NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Toronto : St. Louis - 20. února 2022   01:00

Toronto
Toronto
15:33' W. Nylander (Kerfoot, Tavares) • 25:30' W. Nylander (Kerfoot, Holl) • 37:44' Brodie (Kämpf, O. Kaše)
3:6
(1:2, 2:1, 0:3)
St. Louis
St. Louis
02:58' Bučněvič  (Kyrou, R. Thomas) • 11:40' K. Kostin  (Bozak, Walman) • 25:59' B. Schenn  (Faulk, Sundqvist) • 44:38' Saad  (Perron, Parayko) • 50:50' R. O'Reilly  (Mikkola, Perron) • 56:43' Bučněvič  (R. Thomas)
Toronto
McCauley, Lambert – Brisebois, Murray
Scotiabank Arena, Toronto
9098 diváků
St. Louis

To už je z mé strany vše. U dalších on-line přenosů se opět těším na počtenou!
Statistiky zápasu:
Střely na branku – 37:34 (9:12, 12:12, 16:10)
Zblokované střely – 8:16
Vyhraná vhazování – 37:23
Trestné minuty – 4:4
Hity – 23:30
Hokejisté Toronta podlehli na domácím ledě St. Louis 3:6. Po dvou třetinách platil nerozhodný stav 3:3, když domácí nejprve dokázali dvěma trefami Williama Nylandera vymazat dvougólové manko a poté ještě jednou vyrovnat ranou TJ Brodieho.

Závěrečná dvacetiminutovka však patřila Blues. Ve 45. minutě přišla krásná akce, kdy to hosté sehráli až do prázdné. Puk putoval po ose Parayko – Perron – Brandon Saad a posledně jmenovaný už to měl snadné. Devět minut před koncem navíc tečoval Mikkolovu střelu Ryan O'Reilly a Bluesmani vedli 5:3. Leafs pak už s utkáním nic udělat nedokázali. V čase 56:43 naopak uzavřel skóre trefou do prázdné brány muž, který stav duelu také otevíral – Pavel Bučněvič.
59:36'
Střela Davida Kämpfa z levého kruhu byla spíše propagační. Skončila na betonech Hussa.
59:01'
Ohlášena poslední minuta třetí třetiny.
58:36'
Domácí už znovu nesáhli k odvolání brankáře. O osudu utkání je rozhodnuto.
57:57'
Michejev nahrál mezi kruhy Justinovi Hollovi. Ten trefil z dobré pozice jen protihráče Kruga.
56:43'
St. Louis právě vstřelilo branku!
Hosté trestají risk Toronta s prázdnou brankou! Po buly v obranném pásmu Blues se kotouč dostal k Robertovi Thomasovi. Ten s ním na levém křídle zamířil dopředu a před brankou ho posunul na PAVLA BUČNĚVIČE, který už to měl velice snadné – 3:6. Asistence: Robert Thomas.
56:35'
Mitchell Marner zavezl puk do útočného pásma a nastřelil ho na Hussa. Ten hru přerušil.
56:24'
Domácí už hrají s prázdnou brankou!
56:04'
Po zadovce Barbaševa střílel z vrcholu levého kruhu Ryan O'Reilly. Puk skončil v lapačce Campbella. Podle statistik tráví domácí celek výrazně více času v útočném pásmu, ovšem Blues svůj čas v ofenzivě využívají mnohem efektivněji. Na střely na branku je duel vyrovnaný.
55:10'
Necelých pět minut do konce. Hosté velmi dobře brání. Toronto to bude mít těžké.
54:18'
Brayden Schenn posunul puk do útočného pásma a odjel střídat. Zase ale ušetřil Blues nějaký čas.
53:34'
Domácí hráče se snaží povzbudit i fanoušci. Leafs už musejí vložit vše do ofenzivy.
52:58'
Domácím teď nevyšla rozehrávka. Pískáno zakázané uvolnění.
52:13'
Auston Matthews si vyměnil puk s Marnerem. Poté, co mu spoluhráč kotouč vrátil, se Matthews netrefil do střely z první.
51:39'
Nápor Leafs. Ránu Jakea Muzzina z levého kruhu vyrazil Husso. Po přiťuknutí od Buntinga pak pálil zprava Mitchell Marner, ovšem brankář hostí byl opět na místě.
50:50'
Bluesmani odskakují už na rozdíl dvou gólů! Od modré čáry vypálil Niko Mikkola. Puk dokázal mezi kruhy pohotově tečovat RYAN O'REILLY a Campbellovi pak propadl za jeho záda mezi betony – 3:5. Asistence: Niko Mikkola a David Perron.
50:27'
Pískána přihrávka rukou. Následuje reklamní přestávka.
49:40'
Michael Bunting přebral na levém křídle puk od Marnera a následně ho nahrával před odkrytou branku soupeře. Tam však někdo z hráčů Toronta scházel!
48:21'
Výborné střídání čtvrté domácí řady! Wayne Simmonds se ocitl sám před Hussem. Šel do forhendové kličky, ovšem brankář hostí odolal!
48:09'
Jason Spezza se výborně proháčkoval do útočného pásma. Tam puk posunul mezi kruhy Pierrovi Engvallovi, který těsně minul branku Blues!
47:06'
Brandon Saad nahrál od zadního mantinelu puk před branku. Tam se k němu dostal Ryan O'Reilly, po jehož střele kotouč skončil pod betony Campbella.
46:52'
Do brejku zamířil David Perron. Ten byl v útočném pásmu úplně sám, přesto dokázal puk udržet a dostal se až před Campbella. Do střely mu pak už přeci jen stačil vložit hůl bránící hráč a puk přizvedl do ochranné sítě.
46:26'
Domácí se snaží dobýt obrannou tvrz soupeře. Hosté zatím odolávají.
45:31'
Morgan Rielly to chtěl vzít na sebe. Vybruslil si na osu hřiště, odkud neprostřelil Hussa.
44:38'
Tak tohle hosté sehráli nádherně! Colton Parayko dostal puk na modrou čáru. Naznačil střelu, ale nakonec nahrál před branku Davidovi Perronovi. Ten místo zakončení ještě před Campbellem posunul kotouč na BRANDONA SAADA, jenž měl před sebou prázdnou klec – 3:4. Asistence: David Perron a Colton Parayko.
43:45'
Auston Matthews posílal od levého mantinelu puk před branku. Tam byl Michael Bunting, který nenašel mezírku v postoji Villeho Hussa.
42:10'
Na druhé straně to zkoušel Ondřej Kaše, ovšem jeho střelu zablokoval obránce Bortuzzo,
41:19'
Hosté začali třetí část zostra! Od modré čáry střílel Justin Faulk. Poté stejný hráč nabíjel Toreymu Krugovi, který pálil už z poměrně ostrého úhlu. Campbell se nicméně musel přesouvat a těžký zákrok zvládl.
40:15'
Robert Thomas zachytil puk u pravého mantinelu a hned vyzkoušel Campbella. Ten byl připraven.
Hity – 18:20
Po druhé třetině se jde do šaten za nerozhodného stavu 3:3. Prostřední dvacetiminutovka se rozjížděla velmi pozvolna, ale ve 26. minutě udeřil z první zajímavější situace William Nylander, který svou druhou trefou v zápase srovnal na 2:2. Po pouhých 29 sekund později však vrátil Bluesmanům vedení Brayden Schenn, který nadvakrát překonal brankáře Campbella. Leafs pak nějakou dobu trvalo, než opět našli recept na defenzivu soupeře. Po asistencích českých spoluhráčů Kämpfa a Kašeho to dokázal až v čase 37:44 TJ Brodie, který rozradostnil diváky projektilem od modré čáry.
40:00'
39:59'
Domácí sice dohráli třetinu v útočném pásmu, ale žádné zakončení už z toho nevzešlo.
39:21'
Leafs se snaží využít momentum a způsobit soupeři ještě do přestávky problémy.
39:01'
Ohlášena poslední minuta druhé třetiny.
37:44'
Toronto právě vstřelilo branku!
Domácí srovnávají na 3:3! David Kämpf od pravého mantinelu posunul puk na modrou čáru, kde byl obránce TJ BRODIE. Ten měl před sebou spousty prostoru. Mohl tak v klidu napřáhnout, zamířit a napálil kotouč k pravé tyče Hussovy branky. Strážce hostující svatyně navíc asi mnoho neviděl přes tělo clonícího Michejeva. Asistence: David Kämpf a Ondřej Kaše.
36:39'
Nahození Kruga od modré čáry skončilo v lapačce Campbella. Ten raději přerušil hru.
36:18'
Do střelecké pozice na vrcholu levého kruhu si vybruslil Brandon Saad. Jeho střela však byla sražena do ochranné sítě za domácí brankou.
35:44'
Marnerova nabídka jen projela brankovištěm. Auston Matthews měl zablokovanou hokejku.
35:01'
William Nylander udělal svým napadáním velké problémy zadákům Blues. Moc nescházelo a před Hussem se dostal ke kotouči. Tenhle Švéd je dnes hodně vidět.
34:29'
David Kämpf se dostal ke střele, kterou ukryl ve výstroji Husso.
34:02'
TJ Brodie zahrál puk vysokou holí. Hra je přerušena, po reklamní pauze by se mělo vhazovat v obranné třetině Toronta.
32:58'
Hosté jsou v plném počtu.
32:11'
Hosté naopak zahrozili ve vlastním oslabení! Thomas obral o puk Liljegrena a nahrál Bučněvičovi, který z levé strany nemířil přesně.
31:48'
Mitchell Marner před brankou dobře tečoval střelu spoluhráče. Husso na poslední chvíli zareagoval a vytrčil proti puku levý beton!
30:57'
Oba hráči dostali tresty za hrubost. Krug ale o dvě minuty více a tak je z toho přesilovka Toronta!
30:57'
Je tu bitka Toreyho Kruga s Michaelem Buntingem! Ta měla krátkého trvání, obránce Blues totiž poslal soupeře na led zápasnickým chvatem a zalehl ho.
30:22'
Nejistého počínání obrany Toronta mohl využít Pavel Bučněvič. Ten se dostal k puku na levé straně útočného pásma, natlačil se před branku, ovšem bekhendové zakončení Campbell pokryl. Reklamní pauza.
29:50'
Dopředu pospíchal Brandon Saad, se kterým se ale stačil vrátit Holl, který ho před Campbella nepustil. Útočník hostí se dostal ke střele až o chvíli později. Gólman Toronta si pro kotouč sáhl rukavicí.
29:10'
Po takovém chladnějším začátku druhé části se nám to zajímavě rozjelo. Hra nabrala na tempu.
28:20'
Od modré čáry vystřelil Niko Mikkola a zasahovat musel Campbell.
27:20'
Vyrovnání měl na holi Rasmus Sandin, který nedokázal trefit částečně odkrytou branku soupeře!
25:59'
Hosté si však rychle berou vedení zpět! Po dobré práci u levého mantinelu se dostal k puku Justin Faulk. Ten pak v situaci 2 na 1 nahrál na vzdálenější tyčku BRAYDENOVI SCHENNOVI, proti jehož první střele se ještě stačil přemístit Campbell, ovšem dorážku již pokrýt nemohl. Asistence: Justin Faulk a Oskar Sundqvist.
25:30'
První vážnější akce Leafs ve druhé třetině končí vyrovnáním! Bylo u toho stejné duo jako u první branky domácích. Alexander Kerfoot vyvezl puk z vlastního obranného pásma až na útočnou modrou. Tam nahrál doleva WILLIAMOVI NYLANDEROVI a ten přesnou ranou švihem skóruje dnes již podruhé – 2:2. Asistence: Alexander Kerfoot a Justin Holl.
24:37'
Zakázané uvolnění St. Louis. Vhazuje se před Hussem.
24:20'
Čas nadále utíká, aniž by se před některou z branek něco zajímavějšího dělo.
23:00'
Ve druhé třetině se zatím hraje bez větší gólové příležitosti na obou stranách.
22:08'
Michejev získal puk dobrým fročekinkem. Ondřej Kaše se však následně nedokázal prosadit do zakončení a po něm nevystřelil ani ruský útočník Toronta.
21:04'
Michael Bunting vystihl rozehrávku soupeře a mohl tak se spoluhráči vyrazit do rychlého protiútoku. Ve středním pásmu našel Nylandera, který však nedokázal obejít Justina Faulka.
Hity – 12:12
Po první třetině prohrává Toronto se St. Louis 1:2. Hosté začali zápas výborně a už ve 3. minutě šli do vedení dorážkou Pavla Bučněviče. V úvodu ospalejším domácím navíc ve 12. minutě přidal druhý zásah Klim Kostin, který se trefil přesně pod vyrážečku. Leafs vrátil v 16. minutě do hry William Nylander, ten se prosadil při signalizované výhodě.
20:00'
19:28'
Domácí jsou již v plném počtu.
18:57'
Teď už měl domácí brankář práci! Nejprve likvidoval ránu Pavla Bučněviče z mezikruží. Další střela pak přišla z levého kruhu. Campbell ji pokryl a následně kotouč zalehl.
18:30'
Hosté s první polovinou přesilové hry nenaložili moc dobře. Zatím nevystřelili.
17:27'
Špatné střídání domácích! William Nylander skočil ze střídačky na led a rovnou se dostal ke kotouči dříve, než jeho spoluhráč stačil vystřídat. Pískána tedy hra v šesti a St. Louis bude mít k dispozici přesilovku.
16:59'
Domácí teď zatlačili soupeře do obranného pásma. Brodieho střela na branku neprošla, puk však zůstává na holích modrého týmu...
15:33'
Domácí snižují! Rozhodčí signalizovali vyloučení na straně Blues, ke kterému ale nakonec nedojde. Při signalizované výhodě předal Alexander Kerfoot ve středním pásmu rozjetému WILLIAMOVI NYLANDEROVI. Švédský útočník dojel až na pravý kruh a z této pozice překonal Hussa střelou na vzdálenější tyčku. Asistence: Alexander Kerfoot a John Tavares.
15:04'
Tyler Bozak zavezl puk do útočného pásma a nahodil ho na Campbella. Ten si pro něj sáhl lapačkou a přerušil hru. Reklamní pauza.
14:26'
Domácí zatím těžko nacházejí recept na hru Bluesmanů. Ta je založena na rychlosti a tvrdosti.
13:11'
Na přihrávku z rohu kluziště si sjel Alexander Kerfoot, který bekhendem našel jen připraveného Hussa.
12:23'
Z první vypálil Ilja Michejev. Před Hussem kotouč ještě tečoval Ondřej Kaše, ovšem usměrnil ho vedle.
11:59'
Další reklamní přestávka. Maple Leafs mají na střídačce o čem přemýšlet.
11:40'
Blues vedou o dva góly! Hosté sehráli rychlou akci. Tyler Bozak dostal přihrávku na levé křídlo a pěknou zadovkou přenesl hru doprava na KLIMA KOSTINA. Ten vypálil zápěstím a jeho křížná rána zapadla pod vyrážečku Jacka Campbella – 0:2. Asistence: Tyler Bozak a Jake Walman.
11:19'
Z levého kruhu vypálil Jake Muzzin. Husso si připsal úspěšný zákrok.
10:30'
Hosté v přečíslení 2 na 1. Poměrně těžkou přihrávku Sundqvista však nezpracoval Barbašev.
10:13'
Torey Krug hodně dlouho vyčkával s kotoučem za brankou. Nakonec hosté rozehráli jen na icing.
09:11'
Pavel Bučněvič se z pravé strany protáhl před domácí branku. Bekhendové zakončení k bližší tyčce skončilo v lapačce Campbella. Čas na první reklamní přestávku.
08:20'
Kaše poslal puk na modrou, odkud střílel Jake Muzzin. Jeho tečovaný pokus Hussa neohrozil.
07:53'
Střely na branku – 3:4
07:16'
Hosté se ale rychle osvobodili a teď už na led poslali čerstvé hráče.
07:07'
Další icing hostí. Ti nemohou střídat a Matthewsova formace jde už na unavenější pětici soupeře.
06:09'
Od modré čáry střílel TJ Brodie. Husso puk vyrazil pravým betonem.
06:06'
Zakázané uvolnění hostí. Vhazuje se před finským brankářem Hussem.
05:46'
Bluesmani hrají aktivně. Robert Thomas si od pravého mantinelu vyjel až před Campbella, který bekhendovou střelu dokázal pokrýt!
05:19'
Brayden Schenn získal puk ve středním pásmu. Následně projel na pravý kruh a střelou švihem prověřil Jacka Campbella. Brankář domácích ztlumil kotouč někde v klíně.
03:24'
Před branku si sjel TJ Brodie. Domácí obránce svým bekhendovým zakončením nevyzrál na Villeho Hussa.
02:58'
Hosté se ujímají vedení! Z pravé strany zavezl puk do útočného pásma Jordan Kyrou. Ten pak vystřelil, Campbell puk vyrazil vyrážečkou na levý kruh, kde už byl připravený PAVEL BUČNĚVIČ a ten z první pohotově napálil kotouč do brankové síťky. Asistence: Jordan Kyrou a Robert Thomas.
01:38'
Ryan O'Reilly nedokázal za brankou obejít domácího obránce Riellyho a nevytvořil tak pro sebe ani své spoluhráče žádnou příležitost.
00:27'
Je tu první přerušení hry. Hosté zahráli na icing.
00:01'
Dozněly hymny USA a Kanady. Teď už se můžeme soustředit na samotné utkání.

Toronto Maple Leafs: J. Campbell (P. Mrázek) – Brodie, Rielly (A), Liljegren, Muzzin, Holl, R. Sandin – Marner (A), Matthews, Bunting – W. Nylander, Tavares (C), Kerfoot – O. Kaše, Kämpf, I. Michejev – Simmonds, Spezza, Engvall.
Trenér: S. Keefe

St. Louis Blues: Husso (Binnington) – Parayko (A), Mikkola, Faulk, Krug, Bortuzzo, Walman – Perron, R. O'Reilly (C), Saad – Kyrou, R. Thomas, Bučněvič – Sundqvist, B. Schenn (A), I. Barbašev – L. Brown, Bozak, K. Kostin.
Trenér: C. Berube

Rozhodčí: McCauley, Lambert – Brisebois, Murray.
ČESKÁ A SLOVENSKÁ STOPA

- Petr Mrázek (TOR) 9z, 89,92%
- David Kampf (TOR) 47z, 7+9
- Ondřej Kaše (TOR) 39z, 10+9
ST. LOUIS BLUES

St. Louis se taktéž pohybuje v horních patrech tabulky, ovšem v západní konferenci. Blues nastříleli celkem 169 branek, a obdrželi jich 134, takže mají horší skóre, než dnešní soupeř, a taky trochu menší bodový zisk. Bodů totiž zatím nashromáždili 62. V jejich konferenci to ale stačí na čtvrté místo. Na první Colorado pak ztrácí již čtrnáct bodů. V posledních pěti zápasech vyhráli Blues pouze dvakrát.

Forma: P(pp) – V – V – P – P

Poslední zápasy:
Montreal – St. Louis 3:2pp
Ottawa – St. Louis 2:5
St. Louis – Chicago 5:1
TORONTO MAPLE LEAFS

Toronto hraje letos hezký hokej, a taky se mu daří. Přestože je až na pátém místě v konferenci a bylo i hlouběji, nebylo to zaviněné ztrátami bodů a špatnými výkony, nýbrž počtem odehraných zápasů. I nyní mají javorové listy odehráno až o čtyři zápasy méně, než třeba Pittsburgh o jednu příčku před nimi. Maple Leafs ztrácí na první Floridu celkem šest bodů, ovšem i na ní mají dva zápasy k dobru. Celkově nastříleli 171 gólů, přičemž jich inkasovali 126. V posledních pěti zápasech vyhráli třikrát, z čehož jednou to bylo po základní hrací době.

Forma: V – V – P – P – V(pp)

Toronto – Pittsburgh 4:1
Seattle – Toronto 2:5
Vancouver – Toronto 3:2
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.