NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Nashville : Minnesota - 25. dubna 2022   02:00

Nashville
Nashville
19:58' F. Forsberg (Fabbro, Mikael Granlund) • 30:40' Duchene (Mikael Granlund, F. Forsberg) • 33:38' Johansen (F. Forsberg, Mikael Granlund) • 54:20' Fabbro (Duchene, Josi)
4:5
(1:1, 2:3, 1:0 - 0:1)
Minnesota
Minnesota
11:05' Bjugstad   • 26:38' J. Eriksson Ek  (Dewar, Cramarossa) • 38:27' J. Eriksson Ek  (K. Fiala, Kaprizov) • 39:38' K. Fiala  (Boldy) • 64:59' D. Kulikov  (J. Eriksson Ek, Kaprizov)
Nashville
Rittich (Saros) – Fabbro, Josi, A. Carrier, Ekholm, Benning, Borowiecki – Duchene, Mikael Granlund, F. Forsberg – Kunin, Johansen, Cousins – Trenin, Sissons, Jeannot – Tomasino, McCarron, Luff – Tolvanen.
T.J. Luxmore, K. Nicholson – M. Cormier, B. Mills
Bridgestone Arena, Nashville
Minnesota
M.-A. Fleury (C. Talbot) – Spurgeon, J. Middleton, Goligoski, J. Brodin, D. Kulikov, Merrill – Bjugstad, Hartman, Kaprizov – Boldy, F. Gaudreau, K. Fiala – Dewar, J. Eriksson Ek, Cramarossa – Duhaime, Jost, Deslauriers.

Minnesota právě vstřelila branku!
Neskutečný závěr prodloužení! Eriksson Ek vybojoval kotouč u modré čáry a následně ho dokázal přesunout do úniku DMITRIJI KULIKOVOVI, který neměl moc času, ale 1,3 sekundy před koncem dokázal zavěsit kotouč pod víko a rozhodnout o zisku extra bodu pro svůj tým. Asistence: Joel Eriksson Ek a Kirill Kaprizov.
64:24'
Parádní zákrok Ritticha proti Boldymu. Ten si stáhl kotouč kolem soupeře a mířil na bližší tyčku, ale český gólman sevřel betony a kotouč odmítl.
63:53'
Fiala hitoval soupeře za svou brankou a přebral kotouč. Do konce prodloužení zbývá minutka.
63:20'
Minnesota zaútočila, ale nakonec místo střely znovu stáhla kotouč do bezpečné části středního pásma.
62:41'
Forsberg hledal před brankou Johansena, ten ale jen promáchl a kotouč vůbec netrefil.
62:26'
Kulikov nastřelil Josiho, od kterého se kotouč dostal mimo hřiště.
62:07'
Fiala se dostal do palebné pozice, ale soupeř ho zablokoval a nakonec mu i vypíchl kotouč.
61:35'
Duchene vybojoval kotouč na modré čáře, obelstil soupeře a nakonec velice nebezpečně zakončil, ovšem Fleury ho dokázal vychytat.
60:31'
Nashville už najel do pásma, ale nakonec z něj zase vyjel a stáhl se ke své brance.
60:15'
Josi zatím drží kotouč a krouží s ním kolem své branky.
60:01'
Třetí třetina přinesla naopak nejméně branek, respektive pouze jedinou. Nashville tak opět srovnal, o což se postaral Fabbro a zajistil jeden bod pro oba týmy. Ten další si musí jeden z nich vybojovat v overtimu.
60:00'
59:32'
Následná akce Predators neměla zdárný konec. Došlo pouze k zašlápnutí kotouče ve skrumáži v rohu kluziště.
58:58'
Fiala pouze vyhodil kotouč, který zachytil ve středním pásmu jeden z domácích. Nashville tak vyjíždí opět do útoku.
58:06'
Nashville zastavil v dalším útoku dost zbytečná ofsajd.
58:00'
Probíhají poslední dvě minutky třetí třetiny.
54:20'
Nashville právě vstřelil branku!
Vyrovnáno! Nashville skóruje s notnou dávkou štěstí. DANTE FABBRO pálil z vrcholku levého kruhu. Jeho střelu tečoval soupeř a kotouč zamířil do tyčky. Od ní se ale ještě odrazil do branky a tak je stav necelých šest minut do konce nerozhodný. Asistence: Matt Duchene a Roman Josi.
53:54'
Tomasino sebral kotouč, rozhlédl se a chtěl ho poslat před branku, ovšem soupeř mu ho ukradl z hole dřív, než to dokázal udělat.
53:33'
Johansen zaútočil se spoluhráčem, ale stahovačkou si kotouč poslal příliš do strany a už zakončit nedokázal.
52:51'
Domácí bojují o kotouč za brankou Minnesoty, ovšem nedaří se jim ho získat a započít nějakou kombinaci.
52:13'
Dvě střely Nashvillu v rychlém sledu nijak výrazně neohrozily Fleuryho, který jednoduše obě vyrazil betonem.
51:16'
Fiala poslal kotouč zpoza branky před ní a nikdo z domácích si toho nevšiml, kromě Fabra, který kotouč ale nechtěně srazil na branku a Rittich měl opravdu co dělat, aby nepropustil za záda další puk.
48:45'
Josi pálil velice dobře, ale Fleury na druhé straně předvedl velice dobrý zákrok. A tak stále platí skóre 3:4.
48:22'
47:53'
Nashville si získal kotouč do držení a následně si ho stáhl za branku. Pak ho vyhodil až na druhou stranu a ušetřil tak hodně času v oslabení.
47:32'
Kaprizov nejprve pálil do gólmana, následně odražený kotouč poslal těsně vedle branky.
46:22'
Vyloučení v týmu Nashville Predators (Eeli Tolvanen – 2 min., hákování).
45:20'
43:20'
Vyloučení v týmu Minnesota Wild (Nicolas Deslauriers – 2 min., hrubost).
40:01'
Úvodní buly třetí třetiny vyhrál Frederick Gaudreau.
40:01'
Druhá třetina je u konce. A byla tedy opravdu bláznivá. Nabídla dokonce pět branek. Nejdříve se prosadila Minnesota velice sporným gólem Erikssona Eka, po kterém ještě dostala výhodu dvojnásobné dvouminutové přesilovky. Nashville se ale v oslabení 3 na 5 bránil velice dobře a následně dokázal srovnat. Duchene propálil Fleuryho a vyrovnal na 2:2. O tři minutky později poslal do vedení "Preds" Johansen. Jenže poslední minuta a půl byla pro domácí tragická. Nejprve se trefil znovu Eriksson Ek a pak ještě Kevin Fiala. A tak do poslední třetiny půjde Minnesota v jednobrankovém náskoku.
40:00'
39:38'
Hosté otáčí opět stav ve svůj prospěch, a to dvaadvacet sekund do konce třetiny. KEVIN FIALA předvedl neskutečnou parádu, když nejprve vymáchal několik hráčů a pak prostřelil Ritticha bekhendovou střelou. Asistence: Matthew Boldy.
38:27'
Wild znovu srovnávají utkání! JOEL ERIKSSON EK skóruje podruhé v zápase, i v této třetině. Jeho střela přišla po dobré práci a následné přihrávce Fialy. Ek pak zamířil do odkryté části branky. Asistence: Kevin Fiala a Kirill Kaprizov.
38:05'
Vyloučení v týmu Nashville Predators (Alexandre Carrier – 2 min., vysoká hůl).
36:26'
36:01'
Nyní se dokonce Minnesota provinila zakázaným uvolněním a vhazovat se tak bude před Fleurym.
35:51'
Nashville několikrát po sobě vyhodil kotouč a vyčerpal soupeři dlouhé minuty z přesilovky.
34:26'
Vyloučení v týmu Nashville Predators (Colton Sissons – 2 min., vysoká hůl).
33:38'
Predátoři otáčí vývoj zápasu! Krásná kombinace byla zakončena z hokejky RYANA JOHANSENA, který se tak postaral o osmý přesilovkový gól "Preds" v letošní sérii zápasů s Minnesotou.. Asistence: Filip Forsberg a Mikael Granlund.
32:42'
Vyloučení v týmu Minnesota Wild (Nicolas Deslauriers – 2 min., krosček).
32:09'
McCarron vpálil kotouč do do tyče. Myslel si ale, že vstřelil branku. Napovídala tomu i branková siréna, která se rozezněla halou. Ale sudí okamžitě ukázali, že se o gól nejednalo.
30:40'
A je zase srovnáno! Nashville se dostal do hezké kombinace, která vyústila až ve střelu MATTA DUCHENA, který dokázal vrátit kotouč z velkého úhlu nad padajícím Fleurym do branky na vzdálenější tyčku. Zapsal tak svůj šestnáctý přesilovkový a jednačtyřicátý gól v této sezóně. Asistence: Mikael Granlund a Filip Forsberg.
30:06'
Vyloučení v týmu Minnesota Wild (Jon Merrill – 2 min., nedovolené bránění).
28:38'
28:35'
Další parádní "save" Davida Ritticha, který v dnešním zápase chytá opravdu parádně. Minnesota přesilovku pět na tři, který trvala celé dvě minuty nevyužije.
28:13'
Rittich se prezentoval dalším skvělým zákrokem. Eriksson Ek tečoval kotouč přímo před ním, ale český gólman dokázal okamžitě zareagovat na změnu směru puku a chytil ho do lapačky.
26:38'
Vyloučení v týmu Nashville Predators (David Rittich – 2 min., nesportovní chování).
Vyloučení v týmu Nashville Predators (2 min. – zdržování hry – neúspěšná trenérská výzva).
26:38'
Gól ještě oficiálně neplatí. Trenér domácího celku si vyžádal trenérskou výzvu. Přezkoumávat se bude možné bránění brankáři.
26:38'
Wild dokázali nějakým prapodivným způsobem dotlačit kotouč do branky. Přes skrumáž toho moc vidět nešlo, dost to taky vypadalo jako bránění Davidu Rittichovi, ovšem gól je sudími uznán. JOEL ERIKSSON EK. Asistence: Connor Dewar a Joseph Cramarossa.
26:17'
Kulikov pálil z levého kruhu, ale ani to pro Ritticha nebyla těžká práce.
25:30'
David Rittich se prezentoval dalším krásným zákrokem proti střele soupeře z velké blízky.
24:30'
Roman Josi se nyní ukázal tvrdým hitem ve středním pásmu. Následně dokázal protáhnout kotouč až do útočného, kde ho ale ztratil.
23:30'
Minnesota vyhrála vhazování a Fiala okamžitě pálil. Jeho rána ale nebyla z nejlepších a skončila mimo branku.
22:48'
Rittich předvedl dobrý zákrok, ale ztratil u toho hokejku. Jeden ze soupeřů mohl dorážet do prázdné branky, ale minul.
20:01'
Úvodní buly druhé třetiny vyhrála Minnesota.
20:01'
První třetina je ta tam. Domácí hokejisté začali dobře, ale své šance nevyužili a došlo to až do akce, kdy se prosadila Minnesota, když se trefil Bjugstad. Na druhé straně pak žádná odpověď nepřišla až do poslední minuty. Dvě sekundy před koncem přece jen kotouč do klece protlačil Forsberg.
20:00'
19:58'
Neskutečné! Dvě sekundy před koncem dokázal Nashville dotlačit kotouč do branky. Po střele Fabra do tyčky se kotouč odrazil za Fleuryho, FILIP FORSBERG dojel k brance a dorazil kotouč do branky. Asistence: Dante Fabbro a Mikael Granlund.
19:33'
Jeden z domácích prověřil soupeřova gólmana vysoko mířící střelou od modré. Fleury jí úplně dobře neviděl, ale nastavil rukavici a kotouč mu tam spadl.
19:27'
19:04'
Před brankou Fleuryho se utvořila velká skrumáž a situace byla velice nepřehledná. Dokonce byla vyhozena branka. Fleury měl pravděpodobně kotouč pod sebou.
19:00'
Probíhá poslední minutka první třetiny.
18:52'
Nashville se nedostal do pásma a musí tak pro kotouč znovu až ke své brance.
18:41'
Gaudreau se dostal do velké šance. V akci dva na jedoho dostal kotouč před branku, ale zamířil pouze do tyčky. A to vše v oslabení.
17:27'
Vyloučení v týmu Minnesota Wild (Joseph Cramarossa – 2 min., hrubost).
15:33'
Nashville trochu zaváhal ve středním pásmu, ale stihl soupeře dojet a odzbrojit ještě před tím, než dokázal vypálit.
14:31'
13:36'
Domácí drží kotouč u své branky a vyčkávají. Zatím neví, jak prolomit defenzívu soupeře.
12:31'
Vyloučení v týmu Minnesota Wild (Brandon Duhaime – 2 min., nedovolené bránění).
11:05'
Minnesota se z ničeho nic dostává do vedení. Využívá totiž přesilovku, ovšem je nutno že Wild neskórovali sami. Kotouč chtěl v brankovišti odmést pryč pravděpodobně Borowiecki, který si ho ale místo toho srazil do branky. Poslední hráč u puku z druhého týmu byl NICK BJUGSTAD. Bez asistence.
10:47'
Nashville zatím opět oslabení hraje velice drží. A v brance ho drží zatím výborný David Rittich.
10:01'
Nakonec se tedy sudí domlouvali jen o tom, co vlastně budou pískat. Jednalo se i o vyhození puku mimo hřiště, což se pochopitelně trestá dvěma minutami.
09:48'
Vyloučení v týmu Nashville Predators (Mattias Ekholm – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hrací plochu).
09:48'
Vypadalo to jako faul, ale naražení na hrazení neodpískal a nakonec se vylučovat nebude.
08:41'
Borowiecki nahazoval kotouč skoro od modré čáry. Několik hráčů ho ještě tečovalo, ale nakonec šla černá pryž mimo branku.
08:10'
Další útok Nashvillu se zastavil už v zárodku. Predátoři si totiž nepohlídali ofsajd a sudí rychle odpískal přerušení hry.
07:49'
Oba brankáři si připsali hezké a hlavně důležité zákroky proti střelám z blízky. Stav je tak stále bezbrankový.
06:44'
Kaprizov ukradl kotouč ve středním pásmu. Rychle se s ním přesunul do útoku a pěknou pozemní střelou pak prověřil Davida Ritticha.
06:29'
Nashville si stáhl kotouč k brance a následně založil útok z vlastního obranného pásma.
05:15'
04:11'
Další vyhození pro domácí. Ti zatím oslabení sehrávají parádně a nevypadá to, že by měli inkasovat.
03:37'
Nashvillu se podařilo rychle vyhodit a kotouč hodně pomalu dojel až k brance Fleuryho.
03:15'
Vyloučení v týmu Nashville Predators (Luke Kunin – 2 min., držení).
00:01'
Úvodní buly zápasu vyhrál domácí tým.
00:01'

Nashville Predators: Rittich (Saros) – Fabbro, Josi, A. Carrier, Ekholm, Benning, Borowiecki – Duchene, Mikael Granlund, F. Forsberg – Kunin, Johansen, Cousins – Trenin, Sissons, Jeannot – Tomasino, McCarron, Luff.

Minnesota Wild: M.-A. Fleury (C. Talbot) – Spurgeon, J. Middleton, Goligoski, J. Brodin, D. Kulikov, Merrill – Bjugstad, Hartman, Kaprizov – Boldy, F. Gaudreau, K. Fiala – Dewar, J. Eriksson Ek, Duhaime – Jost, Deslauriers..
ČESKÁ A SLOVENSKÁ STOPA

- David Rittich (NSH)
NASHVILLE PREDATORS

Nashville stále o postup bojuje. Nyní je ve své divizi čtvrtý s 93 body. Na St. Louis ztrácí již čtrnáct bodů. Naopak na pátý Dallas bodový náskok nemá, ale stejně jako Wild mají zápas k dobru. Predators ale mají horší formu, v posledních pěti zápasech bodovali jen dvakrát.

Forma: P – V(sn) – P – V – P

Poslední zápasy:
Tampa Bay – Nashville 6:2
Nashville – Calgary 3:2sn
Nashville -St. Louis 3:8
MINNESOTA WILD

Minnesota letos hraje parádně a už si zajistila postup do vyřazovacích bojů. V rámci své divize je na druhém místě se sto sedmi body. Na první Colorado ztrácí devět bodů, na St. Louis nemá bodový náskok, ale zápas k dobru. V posledních pěti zápasech navíc pětkrát bodovala, a z toho čtyřikrát vyhrála.

Forma: V – V – V – V(pp) – P(pp)

Minnesota – Seattle 6:3
Minnesota – Vancouver 6:3
Montreal – Minnesota 0:2
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.