NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Vancouver : Washington - 12. března 2022   04:07

Vancouver
Vancouver
40:57' Q. Hughes (J. T. Miller, Elias Pettersson) • 43:19' Horvat (J. T. Miller, Q. Hughes) • 44:59' Horvat (Hamonic, Q. Hughes)
3:4
(0:2, 0:0, 3:1 - 0:1)
Washington
Washington
05:35' Kuzněcov  (Nick Jensen, Oshie) • 06:17' Kuzněcov  (Ovečkin, Carlson) • 55:07' Kuzněcov  (Oshie, Ovečkin) • 60:42' Eller  (Carlson, T. Wilson)
Vancouver
Washington

Z mé strany je to už pro tento zápas všechno, přeji pěkné sobotní ráno.
Tři hvězdy utkání

1. Jevgenij Kuzněcov (WSH) 3+0
2. Bo Horvat (VAN) 2+0
3. Quinn Hughes (VAN) 1+2
Česká a slovenská stopa

Vítek Vaněček (WSH) – 23 zákroků, 3 OG, úspěšnost 88,5%, odchytal 60:42
Martin Fehérváry (WSH) – 0+1, -1 účast, 0 střel na bránu, TM 0, čas na ledě 20:51

Hity: 26:23
Vancouver se sice vrátil do utkání, když prohrával 0:2, ale nakonec se musí spokojit jen s bodem z domácího utkání proti Washingtonu, když prohrál 3:4 v prodloužení. Hosté předvedli velmi dobrou první třetinu, Vancouver hned zasypali sprškou střel a v šesté minutě se dostali do vedení, když puk do branky dorazil po neočekávaném odrazu od zadního mantinelu Jevgenij Kuzněcov. Ruský hokejista si za necelou minutu poté připsal další gól, když z brankové čáry dorazil do sítě Ovečkinovu přesilovkovou střelu. Ve druhé části zápasu měly oba týmy několik šancí, ale vládli brankáři. Několik skvělých zákroků předvedl Demko a zahanbit se nenechal ani Vaněček. Ve třetí třetině padly hned čtyři branky. Nejprve hned po 47 sekundách snížil střelou od modré čáry Quinn Hughes a nedlouho poté vyrovnal z přesilovky na 2:2 Bo Horvat, který se po necelých dvou minutách prosadil znovu a dokonal otočku Vancouveru. Domácí však vedení neudrželi, hrdinou Washingtonu se stal Jevgenij Kuzněcov, který v přesilovce z dorážky dokonal svůj hattrick. V prodloužení pak po pouhých 42 sekundách rozhodl střelou mezi betony z přečíslení o výhře Capitals Lars Eller.
Střely na branku v prodloužení: 0:1.
60:42'
Washington právě vstřelil branku!
Hosté se v obranném pásmu zmocnili puku a šli do přečíslení dva na jednoho. Carlson zvolil přihrávku na LARSE ELLERA, a ten překonal Demka střelou mezi betony. Asistence: John Carlson, Tom Wilson.
60:30'
Vancouver drží puk v útočném pásmu a kombinuje.
60:01'
Střely na branku ve 3. třetině: 9:10.
60 minut herního času o vítězi dnešního zápasu nerozhodlo. Vancouver hraje doma s Washingtonem 3:3 a dočkáme se prodloužení.
60:00'
59:59'
Tyler Myers ještě v poslední sekundě střílel od modré, ale jeho rána byla sražena mimo.
59:21'
Zdálo se, že nahození Vancouveru bylo tečované, rozhodčí byli ale jiného názoru, a proto se píská icing.
59:11'
58:14'
Hughes se rozhodoval, jestli vystřelit nebo přihrát a puk mu místo toho sjel z hokejky, takže domácí přišli o pásmo.
57:38'
Hosté vyhodili kotouč až k Demkovi, domácí to budou muset zkoušet znovu.
57:19'
Pettersson střílel z mezikruží, ale trefil pouze Nicka Dowda, který si lehl do jeho rány.
57:11'
Vyloučení v týmu Washington Capitals (Conor Sheary – 2 min., podrážení).
56:53'
Ovečkin se rychle otočil a vypálil, trefil však tentokrát jen boční síť branky Vancouveru.
55:07'
Je znovu vyrovnáno, hosté využívají další přesilovku! Autorem je JEVGENIJ KUZNĚCOV, který si tak připisuje hattrick! Znovu těžil ze střely svého krajana Ovečkina z levého kruhu, i tentokrát byl před brankou nejdůraznější a dokázal dorazit puk do branky. Asistence: T. J. Oshie, Alexandr Ovečkin.
54:12'
Ovečkinova střela byla zablokovaná Mottem a domácí poté opět vyhodili.
53:45'
Domácí vyhráli buly a okamžitě puk přes celé kluziště vyhodili.
53:37'
Vyloučení v týmu Vancouver Canucks (Tyler Myers – 2 min., nedovolený zásah do hlavy nebo krku).
53:33'
Kuzněcov nahrnul puk před branku, ale dobře byl postavený Myers a puk odklidil do bezpečí.
52:56'
Mantha hledal před brankou Oshieho, ale ten měl zrovna hokejku na opačnou stranu, takže puk nezpracoval.
51:28'
Hunt střílel tvrdě od modré čáry, Vaněček předvedl důležitý zákrok betonem.
50:49'
Orlov zavezl kotouč do útočného pásma, ale domácí ho hned poté odstavili od puku.
49:34'
Po vhazování se puk hned odrazil na Demka, který raději puk pokryl lapačkou.
49:30'
Rozhodčí byli teď docela přísní, když odpískali ofsajd Vancouveru v podání Boesera.
49:04'
Domácí vyhráli vhazování v obranném pásmu a hned vyvezli puk, aby mohli poté vystřídat.
48:50'
Ovečin vystřelil z i nevýhodného úhlu a málem překvapil Demka. Ten však betonem dokázal zasáhnout a poté zvládl i dorážku.
47:37'
Tentokrát je to pro změnu icing v podání Washingtonu.
46:44'
Další vyhození domácích na zakázané uvolnění.
46:34'
Nyní se ale píská zakázané uvolnění Canucks a hra se přesune před Demka.
46:12'
Domácí jsou při chuti a dál útočí! Od modré čáry střílel nebezpečně Oliver Ekman-Larsson, Vaněček zasáhl betonem a k dorážce tentokrát nedošlo.
44:59'
Vancouver právě vstřelil branku!
Domácí ve třetí třetině otáčejí skóre zápasu! Od modré čáry vypálil Hamonic a jeho ránu sice Vaněček vyrazil, ale na brankovišti byl úplně volný BO HORVAT, který kotouč dorazil do sítě a připsal si svůj druhý gól dnešního večera. Asistence: Travis Hamonic, Quinn Hughes.
44:39'
Horvat nabízel puk mezi kruhy na střelu Boeserovi, tomu však rána vůbec nesedla.
44:02'
Hosté se snažili rychle odpovědět a vrátit se do vedení, ale Axel Jonsson Fjällby Demka střelou z pravého kruhu nepřekonal a na svůj první gól v NHL si tak ještě musí počkat.
43:19'
Domácí využívají přesilovku a vyrovnávají na 2:2! BO HORVAT přebral kotouč na vrcholku levého kruhu, bez přípravy vystřelil zápěstím a jeho projektil překonal Vaněčka. Asistence: J. T. Miller, Quinn Hughes.
43:08'
Hughes střílel od modré čáry a Vaněček měl co dělat, protože ta střela byla tečovaná. Nakonec však puk skončil pod lapačkou českého brankáře.
42:46'
Vyloučení v týmu Washington Capitals (Lars Eller – 2 min., podrážení).
42:17'
Lammikko našel přihrávkou pod sebe ve druhé vlně Motteho, ale ten střílel nepřesně.
40:57'
Domácím se vydařil vstup do třetí třetiny, snižují na 1:2! Od modré čáry vypálil QUINN HUGHES a kotouč prošel po lehké teči Bäcksträma do sítě. Před Vaněčkem stáli také Pearson a Pettersson, takže toho český brankář moc neviděl. Asistence: J. T. Miller, Elias Pettersson.
40:20'
Nepovedená přihrávka z hole Johna Carlsona se proměnila v zakázané uvolnění.
40:01'
Třetí třetina začne přibližně v 5:56.
Střely na branku ve 2. třetině: 9:12.
Po druhé třetině se skóre nijak nezměnilo, Vancouver stále doma prohrává s Washingtonem 0:2. Hosté si vypracovali dvoubrankový náskok díky dvěma gólům Kuzněcova z první třetiny. Ve druhé části zápasu měly oba týmy několik šancí, ale vládli brankáři. Několik skvělých zákroků předvedl Demko a zahanbit se nenechal ani Vaněček, který má zatím nakročeno ke svému čtvrtému čistému kontu v této sezóně.
40:00'
39:40'
Orlov měl velkou šanci z dorážky, ale Demko stále drží ambice svého týmu na body, ve druhé třetině předvedl už několikátý skvělý zákrok.
38:55'
Domácí měli přečíslení tři na jednoho, ale Boeserova přihrávka zprava před branku nikoho nenašla.
37:47'
Demko teď výborným zákrokem podržel svůj tým, lapačkou vychytal amerického útočníka Oshieho, který pálil z mezikruží.
37:04'
Domácí prohráli souboj o kotouč v útočném pásmu, hosté poté jen nahodili obloučkem puk do útočného pásma, aby mohli vystřídat.
36:24'
Ovčkinova přihrávka na Carlsona byla nepřesná, takže do protiútoku mohli vyrazit domácí. Ale svou akci ani nezakončili.
35:15'
Tentokrát zasahoval Vaněček lapačkou a nepotěšil tím střelce Vancouveru Petterssona.
34:20'
Od modré čáry střílel švédský obránce Vancouveru Oliver Ekman-Larsson, jeho rána však byla sražena mimo branku.
33:28'
Domácí předvedli velmi rychlý přechod do útočného pásma. Lammikko našel pěknou přihrávkou před brankou Highmora, ale ani ten kouzlo Vaněčka neodčaroval, ten zasáhl betonem.
33:04'
Nicklas Bäckström posílal puk před branku pro Manthu, ten však v rychlosti nedokázal kotouč zasáhnout.
32:34'
Z vrcholku levého kruhu střílel švédský útočník Canucks Elias Pettersson, ta střela mu ale moc nevyšla, Vaněček bez problému zasáhl.
31:02'
Až nyní se hra přerušuje, poté co kotouč opustil po teči hrací plochu.
30:43'
Trevor van Riemsdyk střílel od modré, ale byl to velmi nepřesný pokus.
30:22'
Myers nabízel puk před branku, ale byla to spíše přihrávka na slepo, která nikoho nenalezla.
29:46'
Už se hraje velmi dlouho bez přerušení. Domácí měli své šance, teď mají ale puk na hokejkách hosté.
28:46'
Po chytré Petterssonově přihrávce zpoza branky zakončoval z blízka Nils Höglander, ale puk mezi betony Vaněčka neprošel.
28:20'
Horvat nabil na modrou na střelu Shennovi, jeho střelu však zablokoval svou hokejkou Ovečkin.
27:21'
Po výborně Millerově přihrávce se dostal do dobré střelecké pozice Conor Garland. Zakončoval bekhendem, ale mířil příliš vysoko.
26:32'
Tyler Motte vyzkoušel rychlou střelou pozornost Vaněčka. Český gólman byl připraven a předvedl jistý zákrok lapačkou.
25:05'
Kotouč vypadl ze hry, vhazovat se bude před Demkem.
24:53'
Ovečkin spěchal do šance, ale na svůj rekordní gól si ještě musí počkat Demko ho vychytal.
24:38'
Jensen zablokoval střelu Vancouveru a nyní mohou hosté spěchat dopředu.
23:39'
Střelu Manthy vychytal Demko lapačkou a kotouč podržel, takže se bude vhazovat v útočném pásmu Capitals.
22:18'
Dobré šance měli posléze také Elias Pettersson a Nils Höglander, ale ani oni nepokazili českému brankáři čisté konto.
22:07'
Hunt vypálil z levé strany od modré čáry, jeho projektil dokázal Vaněček vyrazit.
21:20'
Ovečkin od modré čáry nahazoval puk před branku. Demko nakonec musel zasahovat a zvládl to.
20:27'
Domácí zahájili druhou třetinu svou aktivitou, okamžitě se dostali do útočného pásma. Vaněček ale zatím zasahovat nemusel.
20:01'
Druhá třetina začne přibližně v 5:03.
Střely na branku v 1. třetině: 8:11.
První třetina je za námi a Washington zatím vede na ledě Vancouveru 2:0. Hosté předvedli velmi dobrou první třetinu, Vancouver hned zasypali sprškou střel a v šesté minutě se dostali do vedení, když puk do branky dorazil po neočekávaném odrazu od zadního mantinelu Jevgenij Kuzněcov. Ruský hokejista si za necelou minutu poté připsal další gól, když z brankové čáry dorazil do sítě Ovečkinovu přesilovkovou střelu.
20:00'
19:43'
19:42'
Puk znovu opustil útočné pásmo Caps a tentokrát se tak domácí ubránili.
19:10'
Píská se ofsajd Washingtonu, který se zatím v této přesilovce nedokázal usadit v útočném pásmu.
18:45'
Další vyhození puku od domácího týmu.
18:24'
Vancouveru se povedlo vyhodit puk, tohle oslabení zatím zvládají dobře.
17:43'
Rozhodčí původně chtěli na 2+2 minuty vyloučit také Oshieho, protože viděli jeho vysokou hůl v obličeji Hunta, ale poté se podívali na video a zjistili, že Hunt sám přizvedl hokejku soupeře, která ho pak trefila.
17:43'
Vyloučení v týmu Vancouver Canucks (Oliver Ekman-Larsson – 2 min., hákování).
17:28'
Z levého kruhu střílel Conor Garland, kotouč se ale odrazil od brusle jednoho z hráčů Capitals.
16:36'
Polovina přesilovky je minulostí a Washington opět vyhodil. Vancouver už na led posílá druhou přesilovkovou formaci.
16:24'
Přichází ale další vyhození hostů až k brankáři Demkovi.
16:02'
Washingtonu se hned povedlo získal puk a vyhodit ho, domácí se budou muset znovu přesunout do útočného pásma.
15:36'
Vyloučení v týmu Washington Capitals (Nic Dowd – 2 min., krosček).
15:36'
Nic Dowd krosčekem srazil Tylera Motteho a domácí budou mít svou první přesilovku.
15:28'
Na druhé straně pak musel předvést poměrně snadný zákrok Vaněček. Následovat bude další komerční pauza.
15:17'
Jensen nahodil puk do útočného pásma, tam ho ale sbírají domácí hokejisté.
14:20'
Wilson svou přihrávkou McMichaela před brankou nenašel, ten byl dobře pokrytý obránci.
13:17'
Poprvé v utkání se Vancouver na delší dobu usadil v útočném pásmu a je vidět, že by moc rád ještě před první přestávkou alespoň snížil.
11:57'
Domácí měli obrovskou šanci na snížení! Juho Lammikko zakončoval s hokejkou mezi nohama a puk se nejspíš odrazil od tyče, než ho hokejisté Vancouveru odpálili do bezpečí!
11:33'
Vaněček se krátce zapojil do hry, když hokejkou posunul puk za brankou na spoluhráče.
10:47'
Vancouver jen nahodil puk do útočného pásma, kde ho sbírají domácí a obě mužstva střídají.
10:02'
Demko musel znovu zasahovat, vhazovat se bude před brankářem Vancouveru.
09:19'
Hra je přerušena a na programu je první komerční přestávka.
08:07'
Střelou se prezentoval také Lars Eller, ale od modré čáry netrefil branku ani on.
07:29'
Další branku mohl přidat Trevor van Riemsdyk, ale jeho koncovka z mezikruží nebyla o malý kousek přesná.
06:17'
Washington velmi rychle svou přesilovku využívá a zdvojnásobuje své vedení na 2:0! Carlson nabil Ovečkinovi na levý kruh a po střele ruského snipera už puk skákal za brankovou čáru, než to ale mohl stihnout, dorazil ho do sítě JEVGENIJ KUZNĚCOV, takže Ovečkin si na gól, který ho posune na třetí místo v historické tabulce střelců, musí ještě počkat. Asistence: Alexandr Ovečkin, John Carlson.
05:53'
Nils Höglander přidržel obránce Jensena a hosté si poprvé v tomto zápase zahrají přesilovku.
05:53'
Vyloučení v týmu Vancouver Canucks (Nils Höglander – 2 min., držení).
05:35'
Hosté jdou po neuvěřitelně šťastné brance do vedení! Jensen jen nahodil kotouč za branku, ale ten se velmi zvláštně odrazil od mantinelu a skončil před brankou Vancouveru, kudy zrovna jel JEVGENIJ KUZNĚCOV a od něj se puk odrazil do branky Vancouveru. Asistence: Nick Jensen, T. J. Oshie.
05:09'
Poprvé se dnes ukázal Alexandr Ovečkin. Jeho střelu od modré Demko bez problému chytil.
04:56'
Až nyní musel Vaněček poprvé zasahovat, hned dvakrát na něj pálil obránce Oliver Ekman-Larsson a český brankář obstál.
03:29'
Český brankář Vít Vaněček zatím zasahovat nemusel a nemusí ani teď, protože Hughesova střela byla zablokovaná.
03:07'
O další střelu se postaral z pravého kruhu Connor McMichael a Demko se musel znovu natahovat, aby puk vyrazil.
01:39'
Hosté jsou zatím jasně aktivnějším týmem. Tentokrát pálil z levé strany Conor Sheary a Demko měl co dělat, aby neinkasoval.
01:30'
Hra je přerušena kvůli zásahu puku vysokou holí.
01:09'
Z vrcholku pravého kruhu střílel Nic Dowd, netrefil však branku Vancouveru.
00:31'
Od modré čáry ještě vypálil obránce John Carlson, i jeho ránu Demko pokryl.
00:22'
První střelu zápasu měl na svědomí útočník Washingtonu Anthony Mantha, jeho pokus z pravé strany Demko chytil.
00:01'
Vše už je připraveno na úvodní vhazování, utkání za malý okamžik začne.
Domácí Vancouver se dnes představí v Modrých dresech, Washington bude hrát v bílo-modré variantě.
Rogers Arenou nyní zazní hymny Ukrajiny, USA a Kanady, potom teprve bude moci začít hokej.

Vancouver Canucks: Demko (Halák) – T. Myers, Ekman-Larsson (A), L. Schenn, Q. Hughes, Hamonic, B. Hunt – Boeser, J. T. Miller (A), Pearson – Garland, Elias Pettersson, Höglander – Chiasson, Horvat (C), Podkolzin – Highmore, Lammikko, Motte.

Washington Capitals: Vaněček (Samsonov) – Carlson (A), Fehérváry, Nick Jensen, D. Orlov, J. Schultz, T. van Riemsdyk – Sheary, Kuzněcov, Ovečkin (C) – Oshie, Bäckström (A), Mantha – T. Wilson, Eller, McMichael – Hathaway, N. Dowd, Jonsson Fjällby..
Vzájemné zápasy

V této sezoně půjde o druhé vzájemné měření sil mezi těmito dvěma týmy, první utkání vyhrál Vancouver na ledě Washingtonu 4:2. Nejvíce se v tomto duelu zaskvěl hráč Canucks Elias Pettersson, který pomohl k výhře svého týmu dvěma góly.
Washington Capitals

Washington je na tom bodově o něco lépe než jeho dnešní soupeř, ale hlavně je na tom mnohem lépe co se týče boje o play-off. Capitals mají po 59 odehraných zápasech nasbíraných 72 bodů a v tabulce Metropolitní divize jim patří čtvrté místo s luxusním náskokem 13 bodů na první nepostupující tým do play-off. Také Washingtonu se docela daří, z posledních pěti zápasů se čtyřikrát radoval z výhry. Naposledy však padl 3:4 v prodloužení na ledě Edmontonu.
Vancouver Canucks

Vancouver má sezonu rozehranou dobře a pravděpodobně bude až do konce základní části bojovat o postup do play-off. Momentálně se Canucks po 28 odehraných zápasech nacházejí s 64 body na kontě na pátém místě Pacifické divize a na play-off ztrácí jen čtyři body. Situace je však v tabulce velmi vyrovnaná, Vancouver si tak nesmí dovolit ztrácet body. V poslední době mají Canucks výbornou formu, vyhráli šest ze sedmi posledních zápasů, naposledy porazili doma v kanadském derby Montreal 5:3.
Zdravím a vítám všechny příznivce ledního hokeje u sledování on-line přenosu základní části NHL mezi týmy Vancouver Canucks a Washington Capitals. Zápas se odehraje v Rogers Areně ve Vancouveru.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:00.