Play-off 1. ligy -  ONLINE PŘENOS -  Jihlava : Kladno - 21. dubna 2021   17:30

00:58' Lichanec (Čachotský, Strejček) • 28:03' Pekr (M. Zadražil)
(1:2, 1:2, 0:1)
Stav série: (2:1)
Kladno
Kladno
10:35' Melka  (Frye, Mikliš) • 19:41' Machala  (Plekanec) • 27:34' Plekanec  (Snuggerud) • 35:22' Marosz  (Plekanec, Snuggerud) • 50:06' Marosz  (Snuggerud)
Jihlava
Pešina, Čech – Hanzlík, Zídek
CZ LOKO Aréna, Jihlava
Kladno

Je tu konec třetího finále mezi Duklou a Kladnem.

Troufnu si říci, že příliš rychlá branka Dukly z první minutě Dukle spíše uškodila. Pak mělo své slovo Kladno, kterému se podařilo využít tři přesilovky a také jedno oslabení. Konečné skóre tedy 2:5.

Z CZ LOKO Arény je to dnes vše, přeji klidný zbytek večera!
59:27'
Současné vyloučení:
Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Filip Dundáček – 2+2 min, hrubost).
Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (Patrik Machač – 2+2 min, hrubost).
58:40'
Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Vlastimil Bilčík – 2 min., hrubost).
58:20'
Košarišťanovi nyní puk zajel až za dres po střele Lichance. Vhazovat se bude po jeho pravici.
56:15'
Bilčík se nyní odhodlal ke střele z pravého kruhu, střela šla vysoko nad.
55:00'
Po delší době u kotouče Dukla, nedokáže s ním však nic vymyslet.
52:55'
Kladno se z tlaku po vystřídání vzpamatovalo a opět mají ze hry více.
52:00'
Dvě zakázané uvolnění Kladna v řadě. Nyní je Kladno pod tlakem.
51:32'
Pekrovi se podařilo nahodit puk přesně na Košarišťana, před kterým ještě stačil do nahození sáhnout Fronk. Kotouč sice změnil směr, ale vysoko na Košarišťanovu klec.
50:06'
Kladno právě vstřelilo branku!
Illéš měl sice ve středním pásmu kotouč pod kontrolou, ale zpětnou přihrávkou za sebe jenom namazal ROSTISLAVU MAROSZOVI, který už neměl problém si vymíchat Žukova blafákem a následně mu puk poslat mezi nohy – 2:5! Asistence: Luc Snuggerud.
49:45'
Rytíři opět u kotouče v útočném pásmu.
48:38'
Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Filip Dundáček – 2 min., podrážení).
48:10'
Machala v klidu forčekuje i ve vlatním oslabení.
47:56'
Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (Marek Račuk – 2 min., hákování).
47:20'
Brož unikl po pravém křídle až ke kase a zkoušel najít před brankou volného Chlubnu. Ten se k závěrečné koncovce už sice nedostal, ale i tak se Kladno dostalo po velký tlak. Následně Košarišťan puk přikryl a vhazovat se bude po jeho pravici.
46:40'
Jiránek se nyní dostal do šance na mezikruží. Jeho střela sice měla gólové parametry, ale minula horní tyč o pár čísel!
45:20'
Harkabus nyní pusnul puk do tandemu na Fronka, ten ale po překročení modré čáry ihned o puk přišel a dopředu jde opět Kladno.
44:20'
Dundáček se snažil o střelu z modré, kotouč mu ale sjel z lopaty a ze střely vznikl posuvný pas z modré k brankovišti.
43:30'
Eliáš se vydal na výlet po levém křídle, kotouč ztratil dřív, než stihl vůbec vletět do útočného pásma.
42:30'
Dukle se podařilo ubránit oslabení, bohužel pro domácí celek je ihned po vypršení trestu odpískán icing a hra se přesune zpět před Žukova.
41:30'
Frye vypálil tvrdě z modré, Žukov byl nucený zasahovat.
41:10'
Přesilová hra Kladna a opět v útočném pásmu úřaduje Jágrova hůl na levém kruhu.
40:24'
Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Daniel Bukač – 2 min., hákování).
40:05'
Po prvním vhazování třetí třetiny opět hned u kotouče Dukla.
40:01'
Hrůzostrašná třetina pro Duklu. Ve 28. minutě navýšil na 1:3 Plekanec. Následně snížil na rozdíl jedné branky o minutu později Pekr. Dvoubrankové vedení vrátil zpět Kladnu ve 36. minutě Marosz.
40:00'
39:00'
Probíhá poslední minuta druhé třetiny.
37:40'
Kladno se osvobozuje vyhozením kotouče až k Žukovovi.
37:07'
Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (Ondřej Mikliš – 2 min., nedovolené bránění).
35:22'
K odraženému kotouči po zákroku Žukova se dostal jako první ROSTISLAV MAROSZ a jen tak píchnul do kotouče. Ten prošel přesně mezi nohami Žukova a Kladno opět odskakuje o dvě branky! Asistence: Tomáš Plekanec, Luc Snuggerud.
35:07'
Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Peter Lichanec – 2 min., vysoká hůl).
34:15'
Harkabus našel z levého kruhu na středu Jiránka. Jiránek opět pálil z první, jeho střela mířila ale přesně doprostřed branky.
33:40'
Matěj Pekr nyní pálil z levého kruhu, Košarišťan opět zasahuje.
33:10'
Dundáček obdržel puk od Čavhotského na modrou čáru a ihned vypálil z první. Košarišťan střelu moc dobře viděl a likviduje ji.
32:15'
Dukla již v plném počtu a začíná její přesilovka.
31:45'
Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (Luc Snuggerud – 2 min., podrážení).
31:40'
Jágrova dlouhá hůl nyní úřaduje v útočném pásmu.
30:40'
Jiránek mohl jít sám na kasu, inkasoval ale v útočném pásmu tvrdý hit a o kotouč přichází.
30:00'
Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Lukáš Mareš – 2 min., podrážení).
28:03'
Dukla právě vstřelila branku!
Rychlá odpověď domácí Dukly. Totožná situace jako na druhé straně. Střela z pravého kruhu z hole MATĚJE PEKRA prolítla teploměrem – 2:3! Asistence: Matěj Zadražil.
27:34'
Skvěle sehraná přesilovka a Kladno odskakuje na rozdíl dvou branek. TOMÁŠ PLEKANEC se střelou z pravého kruhu trefil přesně k tyči, kde Žukov neměl šanci úřadovat. Asistence: Luc Snuggerud.
27:03'
Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Jakub Illéš – 2 min., podrážení).
26:45'
Jágr zlomil hůl v útočném pásmu, Dukla nyní u kotouče.
25:30'
Čachotský kloužil v útočném pásmu s kotoučem, nakonec ho předal za brankou Lichanecovi, který ale přihrávkou na slepo kotouč ztratil.
25:00'
Košarišťan u kotouče a snaží se o rozehrávku. Napadající Pekr mu chtěl znepříjemnit jeho počin na ledě. Gólman Kladna však zachoval chladnou hlavu a s přehledem rozehrál.
23:40'
Fronk stačil vypíchnout přihrávku ve vlastním pásmu a dostat se ke kotouči. Přechod do pásma již domácím nevyšel a u puku opět Rytíři.
22:30'
Po kombinaci Strejčka s Čachotským se druhý jmenovaný dostal ke střele z pravého kruhu. Čachotský trefil pouze pravou tyč a hraje se dál!
22:00'
Pekr našel na modré volného Dundáčka, který ihned napřáhl na střelu z první. Tvrdou bombu likviduje Košarišťan.
21:10'
Kubík vystihl kotouč v obranné třetině a vyváží puk mimo pásmo. Šetří tak cenné vteřinky pro Kladno ve vlastním oslabení.
20:47'
Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Peter Lichanec – 2 min., sekání).
Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (Ondřej Mikliš – 2 min., sekání).
20:33'
Vyhrané buly, přihrávka ihned na Pekra, který pálil z levého kruhu. Branku přestřelil, šance Dukly pokračuje.
20:27'
Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (Jakub Suchánek – 2 min., podrážení).
20:15'
Dukla se pokusila o rychlý přechod, akci však ruší ofsajd.
20:05'
Po vyhraném buly se Dukla ihned žene do útočného pásma, neboť stále běží trest Frye z první části.
20:01'
V první třetině v CZ LOKO Aréně padly celkem tři branky.

Dukla šla do vedení ihned v první minutě, následně Kladno srovnalo a 20 vteřin do konce i odskočilo na rozdíl jedné branky.

Druhá třetina začíná za 14 minut.
20:00'
19:41'
Necelých dvacet vteřin do konce a Kladno se ujímá vedení! Kolář namazal na modré čáře Plekancovi, který našel v útočném pásmu ONDŘEJE MACHALU, který střelou mezi nohy překonal Žukova! Asistence: Tomáš Plekanec.
18:55'
Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (Zachary Frye – 2 min., podrážení).
18:30'
Žukov nyní vychytal Plekance, který byl sám v úniku a stačilo puk pouze zvednout!
16:50'
Tempo na ledě se ke konci třetiny velmi srovnalo, možná bych se nebál říci, že nyní převládá Kladno, které vstřelená branka velmi nakopla!
16:00'
Nyní u kotouče v útočném pásmu Kladno, ke střele na Žukova již nedošlo.
15:00'
Illéš si již odpykal svůj trest a Dukla se ihned dostává k držení puku v útočném pásmu.
14:10'
Kubík opět ze stejné pozice jako před malou chvílí, klec Dukly opět míjí.
13:25'
Kubík pálil z pravého kruhu, minul Žukovovu klec minimálně o metr!
13:00'
Čachotský vyhazuje přes všechny čáry a osvobozuje Duklu ve vlastním oslabení.
12:20'
Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Jakub Illéš – 2 min., sekání).
11:50'
Bilčík vyhazuje kotouč z vlastního pásma a nechává Duklu oddechnout na pár vteřin.
10:35'
Střela z levého kruhu se buď od obránce nebo od Žukova odrazila přesně na protilehlý kruh, kde stál již připravený ANTONIN MELKA a střelou do horní části branky překonal Žukova, který v zápase zatím nebyl nikterak zatěžován – 1:1. Asistence: Zachary Frye, Ondřej Mikliš.
09:40'
Čachotský založil útok ve vlastní třetině, našel před brankou volného Illéše, který byl ale k jeho smůle zády k brance, a tak střela neměla gólové parametry!
08:30'
Žukov si zatím připsal za půl třetiny tak tři zákroky a v brance Dukly rychle chladne.
07:00'
Vhazování ve třetině Kladna ovládli Rytíři a zkouší se dostat do útočného pásma. Rychle inkasovaný gól je na Kladně velice znát.
06:50'
Strejček se dostal ke střele z modré, Košarišťan vyráží puk do rohu.
06:00'
Illéš nahodil kotouč na branku a jeho lajna míří střídat.
05:15'
Čermák se dostal do samostatného úniku, branka Košarišťana byla však posunuta a akce končí.
04:50'
Ofsajd přerušuje útočné snažení Kladna.
04:20'
Nahození přes celé kluziště stihl u Košarišťana Pekr a ihned z první vypálil! Gólman Kladna zastahuje lapačkou! Dukla bylo blízko ke dvoubrankovému vedení.
03:24'
Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Peter Lichanec – 2 min., krosček).
Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (Nicolas Hlava – 2 min., krosček).
03:24'
Hlava si vymíchal Bilčíka a vyslal na Žukova první střelu v zápase. Žukov zůstává v klidu a šanci likviduje!
02:45'
Illéš hledal na druhé straně Fronka, přihrávku vystihl bek Kladna.
02:30'
Košarišťan se hlásí a je potřeba oprava masky.
02:00'
Kladno jako opařené! Rychle inkasovaný gól a ihned jsou vidět nepřesnosti v přihrávkách.
00:58'
PETER LICHANEC obdržel kotouč do prostoru brankoviště, stáhl si kotouč na bekhend a střelou do šibenice posílá Duklu do vedení 1:0! Asistence: Tomáš Čachotský, Jan Strejček.
00:30'
Po úvodním buly ihned u kotouče domácí Dukla. Fronk zavezl během chvíle kotouč do pásma, v něm však nic nevymyslel.
00:01'

HC Dukla Jihlava: Žukov (Jan Brož) – D. Kolář, Bukač, Dundáček, Mareš, Bilčík, Strejček, Eliáš – T. Harkabus, Fronk, Illéš – Čachotský, Lichanec, T. Havránek – Jiránek, M. Zadražil, Pekr – Chlubna, Čermák, Vítězslav Brož.

Rytíři Kladno: Košarišťan (Brízgala) – Frye, Mikliš, Snuggerud, V. Sorokin, Suchánek, S. Zacharčuk, Zelingr – Machala, Plekanec (C), Jágr (A) – Kubík, Marosz, Hlava – Melka, Pitule, Račuk (A) – Š. Jelínek, Machač, Bílek.

Rozhodčí: Pešina, Čech – Hanzlík, Zídek.
Příjemný hokejový podvečer z Jihlavy!

Po dvou odehraných zápasech finále se série stěhuje do CZ LOKO Arény.

Oba dva těžce vyrovnané souboje zvládla Dukla a k postupu má mnohem blíže než Rytíři z Kladna. Jednu z největších zásluh na vyhraných zápasech má skvěle chytající Žukov, který byl hlavním faktorem celého play-off a Dukla si ho nemůže vynachválit.

Statistiky mluví jasně. Žukov zlikvidoval za dva finálové zápasy celkem 103 střel a pustil za svá záda pouze čtyři branky.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.