Tipsport Extraliga - Play-off Tipsport extraligy -  ONLINE PŘENOS -  Liberec : Brno - 4. dubna 2019   19:00

Liberec
20:17' L. Krenželok (M. Zachar, P. Jelínek) • 37:22' M. Zachar (L. Krenželok)
2:3
(0:0, 2:1, 0:1 - 0:1)
Stav série: (1:1)
Brno
34:50' Dočekal  (Orsava, Malec) • 50:55' Orsava   • 69:36' Mueller  (P. Holík)
Liberec
Jeřábek, Hradil – Brejcha, Jelínek
Home Credit Aréna, Liberec
7 500 (vyprodáno) diváků
Brno

Liberec - Kometa: Americký sniper Mueller rozhodl zápas bombou z mezikruží, 2:3pp

Z mojí strany je to pro dnešek vše, přeji vám příjemný zbytek večera.
Semifinále se po dvoudenní pauze přesune do Brna, kde bude pokračovat tato napínavá bitva.
Kometa vyhrává druhý zápas a srovnává sérii na 1:1!
69:36'
Kometa právě vstřelila branku!
Je rozhodnuto! Petr Holík přihrál z rohu napřahujícímu PETERU MUELLEROVI, který z vrcholu kruhu trefil přesně horní roh Willovy brány. Asistence: Petr Holík.
69:03'
Martin Ševc vyslal ve středním pásmu do útoku Marka Kvapila, jehož dělovku z mezikruží lapil do své rukavice Marek Čiliak.
68:49'
Tomáš Filippi vypálil hned po vhazování. Jeho jedovatá střela byla tečována vysoko nad bránu.
68:41'
Od modré to nejdřív zkoušel Petr Kolmann a následně Lukáš Derner. Ani jedna střela se neujala.
67:50'
Peter Mueller to zkusil z pravého kruhu, mířil ale těsně nad.
67:21'
Po ofsajdu Komety následuje komerční přestávka.
66:54'
Domácí se opět ubránili.
66:44'
Další dělovku Petera Muellera vyrazil Roman Will.
65:54'
Jaroslav Vlach zblokoval Muellerův pokus a domácí vyhazují.
64:47'
Tygři se osvobozují.
64:43'
Martin Ševc (LIB) poslal puk do hlediště. Brno bude hrát další početní výhodu.
64:24'
Série nepřesností vrcholí zakázaným uvolněním týmu z města pod Ještědem.
63:47'
Dělovka Michala Gulašiho sražena do ochranné sítě. Vhazovat se bude před Willem.
63:19'
Tygři se dostali k puku a uklidňují hru.
63:00'
Domácí dlouhé oslabení zvládli! Vzápětí však vyhazují na icing.
62:28'
Severočeši opět vyhazují.
61:59'
Martinu Eratovi přeskočil touš hůl, Moravané přichází o útočné pásmo!
61:44'
Liberec už je ve čtyřech.
61:18'
Muellerovi střela nesedla. Puk opustil útočné pásmo Brna.
61:01'
Hosté vyhráli buly a začínají kombinovat.
60:58'
Brno si bere time out.
60:58'
Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec (Martin Ševc – 2 min., hákování).
60:58'
Kotouč se kutálel v brankovišti, jenže nikdo z hostů se pro něj nenatáhl. Bude se ale vylučovat! Tygři jdou do tří!
60:40'
Dělovku Petera Muellera obětavě zblokoval Michal Birner.

HC Kometa Brno: 9 (24)
Kometa v závěrečném dějství vyrovnala a následně již další branka nepadla. I dnes tak uvidíme prodloužení!
60:00'
59:44'
Tomáš Filippi vyhrál vhazování a vyhazuje.
59:42'
A trest naopak na druhé straně! Patnáct vteřin před koncem je za podrážení vyloučen Petr Jelínek (LIB).
59:21'
Dělovku Tomáše Filippiho ukryl Marek Čiliak do své náruče. Tomáš Bartejs je na ledě.
58'
Bartejs se vzteká, byl vyloučen dvě minuty před koncem za vyhozený puk
58:59'
Brněnští už v podstatě jen stojí.
58:01'
Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny.
58:00'
Marek Kvapil našel na prvé straně Tomáše Filippiho, proti jehož voleji se Marek Čiliak stihl přesunout.
57:40'
Marku Kvapilovi střela z kruhu nesedla.
57:18'
Tohle může být rozhodující moment! Tomáš Bartejs (LIB) vyhodil puk mimo hřiště a Tygři budou hrát přesilovku!
56:17'
Ondřej Němec pálil od modré do chumlu před Romanem Willem, jenž si i přes vydatnou clonu našel Němcův projektil a zasáhl.
55:30'
Kometa se provinila zakázaným uvolněním. Hra se přestěhuje zpět před Čiliaka.
54:56'
Tomáš Filippi udržel modrou čáru a z nouze poslal puk směrem do brankoviště. Tam jej nebezpečně tečoval Radan Lenc, kotouč ale nakonec zamířil těsně vedle tyče.
53:37'
Marek Zachar se po pravé straně pokoušel projet až před Čiliaka, jenže hostující bek mu padl pod nohy a liberecký mladík doklouzal až do brány, kterou vychýlil z kolíků. Vylučovat se však k velkému nepochopení domácích fanoušků nebude.
53:08'
Hra se přelévá ze strany na stranu, oba týmy chtějí rozhodnout už v základní hrací době.
51'
Důrazný Orsava dorazil kotouč za Willa, gól posvětilo video, 2:2
51:39'
Zakázané uvolnění Liberce.
50:55'
Gól je uznán! Hostující obránce poslal puk do skrumáže před bránou, kde jej Roman Will vyrazil vyrážečkou pouze nad sebe. K dorážce se následně dostal JAKUB ORSAVA, jenž jej dorazil za čáru. U videa se zkoumal možný zásah vysokou holí brněnského útočníka. Bez asistence.
50:55'
Porada se protahuje. Zkoumá se možný zásah vysokou holí.
50:55'
Kometa se raduje z branky! Rozhodčí se ale jde ještě poradit s kolegou u videa.
49:36'
Icing v podání hostů. Severočeši zdá se chytají další dech, nyní mají více ze hry oni.
49:09'
Po špatné rozehrávce Komety jel sám na bránu Libor Hudáček, jenž nejdříve naznačil zakončení a poté zkusil kličku do bekhendu. Marek Čiliak ale jeho úmysl vystihl a skvělým zákrokem udržel svůj tým ve hře.
47:33'
Marek Zachar vybídl tandemem ke střele Petra Jelínka, který prověřil Čiliakovu pozornost. Ten vyrazil přímo před sebe a málem se k dorážce dostal Zachar, jenže poskakující touš nezpracoval.
Dnešní utkání sleduje 7 500 diváků. Home Credit Aréně je opět vyprodána!
45:51'
Brno je nyní jasně lepší. Šelmy neví, kam skočit dřív.
44:58'
Nakonec se Dominiku Lakatošovi podařilo vyhodit a to dokonce tak, že trefil Marka Čiliaka. Domácí tak mohou vystřídat.
44:21'
Moravané tlačí Liberec v jeho obranném pásmu, Tygři však zatím díky obětavosti a Romanu Willovi odolávají.
43:20'
Jaroslav Vlach je na ledě a tým z města pod Ještědem je v plném počtu! Kometa čtyřminutovou početní výhodu nevyužila.
42:38'
Nyní mohl do napůl odkryté svatyně domácích zakončovat Peter Mueller, zamířil ale vedle.
42:00'
Brnu se teď nedaří usadit ve třetině. Opět musí začít u Čiliaka.
41:27'
Proti Jakubu Orsavovi zasahuje na druhé straně Roman Will. Liberec má první polovinu oslabení zdárně za sebou.
40'
Vlach způsobil Orsavovi krvavé zranění, dostal 2+2 minuty za vysokou hůl
40:50'
Severočeši se v oslabení dostali do přečíslení dva na jednoho! Petr Jelínek to nakonec zkusil individuálně a vypálil nad břevno.
40:20'
Peter Mueller to zkusil z dálky, jenže Roman Will měl velmi dobrý výhled a ukryl jeho pokus do lapačky.
40:01'
Jistě zajímavá třetí třetina začne přibližně v 20:48.
Střely na bránu v druhé třetině (celkem):

Bílí Tygři Liberec: 5 (14)
HC Kometa Brno: 9 (15)
Ve druhém dějství jsme se dočkali i branek. Již po třiačtyřiceti vteřinách šli Liberečtí do vedení, jenže poté nevyužili další šance a o slovo se přihlásili hosté, kteří vyrovnali na 1:1. Lukáš Krenželok ale poté Marku Zacharovi oplatil parádní přihrávku z jednadvacáté minuty a dvacetiletý útočník získal pro šelmy opět jednobrankový náskok. Na začátku třetí periody bude ještě pokračovat dlouhá přesilovka Komety, která bude trvat ještě tři minuty a dvacet jedna vteřin.
40'
40:00'
39:43'
Martin Erat se to rozhodl vzít na sebe, jeho pokus z mezikruží ovšem Roman Will vyrazil.
39:22'
Jaroslav Vlach (LIB) způsobil krvavé zranění Jakubu Orsavovi a odsedí si 2+2 minuty za vysokou hůl.
38'
Blesková odpověď! Krenželok vystihl puk a naservíroval ho Zacharovi, 2:1
38:45'
Dva na jednoho jeli na druhé straně i Brněnští, pas Petra Holíka parádní rybičkou přerušil Ladislav Šmíd.
37:22'
Liberec právě vstřelil branku!
Liberec si bere zpět vedení! Lukáš Krenželok vystihl rozehrávku Brna a v následném přečíslení dva na jednoho nabil MARKU ZACHAROVI, jenž ranou z první překonal marně se přesouvajícího Čiliaka. Asistence: Lukáš Krenželok.
34:50'
A je vyrovnáno! Jakub Orsava poslal od modré puk na bránu a jeho projektil MARTIN DOČEKAL šikovně tečoval mezi betony Romana Willa. Asistence: Jakub Orsava, Tomáš Malec.
33:57'
V rohu kluziště se do sebe zaklesli Dominik Lakatoš a Zbyněk Michálek. Rozhodčí je od sebe nakonec odtrhli a i tentokrát nebudou vylučovat.
32:11'
Leoš Čermák dostal od domácích mezi kruhy trochu více prostoru, jenže zamířil mimo.
30:15'
Moravané se nyní stáhli do malého bloku před Markem Čiliakem, což dalo šanci Tomáši Hanouskovi. Ten si od modré sjel do ideální palebné pozice, jeho pokus ale parádním semaforem zlikvidoval hostující gólman.
29:04'
Brno se po delší odmlce dostalo do útoku. Po dělovce jednoho z obránců se před Romanem Willem strhla hromadná tlačenice, jenže hosté kotouč za brankovou čáru nepropasírovali.
27:50'
Marek Zachar vymyslel další geniální přihrávku, když našel volného Michala Birnera. Tomu však v rozhodující okamžik přeskočil puk hokejku.
26:19'
Odpískán ofsajd Komety, po kterém následuje komerční přestávka. Aktuálně nesledujeme moc pohlednou pasáž hry, boj probíhá především u mantinelů.
25:11'
A máme tu první potyčku dnešního zápasu. Sudí ale vylučovat nebudou.
24:54'
Tomáš Vondrářek nebezpečně tečoval střelu Tomáše Bartejse, Roman Will ovšem stihl zareagovat.
24:11'
Tygry vedoucí gól viditelně nabudil. Moravané se z tlaku osvobodili pouze za cenu zakázaného uvolnění.
23:03'
Tyler Redenbach našel před bránou Jaroslava Vlacha, jehož bekhendový pokus vyrazil Marek Čiliak svým betonem.
22:11'
Martin Ševc vybídl nahozením od modré k teči Tylera Redenbacha, jenže touš si to namířil mimo tři tyče.
21'
Po pár sekundách druhé třetiny otevřel skóre Krenželok, 1:0
21:53'
Puk zašlápnut v obranné třetině Komety. Vhazovat se bude před Markem Čiliakem.
20:17'
Tygři jdou do vedení! Petr Jelínek zavezl kotouč do útočného pásma a posunul jej na rozjetého Marka Zachara. Ten z otočky ještě přihrál LUKÁŠI KRENŽELOKOVI, který se ocitl sám před Čiliakem a zamířil přesně do horního rohu! Asistence: Marek Zachar, Petr Jelínek.
20:01'
Střely na bránu v první třetině:

Bílí Tygři Liberec: 7
HC Kometa Brno: 5
Druhá třetina začne přibližně v 19:52.
I celkově čtvrtá dvacetiminutovka této série skončila nerozhodně. Na začátku měla více ze hry Kometa, která si dokonce zahrála dvojnásobnou početní výhodu. Severočeši ji však i s trochou štěstí ubránili a chopili se iniciativy. Z jejich aktivity vyplynuly tři přesilovky, jenže ani oni se neprosadili, a tak je stav po úvodním dějství 0:0.
20:00'
19'
Skvělý zákrok Čiliaka! Brněnský fantom vychytal Lence
19:42'
Brno je kompletní.
18:05'
Kometě se nepodařilo vyhodit a Martin Ševc přihrál před bránu nikým neobsazenému Tomáši Filippi. Ten ještě přihrával lépe postavenému Radanu Lencovi, kterého ale fantasticky vychytal Marek Čiliak! Tohle by mohlo domácí celek hodně mrzet.
17:38'
Máme tu další vyloučení. Petr Holík (KOM) se provinil vysokou holí.
16:59'
Hra je nyní plná nepřesností.
15:55'
15:10'
Severočeši rozjeli povedenou kombinaci, na jejímž konci stál Petr Jelínek. Ten byl sice sám před Čiliakem, jenže byl k bráně zády a netroufl si vystřelit.
14:40'
Početní výhodu se dnes zatím nedaří ani jednomu týmu. Hosté posílají kotouč až k Romanu Willovi.
13:55'
A navíc tu je další vyloučení Komety. Leoš Čermák (KOM) je potrestán za hrubost.
13:00'
Po zaváhání Tomáše Filippiho na modré čáře jeli Martin Dočekal s Leošem Čermákem sami na Romana Willa. Ten však nakonec nemusel zasahovat, neboť Brněnští kvůli nepřesné přihrávce druhého jmenovaného ani nezakončili.
12:20'
Šelmy to několikrát zkusily, ale Marek Čiliak je zatím neprůstřelný.
11:22'
Brno vyhazuje. Liberec musí začít na své polovině.
11:12'
Michal Gulaši (KOM) putuje na trestnou lavici za pozdní dohrání. Přesilovku si zkusí i Tygři.
9'
Erat zakončil přesilovku pět na tři dělovkou, trefil však jen tyč
09:53'
Marek Kvapil mířil mezi nohy, jenže Marek Čiliak sklapl betony včas! Pokračujeme za bezbrankového stavu.
09:53'
Nájezd pojede Marek Kvapil.
09:53'
Michal Birner byl zahákován při samostatném úniku. Uvidíme trestné střílení!
09:37'
Liberec je kompletní!
08:56'
Kometě se nedaří usadit v útočné třetině.
08:21'
Martin Erat z mezikruží trefuje tyč! Ve stejnou chvíli opouští Tomáš Hanousek trestnou lavici.
07:50'
Severočeši se osvobozují.
07:36'
Tygři jdou do tří! Dominik Lakatoš (LIB) je vyloučen za vysokou hůl.
07:26'
Jaroslav Vlach se zmocnil kotouče a ušetřil Liberci několik cenných vteřin.
06:59'
Moravané se nepřesnou přihrávkou sami připravují o útočné pásmo. Obě mužstva střídají.
06:45'
Další ránu Ondřeje Němce vyrazil Roman Will do rohu.
06:27'
Ondřej Němec vypálil od modré a jeho projektil tečovalo hned několik hráčů. Roman Will však situaci vyřešil.
06:17'
Kometa vyhrála buly a začíná kombinovat.
06:10'
Uvidíme první přesilovku. Tomáš Hanousek (LIB) je vyloučen za sekání.
05:27'
Ivan Baranka svým nahozením našel před bránou číhajícího Martina Zaťoviče, jenž nejdříve nepřekonal Willa a následně odražený kotouč posunul na volného Petera Muellera, který mohl zakončovat do odkryté klece. Domácí brankář ale stihl přesunout.
04:29'
Hosté se na chvíli usadili ve své útočné třetině, k zakončení je ale liberecká defenziva nepustila.
03:38'
Petr Jelínek chtěl nahodit černou gumu do útočného pásma, jenže ji podebral až moc a poslal ji až do ochranné sítě za Čiliakem.
02:52'
Dominik Lakatoš vjel v plné rychlosti do útočného pásma a přihrál na modrou Tomáši Havlínovi, jehož pokus vyrazil Marek Čiliak do rohu.
02:31'
O slovo se přihlásila také Kometa. Střela Ivana Baranky byla tečována do ochranné sítě.
01:08'
Marek Čiliak podobně jako včera chyboval při rozehrávce za bránou, načež se puku zmocnil Jan Ordoš. Jeho pas na Birnera ovšem hosté pokryli.
00:32'
Ladislav Šmíd poslal od modré kotouč do brankoviště, kde si ale lépe počínali hráči Brna.
00:09'
Tygři vyhráli úvodní buly a zakládají útok.
00:01'
Obě mužstva jsou na ledě, zazní státní hymna.

Bílí Tygři Liberec: Will (Schwarz) – Kolmann, Derner, T. Hanousek, Šmíd (A), Havlín, Ševc, Doherty – Ordoš, L. Hudáček, Birner – Lenc, Filippi, M. Kvapil – M. Zachar, P. Jelínek (C), L. Krenželok – Lakatoš, Redenbach, J. Vlach.

HC Kometa Brno: Čiliak (Vejmelka) – O. Němec (A), Baranka, Štencel, Gulaši, Z. Michálek, Bartejs, Malec – Mueller, P. Holík, Zaťovič (A) – Orsava, M. Erat, Plášek ml. – Vondráček, L. Čermák (C), Dočekal – Köhler, Kusko, Mallet.

Rozhodčí: Jeřábek, Hradil – Brejcha, Jelínek.
Ohlasy z Brna

Leoš Čermák: „Šance byly na obou stranách, jak od Liberce, tak i od nás. Po šedesáti minutách nejspíš zasloužená remíza 3:3. Rozhodla přesilovka v prodloužení, kdy se štěstí přiklonilo na jejich stranu.“

Kamil Pokorný: „Byl to zápas hodný semifinále. Hrálo se ve výborném tempu, přišly branky. Podle mě bylo skóre po šedesáti minutách spravedlivé. Obě dvě mužstva měla v závěru možnost utkání rozhodnout. V prodloužení jsme nevyužili přesilovou hru, následně se dostali pod tlak a po faulu dostali možnost početní výhody domácí. I když jsme se téměř dvě minuty statečně bránili, Liberec nakonec duel strhl na svou stranu.“
Ohlasy z Liberce

Petr Jelínek: „Bylo to skvělé utkání ve velkém tempu. Nakonec jsme rozhodli v prodloužení, alespoň je to asi bolí víc.“

Filip Pešán: „Byla to velice vyrovnaná bitva. V play-off rozhodují přesilovky a detaily. Dnes jsme byli o ten chloupek šťastnější než Kometa.“
Liberec vs. Brno 4:3pp

Branky a nahrávky: 5. M. Kvapil (Ševc, Birner), 26. L. Hudáček (Šmíd), 35. L. Krenželok (M. Zachar), 67. Jelínek (Redenbach) – 20. P. Holík (Mueller, O. Němec), 22. Štencel (M. Erat, Orsava), 37. Zaťovič (P. Holík).
Rozhodčí: Šír, Mrkva – Lederer, Kis.
Vyloučení: 3:3.
Využití: 2:1. V oslabení: 0:0.
Diváci: 7 500 (vyprodáno).
Střely na branku: 40:31.
Průběh utkání: 1:0, 1:2, 3:2, 3:3.

Bílí Tygři Liberec: Will – Kolmann, Derner (A), T. Hanousek, Šmíd, Havlín, Ševc, Doherty – Ordoš, L. Hudáček, Birner – Lenc, Filippi, M. Kvapil (C) – M. Zachar, P. Jelínek, L. Krenželok – Lakatoš, Redenbach, J. Vlach.

BK Mladá Boleslav: Čiliak – O. Němec, Baranka, Štencel, Gulaši, Z. Michálek, Bartejs, Malec (A) – Mueller, P. Holík, Zaťovič (A) – M. Erat, Hruška, Orsava – Vondráček, L. Čermák (C), Dočekal – Köhler, Kunc, Mallet..

Utkání bylo napínavé už od úvodních minut. Tygři se sice dostali do vedení, jenže Kometa těsně před první sirénou srovnala a na začátku druhého dějství otočila skóre. Přetahovaná se zastavila na stavu 3:3, který nakonec vydržel až do konce základní hrací doby. V prodloužení poté vystřelil Liberci první bod Petr Jelínek.
Přeji pěkný čtvrteční večer a vítám vás u textového přenosu z vyřazovacích bojů hokejové extraligy. Semifinále dnes bude pokračovat druhými zápasy a v napínavém souboji si to rozdají i Bílí Tygři Liberec a HC Kometa Brno. Po dramatické bitvě se včera ujali vedení Severočeši, kteří tak ukončili neporazitelnost Brna v tomto play-off.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.