Tipsport Extraliga - Baráž o ELH -  ONLINE PŘENOS -  Kladno : Jihlava - 6. dubna 2018   17:30

Kladno
03:15' Kubík (J. Kloz, D. Tůma) • 50:07' D. Tůma (Kubík, J. Kloz) • 51:40' J. Strnad (R. Přikryl)
3:1
(1:0, 0:1, 2:0)
Jihlava
Jihlava
33:20' Straka  (Diviš)
Kladno
Cikánek (Kopřiva) – Zelingr, Štich (A), Repe, Kehar, Lenďák, F. Matula – Redlich, T. Kaut, Kružík – J. Kloz, Kubík, D. Tůma (C) – M. Hořava, Zikmund, Bláha – Pekr (A), R. Přikryl, J. Strnad – Svedlund.
Šír, Kika – Frodl, Zavřel
ČEZ stadion, Kladno
Jihlava

Kladno - Jihlava: Rozjetí domácí pokračují. Na 3:1 zvýšil Strnad

Kladno získalo cenné body na domácí půdě zimního ČEZ stadionu, když se v jednapadesáté minutě prosadil Tůma a o minutu později přidal uklidňující branku Strnad.
59:46'
Dukla se snaží bojovat do posledních vteřin.
59:00'
Běží poslední minuta třetí třetiny.
58:42'
Redlichova střela z vrrchu pravého kruhu byla sražena mimo branku hostí.
58:00'
Z pravého křídla se měl k zakončení Hlinka, ale koncovka mu nevyšla a tak zkusil trefit klec Cikánka Anděl.
57:20'
Zeman na poslední chvíli zásahl proti pronikajícímu Klozovi, kterému byl vypíchnut puk za Kořenářovu branku.
56:32'
Rozjetému Skořepovi vjel do útočné třetiny rychleji Diviš. Postavení mimo hru.
54:36'
Kloz se dokázal prodrat mezi tři hráče Dukly a z bezprostřední blízkosti se pokoušel zakončit k levé tyči.
54:11'
Rytíři Kladno jsou v plném počtu.
53:41'
Suchánkovo zakončení skončilo přizvednuté těsně nad brankovou konstrukci.
53:00'
Povzbuzené Kladno zvládá pohyb svého soupeře a úspěšně vyhazuje.
52:22'
Hosté se natlačili k pravé tyči, ale hra pokračuje už za brankou Kladna.
Dnešní utkání sleduje 4422 diváků.
52:11'
Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (Adam Kubík – 2 min.).
51:40'
Kladno právě vstřelilo branku!
Pro domácí celek velmi uklidňující branka. Po tlaku do branky soupeře se hra přesunula za branku Dukly, zpoza které vyjel JAKUB STRNAD před levou tyč, kde si hodil puk na bekhend a vzápětí zakončil ke vzdálenější tyči. Asistence Roman Přikryl.
51:08'
Z ostrého úhlu pálil Pekr jehož pokus skončil přímo Kořenářem.
50:07'
Domácí si berou vedení zpět na svou stranu. Po velké šanci Kubíka se dostal ke střele také DAVID TŮMA, který bez přípravy ze středu pravého kruhu rozvlnil síť za Kořenářovými zády. Asistence: Adam Kubík a Jan Kloz.
49:57'
Kubík ve vyložené šanci na pravém kruhu trefil pouze beton roztaženého Kořenáře!
49:33'
Důležitý zákork Kořenáře, jenž úspěšně vytěsnil střelu Šticha z pravé stran modré čáry.
49:10'
Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Wacey Rabbit – 2 min., sekání).
48:30'
Rytíři se prohnali útočným pásmem, ale žádná příležitost z toho nebyla.
46:46'
Na levém křídle nabral dobrou rychlost Kubík, který hledal u pravé tyče Kloze.
46:16'
Štichova střela brankáře Kořenáře nijak neohrozila. Dukla otáčí hru na polovinu Kladna.
46:15'
Přikryl neměl kudy a tak pouze zkusil střelu z vrchu mezikruží. Během toho mu ale kotouč sjel z čepele hole.
45:53'
Vyloučený Kubík se připojuje ke svým spoluhráčům.
45:18'
Nebezpečná střela Stříteského šla těsně vedle levé tyče! Jihlava v závěru přesilové hry odstřeluje domácí celek.
44:59'
Rozehrávajícího de la Roseho vyrušil napdající Strnad, který pro svůj tým vybojoval pár cenných vteřin.
44:33'
Dukla přišla během krátké doby dvakrát o útočné pásmo. Po odpískaném ofsajdu se bude vhazovat ve střední třetině.
43:53'
Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (Adam Kubík – 2 min., nedovolené bránění).
43:53'
Kubík se dostal přes levé křídlo až na samostatného Kořenáře! Rozjetý útočník Kladna zakončující na hranici brankoviště mírně najel do brankáře Jihlavy, za co ale bude potrestán dvěma minutami!
42:55'
Chyba Kladna! Rozehrávku zastavila Dukla před modrou čarou a přímo na branku vyrazil Váňa, jehož dvojité zakončení zastavil Cikánek. Ten úspěšně vykryl i dorážku Diviše.
42:20'
Kotouč po bojích ve střední třetině skončil za střídačkou Kladna.
41:33'
Po vhazování vystartoval po Andělově přihrávce do útoku Žálčík, který se prohnal skrz mezikruží až do zakončení. V následném pádu bolestivě spadl na brankovou konstrukci, ale útočník Dukly bude v pořádku.
41:23'
Po řadě přihrávek přišla střela Svedlunda, která byla těsně před Kořenářem tečovaná.
40:56'
Čachotského pokus o vyvezení hry ztroskotal na modré čáře a Rytíři velmi rychle vrací hru za branku hostí.
40:01'
Ve druhé třetině se podařilo Jihlavě vyrovnat stav utkání. Všemu předcházelo neskutečná šance Kladna, když Přikrylovi po Pekrově přihrávce přeskočil kotouč čepel hole. Kladenská dvacítka jinak mohla zakončovat do zcela prázdné branky. Místo stavu 2:0 přišel ale rychlý protiútok, který rozjel z pravého křídla Diviš. Po jeho přihrávce perfektně zakončil kat Rytířů Straka.
40:00'
39:50'
Dukla kladenský nápor úspěšně odrazila a je témeř jisté, že do třetí třetiny nastoupí za vyrovnaného stavu.
38:29'
Slibný nápor Kladna! Po střele z pravé strany vznikly v před brankovém prostoru velké zmatky. Krátce na to se snažil zakončit Zikmund z pravé strany ke vzdálenější tyči, ale tento prostor pokryl skvělý Kořenář svým pravým betonem!
37:17'
Kořenář úspěšně anuloval Pekra, který z vrchu pravého kruhu poslal střelu z otočky.
36:37'
Přikrylovi se nepodařilo udržet kotouč na pravém hrazení, ovšem Dukla vyhodila hru pouze na zakázané uvolnění.
35:59'
Kombinující Straka se snažil prošťouchnout puk přes dvojici protihráčů na zcela volného Skořepu, který si říkal o přihrávku na středu pravého kruhu.
34:57'
Svedlund vytáhl na modrou čáru, kde měl napřaženo k tvrdé střele Repe, jehož pokus skončil sražen těsně vedle levé tyče.
33:20'
Dukla právě vstřelila branku!
Velká smůla pro kladenské Rytíře! Po Pekrově přihrávce před branku Přikryl nedokázal zakončit do zcela prázdné branky, když mu kotouč přeskočil čepel hole. V následujícím protiútoku Diviš sjel na pravé křídlo, odkud přihrál po zavezení hry do útočné třetiny PETRU STRAKOVI, který nekompromisní střelou vymetl prostor levého růžku. Asistence: Richard Diviš.
32:50'
Skořepa si říkal o přihrávku za obranu Kladna, ale tu nezpracoval.
32:21'
Oba týmy bojují o kotouč v levém rohu útočného pásma Kladna.
31:20'
Nebezpečnou střelu Hubáčka ze střední vzdálenosti Cikánek vytěsnil mimo tři tyče. Hra pokračuje ve střední třetině.
30:46'
Strnad nabral dobrou rychlost na pravém křídle, odkud si sjel do prostoru mezi kruhy. Po naznačeé střele poslal kotouč zadovkou na přijíždějícího Pekra, který se z pravé strany neprosadil.
30:35'
Krátce po vhazování pálil bez přípravy Suchánek, jehož střela skončila ještě před kladenskou brankou.
30:30'
Zakázané uvolnění Kladna vrátí hru před brankáře Rytířů.
30:00'
Je za námi polovina utkání. Rytíři stále drží těsné jednobrankové vedení.
29:06'
Kloz byl obrán hned za útočnou modrou, načež vystartoval do protiútoku Hlinka. Ten z ostrého úhlu poslal kotouč před brankoviště Rytířů, kde se k zakončení nikdo neměl.
28:17'
Další nebezpečná střela! De la Rose vyslal od levého hrazení vysoký projektil, který Cikánek na poslední chvíli vytěsnil nad brankovou konstrukci. Kladno je již v plném počtu hráčů.
28:05'
Po přihrávce přes šíři útočného pásma pálil ze středu pravého kruhu Straka! Na něho volala značně odkrytá branka, ale útočník Jihlavy si kotouč musel déle zpracovávat.
27:33'
Střítevského střela přes zahuštěný prostor neprošla. Jihlava dále bojuje o kotouč.
27:03'
Dukla má v obranném pásmu problémy se založením útoku.
26:34'
Co se nepovedlo Strnadovi, se podařilo Zelingrovi, který úspěšně poslal hru až na druhou stranu kluziště.
26:18'
Strnadův pokus o vyhození zastavil napadající Jiránek.
26:11'
Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (trest ve hře – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Matěj Pekr.
26:11'
Po přerušení hry následuje komerční přestávka. Kladenský ČEZ stadion je poměrně zaplněný. Z Vysočiny přijela řada přiznivců jihlavské Dukly, která hojně zaplnila sektor hostí.
25:54'
Na útočné modré se kotouč zamotal Strakovi mezi brusle a útočník Jihlavy tak nemohl pokračovat dál.
25:07'
U vyhozeného puku byl první Váňa, ale obranná dvojice neúspěšnou rozehrávkou pozvala soupeře do vlastního obranného pásma.
24:10'
Neposedný kotouč zastavil Kehar až za modrou čarou, díky čemuž musí kladenská pětka vyklidit útočnou třeitnu.
23:48'
Na střelu od modré čáry si na hranici brankoviště sjížděl Redlich, kterému se prudký projektil nepodařilo protečovat za Kořenářova záda.
23:32'
Kladnu se nepodařilo na dvakrát přejít přes střední třetinu. Vyjde třetí pokus?
22:51'
V útočném pásmu Jihlavy se Seman snažil nahrát co nejvíce vteřin, ale čtveřice Rytířů jej o kotouč připravila.
22:18'
Mírně tečovanou střelu od levého hrazení Cikánek bezchybně lapil. Vhazovat se bude po jeho pravici.
21:50'
Pod tlakem si Kořenář dovolil kličkou u vlastní branky, zpoza které bude rozehrávat Kajínek.
21:24'
Kubík se nebojácně cpal přes obranou soupeře a vysokým bekhendem prověřil Kořenáře, který ramenem pokryl prostor pod horní tyčkou.
21:00'
Další střelu tentokrát v podání Jiránka zastavili domácí hráči.
20:43'
Jihlava přešla okamžitě do útoku. Po střele od modré čáry pokračuje za brankou Straka.
20:14'
De la Rose se zpoza vlastní branky vydal na útočný výlet, který skončil až za brankou Kladna.
20:01'
Do první třetiny vstoupilo Kladno o něco aktivněji a po vybojované přesilové hře přešlo do vedení. V polovině třetiny se hra celkem uklidnila, čemuž také dopomohla řada přerušení. Ve vlastním oslabení se Jihlava dostala do slibné šance, když po Strakově přihrávce pálil z levého kruhu Skořepa. V závěru si lídři baráže zahráli ještě přesilovou hru, ve které některými pokusy ohrozili domácí branku.
20:00'
19:20'
S končícím trestem Pekra se Kladnu podařilo vyhodit na polovinu soupřeře.
18:36'
Nečekaná střela de la Rose z ostrého úhlu málem prošla k bližší levé tyči, kde Cikánek nechal položený svůj beton.
18:09'
Rytíři se štěstím dostali puk těsně za modrou čáru. Jihlava se vzápětí velmi rychle vrací zpět do pásma Kladna.
17:59'
Kájínkova dělovka ze středu modré čáry skončila sražena vysoko do ochranné sítě.
17:35'
Střelu Čachotského dokázal Cikánek vytěsnit. Přesilová pětka Dukly se drží dále v útočné třetině.
17:20'
Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (Matěj Pekr – 2 min., sekání).
16:45'
Po Strnadově střele se Kladno dostalo do dobrého tlaku, ale Kořenář zůstal více méně bez práce.
15:26'
Po zastavené přirhávce vystartovalo Kladno do protiútoku, který domácí zbytečně překombinovali. Toho se pokusil využít Skořepa, který po nabrání rychlosti pálil k bližší tyči ze středu levého kruhu.
14:02'
Rozjetý Šidlík si skvěle obhodil hned dva protihráče a posunul hru za branku Kladna, odkud přišla pohotová přihrávka na najíždějícího Semana. Tomu se ale z první nepodařilo zakončit.
13:18'
Od levého hrazení to zkusil ke vzdálenější tyči Kaut, jehož pokus vykopl Kořenář špičkou betonu.
12:53'
A hned z tohoto útoku hosté zahrozili! Mezi kruhy dostal pas Jiránek, který nasměroval kotouč mezi betony Cikánka.
12:34'
Skořepa dokázal s asistencí Půži dostat hru do střední třetiny, odkud se Dukla následně nastěhovala před branku Cikánka.
12:24'
Bláha dokázal přes těsnou obranu Suchánka prošťouchnout kotouč do brankového prostoru, kde bezchybně zakročil Kořenář.
12:12'
Domácí pětka se snaží kombinovat v útočném pásmu, ale zatím bez střely.
11:08'
Utkání nyní doprovází řada přerušení. Po odpískaném zakázaném uvolnění se hra vrátí zpět na polovinu Dukly.
10:24'
Po vhazování před Cikánkem si říkal o přihrávku mezi kruhy Straka, ale tomu nedovolil zakončit bránící Zelingr, který si tvůrce hattricku z prvního zápasu pohlídal.
10:15'
Zakázané uvolnění také na straně Kladna.
10:00'
Po získání kotouče vyjel dvěma kruky Kubík od hrazení na osu hřiště, odkud přízemní střelou do protipohybu protáhl Kořenáře.
09:48'
Rozehrávka Jihlavy skončila pouze na zakázaném uvolnění. Hra se tak vrátí před Kořenáře.
09:19'
Šidlík zastavil rozjetého Bláhu v pravém rohu. Rytíři zatím hrají aktivněji.
08:22'
Po Kružíkově zavezení hry do útočné třetiny se Kladno k ničemu nedostalo, načež se na led vrací vyloučený Anděl.
07:25'
Velká šance Dukly! Přečíslení dva na jednoho ve vlastním oslabení řídil z pravého křídla Straka, který z pravého kruhu adresoval přihrávku na najíždějícího Skořepu. Ten z první nastřelil pouze hruď přesouvající se ho Cikánka.
06:36'
Po Pekrově nepřesné střele se obranná čtyřka Dukly úspěšně osvobozuje.
06:22'
Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Lukáš Anděl – 2 min., hrubost).
05:54'
Jihlavě se zatím nedaří usadit se v útočném pásmu. Domácí kontrolují hru za vlastní brankou.
05:23'
Od modré čáry po Strnadově přihrávce vyslal tvrdý projektil Svedlund, proti kterému Kořenář nemusel zasahovat.
04:42'
Rozehrávající Stříteský nepřečetl situaci dokonale a laxním prodloužením puku dostal pod tlak Šidlíka.
03:15'
Domácí využívají přesilovou hru a ujímají se vedení. Střelu ADAMA KUBÍKA z vzcrhu pravého kruhu schytal nejprve před brankou clonící Hořava, od něhož si kotouč přebral Tůma. Ten vyzval ke druhé střele opět Kubíka, který se tentokrát úspěšně prosadil. Asistence: Jan Kloz a David Tůma.
02:31'
Rytíři se snažili rychle překonat útočnou modrou čáru, ale to se jim nepovedlo a pro kotouč musí zpět až k vlastní brance.
02:14'
Oslabení hosté ihned po vhazování vyhazují kotouč až za branku Kladna.
02:09'
Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Filip Seman – 2 min., držení).
02:01'
Pokus o vyhození Kořenáře zastavil na pravém hrazení Strnad, který si sjížděl před hranici brankoviště. Na přihrávku ale čekal marně.
01:11'
Skákavy kotouč v útočném pásmu Kladna dokázal trefit Bláha pouze vedle levé tyče. Dukla následně vklidu poslala hru ven z vlastního pásma.
00:34'
Tůma vyrazil okamžitě po vhazování z obranné třetiny do protiútoku, z kterého střelou ke vzdálenější tyči přivítal Kořenáře.
00:13'
Prodloužení hry se Skořepovi ve střední třetině nepovedlo. Kotouč zastavil na obranné modré čáře Kaut.
00:01'
Oba celky již vycházají z útrob zimního stadionu na ledovou plochu.

Rytíři Kladno: Cikánek (Kopřiva) – Zelingr, Štich (A), Svedlund, Repe, Kehar, Lenďák, F. Matula – Redlich, T. Kaut, Kružík – J. Kloz, Kubík, D. Tůma (C) – M. Hořava, Zikmund, Bláha – Pekr (A), R. Přikryl, J. Strnad.

HC Dukla Jihlava: Kořenář (Volden) – Suchánek, de la Rose, Šidlík, Stříteský, D. Váňa, Kajínek, Půža – Diviš (A), Skořepa, Straka – Jiránek, Zeman, Čachotský (C) – Anděl, M. Hlinka, Žálčík – F. Seman, R. Hubáček (A), Rabbit..
HC Dukla Jihlava

Snový vstup do baráže. Nějak tak si určitě libuje řada fanoušků jihlavské Dukly. Ta ve čtyřech zápasech vybojovala celkem deset bodů, které Jihlavu vyzdvihují na první místo. Jedinou bodovou ztrátu Vysočané zaznamenali na ledě Energetiků, kde po slibném vedení 0:2 padli v prodloužení. Naváže Jihlava na první barážové utkání, ve kterém Kladno porazila suverénně 4:0?
Rytíři Kladno

Vstup do baráže se Rytířům zatím příliš nedaří. Ve čtyřech zápasech Kladno vstřelilo pouze pět branek, načež se může chlubit pouze jedinou výhrou s Karlovými Vary. Právě ty stejným poměrem 3:1 zvítězily v odvetném zápase, hraném v úterý. Zvládnou Rytíři zdolat Duklu a cennými body se tak přiblížit k čelu tabulky?
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.