NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Nashville : Detroit - 23. ledna 2022   02:40

Nashville
Nashville
32:46' Cousins (Tomasino, Ekholm) • 34:21' Duchene (F. Forsberg, Tennyson) • 50:44' F. Forsberg (Tennyson, Duchene) • 58:12' Duchene
4:1
(0:0, 2:1, 2:0)
Detroit
Detroit
38:51' Erne  (Bertuzzi, M. Staal)
Nashville
Saros (Rittich) – Josi (C), A. Carrier, Ekholm (A), Benning, Tennyson, Borowiecki – F. Forsberg, Mikael Granlund (A), Duchene – Johansen, Kunin, Trenin – Sissons, Jeannot, Cousins – McCarron, Tomasino, Cole Smith.

Hvězdy zápasu:

1. hvězda: Matt Duchene (2+1, 5 střel, +/- +3)
2. hvězda: Matt Tennyson (0+2, 1 střela, 1 hit, 1 blok, čas na ledě 13:28, +/- 0)
3. hvězda: Mattias Ekholm (0+1. 2 střely, 3 bloky, čas na ledě 24:26, +/- +1)
A je konec! Nashville nakonec odchází vítězně a velkou zásluhu na tom mají Matt Duchene a Juuse Saros, kteří byli ve všem stoprocentně přesní.
59:41'
Po střele Filipa Hronka, kterou Saros bez problémů zastavil se strhla mela v brankovišti.
59:11'
Vyloučení v týmu Nashville Predators (Colton Sissons – 2 min., hákování).
59:01'
Poslední minuta třetiny.
58:35'
Další bitka, ačkoliv tahle měla rychlý průběh! Smith dohrál Borowieckiho, kterému ruply nervy, jednou ranou poslal Smitha k ledu a ještě ho tahal jak hadrovou panenku!
58:12'
Nashville právě vstřelil branku!
Až nyní MATT DUCHENE získal puk po odrazu od Sarose, ujel na útočnou modrou a přesnou ranou div nevystřelil v síti díru.
57:42'
Nashville nahazuje puky na prázdnou klec, ale zatím to gól nebude.
57:22'
Nahození Larkina nebylo pro Sarose nikterak nebezpečné.
56:20'
Nick Cousins byl obrán o šanci na gól do prázdné klece svým vlastním týmem, jehož ruce až moc čouhaly přes střídačkový mantinel a kotouč je zasáhl.
56:12'
Detroit to zkusil hned z buly, Lucas Raymond ale nadvakrát vkleče nepřekonal Sarose.
56:08'
Ale pozor! Alex Nedeljkovic leze na střídačku!
55:45'
Dylan Larkin se rval s pukem přes beky. Kotouč prošel, on ne.
54:45'
Nashville je spokojen s aktuálním skóre a hraje dlouhé puky.
53:15'
V brance Sarose zůstal zaklíněný Robby Fabbri, který tam doletěl po nárazu do jednoho ze soupeřů na modré Nashvillu.
52:04'
Juuse Saros naopak je v zákrocích přesný.
51:44'
Další nebezpečný pokus musel hasit Alex Nedeljkovic. Zpoza branky se snažil jeden z domácích obtočit a zakončit, jenže upadl. Kotouč ale projel brankovištěm a Michael McCarron se jal ho dorážet i přes beky.
50:44'
Predators se dočkali další branky! Matt Duchene s Markem Borowieckim dlouho operovali doslova okolo branky, nakonec to ale byla střela Matta Tennysona, která se odrazila od betonů na FILIPA FORSBERGA, který zakončil do odkryté sítě. Asistence: Matt Tennyson a Matt Duchene.
49:45'
Vladislav Naměstnikov hledal zadovkou někoho u branky, kotouč ale jen proletěl.
48:14'
47:40'
Matt Duchene zkusil střelu z ostrého úhlu, Alex Nedeljkovic byl ale připraven.
47:19'
Predators ale nikam nespěchají.
46:56'
Domácí v plném počtu a početní výhodě.
46:37'
Hronkova dělovka od modré šla na střed Sarose, který okamžitě rozehrává.
46:14'
Počty hráčů na ledě se srovnají. Michael Rasmussen za brankou chytil jednoho ze soupeřů za zápěstí.
46:00'
Další nebezpečný pokus zblízka, tentokrát od Raymonda.
45:28'
Seiderova střela pořádně zatopila Sarosovi, který ji neudržel, ale dokázal uhlídat, aby šla za branku.
45:06'
Utíkající puk musel usměrnit Alex Nedeljkovic.
44:56'
Michael McCarron vyhodil kotouč mimo hřiště ještě ve své třetině, jasné zdržování hry.
44:27'
Saros si pochutnal na další střele, a to i přesto, že byla schovaná za obránce a šla od modré.
44:05'
Zápas je stále velmi vyrovnaný, o čemž mluví i počet střel, který je aktuálně 17 na obou stranách.
43:27'
Střelu Seidera Juuse Saros zastavil vyrážečkou.
42:37'
Roman Josi dostal na útočné modré přihrávku na průnik středem, tam už na něho čekali beci.
42:00'
Nashville tlačí na Detroit a snaží se ho držet u jeho branky.
Další třetina začne přibližně v 4:28.
Třetina tak končí za stavu 2:1 pro domácí. Jako první se trefil Nick Cousins, který využil přesilovku a potrestal faul Velena. O minutu a půl později se radoval Matt Duchene, který dostal luxusní přihrávku od Filipa Forsberga. Hosté kontrovali na konci 39. minuty, když Bertuzzi šikovně našel Adama Erneho, který zrovna opouštěl trestnou lavici a mohl jít do samostatného úniku.
40:00'
39:58'
Granlund mohl ještě skórovat, klec Detroitu ale minul.
39:47'
Benning se poprvé porval v dresu Nashvillu a odchází samozřejmě do kabin ještě se dvěma minutami za krosček. Bertuzzi dostane k bitce ještě trest za sekání.
39:47'
Máme tu bitku! Matt Benning se drží s Tylerem Bertuzzim. Bertuzzi na moment šel na kolena, ale nakonec je to Benning, kdo leží.
38:51'
Detroit právě vstřelil branku!
ADAM ERNE odčiňuje své vyloučení! Skvělý přehled o hře teď ukázal Bertuzzi, který věděl, že Erneho trest končí, křižnou přihrávkou přes celé střední pásmo ho dostal do samostatného úniku a Erne se trefuje nad lapačku! Asistence: Tyler Bertuzzi a Marc Staal.
38:46'
38:23'
Zblokovaná přihrávka končí obloučkem v rohu a následně je vyhozena k Sarosovi.
37:57'
Detroit úspěšně betonuje vrcholky kruhů a vyhazuje kotouče.
37:28'
Mikael Granlund hledal na křídle Duchena, k tomu ale kotouč neprošel.
37:00'
Odraženou střelu musí Josi lovit až ve své třetině.
36:46'
Vyloučení v týmu Detroit Red Wings (Adam Erne – 2 min., hákování).
36:24'
Bude se vylučovat, opět na straně Detroitu.
35:49'
Michael McCarron zkoušel bekhendem z dorážky trefit odkrytý prostor branky, Alex Nedeljkovic se ale vytáhl a kotouč vyrazil.
34:45'
Hned tu byla další dobrá střela, ale tentokrát Alex Nedeljkovic sklapl betony včas.
34:21'
A pokračujeme dalším domácím gólem! MATT DUCHENE si prohodil puk s Forsbergem, který šikovnou stahovačkou otevřel svému spoluhráči prostor pro střelu na zadní tyč! Asistence: Filip Forsberg a Matt Tennyson.
32:46'
Tahle střela ale končí v bráně a Nashville využívá přesilovku! NICK COUSINS dostal přihrávku na vrchol mezikruží, vystřelil a Alex Nedeljkovic dal lapačku drobátek výš, než měl, takže se o ní kotouč jen otřel a pokračoval do sítě! Asistence: Philip Tomasino a Mattias Ekholm.
32:40'
Ztečovaná střela letí do rohu.
32:15'
Alexandre Carrier také musí až ke své bráně.
31:49'
Granlundovi při dobré přihrávce přeskočil kotouč přes hokejku.
31:30'
Josi musí opět do své třetiny pro kotouč.
31:08'
První útok byl zadržen na čáře a následuje vyhození.
30:51'
Joseph Veleno byl u mantinelu příliš hrubý na Ekholma a půjde si sednout za faul loktem.
30:51'
Bude se opět vylučovat. Jsme svědky další strkanice.
30:46'
Nahození Gagnera nebylo pro Sarose problém.
30:11'
Duchene dobře připravoval akci pro svého centra, ale ten byl obsazen a puk ho nenašel.
29:18'
Nashville nutně potřebuje vystřídat, to by ale museli dostat puk ze třetiny jinak než icingem.
28:10'
Na Sarose se navalil Seider, kroužící okolo branky. Gólman ale čáru udržel.
27:22'
Roman Josi od modré napálil zadní tyčku, až to rozezvučelo celou halu! Byla tam ještě teč, která kotouč na konstrukci nasměrovala, ale rána to byla slušná.
27:00'
Zbytečný ofsajd po nahození Josiho zastaví postup Predators.
26:12'
Obrovská chyba jednoho z nashvillských. Nechal se obrat zezadu Velenem.
25:30'
Red Wings se usadily v pásmu. Robby Fabbri dokonce mohl protáhnout Sarose.
24:40'
Josi dostal namazáno, nevyšly mu ale kroky, takže si střelu nemohl dobře připravit a trefil jen gólmana.
24:32'
Michael McCarron si u střídaček jal něco vyřizovat a sudí museli trhat další šarvátku.
24:19'
Lucas Raymond se dobře uhnul s pukem obránci, ale ke střele se už nedostal.
23:33'
Střelu Bertuzziho Saros bez problémů vyrazil lapačkou.
22:50'
Josi hledal Granlunda, ale poslal mu kotouč moc dopředu.
22:09'
Matt Duchene připravil akci pro Granlunda, který ale nevyzrál na Nedeljkovice.
21:15'
20:55'
Detroit byl kousek od branky a to přitom vůbec nestříleli! Po takové neslané nemastné akci se kotouč zničehonic dostal do prázdného brankoviště, načež v panice Ekholm puk odpálil.
20:24'
Postup Detroitu nevyšel a puk jim utekl.
20:03'
Buly pro Red Wings.
20:01'
Jdeme na druhé buly!
Další třetina začne přibližně v 3:30.
Prvních dvacet minut tak gól nepřineslo, byť jsme viděli několik dobrých akcí na obou stranách. Detroit bude ještě mít na startu třetiny minutu a čtvrt početní výhodu.
20:00'
19:48'
Sarosovi bylo ještě zatopeno, ale gólman předvedl další skvělý zákrok a třetina tak může skončit.
19:27'
Křídla si připravují poslední útok. První dvě minuty trestu jsou pryč.
19:01'
Poslední minuta třetiny. Hronek je zpět na ledě.
17:15'
Filip Hronek utržil tvrdou ránu hokejkou do obličeje od Matta Duchena. Krvavý šrám je naprosto jasný, a i po kontrole na videu jsou tohle jasné 2+2 minuty. Hronek je prvotně ošetřován ještě na lavičce.
17:04'
Predators se nesnaží střílet za každou cenu. Když nevidí cestu, nejdou do toho.
16:19'
Nick Cousins ztratil puk za útočnou modrou.
15:58'
Dobrá šance Leddyho neprošla přes roztaženého Sarose. Z druhé strany ještě chtěl dorážet Filip Zadina, letící puk ovšem minul.
15:10'
Nick Cousins forčekoval až na hranici brankoviště. Alex Nedeljkovic nelenil a hýbal se s ním, aby mu blokoval výhled.
14:15'
Philip Tomasino se blýskl nebezpečnou střelou! Po ztečování puku soupeřem začal kotouč plachtit úplně jinak a chvíli to vypadalo, že poletí do růžku brány.
13:35'
Přečíslení Detroitu vyřídil Matt Tennyson s Sarosem.
12:26'
Mark Borowiecki neprocpal střelu od modré, puk ale sebral Matt Duchene a zblízka dal Nedeljkovičovi pořádnou práci.
12:15'
Druhý Ekholmův pokus se odrazil od spoluhráče do ochranné sítě.
11:53'
Střelu Ekholma od modré vystihl Nedeljkovic bez problémů lapačkou
10:56'
Predators přežili oslabení a hned jdou dopředu, Alex Nedeljkovic si musel připsat zákrok po střele zblízka.
10:41'
Smith vypálil do ochranné sítě a to je z powerplay vše.
10:10'
Predators dobře napadají a můžou tak opět vyhodit.
09:39'
Saros se teď ovšem vytáhl! Po střele Fabbriho u tyče se kotouč odrazil na protější stranu k Bertuzzimu. Ten neváhal a vystřelil, gólman domácích se ale rychle přesunul a puk končí v ochranné síti.
09:15'
Další úspěšné vyhození až k Nedeljkovičovi.
08:44'
Lucas Raymond z kruhu orazítkoval Sarosův beton a Nashville vyhazuje.
08:39'
Vyloučení v týmu Nashville Predators (Jakov Trenin – 2 min., nedovolené bránění).
08:34'
Lucas Raymond dostal puk mezi kruhy, tam byl ale obsazen.
08:03'
Josi pálil od modré, ale to si pro změnu pohlídal Alex Nedeljkovic.
07:25'
Matt Duchene se dostal do přečíslení 2 na jednoho, ale při kličce mu byl puk vypíchnout ležícím DeKeyserem.
06:37'
Týmy se střídají v ofenzívě, dlouho ale nebyla k vidění nějaká dobrá.
05:02'
Hra je až překvapivě pomalá, vidíme minimum napadání.
04:00'
Naopak hosté tlačí hodně dopředu.
03:33'
Nashville přetáhl hru před Nedeljkoviče, ale nic tam nevymyslel.
03:03'
Hronkova střela letěla jen do rohu.
02:41'
Zákrok si připisuje i Alex Nedeljkovic po. Poté se v brankovišti strhla šarvátka, která byla rychle sudími roztržena
01:52'
Teď ale měli Red Wings dobrou šanci. Střelu Leddyho vyrazil Saros jen před sebe a Křídla tak mohly dorážet. Puk ale přes gólmana nedostala.
01:22'
První minuta byla pomalá, Detroit měl pár útoků, které ale za moc nestály.
00:01'

Nashville Predators: Saros (Rittich) – Josi (C), A. Carrier, Ekholm (A), Benning, Tennyson, Borowiecki – F. Forsberg, Mikael Granlund (A), Duchene – Tolvanen, Johansen, Kunin – Trenin, Sissons, Jeannot – Cousins, McCarron, Tomasino.
Trenér: John Hynes

Detroit Red Wings: Nedeljkovic (Pickard) – DeKeyser (A), Seider, M. Staal (A), Hronek, Leddy, G. Lindström – Naměstnikov, Dylan Larkin (C), L. Raymond – Bertuzzi, P. Suter, Fabbri – Erne, M. Rasmussen, Zadina – Givani Smith, Veleno, Gagner.
Trenér: Jeff Blashill

Rozhodčí: South, Luxmore.
Detroit Red Wings

Detroit v posledním zápase prohrál v prodloužení 4:5 s Dallasem. Red Wings přitom směřovali za vítězstvím, 63 vteřin před třetí sirénou ale dokázal srovnat Jason Robertson a v čase 62:51 šťastný obrat dokonal Roope Hintz, který ztečoval kotouč od Pavelskiho.
Nashville Predators

Nashville v posledním utkání dokázal přeseknout šňůru čtyř porážek v řadě, když doma porazil Winnipeg 5:2. Hvězdou zápasu byl Roman Josi, který se dvěma asistencemi stal historickým králem této statistiky v Nashvillu. Stačila mu přitom už ta první, která nesla pořadové číslo 357. Tou překonal Davida Legwanda, který byl do té doby klubovým lídrem.
Dobré brzké nedělní ráno, všechny formy života, a vítejte u NHL! Dnes se společně podíváme na utkání mezi Nashville Predators a Detroit Red Wings!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.