NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Vancouver : Arizona - 9. února 2022   04:00

Vancouver
Vancouver
23:48' Garland (Juulsen, Ekman-Larsson) • 24:44' Horvat (Ekman-Larsson, J. T. Miller) • 26:10' Elias Pettersson (Podkolzin, Höglander) • 45:20' J. T. Miller (Ekman-Larsson, Juulsen) • 52:50' Boeser (Elias Pettersson, Horvat)
Arizona

Tímto se s Vámi loučím a přeji hezký středeční den.

3. Oliver Ekman-Larsson (VAN) – 0+3
Vancouver ve třetí části potvrdil své vítězství dvěma góly a poráží Arizonu jednoznačně 5:1. Průběh utkání však tak jednoznačný nebyl, Coyotes byli možná i lepším týmem, nicméně jejich výpadek na začátku druhé části je stál celý duel.

Střely na branku: 29 – 36.
59:31'
Myers dokázal mezi kruhy najít volného Höglandera, kterému však při zakončení puk přeskočil hůl.
59:10'
Arizoně se podařilo osvobodit a kotouč je až za brankou Demka. Canucks zakládají nový útok.
58:41'
Z velkého úhlu to zkoušel Horvat, puk do branky ale neprocpal.
58:14'
Nash v samotném závěru ještě zamíří na trestnou lavici, když se provinil krosčekem.
57:43'
Garland si v útočném pásmu dojel nahozený kotouč a obtočil se kolem branky. Zakončit se mu ale nepodařilo.
57:11'
V aréně se pomalu začíná slavit vítězství, duel na ledě se defacto dohrává.
56:00'
Eriksson se dostal k nebezpečné střele z pravé strany, Demka však překonat nedokázal. Brankář Vancouveru chytá skvělé utkání.
55:12'
Podkolzin se mezi kruhy dostal k odraženému kotouči a okamžitě ho vyslal na branku. Český brankář si tentokrát dokázal poradit.
54:33'
Utkání rychle spěje ke svému konci. Nyní je však hra přerušena, kotouč se dostal na jednu ze střídaček.
53:03'
Rukavice dole, fanoušci bouří. Do bitky se pustili Burroughs a Crouse a vítězem se stal domácí hráč. Oba si nyní posedí pět minut na trestné lavici.
52:50'
Vancouver právě vstřelil branku!
Pátý kotouč za zády Karla Vejmelky. Pettersson z pravého kruhu našel před brankovištěm hůl BROCKA BOESERA, který kotouč pouze nasměroval do branky. Asistence: Elias Pettersson a Bo Horvat.
52:42'
Domácí mají silný tlak. Z pravého kruhu tentokrát těsně minul Pettersson.
52:03'
Myers vystřelil z pravého kruhu velmi nepřesně, že kotouč podél mantinelu vyletěl za modrou čáru.
51:48'
První útočná snaha ze strany Canucks v této přesilové hře nebyla úspěšná, kotouč ve středním pásmu.
51:25'
Domácí se dokázali vymanit z tlaku, dostali se do útočného pásma a dokonce vybojovali přesilovou hru. Vyloučen je na dvě minuty Ljubuškin za sekání.
50:43'
Demko v posledních dvou střídáních drží své spoluhráče nad vodou, když kryl několik střeleckých pokusů.
50:10'
Arizona i po skončení přesilové hry zůstává v útočném pásmu a má silný tlak. Domácím by se hodilo přerušení hry.
49:17'
48:59'
Od modré čáry to zkoušel Chychrun, Demko jeho ránu vyrazil ramenem.
48:10'
Kotouč je ve středním pásmu a hosté musí zakládat nový útok.
47:40'
Arizona si vytváří na začátku přesilové hry solidní tlak, Demko však nemusel zatím zasahovat.
47:17'
Hrdina předchozí akce si půjde nyní sednout na dvě minuty na trestnou lavici. Miller se provinil vysokou holí.
45:20'
Nádherná akce, která velice pravděpodobně rozhoduje dnešní utkání! J. T. MILLER se chopil kotouče za vlastní brankou, projel přes celé kluziště a po parádní kličce dopravil puk do sítě. Asistence: Oliver Ekman-Larsson a Noah Juulsen.
45:01'
Myers využil volného prostoru a od levého mantinelu se natlačil až před branku, kde střelou k bližší tyčce neuspěl.
44:15'
Do křížku se nyní po přerušení hry dostali Chychrun a Podkolzin. Oba si posedí dvě minuty na trestné lavici.
43:27'
Vancouver vstoupil do této třetiny velmi a nenechává se přehrávat. Elitní formace domácích se nyní ocitla v útočném pásmu, k vážnější šanci se ale nedostala.
41:53'
Dzingel dokázal vystihnout rozehrávku domácího celku, k jeho smůle to ale bylo těsně před modrou čárou a následně se dostal do postavení mimo hru.
41:28'
Na druhé straně kluziště od modré čáry pálil Ljubuškin a Demko musel vytáhnout do akce svoji lapačku.
41:06'
Canucks vstoupili do třetí části poměrně aktivně a vypadá to, že budou chtít tento zápas rozhodnout.
40:32'
A velkou šancí začíná Vancouver. Pearson dostal přihrávku za obranu Coyotes a jel sám na Vejmelku, kterého po kličce do bekhendu nepřekonal.
40:01'
Další třetina začne přibližně v 5:55.
Druhá třetina patřila výsledkově Vancouveru, který využil slabé chvilky soupeře a během krátké chvíle vstřelil hned tři branky! Coyotes se však oklepali a dokázali se jedním gólem vrátit do zápasu. Dokáží ho v následující třetině zdramatizovat?

Střely na branku: 19 – 25.
40:00'
38:55'
Hra se rychle dostala před druhou branku, kde to z levého kruhu zkoušel Myers. Prudká rána ale proletěla kolem branky.
38:35'
Závěr druhé třetiny opět patří Arizoně, která se pokouší ze všech sil vrátit do zápasu. Proti je však Demko, který nyní lapačkou zneškodnil tvrdou ránu Galchenyuka.
37:44'
Tentokrát byl již Keller nebezpečnější a svůj únik z levé strany zakončil střelou po ledě. Demko si však prostor mezi betony pohlídal a připsal si další důležitý zákrok.
37:28'
Eriksson při přečíslení oslovil Kellera, kterému střela z první vůbec nesedla. Puk skončil v rohu.
36:20'
Crouse od modré čáry nahodil puk směrem k brance, Demko však nemusel zasahovat.
35:51'
35:39'
Nyní je kotouč opět u branky Coyotes, Vancouver se zřejmě zvládne ubránit.
35:09'
Kessel se šikovně uvolnil na levém kruhu a vystřelil přes obránce. Demko sice neviděl, ale dokázal zasáhnout.
34:30'
Arizoně se zatím nedaří usadit v útočném pásmu, domácí již dvakrát poslali puk k brance Vejmelky.
33:51'
Höglander si nepohlídal svoji hůl a trefil do obličeje Gostisbehera. Dvě minuty pro útočníka Canucks.
33:31'
Arizona právě vstřelila branku!
Coyotes se dočkali a snižují na rozdíl dvou branek. Po různých odrazech se k puku dostal u brankoviště LAWSON CROUSE a nasměroval kotouč mezi tři tyče. Asistence: Travis Boyd a Anton Strälman.
33:13'
Od tří slepených gólů Vancouveru je hra daleko vyrovnanější.
32:36'
Garland šikovně tečoval nahození od modré čáry a Vejmelka měl hodně práce. Nakonec ale puk udržel před brankovou čárou.
30:45'
Thatcher Demko ukázal, že umí čarovat. Během krátké chvíle pochytal dva střelecky Rileyho Nashe, i když se už zdálo, že je překonán.
30:18'
Odpískáno postavení mimo hru ze strany Coyotes a hra je přerušena. Následuje komerční přestávka.
29:48'
Vancouver se dostal do herní pohody a má aktuálně věci na ledové ploše plně pod kontrolou.
28:13'
Tlaku Arizony ale chybí střelba. Domácí pozorně hlídají nebezpečná místa a hosté hrají převážně kolem mantinelu.
27:30'
Coyotes se pod oddechovém čase pokouší na minulé minuty zapomenout a usadili se u branky Demka.
26:10'
Oddechový čas pro hosty.
26:10'
Ve Vancouveru se dějí velké věci. Doposud lepší Arizona má obrovský herní výpadek a během krátké chvíle inkasuje třetí branku. ELIAS PETTERSSON se dostal do brejkové situace, kterou vyřešil přesnou střelou pod břevno. Asistence: Vasilij Podkolzin a Nils Höglander.
24:44'
Přesilová hra je využita a Karel Vejmelka loví ze své branky další kotouč. Střelu Ekmana-Larssona od modré čáry tečoval šikovně BO HORVAT a český brankář nedokázal zareagovat. Asistence: Oliver Ekman-Larsson a J. T. Miller.
24:21'
Za sekání je vyloučen na dvě minuty Kessel. Vancouver si zahraje přesilovou hru.
23:48'
Canucks rychle otočili hru, vytvořili si tlak a ten vedl k úvodnímu gólu utkání. CONOR GARLAND si mezi kruhy dokázal udělat prostor pro střelu a zamířil přesně. Asistence: Noah Juulsen a Oliver Ekman-Larsson.
23:09'
Ljubuškin se vydal na útočný výlet, který neskončil nejlépe. Skórovat ruský bek nedokázal a následně narazil do Demka, což vzbudilo hodně emocí.
22:29'
Druhá třetina pokračuje tam, kde ta první skončila. Coyotes jsou aktivnější a tráví v útočném pásmu více času.
21:30'
Hosté měli problém na útočné modré čáře a hra je přerušena.
21:11'
20:40'
Kombinace Coyotes v útočném pásmu nebyla nejlepší a domácí se dostali do přečíslení, které střelou zakončil Motte. Vejmelka si dokázal poradit.
20:22'
Arizona se nyní dokázala usadit v útočném pásmu.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 5:00.
Arizona byla v první třetině lepším týmem a vypracovala si několik zajímavých šancí, nicméně na Demka ani jednou nevyzrála. To Canucks byli vstřelení branky o kousek blíže, když Boeser trefil brankovou konstrukci. Po první třetině je ale výsledek nerozhodný.

Střely na branku: 7 – 15.
20:00'
19:46'
Canucks vyhodili puk k brance Vejmelky a je pravděpodobné, že se v této třetině gólu nedočkáme.
19:38'
Po střele Kessela z levé strany se Demko rozhodl hru raději přerušit.
19:11'
Za hákování je vyloučen na dvě minuty Dickinson.
19:08'
Stralman dostal puk do velmi dobré pozice a vypálil. Demko vyrazil puk před sebe, kde se jeden z hostujících hráčů snažil dorážet. Byl však faulován a skóre se ani tentokrát nemění.
18:28'
Demko si po nahození kotouče ze středního pásma nedělal problémy a puk zachycený do lapačky v ní podržel a přerušil hru.
17:42'
Höglander se díky různým odrazům dostal do zajímavé šance. Střelou z levého kruhu ale Vejmelku neprostřelil.
16:35'
Vancouveru se vůbec nedaří dostat do zápasu, domácí se dostávají v posledních střídáních pod tlak a jsou horším týmem.
15:38'
Kellerova střela od modré čáry byla v předbrankovém prostoru tečována a kotouč proletěl těsně kolem pravé tyče. Nyní měl Demko velké štěstí, tady by nedokázal zasáhnout.
14:51'
Nyní ale hosté nezvládli přejetí modré čáry a je odpískáno postavení mimo hru. Hloupá chyba.
14:00'
Arizona je po skončení přesilové hry nadále hodně aktivní a je lepším týmem. Dokáže se dostat do vedení?
13:22'
Ljubuškin si z modré čáry sjel až pod pravý kruh a nahodil puk na branku. Demko ho dokázal vyrazit mimo tři tyče.
13:01'
Po dalším přerušení je na programu komerční přestávka.
12:14'
Vancouver se v oslabení dokázal solidně ubránit a nyní se pokusil na chvilku usadit v útočném pásmu. K žádnému ohrožení branky ale nedošlo.
11:33'
10:41'
Domácím se konečně povedlo vyhodit kotouč z vlastního pásma, bránící čtveřice míří na střídačku.
10:20'
Obětavá obrana Canucks dvě rány zablokovala a s jednou si poradil i Demko.
10:00'
Arizona se dokázala usadit v útočném pásmu a má solidní tlak. Dočkáme se první branky zápasu?
09:33'
Coyotes hry bez brankáře nevyužili a domácí se dotkli puku. Za držení je vyloučen na dvě minuty Lammikko.
09:05'
Vejmelka uhání na střídačku, Arizona má výhodu před přesilovou hrou.
08:40'
Hra se v posledních střídáních přesouvá z jedné strany na druhou. K vidění je zatím poměrně pohledné utkání.
07:06'
Štěstí českého brankáře. Z pravého kruhu vystřelil zápěstím Boeser a jeho rána skončila na tyčce.
06:32'
U branky Demka vznikl solidní závar, který však dokázal brankář domácího celku vyřešit.
06:01'
Na druhém konci kluziště se o vstřelení branky pokoušel Ladd, Demko se zahanbit nenechal. Po jeho zákroku následuje komerční přestávka.
05:02'
Pearson se pokusil zahrozit střelou přes obránce, na českého brankáře si tímto pokusem ale nepřišel.
04:15'
Canucks mají kvalitní střídání a jsou usazeni v útočném pásmu. Vejmelka kryl další střelu švédského obránce.
03:30'
Ekman-Larsson zavezl kotouč podél levého mantinelu do útočného pásma a nahodil jej na branku. Vejmelka byl pozorný a vyrazil puk do rohu.
00:01'

Vancouver Canucks: Demko (Halák) – T. Myers, Ekman-Larsson (A), L. Schenn, Burroughs, Juulsen, B. Hunt – Boeser, J. T. Miller (A), Pearson – Garland, Horvat (C), Dickinson – Höglander, Elias Pettersson, Podkolzin – Chiasson, Lammikko, Motte.

Arizona Coyotes: K. Vejmelka (Wedgewood) – Mayo, Gostisbehere, Strälman, J. Moser, Chychrun (A), Ljubuškin – N. Schmaltz, Galchenyuk, Keller (A) – Kessel, T. Boyd, Crouse – Ladd (A), Riley Nash, Roussel – Ch. Fischer, L. Eriksson, Dzingel.

Rozhodčí: O'Rourke, St. Pierre – Alphonso, Cormier.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:00.