Play-off 1. ligy - 4. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Zlín : Vsetín - 6. dubna 2023   17:30

Ukončeno
Zlín
Zlín
21:21' Pospíšil (Talafa, Hejcman) • 32:08' Mrázek (Zbořil, Novotný) • 37:13' Pospíšil (Riedl) • 58:44' Kratochvíl (Kindl, Suhrada)
4:2
(0:1, 3:1, 1:0)
Stav série: (3:1)
Vsetín
Vsetín
07:48' Berger  (Hryciow) • 23:51' Číp  (Říha, Jonák)
Zlín
Sestavy:
Huf (Kořének) – Husa, Gazda (A), Novotný, Zbořil, Suhrada, Talafa, Riedl – P. Sedláček, Sadovikov, Köhler (C) – Kratochvíl, Kindl, Z. Sedlák – Lang, Luža, Mrázek – Apolenář, Hejcman, Pospíšil (A).
Rozhodčí
Petružálek, Pilný – Bohuněk, Hnát
Zimní stadion Luďka Čajky, Zlín
7000 diváků
Vsetín
Sestavy:
Žukov (Vošvrda) – Hryciow, Říha, Česánek, O. Němec (A), Kajínek, Jenáček, Krajčík – Jonák (C), Vávra, Rob – Holec, Klhůfek, Sihvonen – Hořanský, Š. Bláha, Půček – Lichanec, Berger, Číp.
Přenos se aktualizuje automaticky

To už bude ode mě pro dnešek vše, já Vám děkuji za pozornost a u dalšího hokejového utkání na shledanou.
Během poslední dvacetiminutovky jsme byly svědky pouze jednoho gólu. Jednalo se o branku do prázdné, která jen utvrdila dnešní vítězství domácích. Kromě toho se odehrálo i mnoho momentů plných emocí, a to jak na ledě, tak i v publiku. Nic to ale nezměnilo na tom, že si Zlín připsal třetí výhru v řadě a je jen jeden krok od baráže.
Konec zápasu.
59:33'
Po krátkém přerušení kvůli šarvátce v sektoru hostů s pořadateli hra opět pokračuje a ihned byl k vidění samostatný únik. Dostal se do něj autor poslední branky Petr Kratochvíl. Jeho zakončení v tomto případě ale už gólem neskončilo.
58:44'
Zlín právě vstřelil branku!
A zdá se být rozhodnuto! Pouhou minutu a čtvrt před koncem posílá kotouč přes celé hřiště PETR KRATOCHVÍL. Ten tak zvyšuje na rozdíl dvou branek a pravděpodobně přibližuje svůj celek třetí výhře. Asistence: Denis Kindl a Jiří Suhrada.
57:23'
Po delší době přichází osvobození ze strany ševců, které ale končí pouze zakázaným uvolněním. I to ale Berani potřebují jelikož se zdají být opravdu hodně vyčerpaní.
56:24'
A kanonáda Vsetína nekončí. Nyní se ke střele od modré dostal Jiří Říha. Byť byl jeho projektil sebevíc ostřejší, opět ho zastavil Daniel Huf.
55:25'
Po nepřesné rozehrávce soupeře zakončoval od pravého kruhu Adam Hořanský. Ani jeho pokus ale neprošel přes brankáře, v tomto případě se totiž pouze otřel o vyrážečku.
54:26'
Po konci přesilovky se zdají být strategie jasně rozdány. Zatímco se Berani nikam neženou, Vsetínští tlačí, seč jim síly stačí. Důkazem toho nyní byla i střela z hole Luboše Roba, která ale skončila pouze na betonech brankáře.
53:27'
Kromě mnoha střel se ale dostali k nespočtu vyhození ševci. Ti se tak ani jednou nedostali do situace, že by měli na ledě příliš unavené hráče.
52:28'
Ze strany Valachů se jedná o zcela jinou početní výhodu. Jedna střela totiž střídá druhou a ševci můžou jen děkovat Danielu Hufovi, který vytahuje své esa z rukávu.
51:29'
Vyloučení v týmu PSG Berani Zlín:
Denis Kindl – 2 min., napadení.
50:50'
Ze strany Beranů jsme zatím nebyly svědky ani jedné střely. Zdá se ale, že to je přesně to, o co tomuto celku jde, jelikož se nějak více nehrne ani do středního pásma, natož pak do útočného.
49:51'
Jednoznačně nejvýraznějším momentem této přesilové hry byl zatím únik jeden na jednoho, do kterého se dostal Peter Lichanec. Nakonec se ale nedostal ani ke střele, jelikož mu v klíčový moment vypíchnul puk Gazda.
48:52'
Vyloučení v týmu VHK ROBE Vsetín:
Jiří Říha – 2 min., hrubost.
48:28'
Po zablokování jedné z jeho střel se ještě pokusil o dorážku Pavel Klhůfek. Jeho střela ale skončila pouze na zadním plexiskle, jelikož zcela minula prostor brány soupeře.
47:29'
Po komerční přestávce se na buly po levici zlínského gólmana dokázal prosadit Sedláček. Následná prudká přihrávka od jednoho z jeho spoluhráčů ale skončila pouze zakázaným uvolněním.
46:30'
Po incidentu ze začátku třetiny se do hry vrátil obránce Gazda a hnedka má plné práce rukou. Musí totiž odvracet tlak soupeře, který vedl až k nebezpečné střele Bergera. Jeho pokus ale nakonec dokázal Huf vychýlit do ochranné sítě.
45:31'
Otěže zápasu v posledních minutách přebrali žlutomodří, a to s plnou vervou. Jedna šance tak střídá druhou, o tu poslední se postaral Denis Kindl, který ale nakonec minul bránu.
44:32'
Tak toto byla velká šance, kterou měl na své holi Petr Mrázek. Ten se ocitl v téměř identické situaci, jako Pospíšil při vstřelení posledního gólu ševců. V tomto případě ale trefil pouze tyčku za zády Žukova.
43:33'
Blízko ke gólu tečí měl Luboš Rob. Tomu se ale nepodařilo napodobit Bergera, jelikož trefil pouze betony zlínského Daniela Hufa.
42:34'
I druhá půle oslabení se nesla vesměs v duchu vyhazování kotouče přes celý led. I kvůli tomu se Valachům nepodařilo snad ani jednou vystřelit na bránu.
41:35'
Po začátku třetiny, který byl plný emocí tady máme početní výhodu hostů. Ti se ale zatím nezmohli na nic víc než dvě střely. Nutno ale uznat, že zakončení Lichance z bezprostřední blízkosti bylo poměrně nebezpečné.
40:36'
Vyloučení v týmu PSG Berani Zlín:
Bedřich Köhler – 2 min., napadení,
Tadeáš Talafa – 2 min., hrubost.

Vyloučení v týmu VHK ROBE Vsetín:
Vít Jonák – 2 min., hrubost.
40:21'
Toto by mohl být zlomový moment utkání. Po odpískání dostal totiž jeden z nejlepších obránců Zlína Daniel Gazda hokejkou do obličeje a okamžitě padl na led, ze kterého se jen horkotěžko zvedá. Nakonec se odebral na střídačku, ale to pouze za asistence jednoho z lékařů.
40:14'
Na úvodním buly poslední třetiny vybojovali kotouč Valaši, i přesto jsou nakonec u puku Berani. Nakonec ale o něj domácí přichází tak rychle jak k němu přišli zakázaným uvolněním.
40:01'
Začala třetí třetina.
Během druhé dvacetiminutovky jsme byly svědky lepší hry ze strany hostů, i přesto se ale více gólů podařilo vsítit ševcům, kteří tak vedou tím nejtěsnějším rozdílem. Kromě až obligátních vyloučení za hrubost je nutno zmínit, že se pod dvě z branek žlutomodrých podepsal Tomáš Pospíšil.
Další třetina začne přibližně v 19:33.
40:00'
Druhá třetina skončila.
39:40'
Ani druhá půle přesilové hry nepřinesla žádnou větší šanci na holích Vsetína, a tak se zdá, že se do kabin půjde za vedení domácích. Nutno uznat, že by se Valachům branka do kabiny náramně hodila.
38:41'
Početní výhoda nevychází podle představ ani Valachům. Jejich hra se sice drží vesměs v útočném pásmu, nedaří se jim ale vyzrát na obranu soupeře, které se často daří kotouče vyhazovat.
37:42'
Vyloučení v týmu PSG Berani Zlín:
Jiří Suhrada – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hrací plochu.
37:13'
Zlín právě vstřelil branku!
Tak tady těží domácí z minima maximum. Po dalších pár minutách s minimálním počtem zakončení se prosazuje TOMÁŠ POSPÍŠIL. Ten si po křižném přihrávce připravil kotouč na svou hůl a po naladění svých mířidel vymetl přesně pravý horní růžek svatyně Žukova. Svou metelicí tak nedal brankáři téměř žádnou šanci na zákrok. Asistence: Vojtěch Riedl.
36:08'
Hra čtyři na čtyři zatím svědčí více Beranům, kteří jsou téměř pořád u puku. Při cestě za další brankou je ale trápí velký počet vlastních chyb, ať už to jsou nepřesné přihrávky nebo ofsajdy.
35:05'
Vyloučení v týmu PSG Berani Zlín:
Martin Novotný – 2 min., hrubost.

Vyloučení v týmu VHK ROBE Vsetín:
Michal Hryciow – 2 min., hrubost.
34:06'
K zacloněné střele od modré se nyní dostal Jiří Říha. Jeho postavení bylo velmi slibné, zpracování jeho zakončení ale už moc ne. To dokazuje i to, že střela skončila zcela mimo svatyni.
33:07'
Zdá se, že ani vyrovnávací branka zatím nijak výrazněji nezasáhla do průběhu hry na ledě. Valaši jsou totiž opět u puku a opět v útočném pásmu. Zatím jim ale stále k úspěchu scházejí přesné přihrávky.
32:08'
Zlín právě vstřelil branku!
Tak toto je velmi neočekávaná branka ze strany ševců, kteří během posledních několika minut vystřelili snad jenom jednou. I tato střela z hole PETRA MRÁZKA jim ale stačila ke srovnání. Asistence: Mikuláš Zbořil a Martin Novotný.
31:43'
Tak tady měl Luboš Rob obrovskou smůlu. Po křižné nabídce od jednoho ze spoluhráčů se pokusil pálit z první do zcela odkryté brány. Jeho postavení na levém kruhu ale nakonec využít nedokázal, jelikož zcela minul puk.
30:44'
Ševcům se zatím vůbec nedaří udržet se v útočném pásmu, a to zejména kvůli neúspěšným přechodům přes střední pásmo. Z toho nejvíce těží naopak soupeř, který vysílá na brankáře Hufa jeden projektil za druhým. O ten poslední pokus se postaral Ondřej Němec, který ale našel pouze lapačku gólmana.
29:45'
Po až nekonečném souboji o puk v rohu kluziště u brány žlutomodrých se nakonec dostal ke kotouči Jiří Říha. Jeho následný pokus od modré ale stejně bránu nijak neohrozil, jelikož po bloku jednoho z defenzivních hráčů skončil v ochranné síti.
28:46'
Žukovu pozornost nyní prověřil nahozením od modré Zdeněk Sedlák. Na jeho pokus brankář ale velmi dobře viděl a i díky tomu předvedl jistý zákrok lapačkou.
27:47'
Až heroické výkony nyní předvedl v bráně Daniel Huf, který dokázal zastavit rovnou čtyři dorážky. Ke smůle hostů se při jednom z pokusů jednalo navíc o tyčku!
26:48'
Ať už se jedná o hru pět na čtyři nebo pět na pět, jsou Valaši v jednom sedle. Minimálně tomu tak je nyní, díky čemuž dokázali hosté dostat své soky pod obrovský zámek. Nakonec ale z celého tlaku vzešlo pouze pár střel, z čehož všechny skončili buď mimo, nebo bloky obránců.
25:49'
Po vhazování po pravici zlínského brankáře získali sice kotouč hráči ze Vsetína, po nepřesné střele se ale opět přerušuje. Na nynějším buly navíc získali puk ševci, mezitím co se nám přesilovka chýlí ke svému konci.
24:50'
Ze zbývajících dvou minut početní výhody se zatím hostům nedaří nic moc vytěžit. Důkazem toho je i to, že během poslední minuty se ani jednou nedostali k zakončení, a to zejména kvůli častým ztrátám kotouče.
23:51'
Vsetín právě vstřelil branku!
A máme tady bleskurychlou odpověď z holí Valachů! Po pouhé minutě a půl od obdrženého vyrovnávacího gólu se totiž prosazuje RADEK ČÍP, který využil obrovského zmatku před brankovištěm Hufa. Asistence: Jiří Říha a Vít Jonák.
23:17'
Vyloučení v týmu PSG Berani Zlín:
Denis Kindl – 2+2, vysoká hůl.
22:20'
Po vyrovnávací brance se mohli ševci okamžitě dostat do vedení. Velmi blízko tomu měli díky přečíslení dva na jednoho. Z něho se dostal nakonec k zakončení Darek Hejcman, jehož pokus ale jeden z obránců zablokoval.
21:21'
Zlín právě vstřelil branku!
Tak toto je vstup do třetiny jako hrom! Po pouhé minutě a půl se totiž prosazuje TOMÁŠ POSPÍŠIL. Ten tak využívá tlaku, který si domácí vytvářeli už od začátku dvacetiminutovky. Asistence: Tadeáš Talafa a Darek Hejcman.
20:44'
Na úvodním buly druhého dějství získal kotouč domácí, díky čemuž se ševci dostávají ihned do útoku. Jejich tlak hnedka ze začátku děla soupeřovi problémy, čehož se pokusil využít střelou z prostoru mezi kruhy Pospíšil. Jeho pokus ale skončil pouze na vyrážečce gólmana.
20:01'
Začala druhá třetina.
Během úvodní dvacetiminutovky jsme byly svědky pouze jedné branky, o kterou se zasloužil Jan Berger. Byť branek moc nepadalo, trestů bylo naopak požehnaně. I toto utkání je jako každé valašské derby plné emocí, což dokazují už tři rozdané vyloučení za hrubost.
Další třetina začne přibližně v 18:26.
20:00'
První třetina skončila.
19:27'
Nevyužití početní výhody se nyní pokusil potrestat ostrou střelou od pravého kruhu Jiří Říha. Jeho pokus ale skončil pouze těsně nad horní tyčí brány Hufa.
18:28'
Ani druhá půle trestu nevypadala ze strany domácího celku nějak zářivě, což lze přisuzovat hlavně obranně Valachů, která zatím předvádí bravurní práci.
17:29'
Oproti první početní výhodě nevychází ševcům v této přesilovce téměř vůbec nic. Během první minuty se jim nepodařilo snad ani jednou vystřelit na bránu, natož pak se usadit v útočném pásmu.
16:30'
Vyloučení v týmu VHK ROBE Vsetín:
Vít Jonák – 2 min., vysoká hůl.
16:15'
Ani toto přečíslení tři na dva zůstane ze strany žlutomodrých nevyužita. Největší podíl má na tom jednoznačně velmi špatná přihrávka Jiřího Suhrady, která se sotva dostala k brankáři.
15:22'
Pozornost Žukova nyní prověřil nebezpečnou střelou od modré Daniel Gazda. Na jeho projektil navíc brankář hostů vůbec neviděl, k jeho smůle ale trefil pouze betony gólmana.
14:23'
Vyloučení v týmu PSG Berani Zlín:
Denis Kindl – 2 min., hrubost.

Vyloučení v týmu VHK ROBE Vsetín:
Jan Berger – 2 min., hrubost.
13:42'
Zpoza vlastní brány zakládá další útočné tažení Boris Česánek. Nakonec celá akce ale končí pouze střelou Petera Lichance, která po zákroku vyrážečkou skončila v ochranné síti.
12:43'
Po vhazování po pravici vsetínského brankáře se dostal k puku Tomáš Vávra. Jeho nepřesná nabídka ve středním pásmu nakonec vedla až k ostré střele Tadeáše Talafy od modré. Ta ale nakonec skončila zcela mimo prostor mezi třemi tyčemi.
11:44'
Na druhé straně se dostal k poměrně zajímavému pokusu Daniel Gazda. Jeho pokus od levého kruhu byl sice prudký, i přesto ale skončil v lapačce pozorného Žukova.
10:45'
Nepřesná rozehrávka od Šimona Jenáčka zahání Valachy zpět do jejich obranného pásma. Zde byl nakonec úspěšnější jeden z jeho spoluhráčů. Díky tomu se tak Vsetínští můžou pokusit o další přechod ke svatyni Hufa.
09:46'
Do téměř identické situace, ze které padla zatím jediná branka, se dostal Luboš Rob s Tomášem Vávrou. Právě první jmenovaný se mohl dostat k zakončení, to by se k němu ale musela dostat zablokovaná přihrávka.
08:47'
Po první obdržené brance se ševci zdají být poněkud rozhození. Důkazem toho je i nepřesná přihrávka Daniela Gazdy ve středním pásmu, díky které se mohl soupeř opět dostat do útočného pásma. Nakonec je ale zastavila vlastní chyba v podobě ofsajdu.
07:48'
Vsetín právě vstřelil branku!
A máme tady první gól vážení! Po rychlém úniku se dostal do úniku dva na dva se svým spoluhráčem JAN BERGER. Právě ten nakonec přesně tečoval puk k levé tyči za záda brankáře žlutomodrých. Asistence: Michal Hryciow.
06:51'
Hra pět na pět po prvním oslabení vyhovuje očividně více hostům, kterým se poměrně daří držet v útočném pásmu. Toho nyní využil i jeden z obránců Vsetína, který pálil od modré. Jeho pokus ale nakonec zblokoval svým tělem Sedláček.
05:52'
Početní výhoda se blíží ke svému konci a vypadá to, že v zůstane nevyužita. Valaši tak odvrátili první větší šanci soupeře ze Zlína na branku.
04:51'
Kromě úvodu přesilovky, kdy se dostal Klhůfek ke střele od pravého kruhu vychází ševcům přesilovka přesně podle plánu. Zatím se však domácím nepodařilo dostat do žádné nadějnější situace.
03:52'
Vyloučení v týmu VHK ROBE Vsetín:
Boris Česánek – 2 min., hrubost.
03:41'
Na vhazování po pravici Hufa byl úspěšnější jeden z jeho spoluhráčů. Díky tomu se do velmi nebezpečné šance dostal Martin Lang. Ten se svými hbitými nohami vysmýkl podél levého mantinelu až k bráně. K jeho smůle se mu zakončení mezi betony už příliš nepodařilo.
02:42'
Prudkou střelu vyslal na od modré čáry David Kajínek. Jeho pokus nevypadal vůbec špatně, po teči jednoho z obránců soupeře ale skončil puk pouze v ochranné síti.
01:43'
K první střele Beranů se pokoušel protlačit Denis Kindl. I přes veškerou snahu se ale nedostal do slibné pozice v prostoru mezikruží. Díky tomu se tak poprvé úspěšně osvobodili i hráči ze Vsetína.
00:44'
Začátek valašského derby je tady! Na úvodním buly byl úspěšnější vsetínský Tomáš Vávra, který tak své spoluhráče okamžitě vysílá vstříc soupeřově bráně. Toto počínání hostů ale skončilo ještě dříve, než vůbec začalo, a to ztrátou puku.
00:01'
Utkání právě začalo.
Úvodní sestavy:

PSG Berani Zlín: Huf (Kořének) – Husa, Gazda (A), Novotný, Zbořil, Suhrada, Talafa, Riedl – P. Sedláček, Sadovikov, Köhler (C) – Kratochvíl, Kindl, Z. Sedlák – Lang, Luža, Mrázek – Apolenář, Hejcman, Pospíšil (A).
Trenér: Miloš Říha ml.

VHK ROBE Vsetín: Žukov (Vošvrda) – Hryciow, Říha, Česánek, O. Němec (A), Kajínek, Jenáček, Krajčík – Jonák (C), Vávra, Rob – Holec, Klhůfek, Sihvonen – Hořanský, Š. Bláha, Půček – Lichanec, Berger, Číp.
Trenér: Jiří Weintritt.

Rozhodčí: Petružálek, Pilný – Bohuněk, Hnát.
VHK ROBE Vsetín

Pro valachy začala finálová série naprosto ideálně. V úvodním utkání zaskočili pasivní Berany a dokázali otočit dvougólovou ztrátu ve svou výhru. Po tomto fantastickém výkonu se od Vsetína čekalo leccos, nakonec se ale zatím naděje fanouškům tohoto celku příliš neplní. Valaši totiž poslední dvě utkání prohráli, dohromady v nich navíc dali pouze dvě branky. Vyschlý střelecký prach rozhodně jejich situaci nepomáhá a s hrozícím mečbolem čeká celek z valašské metropole ještě pořádný kus práce.

Poslední tři utkání:
Zlín vs. Vsetín – 4:1
Vsetín vs. Zlín – 1:2
Vsetín vs. Zlín – 4:3 pp.
PSG Berani Zlín

Pro domácí ševce se zatím sen o postupu do baráže vyvíjí lépe, než snad sami pomalu čekali. Ve středečním utkání na půdě zlínského stadionu totiž porazili své soky poměrně jasným tříbrankovým rozdílem, a to po pouhé jedné obdržené brance při hře čtyři na čtyři. I to je důkaz skvělé formy brankáře Daniela Hufa, který bude s největší pravděpodobností hlídat svatyni svého týmu i v dnešním utkání. Pokud by se jemu a jeho spoluhráčům podařilo i v dnešním utkání zvítězit, chyběla by Zlínu k zisku vysněného titulu už pouze jedna výhra.

Poslední tři utkání:
Zlín vs. Vsetín – 4:1
Vsetín vs. Zlín – 1:2
Vsetín vs. Zlín – 4:3 pp.
Zdravím všechny fanoušky českého hokeje! Vítám Vás při sledování finále Chance ligy, ve kterém se dnes odehraje utkání zlínských Beranů proti Vsetínu, které dnes, spolu se mnou, budete moci sledovat.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.


Články odjinud