NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Vegas : Seattle Kraken - 10. listopadu 2021   04:00

Vegas
Vegas
19:35' Pietrangelo (Stephenson) • 39:44' Dadonov (W. Carrier, Theodore) • 40:30' R. Smith (Theodore, Marchessault) • 41:16' R. Smith (Marchessault, Pietrangelo)
4:2
(1:1, 1:1, 2:0)
Seattle Kraken
04:49' Jordan Eberle  (Marcus Johansson, Wennberg) • 39:29' Gourde  (B. Tanev, Donskoi)
Vegas
Lehner (Brossoit) – Hague, Pietrangelo (A), Martinez (A), Theodore, McNabb, Coghlan – Marchessault, N. Roy, R. Smith (A) – W. Carrier, Stephenson, Dadonov – Janmark, Leschyshyn, Kolesar – Cotter, B. Howden, J. Röndbjerg.
Schlenker, Luxmore – Tobias, MacPherson
T-Mobile Arena, Las Vegas
18 246 diváků
Driedger (Grubauer) – Oleksiak, Giordano (C), Soucy, Vince Dunn, A. Larsson (A), Lauzon – Schwartz (A), Wennberg, Jordan Eberle – Marcus Johansson, Geekie, Donskoi – B. Tanev, Gourde, Järnkrok – M. McCormick, Sheahan, Bastian.

Zdálo se, že hokej v Las Vegas už tolik netáhne. Po nepříliš oslnivém vstupu do sezony sem do T-Mobile Areny na předposlední domácí zápas přišlo méně fanoušků. Nyní je ovšem všechno jinak. Dnes přišlo 18 246 fanoušků.
Hokejisté Las Vegas vyhráli zde na Stripu ve městě neonů první ze šesti domácích zápasů v řadě. Ten další hrají večer ve čtvrtek zdejšího času. Utkání proti Minnesotě bude věnované vojákům, válečným veteránům a jejich rodinám.
Tři hvězdy utkání
1. Alex Pietrangelo (VGK) – 1+1
2. Reilly Smith (VGK) – 2+0
3. Shea Theodore (VGK) – 0+2
Československá stopa v utkání
Český ani slovenský hráč do zápasu nezasáhl.
Kdo se postavil do brankoviště?
Robin Lehner (VEG) – 25 zákroků, 2 OG, úspěšnost 92,6%, odchytal 60:00
Chris Driedger (SEA) – 19 zákroků, 4 OG, úspěšnost 82,6%, odchytal 56:21
Krásný zápas končí. Dvakrát vedli hosté, ale domácí dokázali na konci druhé třetiny srovnat na 2:2 a ve třetí části vstřelili další dva góly. T-Mobile Arenou zní oblíbená písnička Viva Las Vegas, domácí celek bere dva body z tohoto zápasu, ale snadné to rozhodně nebylo.
59:36'
Hostující brankář míří na střídačku.
59:20'
Sledujeme nyní hru čtyři na čtyři.
59:17'
Vyloučení v týmu Seattle Kraken (Mark Giordano – 2 min., nedovolené bránění).
59:00'
Oznámena byla poslední minuta hry.
58:43'
Mark Giordano rozehrává od své branky, čas rychle ubíhá.
58:34'
Robin Lehner přerušuje hru, Marcus Johansson nedokázal domácího brankáře prostřelit.
58:06'
Hosté hrají bez brankáře šest na čtyři, domácí vyazují.
58:06'
Oddechový čas pro hosty.
58:06'
Obrovská šance pro hosty na zdramatizování.
58:06'
Vyloučení v týmu Vegas Golden Knights (Alex Pietrangelo – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hrací plochu).
57:43'
Z pohledu hostů běží čas velmi rychle. Domácí se musí bránit.
57:32'
Puk je ve středním pásmu.
57:03'
Chandler Stephenson trefil tyč, náseldně se k dorážce nedostal.
56:52'
Mark Giordano od modré čáry trefil rukavici brankáře.
56:35'
Chandler Stephenson minul prázdnou branku, hosté rozehrávají.
56:10'
Jaden Schwartz ani Jordan Eberle nedokázali trefit branku. Hosté hrají v šesti.
56:00'
23:23, střelecky je zápas vyrovnaný.
55:32'
Carson Soucy a jeho bekhendová střela. Robin Lehner byl připravený.
55:16'
Morgan Geekie pálil tvrdě od modré čáry, minul branku.
54:50'
Mark Giordano rozehrává od své branky, sledujeme aktivní hru hostů, ale domácí jim nedají ani metr ledu bez boje.
53:55'
Hostující tým otáčí směr hry, ale do útoku se nedostal, dobře zapracoval Alex Pietrangelo.
53:25'
Domácí se pokouší navýšit své vedení, hají nyní aktivně.
52:50'
Nicolas Hague se pokoušel dostat do zakončení, ale obrana Krakenů mu nenechala mnoho prostoru.
52:10'
Hra je znovu přerušena, nyní sledujeme hodně kouskovanou hru.
51:50'
Alex Pietrangelo vedl zajímavou akci Vegas, dostal se do střelecké pozice, ale jeho rána byla zblokovaná.
51:32'
Chris Driedger přerušuje hru. Buly před jeho brankou.
51:11'
Chandler Stephenson se výborně dokázal vrátit a zblokoval střelu soupeře z dobré pozice.
50:45'
Carson Soucy vypálil, Robin Lehner neudržel jeho střelu, ale hosté se k dorážce nedostali.
50:24'
Vince Dunn se vrací do svého pásma, odkud rozehrává. Marcus Johansson vedl akci svého celku, ale vypálit nedokázal.
50:01'
Dostáváme se do druhé poloviny hry ve třetí třetině. Vegas vede o dvě branky.
47:52'
Pěkná domácí akce byla zakončená střelou, která končí nad.
47:43'
Hra je nyní přerušena, vhazovat se bude před brankou Vegas. Hostující celek nyní diktuje tempo hry a pokouší se skórovat.
47:26'
Robin Lehner si poradil se zakončeném soupeře. Vince Dunn následně zakončoval z dobré pozice, ale brankáře nepřekonal.
46:56'
Chris Driedger vůbec nic neviděl, ale i tak dokázal zasáhnout proti střele soupeře. Šlo spíše o reflexivní zákrok.
46:32'
Po krátké přestávce pokračuje zápas dál.
46:13'
Ofsajd Vegas, komerční přestávka.
45:40'
Brandon Tanev dostal hru do útočného pásma, Vince Dunn následně pálil a Robin Lehner musel zasahovat.
45:25'
45:00'
Jaden Schwartz hrál velmi dobře při vlastním oslabení, jeho akci zastavila domácí obrana.
44:16'
Golden Knights se nemohou dostat do útočného pásma, hosté hrají velmi dobře.
43:41'
Hostující celek vyváží hru z obranného pásma, domácí musí o útok znovu bojovat.
43:28'
Chris Driedger skvěle chytil střelu, kterou do jeho protipohybu poslal Alex Pietrangelo.
43:24'
Vyloučení v týmu Seattle Kraken (Brandon Tanev – 2 min., podrážení).
42:52'
Robin Lehner si poradil se střelou soupeře z bezprostřední blízkosti.
42:27'
Skvělý vstup domácích do třetí třetiny, dva rychlé góly a rázem je všechno jinak.
41:16'
Golden Knights právě vstřelili branku!
První gól v přesilovce pro Vegas v domácím zápase v této sezoně. Po nádherné kombinaci se z hranice brankoviště prosazuje REILLY SMITH. Dokázal přehodit kotouč přes beton brankáře. Asistence: Jonathan Marchessault a Alex Pietrangelo.
40:50'
První svou přesilovku v zápase hrají domácí.
40:46'
Vyloučení v týmu Seattle Kraken (Adam Larsson – 2 min., držení).
40:30'
Domácí celek otáčí stav zápasu a jde do vedení. Tvrdou ránou z první se od modré čáry prosazuje REILLY SMITH. Asistence: Shea Theodore a Jonathan Marchessault.
40:01'
Utkání pokračuje třetí třetinou a úvodní buly pro hosty.
40:01'
Dvě branky jsme viděli ve druhé třetině. Hosty poslal do vedení Yanni Gourde, za domácí bleskově srovnal Jevgenij Dadonov svou třetí brankou v sezoně. Na Stripu v Las Vegas platí stav 2:2.
40:00'
39:44'
Velká radost fanoušků Vegas, dlouhou dobu jejich tým neměl výraznější šanci a nyní vyrovnává. První střela brankáři vypadla, následně Chandler Stephenson našel JEVGENIJE DADONOVA, který pohodlně poslal puk do branky. Asistence: William Carrier a Shea Theodore.
39:29'
Seattle právě vstřelil branku!
Obrovská chyba domácí obrany a hosté ji trestají. Po skvělé přihrávce Taneva poslal puk na první tyč YANNI GOURDE. Asistence: Brandon Tanev a Joonas Donskoi.
39:00'
Oznámena byla poslední minuta hry v této třetině.
38:11'
Keegan Kolesar to zkoušel individuálně, ale přes obránce zakončit nedokázal.
38:00'
Probíhají poslední dvě minuty hry ve druhé třetině, sledujeme rychlý hokej, který musí fanoušky bavit.
37:20'
Dostáváme se do finální fáze hry ve druhé třetině, stále platí vyrovnaný stav.
36:41'
Ofsajd Seattlu. Vhazovat se tak bude ve středním pásmu.
36:23'
Zdálo se, že jeden z hostujících hráčů fauloval, ale sudí nechávají hru plynout. Měli dobrý výhled.
36:05'
Vegas se nyní dostalo do útočného pásma, kde kombinuje a pokouší se něco vymyslet.
35:27'
Morgan Geekie to zkoušel individuálně, ale nedokázal přesněji vypálit na branku.
35:12'
Robin Lehner udržel kotouč před brankovou čárou. Ovace ve stoje si nyní užívá brankáře Vegas. Morgan Geekie, který má mimochodem velmi pěkné brusle, pálil z otočky, ale na brankáře VGK si nepřišel.
34:27'
Yanni Gourde zblokoval střelecký pokus domácích, ale evidentně ho to pořádně bolelo podle následného pohybu.
34:06'
14:15, tak vypadá statistika střel na branku v tomto zápase.
33:41'
Hra je přerušená, vhazovat se bude před brankou Vegas. Robin Lehner nechtěl rozehrávat, a tak raději přerušil hru.
33:15'
Jonathan Marchessault zakončoval akci Vegas, Chris Driedger kryje puk snadno. Komerční přestávka po bekhendové střele Vegas.
32:18'
Jérémy Lauzon pálil od modré čáry, jeho rána končí zblokovaná za brankou.
31:52'
Sledujeme rychlý hokej, který musí fanoušky bavit. Více ze hry mají rozhodně hosté.
30:52'
Joonas Donskoi rychle otáčí směr hry, následně ale o puk přišel, hrát tak mohou domácí. Alex Pietrangelo dostal hru do útočného pásma.
30:29'
30:16'
Mnoho času už hosté nemají na možnost vstřelit gól v přesilovce.
30:01'
Hosté se usadili v útočném pásmu, následně Vegas vyhodilo.
29:40'
Jamie Oleksiak byl volný před brankou, ale jeho střelecký pokus končí vedle, brankář zasahovat nyní nemusel.
28:25'
Další přesilovka pro hosty.
28:25'
Vyloučení v týmu Vegas Golden Knights (Nicolas Roy – 2 min., zdržování hry / porušení postupu vhazování).
Utkání v zámoří přenáší sportovní stanice ESPN a od začátku druhé třetiny až do komerční přestávky byl součástí vysílání Jack Eichel, který přišel z Buffala do Vegas.
28:25'
Hosté se dostali do ofsajdu. Komerční přestávka.
27:52'
Dlouhou dobu se hraje bez přerušení, sledujeme plynulou pasáž hry.
27:13'
Carson Soucy od modré čáry střelou příklepem minul branku. Robin Lehner následně kotouč vykopl. Skvělé čtení hry od domácího brankáře.
26:47'
Hosté hrají velmi dobře, Vegas se s vypětím všech sil brání.
26:14'
Brandon Tanev se dostal do zakončení, jeho rána byla zblokovaná. Následně se ozývají domácí fanoušci, kteří ví, že jejich tým potřebuje nyní pomoct.
25:27'
Robin Lehner musel zasahovat, proti střele soupeře z dobré pozice vystrčil beton.
25:19'
25:03'
Zdá se, že domácí toto oslabení přečkají.
24:27'
Hosté hrají velmi dobře přesilovku, usadili se v útočném pásmu, následně Vegas dokázalo vyhodit.
24:10'
Alexander Wennberg minul branku.
23:50'
Alex Pietrangelo se dostal do zakončení, ale jeho pokus zblokoval Mark Giordano.
23:19'
První přesilovku hosté využili, nyní hrají druhou.
23:19'
Vyloučení v týmu Vegas Golden Knights (Paul Cotter – 2 min., držení).
21:10'
Velmi dobře hrají hostující celek, má velmi dobrý vstup do druhé třetiny. Domácí se nemohou dostat do tempa.
20:38'
Jordan Eberle autorem další střely Seattlu, puk kryje brankář Vegas.
20:22'
Hostující celek začal aktivně, rána od modré čáry byla zblokovaná domácí obranou.
20:01'
Utkání pokračuje druhou třetinou.
20:01'
Po první třetině zde na Stripu v Las Vegas platí vyrovnaný stav 1:1. Úvod zápasu patřil hostům, Jordan Eberle se prosadil v přesilovce. Pak se Krakeni poněkud stáhli a začali hrát domácí. Jejich aktivní hru přetavil v první branku v tomto zápase Alex Pietrangelo. Po první třetině platí ve městě neonů stav 1:1.
20:00'
19:35'
Domácí celek nyní srovnává, po střele od modré čáry se tvrdou střelou prosazuje ALEX PIETRANGELO. Jeho třetí branka v sezoně přišla ve správný moment pro Vegas. Asistence: Chandler Stephenson.
19:00'
Dobrá rána domácích, Reilly Smith pálil z otočky, jeho střelu tak tak kryje Chris Driedger.
18:44'
Shea Theodore pálil od modré čáry po rychlé přihrávce spoluhráče. Jeho pokus v pohodě kryje Chris Driedger.
18:00'
Probíhají poslední dvě minuty hry v první třetině.
17:26'
Morgan Geekie měl od obrany Vegas hodně prostoru, dostal se ke střele, kterou brankář Robin Lehner tak tak vyrazil.
17:04'
Kotouč vypadl z hrací plochy, hra je přerušená. Vhazovat se bude před brankou Vegas.
16:15'
Alec Martinez se jako obránce dostal k zakončení z velké dálky, ale v pohodě si brankář poradil.
15:53'
Paul Cotter dostal hru do útočného pásma, ale na ledě byl dlouho, a tak odevzdal puk a šel střídat. Následně hosté špatně rozehráli a píská se zakázané uvolnění.
15:11'
Jonas Röndbjerg to vzal na sebe, jeho rána byla zblokovaná. Komerční přestávka.
14:38'
Keegan Kolesar to zkoušel individuálně, ale nedokázal se dostat do výraznější střelecké pozice.
14:00'
Jevgenij Dadonov pokračoval v zajímavé domácí akci, ale jeho pokus byl rychle zblokovaný obránci soupeře.
13:27'
Brayden McNabb výborně dohrál soupeře, následně Jonathan Marchessault jen o malý kousek nedosáhl na přihrávku spoluhráče před branku.
12:30'
Sledujeme rychlý hokej, domácí hokejisté mají zatím problém v koncovce a s finální přihrávkou, hosté proměnili úvodní přesilovku.
12:13'
Shea Theodore otáčí směr hry, ale domácí hokejisté v útočném pásmu ztratili puk.
11:34'
3:6, tak vypadá statistika střel v tomto zápase. Hosté jsou lepším týmem.
11:10'
Vince Dunn to zkoušel individuálně, neuspěl, Joonas Donskoi následně trefil tyč.
10:42'
Po krátké přestávce pokračuje zápas dál, hostující celek diktuje tempo hry a je nastěhovaný před brankou.
10:34'
Yanni Gourde měl velkou šanci, ale Robin Lehner kryje jeho pokus. Komerční přestávka.
10:12'
Seattle rozehrává od své branky, ale ve středním pásmu přišel o puk, směr hry se tedy otáčí.
09:47'
Smith měl velkou šanci, ale v rozhodující chvíli mu puk sjel z hokejky.
09:13'
Brett Howden dostal hru do útočného pásma, Paul Cotter pokračoval v akci, ale vypálit nedokázal. Cotter dnes debutuje v NHL v dresu VGK.
08:21'
Utkání pokračuje dál, domácí hokejisté prohrávají o jednu branku, což není situace, ve které by byli ojediněle.
07:27'
Robin Lehner kryje puk maskou. Komerční přestávka.
06:41'
Reilly Smith přišel o puk v útočném pásmu, následně pálil Nicolas Hague. Jeho pokus vyrazil Chris Driedger.
06:13'
Vegas se sice dostalo do útočného pásma, ale pokus o střelu byl zblokovaný.
05:16'
Domácí celek se nemůže stabilněji dostat do útočného pásma, navíc se provinil zakázaným uvolněním.
04:49'
Přesilovka je úspěšná a hostující celek se dostává do vedení, po rychlé akci se z dorážky prosazuje obranou nepokrytý JORDAN EBERLE. Robin Lehner na jeho střelu nedosáhl Asistence: Marcus Johansson a Alexander Wennberg.
04:36'
Alexander Wennberg zkoušel pálit z první, jeho rána byla zblokovaná.
04:06'
Půlminuta z přesilovky Krakenů je pryč, domácí se zatím v pohodě brání.
03:35'
Jediný tým má v této sezoně horší přesilovky než Vegas a je to právě Seattle.
03:35'
Vyloučení v týmu Vegas Golden Knights (Chandler Stephenson – 2 min., nesportovní chování).
03:34'
Máme tu první potyčku v zápase, stala se před branko Vegas.
02:47'
Domácí vyslali dvě rychlé střely od modré, brankář Chris Driedger si s oběma pokusy poradil.
02:36'
Další zakázané uvolnění vrací hru před branku Krakenů.
02:07'
Jonas Röndbjerg pálil z velké dálky, ale minul, stejně tak si počínal jeden z obránců. Následně hosté vyhodili na icing.
01:31'
Morgan Geekie dělal domácí obraně velké problémy, Carson Soucy se zkoušel dostat k dorážce, ale Vegas nenechalo soupeře vypálit.
01:06'
Hra je přerušena pro přihrávku rukou, vhazovat se tedy bude ve středním pásmu.
00:55'
William Carrier dostal kotouč do útočného pásma, následně Nicolas Hague pálil nepřesně od modré čáry.
00:34'
Kotouč vypadl z hrací plochy, vhazovat se bude ve středním pásmu.
00:15'
Domácí se dostali do útočného pásma, ale ke střele se Vegas nedostalo.
00:01'

Vegas Golden Knights: Lehner (Brossoit) – Hague, Pietrangelo, Martinez, Theodore, McNabb, Coghlan – Marchessault, N. Roy, R. Smith – W. Carrier, Stephenson, Dadonov – Janmark, Leschyshyn, Kolesar – Cotter, B. Howden, J. Röndbjerg.

Seattle Kraken: Grubauer (Driedger) – Oleksiak, Giordano, Soucy, Vince Dunn, A. Larsson, Lauzon – Schwartz, Wennberg, Jordan Eberle – Marcus Johansson, Geekie, Donskoi – B. Tanev, Gourde, Järnkrok – M. McCormick, Sheahan, Bastian..
Před zápasem následuje tradiční Show, která ke zdejšímu klubu patří.
Vegas Golden Knights odehráli 12 zápasů s bilancí 4-2-0-6 a ziskem 12 bodů. V tabulce Pacifické divize je na šesté pozici. Z posledních pěti zápasů vyhrál tým tři. V nájezdech porazil Anaheim Ducks 5:4, Ottawu Senators 5:1 a Montreal Canadiens 5:2. Tým nestačil na Toronto 0:4 a na Detroit 2:5.
Seattle Kraken odehrál 12 zápasů s bilancí 4-0-1-7 a ziskem 9 bodů. V tabulce Pacifické divize je na osmé pozici. Z posledních pěti zápasů vyhrál tým dva. Poradil si s Minnesotou Wild 4:1 a Buffalem Sabres 5:2. Tým nestačil na New York Rangers 1:3, Edmonton Oilers 2:5 a na Arizonu 4:5.
Zdravím všechny fanynky a fanoušky National Hockey League. V tomto zápase proti sobě nastoupí Vegas Golden Knights a Seattle Kraken.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:00.