NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Edmonton : Anaheim - 2. dubna 2023   04:00

Edmonton
Edmonton
17:56' Hyman (Ekholm) • 22:03' Draisaitl (E. Kane) • 25:05' Nurse  • 31:45' Draisaitl (Hyman, McDavid) • 44:25' McDavid (Bouchard, Nugent-Hopkins) • 55:01' Draisaitl (Ekholm)
Anaheim
Gibson (47. Dostál) – Harrington, Fowler (A), Shattenkirk (A), Benoit, Colt. White, Beaulieu – Vatrano, R. Strome, Comtois – Silfverberg (A), Zegras, McGinn – Jays. Megna, McTavish, Max Jones – Lundeström, Grant, Nesterenko.

2. Connor McDavid (EDM) 1+1
Edmonton na domácím ledě zničil Anaheim a vyhrál počtvrté za sebou. Jack Campbell udržel čisté konto, Ducks se ale ani jednou nedostali k nějaké dorážce, zatímco v útoku řádila nejproduktivnější dvojice Oilers a zároveň i letošní sezóny NHL. Leon Draisaitl vsítil hattrick, zatímco Connor McDavid se podílel na vysoké výhře svého týmu gólem a asistencí. V závěru zápasu naskočil do brány český brankář Lukáš Dostál a předvedl několik skvělých zákroků. Konečný výsledek utkání v Rogers Place. Edmonton Oilers 6 Anaheim Ducks 0.
59:34'
Mason McTavish ještě dostal dvě minuty za krosček.
59:00'
Do konce dnešního utkání zbývá odehrát 1 minuta.
57:34'
Evander Kane mohl skórovat z pravého kruhu, když mířil do předního horního rohu brány, Lukáš Dostál ale předvedl skvělý semafor! Skvěle.
57:23'
Jak moc špatná musí být přesilová hra Anaheimu v letošní sezóně dokonale ukázala poslední početní převaha hostů, která skončila gólem Edmontonu v oslabení. Letos absolutně tragická power-play hostí.
56:21'
Brett Kulak vystřelil na ose útočného pásma od modré čáry a Lukáš Dostál dobře zasáhl, akorát těžko říci, zda puk podržel nebo vyrazil do ochranné sítě. Stav 6:0.
55:54'
Oilers vyrazili do přečíslení tři na dva a u levé tyče mohl skórovat z blízkosti Devin Shore, Lukáš Dostál ale ucpal veškerý volný prostor! TV brejk.
55:01'
Edmonton právě vstřelil branku! Skvělý LEON DRAISAITL dostal na ose útočného pásma do jízdy kolmou přihrávku od Mattiase Ekholma, na vrcholu pravého kruhu si zkontroloval, kde má protihráče, a nádhernou střelou zápěstím zamířil ke vzdálenější levé tyči! Gól v oslabení, k tomu hattrick a navíc jubilejní 50. gól v letošní sezóně! To je ovšem debakl. Asistence: Mattias Ekholm.
54:34'
Jakob Silfverberg vystřelil na ose útočného pásma téměř od modré čáry a jeho tečovaná střela skončila na levém betonu skvělého Jacka Campbella. Ducks nedali gól.
54:10'
Frank Vatrano už má na kontě dnes tři tresty a nyní mohl sám skórovat během přesilové hry, jeho rána z pravého kruhu ale trefila clonícího Darnella Nurseho.
53:41'
Max Jones spěchal zpět do obranného pásma a Warren Foegele se mu postavil do cesty – nedovolené bránění.
53:31'
Oilers nedokázali podél střídaček přesně rozehrát a jejich prudká přihrávka zamířila na zakázané uvolnění. Vhazování po pravici brankáře Jacka Campbella.
52:55'
Mason McTavish dostal pěknou diagonální přihrávku ke vzdálenější levé tyči, po zamíchání s pukem ale zamířil na přední tyči brány pouze do hrudi Jacka Campbella.
52:33'
Lukáš Dostál předvedl během necelé minuty další tři zákroky, poslední střela Oilers z pravého křídla skončila v jeho lapačce a následuje krátká reklamní přestávka.
50:47'
Vyloučený Darnell Nurse je zpět na ledové ploše a Anaheim toho ani během druhé přesilové hry moc nepředvedl. Jack Campbell drží dnes nadále čisté konto.
48:47'
Darnell Nurse byl vyloučen na dvě minuty za držení a Anaheim si zahraje druhou přesilovou hru. (0/1)
48:29'
Leon Draisaitl práskl do puku bez přípravy na bodu pravého kruhu a jeho rána mířila k přední pravé tyči, Lukáš Dostál ale tentokrát zasáhl parádně levým betonem! To je ale začátek!
47:14'
Ryan Strome objel bránu Anaheimu a připravil velkou šanci pro Connora McDavida, jeho střelu z blízkosti ale Lukáš Dostál vyrazil! Těžký zákrok.
46:34'
Střídání v týmu Anaheim Ducks:
ze hřiště odchází John Gibson, přichází Lukáš Dostál.
46:34'
Max Jones nyní vystřelil na bodu pravého kruhu pro vhazování a připravený Jack Campbell sevřel puk v náručí. Po přerušení hry následuje komerční přestávka.
44:25'
Edmonton právě vstřelil branku! CONNOR MCDAVID objel bránu Anaheimu a fantastickou střelou zápěstím z mezikruží poté zamířil do vzdálenějšího levého horního rohu brány! Oilers pokračují v jízdě. Asistence: Evan Bouchard a Ryan Nugent-Hopkins. (skóre utkání 5:0)
44:02'
Ryan Nugent-Hopkins měl po přihrávce zpoza brány obrovskou šanci a zdálo se, že z blízkosti skóruje do prázdné sítě, puk ale skončil nad!
43:20'
Ryan Strome vystřelil z pravého kruhu a Jack Campbell vyrazil puk před sebe, k dorážce se poté snažil dostat Max Jones, ve svém snažení ovšem neuspěl. Stav 4:0.
42:19'
Kailer Yamamoto vystřelil vzápětí na bodu pravého kruhu pro vhazování a puk o hůl jednoho z hráčů Anaheimu zamířil do ochranné sítě. Hra byla přerušena.
41:54'
Leon Draisaitl předvedl v mezikruží krásnou otočku a jeho střela zápěstím těsně minula přední levou tyč brány! Puk se otřel o boční síť.
41:24'
Nikita Nesterenko patří k lepším hráčům na straně Anaheimu a nyní to povrdil, když střelou z pravého křídla a ostrého úhlu orazítkoval tyč!
40:33'
Scott Harrington se mohl postarat alespoň o čestný gól, když střelou z bodu pravého kruhu mířil do bližšího horního rohu brány, Jack Campbell ale zasáhl levým ramenem a kotouč pak skončil v rohu ledové plochy.
40:13'
Edmonton vstoupil do třetí třetiny aktivně a ihned nahodil puk do útočného pásma, od hrazení se ale odrazil do ochranné sítě a žádná šance tedy nepřišla.
40:01'
Statistiky po druhé třetině: Střely na bránu: 34-26; Zablokované střely: 8-6; Vhazování: 60%-40%; Hity: 13-15; Přesilové hry: 1/2-0/1; Trestné minuty: 4-6.
Třetí třetina začne přibližně v 6:06.
Edmonton dnes po přestávce výrazně přidal a do sítě Anaheimu nasypal tři góly, když se mezi dvěma góly Leona Draisaitla prosadil Darnell Nurse. Skóre po druhé třetině. Edmonton Oilers 4 Anaheim Ducks 0.
40:00'
39:55'
Warren Foegele se řítil v závěru druhé třetiny sám na bránu, střelou z mezikruží ale trefil pouze pravý beton Johna Gibsona! Obrovská šance!
39:00'
Do konce druhé třetiny zbývá odehrát 1 minuta.
37:35'
Oilers na pravém křídle vystřelili od modré čáry a tečovaný puk těsně minul přední pravou tyč brány Anaheimu. V hledišti to poté hlasitě zahučelo. Je to 4:0.
36:18'
Anaheim si zahrál v dnešním zápase první přesilovou hru, využít ji ale vzápětí nedokázal a domácí brankář Edmontonu Jack Campbell nadále drží čisté konto.
35:14'
Cam Fowler krásně vystřelil na vrcholu mezikruží a mířil do levého horního rohu brány, Jack Campbell ale skvěle zasáhl svou vyrážečkou!
35:10'
Pokud Vás zajímá, jakou má Anaheim přesilovou hru, tak věřte, že je v početní převaze ze všech týmů NHL v probíhajícím ročníku nejhorší!
34:18'
Po komerční přestávce se skutečně bude hrát přesilová hra, mít ji ovšem budou hokejisté Anaheimu, Connor McDavid byl vyloučen na dvě minuty za podrážení.
33:55'
Leon Draisaitl si na levém křídle pokryl puk bekhendem a chystal se objet bránu, Cam Fowler ho poté poslal za bránou k ledu, podle rozhodčích ale čistě. Pokračujeme.
32:42'
O pouhých deset sekund později vypálil na pravém křídle od modré čáry Vincent Desharnais, brankář Ducks ale dobře zasáhl a stáhl puk hokejkou pod lapačku.
32:32'
Brett Kulak vystřelil po zakázaném uvolnění Ducks na ose útočného pásma od modré čáry, John Gibson měl ale čistý výhled a sevřel puk snadno v svém náručí.
32:12'
Hra byla přerušena a po dalším gólu Edmontonu následuje krátká komerční přestávka. Oilers hráli dvě přesilové hry, ale druhou těsně využít nedokázali.
31:45'
Edmonton právě vstřelil branku! Connor McDavid trefil střelou z pravého kruhu na vzdálenější levé tyči Zacha Hymana, od něhož se puk odrazil vedle pravé tyče, LEON DRAISAITL si ho ale rychle stáhl zpoza brány na hokejku a zasunul ho do sítě! Asistence: Zach Hyman a Connor McDavid.
31:09'
Oilers mají během přesilové hry obrovský tlak a už se dostali společně s dorážkami snad k osmi střelám, jenže John Gibson je všechny pochytal!
30:08'
Hostující hráč Frank Vatrano byl vyloučen za zdržování hry, protože rozhodčímu po zakázaném uvolnění Oilers posunul dál, když se pro něj ohýbal! Opravdu velice neobvyklé vyloučení.
29:45'
Frank Vatrano dostal dvě minuty za zdržování hry a Edmonton bude mít po reklamní přestávce přesilovou hru. Hodně překvapivé a nečekané vyloučení. (1/1)
28:49'
Vincent Desharnais zkusil na pravém křídle vystřelit od modré čáry, jeho pokus ale zablokoval na přední tyči Jayson Megna. Dlouho se nyní hraje bez přerušení.
26:43'
Ryan Nugent-Hopkins dobře vystřelil z pravého kruhu pro vhazování a jeho pokus mířil do vzdálenějšího horního rohu brány, John Gibson ale zasáhl vyrážečkou.
25:05'
Edmonton právě vstřelil branku! Kotouč vyplaval od brány Ducks na vrchol levého kruhu pro vhazování, kde se do něj opřel DARNELL NURSE a pěknou střelou propálil Johna Gibsona mezi betony! Edmonton dominuje. Bez asistence.
24:14'
Kailer Yamamoto si najel u levé tyče na zadovku Leona Draisaitla zpoza brány, jenže ani natřikrát fantastického Johna Gibsona nepřekonal – 2:0!
23:36'
Zach Hyman měl na levém křídle příliš volného prostoru a na bodu levého kruhu napřáhl ke střele zápěstím, kterou John Gibson srazil k ledu, a přerušil poté hru.
23:04'
Nikita Nesterenko si najel u levé tyče na nádhernou oblouk ze středního pásma, puk ale nedokázal trefit dobře a Jack Campbell zmrazil kotouč pod lapačkou.
22:03'
Edmonton právě vstřelil branku! Hvězdný LEON DRAISAITL si najel v levém kruhu na nádhernou přihrávku přes osu od Evandera Kanea a stáhl si puk na bekhend, kterým nad lapačkou Johna Gibsona zamířil do vzdálenějšího pravého horního rohu brány! Asistence: Evander Kane.
21:39'
Evander Kane dokázal v levém kruhu vystřelit mezi dvojicí protihráčů, jenže zamířil pouze doprostřed brány, kde našel připravenou náruč brankáře Johna Gibsona.
21:12'
Mattias Janmark vyjel zpoza brány a na levém křídle vystřelil zápěstím z ostrého úhlu, brankář Anaheimu byl ale opět připraven a tentokrát zasáhl pravým betonem.
20:40'
Ryan Nugent-Hopkins zkusil vystřelit na vrcholu pravého kruhu a jeho pokus nebyl vůbec špatný, jenže John Gibson šel rychle do kolen, aby puk podržel v náručí.
20:01'
Statistiky po první třetině: Střely na bránu: 10-17; Zablokované střely: 4-2; Vhazování: 67%-33%; Hity: 8-10; Přesilové hry: 1/1-0/0; Trestné minuty: 2-4.
Druhá třetina začne přibližně v 5:07.
V Edmontonu to dlouho vypadalo, že úvodní část žádný gól nepřinese, jenže v závěru první třetiny dokázal Johna Gibsona překonat s velkou dávky štěstí Zach Hyman. Skóre po první třetině ofenzivně laděného střetnutí a duelu. Edmonton Oilers 1 Anaheim Ducks 0.
20:00'
19:59'
Ducks mohli v poslední sekundě úvodní části vyrovnat, když se dvakrát dostali do zakončení u pravé tyče, Jack Campbell ale proti oběma střelám z blízkosti fantasticky zasáhl pravým betonem! Domácí brankář udržel vedení 1:0.
19:17'
Jakob Silfverberg mohl bleskově odpovědět, když vystřelil na bodu pravého kruhu pro vhazování, Jack Campbell se ale stačil včas přesunout, aby zasáhl.
19:00'
Do konce úvodní části utkání zbývá odehrát 1 minuta.
17:56'
Edmonton právě vstřelil branku! ZACH HYMAN na přední levé tyči skvěle tečoval nahození od modré čáry a puk se od tyče odrazil do zad klečícího Johna Gibsona, který už ho lapačkou nedokázal zachytit mezi betony včas, a prošel mu do brány – 1:0! Asistence: Mattias Ekholm.
17:01'
Oilers vyrazili po špatné rozehrávce Ducks do přečíslení dva na jednoho, jenže Devin Shore nedokázal na vzdálenější levé tyči zkrotit poskakující kotouč – 0:0.
15:43'
Kailer Yamamoto se ocitl u levé tyče ve velké brankové příležitosti, jenže John Gibson dokázal vleže skvěle zasáhnout svým pravým betonem!
14:05'
Evander Kane teď předvedl před trestnými lavicemi zbytečně ostrý krosček a byl vyloučen na dvě minuty. Poté se strhla mela a následuje reklamní přestávka. Frank Vatrano také dostal dvě minuty za hrubost, ale ještě k tomu za držení. Přesilová hra pro Oilers.
13:22'
Edmonton začíná mít obrovské problémy, protože na levém křídle nyní vystřelil z velmi ostrého úhlu Nikita Nesterenko a Jack Campbell zasáhl pravým ramenem.
12:10'
Jack Campbell sevřel puk mezi pravým betonem a tyčí a Jayson Megna ho ani natřikrát nedokázal dotlačit do brány Edmontonu! Další šance Ducks.
11:43'
Jack Campbell skvěle vychytal Franka Vatrana, který zakončoval dvakrát v blízkosti pravé tyče, a na opačné straně mohl skórovat z levého kruhu Leon Draisaitl! John Gibson ovšem našel puk.
11:13'
Trevor Zegras nedokázal z mezikruží přesně zakončit a další střelu Ducks poté ukryl Jack Campbell ve své lapačce. Po přerušení hry následuje reklamní přestávka.
09:26'
Edmonton si vytvořil tlak a přišla střela z levého kruhu pro vhazování, John Gibson měl ale opět čistý výhled a na přední tyči ukryl kotouč ve své výstroji. Čekáme.
08:46'
Mason McTavish mohl skórovat po střele z levého kruhu pro vhazování, jenže Jack Campbell předvedl dobrý zákrok a na přední tyči ukryl puk v lapačce. Přerušení.
07:45'
Brett Kulak vypálil na ose útočného pásma od modré čáry a John Gibson měl čistý výhled, takže puk dokázal sevřít mezi svou pravou rukou a tělem. Stále stav 0:0.
07:14'
John Gibson si připsal dobrý zákrok a Ducks poté vyhodili puk z pravé strany obranného pásma. Oilers jsou zatím výrazně lepší, gól ale vstřelit nedokázali.
06:35'
Oilers se ocitli na pravém křídle v postavení mimo hru a po přerušení následovala komerční přestávka – 0:0.
05:46'
Kevin Shattenkirk získal puk v pravém rohu obranného pásma Ducks a založil útočnou akci, Ducks se ale ke střele nedostali a puk vzápětí skončil v ochranné síti.
03:20'
Ryan Strome měl poté na opačné straně velkou příležitost, když se dostal k dorážce a orazítkoval brankovou konstrukci! Ducks byli hodně blízko.
01:33'
Evander Kane vystřelil z levého kruhu pro vhazování a Oilers měli první šanci, John Gibson ale skvěle zasáhl levým betonem a vyrazil puk zpátky do hry. Šance.
00:01'

Edmonton Oilers: Campbell (S. Skinner) – Ceci, Nurse (A), Bouchard, Ekholm, Desharnais, Kulak – Hyman, McDavid (C), Nugent-Hopkins – Yamamoto, Draisaitl (A), E. Kane – Janmark, Bjugstad, Foegele – Ryan, Shore, Kostin.
Trenér: Jay Woodcroft

Anaheim Ducks: Gibson (Dostál) – Harrington, Fowler (A), Shattenkirk (A), Benoit, Colt. White, Beaulieu – Vatrano, R. Strome, Comtois – Silfverberg (A), Zegras, McGinn – Jays. Megna, McTavish, Max Jones – Lundeström, Grant, Nesterenko.
Trenér: Dallas Eakins

Rozhodčí: Peter MacDougall, TJ Luxmore. Čároví: James Tobias, Devin Berg.
Anaheim Ducks

Anaheim Ducks prohrál šestkrát za sebou a v Západní konferenci je předposlední o dva body před Chicagem. Ducks mají jistotu, že se do playoff opět nepodívají a bez účasti ve Stanley Cupu budou už popáté za sebou. Hosty trápí rozsáhla marodka a to se potom vyhrává velmi těžko. Do sestavy už by se měl ovšem vrátit Trevor Zegras, který letos nasbíral 59 bodů (22+37).
Edmonton Oilers

Edmonton vyhrál osm z posledních devíti duelů a proti Anaheimu bude usilovat o čtvrté vítězství v řadě. Oilers jsou v Západní konferenci třetí a v Pacifické divizi druzí se ziskem 97 bodů. Connor McDavid už má na kontě 144 bodů a je suverénně nejproduktivnějším hráčem letošní sezóny NHL. Navíc mu sekunduje Leon Draisaitl, který je druhým nejlepším hráčem sezóny se 117 body.
Edmonton dokázal v posledním zápase udržet na uzdě ofenzivně laděné Los Angeles Kings a v nadcházejícím utkání proti Anaheimu bude usilovat o čtvrtou výhru v řadě poté, co zvládl všechny tři náročné zápasy. Ducks se budou snažit ukončit sérii šesti porážek za sebou.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:00.