NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Pittsburgh : Detroit - 29. ledna 2022   01:07

Pittsburgh
Pittsburgh
25:54' Guentzel (Malkin, Crosby) • 40:27' Guentzel (Crosby)
2:3
(0:1, 1:1, 1:0 - 0:0)

0:1 (SN)

Detroit
Detroit
18:19' Givani Smith  (Gagner, Veleno) • 36:31' Zadina  (M. Rasmussen, Leddy) • ' L. Raymond
Pittsburgh
Jarry (DeSmith) – Letang (A), Dumoulin, Marino, M. Pettersson, Ruhwedel, Matheson – Rust, Crosby (C), Guentzel – Kasperi Kapanen, Malkin (A), D. Heinen – B. McGinn, J. Carter, Rodrigues – D. Simon, Boyle, Aston-Reese.
Hebert, Nicholson – Murchison, Daisy
PPG Paints Arena, Pittsburgh
18 369 diváků
Detroit
Pickard (Nedeljkovic) – Seider, Oesterle, Hronek, M. Staal (A), G. Lindström, Leddy – L. Raymond, Dylan Larkin (C), Naměstnikov – Bertuzzi, P. Suter, Fabbri – Zadina, M. Rasmussen, Erne – Gagner, Veleno, Givani Smith.

Ještě doplním, že duel sledovalo 18 369 diváků.

Střely na branku: 38 – 32
Je konec! Detroit nakonec vítězí po nájezdech a připisuje si cenné dva body! Jako jediný z pěti střelců totiž uspěl Lucas Raymond. Hostující gólman v nájezdech pouze podtrhl svůj vynikající výkon.
V samostatných nájezdech zvítězil tým Detroit Red Wings.
Autorem vítězného nájezdu je LUCAS RAYMOND!
Je hotovo! Letang střílel z těsné blízkosti brankáře a ten vytáhl další dobrý zákrok!
Dylan Larkin zkoušel zamířit nad beton, ale DeSmith se štěstím zasáhl!
Sidney Crosby mířil mezi betony, ale hostující brankář jeho pokus zastavil!
Raymond si pohrál s brankářem, stáhl si kotouč a poslal puk za jeho záda!
Jako první se rozjel Jake Guentzel, ale bekhendový blafák zakončil střelou nad branku.
Samostatné nájezdy začínají.
65:00'
Prodloužení skončilo.
64:58'
Z poslední akce prodloužení ještě zakončoval Moritz Seider, jehož rána zápěstím směřovala do lapačky domácího brankáře.
64:00'
Casey DeSmith se znovu skvěle roztáhl v brankovišti a zastavil přihrávku směřující před takřka opuštěnou klec! Domácí gólman dnes září!
63:36'
Nick Leddy poslal přihrávku na rozjetého Dylana Larkina, který vlétl do útočného pásma, jenže z ostrého úhlu netrefil branku.
63:03'
Penguins se dostali do útočného pásma, ale Malkina od kotouče odstavil Filip Hronek.
62:26'
Do útoku se hnal Carter, který si neporadil se zpracováním a kotouč mu následně utekl k zadákům v bílých dresech Red Wings.
62:00'
Bertuzzi si krásně navedl puk do středu, počkal si až obránce zabrzdí a vypálil zápěstím. Jeho pokus ale skončil vedle zadní tyčky.
61:12'
Sidney Crosby už je zpátky na ledě a ihned se vydal do útoku. Celou akci zakončil Rust, ale netrefil mezírku mezi betonem a přední tyčkou.
60:38'
Casey DeSmith vytáhl neskutečný zákrok! Larkin měl po brejku před sebou takřka prázdnou branku, ale DeSmith se roztáhl a schoval puk v lapačce!
60:10'
Letang projel v úvodu prodloužení po levém křídle do zakončení, ale nepřekvapil brankáře Detroitu.
60:01'
Střely na branku: 37 – 28
Třetí třetina končí! Šedesát minut nám o vítězi dnešního souboje nerozhodlo. Hned v úvodu třetí části totiž svým druhým zásahem v utkání vyrovnal Jake Guentzel. O vítězi tak rozhodne až prodloužení nebo případné samostatné nájezdy.
60:00'
59:34'
Detroit se v závěru utkání tlačil do útočného pásma, ale Robby Fabbri byl příliš netrpělivý a projel do ofsajdu. Vhazuje se ve středním pásmu.
59:03'
Larkin se natlačil do zakončení z mezikruží, ale DeSmith jeho ránu výborně vyrazil do rohu ledové plochy.
58:19'
Vyloučení v týmu Detroit Red Wings (Moritz Seider – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu Pittsburgh Penguins (Sidney Crosby – 2 min., hrubost).
58:19'
Seider se u vlastní branky pustil do potyčky s Crosbym. Německý hokejista byl hodně agresivní a troufl si na hvězdného kapitána Penguins.
58:00'
Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny!
57:28'
Casey DeSmith si pohlídal nahození od modré čáry a zajímavým zákrokem vyrážečkou přizvedl puk do ochranné sítě. Vhazuje se po jeho pravici.
57:10'
Lucas Raymond z pravé strany útočného pásma bekhendem nahodil puk před domácí klec, ale nikdo v bílém na prudkou pobídku nedosáhl.
56:45'
Crosby vyslal oblouček na útočnou modrou čáru, ale tam se stačil vrátit Filip Hronek, který nepustil hokejisty Penguins do útočného pásma.
56:18'
Sidney Crosby dostal přihrávku na pravou stranu útočného pásma, odkud zakončil příklepem. Jeho rána rozvlnila jen boční síť.
55:32'
Larkin se prosmýkl do útočného pásma, kde se ještě zbavil soupeře, ale už nedokázal přesně zamířit.
55:03'
Pickard chyboval při rozehrávce zpoza branky, ale zadáci Detroitu rychle dostoupili domácí hráče a menší zaváhání svého brankáře napravili.
54:37'
Rust se před brankou Detroitu dostal k volnému kotouči, který nahodil na branku, jenže tam byl pozorný Pickard. Pittsburgh v dosavadním průběhu třetí části vyslal na klec Red Wings už třináct střel.
54:06'
Pius Suter číhal na přihrávku mezi kruhy, ale Ruhwedel k němu kotouč pojít nenechal. Domácí se poté tlačili vpřed, ale u puku se dlouho neohřáli.
53:36'
Seider poslal přihrávku před branku, kde číhal Dylan Larkin, ale hostující hráč puk ze vzduchu nedokázal sklepnout na branku Pittsburghu.
53:10'
Domácí se ve třetí třetině aktivně tlačí do útoku, ale obrana Detroitu zatím stále odolává. Čeká nás velmi dramatická koncovka utkání.
52:26'
Dumoulin z pravé strany útočného pásma nahodil puk bekhendem před klec Detroitu, ale nikdo v černém dresu Penguins na jeho pobídku nedosáhl.
52:06'
Domácí celek pokračuje v silném tlaku i po skončení přesilové hry. Heinen zpoza branky vymyslel přihrávku mezi kruhy, ale radost domácím opět pokazil maskovaný muž Pickard.
51:47'
51:09'
Detroitu se povedlo vyhodit puk přes celé kluziště za branku Penguins. Domácí hráčům už v přesilové hře na rozhodnutí moc času nezbývá.
50:55'
Kris Letang si vybruslil do střelecké pozice, odkud vyslal zajímavý pokus zápěstím, ale Pickard vytáhl další jistý zákrok. Vhazuje se po jeho pravé ruce.
50:08'
Malkin sklepl puk mezi kruhy pro Rusta, který se pohotově opřel do zakončení, ale jeho ránu srazil dobře postavený zadák do ochranné sítě.
49:47'
Vyloučení v týmu Detroit Red Wings (Givani Smith – 2 min., hákování).
49:34'
Heinen projel do útočného pásma, kde si puk přehodil na forhend a zakončil zápěstím. Jeho projektil směřoval přímo do lapačky brankáře.
49:03'
Kris Letang si vzal puk za vlastní brankou a chtěl přenést hru na Boyla. Druhý jmenovaný si ale nepotykal s převzetím kotouče.
48:26'
Casey DeSmith rozehrál na levou stranu, kde si pro puk sjel Jevgenij Malkin. Ruský útočník je v dnešním duelu aktivní a snaží se hrozit.
48:00'
Pittsburghu se nepovedl přechod do útoku a přihrávka na pravou stranu skončila až na zakázaném uvolnění. Vhazovat se bude před brankou Detroitu.
47:28'
Dominik Simon vybojoval v útočném pásmu puk pro Cartera, který bez přípravy zakončil příklepem. Jeho ránu ale gólman Detroitu vykopl.
47:06'
Casey DeSmith si dal pozor na dělovku od modré čáry a jednoduše schoval kotouč do lapačky. Vhazovat se bude po jeho levé ruce.
46:41'
Letang vyhodil puk odrazem o mantinel ven z obranného pásma, ale k puku se opět dostali jen hokejisté Detroitu, kteří v posledních minutách zmírnili nástup Penguins.
46:12'
Marcus Pettersson se otočil na modré čáře, přehodil si puk na forhend a nahodil jej na branku. Jeho pobídku pozorný gólman udržel ve výstroji.
45:45'
Kris Letang se stáhl do rohu obranného pásma, kde vybojoval kotouč a pomohl si přihrávkou do zadních řad.
45:12'
Malkin projel po pravém křídle do útočného pásma, našel Dumoulina, který ruskému hráči ještě vracel přihrávku, nicméně nikdo nakonec nezakončil.
44:36'
Dylan Larkin se z levého kruhu opřel do odraženého kotouče, ale jeho rána prolétla kousek od poloprázdné branky. Domácí měli i kus štěstí.
44:12'
Detroit se dostal do útočného pásma, kde hráči v bílém získali puk a dostali se do zakončení. Domácí brankář ale udržel beton u levé tyčky.
43:35'
Hronek měl opět problémy s rozehrávkou z obranného pásma a málem daroval kotouč Guentzelovi. Český obránce puk se štěstím odehrál odrazem o mantinel.
43:03'
Kris Letang dostal nabito na modrou čáru, odkud pohotově napřáhl ke střele příklepem, ale opět trefil prostor, kam se stačil přesunout brankář.
42:35'
Boyle projel do útočného pásma, kde napřáhl ke střele příklepem, nicméně jeho dělovka mířila jen do lapačky připraveného gólmana. Penguins ve třetí části kralují dění na ledě.
42:06'
Malkin nahodil puk mezi kruhy, kde jeho pobídku tečoval Evan Rodrigues, ale hostující brankář reflexivně zakročil pravým betonem.
41:29'
Brian Dumoulin napadal rozehrávku soupeře, jenže od jeho hokejky se kotouč odrazil mezi diváky. Sudí vytáhli vhazování do středního pásma.
41:02'
Hostující brankář vyjel za svou klec a pomohl spoluhráčům s rozehrávkou. Na jeho pobídku si sjel Larkin, jenže se nesetkal s pomocí svých spoluhráčů.
40:27'
Pittsburgh právě vstřelil branku!
A to se Pittsburghu daří hned v úvodu závěrečné periody! Crosby v útočném pásmu atakoval Hronka, získal puk a poslal jej mezi kruhy, odkud JAKE GUENTZEL přidal svůj druhý zásah! Asistence: Sidney Crosby.
40:10'
Pittsburgh uspěl na úvodním vhazování třetí třetiny. Domácí celek potřebuje v závěrečné periodě dnešního souboje pořádně zabrat.
40:01'
Další třetina začne přibližně v 2:56.
Střely na branku: 22 – 23
Druhá třetina končí! I po čtyřiceti minutách je na tom o kousek lépe hostující Detroit. Za domácí sice v přesilovce vyrovnal Jake Guentzel, ale Penguins následně zahodili další šance. Detroit v závěru třetiny domácí zmar v zakončení potrestal, když se v přesilovce trefil český útočník Filip Zadina. Po čtyřiceti minutách tak platí stav 1:2.
40:00'
39:26'
Michael Matheson nahodil puk do rohu útočného pásma, ale obránci Detroitu byli v následném souboji důraznější a vyhodili puk do bezpečí.
39:00'
Probíhá poslední minuta druhé třetiny!
38:35'
Larkin dostal přihrávku na levou stranu útočného pásma, odkud ještě přihrál mezi kruhy, čímž dokonale zaskočil také své spoluhráče.
38:06'
Také Jevgenij Malkin se tlačil do útočného pásma, jenže na modré čáře je zastavil důrazný Seider. Pittsburghu se dnes nedaří.
37:32'
Hosté pořádně zariskovali při rozehrávce v obranném pásmu a málem nabídli kotouč hokejistům Penguins. Hráči v černém se ale do zakončení nedostali.
37:02'
Crosby se okamžitě tlačil do útočného pásma se snahou o bleskovou odpověď, ale obránce mu na poslední chvíli přečetl finální kličku mezi kruhy.
36:31'
Detroit právě vstřelil branku!
Také Detroit využívá přesilovou hru a bere si zpět své ztracené vedení! V prostoru před brankou Penguins se nejlépe zorientoval FILIP ZADINA, který doklepl odražený kotouč do branky! Asistence: Michael Rasmussen, Nick Leddy.
36:06'
Domácí zadáci získali v obranném pásmu kotouč a bez váhání jej poslali přes celé kluziště. Detroit se zatím v přesilovce k zakončení nedostal.
35:45'
Vyloučení v týmu Pittsburgh Penguins (Dominik Simon – 2 min., hákování).
35:36'
Larkin nahodil puk za branku Pittsburghu, ale tam neměl nikoho v bílém dresu. Domácí zadáci tak získali kotouč pro sebe a mohou se vydat vpřed.
35:03'
Carter z obranného pásma vyhodil puk, ale jeho vyhození skončilo až na zakázaném uvolnění. Vhazování se tak vrátí zpět před klec domácích.
34:29'
Jevgenij Malkin si na pravé straně útočného pásma našel odražený puk a ihned zakončil. Pickard puk viděl na poslední chvíli, ale přesto zakročil.
34:00'
Sidney Crosby nabral rychlost ve středním pásmu, vlétl do pásma útočného, kde zakončil bekhendem, ale Pickard vytáhl další skvostný zákrok!
33:24'
Brian Dumoulin ve středním pásmu vybojoval odražený puk, sklepl jej na křídlo, kam spěchal Boyle, ale jeden z hráčů Red Wings puk v souboji poslal na střídačku.
33:03'
Brian Dumoulin dostal přihrávku do jízdy na levou stranu, dostal se do útočného pásma, ale jeho pokus zastavil Calvin Pickard betonem.
32:36'
32:10'
Penguins se dostali do útočného pásma, kde si hráči v černém vyměnili krátké přihrávky, ale nikdo z nich tentokrát nezakončil.
31:26'
Jevgenij Malkin se zjevil sám mezi kruhy, odkud vypálil zápěstím, ale hostující brankář Pickard si proti němu výborně povyjel a předvedl dosud nejlepší zákrok utkání!
31:03'
Letang střílel z vynikající pozice, ale jeho rána zápěstím prolétla kolem přední tyč. Penguins se přesto nadále drží v útočném pásmu.
30:36'
Vyloučení v týmu Detroit Red Wings (Dylan Larkin – 2 min., podrážení).
30:23'
John Marino projel přes modrou čáru ještě před kotoučem a čárový rozhodčí musel odpískat postavení mimo hru. Vhazuje se ve středním pásmu.
30:00'
Je za námi polovina základní hrací doby a zatím sledujeme na branky velmi chudé utkání. Pittsburgh je ale po změně stran aktivnějším týmem.
29:28'
Crosby z levé strany přihrál na pravý kruh, odkud zakončoval Guentzel, ale do rány domácího tahouna se postavil obránce, který puk srazil k mantinelu.
29:03'
Casey DeSmith si bez problémů pohlídal nahození z levé strany a jednoduše ukryl kotouč do lapačky. Vhazovat se bude po levici domácího brankáře.
28:26'
Evan Rodrigues objel branku Detroitu a od hrazení přihrál na modrou čáru. K jeho pobídce se už nikdo v tmavém dresu Penguins včas nedostal.
28:03'
Lucas Raymond z pravého kruhu zakončil příklepem, ale DeSmith jeho ránu dobře viděl a s přehledem dokázal zasáhnout.
27:15'
Detroit se ubránil jen za cenu vyhození kotouče do útočného pásma, kde se hosté moc dlouho neohřáli a už se znova musí soustředit na obranu.
26:39'
Brian Dumoulin číhal na přihrávku na levý kruh, ale přihrávka jeho směrem nakonec nedoputovala.
26:12'
Pittsburgh se dostal do útočného pásma, nicméně další zakončení zatím nepřišlo. Přihrávku z pravé strany si obrana Detroitu dobře pohlídala.
25:54'
Je vyrovnáno! Domácí celek využívá přesilovou hru a nachází recept na pozornou obranu soupeře. První dělovku od modré čáry hostující brankář vyrazil jen před sebe a důrazný JAKE GUENTZEL puk dorazil za jeho záda! Asistence: Jevgenij Malkin, Sidney Crosby.
25:03'
Hosté hned v úvodu oslabení získali kotouč v obranném pásmu a vyhodili jej přes celé kluziště za branku Pittsburghu.
24:43'
Vyloučení v týmu Detroit Red Wings (Michael Rasmussen – 2 min., krosček).
24:10'
Rust se před klecí Detroitu dostal k volnému kotouči a pohotově zakončoval, ale jeho rána skončila na betonu skvěle postaveného brankáře!
23:39'
Zach Aston-Reese se dostal za branku Detroitu, kde ustál souboj s obráncem a přihrál na modrou čáru. Jeho pobídka ale nenašla adresáta.
23:06'
Evan Rodrigues dostal přihrávku do jízdy na pravou stranu a dostal se do útočného pásma. Jeho pokus příklepem skončil vedle zadní tyčky.
22:32'
Jevgenij Malkin se dostal k odraženému puku, tělem si dělal prostor, ale zakončit se mu stejně nepovedlo. Obránce v bílém dresu ruskému hráči zvedl hokejku.
22:06'
Detroitu se vůbec nepovedla rozehrávka a kotouč skončil na zakázaném uvolnění. Vhazování se přesune zpátky před hostující klec.
21:37'
Marino spěchal do útočného pásma, jenže na modré čáře nechal puk za sebou a připravil Penguins o zajímavě vypadající aki.
21:09'
Larkin projel po křídle do útočného pásma a vyslal bekhendovou přihrávku mezi kruhy. K jeho pobídce se nikdo ze spoluhráčů neprobil.
20:31'
Jake Guentzel si sjel na přihrávku mezi kruhy, odkud pohotově zakončil příklepem, ale jeho pokus orazítkoval brankovou konstrukci!
20:10'
Pittsburgh uspěl na úvodním vhazování druhé třetiny. Domácí celek se dostal do ofenzivy, ale nikdo v tmavém dresu v úvodu třetiny nezakončil.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 2:00.
Střely na branku: 4 – 11
První třetina končí! Po úvodní dvacetiminutovce může být spokojenější hostující Detroit! Hosté byli během první části aktivnější a domácí celek výrazně přestříleli. Přesto si na zásah museli počkat až na závěr třetiny, kdy se díky důrazu v předbrankovém prostoru prosadil Givani Smith.
20:00'
19:23'
Sidney Crosby se chtěl uvolnit na modré čáře, kde si puk přehodil na forhend, ale nedokázal zakončit kolem obránce. Detroit se tak ubránil.
19:00'
Probíhá poslední minuta první třetiny!
18:19'
Detroit se krátce před koncem první třetiny dostává do vedení! Hosté předvedli dobrý tlak do branky a slaví úspěch. K odraženému puku se v pádu dostal GIVANI SMITH a dostal puk za záda domácího brankáře! Asistence: Sam Gagner, Joseph Veleno.
18:03'
John Marino zvládl bruslařský souboj v obranném pásmu, získal volný kotouč a bekhendem jej dostal za modrou čáru. Domácí ale potřebují být kreativnější.
17:29'
Hráči Penguins se dostali ven z obranného pásma a odehráli puk za branku Detroitu. Čárový rozhodčí ale odhalil zakázané uvolnění.
17:00'
DeSmith musel po delší době zasahovat. Domácí brankář měl v tomto případě čistý výhled a bez problémů zastavil ránu od modré čáry.
16:29'
Chad Ruhwedel nahodil puk od modré čáry. Před brankou jeho pobídku tečoval Zach Aston-Reese, ale hostující brankář vytáhl vynikající zákrok.
16:03'
Lucas Raymond na levé straně vybojoval puk a odehrál jej za branku Penguins. Nikdo v bílém dresu se k jeho pobídce přes Mathesona nedostal.
15:29'
Pittsburgh se usadil v útočném pásmu, jenže nikdo v tmavém dresu se nedostal do zakončení. Defenziva Detroitu proti hráčům v černém skvěle vystupuje.
15:03'
Jordan Oesterle zariskoval rozehrávkou o mantinel z obranného pásma. Jeho pobídku vystihl Rodrigues, ale Penguins o puk ihned přišli.
14:26'
Detroit nyní jen nahodil puk do útočného pásma a hokejisté v bílém následně vyrazili na střídačku. Pokračuje boj o každý metr ledové plochy.
14:03'
Crosby poslal zadovkou nebezpečnou přihrávku před branku Detroitu, kam se tlačil jeho spoluhráč, ale gólman Red Wings puk odpálil do bezpečí.
13:24'
Evan Rodrigues kličkouval v útočném pásmu, přehodil si kotouč na forhend a zakončil. Jeho pokus ale skončil na betonu pozorného brankáře.
13:12'
Pittsburgh se dostal do útočného pásma, kde si domácí vyměnili několik přihrávek u hrazení, ale jejich kombinace skončila nepřesnou přihrávkou.
12:29'
Marino nahodil puk ze středního pásma do pásma útočného, ale brankář Detroitu si dal na jeho nahození pozor a puk sklepl k mantinelu.
12:03'
Malkin projel po levém křídle do útočného pásma, kde zakončil zápěstím, ale hostující brankář proti němu zasáhl vyrážečkou.
11:36'
Marino vybojoval kotouč u hrazení a pod tlakem jej po mantinelu vyhodil do středního pásma. Pittsburgh se v dnešním duelu moc nedostává do útoku.
11:12'
Joseph Veleno nahodil puk po hrazení za branku soupeře, ale jeho pobídka skončila na hokejce pozorného brankáře Penguins.
10:26'
Dylan Larkin se před brankou Pittsburghu dostal k odraženému puku, který si přehodil na bekhend a chtěl zakončit. Jeho pokus skončil nad brankou.
10:11'
09:27'
Detroit přišel o kotouč v útočném pásmu a obrana Penguins puk bez problémů vyhodila do pásma středního. Zatím sledujeme opatrné utkání.
09:06'
Hosté se v přesilovce usadili v útočném pásmu, ale zatím se prakticky nedostávají do zakončnení. Defenziva Penguins hraje skvěle.
08:11'
Vyloučení v týmu Pittsburgh Penguins (Jeff Carter – 2 min., podrážení).
08:03'
Brian Dumoulin na modré čáře získal puk a poslal jej do pásma středního. K jeho přihrávce se hnal Jevgenij Malkin, ale ten puk dlouho neudržel.
07:38'
Hostující brankář vyjel za svou klec, kde zastavil nahození u mantinelu a pomohl spoluhráčům s rozehrávkou.
07:10'
Pittsburgh se dostal do útočného pásma, ale nikdo v tmavém dresu od modré čáry nedokázal zakončit. Defenziva Detroitu s přehledem odehrála puk do bezpečí.
06:32'
Rust vyvezl puk z obranného pásma na červenou čáru, odkud jej bekhendem nahodil do pásma útočného. K jeho pobídce se spoluhráč nedostal.
06:06'
Michael Rasmussen objel branku Penguins v útočném pásmu, otočil se kolem branky domácího celku, ale přihrávkou mezi kruhy spoluhráče nenašel.
05:42'
Detroit chyboval v rozehrávce, nicméně nikdo v černém dresu Penguins se do útočného pásma nedostal a nedokázal chybu potrestat.
05:10'
Detroit se naopak dostal do zakončení. Jordan Oesterle střílel příklepem z levé strany útočného pásma a jeho pokus skončil v lapačce brankáře.
04:40'
Domácí se nastěhovali do útočného pásma, ale nikdo v tmavém dresu Penguins nedokázal zakončit.
03:28'
Gustav Lindström nahodil puk ze středního pásma do rohu pásma útočného, jenže tam neměl nikoho ze spoluhráčů.
03:08'
Detroit chtěl překvapit domácí rychlou rozehrávkou, ale defenziv Penguins stála připravená na modré čáře a puk odehrála do bezpečí.
02:26'
Malkin protečoval kotouč ven z obranného pásma do pásma středního. K pobídce ruského hráče se ale nikdo v bílém neprobil.
02:06'
Bertuzzi se dostal do zakončení v útočném pásmu, ale proti jeho dělovce vystoupil obránce v černém dresu, který střelu od modré čáry zablokoval.
01:37'
Domácím se vůbec nepovedla rozehrávka a kotouč směřující na Kapanena skončila na zakázaném uvolnění.
01:10'
Detroit se nastěhoval do útočného pásma, ale nikdo v bílém se zatím nedostává do zakončení. Obrany obou týmů jsou v úvodu důrazné.
00:39'
Sidney Crosby se snažil dostat přes modrou čáru, ale obránce k němu dobře přistoupila odstavil kanadskou hvězdu od kotouče.
00:10'
Hosté uspěli na úvodním vhazování dnešního souboje. Detroit se ihned vydal do útoku, ale přihrávka na levou stranu skončila u hrazení.
00:01'
Předpokládané sestavy:

Pittsburgh Penguins: Jarry (DeSmith) – Letang, Dumoulin, Marino, M. Pettersson, Ruhwedel, Matheson – Rust, Crosby, Guentzel – Kasperi Kapanen, Malkin, D. Heinen – B. McGinn, J. Carter, Rodrigues – D. Simon, Boyle, Aston-Reese.

Detroit Red Wings: Nedeljkovic (Fulcher) – Seider, Oesterle, Hronek, M. Staal, G. Lindström, Leddy – L. Raymond, Dylan Larkin, Naměstnikov – Bertuzzi, P. Suter, Fabbri – Zadina, M. Rasmussen, Erne – Gagner, Veleno, Givani Smith..
Pittsburgh Penguins

Domácí Pittsburgh je na tom mnohem lépe. Ve čtyřiceti třech duelech získali Tučňáci šedesát bodů a patří jim čtvrtá pozice Východní konference. Na vedoucí Floridu navíc ztrácí jen pět bodů. Doma pak Pittsburgh soupeřům moc body nerozdává. V posledních týdnech navíc Tučňáci prožívají dobré časy. Od poloviny ledna ovládli šest zápasů v řadě. V tom posledním ale doma padli 1:2 v prodloužení se Seattlem. Nejproduktivnějším hráčem Penguins je Jake Guentzel se čtyřiceti body.
Detroit Red Wings

Detroit v letošním ročníku oproti předchozím sezónám podává dobré výkony. Ve čtyřiceti třech odehraných duelech získali Red Wings čtyřicet dva bodů a patří jim devátá pozice Východní konference. Na osmý Boston ale Detroit ztrácí už devět bodů. Bruins navíc odehráli o tři utkání méně. Detroit se trápí hlavně v obraně. Letos inkasoval už 147 branek. Na kluzištích soupeřů navíc patří mezi nejhorší týmy v celé NHL. V posledním utkání pak Detroit doma padl 5:8 s Chicagem. Nejproduktivnějšími hráči Detroitu jsou Bertuzzi a Larkin. Oba nasbírali už třicet osm bodů.
Dobrý den všem fanynkám a fanouškům ledního hokeje! Vítejte u sledování textového přenosu z utkání NHL mezi Pittsburgh Penguins a Detroit Red Wings.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.