NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  St. Louis : Dallas - 9. ledna 2022   20:00

Dallas
29:16' J. Robertson  (Pavelski, M. Heiskanen)
St. Louis
L'Ecuyer, Syvret – Baker, Kovačik
Enterprise Center, St. Louis
Dallas

To je dnes ode mě vše, děkuji Vám za pozornost.
Kdo se postavil do brankoviště?

Jordan Binnington (STL) – 26 zákroků, 1 OG, úspěšnost 96,3%, odchytal 58:48
Braden Holtby (DAL) – 29 zákroků, 2 OG, úspěšnost 93,5%, odchytal 59:31

Česká a slovenská stopa

Radek Faksa (DAL) – 0+0, +/- 0 účast, 2 střely na bránu, TM 0, čas na ledě 14:50
Andrej Sekera (DAL) – 0+0, +/- 0 účast, 1 střela na bránu, TM 0, čas na ledě 10:39

Tři hvězdy utkání

1. Jordan Kyrou (STL) 1+1
2. Ryan O'Reilly (STL) 1+0
3. Jordan Binnington (STL) 26 zákroků, 1 OG, úspěšnost 96,3%
Je konec! St. Louis Blues nakonec zvítězilo nad Dallasem Stars 2:1 v neskutečně hektickém závěru utkání.
Těsně před prolomením do druhé půle základní hrací doby jsme byli svědky první branky v utkání, o kterou se postaral Jason Robertson a poslal Dallas do vedení. Do třetí periody vstoupilo domácí mužstvo velice aktivně, ale gól stále nemohlo dát a čas rychle běžel. V 58. minutě se ovšem nechal vyloučit Jamie Benn a St. Louis získalo přesilovou hru, kterou 47 vteřin před koncem využil O'Reilly a srovnal na 1:1. Během toho se ale hosté dopustili dalšího faulu a Blues tak pokračovali v přesilovce, kterou o 18 vteřin později využil Kyrou a postavil Enterprise Center vzhůru nohama.
59:50'
Hostům se nedaří dostat do útočného pásma a Blues vyhazují puk do bezpečí.
59:40'
Dallas Stars to ještě zkouší bez brankáře!
59:31'
St. Louis právě vstřelilo branku!
Tak to je neskutečné, jelikož domácí v poslední minutě otáčejí celý zápas! Domácí měli přesilovou hru, kdy JORDAN KYROU poslal z levé strany puk před bránu, kde trefil nohu Janiho Hakanpy a ten si dává vlastní branku! Bez asistence.
59:13'
Vyloučení v týmu Dallas Stars (Miro Heiskanen – 2 min., sekání).
59:13'
Je srovnáno na 1:1! Obrovský tlak domácích nakonec končí gólem. Torey Krug pálil, ovšem jeho pokus šel vedle brány, ale následně se kotouč vrátil zpět před bránu a RYAN O'REILLY dokázal trefit odkrytou svatyni. Asistence: Torey Krug a Jordan Kyrou.
58:22'
Hosté vyhodili puk přes celé kluziště a čas Blues běží hodně rychle.
58:08'
Tohle je velká šance pro domácí na srovnání, neboť budou hrát 6 na 4!
58:08'
Vyloučení v týmu Dallas Stars (Jamie Benn – 2 min., hákování).
58:00'
St. Louis Blues hrají bez brankáře!
57:52'
Znovu se Dallasu podařilo vyvést puk do bezpečí.
57:32'
Esa Lindell dokázal vyhodit puk do středního pásma.
57:05'
Michael Raffl se dostal ještě do zakončení, ale Jordan Binnington už puk nepustil.
56:59'
56:50'
Znovu se Blues podařilo vyhodit přes celé kluziště a hosté musí zpět.
56:28'
Dallas už je ve třetině soupeře, kde drží puk.
55:52'
Domácí se nyní vysvobodili vyhozením kotouče přes celé kluziště.
55:19'
Joe Pavelski po velmi dobré kombinaci pálil z mezikruží, ale jeho rána vyrazil Jordan Binnington.
54:59'
Vyloučení v týmu St. Louis Blues (David Perron – 2 min., podrážení).
54:25'
Znovu se Kyrou snažil prodrat středem hrací plochy, ale tam byla cesta uzavřená.
53:50'
Jordan Kyrou unikl po pravé straně po chybě Ryana Sutera, ale Braden Holtby si připisuje další fantastický zákrok!
53:41'
Dallas se dostal do rychlého protiútoku a Radek Faksa pálil z levé strany, ovšem Jordan Binnington jeho pokus vychytal.
53:17'
Oddechový čas pro hosty.
53:17'
Tlak domácích je velký, ale Braden Holtby byl znovu připraven a chytil puk do své lapačky.
53:10'
Justin Faulk pálil od modré, ale ani on neuspěl a minul bránu soupeře.
52:44'
David Perron to zkoušel z úhlu, ale Holtby jeho pokus vyrazil. Následně to ještě zkoušel Marco Scandella, ale ani ten neuspěl.
51:50'
Colton Parayko pálil, ale Roope Hintz zblokoval jeho zakončení.
51:36'
Torey Krug pálil z levé strany, ale Braden Holtby jeho ránu vyrazil lapačkou a druhý pokus Kruga už chytil do své moci!
50:46'
Tyler Seguin byl v útočné třetině příliš brzo a ocitl se jen v ofsajdu. Následuje komerční přestávka.
50:27'
Ryan Suter pálil rychle zápěstím z mezikruží, ale nedokázal prostřelit hradbu domácích hráčů.
50:00'
Zbývá posledních deset minut základní hrací doby a nyní by mělo St. Louis zapnout na 100 %.
49:14'
Oskar Sundqvist zakončoval zpoza brány, ale opět byl Braden Holtby připraven.
47:43'
Puk už se dotkl ochranné sítě a rozhodčí tak přerušili hru.
47:20'
Robert Thomas zakončoval z otočky, ale Braden Holtby jeho dorážku vyrazil skvěle betonem a podržel Dallas ve vedení!
46:55'
Hosté nyní vyhodili puk pouze na zakázané uvolnění a hra se tak vrátí před Holtbyho.
46:20'
Aktivita Blues je obrovská, ovšem stále St. Louis nemůže srovnat stav zápasu.
45:50'
Brayden Schenn nahazoval puk z levé strany před bránu, ale opět z toho není branka.
44:36'
Pavel Bučněvič dostal nabito, ale jeho rána z levého kruhu skončila jen na zákroku Holtbyho.
44:05'
Tlak St. Louis ovšem pokračuje a jsou jednoznačně aktivnějším celkem.
43:08'
Posléze Stars jen vyhodili kotouč na zakázané uvolnění a následuje buly v hostující třetině.
42:29'
Brandon Saad se ocitl v dobré šanci po chybě soupeře, ale Braden Holtby jej vychytal.
42:01'
Následně přišla střela domácího hráče, která byla zblokována do zámezí.
41:35'
41:30'
John Klingberg pálil od modré, ovšem ani jeho pokus neskončil v síti, ale zblokován.
40:53'
Jordan Binnington měl práci na začátku třetí periody, jelikož Dallas hraje přesilovou hru ještě ze druhé třetiny.
40:01'
Další třetina začne přibližně v 21:52.
Druhá dvacetiminutovka je u svého konce a Dallas Stars vede nad St. Louis Blues 1:0. Hosté začali druhou periodu přesilovkou, která ale nepřinesla nic vážnějšího. Těsně před prolomením do druhé půle základní hrací doby jsme byli svědky první branky v utkání, o kterou se postaral Jason Robertson a poslal Dallas do vedení. Následně sice mělo St. Louis dvě přesilové hry, ale ani v jedné nedokázalo srovnat. Těsně před koncem druhé třetiny fauloval Thomas a Dallas tak začne třetí periodu v početní výhodě.
40:00'
39:35'
Vyloučení v týmu St. Louis Blues (Robert Thomas – 2 min., podrážení).
39:13'
Domácí celek se ještě snaží něco vymyslet po pravém křídle, ale nevypadá to na nic vážnějšího.
38:22'
Jordan Binnington raději přikryl kotouč svou lapačkou a přerušil tak hru.
38:15'
Dallas se snažil něco vymyslet na pravé straně, ale nakonec přišel o puk.
37:30'
36:56'
Michael Raffl se v oslabení dostal do úniku po pravé straně, ale Jordan Binnington předvedl skvělý zákrok a podržel St. Louis ve hře!
36:26'
Domácí celek opět drží na začátku přesilovky svého soupeře pod tlakem, ale Stars se podařilo vyhodit puk.
35:30'
Vyloučení v týmu Dallas Stars (Jamie Benn – 2 min., vysoká hůl).
35:16'
Nyní se svádí velké boje o puk ve třetině hostů a St. Louis se nemůže dostat ke střele.
34:34'
Hosté se znovu vydali dopředu, ale nakonec z toho nebylo nic nebezpečného.
33:37'
Dallas se nyní dopustil pouze ofsajdu a následuje buly ve středním pásmu.
33:24'
32:41'
Jordan Kyrou to zkoušel tentokrát z pravé strany, ale jeho pokus byl zblokován do ochranné sítě.
32:10'
Přesilová hra Blues se ve druhé třetině rozjela pořádně a domácí vyprodukovali několik střel.
31:24'
Vyloučení v týmu Dallas Stars (John Klingberg – 2 min., vysoká hůl).
31:05'
Jamie Benn se ocitl ve velké šanci po obrovské chybě domácí obrany, ale Jordan Binnington si připisuje skvělý zákrok!
30:50'
Domácím se opět nepodařilo projít dopředu s pukem u hokejek.
30:00'
Po polovině základní hrací doby tak Dallas vede v St. Louis 1:0.
29:16'
Dallas právě vstřelil branku!
Hosté otevírají brankový účet zápasu a vedou 1:0! JASON ROBERTSON se po přihrávce Heiskanena snažil zakončit, ovšem nejprve trefil brusli svého spoluhráče Pavelského, ale jeho druhé zakončení už skončilo za brankovou čárou, což potvrdil videorozhodčí. Asistence: Joe Pavelski a Miro Heiskanen.
28:30'
Střela Tylera Bozaka od modré čáry byla tečována, ale skončila vedle branky Dallasu.
27:38'
Jacob Peterson se dostal středem hřiště do zakončení, ale jeho pokus byl rovněž zblokován.
27:01'
Jordan Binnington si raději stáhl puk pod svou lapačku a následuje komerční přestávka.
26:50'
Ovšem St. Louis je poslední minuty více na kotouči, ale stále čekáme na tu první branku, která nám otevře dnešní zápas.
26:26'
Braden Holtby vyrazil kotouč, který mířil na jeho hruď z pravé strany a Dallas může jít dopředu.
25:38'
Ryan O'Reilly to zkoušel z levé strany, ale jeho pokus byl zblokovaný do ochranné sítě.
25:33'
Braden Holtby si po několika minutách konečně sáhl na kotouč, jelikož přišla střela z pravé strany.
24:56'
Alexandr Radulov zakončoval bekhendem, ale jeho pokus skončil jen vedle brány soupeře.
24:26'
John Klingberg se opřel do puku na pravé straně, ale jeho střela skončila v ochranné síti.
23:58'
Radek Faksa číhal před domácí bránou na přihrávku, ale hůl nenastavil dobře a jeho pokus tak letěl vedle.
23:28'
Hodně přísné zakázané uvolnění domácího celku, když Marco Scandella ve středním pásmu bekhendem nahodil kotouč.
22:55'
22:12'
Další střelecký pokus ze strany hostů, ovšem obrana St. Louis si poradila.
21:46'
Přesilová hra se ale Stars zatím moc nedaří, protože St. Louis dokázalo několikrát vyhodit puk ze svého pásma.
20:55'
Vyloučení v týmu St. Louis Blues (Niko Mikkola – 2 min., hákování).
20:49'
Jason Robertson z pravé strany posunul kotouč před bránu na Joe Pavelského, ale ten neprotlačil puk za záda Binningtona.
20:23'
Dallas se na začátku druhé periody dopustil zakázaného uvolnění a hra se tak přesune před Bradena Holtbyho.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 20:58.
První perioda je u svého konce a branky jsme se bohužel nedočkali. St. Louis Blues je od úvodu o něco aktivnějším celkem směrem dopředu, ale největší šanci první části měl těsně před koncem Jamie Benn, ovšem jeho bekhendový pokus skončil na zákroku Binningtona.
20:00'
19:40'
Jamie Benn předvedl skvělou stahovačku a následně zakončoval bekhendem, ovšem Jordan Binnington si připsal úspěšný zákrok!
18:51'
Nyní rozhodčí odpískali ofsajd domácího celku a následuje tak vhazování ve středním pásmu.
18:20'
Střela domácího hráče z levé strany byl zblokován.
17:56'
Dallas se nyní nemůže dostat ke střele a od 5. minuty vyprodukoval na bránu Binningtona jediný pokus.
17:23'
Braden Holtby sice chytil nahozený puk do lapačky, ale okamžitě jej rozehrál.
16:45'
Znovu se hraje ze strany na stranu bez vážnějších šancí.
16:00'
David Perron dostal přihrávku a dostal se středem hrací plochy do šance, ale nezakončil a brankáři Bradenu Holtbymu navíc spadla maska, což znamená přerušení hry a komerční přestávku.
15:22'
Robert Bortuzzo tentokrát spíše jen odevzdal kotouč svému soupeři a Dallas tak může vymyslet novou útočnou akci.
14:56'
Ryan O'Reilly číhal před bránou soupeře na přihrávku, kterou nakonec dostal a puk se od něj odrazil těsně vedle pravé tyče.
14:29'
Zatím tento zápas rivalů z centrální divize je spíše pod očekáváním a šancí je pramálo.
13:39'
Jordan Kyrou se ale prodral do útočného pásma a posunul kotouč svému spoluhráči, který vypálil, ovšem Braden Holtby byl připraven.
12:51'
Nyní opět k vidění není nic moc nebezpečného a hraje se především ve středu hrací plochy.
11:58'
Alexandr Radulov se nedostal po pravé straně dál a přišel o puk.
11:28'
Jordan Binnington tentokrát vypomohl svému celku, když rozehrál kotouč u své branky.
10:32'
Logan Brown se dostal do zakončení už po přesilovce, ale Braden Holtby musel být připraven, což také byl a připisuje si úspěšný zákrok.
10:26'
10:16'
Znovu se Stars podařilo dostat ke kotouči a následně jej vyhodit pryč.
09:30'
Nyní se ale Stars dostali opět k puku a přesilovka St. Louis není zrovně dobrá.
09:06'
Hostům se povedlo vyhodit kotouč do bezpečí, ale netrvalo to dlouho a Blues jsou zpět v útočné třetině.
08:36'
Braden Holtby si poradil se střelou krátce po buly a schoval puk v lapačce.
08:26'
Vyloučení v týmu Dallas Stars (Miro Heiskanen – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hrací plochu).
07:23'
Joel Kiviranta to zkusil z levého kruhu, ale puk skončil v připravené lapačce Jordana Binningtona.
06:56'
Tyler Bozak dával zpoza brány na druhé straně kluziště puk před ní, ale jeho spoluhráč nedokázal zakončit.
06:26'
Nyní ale Stars předvedli velmi dobrý presink a z úhlu pálil hostující hráč, ovšem Jordan Binnington byl natlačen u pravé tyče a nepustil kotouč.
05:50'
Dallas se nemůže dostat ke kotouči a St. Louis je v úvodu zápasu o něco aktivnějším celkem, ovšem není to žádný tlak.
04:56'
Následně se ale domácí celek dopustil zakázaného uvolnění a hra se přesune před bránu Binningtona.
04:35'
Zatím je to ale spíše boj především ve středu hrací plochy, kdy mají Blues kotouč častěji na svých holích.
04:02'
St. Louis Blues nyní převzalo iniciativu a snaží se vymyslet kombinaci, které povede k úvodní brance.
03:20'
Jordan Kyrou nabral rychlost po pravém křídle, ale jeho pokus nebyl dobrý, neboť letěl vedle svatyně soupeře.
02:19'
Následně už je St. Louis opět usazeno ve třetině soupeře, ale zatím se domácí nedostali ke střele.
01:46'
Stars měli tlak do brány soupeře, ale Jordan Binnington byl připraven a vyrazil kotouč.
01:19'
Domácí mužstvo se snažilo držet puk v útočném pásmu, ale nakonec z toho nebylo nic nebezpečného.
00:46'
Braden Holtby bude muset být připraven, protože se Dallas dopustil zakázaného uvolnění.
00:14'
Na začátku utkání se St. Louis dopustilo ofsajdu a následuje vhazování ve středním pásmu.
00:01'

St. Louis Blues: Binnington (Husso) – Parayko (A), Mikkola, Faulk, Krug, Bortuzzo, M. Scandella – Bučněvič, R. O'Reilly (C), I. Barbašev – Kyrou, R. Thomas, B. Schenn – Perron, Sundqvist, Saad – K. Kostin, Bozak, L. Brown.

Dallas Stars: Holtby (Oettinger) – J. Klingberg, R. Suter, M. Heiskanen, Lindell (A), Hakanpää, Sekera – Pavelski, Hintz, J. Robertson – Seguin (A), Jamie Benn (C), Gurjanov – Glendening, Faksa, M. Raffl – A. Radulov, Peterson, Kiviranta..
Československá stopa:

Andrej Sekera (DAL)
Radek Faksa (DAL)
St. Louis Blues se aktuálně v Centrální divizi nachází na 2. místě se 45 body a skóre 124:97. Po prohře 3:5 v Pittsburghu přivítalo St. Louis na svém ledě Washington Capitals. Hosté sice šli do vedení už ve 3. minutě, ale po první třetině bylo srovnáno na 1:1. Ve druhé periodě Blues přidali tři branky a v poslední dvacetiminutovce jednu. St. Louis tak vyhrálo 5:1.
Dallas Stars se momentálně nachází na 6. pozici s 34 body a skóre 88:90.
V dalším zápase NHL se proti sobě utkají týmy St. Louis Blues a Dallas Stars. Naposled se spolu tato mužstva utkala v prosinci na ledě St. Louis, které zvítězilo v poměru 4:1. Dnes se bude hrát v Enterprise Center. Úvodní buly je naplánováno na 20:00.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.