NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Winnipeg : Colorado - 25. dubna 2022   01:08

Winnipeg
Winnipeg
49:04' Lowry (Morrissey) • 50:23' Wheeler (Samberg, Pionk) • 52:25' Connor (Harkins) • 56:18' Ehlers (P. Stastny)
4:1
(0:0, 0:0, 4:1)
Colorado
Colorado
45:03' Compher  (E. Johnson, J. Johnson)
Winnipeg
Joannette, Dwyer – Pancich, Knorr
Canada Life Centre, Winnipeg
14 443 diváků
Colorado

To je ode mě vše. Děkuji za pozornost a u dalších přenosů se budu těšit zase někdy na počtenou.

Utkání přihlíželo 14 443 diváků.
Winnipeg prohloubil mizérii Colorada, jemuž se zase o něco více vzdálil zisk Prezidentovy trofeje, Tryskáče na domácím stadiónu zdolaly Laviny výsledkem 4:1.

Tak dlouho se čekalo na gól, aby jich nakonec závěrečné dějství přineslo hned pět. Do vedení se dostali hosté, když se ve 46. minutě prosadil J. T. Compher. Inkasovaný gól byl pro Jets spouštěč k vybičování se k parádnímu výkonu. V 50. minutě prolomil Kuemperovo kouzlo Adam Lowry, o minutu později překlopil misky vah na domácí stranu kapitán Blake Wheeler. Ještě větší klid dal na hokejky hráčů Winnipegu Kyle Connor a konečnou podobu dal výsledku ránou do šibenice Nikolaj Ehlers.

Svěřenci kouče Lowryho přerušili sérii čtyř porážek v řadě, na jejich nepostupu to ovšem nic nemění. Colorado zapsalo čtvrtou porážku za sebou a nevyužilo tak faktu, že Florida doma prohrála s Tampou. Tři zápasy před koncem základní části jsou Laviny v souboji o Prezidentovu trofej o čtyři body pozadu.
59:48'
Ještě jeden zákrok pro Connora Hellebuycka, který správně očekával, že Ben Meyers bude zakončovat k pravé tyči, kam včas natáhl vyrážečku.
59:23'
Na teč nahazoval od modré čáry André Burakovsky. Výborně zapracoval domácí zadák Logan Stanley, jenž zaklekl a kus černé gumy odrazil do ochranné sítě.
58:44'
Artturi Lehkonen získal útočné pásmo, jenže nedostal se mu podpory od spoluhráčů. Zkusil tedy sám proskočit mezi dvojicí protihráčů, což se mu podařilo, ale bez kotouče na holi.
58:13'
Domácí si závěr střetnutí vysloveně užívají. Morgan Barron se protáhl kolem Samuela Girarda před bránu, střelu vyrazil Kuemper levým betonem. Kanadský gólman si věděl rady i s dorážkou Harkinse.
57:33'
Bowen Byram s rozehrávkou ani nikam nespěchá, vědom si porážky svého celku. Nakonec musel hrát pod tlakem Toninata, vybral si volného Ničuškina.
57:06'
Laviny jsou totálně v rozkladu. Nic se jim nedaří a kupí jednu chybu za druhou. Na druhý gól v utkání útočil Kyle Connor, křižným pokusem těsně minul.
56:18'
Winnipeg právě vstřelil branku!
K powerplay zřejmě vůbec nedojde, protože Jets přidávají čtvrtou trefu do černého. Jmenovitě NIKOLAJ EHLERS, kterému mezi kruhy poslal kotouč Stastny, dánský forvard vypálil zápěstím do pravé šibenice mimo dosah brankáře. Asistence: Paul Stastny.
56:00'
Lze očekávat, že jakmile Colorado získá útočné pásmo, tak kouč Jared Bednar sáhne k odvolání gólmana. Tak se zatím neděje, v tlaku pokračuje Winnipeg.
55:48'
Logan Stanley chtěl rozšířit střeleckou listinu o své jméno. Od levého mantinelu vyprodukoval svižný projektil na přední tyč, rozvlnil však jenom boční síťku.
55:21'
Kyle Connor musí doufat, že jej spálená šance nebude v závěru mrzet. K pravé tyčce soupeřovy brány dostal parádní nahrávku, místo kompletně odkryté svatyně ovšem kus černé gumy trestuhodně nasměroval vedle levé tyče.
54:46'
Bylo pochopitelné, že Neal Pionk vůbec nikam nespěchal. Domácí bek rozehrával skutečně až když musel, jako cíl si vybral Blakea Wheelera.
54:12'
Nathan MacKinnon si na malém prostoru zvládl touš podržet a vymíchat Morrisseyho se Sambergem, načež střílel do připraveného vyrážečky gólmana.
53:30'
Laviny musí vrhnout veškeré zbytky sil do ofenzivy. Nyní zvládly obsadit útočné pásmo a kombinaci završil Cale Makar ránou od modré čáry, Hellebuyck zasáhl levým betonem.
52:25'
Svěřenci kouče Lowryho přidávají třetí zásah, vítězství je blízko! Harkins na modré čáře vystihl mizernou křižnou přihrávku protihráče a okamžitě posunul hrací předmět na před bránou číhajícího KYLEA CONNORA. Nejproduktivnější hráč Jets si při otočce čelem ke Kuemperovi stáhl touš na forhend, ležícího gólmana vzápětí prostřelil bez větších problémů. Asistence: Jansen Harkins.
52:17'
Útok Lavin zastavil čárový rozhodčí. Při přechodu přes útočnou modrou došlo k nedorozumění mezi Andrém Burakovskym a J. T. Compherem, tato dvojice způsobila ofsajd.
51:57'
Vysoký oblouček Joshe Morrisseyho splnil účel, kotouč opustil obranné pásmo Jets. Ze střední třetiny vymýšlí rozehrávku Erik Johnson.
51:15'
A Colorado rázem má nad čím přemýšlet. Není totiž ani zdaleka lepším týmem a musí dohánět jednobrankové manko, času navíc moc nezbývá.
50:23'
Bleskový obrat dokonán, Tryskáče jsou rázem o krok napřed! Nahození od modré čáry vyprodukoval Samberg, leč trefil bránícího hráče. Této skutečnosti ve výsledku nemusel vůbec litovat, protože volný kotouč získal BLAKE WHEELER. Domácí kapitán čtvrtou tutovku konečně přetavil v gól, když puk píchl bekhendem nad levé rameno Kuempera. Asistence: Dylan Samberg a Neal Pionk.
50:10'
Rozběhla se závěrečná desetiminutovka základní hrací doby a my začínáme prakticky od nuly. Winnipeg je navíc psychicky nahoře, cítí, že je lepším týmem.
49:04'
Kuemperovo kouzlo prolomeno, máme opět vyrovnáno! Po vyhraném buly střílel Morrissey a byl to ADAM LOWRY, kdo, byť neúmyslně, ztečoval kotouč do protipohybu bezmocného gólmana. Asistence: Josh Morrissey.
48:41'
Přes Paula Stastnyho akce pokračovala na Jevgenija Svečnikova, který od levého mantinelu nahazoval před bránu, obránce Makar puk zametl pod gólmana.
48:27'
Dylan Samberg si rozmyslel rozehrávku, udělal otočku a vrátil se za vlastní bránu. Napodruhé již nevymýšlel složitosti a do střední třetiny poslal puk Stastnymu.
47:55'
Po zavítání do útočné třetiny Brenden Dillon okamžitě vypálil dělovku příklepem. Darcy Kuemper tentokráte zasahovat nemusel, puk prosvištěl vysoko nad břevnem.
47:15'
Colorado nadále udržuje jednobrankový náskok, byť není lepším týmem. Darcy Kuemper hodně zmenšil střelecký úhel Toninatovi, jeho pokus po ledě zastavil pravým betonem.
46:47'
Paul Stastny byl blízko! Na levou stranu obdržel kotouč od Nikolaje Ehlerse, forhendovým projektilem z první ovšem orazítkoval pouze horní tyčku.
46:18'
Winnipeg neubírá na aktivitě, snaží se okamžitě vyrovnat. Od modré nahazoval na teč Josh Morrissey, blokující Bowen Byram touš srazil do rohu kluziště.
45:03'
Colorado právě vstřelilo branku!
Bezbrankové skóre prolomeno a vedení se ujímají Laviny! Po souhře dvou Johnsonů dostal od Erika ideální nahrávku J. T. COMPHER. Bez problémů si najel až před Hellebuycka, jehož propálil svižnou střelou ze zápěstí na lapačku. Asistence: Erik Johnson a Jack Johnson.
44:45'
S šancemi se nám nyní roztrhl pytel! Od levého mantinelu střílel zápěstím na zadní tyč Samuel Girard. Hellebuyck promáchl, podržela jej levá část brankové konstrukce.
44:13'
Tutovka i na druhé straně! Valerij Ničuškin si srovnal kotouč na čepel hole a před bránu přihrál Artturimu Lehkonenovi, jenž nevyužil fatu, že Connor Hellebuyck ztratil stabilitu, gólmana napálil do pravého betonu.
43:50'
Do útočného pásma Pierre-Luc Dubois nahodil puk až poté, co přejel červenou čáru. Dominic Toninato v rychlostním souboji s Makarem neuspěl.
43:19'
Morgan Barron ztratil stabilitu a doklouzal do útočné třetiny o něco dříve, než s pukem jedoucí Jansen Harkins. Píská se postavení mimo hru.
42:49'
Pochvalu zaslouží Josh Morrissey. Obstál v rychlostním souboji s Darrenem Helmem, soka udržel za zády a zvládl i rozehrávku přes Samberga.
42:22'
Znovu v akci Bowen Byram, jenž si povyjel do levého kruhu, odkud vyprodukoval zajímavý projektil ze zápěstí, trefil před sebou stojícího DeMela.
41:46'
Do přehuštěného prostoru střílel od modré čáry Bowen Byram. Connor Hellebuyck reagoval v poslední chvíli, puk před sebe vyrazil levou rukou.
41:23'
Ne, Blakeu Wheelerovi dnes prostě není přáno! Před Kuemperem zpomalil a položil si jej, přesto neskóroval, protože v koncovce forhendem nezvládl zasunout touš za jeho levý beton.
40:54'
Aktivněji začalo Colorado. Do útočné třetiny nabruslil Nathan MacKinnon, jenže ideální možnost k nahrávce prováhal a sám proti Harkinsovi neuspěl.
40:10'
Třetí třetina má za sebou první vteřiny. Dočkáme se konečně prvního gólu? Ten by o průběhu zbytku střetnutí mohl hodně napovědět, zatím si jsou oba celky po celou dobu trvání utkání rovny.
40:01'
Další třetina začne přibližně v 2:57.
Ani druhá třetina branku nenabídla, skóre mezi Winnipegem a Coloradem stále ukazuje dvě velké nuly. To nejzajímavější z prostřední části se stalo v jejím závěru. Nejprve Adam Lowry bekhendem poslal puk do levé tyčky, načež měl dvě velké příležitosti kapitán Blake Wheeler, v obou případech si ovšem vylámal zuby na připraveném Kuemperovi. Colorado zatím zdaleka nepůsobí jako tým, který by měl být tím nejlepším pro základní část, přesto zůstává se soupeřem na stejné úrovni a může pomýšlet na vítězství.
Střely na bránu po 2. třetině: 23 – 15.
40:00'
39:41'
A další spálená tutovka domácího kapitána! Blake Wheeler se velké rychlosti natlačil před Makara a zprava střílel forhendem na zadní tyč, Darcy Kuemper touš pravým ramenem vytěsnil těsně vedle pravé tyčky.
39:12'
Zdálo se, že hosté to nejhorší přečkali, když za jejich obranou vyplaval Blake Wheeler a upaloval sám na Kuempera. Volil forhendový blafák, kanadský gólman domácího kapitána vychytal levým betonem!
38:46'
Snahy Jets pokračují. Paul Stastny naznačil ránu, aby ještě vylepšil pozici pro Nikolaje Ehlerse, dánský útočník pálil příliš vysoko.
38:24'
Domácí mužstvo dělily od vedoucího gólu centimetry! Adam Lowry se natlačil před bránu a zkusil kličku à la Peter Forsberg, kdy si puk posunul do bekhendu a s hokejkou v jedné ruce zkusil zasunout puk za brankovou čáru podél betonu brankáře. Kuempera zachránila levá tyčka.
37:47'
Velké rychlosti Nicolas Aube-Kubel nevyužil, protože došlo k jeho zdvojení. Puk nakonec získal Neal Pionk, když čistě vložil hokejku před brusle protihráče.
37:30'
Velkou příležitostí pohrdl Nikolaj Ehlers. K levé tyčce hostující svatyně obdržel ideální nahrávku od Wheelera, v pokleku ovšem o kus minul bránu.
36:48'
Upadnuvšího Brendena Dillona využil Nazem Kadri. S kotoučem dojel za bránu konkurenta, odkud vymýšlel různé varianty, nakonec zvolil tu odvážnější a nahrávku před bránu na Burakovskyho zastavil Samberg.
36:11'
Patnáctý úspěšný zákrok Connor Hellebuyck předvedl proti Andrewu Coglianovi. Protihráči změnil střelecký úhel a ne dobře umístěnou střelu kryl do výstroje.
35:46'
Vysoko forčekující Nico Sturm soupeři škodu nezpůsobil. Dylan DeMelo si zkušeně počkal, až se německý protihráč přiblíží, aby dopřál více prostoru na rozehrávku Pionkovi.
35:12'
Erik Johnson si narazil s Nathanem MacKinnona, nicméně daleko nedojel. Ve středním pásmu mu vystavil stopku Adam Lowry, po nárazu do něj hostující bek ztratil na pukem kontrolu.
34:49'
Kdo už mířil do prostoru brány, to byl Cale Makar. Connor Hellebuyck však na jeho ránu od počátku velmi dobře viděl a bez problémů máchl lapačkou.
34:22'
Nathan MacKinnon využil velké rychlosti a jako vítr se prohnal kolem Brendena Dillona před domácí svatyni, bekhendem následně zamířil vedle levé tyče.
33:44'
Hru otočil švédský útočník André Burakovsky. Nevymyslel nic moc zajímavého, lehkým nahozením na gólmana získal buly v útočné třetině.
33:04'
Tlak Jets pokračuje. Do přehuštěného prostoru střílel zleva od modré čáry Neal Pionk, smolně ovšem napálil jenom clonícího spoluhráče Ehlerse.
32:34'
V obležení dvou protihráčů Mason Appleton propasíroval touš na hokejku Joshe Morrisseyho, jenž mířil mezi betony Kuempera, ten je k sobě srazil bleskurychlým způsobem.
32:07'
Jeden zákrok i pro Darcyho Kuempera. Vystřelil ze zápěstí při nájezdu do levého kruhu, kanadský brankář kotouč schoval ve výstroji a nepustil jej až do přerušení hry.
31:35'
Souhru dvou Johnsonů v dresu Colorada zakončoval Jack střelou od pravého mantinelu. Hellebuycka nezaskočil, domácí gólman včas vykopl levý beton.
31:06'
Rozjetého Jansena Harkina zastavil čistým hitem Bowen Byram. Domácí forvard se zapomněl v útočné třetině, čehož si nevšiml Jevgenij Svečnikov, po jeho přejezdu přes modrou čáru rozhodčí odpískal ofsajd.
30:36'
Pod tlakem Erik Johnson nevymýšlel nic složitého, prostě vyhodil přes všechny čáry na zakázané uvolnění. Nathan MacKinnon neměl šanci dostihnout Dylana Samberga.
30:10'
Utkání se přehouplo do své druhé poloviny. V měření sil mezi Winnipegem a Coloradem nadále čekáme na první gól a stále platí, že více ze hry mají Tryskáče.
29:54'
Adam Brooks nabruslil do útočné třetiny povoleným způsobem. Bekhendovou stranou hole přenesl touš doleva na Masona Appletona, jenž neseřídil mířidla ideálně, minul.
29:19'
V pravém kruhu dlouho čekal Nazem Kadri na nahrávku a dočkal se až od Andrého Burakovskyho, z první mířil vysoko na břevno domácí svatyně.
28:41'
Za vlastní bránu vyjel Connor Hellebuyck, kde zastavil nahození Valerije Ničukina. S hlavou nahoře hrál na druhou stranu, než kudy se jej vydal ruský útočník napadat, a sice na Pionka.
28:13'
Další zákrok si kanadský gólman ve službách Avalanche připsal proti Nikolaji Ehlersovi. Dánskému útočníkovi šikovně zmenšil střelecký úhel a puk uschoval ve výstroji.
27:45'
Přečíslení tří proti dvěma skončilo neúspěchem. Josh Morrissey si vyměnil kotouč s Dominicem Toninatem a forhendem střílel do připraveného Kuempera.
27:10'
Winnipeg s velkým přehledem přestál i druhé oslabení. Nechybělo moc, aby DeMelův trest domácím nakonec prospěl, k vidění byly hned dvě zajímavé příležitosti z jejich strany.
26:52'
A další nebezpečí pro svatyni Colorada při jeho přesilovce! Morgan Barron na sebe natáhl dva protihráče. Z nulového úhlu nezkoušel střílet, ale naslepo hrál na osu kluziště, kde ovšem neměl žádného ze spoluhráčů.
26:03'
Dobrou práci odvedl rovněž Kyle Connor. Až k zakončení sice akci nedotáhl, ale s kotoučem dojel do střední třetiny a pak nahodil za bránu soupeře, čímž také pošetřil cenné vteřinky.
25:39'
Domácí hokejisté ukazují, že zvládnou zahrozit i při početní nevýhodě. Adam Lowry si kolem Makara hodil kotouč mezi kruhy, forhendem mířil o kousek vedle levé tyče.
25:05'
Tryskáče posílá do čtyř Dylan DeMelo. Rozjetého Alexe Newhooka zpomalil viditelným sekáním, pravice rozhodčího okamžitě vyletěla směrem ke stropu arény.
24:39'
V permanenci musel být rovněž Connor Hellebuyck. Ani on nemusel řešit nic moc složitého, pokus Burakovskyho snadno lapil do připravené lapačky.
24:16'
Z velkého úhlu vypálil Morgan Barron. Pozorný Darcy Kuemper se tímto projektilem zaskočit nenechal, pravým betonem odrazil hrací předmět do rohu kluziště.
23:44'
Josh Morrissey způsobil zakázané uvolnění. Výrazně přecenil rychlostní schopnosti Kylea Connora, který ani nataženou hokejkou na kotouč nedosáhl.
23:11'
Ruský útočník Valerij Ničuškin opět ukázal, proč je považován za jednoho z nejlepších bránících forvardů světa. Skvěle vystál Adama Lowryho, jemuž nakonec čistým způsobem kus černé gumy sebral.
22:49'
Colorado se osměluje. V pravém kruhu vypálil nebezpečnou střelu zápěstím Nathan MacKinnon, Connor Hellebuyck úřadoval se svým pravým betonem.
22:22'
Daren Helm poslal touš do jízdy Nicu Sturmovi. Německý forvard zpoza brány volil přihrávku mezi kruhy, kde Alex Newhook nepřetlačil pozičně dobře postaveného Dillona.
21:47'
Dylan DeMelo po levém mantinelu rozjel Nikolaje Ehlerse, jenž sáhl k nahození za soupeřovu svatyni, zde svedl Blake Wheeler neúspěšný souboj s Erikem Johnsonem.
21:13'
Rozehrávka zpoza brány Nealu Pionkovi vůbec nevyšla, zachytil ji Nicolas Aube-Kubel. Sám proti třem protihráčům ovšem kotouč dlouho neudržel.
20:48'
Winnipeg pokračuje v aktivním pojetí hry z úvodního dějství. Kyle Connor na sebe natáhl dva protihráče, načež hru otočil doprava na Barrona, jenž vypálil nepřesně.
20:15'
Druhá třetina je v plném proudu, tak pojďme na ni! Domácím netrvalo dlouho probojování do útočného pásma, nahození Morrisseyho ze zápěstí podržel Kuemper v lapačce.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 2:05.
Úvodní dějství zápasu mezi Winnipegem a Coloradem branku nenabídlo. Možná poněkud překvapivě mají více ze hry domácí, ale prozatím jim to není nic platné, protože Darcy Kuemper všech čtrnáct střel směřujících mezi tři tyče pochytal. Nejvíce Tryskáče hrozily ve dvou nabídnutých přesilových hrách, které Laviny zuby nehty přestály a určitě si jsou vědomi, že pokud chtějí nadále usilovat o Prezidentovu trofej, musí do zbytku střetnutí výrazně přidat.
Střely na bránu po 1. třetině: 14 – 8.
20:00'
19:34'
Tryskáče podnikli rychlý brejk, na jehož konci stál Adam Lowry a jeho křižná rána z pravého kruhu. Pozorný Darcy Kuemper touš schoval pod pravým betonem.
19:11'
Ukázkovou defenzivní činnost ukázal Mason Appleton. Tak dlouho obtěžoval Nathana MacKinnona, až jej přiměl k nepřesné rozehrávce na Ničuškina.
18:45'
Netrvalo dlouho a Winnipeg znovu okupoval útočné pásmo. Rychlou akci završil Jansen Harkins pasem na Pionka, jenž pálil z první příliš vysoko.
18:30'
Také druhou početní nevýhodu přestálo Colorado bez úhony. Za vlastní bránou podržel kotouč Bowen Byram, aby se spoluhráči mohl prostřídat.
17:47'
Znovu Josh Morrisey, který tentokráte volil nahrávku k levému mantinelu na Ehlerse, který poslal touš do přehuštěného předbrankového prostoru, odkud vzešel vítězně bránící Jack Johnson.
17:28'
Velkou příležitostí otevřít gólový účet střetnutí pohrdl Josh Morrissey. Mezi kruhy obdržel dokonalou přihrávku od Duboise, jenže střelu po ledě zblokoval Makar do ochranné sítě.
16:30'
Winnipeg se může těšit na druhou přesilovou hru. Proti pravidlům hrál Nicolas Aube-Kubel, když v obranném pásmu vysekl hokejku z rukou Stastnyho.
16:05'
Okamžitě po vhazování střílel Cale Makar. Domácí gólman mohl zůstat relativně klidným, blokující Brenden Dillon kotouč zblokoval do ochranné sítě.
15:36'
S pomalým nahozením Samuela Girarda neměl Connor Hellebuyck žádné problémy. Nicméně hostující zadák splnil svůj cíl, a sice vybojovat buly v útočné třetině.
15:11'
Jako zkušený mazák si v obranném pásmu počínal Dylan Samberg. Nathana MacKinnona vyřadil ze hry kličkou do protipohybu, z klidu nahrál do střední třetiny Appletonovi.
14:20'
Početní převaha Avalanche je minulostí. Bowen Byram strávil na lavici hanby neklidné dvě minuty, ale strávil je tam kompletní, takže nemusí mít špatné svědomí.
14:00'
Početní převahu Jets lze rozhodně hodnotit jako povedenou, byť zatím zůstává nevyužitá. Dominic Toninato oslovil na hraně brankovišti najetého Lowryho, ten puk tečoval mimo tři tyče.
13:39'
Na vrcholek pravého kruhu dostal nabito Paul Stastny. Pochopitelně neváhal a pálil z první, jen těsně minul volný prostor u levé tyčky Kuemperovy svatyně.
13:07'
Až téměř po minutě se Winnipeg dostal k prvnímu přesilovkovému zakončení. Po vzájemné výměně puku mezi Morrisseym a Stastnym střílel první jmenovaný do lapačky Kuempera.
12:16'
Okamžitě po vhazování hrál proti pravidlům Bowen Byram. Byl si vědom, že pokud nezakročí, bude Barron zakončovat tváří v tvář Kuemperovi, rozhodl se risknout dvouminutový trest.
12:14'
Přečíslení domácích dvou na jednoho skončilo neúspěchem. Nikolaj Ehlers naznačoval nahrávku na kapitána Blakea Whellera příliš okatě, Cale Makar puk zachytil.
11:49'
Člen čtvrté útočné formace Ben Meyers ukázal, že umí zabojovat i do defenzivy. Počkal si na kličku Jansena Harkinse, aby mu v pravý okamžik kotouč čistě vypíchl z pod hokejky.
11:21'
Darren Helm na sebe natáhl dva protihráče a zadovkou posunul kotouč za sebe ne Andrewa Cogliana, jenž pálil zápěstím nepřesně.
10:36'
A znovu Alex Newhook. Opět střílel z pravého kruhu a znovu přes jednoho z obránců. Tentokráte přes Dillona, jehož napálil do chráničů.
10:03'
Pěknou individuální akcí se prezentoval Alex Newhook. Od pravého mantinelu si sjel do kruhu a odtud pálil přes Dillona, Connor Hellebuyck touš zpacifikoval nadvakrát.
09:44'
Protože se mu nepovedlo zpracování, tak Bowen Byram musel vycouvat do střední třetiny. Pod tlakem Toninata zachoval chladnou hlavu a oslovil volného Erika Johnsona.
09:20'
Z velkého úhlu střílel Nikolaj Ehlers. Kuempera touto volbou viditelně překvapil, ale Kanaďan se ještě nezačal přesouvat ke druhé tyčce, takže dokázal zasáhnout vyrážečkou.
08:42'
Právě Dylan DeMelo rozjel rychlý brejk. Povedenou žabičkou vyslal do příležitosti Masona Appletona, s jehož pokusem si Darcy Kuemper věděl rady.
08:21'
Velkou rychlost nabral pravou stranou Ben Meyers. Zapomněl se ovšem zbavit puku, a tak si udělal okružní jízdu zprava doleva, ve finále vystřelil zápěstím do před sebou stojícího DeMela.
07:47'
Nepíská se zakázané uvolnění, protože Dominic Toninato lehkým dotekem tečoval nahození Neala Pionka. Erik Johnson proto musel zabrat, dotírajícího Lowryho udržel na zádech.
07:30'
Úvodní oslabení zvládli Tryskáče na jedničku. V průběhu trvání Dillonova trestu Laviny neohrozily Hellebuycka ani jednou.
06:57'
Potlesk fanoušků si vysloužil Neal Pionk. Nejenže vytrvalým nátlakem dokázal odzbrojit d kotouče Kadriho, ale ještě po pravém mantinelu vyhodil do bezpečí.
06:23'
Při vlastním oslabení pomýšlel na únik Kyle Connor. Nakonec Američan zvládl vystřelit, ale těsně bráněný Makarem dost nekvalitně, Kuemper snadno zakročil pravým betonem.
05:54'
Přes velkou snahu Cale Makar nezachytil prudké vyhození Dylana DeMela v obranném pásmu. Musel zacouvat do středního, odkud rozjel novou akci Avalanche.
05:23'
První přesilovou hru si zahraje hostující Colorado. Menší dvouminutový trest za hákování inkasoval Brenden Dillon, Newhooka fauloval u pravého mantinelu v obranné třetině.
04:55'
Hodně dlouho váhal s rozjetím útočné akce Neal Pionk. Zbavil se kotouče až těsně před forčekujícím Coglianem, pod jeho hokejkou oslovil DeMela.
04:30'
Spoluhráčům vypomohl s rozehrávkou Darcy Kuemper. Pomalu letící puk za vlastní brankou zastavil a přenechal jej blížícímu se Makarovi.
03:47'
Tentokráte s přechodem přes útočnou modrou všechno v pořádku. Valerij Ničuškin zpoza soupeřovy svatyně oslovil u pravé tyče Bena Meyerse, jenž z bezprostřední blízkosti Hellebuycka neprostřelil.
03:19'
Akci hostujícího celku zastavil hvizd čárového rozhodčího. Netrpělivý byl na modré čáře Nathan MacKinnon, do ofsajdu vystavil Nazema Kadriho.
02:48'
Andrew Cogliano naznačil střelu, načež zpomalil pohyb a zleva přenesl hru doprava na Darrena Helma, ten ve snaze o ránu z první promáchl.
02:15'
Úvod střetnutí rozhodně není nuda! Jansen Harkins nabral velkou rychlost po pravém mantinelu a naslepo hrál mezi kruhy, kde Cale Makar pokryl Lowryho.
01:46'
Nicolas Aube-Kubel si vyměnil puk s Coglianem a pálil kousek za pravým kruhem. Connor Hellebuyck zasahovat nemusel, puk proletěl vedle pravé tyče.
01:22'
Na druhé straně zahrozil Nazem Kadri. Kanadský útočník se prokličkoval až před bránu, aby nakonec forhendem zvedl touš příliš vysoko.
00:53'
První nebezpečnější šanci ovšem měly Tryskáče. Od modré čáry nebezpečně nahazoval Neal Pionk a byl to navrátilec do sestavy Erik Johnson, kdo zaznamenal úspěšný blok.
00:10'
Zápas mezi Winnipegem a Coloradem odstartoval! Favorit je jasný, a sice Colorado, které stále usiluje o Prezidentovu trofej, navzdory sérii porážek. Naopak Winnipegu už prakticky o nic nejde.
00:01'

Winnipeg Jets: Hellebuyck (Comrie) – DeMelo, Morrissey (A), Pionk, Stanley, Dillon, Samberg – Wheeler (C), P. Stastny (A), Ehlers – Harkins, Dubois, Connor – Appleton, Lowry, M. Barron – J. Svečnikov, Toninato, A. Brooks.
Trenér: Dave Lowry

Colorado Avalanche: Kuemper (Francouz) – Makar (A), Byram, Manson, Girard, E. Johnson, J. Johnson – Ničuškin, MacKinnon (A), Lehkonen – Burakovsky, Kadri (A), Meyers – Aube-Kubel, Compher, Newhook – Helm, N. Sturm, Cogliano.
Trenér: Jared Bednar

Rozhodčí: Joannette, Dwyer – Pancich, Knorr.

Pavel Francouz (COL)
Colorado Avalanche

Colorado s velkou pravděpodobností Prezidentovu trofej neobhájí. Nedokázali totiž odrazit fantastickou stíhací jízdu Floridy a aktuálně ztrácí na Pantery čtyři body, přičemž ve hře jich je ještě osm, takže šance existuje, ale Laviny nemají situaci ve svých rukou. Svěřenci trenéra Bednara prohráli poslední tři zápasy. Shodně 2:3 s Washingtonem a Seattlem, v doposud posledním klání nestačili výsledkem 3:6 na Olejáře z Edmontonu. Týmové produktivitě vévodí finský forvard Mikko Rantanen s 91 body.
Winnipeg Jets

Ještě před pár dny se zdálo, že Tryskáče budou bojovat o účast v play-off do posledního utkání. Jenže prohráli poslední čtyři klání, a to znamená, že se vyřazovací fáze zcela jistě nezúčastní, z jedenácté pozice Západní konference totiž ztrácí na Dallas již nedostižitelných dvanáct bodů. Lowryho družina postupně prohrála s Floridou, Tampou Bay, New Yorkem Rangers a Carolinou, s níž nedokázala udržet dvoubrankové vedení. Nejproduktivnějším hráčem týmu je pětadvacetiletý Američan Kyle Connor s 88 body.
Všem fanynkám a fanouškům hokeje přeju krásnou pozdní noc. Vítám vás při sledování nejlepší ligy světa, u zápasu mezi Winnipegem a Coloradem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.