NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  San Jose : Arizona - 14. prosince 2022   04:30

San Jose
San Jose
03:50' Hertl (Šimek, Harrington) • 04:52' Bonino (E. Karlsson, Gadjovich) • 28:09' Sturm (Bonino, Harrington)
3:2
(2:1, 1:0, 0:1)
Arizona
Arizona
18:05' Crouse  (Keller, Gostisbehere) • 42:56' Bjugstad  (Nemeth, Maccelli)
San Jose
Samuels-Thomas, Furlatt – Gawryletz, Brisebois
SAP Center, San Jose
10 462 diváků
Arizona

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost.

3. Radim Šimek (SJS) 0+1
Skomírající Arizonu ve třetí třetině vzkřísil kontaktní gól Nicka Bjugstada. Do té doby jednostranný průběh zápasu se náhle změnil a Sharks měli co dělat, aby zbývající náskok uhájili Jamesi Reimerovi se celé utkání dostávalo velké pomoci od fungující obrany, v nejkrizovějších chvílích se mohl spolehnout také na dobře postavené tyče.
59:58'
S docházejícím časem už Chychrun musel střílet zpoza pravého kruhu. Před Reimerem byl zasažen obránce Vlasic.
59:42'
Další vyhození Benninga chytal Gostisbehere až ve středním pásmu. Kojoti už mají velmi málo času na smazání ztráty.
59:10'
Sturm a Benning v rozmezí pár sekund odhodili puk z obranného pásma na zakázané uvolnění. Především obránce s pětkou na dresu nebyl daleko od toho, aby trefil nehlídané zařízení.
59:00'
Poslední minuta třetí třetiny.
58:40'
Schmaltzovi nesedla střela, kterou měl dokončit souhru na jeden dotek. Později Reimer přikryl puk u své levé tyče, kudy ho chtěl procedit Ritchie.
58:15'
Logan Couture prázdnou bránu z půlky hřiště netrefil. K tomu ještě nebyl za červenou, takže zavinil zakázané uvolnění.
57:56'
Žralokům přichází vhod přerušení kvůli posunuté brance. Rozhodčí se při poradě usnesli, že ji Karlsson nevychýlil schválně.
57:36'
Clayton Keller nahodil do rohu pro Schmaltze. Vejmelka v ten okamžik vyrazil na střídačku a Arizona hraje v šesti.
56:59'
Maccelli teď ukázal, proč má mezi všemi nováčky nejvíce asistencí. Krásnou bekhendovou nahrávkou dostal do šance Gostisbeherea, který marně hledal místo na přední tyči.
56:36'
Gregor vypíchl Fischerovi puk a ten odklouzal přes dvě třetiny hřiště až do rohu, kde si pro něj jede Gostisbehere.
55:59'
Välimäkiho přihrávka byla zastavena. Domácí na přečíslení rezignovali a upřednostnili jistotu střídání.
55:10'
Kellerův pas z pozice vedle branky propadl ke Stecherovi, z jehož nápřahu vyrovnání Arizony taktéž nenastalo.
54:36'
Schmaltzovo přenesení na pravou část kluziště se minulo účinkem. Coyotes byli donuceni opustit útočnou třetinu.
54:03'
Bjugstadovu svižnou střelu Reimer vyrazil před sebe. Moc jistě nevypadal ani poté, co to na něj zkoušel Gostisbehere. Puk proskákal vedle pravé tyče.
53:30'
Crouse neměl ve slotu prostor k pořádné koncovce. Chychrun už ano, jenže Reimerovi podruhé za sebou pomohla tyč.
53:10'
Puk se ocitl na střídačce San Jose, což automaticky znamená přerušení a v tomto případě i komerční pauzu.
51:46'
51:25'
Moser nepropálil Lorentze. Ještě předtím Reimer úspěšně čelil zakončení Claytona Kellera.
51:01'
Na Moserovu střelu zápěstím Reimer takřka nereagoval. Kotouče si pořádně všiml až v momentě, kdy vedle něj naboural do tyče.
50:50'
Nick Schmaltz měl dost času na vypuštění střely z pravého kruhu. Puk prolétl nad břevnem.
50:12'
Rychle dostupující obrana vyhnala Kojoty k červené čáře. Někteří z domácích stihli vystřídat.
49:46'
Vyloučení v týmu San Jose Sharks:
Tomáš Hertl – 2 min., podrážení.
49:44'
Hertl nepomohl Karlssonově střele z levého mantinelu za Vejmelku. Podle názoru vzdálenějšího hlavního sudího naopak fauloval.
48:55'
Lorentz v přechodu středního pásma přihrál přes dva obránce na Gregora, jemuž sáhl do střely Gostisbehere
48:19'
McBain se zmohl jen na nahození od červené čáry. Puk odevzdal Žralokům, kteří s ním rovněž nepředvedli nic zázračného.
47:30'
Janis Moser schytal do brusle střelu Karlssona a odrazil puk ven z obranného pásma Arizony.
46:50'
Gostisbehere promáchl, když se chtěl do kotouče opřít golfákem. Zprava pak útočil Hayton a našel jen hokejku Hertla.
45:50'
Vejmelka si mohl vychutnat zásah lapačkou. Na Lindblomovu střelu země-vzduch celou dobu krásně viděl.
45:26'
McBain napravo přebruslil Harringtona, ale vpádu nepřisunul puk O´Brienovi, který ho o kousek přejel.
44:40'
Lawson Crouse střelou zápěstím bránu minul. Žraloci budou muset být obezřetní, hosté teď určitě cítí, že jsou zranitelní.
44:08'
Gregorův individuální výpad k ničemu nevedl. Schmaltz se s ním dobře vrátil a časem ho doplnil Chychrun.
42:56'
Arizona právě vstřelila branku!
Erik Karlsson za sebou nechal NICKA BJUGSTADA, což ve spojení se střelou Stechera a nepřesvědčivým zákrokem Reimera mělo za následek dorážku NICKA BJUGSTADA a jeho šestý gól v probíhající sezoně. Asistence: Patrik Nemeth, Matias Maccelli.
42:10'
Tomáš Hertl zaútočil po levé straně. Vypálil přes Chychruna, ale stejně jako dorážející Meier, se stavem nepohnul.
41:58'
41:20'
Chychrun s Boydem podlehli v soubojích u mantinelů a Arizona zase musela zapomenout na ohrožení Reimera.
40:40'
Kellerova zachycená přihrávka měla za následek vyhození San Jose, které začíná třetí část v oslabení.
40:01'
Střely na branku po 2. třetině: 28 – 12 (13:8, 15:4).
Druhá část jasně patřila Žralokům, kteří povolili Kojotům pouhé čtyři střely na Jamese Reimera. Vejmelka jich řešil patnáct, z nichž pustil pouze jednu z dorážky Nica Sturma. Arizona bude ve třetí třetině potřebovat velké zlepšení. Pomoct jí může dnešní čtvrtá přesilovka.
40:00'
39:57'
Steven Lorentz – 2 min., vysoká hůl.
39:30'
Tečované přihrávce Labanca pomohla vyrážečka Vejmelky do rohu. S protiakcí začal Crouse, ale brzo ji zazdil nepřesným pasem ke Stecherovi.
39:00'
Poslední minuta druhé třetiny.
38:35'
A byl to zrovna švýcarský obránce s číslem 90, který se postaral o střelu zpoza kruhu. Bonino mu ji srazil do ochranné sítě.
38:29'
Moser si počkal na odpískání zakázaného uvolnění a pomalu se jde chystat na buly po pravé ruce Jamese Reimera.
37:45'
Logan Couture přihrál Boninovi do brusle. Zkušený útočník se narychlo narovnal ke střele, které ovšem chyběla přesnost.
37:06'
Boydův zisk ve středním pásmu znehodnotila špatná přihrávka Välimäkiho, který dnes plní roli sedmého obránce.
36:35'
Vejmelka nejspíše neviděl střelu Harringtona. Nakonec zasahovat nemusel a to samé platilo v případě zakončení krajana Šimka.
36:15'
Fischer odevzdal puk zpátky na hokejky San Jose. Gregor ho vytáhl až za Vejmelku a snažil se ho přihrát Gadjovichovi, který byl v péči Stechera.
35:45'
35:30'
Nick Bonino zastavil vyhození O´Briena a podepsal se také pod další zakončení, které skončilo na Stecherovi.
34:56'
Jevgenij Svečnikov namazal na hokejku Nemethovi a ten to neměl s vyhozením přes celé hřiště vůbec složité.
34:30'
Couture hrál dozadu na Karlssona. Ten mu puk vrátil, ale domácímu kapitánovi překazil další přihrávku Brown.
33:56'
Z Hertlovy přihrávky těsně přestřelil Meier. Arizona si volný puk vybojovala a aspoň ho odhodila k červené čáře.
33:45'
Vyloučení v týmu Arizona Coyotes:
Christian Fischer – 2 min., držení.
33:25'
Fischer si předhazoval puk sám pro sebe. Šimek ho k němu už nepustil a ještě k tomu na sobě získal faul.
32:53'
Keller udržel puk v útočném pásmu. Pomohl mu Stecher, který v další fázi nedoručil přihrávku k úplně neviditelnému Schmaltzovi.
32:25'
Megna dvakrát centroval z levého mantinelu. Zajímavé to bylo hlavně ve druhém případě, kdy u Vejmelky strašil Gadjovich.
31:13'
Vlasic si jel zaútočit. Brown mu ale neuhnul z cesty a tentokrát nepustil vypálený kotouč ke Karlu Vejmelkovi.
30:56'
Nerozchytaný Reimer se konečně trochu zapotil se střelou Crouse. Tu zatím jen vyrazil, a tak se ještě přesouval za dorážkou Mosera.
30:16'
Gostisbehere si přichystal střelu zápěstím z pravého kruhu. Megna mu ji vychýlil mimo Reimerovu bránu.
29:36'
Tomáš Hertl pocítil na vlastní kůži agresivní forčekink Ritchieho. Puk odhodil nad mantinel, ale trest mu za to nehrozil.
28:09'
San Jose právě vstřelilo branku!
Moser s Brownem si vůbec nevšimli, kam z Vejmelky vypadla Harringtonova střela zpoza levého kruhu. NICO STURM si na jejich úkor kotouč našel a doručil ho za záda českého brankáře, kterému dnes spoluhráči vysloveně nepomáhají. Asistence: Nick Bonino, Scott Harrington.
27:40'
V osmé minutě druhé třetiny Yotes poprvé zaútočili. Hlavní slovo si vzal Josh Brown, nicméně Reimer žádnou práci neměl.
26:23'
Opět stejný scénář s vyhraným rozstřelem a brzkou střelou od modré čáry. Ani Erik Karlsson s ní neuspěl.
26:17'
Hertl navýšil dominanci Sharks na buly. Profitoval z toho Meier, byť střela zápěstím Vejmelkovi moc problémů nenadělala.
26:05'
Střela Harringtona byla zablokována. Haytonovi chyběla hokejka, a tak mohl puk jen odkopnout do strany.
25:52'
Karlsson rozehrával ke střídačce, kde to zavánělo příliš velkým počtem hráčů San Jose. Čároví rozhodčí přivřeli obě oči.
25:15'
Zakázané uvolnění nemělo pro Sharks žádné následky. Hostující výprava už dlouho není schopna vyhrát vhazování a dostat se do držení kotouče.
24:30'
Obrana Arizony byla po přihrávce Lindbloma na střed útočného pásma v podčíslení. Jeden z hráčů se vracel s Gregorem na poslední chvíli a vytlačil ho z komfortní pozice na zakončení.
23:39'
Stejně jako na začátku první třetiny plní Arizona jen roli sparing partnera. Na Vejmelku to zase létá ze všech stran.
23:02'
Bonino si počíhal na přihrávku přes šířku útočného pásma. Vejmelka se s ní přesunul a ucpal prostor u své levé tyče.
22:30'
Po vhazování v útočném pásmu Gregor přidal ještě jeden pokus z levého křídla. Kojoti odpověděli zakázaným uvolněním.
22:23'
Skoro dvě a půl minuty se čekalo na trochu vzruchu. Vystřelil ho Vlasic, ale Vejmelka hostující brankoviště ustrážil.
20:01'
Střely na branku po 1. třetině: 13 – 8.
Sotva ze čtvrtiny zaplněný stadion viděl v první třetině tři góly. Z prvních dvou se radovalo San Jose, které se uvedlo dominantním nástupem. Tomáš Hertl otevřel skóre tečí Šimkovy střely a o pouhou minutu později Bonino z dorážky zvýšil na 2:0. Arizonu dostala do hry domácí nedisciplinovanost. První přesilovka se jí ještě nepovedla, ovšem proti třem už se dokázal prosadit Lawson Crouse.
20:00'
19:04'
19:00'
Poslední minuta první třetiny.
18:05'
Dvojnásobnou přesilovku Coyotes proměnili v kontaktní trefu. Keller vyzvedl puk v rohu. Posunul se do pravého kruhu a poté od něj přijal nahrávku LAWSON CROUSE, jenž ho zblízka zvedl do vzdálenějšího horního rohu. Asistence: Clayton Keller, Shayne Gostisbehere.
17:46'
Nepochopitelný kolotoč přihrávek nikam nevedl. Gostisbehere už se na to nemohl dívat, ale golfákem o kousek přestřelil.
17:26'
Hosté hned začali kombinovat. Kdo za to vezme jako první?
17:04'
Nick Bonino podrazil Boyda a nabídl Arizoně téměř minutu a půl dlouhou přesilovku pět na tři.
16:30'
Oskar Lindblom – 2 min., hákování.
16:29'
Obránce Nemeth doplnil výpad Crouse. Ve finální fázi byl faulován a jen těžko mohl na Reimera něco vymyslet.
15:56'
Clayton Keller si troufal na Benninga. Na střelu to ale nebylo a vynucenou přihrávku sebral Šimek.
15:09'
Kellerova přihrávka překonala osu kluziště a dorazila na hůl Chychruna, jenž zasáhl pouze hrudník nachystaného Reimera.
14:11'
Hertl si sjel k modré čáře, kde elegantně uvolnil Megnu. Byla z toho alespoň propagační střela na Vejmelku, který zapsal 11. zákrok.
13:44'
Hertl nechal puk Karlssonovi a ten ho prvním dotekem křížem adresoval k Meierovi, jenž z levého kruhu přestřelil.
12:57'
12:30'
Lorentz ukázal záda Moserovi. Forhendem chtěl zakončit nad pravačku Vejmelky, ale tomu se kotouč zjevil v lapačce.
11:41'
Keller ztratil hokejku během zpracování. Bonino zahájil protiútok, v němž Sturmovu střelu znehodnotil blok Mosera.
11:28'
Gostisbehereho střelu zápěstím z pravého kruhu zabrzdila maska Reimera, která bude potřebovat drobnou obranu.
11:25'
10:57'
Kevin Labanc – 2 min., nedovolené bránění.
10:51'
Labanc dopadl z pravé strany stejně. Další kombinaci domácího týmu zhatil zbytečný faul.
10:25'
Hertl v českém souboji s Vejmelkou prohrál. Gólman Arizony mu střelu zevnitř levého kruhu vyrazil.
09:35'
Josh Brown na startu oslabení vyhodil. Žraloci se chtěli rychle vrátit, ale spáchali přitom ofsajd.
09:25'
Janis Moser – 2 min., podrážení.
08:56'
Gostisbehere se v obranném pásmu nechat obrat o puk Gregorem. Následovala rychlá sehrávka Couturea na Bonina a ten trefil ze svého pohledu pravou tyč.
08:19'
Labanc zahnal Meiera do nestřeleckého úhlu. Za hosty chtěl útočit Hayton, jenže mu dlouho chyběla druhá vlna.
07:25'
Kojoti vůbec nestíhají. Domácí zase nechali několikrát vystřelit. V tomto případě to byl Lorentz a po něm ještě Karlsson.
06:01'
Harrington nohou odklonil Maccelliho přihrávku směrem na bránu. Reimer prokázal dobrý postřeh a popasoval se i s vysunutým Moserem.
04:52'
Skvělý vstup do zápasu od Kaliforňanů, kteří ostřelují Vejmelku ze všech možných pozic! NICK BONINO dostal od obránců dostatek času k tomu, aby si po střele Erika Karlssona připravil dorážku na 2:0. Asistence: Erik Karlsson, Jonah Gadjovich.
03:50'
Domácí od čtvrté minuty vedou! Harrington nabil Šimkovi na kvalitní střelu z voleje. TOMÁŠ HERTL ji hokejkou ve slotu nepatrně tečoval a připravil svého krajana v brance Arizony o čistý štít. Asistence: Radim Šimek, Scott Harrington.
03:00'
Gregor si najel na přihrávku od krátkého mantinelu. Solidní střela bez přípravy narazila do Vejmelky, který si proti ní dobře vyjel.
02:21'
Välimäki v první možnosti hostujících Kojotů Reimerovu klec přestřelil.
01:15'
Žraloci začali tlakem. Kvalitní střelba mu ale chyběla.
00:01'

San Jose Sharks: Reimer (Mäkiniemi) – E. Karlsson (A), Megna, Benning, Vlasic, Šimek, Harrington – Labanc, Hertl (A), Meier – Gregor, Couture (C), Bonino – Kunin, Sturm, J. Svečnikov – Lindblom, Lorentz, Gadjovich.
Trenér: David Quinn

Arizona Coyotes: Vejmelka (Ingram) – Gostisbehere, Chychrun, J. Brown, Moser, Stecher, Nemeth, Välimäki – Schmaltz, Boyd, Keller (A) – Maccelli, Bjugstad, Crouse (A) – Fischer (A), McBain, O'Brien – Hayton, N. Ritchie.
Trenér: André Tourigny

Rozhodčí: Samuels-Thomas, Furlatt – Gawryletz, Brisebois.
Vzájemné zápasy 2021/22

29.12.2021 San Jose – Arizona 8:7 sn.
21.03.2022 San Jose – Arizona 4:2
31.03.2022 Arizona – San Jose 5:2.
San Jose Sharks

Z pohledu kalifornského klubu to vypadá na další ztracený rok. V třiceti zápasech oslavil jen devět výher a v Západní konferenci se krčí na třináctém místě se ztrátou osmi bodů na play-off. Před třídenním volnem se San Jose alespoň zbavilo série čtyř porážek. V nedalekém Anaheimu zvítězilo 6:1. Na listině zraněných jsou obránci Nutivaara s Ferrarem a útočníci Barabanov s Nietem.

Nejproduktivnější hráči:
• E. Karlsson – 37 bodů (12+25)
• T. Hertl – 29 bodů (9+20)
• T. Meier 27 bodů (14+13).
Arizona Coyotes

Kojoti se během čtrnáctizápasového tripu propadli v Západní konferenci na čtrnácté místo, které jim patří i po domácích výhrách 4:3 nad Bostonem a 5:3 nad Philadelphií. Arizonu letos netrápí žádná přehnaná marodka a celkově disponuje neobvykle ustálenou sestavou, do níž se vešlo jen 25 různých mužů. Mimo hru je pouze dosluhující útočník Andrew Ladd.

• C. Keller – 26 bodů (10+16)
• S. Gostisbehere – 20 bodů (6+14)
• M. Maccelli – 19 bodů (2+17).
Všem hokejovým příznivcům přeji příjemné chvíle u sledování textového přenosu ze zápasu kanadsko-americké NHL. Od čtyř hodin a třiceti minut se můžeme těšit na konfrontaci mezi San Jose Sharks a Arizonou Coyotes!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:30.