NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  San Jose : Dallas - 27. března 2024   03:30

San Jose
San Jose
20:54' Barabanov (Eklund, Rutta) • 22:00' Eklund (Bordeleau, Granlund) • 28:58' Kostin (Granlund)
3:6
(0:2, 3:3, 0:1)
Dallas
Dallas
12:06' W. Johnston  (Benn) • 16:28' Marchment  (Steel) • 20:14' J. Robertson   • 28:05' Benn  (W. Johnston, Lundkvist) • 30:13' W. Johnston  (Benn, Pavelski) • 51:45' J. Robertson  (Heiskanen, Hintz)
San Jose
Syvret, Lee – Murray, Gawryletz
SAP Center, San Jose
12 208 diváků
Dallas

Utkání je u konce a hosté dokráčeli k poklidné výhře. Ve třetí třetině se už Dallas soustředil na dobrou obrannou hru a hlídal si svůj náskok. Směrem kupředu se toho mnoho neudálo a když už přišla šance, zakročili Blackwood na jedné a Wedgewood na druhé straně. Nakonec však alespoň jeden gól padl, v 52. minutě využil přesilovku hostující Jason Robertson a upravil tak na konečných 3:6. San Jose je po sedmé porážce v řadě na posledním místě Pacifické divize i celé NHL se 40 body, Dallas se naopak vyšvihl s 99 body na čelo Centrální divize i celé Západní konference.

San Jose se v dalším utkání představí v pátek od 1:00 v Minnesotě, Dallas bude ve stejný den od 3:00 hrát na ledě Vancouveru.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezké ráno a u dalších přenosů se budu těśit na shledanou.

59:31'
Střela od Pavelskiho skončila na Blackwoodovi, jeho spoluhráči pak posunuli puk do středního pásma.
58:37'
Ještě jedno vhazování před Blackwoodem, to vše poté, co puk opustil ledovou plochu.
57:48'
Slabá střela prolétla kolem Wedgewoodovy levé tyčky, ten ji pouze kontroloval pohledem.
57:29'
Zápas se už jen dohrává, o vítězi máme rozhodnuto.
56:29'
Od levého mantinelu dostal příhru Zetterlund, jeho následná prudká střela zápěstím prolétla vedle Wedhewoodovy branky.
55:27'
Bailey dostal přihrávku zpoza branky, střela z první však Wedgewooda nepřekvapila, ten zakročil rychlou lapačkou.
54:32'
Pár chyb z obou stran ve středním pásmu, výsledkem tak jsou nepovedené zárodky útočných akcí.
53:23'
Hraje se teď nahoru a dolů, Dallas už není v obraně tak neprostupný. Ferraro toho ale při svém zakončení nevyužil.
52:49'
Přes několik hráčů zakončoval Suter, puk se zastavil v chumlu před Blackwoodem.
51:45'
Dallas právě vstřelil branku!
Přesilovka je využitá. Hosté předvedli dlouhou kombinaci na své pravé straně, nakonec Heiskanen přihrál ke kruhu, kde si zpracoval JASON ROBERTSON a ten prudkou ranou na lapačku překonal Blackwooda – 3:6. Asistence: Miro Heiskanen, Roope Hintz.
51:04'
Po přerušení hry se pískalo vyloučení na straně San Jose, dvě minuty za držení obdržel Mario Ferraro.
51:04'
Další rána hostů, Blackwooda vyzkoušel Thomas Harley.
50:06'
Byla tu ale tečovaná střela, Faksův pokus ovšem Blackwood zvládl pokrýt u své levé tyčky.
49:33'
Hosté se usadili v útočném pásmu, nyní ale předvádí spíše údržbu a snaží se hlavně udržet San Jose od puku.
48:16'
Už je po přesilovce, domácí tým se zvládl ubránit.
47:53'
Rána z dálky letěla vedle, puk poté vyjel ven z útočného pásma.
47:26'
Hosté v útočném pásmu, dlouho ale bez nějakého zakončení. Až Duchene vyzkoušel Blackwoodovu připravenost.
46:16'
Další vyloučení, nyní na straně San Jose. Lavička se diví, na trestnou lavici s dvěma minutami za podrážení už ale míří Kyle Burroughs.
45:44'
Je po přesilovce, Tanev je opět na ledové ploše.
45:17'
A nyní dokonce přišlo zakázané uvolnění a stěhování před Blackwooda.
44:30'
Tato přesilovka zatím San Jose nevychází, domácí mají problém se vůbec udržet v útočném pásmu.
43:44'
Přesilová hra pro domácí celek, dvě minuty za podrážení si odsedí Christopher Tanev.
43:11'
Jenže najednou přišla ztráta a brejk Dallasu dva na jednoho. Ten zakončoval Faksa střelou do Blackwooda.
42:40'
Tvrdý, ale dle sudího čistý zákrok na Robertsona u branky San Jose. Domácí už vyváží hru do středního pásma.
41:52'
Ferraro si musel dávat pozor na rozehrávku, nakonec se mu povedlo poslat puk na Burroughse.
40:55'
Blackwood si hned v úvodu připisuje důležitý zákrok, dokázal zastavit únik Logana Stankovena.

Trestné minuty: 9:9
Čtyřicet minut hry je za námi a vy ve druhé třetině viděli velice zajímavou přestřelku. Hned v úvodu se prosadil ranou mezi Blackwoodovy betony Jason Robertson, ale ještě v téže první minutě snižoval Alexandr Barabanov. Na konci 22. minuty navíc skóroval William Eklund a vypadalo to na comeback San Jose. Myšlenky na srovnání skóre však ukončil Jamie Benn svým baseballovým pokusem, který zapadl za gólmana domácích a i když hned vzápětí snížil Klim Kostin, tak poslední slovo si vzal zase Dallas. V 31. minutě se od Thruna odpoutal Wyatt Johnston a bekhendovým blafákem vrátil hostům dvoubrankový náskok. Od té doby jsme sledovali marné dobývání brankovišť, ale i tak se nám toho událo až až. Do kabin se šlo za stavu 3:5.
40:00'
39:57'
Zakázané vhazování Dallasu, Wedgewood si bude muset dávat pozor na případné rychlé zakončení po buly.
39:10'
Ještě jedno vhazování před Blackwoodem, ten zasahoval u své pravé tyčky.
38:21'
Dvě pološance San Jose, Ferrarovu střelu vyrazil Wedgewood, následný pas před brankoviště skončil promáchnutím naprázdno.
37:45'
Nepovedený pas domácích, zakázané uvolnění se však pískat nebude. Heiskanen musí pospíchat za volným pukem.
36:35'
Opět se nám hraje v pásmu San Jose, hosté jsou teď na koni a ještě před pauzou by rádi přidali další gól.
35:12'
Po Hintzově objetí branky a střele, kterou Blackwood vyrazil, se k dorážce dostal Robertson a ten trefil tyčku odkryté branky!
34:31'
Střela zápěstím kousek od modré čáry skončila na Blackwoodově betonu.
34:21'
Málem ale udeřilo na opačné straně, když se před Blackwooda natlačil Marchment a gólman San Jose musel pohotově zasahovat na brankovišti.
33:59'
Další závar před brankou Dallasu, domácí tým se začíná lehce zvedat.
33:15'
Eklund předváděl za brankou Dallasu kličkovanou, aby se pak dostal před brankoviště a pokusil se o bekhendové zakončení. Wedgewood zakročil položenou holí.
32:23'
A domácí celek je už zase v plném počtu.
32:07'
Další vyhození San Jose, přesilovka hostů se chýlí ke svému konci.
31:16'
Útok domácích zakončoval Ferraro, jeho střela byla zablokována a gólman hostů zasahovat nemusel.
30:50'
Wedgewood zastavil volný puk, který klouzal k zadnímu mantinelu a pomohl spoluhráčům s rozehrávkou.
30:23'
Přesilovka pro Dallas, dvě minuty za držení si vyslechl Thomas Bordeleau.
30:13'
Přestřelka pokračuje... Hosté předvedli rychlý kontr, Benn přihrál na střed na WYATTA JOHNSTONA, který se odpoutal od Thruna a bekhendovým blafákem pak překonal i o zákrok se pokoušejícího Blackwooda – 3:5. Asistence: Jamie Benn, Joe Pavelski.
29:30'
Najednou tu máme hokej nahoru a dolů, ve kterém útoky dominují nad obranami. Pro trenéry to asi není úplně nejmilejší pohled.
28:58'
San Jose právě vstřelilo branku!
Domácí ale bleskově snižují. Levou stranou se do útočného pásma dostal KLIM KOSTIN, přes stínícího Taneva vyslal prudkou střelu zápěstím a trefil horní růžek Wedgewoodovy branky – 3:4. Asistence: Mikael Granlund.
28:05'
Hosté opět unikají do dvoubrankového náskoku. Po celkem nenápadné akci se puk dostal za branku, odkud přihrával Johnston, aby pak tečovaný a letící puk trefil ve vzduchu bekhendem JAMIE BENN a dokonale tím překvapil gólmana Blackwooda – 2:4. Asistence: Wyatt Johnston, Nils Lundkvist.
27:03'
Už to vypadalo, že se San Jose pustí do útoku, Bordeleau ale nakonec jen nahodil do útočného pásma a odjel se svými spoluhráči střídat.
26:16'
Jak Luke Kunin, tak i Ty Dellandrea obdrželi klasické pětiminutové tresty za bitku.
26:16'
Měli jsme tu krátkou, ale výživnou bitku mezi domácím Kuninem a hostujícím Dellandreou. Oba borci rozdali několik tvrdých rach, než je po pádu na led roztrhli čároví sudí.
25:40'
Vše se ale rychle změnilo po přečíslení San Jose tři na dva a Wedgewood musel na svém brankovišti vytáhnout pohotový zákrok.
25:12'
Na Blackwoodovi skončila střela Pavelskiho, puk je i nadále v útočném pásmu Dallasu.
24:47'
Dallas se pokouší vrátit na lepší vlnu, nyní za brankou bojoval o puk Sam Steel, nebyl ovšem úspéšný.
23:42'
Nechybělo mnoho a bylo dokonce srovnáno. Před brankou se motal Bordeleau, jehož sklepnutí na poslední chvíli zastavil Wedgewood svým betonem.
22:30'
Domácí celek je rázem velmi povzbuzen a opět se tlačí před branku. A probudilo se i publikum.
22:00'
Přesilovka je bleskově využitá a už je to jen o gól! Domácí předvedli po vyhraném buly rychlou kombinaci s finálním pasem před brankoviště, kde číhal WILLIAM EKLUND a ten ranou z první překonal přemisťujícího se Wedgewooda – 2:3. Asistence: Thomas Bordeleau, Mikael Granlund.
21:52'
Je tu přesilovka pro San Jose, dvě minuty za držení si vykoledoval Sam Steel.
Na ledě zůstal chvíli ležet domácí Burroughs, který schytal úder do zad od Faksy a poté i narazil do vlastního brankáře. Už je ale na bruslích a s bolestivou grimasou míří na střídačku.
21:26'
Další akce San Jose skončila ofsajdem.
20:54'
Vzápětí je ale sníženo. Velký kus práce odvedl v rohu Rutta, zpoza branky pak bekhendem přihrával Eklund, u brankoviště číhal ALEXANDR BARABANOV a povedlo se mu zblízka trefit horní růžek Wedgewoodovy branky – 1:3. Asistence: William Eklund, Jan Rutta.
20:14'
Hostům vyšel vstup do druhé části a je to o tři. Po buly v pásmu San Jose nedokázal Burroughs dostal puk přes modrou čáru, do kruhu pro vhazování si pak sjel JASON ROBERTSON a prostřelil Blackwooda ranou mezi betony – 0:3. Bez asistence.

Trestné minuty: 2:2
Je za námi první třetina, do které hosté vstoupili jako velká voda a hned od úvodu zatlačili soupeře do vlastního pásma. Dallas však dlouho narážel na Blackwooda, který si připsal několik úspěšných zákroků a proti Hintzově střele mu dokonce pomohla i tyčka. Jenže v 13. minutě byl krátký i právě brankář San Jose, když jej ve vlastním oslabení překonal po sólu Wyatt Johnston. V 17. minutě navíc přidal po pěkném průniku po křídle Mason Marchment a upravil na současných 0:2. Domácí hokejisté tak mají v šatně o čem přemýšlet, zatím toho totiž na ledě mnoho nepředvedli.
20:00'
19:45'
Rutta obehrál Pavelskiho a ještě se mu povedlo poslat spoluhráče do útoku.
19:31'
Další zákroky gólmana San Jose, je tu ještě jedno vhazování po jeho pravici.
18:20'
Burroughs tvrdě hitoval Stankovena u mantinelu, odměnou mu byl potlesk publika, které si zápas zatím moc neužívá...
17:38'
Hosté jsou zase v útočném pásmu, na Blackwooda to létá převážně z pravého křídla.
16:28'
Najednou se ale hosté dostávají do dvoubrankového náskoku! Na pravé straně si s pukem na holi najel do pásma, MASON MARCHMENT, zbavil se Burroughse a zblízka se mu povedlo najít mezírku mezi tyčkou a Blackwoodem – 0:2. Asistence: Sam Steel.
15:57'
Několik nepřesností na obou stranách, výsledkem je hra ve středním pásmu bez výrazných pokusů o výpad.
14:50'
Pokus domácího celku o vybudování akce skončil pouze u nahození do útočného pásma, Dallas si vše pokryl.
13:56'
O střelu přes obránce se pokoušel Hintz, puk se mu ovšem svezl z hole a skončil u zadního mantinelu.
13:21'
Tvrdá Zetterlundova střela skončila u Wedhewooda, Kostinovi nevyšel pokus o teč.
12:18'
Hosté jsou již v plném počtu.
12:06'
Hosté se ve vlastním oslabení dostávají do vedení! Zvládli zablokovat hned dva MacDonaldovy pokusy, poté si puk sami vybojovali, do brejku se dostal WYATT JOHNSTON, odrazil pokusy obrany o zákrok a střelou na Blackwoodovu vyrážečku otevřel skóre – 0:1. Asistence: Jamie Benn.
11:17'
Eklundova střela z pravého kruhu skončila na Wedgewoodovi, hosté pak na okamžik vyhodili do středního pásma.
10:18'
Odsedět si dvouminutový trest za sekání už odjel Esa Lindell.
10:18'
Do dalšího brejku se dostal Sturm, ani on sice neskóroval, ale byl faulován a San Jose si tak zahraje úvodní přesilovku.
09:48'
Dallas lehce zpomalil své tempo, stále má ale dost výraznou střeleckou převahu.
08:49'
Velká šance domácích na otevření skóre! Kostin vysunul dlouhým pasem Zetterlunda do sóla, jeho zakončení však Wedgewood pokryl rychlou vyrážečkou!
08:14'
Trochu krkolomná rozehrávka domácích, puk skončil v mezikruží u Granlunda. Ten byl ale dobře bráněn a nezakončil.
07:15'
Je po přesilovce, Thrun se vrátil na ledovou plochu.
06:57'
Teď už ale visel gól ve vzduchu, když Blackwood musel hasit střelu Johnstona z pravé strany a hned poté dorážku Stankovena z té levé.
06:30'
A zase letí puk alespoň do středního pásma.
06:05'
San Jose zatím předvádí na modré obranné čáře dobrou práci a nepouští soupeře do kombinací a zakončení.
05:15'
A hosté budou moci pokračovat v náporu v přesilové hře, dvě minuty za hákování si jde odpykat Henry Thrun.
04:58'
Blackwood si poradil s pokusem Dellandrey z levé strany. Dallas začíná přidávat na tempu.
04:22'
Hintz s Robertsonem se dostali do brejku dva na jednoho, zakončení prvního jmenovaného cinklo o spojnici tyče a břevna!
03:43'
Blackwood se také nenudí, musel vytáhnout pohotový zákrok betonem, aby pus srazil mimo své brankoviště.
03:00'
A podobný zákrok předvedl i o malou chvíli později...
02:24'
Na opačné straně se k ráně od modré čáry dostal Vlasic, Wedgewood měl ale slušný výhled a skryl puk mezi svými chrániči.
01:48'
Dallas má v úvodu hodně prostoru na útočení, o bekhend se teď snažil Stankoven, o kousek ale Blackwoodovu branku minul.
00:55'
Branku objížděl Duchene, snažil se o zasunutí za tyčku, zvládl jej ale zastavit pozorný Rutta.
00:10'
Blackwood si hned ze startu připsal úspěšný zákrok, když na něj zleva střílel Robertson.
00:01'

San Jose Sharks: Blackwood (D. Cooley) – Burroughs, Ferraro (A), Rutta, Thrun, Addison, M. Vlasic – Zetterlund, Granlund (A), Kostin – Barabanov, Kunin (A), Zadina – Bailey, Sturm, Bordeleau – MacDonald, Carpenter, Eklund.
Trenér: David Quinn

Dallas Stars: Wedgewood (Oettinger) – Heiskanen (A), Harley, C. Tanev, Lindell, Lundkvist, R. Suter – Pavelski (A), Hintz, J. Robertson – Dellandrea, Duchene, Marchment – Stankoven, W. Johnston, Benn (C) – Cr. Smith, Steel, Faksa.
Trenér: Peter DeBoer

Rozhodčí: Syvret, Lee – Murray, Gawryletz.
Oba celky jsou již na ledové ploše, zápas za pár okamžiků začne.
Zápas v SAP Center začne ve 3:30, takže si nastavte budíky a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.
Československá stopa v utkání

Filip Zadina (SJS) 22 (12+10)
Jan Rutta (SJS) 15 (3+12)
Radek Faksa (DAL) 16 (6+10)
Dallas Stars

Hosté jsou na tom naopak velice dobře. Na druhém místě Centrální divize mají 97 bodů, což je stejně, jako má vedoucí Colorado. Dallas jede na vítězné vlně, vyhrál poslední čtyři zápasy a i dnes bude velkým favoritem na zisk bodů. V posledním duelu jel Dallas do Arizony a po gólech Benna, Seguina, Heiskanena a Duchenea vyhrál 4:2.

Lídři kanadského bodování

Jason Robertson 72 (24+48)
Matt Duchene 62 (24+38)
Joe Pavelski 59 (25+34)
San Jose Sharks

Domácí jsou stále tím nejhorším celkem celé soutěže, když zatím nasbírali pouze 40 bodů. San Jose prohrálo posledních sedm zápasů a ten poslední byl obzvlášť hořký, neboť nad Chicagem vedlo po dvou gólech Bordeleaua a Zetterlunda už ve 22. minutě 4:0, jenže tento náskok ztratilo, soupeř v poslední minutě vyrovnal a nakonec i rozhodl v 18. sekundě prodloužení. Zápas tak skončil výsledkem 4:5.

Mikael Granlund 46 (10+36)
Fabian Zetterlund 35 (20+15)
William Eklund 32 (11+21)
Dobré ráno u NHL. Společně se podíváme na utkání mezi týmy San Jose Sharks a Dallas Stars.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 03:30.