NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Seattle Kraken : Minnesota - 29. října 2021   04:00

Seattle Kraken
13:23' H. Fleury (Schwartz, Donskoi) • 27:33' H. Fleury (Donato) • 59:00' B. Tanev (Gourde) • 59:52' Giordano (Sheahan)
Minnesota
C. Talbot (Kähkönen) – Spurgeon (C), Dumba, J. Brodin, Merrill, J. Lizotte, Jordie Benn – Kaprizov, J. Eriksson Ek, K. Fiala – Greenway, Hartman, M. Foligno – Duhaime, N. Sturm, F. Gaudreau – Bjugstad, V. Rask, Dewar.

Z dalšího vítězného utkání nováčka NHL je to tedy vše. Já se s vámi loučím a někdy opět na počtenou.
Hvězdy utkání

1. Haydn Fleury (SEA) – 2+0
2. Philipp Grubauer (SEA) – 30 zákroků
3. Cam Talbot (SEA) – 34 zákroků
Československá stopa v utkání

Do tohoto zápasu nezasáhl žádný český ani slovenský hráč.

V oslabení: 0:0
Jak málo chybělo k tomu, aby se Minnesotě podařilo vyrovnat stav utkání, když v přesilové hře měl vyrovnání na své hokejce hned dvakrát Eriksson Ek, ale v jednom případě zachránila Seattle tyč a v tom druhém skvělý zákrok Grubauera, jenž ve třetí třetině udržel těsně vedení Krakena.

Domácí celek poté potvrdil svou druhou výhru v řadě hned dvěma trefami při power play hostů, když se do opuštěné klece postupně trefili Tanev a Giordano.

Seattle Kraken tedy uštědřil Minnesotě Wild první venkovní porážku, když svého soupeře porazil 4:1, a domácí celek si tak naopak připsal své druhé vítězství za sebou.
59:52'
Tým Seattle právě vstřelil branku!
A tak je tu ještě jedna branka do opuštěné klece Minnesoty, když domácí kapitán MARK GIORDANO o mantinel vyhazoval puk z obranného pásma Krakena a kotouč si to zamířil přesně do brány Wild. Asistence: Riley Sheahan.
59:46'
Ihned po vhazování se Minnesotě podařilo opět dostat puk na Grubauera.
59:44'
Útok Minnesoty ukončil až zakončením zpoza klece Eriksson Ek, ale Grubauer byl na svém místě.
59:12'
Wild to ještě jednou zkusí v šesti bruslařích.
59:00'
Přesně minutu před koncem utkání se do opuštěné klece trefuje nejlepší střelec domácího týmu BRANDON TANEV, který tak toto brankou stvrzuje další vítězství Krakena. Asistence: Yanni Gourde.
58:39'
Domácí ujížděli do útoku, kde Järnkrok nahrál Gourdovi, jehož střelu však zblokoval ležící Dumba.
58:15'
Talbot už je na své střídačce!
57:48'
Donskoi získal puk na obranné modré a následně se mu podařilo jej vyvézt až do útoku, kde ho nahodil za bránu Minnesoty.
57:24'
Nicméně Kraken jejich útok zastavil a domácí opět jen poslali puk pomalu po mantinelu co nejdále od své brány.
57:02'
Minnesota se k dalšímu útoku nadechuje ve svém obranném pásmu.
56:35'
Brodinovu střelu od modré se podařilo zablokovat Tanevovi, jenž kotouč poté posunul do středního pásma.
56:16'
Fleury jen obloukem poslal puk z obranného pásma Seattlu.
55:43'
Do konce utkání nám zbývají poslední čtyři minuty. Podaří se v nich Minnesotě vyrovnat?
54:48'
Donskoi naslepo přihrával bekhendem před prázdnou bránu Wennbergovi, ale tento pas dokázal zblokovat Talbot svou holí.
54:16'
Fiala dokázal udržet kotouč v útočné třetině, ale jeho následné nahození od modré se podařilo zablokovat už některému z obránců Seattlu.
53:40'
Tanev vyvezl kotouč do útočné třetiny, kde i vystřelil zpoza obránce a Talbot jeho zakončení vyrazil za svou klec.
53:22'
Další zákrok Grubauera, který musel likvidovat střelu Bjugstada z levého kruhu.
53:19'
Dewar se obtočil s pukem zpoza domácí klece, ale Grubauer byl u své tyče připravený.
52:47'
Nicméně Seattle puk získal a Donskoi se následně dostal do zakončení, když vyzkoušel Talbota střelou z velkého úhlu.
52:15'
Donskoi předvedl v útočné třetině velmi pěknou otočku, jenže mu při ní utekl puk za bránu Minnesoty.
51:59'
Závěr svého oslabení už Kraken zvládl v rohu svého obranného pásma, kde se dlouho bojovalo o zašlápnutý puk.
51:28'
Domácí opět vyhazují puk ze své obranné třetiny.
50:58'
Seattle se konečně osvobozuje ze svého obranného pásma.
50:48'
A další obrovská šance hostů! Kaprizov vystřelil z pravého kruhu a domácí brankář i do třetice vyrazil puk před sebe, kde byl opět Eriksson Ek, ale jeho zakončení tentokrát vyrazil Grubauer.
50:30'
Další střelu Fialy Grubauer opět jen vyrazil vedle sebe tentokrát na Eriksson Eka, jenž následně trefil tyč domácí klece!
50:10'
Hned na začátku přesilové hry si hosté vytvořili velkou šanci, když střelu Fialy Grubauer vyrazil vedle sebe na Kaprizova, jehož dorážku však taky Grubauer pokryl.
50:01'
Přesně v polovině třetí třetiny navíc Wild dostávají skvělou šanci k vyrovnání, protože je na trestnou lavici poslán střelec obou branek Seattlu Haydn Fleury (SEA), jenž dostává dvě minuty za nedovolené bránění.
49:19'
Minnesota si konečně vzpomněla, že v zápase prohrává a začíná něco předvádět i směrem dopředu, když nyní mají Wild za sebou vcelku úspěšné působení ve svém útočném pásmu. Chyběla tomu pouze vstřelená branka.
48:54'
Po dalším zákroku domácího brankáře se domácím podařilo vyhodit puk na zakázané uvolnění.
48:38'
Po vyhraném vhazování Kaprizov nahodil puk od modré čáry, kde jej chtěl ještě tečovat jeden z jeho spoluhráčů, ale kotouč zaplul do lapačky Grubauera.
48:32'
Po delší době je tu ofenzivní snaha Minnesoty, když od modré vystřelil Lizotte, ale Grubauer měl zcela čistý výhled a puk má ve své lapačce.
47:55'
Wild jen protečovali puk do středního pásma, kde si jej opět přebírají domácí hokejisté.
47:18'
Od modré to zkoušel Giordano, ale jeho střela byla sražena hostující obranou do rohu kluziště.
46:58'
Kraken zatím ani ve třetí třetině Wild téměř k ničemu nepouští a hra spíš probíhá před bránou Talbota.
46:11'
Minnesota nakonec vytlačila Seattle ze svého obranného pásma a Wild by už měli něco předvést, pokud chtějí z výsledkem tohoto utkání něco udělat.
45:48'
Domácí celek držel dlouho puk ve svém útočném pásmu, ale vše bylo bez nějakého zakončení.
44:51'
Jeden z domácích fanoušků se nyní dočkal černého suvenýru a vhazovat se bude ve středovém kruhu.
44:38'
Seattlu to prostě jde mnohem lépe v plném počtu hráčů. Domácí šli ve dvou na jednoho, kde Tanev přihrál Sheahanovi, jenž zkusil střelu po ledě, ale Talbot si prostor mezi betony pohlídal.
44:06'
Kraken tedy nevyužívá ani svou další přesilovou hru a hostující celek je po dvou minutách opět kompletní.
43:28'
Minnesota zvládá svá oslabení na jedničku s hvězdičkou, když buď velmi dobře vyhazují puk nebo i skvěle brání ve svém obranném pásmu.
42:59'
Kraken sice drží puk ve svém útočném pásmu, ale Seatlle se zatím nemůže dostat do nějakého zakončení.
42:31'
Gioardona jen o kousek neudržel puk v útočném pásmu, a tak je domácím hokejistům odpískán ofsajd.
42:00'
Minnesota opět začíná své oslabení vyhraným vhazováním a poté vyhozeným pukem z obranné třetiny.
41:46'
Jon Lizotte (MNS) poslal Geekieho hodně škaredě na mantinel a za své počínání hned dostává dvě minuty za vražení na hrazení.
41:11'
Kaprizov nahrával zpoza domácí klece najíždějícímu Spurgeonovi, jehož střela skončila na boční síti brány Seattlu.
40:49'
Gaudreau se dostal do zakončení z pravého kruhu, ale Fleury jeho střelu přizvedl do ochranné sítě za bránou Seattlu.
40:20'
Minnesota začala poslední dvacetiminutovku ve svém útočném pásmu, ale Seattle je odtud velmi rychle vyhnal.
40:01'
Statistiky po druhé třetině

Střely na bránu: 30:15
Zblokované střely: 6:8
Hity: 25:29
Vyhraná vhazování: 19:19
Druhá třetina je již minulostí a za závěrečnou sirénu je především rád brankář Wild Talbot, který se v ní rozhodně nenudil, protože Seattle ve druhé periodě jasně přestřílel Minnesotu poměrem 17:4.

Z velké aktivity však Kraken vytěžil pouze jedinou branku, když se znova prosadil obránce Fleury, který se prezentoval velmi pěknou individuální akcí. Pro bývalého obránce Anaheimu je to vůbec první dvoubrankový zápas v NHL.
40:00'
39:41'
Kaprizov skvěle získal puk ve středním pásmu a díky tomu poté uháněl sám na Grubauera, kterého však se svou kličkou do forhendu nepřekonal, a tak zatím stále svítí nula u vstřelených branek tohoto ruského útočníka.
39:00'
Minnesota je kompletní a v Climate Pledge aréně je zároveň ohlášena poslední minuta druhé části.
38:56'
Až v samotném závěru početní výhody se domácí konečně usadili v útoku, kde nakonec z pravého kruhu vystřelil Geekie, ale jeho pokus končí ve výstroji Talbota.
38:30'
Zbývá posledních třicet vteřin přesilové hry a Seattle stále nebyl v útočné třetině.
38:11'
Hartman opět vyvezl puk až za bránu Seattlu.
37:37'
Jestli něco zatím Seattlu v tomto utkání nejde, tak to jsou přesilovky, když se v nich Kraken nemůže pořádně dostat do útočného pásma.
37:08'
Wild však začínají své oslabení nejlepším možným způsobem. Vyhraným vhazováním a následně vyhozením puku přes celé hřiště.
37:00'
Za bránou Seattlu nyní hodně nešikovně podrazil Sheahena nováček v sestavě Wild Connor Dewar (MNS), a Kraken si tak zahraje svou druhou přesilovou hru v utkání.
36:30'
Hosté jeli ve čtyřech proti dvěma, když nakonec zakončení Wild skončilo na bránicím Oleksiakovi.
35:56'
Po reklamní pauze se do útoku dostali i Wild, kde nakonec od modré střílel Spurgeon, ale jeho pokus šel těsně vedle brány Krakena.
35:32'
Od dalšího ofenzivního snažení domácích nyní hostující tým zachránil hvizd čárového rozhodčího, když se Seattle dostal do ofsajdu.
35:20'
Eberle nakonec zpoza hostující klece hledal McCanna, jehož okamžitou střelu však opět vychytal Talbot.
35:02'
Kraken opět uzavřel svého soupeře v jeho obranné třetině.
34:42'
McCann se svou střelou z levého kruhu nastřelil hned prvního hráče Minnesoty.
34:05'
Divočákům se podařilo zastavit další ofenzivní snahu domácího celku, když Kraken v této třetině svého soupeře příliš do ničeho nepouští.
33:32'
Seattlu se nevydařila následná útočná rozehrávka a kotouč skončil až na zakázaném uvolnění.
33:07'
Talbot si připisuje další úspěšný zákrok, když na něj tentokrát vystřelil Larsson. Minnesota následně poslala puk do středního pásma.
32:45'
Wild poslali puk z obranné třetiny přes všechny čáry na zakázané uvolnění.
32:36'
Lauzon vyslal od modré čáry další střelu směrem na bránu Minnesoty a Talbot tohle zakončení chytá svou lapačkou.
32:22'
Kotouč je nyní sražen na hostující střídačkou, před kterou proběhne i následné vhazování.
32:02'
Talbot zatím hodně drží svůj tým nad vodou, když nyní musel likvidovat střelu Donata a následnou dorážku Bastiana.
31:25'
Fiala jen nahodil puk za bránu Krakena a hosté následně odcházejí na svou střídačku.
30:41'
McCann nahrával před bránu Eberlemu, jehož okamžitou střelu se povedlo zblokovat obránci Merrillovi.
30:24'
Oleksiak objel s pukem hostující klec a poté jej přihrál na modrou Fleurymu, který jej ihned nahodil na Talbota, ale kotouč letěl vedle brány a od zadního mantinelu se poté odrazil přesně pod lapačku brankáře Minnesoty.
29:43'
Gourde se snažil přihrát najíždějícímu Järnkrokovi, ale tento pas byl hodně těžký a puk skončil v rohu obranného pásma Minnesoty.
29:06'
Foligno jen nahodil puk do útočného pásma, ale zde si jej bez větších potíží přebírají domácí hokejisté.
28:33'
Naopak na druhé straně se musel mít znova na pozoru Talbot, kterého se svou střelou ze středu útočného pásma vyzkoušel Schwartz.
28:08'
Wild se rychle dostali do útočné třetiny, kde chtějí co nejdříve vyrovnat, ale domácí obrana jejich útok neutralizovala.
27:33'
Druhá třetina zatím jednoznačně patří domácímu týmu, a ten se nyní i dostává i do vedení! HAYDN FLEURY je hodně při chuti, když obdržel přihrávku na modrou, kde naznačil střelu, obešel ležícího hráče Minnesoty jeho střelu do bližší šibenice ještě Talbot vyrazil za svou klec, ale obránce Seattlu si zde kotouč znova sebral a poté jej zasunul zpoza hostující klece do opuštěné části brány. Asistence: Ryan Donato
26:51'
Gourde skvěle našel najíždějícího Larssona, který vystřelil z hranice pravého kruhu, avšak přímo do bránícího hráče.
26:11'
Duhaime nahrál kotouč na útočnou modrou Sturmovi, kterého však poté hodně tvrdě natlačil na mantinel domácí kapitán Giordano.
25:33'
Po zablokované střele Oleksiaka se kotouč příhodně odrazil ke Schwartzovi, jenž ho ihned znova posílal na bránu Minnesoty, ale Talbot se parádně přesunul a jeho střelu vyrazil.
25:08'
První zákrok ve druhé třetině registruje i domácí Grubauer, na kterého svůj pokus poslal Kaprizov.
24:28'
Tanev se pokusil překvapit Talbota zakončením zpoza klece, avšak brankář Minnesoty byl na svém místě.
24:16'
Po zblokované střele Larssona se k puku dostal Donskoi, avšak jeho střelu z otočky si Talbot pohlídal.
24:02'
Oba celky jsou již kompletní.
23:36'
Do konce dlouhého oslabení hostů už zbývá pouze dvacet vteřin a Wild jej zatím zvládají velmi dobře.
23:20'
Wild se znova osvobozují vyhozením puku do středního pásma.
22:57'
Minnesotě se znova podařilo dostat puk ze svého obranného pásma.
22:08'
A pozor za bránou Seattlu upadl právě Dunn, čehož Hartman využil, sebral puk a přihrál mezi kruhy Fialovi, ale toho skvělým zákrokem vychytal Grubauer.
21:50'
Po nepřesné přihrávce Geekieho se k puku dostal Hartman, který jej vyhodil.
21:19'
Domácí obránci jsou v zápase hodně aktivní, když to nyní zkusil od modré Dunn, ale ani jeho střela neprošla za Talbota.
20:42'
Giordano nahodil puk od modré čáry, a ten skončil přesně v lapačce Talbota.
20:09'
Seattle tedy začíná druhou část velmi dlouhou přesilovou hrou.
20:01'
Statistiky po první třetině

Střel na bránu: 13:11
Zblokované střely: 4:5
Hity: 15:15
Vyhraná vhazování: 9:13
Minnesota začala zápas v Climate Pledge aréně hodně aktivně, když Wild posílali na Grubauera jednu ze střelu za druhou a v 7. minutě se přeci jen dočkali úvodní branky z hole Hartmana. Navíc se hned po pár vteřinách radovali znova, ale Folignova branka skrz jasné kopnutí nemohla platit.

Naopak Kraken se dlouho nemohl dostat pořádně do zápasu až se následně ve 14. minutě z čista jasna domácím podařilo vyrovnat, protože střela Fleuryho od modré čáry překvapivě skončila až za zády Talbota.

Branka Seattlu hodně pomohla a v posledních vteřinách si i vybojovali přesilovou hru, a tak druhou část začnou skoro čtyři minuty v početní výhodě.
20:00'
19:55'
Marcus Foligno (MNS) hned po vhazování zcela jasně trefil Donskoie holí do obličeje a navíc je zde krvavé zranění, takže Seattle bude hrát čtyři minuty přesilovou hru.
19:51'
Talbot musel předvést další velmi těžký zákrok, když se před něj natlačil Donskoi, ale hostující brankář svůj tým znova podržel.
19:41'
Kotouč se dostal na modrou čáru ke Fleurymu, jenž znova zkusil své štěstí, ale Talbot jeho střelu tentokrát chytá.
19:00'
Geekie nahrál zpoza brány před Talbota zcela volnému McCannovi, jenž však trefil kotouč přesně do středu, kde byl připravený brankář Minnesoty.
18:43'
Seattlu se vyplatilo napadání hostující rozehrávky, když Bennův pas zachytil Donato, ale jeho následná střela ze středu útočného pásma, je zblokována do ochranné sítě.
18:05'
Wild se podařilo vytlačit domácí celek ze svého obranného pásma.
17:13'
Na druhé straně vyslal hodně nenápadnou střelu Tanev a jeho zakončení skončilo na betonech Talbota.
16:38'
Kaprizov nahodil puk před bránu Seattlu, kde se kotouč od některého z hráčů odrazil za domácí klec.
15:55'
Gaudreau se dostal do zakončení z levého kruhu, ale jeho slabá střela neprošla ani přes bránícího hráče Seattlu.
15:18'
Naoapak po delší době se do útoku dostali hosté, kde však Wild spíš jen lítali za pukem kolem mantinelu.
14:18'
Domácí celek vstřelená branka hodně povzbudila, když Seatlle znova velmi rychle obléhal bránu Talbota, ale zatím vše skončilo bez další branky.
13:23'
Domácím hokejistům se z čista jasna daří vyrovnat stav zápasu, když Schwartz zpoza hostující klece přihrával před bránu, ale jeho nepřesný pas se nakonec od levého mantinelu odrazil na modrou k HAYDENOVI FLEURYMU, jehož následná střela prošla do brány Minnesoty. Asistence: Jaden Schwartz, Joonas Donskoi.
12:36'
Po delším souboji u mantinelu se kotouč následně dostal na modrou k Jordie Bennovi, jehož následná střela skončila v lapačce Grubauera.
12:07'
Talbot si po delší době připisuje úspěšný zákrok, když na něj ze středu útočného pásma vyslal svou střelu obránce Dunn.
11:52'
Geekie vjel s pukem do útočného pásma, kde však se svou střelou hned trefil prvního bránícího hráče.
11:31'
Lizotte nahodil puk do útočného pásma, kde se však od plexiskla odrazil mimo hrací plochu, a tak se bude vhazovat před domácí střídačkou.
11:25'
Hostujícím hokejistům se nevydařil přechod přes útočnou modrou, kde se Wild dostali do ofsajdového postavení.
10:46'
Brodin v závěru přesilové hry vystřelil od levého mantinelu a kotouč se od Grubauera odrazil za bránu Seattlu.
10:22'
Dumba se snažil projít kolem domácího obránce Fleuryho, který jej však zastavil a obránce Minnesoty navíc následně skončil v domácí bráně, kterou vykotvil.
09:54'
Kraken vyvezl puk ze svého obranného pásma, když Gourde získává cenné vteřiny co nejdále od své brány.
09:35'
Fialova střela z levého kruhu skončila na bránícím hráči Seattlu.
08:42'
A tak pozor. Rozhodčí se nakonec rozhodli Nathana Bastina (SEA) vyloučit na dvě minuty za nedovolené bránění brankáři, ikdyž v této situaci jej na vlastního brankáře natlačil obránce Brodin.
08:42'
Útok Seattlu nakonec končí hodně zostra, když se Donato zkusil nacpal před Talbota, jenž jeho zakončení zneškodnil a Bastian byl následně natlačen do brankáře Wild.
08:26'
Lauzon získal puk v obranném pásmu a ihned jej poslal do jízdy rozjetému Donatovi.
06:58'
Donskoi měl puk na své hokejce mezi kruhy, ale místo střely ještě hledal Schwartze, jenž příliš tento pas nečekal a jeho následné zakončení šlo jen vedle brány.
06:41'
Wild se během pár vteřin prosazují znova, když Hartman sklepl puk před bránou Krakena přímo na Foligna, jenž však kotouč do prázdné klece zcela jasně kopl, takže tato branka platit nemůže.
06:27'
Minnesota právě vstřelila branku!
Aktivita hostů přináší první branku v utkání, když Wild dostali puk za bránu Seattlu, odkud Kaprizov poslal kotouč mezi kruhy na zcela volného RYANA HARTMANA, jehož okamžitá střela už prošla za záda Grubauera. Asistence: Kirill Kaprizov, Marcus Foligno.
06:00'
Giordano vletěl ve velké rychlost do útočného pásma, kde ihned dostal i přihrávku, ale jeho následná střela skončila na bránícím Dumbovi.
05:19'
Kraken se zatím příliš nemůže vymanit z menšího tlaku Minnesoty, když domácí opět jen posílají puk na zakázané uvolnění.
04:52'
První větší akci zápasu si připravili hosté, když Bjugstad nahrál zpoza domácí klece na hranici pravého kruhu Spurgeonovi, ale ani jeho střela z velké blízkosti Grubauera nepřekonala.
04:45'
Bjugstad se snažil protlačit před bránu Seattlu, ale Larsson mu skvěle vypíchl puk z hole.
04:03'
Greenway přejel s pukem útočnou modrou, kde nad ničím nepřemýšlel, napřáhl a poslal svou bombu do Grubauera.
03:32'
Kraken poslal kotouč na zakázané uvolnění a hra se tedy přesune před domácího brankáře.
03:07'
Gourde se dostal k odraženému puku ve středním pásmu a ihned si to namířil do útoku, kde střílel z pravého kruhu, jenže kotouč mu sjel z hole a spíš jen posunul kotouč na brankáře Talbota.
02:30'
Grubauer se musel mít znova na pozoru, když se do zakončení dostal nováček v sestavě Dewar, který střílel ze středu útočného pásma a jeho pokus skončil ve výstroji domácího brankáře.
01:17'
Giordano hledal dlouhým pasem na útočné modré Geekieho, ale tento pas byl zastaven hostující obranou.
00:52'
První minutu zatím Minnesota Seattlu kotouč moc nepůjčuje a hosté jej drží především na svých hokejkách.
00:20'
Grubauer si připisuje první úspěšný zákrok v utkání, když na něj od pravého mantinelu poslal puk Dumba.
00:09'
Domácí celek začal utkání vyhraným vhazování, ale následně Kraken poslal puk na zakázané uvolnění.
00:01'

Seattle Kraken: Grubauer (Daccord) – Giordano (C), Oleksiak, H. Fleury, Vince Dunn, Lauzon, A. Larsson – Schwartz, Gourde, Järnkrok – Donskoi, Wennberg, Jordan Eberle – B. Tanev, McCann, Geekie – Donato, Sheahan, Bastian.

Minnesota Wild: C. Talbot (Kähkönen) – Spurgeon, Goligoski, Dumba, J. Brodin, D. Kulikov, Merrill – Kaprizov, J. Eriksson Ek, K. Fiala – Greenway, Hartman, M. Foligno – Duhaime, N. Sturm, F. Gaudreau – Bjugstad, K. Rau, Dewar..

V tomto utkání nebudeme sledovat žádného českého či slovenského hráče.
Minnesota Wild
(5-1-0)

Divočáci zatím zažívají velmi vydařený vstup do nového ročníku, když v šesti odehraných utkáních prohráli pouze v jediném případě. Jediným celkem, který na Minnesotu v dosavadním průběhu sezóny vyzrál, jsou právě Nashville Predators, proti kterým naopak Seattle slavil svou historicky první výhru v NHL.

Tohle jediné zaškobrtnutí však Wild vůbec nemusí trápit. Jiným problémem je však v sestavě Minnesoty koronavirus. Před zápasem v Seattlu totiž na COVID listinu byli zapsáni Mats Zuccarello a Tyler Pitlick, kteří svému týmu budou chvíli chybět.

Právě norský útočník Mats Zuccarello je zároveň i nejproduktivnějším hráčem svého týmu a jeho ztráta by mohla být hodně citelná. Pomalejší rozjezd zatím po podepsaní nového kontraktu má hvězda minulého ročníku Kirill Kaprizov, jenž letos ještě ani nevstřelil branku, ale na svém kontě má už alespoň pět asistencí.

Poslední zápasy:

Vancouver Canucks – Minnesota Wild 2:3
Minnesota Wild – Nashville Predators 2:5
Minnesota Wild – Anaheim Ducks 4:3 pp.
(2-4-1)

Nováček NHL zatím prožívá hodně obtížný start do svého prvního ročníku, když v sedmi odehraných zápasech dokázali zvítězit pouze ve dvou případech. Nejprve se jim na pětizápasovém tripu podařilo zvítězit nad Nashvillem Predators a před svými diváky ve zbrusu nové Climate Pledge aréně uspěli až na druhý pokus, když porazili pro změnu nejstarší tým NHL Montreal Canadiens.

Jak už tedy poznávají i fanoušci v Seattlu, tak působení v nejlepší hokejové lize světa není vůbec jednoduché a jen málokdo čekal, že se i Krakenovi podaří obdobný start, jako před pěti lety Golden Knights. Nicméně tým ze státu Washington ve svých zápasech předvádí velmi pěknou podívanou.

Nejproduktivnějším Krakenem je zatím Jared McCann, jenž se sedmi body vévodí týmové produktivitě. Nejlepším střelcem Seattlu je však jiný bývalý tučňák, a to s pěti trefami Brandon Tanev.

Seattle Kraken – Montreal Canadiens 5:1
Seattle Kraken – Vancouver Canucks 2:4
New Jersey Devils – Seattle Kraken 4:2
Vítám vás u bohatého pátečního programu nejlepší hokejové ligy světa, jenž nám nabídne dohromady devět utkání a my se zde konkrétně zaměříme na souboj nováčka NHL Seattle Kraken, jenž na svém ledě přivítá Minnesotu Wild.

Zápas startuje něco málo po čtvrté hodině ranní a díky tomuto přenosu u toho můžete být i vy.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:00.