NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Rangers : Minnesota - 29. ledna 2022   02:20

Rangers
Rangers
08:47' Goodrow (Trouba, R. Strome) • 17:08' Kreider (Trouba, Zibanejad)
2:3
(2:0, 0:2, 0:1)
Minnesota
Minnesota
32:18' K. Fiala  (Hartman, Jordie Benn) • 33:47' Zuccarello  (Kaprizov, Boldy) • 41:49' F. Gaudreau  (K. Fiala, Zuccarello)
Rangers
McIsaac, Morton – Shewchyk, Flemington.
Madison Square Garden, New York
18 006 (vyprodáno) diváků
Minnesota

To je ode mne pro dnešek vše, přeji vám příjemný zbytek soboty. Napočtenou příště!
Po první třetině to vypadalo, že to dnes bude velmi jednostranná podívaná. Rangers na soupeře ze severu vlétli jako hurikán a v úvodních dvaceti minutách ho prakticky nepustili ke slovu, přičemž jejich aktivita jim přinesla dvougólový náskok. To ale bylo z jejich strany vše – v následujících dvou dějstvích měla jednoznačně více ze hry Minnesota, která postupně zkompletovala obrat a po možná trochu kontroverzním závěru si z Madison Square Garden odváží plný počet bodů.

59:59'
Rozhodčí McIsaac rozpažil i podruhé, branka neplatí! Gólman Minnesoty byl podle mužů u videa zatlačen do klece a zásah tudíž nemůže být uznán pro nedovolené bránění brankáři! Talbot sice souhlasně pokýval, nutno ale podotknout, že se jednalo o hodně spornou situaci. Fanoušci nejsou šťastni, domácí střídačka jakbysmet...
59:59'
Obrovský tlak domácích vedl k chaotické skrumáži, která se po pár sekundách přeměnila v obrovskou vlnu radosti! Oslavy ale rychle utnul sudí, jenž okamžitě rozpažil! Bude se volat!
59:29'
Kreider byl v poměrně slibné pozici u pravé tyče, za Talbotův beton ale pryž neprošťouchl.
59:00'
Ohlášena poslední minuta třetí třetiny!
58:59'
Šesťorkin bude muset zpět na led, jeho spoluhráči totiž teď vyhodili kotouč na zakázané uvolnění.
58:40'
Ruský brankář opouští svůj rajon, Rangers už nemají co ztratit a hrají vabank!
57:41'
Strome měl před sebou prázdnou cestu, ale kdyby pokračofal, byl by v ofsajdu, tak se raději stáhl a pryž přenechal protihráčům.
57:08'
Vhazovat se teď bude před Šesťorkinem, který pochopitelně zatím zůstává v brankovišti. Je ale pravděpodobné, že ho velmi brzy opustí.
56:30'
Jones udržel puk před Talbotem, jen o pár sekund později ho ale nedopatřením odevzdal protihráčům.
55:51'
Rangers v útočném pásmu nevychází vůbec nic, ani rutinní krátké přihrávky. Minnesota je všude o dva kroky dříve.
55:07'
Míříme do finiše, máme tu posledních pět minut třetí třetiny. Spurgeon ze středního pásma nahazuje puk hluboko do domácího pásma.
Střely na branku: 23 – 31.
54:56'
Brodin udržel puk u mantinelu, odzbrojen byl až po nějaké době. Hostující zadák tak odkrojil velmi cenné vteřiny ze zbývajícího průběhu periody.
54:19'
Rangers jsou v posledních momentech o něco aktivnější než dosud, stále to ale není ono. Minnesota není pod tlakem a zvládá situaci kočírovat bez větších obtíží.
53:35'
Lindgrenova střela byla zblokována. I kdyby nebyla, potenciál překonat Talbota moc neměla, chyběla jí notná dávka důrazu.
52:56'
Hraje se nahoru dolu, ani jeden z brankářů už delší dobu nečelil žádné nebezpečnější střele.
52:05'
Hájek na sebe upoutal pozornost lehkým zakončením z pravého kruhu, puk se otřel o Talbotův beton.
51:36'
Hartman je ve třetí třetině hodně vidět, teď se pokusil Šesťorkina překvapit nahozením ze středního pásma. Ruský gólman letící puk vytěsnil do rohu kluziště.
50:57'
Přihrávka rukou na pár desítek sekund zastavuje průběh třetí třetiny a posílá nás do komerční pauzy.
50:23'
Talbot znovu ve střehu, Millerovi ani tentokrát nedovolil srovnat a puk schoval do své výstroje.
49:53'
Šesťorkin z rohu rozehrál vyhozenou pryž dopředu a výrazně tím svým spoluhráčům usnadnil návrat do útočného pásma.
Střely na branku: 22 – 29.
49:25'
Panarin poslal pryž na modrou Millerovi, který si při následném pokusu o projektil z první zlomil hůl. Pryž po nepovedené střele k brankovišti ani nedoklouzala.
48:46'
Minnesota stále kontroluje dění na hrací ploše a nepouští protihráče ke kotouči, Rangers na ledě působí úplně ztraceně a neví si s aktivní hrou soupeře rady.
48:12'
Další dělovka z dílny Ryana Hartmana, která ale tentokrát domácí klec úplně minula.
47:34'
Mohlo být možná rozhodnuto, Hartman prudkou ranou z voleje nastřelil horní tyč!
46:54'
Newyorští v samotném závěru početní výhody hostujícího brankáře trochu potrápili, ale ne dostatečně. Hartman je zpět na ledě, Wild oslabení přežili.
46:15'
Miller zaváží puk zpět před Talbota, uvidíme, co Rangers vymyslí tentokrát.
45:51'
Pryž se znovu šourá až za domácí brankoviště, oba celky využívají situace a střídají formace.
45:25'
Strome se pokusil odzbrojit Brodina, ten ale na poslední chvíli zvládl vyhodit puk ven z pásma.
45:10'
Jako první se v přesilovce ke střele odhodlal Panarin, který má zatím dnes hodně nevýrazný večer. Talbot propagační projektil hravě vykryl.
44:51'
Ryan Hartman (MNS) naprosto zbytečně vrazil Troubu na mantinel a na dvě minuty oslabuje Wild.
44:30'
Spurgeonova střela byla zblokována Troubou, puk zamířil na plexisklo a odrazil se k dalšímu hostujícímu hráči v rohu.
43:58'
Rangers jsou stále zamčeni ve své vlastní obranné zóně, z ochozů se začíná linout tichý pískot.
43:41'
Hosté mají dění plně pod kontrolou a snaží se domácí branku ostřelovat, co nejčastěji to jen jde.
Dnešní utkání sleduje 18 006 diváků, je vyprodáno!
42:58'
Brodin z hranice pásma proklepl Šesťorkinovy reflexy, ruský gólman byl připraven. Po přerušení byla před domácí klecí k vidění další strkanice, ani tentokrát se ale trestat nebude.
41:49'
Minnesota právě vstřelila branku!
Obrat je kompletní, hosté se poprvé v utkání dostávají do čela! Po rychlé sérii přihrávek ve středním pásmu se ke kotouči dostal FRÉDÉRICK GAUDREAU, který následně najel na pravý kruh a překonal domácího brankáře až překvapivě jednoduchou střelou k tyči – 2:3! Asistence: Kevin Fiala, Mats Zuccarello.
41:34'
Častěji jsou v úvodu poslední části na puku hokejisté Wild, kterým se ale nedaří se usadit před Šesťorkinem.
40:55'
Laferniere po křídle porazit dopředu, jen těsně za modrou byl ale zastaven a odzbrojen Kaprizovem.
40:28'
První výpad Rangers ve třetí třetině ke střele nevedl, úspěšný nebyl ani následný protiútok soupeřů.
40:01'
Druhá třetina nám nabídla velmi podobný obraz hry jako ta první, ale s jedním zásadním rozdílem – tempo tentokrát určovala Minnesota. Rangers po výborné úvodní periodě usnuli na vavřínech a následujících dvacet minut strávili převážně ve své vlastní zóně, kde čelili jedné střele za druhou. Dvě z nich, z hokejek Fialy a Zuccarella, zapluly do branky, takže před posledním dějstvím máme v MSG vyrovnáno. Dokonají Wild po pauze obrat, nebo se domácí zvednou?
39:50'
Boldy nahazuje puk ze středního pásma za domácí klec, kam pro něj vyjíždí Šesťorkin. V prostřední části se toho zřejmě už moc zajímavého nestane.
39:27'
Šesťorkin byl znovu připraven zasáhnout, ve druhé třetině je z domácích vidět jednoznačně nejvíce. Obrana Rangers nestíhá a jejich útok je bezzubý.
39:00'
Ohlášena poslední minuta druhé třetiny!
38:32'
Greenway se uvolnil těsně před brankovištěm a z posledních sil poslal puk na Šesťorkina, který odpověděl rutinním zákrokem betonem.
38:01'
Millerovu přihrávku za branku zamýšlený adresát nezachytil, puk se tak dostal až k protihráči.
37:34'
Hra se přelévá z jednoho konce hrací plochy na druhý, sledujeme svižnou a relativně vyrovnanou podívanou.
36:55'
Druhá třetina se pomalu ale jistě chýlí ke konci, závěrečná siréna zazní zhruba za tři minuty.
36:29'
Zibanejad sice ze sebe dotěrného protihráče nesetřásl, povedlo se mu však poslat puk k pravému mantinelu na volného Laferniera. Talbot musel do akce, následnou ránu celkem hravě zneškodnil.
35:48'
Wild rychle rozebrali další pokus domácích o výpad a přesouvají dění zpět před Šesťorkina.
Střely na branku: 18 – 19.
35:13'
Kaprizov byl přišpendlen na mantinel v rohu za Talbotem z ledu se zvedá jen velmi pomalu. Tohle nikdy nevidíme rádi, doufejme, že bude v pořádku.
34:44'
Stále se hraje hluboko v domácím pásmu, po velmi povedené první třetině je tato z pohledu New Yorku zase hodně slabá...
33:54'
Atmosféra v hale houstne, Greenway nyní najel až moc blízko k Šesťorkinovi a hned z toho byla mela! Po skupinové potyčce v rohu se však vylučovat nebude.
33:47'
Začínáme od začátku, laxní hra Rangers byla znovu potrestána! Kaprizov nabil k modré čáře volnému MATSU ZUCCARELLOVI, který následně propálil vše, co mu stálo v cestě. Puk cestou do sítě lízl brankovou konstrukci – 2:2! Asistence: Kirill Kaprizov, Matt Boldy.
Střely na branku: 18 – 17.
32:49'
A pozor, možná budeme mít rychle vyrovnáno! Po konci komerční přestávky uvidíme další přesilovku, kterou nedovoleným bráněním Minnesotě nadělil Alexis Laferniere (NYR).
32:18'
Hosté jsou zpátky ve hře, v Madison Square Garden je to znovu jen o gól! Tlak Minnesoty nakonec využil KEVIN FIALA, který zachytil Hartmanovu přihrávku zpoza branky a následně ranou z voleje rozvlnil síť newyorské klece – 2:1! Asistence: Ryan Hartman, Jordie Benn.
31:57'
Kulikov se uvolnil na pravé straně, ruský gólman střelu do pravého horního rohu vyrazil.
31:32'
Po pravé straně se před brankoviště domácích protáhl Foligno, ani on ale Šesťorkina nepřekonal.
30:24'
Nepromyšlená přihrávka zpoza branky na pokrytého spoluhráče stála Rangers útočnou zónu.
29:40'
Sledujeme bitvu o kotouč v hostujícím pásmu, do které je namočeno hned několik hráčů.
Střely na branku: 18 – 14.
28:58'
Na druhém konci hrací plochy ale teď zahrozil zase Reaves, Talbot se musel po celkem dlouhém období klidu trochu protáhnout.
28:26'
Zuccarello vyváží puk ven z vlastního pásma, Minnesota se chystá na další z mnoha útočných výpadů v této třetině. Misky vah jsou jednoznačně na její straně.
27:50'
Už delší dobu jsme neviděli pořádnou střelu na branku, na ledě hrají prim hlavně defenzívy obou týmů.
27:10'
Boldy se snažil ze sebe setřást hned dva protihráče, což se mu ale nepodařilo. Po boji tak za domácí brankou ztratil kotouč.
26:35'
Dalším pánem na holení byl Foligno, ani on ale ranou z otočky nenašel recept na Šesťorkina.
25:57'
Sledujeme trochu klidnější pasáž hry, kterou nyní pozastavilo zakázané uvolnění Rangers.
25:36'
Po souboji o kotouč u domácí střídačky byl odpískán ofsajd, buly proběhne před domácí modrou čarou.
24:55'
Minnesota se pomalu ale jistě probírá, Šesťorkin teď musel proti Bennově ráně vytáhnout z rukávu zákrok betonem. Převaha Rangers ochabuje.
24:29'
Úspěšný nebyl ani Matt Dumba, Šesťorkin se i nadále těší z čistého konta. Po krátké pauze uvidíme vhazování po jeho levé ruce.
23:57'
Gaudreau si chtěl spravit chuť ranou z prostoru mezi kruhy a modrou, odkud ale trefil jen plexisklo.
23:20'
Trouba rozehrál puk dopředu, následná akce Rangers ale byla zastavena už v neutrální zóně.
22:56'
Změna skóre se nekoná! Gaudreau se pokusil ruského gólmana vymíchat a puk uklidit k tyči, Šesťorkin ho ale měl přečteného a zakončení hravě vytěsnil betonem!
22:56'
Gaudreau byl v úniku podržen Bradenem Schneiderem (NYR), uvidíme trestné střílení!
22:13'
Talbot vyrazil střelu Jonese z modré čáry, gólman Wild je zatím jednoznačně nejlepším hráčem svého celku.
21:42'
Boldy chtěl zkusit štěstí z prostoru pro vhazování, jeho zakončení z otočky ale bylo zblokováno a puk následně zamířil do ochranné sítě.
21:04'
Zuccarello zachytil vyhozený puk ve středním pásmu, Minnesota nyní hledá cestu zpět před Šesťorkina.
20:26'
Hned zkraje periody přišla velká šance Rags! Reaves se dostal do přečíslení s Rooneym a pokusil se mu nahrát, do nabídky se ale velmi obětavě položil Foligno a pryž vyšťouchl za brankoviště!
20:01'
Rangers odchází na pár minut zpět do kabiny s naprosto zaslouženým dvoubrankovým vedením, které jim svými zásahy zařídili Goodrow a Kreider. Minnesota první třetinu dnešního střetnutí zaspala a Šesťorkina ani jednou pořádně neprověřila, zatímco Talbot měl oproti němu místy plné ruce práce. Uvidíme, jestli se dění vyrovná po pauze.
19:35'
Domácí své první oslabení zvládají bránit bez větších obtíží, Šesťorkin je bez práce.
19:12'
Foligno nahodil puk za branku, kde byl ale jen Lindgren. Pryž následně putovala až k Talbotovi.
19:00'
Ohlášena poslední minuta první třetiny!
18:31'
Spurgeon jen tak tak zachytil ujíždějící puk a udržel ho před modrou, kombinace Wild může pokračovat.
17:58'
Hosté mají šanci poprvé pořádně promluvit do zápasu, Jonny Brodzinski (NYR) byl rozhodčím poslán na lavici hanby za sekání.
17:08'
Rangers právě vstřelili branku!
A už je to o dvě branky, CHRIS KREIDER rozšiřuje svoje impozantní střelecké portfolio! Po vyhraném buly Talbota proklepl Trouba, přičemž domácí forvard následně odraženou pryž zastrčil přesně mezi betony strážce hostující svatyně! Asistence: Jacob Trouba, Mika Zibanejad.
16:47'
Poprvé v utkání vidíme na ledě Libora Hájka, který střeží pryž na kruhu a čeká, až se na led dostane čerstvá lajna Jezdců.
15:53'
Goligoski prohrál bruslařský souboj k nahozenému kotouči, kterého se tak ujal protihráč. Následovala rychlá souhra Rangers, Talbot musel likvidovat zakončení z hranice třetiny.
Střely na branku: 9 – 4.
15:25'
Parádní zákrok z dílny Igora Šesťorkina, který nenápadnou střelu z prostoru pro vhazování okamžitě zneškodnil rychlým pohybem rukavicí.
14:47'
Hartmanově střele z kruhu sice nechyběl důraz, notná dávka přesnosti už ale ano.
14:17'
Kreider jede na čele dalšího domácího útoku, uvidíme, do Jezdci před Talbotem vymyslí tentokrát.
13:47'
Schneider poslal puk za sebe dojíždějícímu Panarinovi, který ale následně nezvládl souboj u mantinelu s Kaprizovem.
13:07'
Dění tedy pokračuje ve formátu čtyři na čtyři, Minnesota se vrací do útočné části hrací plochy.
Střely na branku: 8 – 3.
12:56'
Menší potyčka u hrazení vede k dalšímu vyloučení, ven ze hry za krosček putuje po jednom hráči z obou stran – Ryan Strome (NYR) a Jonathan Greenway (MNS).
12:17'
Svatyně Wild je pod tlakem, hostům se vůbec nedaří aspoň na moment hru vytlačit ven ze třetiny.
11:43'
Střela na druhém konci hrací plochy, Talbot ale napodobil svého kolegu a též zasáhl včas.
10:56'
Ruský gólman ve službách New Yorku má na kontě další zákrok, střelu z pravé strany vyrazil betonem za brankoviště.
10:21'
Minnesota se zuby nehty drží před Šesťorkinem, domácí ale aktivně brání a pořádně svým protihráčům znepříjemňují život.
09:43'
Další rychlý protiútok Rangers ukončila chyba, Reaves svou přihrávku nenamířil úplně nejlépe.
08:47'
Domácím se nakonec přeci jen daří přetavit jejich aktivitu v gól a v polovině deváté minuty jdou do vedení! Jako první se na střeleckou lisitinu zapisuje BARCLAY GOODROW, který byl úplně sám před brankovištěm a když mu Trouba z křídla nabídl kotouč, Talbot proti následnému zakončení neměl šanci včas zasáhnout – 1:0! Asistence: Jacob Trouba, Ryan Strome.
08:20'
Laferniere našel krátkou přihrávkou volného Kreidera, který z krásné pozice před brankovištěm trefil jen Talbotův beton!
07:54'
Greenway trpělivě drží pryž před svou brankou a čeká, až se na led dostane čerstvá lajna Minnesoty.
07:28'
Rána jednoho z hostů z modré byla zblokována, Rangers následně vyvezli puk ven ze třetiny.
06:50'
Rooney byl přišpendlen na mantinel Erikssonem Ekem, na poslední chvíli se mu ale podařilo puk nahodit do útočného pásma.
06:16'
Domácí mají zatím jednoznačně více ze hry, stále se jim ale nedaří před Talbotem vystřihnout nějakou kreativnější akci. Wild mají situaci pod kontrolou.
05:37'
Minnesota po nepřesné přihrávce Hartmana ztratila útočné pásmo, hra se vrací zpět před její klec.
04:52'
Gauthier po křídle prokličkoval až před brankoviště, nezbavil se ale dotěrného protihráče, který mu nedovolil Talbota pořádně ohrozit.
04:14'
Trouba první přesilovku Rangers uzavřel ránou z modré čáry, která zmizela kdesi v Talbotově výstroji.
03:41'
Laferniere našel na mezikruží připraveného Millera, jehož střelu hostující gólman jen vyrazil před sebe. Po odraženém kotouči se bezúspěšně natahovalo hned několik domácích borců před brankovištěm.
02:54'
Modří toho zatím v početní výhodě moc nepředvedli. Drží se sice před Talbotem, bránící čtveřice Minnesoty je ale nepouští do zakončení.
02:15'
New York si vyzkouší přesilovku, Kevin Fiala (MNS) je na dvě minuty vyloučen za vysokou hůl.
01:56'
Zasahovat už musel také Šesťorkin, který Kulikovovu propagační střelu vychytal lapačkou.
01:09'
Pod první střelecký pokus se podepsal Zibanejad, který bekhendem z kruhu nastřelil jen rameno připraveného Talbota. Wild míří do protiútoku.
00:55'
Po pětapadesáti sekundách hry se poprvé přerušuje, domácí vyhodili kotouč na icing.
00:07'
S téměř hodinu a půl dlouhým zpožděním začínáme! Úvodní buly vyhráli Rangers, kteří se takřka okamžitě přesunuli do útočného pásma.
00:01'

New York Rangers: Šesťorkin (A. Georgijev) – K'A. Miller, Trouba, R. Lindgren, B. Schneider, Z. Jones, Hájek – Kreider (A), Zibanejad, J. Gauthier – Panarin (A), R. Strome, Goodrow (A) – Lafreniere, Brodzinski, Dryden Hunt – McKegg, K. Rooney, Reaves.
Trenér: Gerard Gallant.

Minnesota Wild: C. Talbot (Kähkönen) – Goligoski, Spurgeon (C), J. Brodin, Dumba (A), D. Kulikov, Jordie Benn – Kaprizov, Hartman, Zuccarello – Greenway, J. Eriksson Ek, M. Foligno (A) – Boldy, F. Gaudreau, K. Fiala – Dewar, V. Rask, Duhaime.
Trenér: Dean Evason.

Rozhodčí: McIsaac, Morton – Shewchyk, Flemington.
Oba týmy jsou na ledě, čeká nás slavnostní buly, které vhodí sám "Král Henrik". Poté si poslechneme hymnu Spojených států a pak už nebude startu nic bránit!
Banner s třicítkou legendárního gólmana už se vyjímá pod stropem arény, začátek se pomalu ale jistě blíží! Duel budou řídit Jon McIsaac a Dean Morton, na čarách uvidíme Marka Shewchyka a Kylea Flemingtona.
Ještě jednou vás zdravím a přeji vám příjemnou a ničím nerušenou sobotní noc! Start utkání se posouvá, oproti dříve avizované jedné ráno bude buly vhozeno po druhé, zřejmě kvůli ceremoniálu ku příležitosti vyřazení čísla 30 Henrika Lundqvista.
OČEKÁVANÉ SESTAVY

New York Rangers: Šesťorkin (Georgijev) – Miller, Trouba, Lindgren, Schneider, Jones, Hájek – Kreider, Zibanejad, Gauthier – Panarin, Strome, Goodrow – Laferniere, Gettinger, Hunt – McKegg, Rooney, Reaves.

Minnesota Wild: Talbot (Kahkonen) – Goligoski, Spurgeon, Brodin, Dumba, Kulikov, Benn – Kaprizov, Hartman, Zuccarello – Greenway, Eriksson Ek, Foligno – Boldy, Gaudreau, Fiala – Dewar, Rask, Duhaime.

Přesné obsazení a složení formací obou celků se dozvíme až těsně před úvodním buly.
MINNESOTA WILD
4. místo v Centrální divizi
38 Z, 17–8–3–10, 149:115 (+34), 53 bodů

Hosté se nachází ve vodách divokých karet a snaží se prorazit do první trojky Centrální divize, na kterou ztrácí čtyři body. Zároveň však oproti svým konkurentům odehrál relativně malé množství zápasů, a cestu nahoru tak má otevřenou. Do MSG navíc dorazí v dobrém rozpoložení – vyhrál šest z posledních sedmi duelů. Překazí dnes oslavu kariéry Henrika Lundqvista?

44 Z, 24–4–4–12, 135:115 (+20), 60 bodů

Jezdci jsou zapleteni do tuhého boje o čelo Metropolitní divize, na které si dělají nárok ještě Carolina s Pittsburghem. Ze všech zmíněných klubů mají ale nejtěžší pozici – Tučňáci oproti nim mají jedno utkání k dobru a Hurikány dokonce tři! Svěřenci Gerarda Gallanta tak budou muset zabrat a proti Minnesotě navázat na nedávné povedené výkony ze zápasů proti Los Angeles a Arizoně. Podaří se jim to?