NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Seattle Kraken : Florida - 24. ledna 2022   03:00

Seattle Kraken
25:02' Marcus Johansson (Giordano, McCann) • 30:02' Gourde (A. Larsson) • 30:19' Blackwell (Appleton, Sheahan) • 40:26' Appleton (Wennberg, Vince Dunn) • 59:41' Järnkrok
5:3
(0:1, 3:2, 2:0)
Florida
Florida
04:57' Duclair  (Huberdeau, Ekblad) • 32:32' Huberdeau  (Ekblad, Barkov) • 34:07' Barkov  (Huberdeau)
Lee, Blandina – Gibbons, Nansen
Climate Pledge Arena, Seattle
17 151 diváků
Florida
Bobrovskij (S. Knight) – Weegar, Ekblad, Montour, Kiersted, Gudas, Lucas Carlsson – Verhaeghe, Barkov, S. Reinhart – Huberdeau, Luostarinen, Duclair – Marchment, J. Thornton, Lomberg – A. Lundell, Vatrano, S. Bennett.

Seattle Kraken v tomto zápase vede 3:1, následně dokázala Florida rychle vyrovnat. Ve třetí třetině se domácí prosadili dvakrát a rozhodli o své výhře. Florida se za stavu 4:3 pokoušela prosadit, vypracovala si velké šance, ale neproměnila je.

Seattle právě vstřelil branku!
Snadno se nyní domácí dostali ke gólu. MacKenzie Weegar chyboval na modré čáře a sám na prázdnou branku jel a puk do ní poslal CALLE JÄRNKROK.
59:25'
Oddechový čas pro hosty.
59:25'
Philipp Grubauer kryje puk, přerušuje hru. Florida hraje nejlepší pasáž zápasu. Obrovské šance a rozruch před brankou Krakenů.
58:50'
Jonathan Huberdeau minul branku z bezprostřední blízkosti.
58:04'
Aaron Ekblad třikrát pálil, dvakrát minul branku, jednou zlomil hokejku. Obrovský tlak hostů.
57:11'
Florida rozehrává od své branku, Aleksander Barkov měl obrovskou šanci, ale minul branku. Jeho tým hraje v šesti.
56:24'
Carter Verhaeghe pálil, ale jeho rána byla před brankou několikrát tečovaná. Puk končí mimo branku.
56:10'
Z pohledu Floridy čas ubíhá velmi rychle.
55:32'
Zakázané uvolnění se nepíská, sledujeme rychlý hokej, který musí fanoušky bavit. Florida se pokouší usadit se v útočném pásmu, ale obrana si dokázala poradit.
55:01'
Dostáváme se do finální fáze hry ve třetí třetině, domácí Krakeni stále vedou o jednu branku.
54:30'
Ryan Donato postupoval do útočného pásma, ve střední třetině nabral rychlost, ale k zakončení se nepropracoval.
54:00'
Šest minut hry zbývá do konce třetí třetiny, sledujeme rychlý hokej, který musí fanoušky bavit.
53:21'
Carter Verhaeghe čekal na přihrávku, dostal ji, jenže skákající kotouč nedokázal trefit podle představ. Na druhé straně Alexander Wennberg minul bránu.
52:51'
Calle Järnkrok pálil z dobré pozice, jeho rána ovšem minula branku, gólman zasahovat nemusel.
52:27'
Oddechový čas pro domácí.
52:26'
Sergej Bobrovskij kryje kotouč, vhazovat se tak bude před brankářem Floridy.
52:01'
Frank Vatrano přišel o puk v útočném pásmu, následně domácí Karson Kuhlman pálil, ale trefil brankáře soupeře.
51:32'
Sam Reinhart špatně přihrál, a tak se směr hry otáčí. Seattle neodkázal rychlou protiakci zakončit výraznější střelou.
51:08'
Florida se pokouší o vyrovnání, ale domácí defenziva si zatím dokázala poradit s akcemi soupeře.
50:40'
Po krátké přestávce pokračuje zápas dál. Domácí celek vede o jednu branku.
50:33'
Komerční přestávka.
49:27'
Další rána Floridy, Brandon Montour pálil, ale trefil jen obránce před sebou.
49:10'
Eetu Luostarinen připravil pozici pro spoluhráče, ale rána končí vysoko nad brankou.
49:01'
Karson Kuhlman to vzal na sebe, jeho tvrdou ránu kryje brankář Sergej Bobrovskij. Bude se vhazovat.
48:40'
Yanni Gourde dostal hru do útočného pásma, ale následně ho Florida nenechala vypálit.
48:19'
Hostující celek sice kombinoval v útočném pásmu, ale do výraznější šance se propracovat nedokázal.
47:22'
45:44'
Anton Lundell rozehrává od své branky, následně se Florida dostala do útočného pásma. Mason Marchment měl na hokejce vyrovnání, ale Philipp Grubauer kryje puk.
45:10'
Jérémy Lauzon pálil z mezikruží, jeho rána končí nad.
44:38'
Carter Verhaeghe to vzal na sebe, po individuální akci hledal přihrávkou spoluhráče, ale pas byl nepovedený.
44:00'
Jordan Eberle se dobře dokázal vrátit a zblokoval střelecký pokus soupeře, sledujeme atraktivní hokej.
43:36'
Seattle drží hru daleko od vlastní branky, Florida zatím na nějakou výraznější šanci čeká.
43:19'
Anthony Duclair to zkoušel individuálně, ale nedokázal se propracovat do výraznější střelecké pozice.
42:35'
Nyní sledujeme klidnější pasáž hry, Matt Kiersted pálil z kruhu, jeho rána byla zblokovaná, následně hrají domácí hokejisté.
41:44'
Matt Kiersted pálil jako obránce od modré čáry, ale neuspěl.
41:23'
Florida se pokouší hrát aktivně, ale musí rozehrávat od své branky, kam domácí dokázali dostat puk.
40:26'
Domácí celek se z kraje třetí třetiny dostal do vedení, po rychlé akci spoluhráčů se tvrdou ránou prosazuje MASON APPLETON. Asistence: Alexander Wennberg a Vince Dunn
40:16'
Aleksander Barkov se z kraje třetí třetiny dostal do zakončení, ale neuspěl.
40:01'
40:01'
Pět branek nabídla druhá třetina, domácí si vypracovali vedení 3:1, ale pak dokázala Florida vyrovnat. Dramatický zápas bude brzy pokračovat třetí třetinou. 22:20, tak vypadají střely na branku.
40:00'
39:47'
Anton Lundell autorem další střely Floridy, domácí brankář raději přerušil hru, bude se vhazovat.
39:32'
Domácí se dostali do útočného pásma, ale rána Dunna končí zblokovaná nad brankou.
39:13'
V poklidném tempu se třetina dohrává, sledujeme rychlý hokej, který musí bavit.
38:42'
Aaron Ekblad pálil z dobré pozice před brankou, následovala další šarvátka.
38:26'
Vyloučení v týmu Seattle Kraken (Yanni Gourde – 5 min., bitka).
Vyloučení v týmu Florida Panthers (Radko Gudas – 5 min., bitka).
37:42'
Sam Bennett pálil, Mark Giordano dokázal jeho ránu zblokovat. Následně se domácí osvobodili tak, aby z toho nebyl icing.
37:14'
Florida pokračuje v aktivní hře, následně Philipp Grubauer přerušil hru, vhazovat se bude před jeho brankou.
37:11'
37:01'
Philipp Grubauer kryje další střelu.
36:38'
Jonathan Huberdeau poslal kotouč ránou z první nad, následně zakončoval Brandon Montour. Philipp Grubauer byl připravený.
36:21'
Sam Reinhart to vzal na sebe, jeho dobré zakončení mířilo nad.
35:53'
Anthony Duclair to zkoušel individuálně, ale minul branku. Následně ani jeho spoluhráč netrefil přesně.
35:25'
Aleksander Barkov kombinoval se spoluhráči v útočném pásmu, následně Ekbladova rána byla zblokovaná.
35:25'
Aleksander Barkov měl na hokejce vedoucí branku zápasu, ale domácí brankář ho vychytal.
35:10'
Vyloučení v týmu Seattle Kraken (Jérémy Lauzon – 2 min., držení).
35:10'
34:07'
Florida právě vstřelila branku!
Během minuty a půl je vyrovnáno. Huberdea našel ALEKSANDERA BARKOVA. Jeho ránu zblokoval a tečoval jeden z domácích obránců tak, že puk poslal do výšky a puk přelétl brankáře a skončil v brance. Zajímavý moment. Asistence: Jonathan Huberdeau.
33:12'
Sledujeme nyní aktivní hru hostů, Florida dokázala snížit a dál se snaží s výsledkem něco udělat.
32:32'
Přesilovku proměnil hostující celek a snižuje. Tvrdou ránou se prosazuje aktivně hrající JONATHAN HUBERDEAU. Brankář měl sice volný výhled, ale na puk nedosáhl. Asistence: Aaron Ekblad a Aleksander Barkov.
32:00'
Anthony Duclair bojoval v útočném pásmu o kotouč, ale nedokázal nic vymyslet.
31:35'
Přesilovku hraje Florida, ale nemůže se usadit v útočném pásmu. Domácí velmi dobře brání.
31:11'
Vyloučení v týmu Seattle Kraken (Morgan Geekie – 2 min., sekání).
31:11'
30:19'
V pohodě hrající domácí celek se znovu prosazuje, první střela se od tyče odrazila před branku, následně hlavou dostal kotouč za brankovou čáru COLIN BLACKWELL. Asistence: Mason Appleton a Riley Sheahan.
30:02'
Domácí celek se dostává do vedení, tvrdou ránou od modré čáry se prosazuje aktivně hrající YANNI GOURDE. Asistence: Adam Larsson.
29:51'
29:17'
Morgan Geekie pálil bez přípravy, jeho tvrdou ránu našel v náruči brankář Floridy.
28:54'
To nejhorší Florida přežila, hraje nyní už ve čtyřech.
28:37'
Jared McCann a Marcus Johansson měli velkou šanci, ale rána byla nepřesná.
28:16'
Jordan Eberle dostal hru do útočného pásma, Calle Järnkrok na kotouč nedosáhl, a tak musí hosté bojovat o třetinu.
27:44'
Domácí celek bude hrát přesilovku pět na tři prakticky celou minutu.
27:44'
Vyloučení v týmu Florida Panthers (Jonathan Huberdeau – 2 min., podrážení).
26:42'
Vyloučení v týmu Florida Panthers (Frank Vatrano – 2 min., nedovolený zásah do hlavy nebo krku).
25:02'
Rychle to sehrál domácí celek a je vyrovnáno. Pátou branku v sezoně dává po rychlé akci MARCUS JOHANSSON, který z osy hrací plochy poslal kotouč do horní části branky. Asistence: Mark Giordano a Jared McCann.
24:23'
Aaron Ekblad měl zajímavou šanci, ale neuspěl, na druhé straně byl v brejku Jordan Eberle. Jeho zakončení mířilo nad branku.
24:08'
Mason Appleton to zkoušel individuálně, ale nedokázal se propracovat do výraznější střelecké pozice.
22:29'
Sledujeme rychlý hokej, zbytečně se nepřerušuje. Seattle musí rozehrávat od své branky.
22:09'
Domácí hokejisté se sice usadili v útočném pásmu, ale nedokázali se dostat ke střele na branku.
20:49'
Carter Verhaeghe se dostal do dobré střelecké pozice, ale jeho pokus kryje brankář domácích, bude se vhazovat.
20:01'
Florida Panthers vede po první třetině zde v Seattlu o jednu branku, trefil se Anthony Duclair. Domácí jsou střelecky aktivnější 13:8, ale zatím se neprosadili.
20:00'
19:47'
Už se nic nestane pravděpodobně.
19:00'
Yanni Gourde vedl zajímavou domácí akci, Riley Sheahan zakončoval a hostující brankář přerušuje hru.
18:10'
Dobře hraje hostující celek v oslabení, Krakeni se nemohou dostat do útočného pásma.
17:44'
Radko Gudas sice dobrusilil kotouč, ale nedokázal jej vyhodit. To se povedla až jeho spoluhráčům.
17:24'
Sergej Bobrovskij kryje ránu, kterou vyslal Ryan Donato z předbrankového prostoru. Následně Florida vyhodila přes všechny čáry.
17:00'
Přesilovou hru znovu hraje domácí celek, který musí bojovat o útočné pásmo.
16:47'
Vyloučení v týmu Florida Panthers (Aaron Ekblad – 2 min., sekání).
16:18'
Sergej Bobrovskij přerušil hru, bude se vhazovat, komerční přestávka.
15:09'
Ryan Donato hledal spoluhráče, následně Florida vyrazila do rychlé protiakce, ale Jonathan Huberdeau nedokázal přesněji vypálit.
14:41'
Sergej Bobrovskij podržels své spoluhráče, Alexander Wennberg měl dobrou příležitost, ale brankáře nepřekonal.
13:26'
Znovu se domácí nedokázali dostat do útočného pásma, hosté hrají velmi dobře defenzivně.
13:06'
Jordan Eberle pálil, Sergej Bobrovskij si si jeho pokusem poradil, následně dokázali hráči Floridy vyhodit.
12:00'
Domácí celek hraje první přesilovku a snaží se rychle se usadit v útočném pásmu.
11:48'
Vyloučení v týmu Florida Panthers (Sam Bennett – 2 min., podrážení).
11:30'
Jérémy Lauzon si dokázal poradit se zajímavou šancí Floridy, domácí hokejisté rychle otáčejí směr hry.
11:05'
Ryan Donato se dostal do útočného pásma, následně puk končí mimo branku Floridy. Komerční přestávka.
10:43'
Sledujeme rychlý hokej, 8:3, střelecky aktivnější je domácí celek. Který se zatím nedokázal prosadit.
09:11'
Sergej Bobrovskij si připisuje dva dobré zákroky, porazil si s první střelou i dorážkou, kterou měl Karson Kuhlman.
09:06'
Hra je znovu přesušena, domácí hokejisté hrají aktivně, tlačí se do zakončení, sledujeme dobrou hru ze strany Seattlu.
08:38'
Po zakázaném uvolnění se bude vhazovat před brankou Floridy, Sergej Bobrovskij musí být pozorný, vhazovat se bude před jeho brankou.
07:52'
Yanni Gourde postupoval do útočného pásma, ale nedokázal přesněji vypálit. Následně hosté otočili směr hry.
06:57'
Po krátké přestávce pokračuje zápas dál, sledujeme rychlý hokej, který musí fanoušky bavit.
06:05'
04:57'
Florida se dostává do vedení, třetí střela Panthers v zápase už končí gólem, ANTHONY DUCLAIR vypálil a jeho ránu si jeden z obránců srazil do vlastní branky. Byl to Carson Soucy. Asistence: Aaron Ekblad a Jonathan Huberdeau.
04:45'
5:1, tak vypadá statistika střel na branku v úvodu zápasu.
04:09'
Jordan Eberle měl velkou šanci, objevil se před brankou, ale jeho zakončení míří vysoko nad, brankář Floridy zasahovat nemusel.
03:14'
Hra je přerušená, vhazovat se bude před brankou Floridy, domácí celek vyhrál buly, následně pálil Vince Dunn, který minul branku.
01:51'
Philipp Grubauer nevěděl, kde má kotouč, ale udržel ho před brankovou čárou, bude se vhazovat.
01:00'
Tři velké šance si nyní vypracoval domácí celek, první a třetí střelu vyrazil brankář Floridy, při druhé střele měl štěstí, pomohla mu branková konstrukce.
00:30'
Aleksander Barkov si vypracoval dobrou střeleckou pozici, ale jeho zakončení míří mimo branku, domácí brankář zasahovat nemusel.
00:01'

Seattle Kraken: Grubauer (Daccord) – Giordano, Soucy, Vince Dunn, A. Larsson, Borgen, Lauzon – Marcus Johansson, McCann, Jordan Eberle – Appleton, Gourde, Järnkrok – Donato, Wennberg, Geekie – Blackwell, Sheahan, Kuhlman.

Florida Panthers: Bobrovskij (S. Knight) – Weegar, Ekblad, Montour, Kiersted, Gudas, Lucas Carlsson – Verhaeghe, Barkov, S. Reinhart – Huberdeau, Luostarinen, Duclair – Marchment, J. Thornton, Lomberg – Mamin, A. Lundell, Vatrano..
Poslední vzájemný zápas se odehrál 28. listopadu a hostující Seattle vyhrál na slunné Floridě 4:1.
Seattle Kraken odehrál 40 zápasů s bilancí 11-1-4-24 a získal 28 bodů. V tabulce Západní konference je tým na předposlední pozici. Z posledních pěti zápasů vyhrál dva. Poradil si s Chicagem Blackhawks 3:2 v nájezdech a se San Jose Sharks 3:2. Tým nestačil na St. Louis Blues 1:2, Los Angeles Kings 1:3 a na St. Louis Blues 0:5.
Florida Panthers odehrála 41 zápasů s bilancí 21-7-5-8 a získala 61 bodů. V tabulce Východní konference je tým na první pozici. Z posledních pěti zápasů vyhrál čtyři. Poradil si s Dallasem Stars 7:1, Columbusem Blue Jackets 9:2, Edmontonem Oilers 6:0 a v Vancouverem Canucks 2:1 v nájezdech. Tým nestačil na Calgary Flames 1:5.
Zdravím všechny fanynky a fanoušky National Hockey League. V tomto zápase proti sobě nastoupí Seattle Kraken a Florida Panthers.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 03:00.