraných zápasech vybojoval jen dvacet tři bodů a patří mu poslední šestnáctá pozice Východní konference. Na předposlední Ottawu navíc ztrácí propastných patnáct bodů. Montreal letos trápí hlavně obrana. Dosud Canadiens inkasovali už 191 branek, což rozhodně není dobrá vizitka! Na výhru navíc Montreal čeká od devatenáctého ledna.
St. Louis Blues

Hostující St. Louis letos prožívá povedenou sezónu. Po čtyřiceti sedmi odehraných zápasech má hostující celek na kontě šedesát jedna bodů a patří mu čtvrtá pozice Západní konference. Na druhou Minnesotu navíc ztrácí jen dva body. Venku ale St. Louis nepatří mezi nejlepší týmy v soutěži. Poslední dva duely pak St. Louis ovládlo, když doma přehrálo 5:1 Chicago a naposledy zvítězilo 5:2 v Ottawě. Nejproduktivnějším hráčem St. Louis je Vladimir Tarasenko se čtyřiačtyřiceti body.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.