Tipsport Extraliga - Play-off Tipsport extraligy - 5. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Mountfield : Liberec - 26. března 2023   18:00

Mountfield
08:12' Lev (F. Pavlík, Lalancette) • 21:20' Lalancette (Jergl) • 29:21' Jank (Okuliar, Rosandić) • 41:47' Jergl (Kev. Klíma) • 47:41' Okuliar (Werek) • 59:56' Perret (Jergl)
6:4
(1:0, 2:3, 3:1)
Stav série: (4:1)
Liberec
23:15' Jelínek  (Ivan) • 25:05' Flynn  (A. Najman) • 27:37' Jelínek  (Bulíř, Filippi) • 46:44' Birner  (Melancon)
Mountfield
Hejduk, Ondráček – Hynek, Klouček
ČPP Aréna, Hradec Králové
6890 (vyprodáno) diváků
Liberec

SESTŘIH: Mountfield HK - Liberec 6:4. Přestřelka a Tygří boj, ale Hradec je v semifinále

To je pro dnešek od mne vše, přeji všem příjemný zbytek nedělního večera a na počtenou.
Hned deset branek si pro nás připravil pátý duel této čtvrtfinálové série, v konečném důsledku Hradec vítězí poměrem 4:1 na zápasy a postupuje do semifinále. Hradec v poslední periodě šel znovu rychle do vedení, i tentokrát ale odpověděli hosté. Vítěznou branku tak vstřelil v čase 47:14 Oliver Okuliar, který dotlačil puk skrz betony Neužila. Čtyři vteřiny stvrdil postup gólem do prázdné branky Jordann Perret a odstartoval tak hradeckou euforii.
Hradečtí fanoušci slaví postup, Liberečtí se zase loučí se sezónou.
Hradec postupuje do semifinále Generali Česká pojišťovna play off Tipsport extraligy!
59:56'
Hradec právě vstřelil branku!
Hradec čtyři vteřiny před koncem přidává šestou branku do odkryté klece a stvrzuje postup do semifinále. Aleš Jergl vybojoval puk za brankou a našel volného JORDANNA PERRETA, který se před odkrytou sítí nemýlil – 6:4. Asistence: Aleš Jergl.
58:54'
Perret z vlastní třetiny střílel do prázdné, jeho pokus do branky pro nedostatečnou razanci nedojel.
58:24'
Perret nenahodil puk pod tlakem, hosté odvolávají brankáře a zkouší to v šesti.
57:48'
Lev si parádně zpracoval dlouhý vzdušný pas a další skákavou přihrávkou hledal při přečíslení 2 na 1 Radovana Pavlíka. Ten touš sice trefil, skórovat ale nedokázal.
57:26'
Buly míří na hokejky domácích, ti dle sudích vyhazují na zakázané uvolnění. Náskok k puku ale měl jasně domácí hráč.
57:18'
Liberec si bere oddechový čas, v ČPP Aréně se již dobré tři minuty nehraje.
57:18'
Oddechový čas pro tým Bílí Tygři Liberec.
57:18'
Sudí se rozhodli nevylučovat, což se velmi nelíbí hradeckému kapitánovi, který se to snaží rozmluvit rozhodčím. Hra je stále přerušena.
57:18'
Zachar inkasoval velký hit u mantinelu a hra je přerušena.
56:30'
Neužil si vyjel z branky, aby zamezil případnému úniku Perreta.
56:21'
Liberečtí nevyhráli buly v třetině domácích, Hradec se ale dopouští dalšího zakázaného uvolnění.
55:46'
Hradečtí už méně drží puk a iniciativu v zápase převzali Bílí Tygři.
55:37'
Machovský teď nadvakrát vyzrál na Bulíře, který pálil z velmi dobrých pozic. V obou případech ale hradecký gólman ucpal přední tyč a zamezil vyrovnání.
54:58'
Machovský vyrazil nához betonem mimo nebezpečné území.
54:00'
Frolík si neposunul puk před Machovským ideálně a vyhnal se ze střeleckého úhlu.
52:58'
Lev schytal tvrdý hit u mantinelu, z ledu se zvedá s bolestivou grimasou.
51:57'
Kevin Klíma rozkmital rychlé nohy a vypálil přes obránce, jeho pokus se mezi tři tyče nevešel.
50:36'
Tygři mají problémy s rozehrou, Hradečtí využívají silný forčekink.
50:21'
Zachar byl v situaci 1 na 1 s libereckým obráncem a rozhodl se pro střelu od mantinelu. Neužil vše viděl a zasahuje.
49:49'
Liberec vyhrál buly v útočné třetině, od modré ale vyslal jen slabé nahození.
49:29'
Rychlovský vypálil z mezikruží nádhernou střelu k pravé tyči, vynikající zákrok lapačkou byl nucen vytáhnout Machovský.
49:08'
Perret vystihl rozehru, celou akci ale zpomalil zadovkou.
48'
Branku Okuliara muselo posvětit video, 5:4
48:34'
Hlasatel hlásí vyprodáno!
48:17'
Hra se přelévá ve středním pásmu a nakonec se k zakončení dostal Liberec. Machovský střelu skryl do lapačky.
47'
Birner tečoval letící puk a opět srovnal, 4:4
47:41'
Hradec rychle odpovídá na libereckou branku a dává gól na 5:4. Neužil neměl puk plně pod kontrolou a velkým důrazem došťoural puk skrz jeho betony OLIVER OKULIAR. Branka byla přezkoumávána na videu, vše ale bylo v pořádku a Východočeši vedou 5:4. Asistence: Ethan Werek.
47:31'
Hradec střílí do ochranné sítě a následuje buly v třetině Bílých Tygrů.
46:44'
Liberec právě vstřelil branku!
Liberec se nevzdává a máme opět vyrovnaný stav. Když už to vypadalo, že početní výhoda hostů nikam nevede a brzy skončí, Melancon nahodil puk a v letu ho tečoval MICHAL BIRNER, který dostal touš až za záda Machovského – 4:4. Asistence: Thomas Joseph Melancon.
46:16'
Východočeši vyhazují z pásma a zkracují své oslabení.
45:42'
Parádní zákrok Machovského. Balinskis byl osamocen mezi kruhy a vyslal nepříjemně tvrdou ránu, hradecký gólman ale zasahuje.
44:56'
Liberec dvakrát chybuje v přesilovce a Hradec zatím jen odhazuje kotouče do třetiny hostů.
44:45'
Vyloučení v týmu Mountfield HK:
Mislav Rosandić – 2 min., držení.
44:24'
Derner se na modré opřel do touše, střela se odrazila od betonu Machovského.
43:52'
Lalancette obětavě blokuje střelu po chybě v obraně a dlouho ležel v bolesti na ledě. Teď se ale zvedá a odchází na střídačku.
41:47'
Hradec využívá početní výhodu a bere si vedení zpět! Nádherná zadovka zpoza branky našla ve velkém úhlu ALEŠE JERGLA, který se přesnou střelou prosazuje a posouvá Hradec do vedení 4:3. Asistence: Kevin Klíma.
41:18'
Hradec si netvoří šance a spíše obehrává puk kolem liberecké defenzivy.
40:19'
Hradec už je v útočné třetině a nejtvrdší střelu v extralize z hole Filipa Pavlíka teď otestoval Neužil na vlastní kůži.
40:06'
Třetí třetinu započnou s pukem na hokejkách hosté, Hradec čeká minutu a 55 sekund dlouhá přesilovka.
40:01'
Hokejisté přijíždějí zpátky na led a poslední dvaceminutovka je před námi.
Druhá perioda končí se skóre 2:3 ve prospěch Bílých Tygrů a po 40 minutách máme vyrovnaný stav. Po brzké brance Lalancetta Hradečtí ubrali na tempu, což Severočeši ztrestali hned třemi góly. Po brankách Jelínka a Flynna hosté dostali možnost početní výhody pěti proti třem, kterou po 24 sekundách zužitkovali zásluhou druhé branky Petra Jelínka a ocitli se ve vedení. Tygři ale ještě v čase 29:21 chybovali a na 3:3 vyrovnal Bohumil Jank. Jak dopadne třetí třetina tohoto strhujícího utkání?
Smoleňák si má ještě co říct s libereckými protivníky i po zaznění druhé sirény.
40:00'
39:57'
Hradec prohrává buly a třetina míří ke konci.
39:55'
Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec:
Jan Šír – 2 min., napadení.
39:00'
McCormack si zpracoval puk na modré a ranou zápěstím škrtl vzdálenější tyč.
38:38'
Největší příležitost měl při velkém tlaku Werek, puk ale nezvedl.
37:30'
Hradec zkrotil puk v útočném pásmu a snaží se najít skulinu v defenzivě hostů.
37:19'
Frolík podrazil hradeckého plejera v šanci před brankou Neužila a putuje na trestnou lavici.
37:19'
Michael Frolík – 2 min., podrážení.
37:06'
Flynn se rozjel na levém mantinelu a vypustil ze své hole střelu, na kterou Machovský viděl a bez potíží ji likviduje.
36:38'
Obrovský tlak domácích přestáli hosté bez inkasované branky. Největším šanci měl na konci Jergl, kotouč ale poslal jen do betonu Neužila.
35:48'
Lev se vydal na útočnou zteč a obtáčel se bekhendem kolem branky hostů.
35:04'
Hrajeme opět 5 na 5, oba viníci jsou zpět na ledě.
34:35'
Lalancette měl hodně prostoru na modré a vypálil do výstroje libereckého brankáře, na druhé straně byl v akci i Machovský.
33:48'
Perret chtěl vypálit bekhendem po pěkné zadovce, puk mu ale sjel z hole.
33:19'
Zachar ztrácí touš za brankou Liberce.
32:57'
Radek Smoleňák – 2 min., hrubost.

Jaroslav Vlach – 2 min., hrubost.
32:57'
Smoleňák a Vlach se do sebe pustili a oba čeká pobyt na trestné lavici.
32:24'
Jank od mantinelu vypálil na vzdálenější tyč, o pár čísel míjí.
30'
Jank těžil z perfektní přihrávky Okuliara, 3:3
30:45'
Perret hýří aktivitou a vystřelil po kličkování v pásmu hostů. Neužil střelu zápěstím zastavil.
30:12'
Hradec vydržel velkou melu před brankou Machovského bez újmy.
29:21'
A vyrovnaný stav je opět aktuální, Hradec dává pátou branku v této třetině! Rosandič výborně vybojoval puk v obranném pásmu a vyslal do úniku zapomenutého Okuliara. Ten celou akci ještě vyšperkoval přihrávkou na BOHUMILA JANKA, který propasíroval kotouč do sítě – 3:3. Asistence: Oliver Okuliar, Mislav Rosandič.
27:37'
Liberečtí využívají bleskově přesily pěti proti třem a poprvé v zápase jdou do vedení. PETR JELÍNEK se mezi kruhy dostal k puku po přihrávce Bulíře a nekompromisně ho zametl za záda Machovského. Asistence: Michal Bulíř, Tomáš Filippi.
27:19'
Hradec bude minutu a půl hrát ve třech.
27:13'
Bohumil Jank – 2 min., nedovolený zásah do hlavy nebo krku.
26'
Flynn se nejlépe zorientoval ve skrumáži před brankou, 2:2
26:50'
Liberec držel puk a ke střele se odhodlal Filippi. Jeho pokus končí ve výstroji Machovského.
26:41'
Přesilovou hru si poprvé v zápase vyzkouší i Severočeši, souboj zbytečně dohrál Kevin Klíma.
26:41'
Kevin Klíma – 2 min., napadení.
26:00'
Liberec vyhazuje puk na zakázané uvolnění a budeme pokračovat v pásmu hostů.
25:05'
A rázem je vyrovnáno! Velkého důrazu před hradeckou brankou využil OSCAR FLYNN, který si dojel pro odražený kotouč a střelou bekhendem do odkryté sítě vyrovnal na 2:2. Asistence: Adam Najman.
23:15'
Severočeši snižují vedení Hradce na rozdíl jediné branky! Ivan dostal dostatek prostoru na pravém mantinelu a vypálil do ramena Machovského. Puk se poté odrazil před branku, kde ho dorazil připravený PETR JELÍNEK. Asistence: Michal Ivan.
21:20'
Hradec přidává druhou branku a jde si za vytouženým postupem. Chyby v liberecké rozehrávce využil Aleš Jergl, který získal kotouč na mantinelu a okamžitě hledal spoluhráče před brankou, kde se nacházel nikým nehlídaný CHRISTOPHE LALANCETTA. Ten ještě pozdržel střelu a pak v poklidu zvedl puk přes ležícího Neužila. Asistence: Aleš Jergl.
20:21'
Nedomlel tvrdou hrou vybojoval touš za vlastní brankou.
20:06'
Úvodní vhazování druhé periody putuje na hokejky domácích.
20:01'
Oba týmy už jsou na ledě, druhá část zanedlouho započne.
První dvacetiminutovka je minulostí, k veledůležitému vítězství mají zatím blíže domácí. Velkých šancí bylo v první periodě málo, aktivnější na puku ale zůstávají Lvi. Rozdílová branka nadešla v čase 08:12, když se Východočeši ocitli v přesilové hře a naplno ji využili. Filip Pavlík posunul puk od modré na Jakuba Lva, který vystřelil Hradeckým vedení 1:0. Liberec bude chtít zabránit konci sezony, Hradec tedy v následujících 40 minutách půjde po postupu do semifinále.
20:00'
19:19'
Zachar obdžel příhru od Lva a pokračoval s toušem na holi až do útočné třetiny, kde zvolil střelu zápěstím. Té chyběla dostatečná přesnost, prolétla těsně nad pravou šibenicí.
18:00'
Rosandič chtěl pěknou akci vyšperkovat ještě přihrávkou do prázdné branky, ta ale prošla přesně mezi dvěma hradeckými útočníky.
17:29'
Radek Pilař sice chytře vystihl rozehru hostů, jeho střela ale mířila jen do blokujícího obránce.
16:54'
Jergl se přetlačoval o puk hned se třemi protihráči, po prvních úspěších ho ale hosté odzbrojili.
16:08'
Machovský teď vyrazil přízemní pokus zpět do předbrankového prostoru, kde se nacházeli hned dva liberečtí forvardi. Vše ale zabrzdil dobrý obranný zákrok.
15:37'
Machovský zastavil nahození od modré betonem, i když nic neviděl. Kvalitní postavení hradeckého gólmana přineslo své ovoce.
14:55'
Pilař se vyhnul souboji náhozem o mantinel.
13:59'
Hradci se kombinace v útočném pásmu nepovedla a musí celou akci zrestartovat.
13:40'
Potyčka před brankou domácích, aktivita hostů se příliš nelíbila Rosandičovi, který to dal fyzicky vědět.
13:18'
Lalancette protečoval puk do pásma, tam ho sebrala liberecká defenziva.
13:01'
Pavlík vyhodil po tlaku Tygrů puk z pásma a tam ho Lvi vybojovali zpět na své hole. Přihrávka na střed se už ale nevydařila, vše zastavila severočeská obrana.
12:09'
Smoleňák protlačil svou střelu mezi dvěma obránci, pozorný Neužil znovu v akci.
11:17'
Okuliar taky zatím postrádá střelecké štěstí, obě střely zlikvidoval Neužil bez větších problémů. Dobrá práce hostujícího brankáře.
10:29'
McCormack dvakrát pálil od modré, dvakrát byl ale také neúspěšný.
9'
Pavlík přihrál na Lva a ten se trefil k tyči, 1:0
09:33'
Liberecká střela byla tečována přímo před zrakem Machovského, branku ale puk přeletěl.
08:12'
Hradec se z přesilové hry ujímá vedení a je aktuálně blíže k postupu do semifinále. Filip Pavlík od modré nabil na levý kruh JAKUBU LVOVI, který se opřel vší silou do kotouče a nádherně rozvlnil síť u přední tyče liberecké svatyně. Asistence: Filip Pavlík, Christophe Lalancette.
7'
Radegast HITparáda: Nedomlel si počíhal na modré a sundal Eberleho
07:38'
Jergl se dokázal protlačit před branku a zakončil bekhendem, střela ale mířila do míst, kde se pohyboval Neužil.
07:07'
Hradec začíná svojí přesilovku chybou v útočném pásmu, Severočeši vyhazují kotouč.
06:57'
Teď už to ale na dvě minuty bylo, Jan Štibingr si půjde odpočinout na trestnou lavici.
06:57'
Jan Štibingr – 2 min., držení.
06:08'
Eberle se snažil jednou rukou obhodit Nedomlela, ten mu uštědřil tvrdý, ale čistý hit.
05:59'
Hradečtí se při přechodu do pásma dopustili ofsajdu.
05:10'
Kevin Klíma dostal dostatek prostoru na střelu od levého mantinelu, jeho projektil mířil pár centimetrů nad horní tyč.
04:43'
Neužil nahazoval od modré, jeho střela ale byla vytečována mimo tři tyče.
04:25'
Další pokus Rosandiče zpoza modré čáry, i teď zakročil Neužil.
03:48'
Rosandič se od půlky opřel do kouče a golfákem prověřil pozornost Neužila, ten rychlý kotouč vyrazil lapačkou před sebe.
03:26'
Machovský chytá slabé nahození od mantinelu do lapačky a přerušuje hru.
03:20'
Hradec vyhodil kotouč na zakázané uvolnění a ulevil si z tlaku.
02:35'
Derner nabil Melanconovi na modrou, jeho golfák trefil pouze hradeckého obránce.
01:36'
Werek se obtáčel kolem brány, tam včas dorazil liberecký Neužil.
00:58'
Oba týmy začaly opatrně a na první střelu musíme stále čekat.
00:18'
Jank nahodil kotouč do pásma, rozehrávka se následně nepovedla ani Severočechům.
00:08'
Úvodní buly 5. duelu této čtvrtfinálové série končí na holích hostů.
00:01'
Filip Pavlík přebírá cenu pro hráče s nejtvrdší extraligovou střelou. Jeho střela dosáhla rychlosti 175 km/h.
Lvi za bouřlivého potlesku vyjíždějí na ledovou plochu, o chvíli později je za podpory hostujícího kotle následují i liberečtí hokejisté.
Mládežníci drží na středovém kruhu nasvícenou plachtu s grafikou zápasu a hráči obou týmů se již připravují na nástup.
Bílí Tygři dnes hrají o všechno a rozhodně nehodlají nevypustit jediný souboj. Odvrátí dnes Severočeši konec sezóny?
Hradec dnes může zopakovat historii. Přesně před pěti lety, tedy 26. března 2018, porazil Tygry na domácím ledě 2:1 a postoupil do semifinále. Podaří se mu postoupit i dnes?
Hradecký kotel je už zdánlivě zaplněný, hráči mezitím končí rozbruslení a pomalu se vracejí zpátky do šatny.
Na liberecké straně došlo v sestavě jen ke kosmetickým změnám. V elitní formaci Liberce se dnes postaví útok Vlach – Jelínek – Šír, zatímco ofenzivní trojice Frolík – Najman – Flynn začne ve třetí lajně. V brance Severočechů se dnes opět objeví Jakub Neužil, zatímco Petr Kváča bude k dispozici jako dvojka.
Na hradecké soupisce oproti poslednímu zápasu proběhlo pár změn. Lvi jdou do zápasu tentokrát s 13 forvardy a 6 obránci, díky čemuž dnes nenastoupí Patrik Marcel, naopak k dispozici bude jak Radek Smoleňák, tak Matěj Chalupa. Kvůli zranění vypadl Lukáš Cingel z elitní formace, tam se zase vrací Jan Eberle. Přednost v brankovišti opět dostal Matěj Machovský, který si dnes půjde pro čtvrtou výhru v řadě.

Mountfield HK: Machovský (Kiviaho) – Jank, McCormack, Kalina, Blain, Rosandić, F. Pavlík (A) – Eberle, Lev (A), Zachar – Perret, Lalancette, Jergl – Werek, Kev. Klíma, Okuliar – R. Pavlík, Pilař, Smoleňák (C) – Chalupa.
Trenér: Tomáš Martinec

Bílí Tygři Liberec: Neužil (Kváča) – Balinskis, Nedomlel, Derner, Melancon, Ivan, Kolmann, Štibingr – Vlach, Jelínek (C), Šír – Birner (A), Bulíř (A), Rychlovský – Frolík, A. Najman, Flynn – Ordoš, Filippi, Faško-Rudáš.
Trenér: Patrik Augusta

Rozhodčí: Hejduk, Ondráček – Hynek, Klouček.
Forvardi i rošáda v brankovišti

Pozornost hradecké obrany bude i dnes poutat liberecký Oscar Flynn, který bodoval ve třech střetnutích s hradeckým Mountfieldem v play-off. Naopak esem v rukávu trenéra Martince může být Matěj Chalupa, který posledně naskočil poprvé do vyřazovacích bojů a podílel se na obou brankách. Zajímavé bude také sledovat situaci v brankovištích. Matěj Machovský po prvním utkání nahradil Henriho Kiviaha a uhranul spoluhráče skvělými výkony. V liberecké brance je zase nejistý zdravotní stav Petra Kváči, kterého v posledním mači zaskočil Jakub Neužil.
Těsné triumfy pro Lvy

Ani pod Ještědem ale Hradec nečekalo nic lehkého a o každý puk se bojovalo až do závěrečného hvizdu. Ve čtvrtek si Lvi dlouho drželi hubené vedení 1:0, dokud jim ho v čase 18:49 neuzmul Petr Jelínek. Šlo se tak do prodloužení, ve kterém dostali Lvi výhodu přesilové hry a hradeckým hrdinou se stal Aleš Jergl. V pátek šli Východočeši již počtvrté v sérii jako první do vedení a po brankách Lalancetta a Chalupy si dokráčeli pro čtvrtfinálový mečbol.
Z Hradce za vyrovnaného stavu

Liberečtí se dostali do vyřazovacích bojů z pátého místa a po dramatickém souboji s Plzní zvítězili v osmifinále 3:2 na utkání. Také čtvrtfinálovou sérii rozehráli Tygři skvěle, když na hradeckém ledě v poslední pětiminutovce obrátili stav duelu na a připsali si úvodní výhru. Ta byla ale zatím také poslední. V druhém druhém střetnutí totiž vystřelil Kevin Klíma dvě minuty před koncem Hradci výhru a do Liberce se odjíždělo za vyrovnaného stavu.
Krásné nedělní odpoledne, vítejte u pátého čtvrtfinálového souboje mezi hradeckým Mountfieldem a libereckými Bílými Tygry. Pro Hradecké se série vyvíjí velmi dobře a od postupu do nejlepší čtyřky je dělí jediné vítězství, jelikož vedou 3:1 na utkání. Přijde klíčový zápas série již dnes?