NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Seattle Kraken : Colorado - 20. listopadu 2021   04:07

Seattle Kraken
45:57' Jordan Eberle (Marcus Johansson, Vince Dunn) • 48:30' B. Tanev (Soucy, A. Larsson) • 55:12' Blackwell (Donskoi)
3:7
(0:2, 0:4, 3:1)
Colorado
Colorado
04:04' Burakovsky   • 06:39' Ničuškin  (Jost, R. Murray) • 23:01' Makar  (Kadri) • 25:33' Burakovsky  (Makar, Kadri) • 32:48' Makar  (Helm) • 37:17' E. Johnson  (Rantanen, Kiefer Sherwood) • 44:47' Aube-Kubel  (Jost, Newhook)
Driedger (26. Grubauer) – Soucy, Giordano (C), A. Larsson, Vince Dunn, Oleksiak, Lauzon – Jordan Eberle (A), Wennberg, Schwartz – Järnkrok, McCann, Marcus Johansson – Blackwell, Gourde (A), B. Tanev – Donskoi, Geekie, Donato.
Nicholson, Hanson – Nansen, Rody
Climate Pledge Arena, Seattle
17 151 diváků
Colorado

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezké sobotní ráno a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.
Utkání sledovalo 17 151 diváků.
Česká a slovenská stopa

Do utkání nenastoupil žádný český, nebo slovenský hráč.

Trestné minuty: 20:10
Je dobojováno a Colorado si připisuje dva body. O vítězi bylo jasno už po dvou třetinách, jednalo se pouze o výši skóre. Ve 45. minutě navýšil na sedmibrankový rozdíl Nicolas Aube-Kubel a až teprve pak se ke slovu dostal i Seattle. A nebylo to slovo pouze jedno. Ve 46. minutě využil přesilovku Jordan Eberle, ve 49. minutě se dorážkou prosadil Brandon Tanev a v 56. minutě dostal puk za Kuemperova záda i Colin Blackwell. Domácí tak alespoň trochu zkorigovali výsledek, byla však z toho i tak jasná porážka 3:7. Seattle je po této prohře v Pacifické divizi stále na posledním místě s devíti body, Colorado je se 17 body na pátém místě Centrální divize.
59:50'
Puk je u hostujících hráčů, to se už nikam neženou a dohrávají zápas ve vlastní třetině.
59:24'
Puk si osahal i domácí Grubauer, ten ale pouze zametal hru do rohu.
58:43'
Po nenápadné akci se do zakončení bekhendem dostal Gourde, Kuemper si připisuje ještě jeden zákrok.
58:02'
Oleksiakova střela byla sražena, Tanev se pak už k dorážce nedostal.
57:39'
Další akce zpoza Kuemperovy branky, o vyjetí a zakončení se snažil Donato, gólman Colorada v tuto chvíli zakročil a přerušil hru.
56:37'
Aktivita domácích je neutuchající, na velké zdramatizování výsledku to už asi nebude, přesto je sympatické, že to Seattle nezabalil.
55:12'
Seattle právě vstřelil branku!
Domácí tým pokračuje v korekci skóre, je tu třetí úspěch. Už to vypadalo, že průnik do útočného pásma skončí pouze za brankou, puk ale vyjel těsně před brankovou čáru, k němu se dostal pohotový COLIN BLACKWELL a dokázal jej procedit mezi Kuemperův beton a tyčku – 3:7. Asistence: Joonas Donskoi.
54:37'
Makar si rukavicí zpracoval letící puk a okamžitě se snažil najít najíždějící spoluhráče. Puk ale skončil pouze v rohu.
54:14'
Teď už střela přišla, Kuemper však zakročil svou připravenou lapačkou.
53:50'
Několik pokusů domácích projít do útočného pásma středem, obrana Colorada vše zastavila ještě před zakončením.
52:48'
Colorado se v posledních chvílích pouze brání a tak přerušení pro provinění při rozehrávce přijde hráčům hostujícího celku vhod.
51:39'
Colorado je už v pěti, přesto se musí bránit najednou velmi aktivně hrajícím hráčům Seattlu.
51:20'
Další vyhození hostů přes všechny čáry, přesilovka se chýlí ke svému konci.
50:53'
Další snížení měl na holi Donskoi, k němu se po několika soubojích odrazil puk a on mohl tvrdě zakončit. Kuemper se ale stačil přemístit a vytáhnout povedený zákrok lapačkou.
50:08'
Teď ale puk letí přes všechny čáry a Seattle musí začít zase až od Grubauera.
49:57'
Střelu z první předvedl Johansson, Kuemper s menšími potížemi puk zachytil a přerušil hru.
49:39'
No a je tu další přesilovka pro Seattle, faulu na Dunna se dopustil Nicolas Aube-Kubel a dostal dvě minuty za vražení na mantinel.
48:30'
V úplném závěru přesilovky domácí tým zase snižuje. Soucyho ránu od modré čáry Kuemper vyrazil před sebe, puk si zpracoval BRANDON TANEV a dokázal jej doklepnout za brankovou čáru – 2:7. Asistence: Carson Soucy, Adam Larsson.
47:58'
Bombu Jadena Schwartze vyrazil Kuemper mimo své brankoviště, jeho spoluhráči pak vyhodili přes všechny čáry.
47:16'
Wennberg na pravé straně nedostal moc prostoru pro střelu, musel tedy přihrávat a akce pro tuto chvíli skončila v rohu.
46:31'
Je to tak, hostující Logan O'Connor dostal dvě minuty za faul kolenem a další dvě minuty za hrubost, domácí Jamie Oleksiak obdržel dvě minuty za hrubost.
46:31'
Bude se zase vylučovat. Nejprve to vypadalo na pouhý trest za podrážení, ale poté se u střídaček strhla potyčka a bude toho patrně více.
45:57'
No a domácím se to daří, přesilovka je využitá. Po kombinaci v útočném pásmu vystřelil z pravé strany Johansson, Kuemper jeho ránu vyrazil a volný JORDAN EBERLE mohl zleva dorážet do odkryté části branky – 1:7. Asistence: Marcus Johansson, Vince Dunn.
45:30'
Domácí mohou skóre alespoň mírně zkorigovat v přesilovce, dvě minuty za podrážení dostal Jayson Megna.
44:47'
Colorado právě vstřelilo branku!
Demolice domácích pokračuje. Zprava vystřelil Jost, Grubauer vyrazil puk před sebe a dorážející NICOLAS AUBE-KUBEL jej dokázal obloučkem dostat zblízka do branky – 0:7. Asistence: Tyson Jost, Alex Newhook.
44:15'
Za domácí se do útočného pásma prodíral Geekie, po kličkách byl ale odzbrojen těsně před Kuemperem. Ke střele se tak nedostal.
43:34'
Po nahozeném puku se natahoval Burakovsky, v rohu ale neuspěl v těsném souboji a upadl na led.
42:54'
Zatím sledujeme bezstarostný hokej, všem je asi jasné, kdo si dnes z utkání odnese body...
41:44'
Na opačné straně vystřelil zprava Rantanen, Grubauer se zvládl včas přemístit a puk vyrazit.
40:30'
První akci třetí třetiny předvedli domácí, zprava se do zakončení dostal Eberle, jeho střela ale skončila na Kuemperovi.

Trestné minuty: 18:2
Čtyřicet minut hry je za námi a o vítězi je zřejmě rozhodnuto. Colorado odehrálo skvostnou třetinu, ve které doslova zdemolovalo soupeře a donutilo domácí tým i prostřídat gólmany. Stalo se tak po gólech Caleho Makara a André Burakovskyho, kdy se pak mezi tyče postavil Philipp Grubauer. Ale ani on nevydržel nápor hostů a inkasoval po střelách Caleho Makara a Erika Johnsona. Stav je tedy po druhé třetině 0:6 a hráči Seattlu si určitě přejí, ať je tento zápas už za nimi.
40:00'
39:55'
Přesilovka Colorada je sice u konce, ale až do závěrečných okamžiků byl Grubauer pod velkým tlakem a bránící čtveřice měla plné ruce práce s kolotočem přihrávek.
39:01'
Larssonovi se povedlo ztlumit Toewsovu tvrdou ránu, puk skončil za brankou.
38:38'
Po dlouhé kombinaci doputoval puk na pravý kruh ke Kadrimu, jeho dělovka z první skončila těsně vedle.
37:55'
Navíc je tu vyloučení na straně domácích, dvě minuty za držení a desetiminutový osobní trest k tomu dostal Mark Giordano.
37:17'
Tohle je už pro Seattle skutečně velký nářez. Rantanen v útočném pásmu předvedl pěknou otočku, zbavil se tím obránce, přihrál na pravou stranu na ERIKA JOHNSONA a ten přesným švihem nedal Grubauerovi žádnou šanci – 0:6. Asistence: Mikko Rantanen, Kiefer Sherwood.
36:34'
Colorado i s velkým náskokem v zádech hraje s chutí a baví se hokejem. Domácí fanoušky to ale už tak moc nebaví...
35:47'
Už se zase hrálo na opačné straně, Kuemper pro jistotu přerušil hru zákrokem u své pravé tyčky.
35:16'
Grubauer musel rychle na led, aby pokryl volný puk před možnými dorážkami po střele z první od modré čáry. A zase tu máme nespokojené projevy domácích fanoušků.
34:14'
Vince Dunn alespoň na chvíli vyvezl puk z vlastního pásma, zatím z toho ale pro Kuempera není nic nebezpečného.
33:39'
A i nadále pokračuje tlak hostujícího celku, Colorado se snaží soupeře definitivně dorazit.
32:48'
Tohle už vypadá na debakl domácích. Colorado podniklo bleskový výpad, po pravé straně se do útočného pásma dostal CALE MAKAR, jeho první střelu sice Grubauer dokázal vyrazit, následná dorážka už ale skončila pod horní tyčkou – 0:5. Asistence: Darren Helm.
31:49'
Eberle nahazoval z pravé strany puk na Kuempera, jeho spoluhráči však nedokázali úspěšně tečovat.
30:48'
Předvedl se pak ale v obraně, kdy skokem k nohám útočícího hráče čistě vypíchl puk a usnadnil tak svému brankáři práci.
30:28'
Landeskog si zkušeně počkal u pravého mantinelu, poté předvedl i několik kliček, střela mu už ale nevyšla podle představ.
29:50'
Colorado hraje v naprosté pohodě, útoky vypadají snadně a obrana domácích neví, kam dřív skočit.
28:14'
Kadri vystřelil z levého křídla, Grubauer si tak mohl poprvé osahat puk.
27:50'
Colorado v dalším útoku, publiku se tento průběh vůbec nelíbí a z tribun se snáší hlasité bučení.
26:47'
Je to teď hokej na jednu branku, domácí tým je po dalších dvou úderech hodně rozhozený.
25:33'
V brance Seattlu dochází ke změně, Chrise Driedgera nahrazuje Philipp Grubauer.
25:33'
Hosté se s tím nepárali a přesilovku bleskově využili. Po vyhraném buly přihrál Makar na ANDRÉ BURAKOVSKYHO a ten pohotovým a hlavně prudkým švihem překonal Driedgera – 0:4. Asistence: Cale Makar, Nazem Kadri.
25:26'
Navíc je tu další vyloučení na straně Seattlu, dvě minuty za hrubost dostal Jared McCann.
25:18'
Devon Toews nepustil útok domácích po pravé straně a sám zpoza vlastní branky rozjel další útok Colorada.
24:34'
Nálada v aréně je teď na bodu mrazu, hráči Seattlu by však potřebovali pořádně povzbudit.
23:01'
Hosté se sice měli problém dostat do pozice, ale stačilo jedno buly v útočném pásmu a je tu třetí gól. Puk se dostal na modrou čáru, odkud vystřelil CALE MAKAR a jelikož gólman Driedger nemohl nic vidět přes chumel hráčů, puk skončil za jeho zády a je to 0:3. Asistence: Nazem Kadri.
22:46'
Hodně divoká rozehrávka domácích, pas na Donata byl z nechytatelných a vše skončilo zakázaným uvolněním.
22:29'
Colorado se nemůže udržet delší dobu u puku, dopředu už jde zase domácí celek.
21:27'
Zprava to zkoušel Wennberg, jeho švih dokázal Kuemper pokrýt. Seattle začal druhou třetinu opravdu aktivně.
20:40'
Seattle v první útočné akci, Kuemper u své pravé tyčky dával velký pozor a holí se mu povedlo rodící se nebezpečí odvrátit.

Trestné minuty: 4:2
Je za námi první část zápasu, do kterého měli hosté velmi povedený vstup. Už na začátku páté minuty využili přesilovou hru a dorážkou se prosadil André Burakovsky. V sedmé minutě to už bylo o dvě branky, to se ve vlastním oslabení do sóla dostal Valerij Ničuškin a svou akci zakončil přesným švihem pod horní tyčku Driedgerovy branky. Až poté se ke slovu dostal i Seattle, jenže když Schwartz z brejku trefil pouze tyčku a Soucy gólmana Kuempera nepřekonal po nájezdu z pravé strany, gól už nepadl a do kabin se odešlo za stavu 0:2.
20:00'
19:48'
Megna nahazoval od levého mantinelu a o dorážku se po stínění snažil Ničuškin. Driedger puk zvládl vyrazit do rohu.
19:00'
Soucy se zprava natlačil před brankoviště hostů a forhendovým zakončením se pokoušel snížit. Kuemper se s ním ale zvládl přemístit a na brankové čáře zakročit.
18:47'
Seattle toto oslabení přečkal, domácí jsou zase v plném počtu.
17:44'
Domácím se daří vyhodit přes všechny čáry, bránící čtveřice může vystřídat.
17:29'
Rychlá kombinace hostů, zakončovat měl Rantanen, puk mu ale na pravé straně přeskočil hůl a skončil u mantinelu.
16:47'
Je tu vyloučení na straně Seattlu, dvě minuty za vysokou hůl dostal Adam Larsson.
16:11'
Celkem nenápadné Toewsovo nahození od modré čáry nadělalo Driedgerovi docela problémy, povedlo se mu ale puk vyrazit před sebe.
15:53'
Další provinění ze strany hostů, tentokrát se pískalo zakázané uvolnění a vše se stěhuje před Kuempera.
15:33'
Hosté se při zpracovávání puku dopustili hry vysokou holí, vhazovat se bude ve středním pásmu.
14:07'
Seattle se začíná zvedat a je nebezpečnější, hosté už naopak několik minut neohrozili gólmana.
13:35'
Dvakrát vystřelil od modré čáry domácí Soucy, oba jeho pokusy Kuemper dokázal vyrazit.
12:46'
Nahození po plexi do pásma Colorada, Järnkrok se ale marně dostával do střelecké pozice, byl dobře pokrytý.
11:56'
Domácí mají trochu smůly, do sóla se už hnal Jaden Schwartz, rozhodl se pro střelu, tou ovšem pouze zacinkal na Kuemperovu tyčku!
10:08'
Donato potáhl akci domácích pravou stranou, náznak přečíslení však skončil nepřesnou přihrávkou na střed.
09:13'
Hosté na Driedgera posílají střely ze všech možných pozic, gólman Seattlu si rozhodně nemůže stěžovat na nedostatek práce.
08:48'
Wennberg dostal přihrávku na pravou stranu, z úhlu se mu ovšem Kuempera překvapit nepovedlo.
07:38'
Colorado pokračuje v útočení, zleva minul Rantanen.
07:12'
Samozřejmě přesilovka Seattlu pokračovala, zdárně ovšem nedopadla a hosté už jsou zase v plném počtu.
06:39'
Hosté udeřili v oslabení! Dunnovu prudkou střelu od modré čáry Kuemper vyrazil, obrana Colorada pak vyhodila puk tak šikovně, že se do brejku dostal VALERIJ NIČUŠKIN a ten své sólo zakončil přesnou ranou pod horní tyčku Driedgerovy branky – 0:2. Asistence: Tyson Jost, Ryan Murray.
05:31'
Úvod přesilovky nebyl pro domácí vůbec marný, přišly i dva střelecké pokusy, teď ale puk letí přes všechny čáry.
05:12'
Přesilovku si zahraje i domácí Seattle, dvě minuty za krosček dostal Samuel Giirard.
04:04'
Přesilovka je nakonec využitá a hosté vedou. Colorado se udrželo poblíž brankoviště, po dalších přihrávkách se puk odrazil na hůl ANDRÉHO BURAKOVSKYHO a jeho pohotovou dorážku nedokázal přemisťující se gólman Driedger vyrazit – 0:1. Bez asistence.
03:40'
Makarovu střelu od modré čáry Driedger vyrazil, Colorado pokračuje v přesilovkovém tlaku.
03:13'
Začalo se svižně a je tu první vyloučení. Dvě minuty za hákování dostal domácí Ryan Donato.
02:49'
Makar u modré čáry nejprve naznačil střelu, aby si pak sjel blíže k brance a zakončil z úhlu. Branku minul.
01:49'
V rohu u vlastní branky chtěl rozehrát domácí Donato, schytal ale proti přesile tvrdý hit a Colorado se ještě chvíli snažilo o zakončení.
00:45'
Dlouhý pas domácích přes střední pásmo, ke střele se pak ale Seattle nedostal – puk skončil za brankou.
00:01'

Seattle Kraken: Driedger (Grubauer) – Soucy, Giordano (C), A. Larsson, Vince Dunn, Oleksiak, Lauzon – Jordan Eberle (A), Wennberg, Schwartz – Järnkrok, McCann, Marcus Johansson – Blackwell, Gourde (A), B. Tanev – Donskoi, Geekie, Donato.

Colorado Avalanche: Kuemper (J. Johansson) – Makar, D. Toews, J. Johnson, Girard, R. Murray, E. Johnson (A) – L. O'Connor, Rantanen (A), Landeskog (C) – Burakovsky, Kadri, Ničuškin – Aube-Kubel, Newhook, Jost – Kiefer Sherwood, Jayson Megna, Helm.

Rozhodčí: Nicholson, Hanson – Nansen, Rody.
Oba celky jsou již na ledové ploše, zápas za pár okamžiků začne.
Zápas v Climate Pledge Areně začne ve 4:00, takže si nastavte budíky a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.