Tipsport Extraliga - Play-off Tipsport extraligy - 4. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Mountfield : Vítkovice - 9. dubna 2023   16:00

Mountfield
36:49' Eberle (McCormack)
1:2
(0:1, 1:1, 0:0)
Stav série: (3:1)
Vítkovice
15:51' Dej  (Lakatoš, Gewiese) • 26:39' Dej  (Bukarts, Gewiese)
Mountfield
Jeřábek, Pražák – Ondráček, Špůr
ČPP Aréna, Hradec Králové
6 890 (vyprodáno) diváků
Vítkovice

SESTŘIH: Mountfield HK - Vítkovice 1:2. Klimeš čaroval a prodloužil hostům sezonu

Dnes se s vámi sice loučíme, zároveň vás však zveme vás k pokračování semifinálové série, která napíše svůj další zápas v úterý 11. dubna v Ostravě. Přejeme zítra bohatou pomlázku a příjemně prožité velikonoční pondělí. Na shledanou u dalších on-line přenosů z hokejové extraligy se těší Lukáš Foff a Klára Petrásková!
Je konec čtvrtého semifinále a Vítkovice stále živí naději na postup do finále. V hradecké ČPP Aréně se dostaly díky dvěma brankám Rastislava Deje do vedení 2:0 a domácím se podařilo pouze snížit na 1:2. Ostravané odehráli naprosto parádně posledních zhruba deset minut třetí třetiny, kde zamkli obranné pásmo a nepustili Východočechy do žádných nebezpečných střel.
Nejlepšími hráči dalšího vyrovnaného souboje mezi Hradcem a Vítkovicemi byli zvoleni za hosty jejich jediný dnešní střelec Rastislav Dej a z domácího celku obránce Filip Pavlík.
Střely na branku ve 3. třetině (celkem):

Hradec Králové – 11 (33)
Vítkovice – 4 (21)
59:52'
Kevin Klíma dvakrát pálil z pravého kruhu, jenže vítkovická obrana odolala a vypadá to, že první bod v sérii už dotáhne!
59:25'
Hradec vyhrál útočné buly a Jérémie Blain okamžitě nahodil kotouč za bránu.
59:19'
Vítkovice až teď vyhodily na zakázané uvolnění a Mountfield HK si tak může vzít oddechový čas.
59:02'
Matěj Machovský opustil branku a Hradečtí zkoušejí necelou minutu před třetí sirénou hru v šesti!
58:36'
Petr Fridrich pošetřil hodně cenných vteřinek. Tohle už vypadá pro Vítkovice dobře.
57:54'
Vítkovická obrana funguje výborně a je vidět, že hosté se rozhodli bránit hubený náskok, seč jim síly stačí. V pěti jsou rozestoupeni na obranné modré a Hradec to má velmi těžké.
57:11'
Bohumil Jank trefil nahozením jen prvního bránícího hráče, Mountfield se vůbec nemůže dostat do pásma. A čas běží!
56:57'
Ridera se opět osvobodila jednoduchým vyhozením. Ostravané brání výborně.
56:07'
Mislav Rosandič nahodil na Klimešovu bránu vysoký oblouček, který vítkovický gólman odrazil okrajem lapačky ještě výš a za branku.
55:26'
Lalancette střílel z levé strany, ale Klimeš měl celou situaci dobře přečtenou.
55:04'
Christophe Lalancette se natahoval s hokejkou po puku letícím k levé tyčce, jeho hůl ovšem na hrací předmět nedosáhla.
54:46'
Dnešní utkání sleduje 6 890 diváků. V ČPP Aréně je pochopitelně vyprodáno.
54:46'
Technický přestupek po delší době také na straně hostů, po icingu se bude vhazovat před Klimešem.
53:52'
Richard Jarůšek se přes dva hráče dostal ke střele, ale ta nebyla pro Machovského nebezpečná.
53:09'
O protečovaný puk museli Hradečtí bojovat, nakonec ho na chvíli uzmuli do své moci. Jenže ne na dlouho, Vítkovice totiž přistupují k domácím hokejistům velmi rychle.
52:43'
Jérémie Blain trefil svým nahozením ze středního pásma branku, ale Klimeš rychle puk vytřepal z lapačky a rozehrál.
52:16'
Tentokrát sice Lvům už dlouhé nahození do pásma vyšlo, jenže nedokázali kotouč dojet. A chvíli nato tu je pauza určená komerčním účelům.
51:29'
Rozhodčí si dali načas s písknutím icingu a hvizd se ozval až ve chvíli, kdy už byl Klíma v podstatě u puku. Vhazovat se ale bude po Machovského pravé ruce.
50:49'
Z ničeho nic se hosté objevili v situaci dvou proti jednomu, kterou Marek Kalus řešil střelou na bližší tyč, ale tam našel jen připravený beton Machovského.
50:33'
Teď po delší době měly Vítkovice čas na rozehrávku, ale paradoxně se jim nepodařilo a je z toho další icing.
50:03'
Vypadalo to, že Radovan Pavlík lehce zahákoval za domácí bránou Rastislava Deje, hlavní sudí, který byl celé situaci blízko, se ale rozhodl netrestat.
49:19'
Další velmi dlouhé střídání Hradce v útočném pásmu, jenomže tomu chybí střelba. Ostravané se osvobodili lobem do středního pásma.
48:42'
Východočechům je jasné, že jsou oproti svému soupeři o gól pozadu, podle toho také uplynulé minuty vypadají. Hraje se především před Klimešem a Ostravané se musí mít neustále na pozoru.
48:34'
Marek Zachar se okamžitě po buly dostal ke střele k bližší tyči, ale Klimeš si ji pokryl. Tlak domácích se stupňuje.
48:10'
Bohumil Jank si klepl o kotouč a také dostal na levou část modré čáry nahrávku, neměl však kudy vystřelit. Bránící hokejista totiž vyklekl Jankův pokus tak šikovně že nenechal žádné místo.
47:26'
K Filipu Pavlíkovi doskákal puk na modrou čáru a hradecký dělostřelec vytáhl svou pověstnou ránu, zacinkala ovšem jen o levou tyčku!
47:10'
Po chybné rozehrávce Ridery se k puku dostal na levé straně Matěj Chalupa, ale při snaze o střelu promáchl.
46:32'
Oliver Okuliar se snažil mezi bruslemi bránícího hráče posunout puk na levý kruh na Kevina Klímu, touš letěl jenom do rohu kluziště.
46:16'
Sudí teď pustili několik ostřejších zákroků, protože zřejmě chtějí do hry zasahovat co nejméně. Hradečtí se i tak dostali do pásma a nahodili na bránu, po komerční přestávce se bude vhazovat po pravé ruce Lukáše Klimeše.
45:48'
Jan Eberle se mohl zapsat dnes podruhé do listiny střelců! Hradečtí totiž vystihli rozehrávku a Eberle se ocitl skoro sám na levém kruhu a pálil na teploměr, jenže Klimeš udržel ruku u těla. Eberle pak sice skončil na ledě, jeho spoluhráči však ještě vytvořili před Klimešem slušný tlak a dostrkání puku za čáru moc nechybělo.
45:20'
Vítkovice teď pouze protečovaly puk do útočného pásma a odešly střídat. Už se nepotřebují nikam cpát.
45:05'
Matěj Chalupa zkusil překvapit Lukáše Klimeše ranou ze střední pásma, tou se ostravský muž v masce nenechal vyvést z míry.
44:49'
Sice to vypadalo, že Filip Pavlík ještě udržel na modré lajně puk v útočném pásmu, nicméně čárový byl jiného názoru, a tak se píská ofsajd.
44:34'
Oliver Okuliar byl v útočném pásmu ještě se svým spoluhráčem, ale rozhodl se vypálit sám. Mířil někam nad rameno, ale Klimeš pohodlně puk schoval a ještě přidal efekt.
44:17'
Jordann Perret chtěl poslat dopředu Olivera Okuliara, jenže nahrávku vystihli hostující hokejisté.
43:41'
Nahození zleva skončilo sice před vítkovickou bránou, mezi kruhy však nestál nikdo v bílém, kdo by se ujal dorážky.
43:07'
Peter Mueller se dostal ke střele ve výborném prostoru, ale zatím nemůže najít svoji střeleckou fazónu. Dobrý zákrok Machovského.
42:45'
Peter Krieger zkusil zprava překvapit Machovského bekhendem na delší tyč, byl už ale ve velkém úhlu a netrefil tak vymezený prostor brány.
42:32'
Jan Eberle se snažil z levé strany nahodit před bránu, ale puk se odrazil od bránícího hráče opačným směrem.
42:11'
Filip Pavlík zavezl kotouč až do útočného rohu, jenže tam zvolil zbytečně riskantní nahrávku mezi protihráči a Mountfield přišel o hrací předmět.
41:35'
Rosandič střílel od modré čáry a Klimeš měl složitou úlohu, protože před ním sváděli souboj dva hráči.
41:10'
Blain vracel podél modré Kalinovi, ten však vystřelit nemohl, neboť nahrávka směřovala domácímu bekovi na brusle.
40:52'
Patrik Koch okamžitě po buly poslal golfák na Machovského, ale ten vytrčil levý beton.
40:38'
Dlouhý nástřel Hradce ovoce nepřinesl, píská se jen zakázané uvolnění.
40:09'
Úvodní buly vyhrál domácí tým a okamžitě se snaží usadit v útočném pásmu.
40:01'
Hráči přijíždějí na led připraveni na třetí třetinu. Ta začne už za malou chvíli a jsme zvědaví, jestli nám přinese rozuzlení!
Druhá část přinesla sice dva góly, co se ale průběžného stavu týká, jsme na tom v podstatě stejně jako před dvaceti minutami. Vítkovicím se před polovinou třetiny povedlo odskočit na rozdíl dvou branek, když se opět trefil Rastislav Dej, a vypadalo to, že dobře naladění Ostravané udrží stav až do přestávky. Ve 37. minutě však přišla skvělá nahrávka McCormacka a kontaktní gól vystřelil Hradci Jan Eberle. Ridera mohla být nakonec ráda, že udržela alespoň stav 2:1, jelikož McCormack chvíli nato předvedl další skvělou nahrávku a vyrovnání mnoho nechybělo.
Další třetina začne přibližně v 17:50.
Střely na branku ve 2. třetině (celkem):

Hradec Králové – 13 (23)
Vítkovice – 9 (17)
40:00'
39:55'
Filip Pavlík musel vycouvat z útočné třetiny, kotouč ale obloukem poslal zpět ke Klimešovi a ve druhé části už se nic nestane.
39:48'
Chalupa a celá formace kolem něj pokračoval v akci, ale domácí jednasedmdesátka svoji další střelu nasměrovala jen do brankové konstrukce z boční strany.
39:25'
Graeme McCormack mohl mít druhou asistenci! Z vrcholu pravého kruhu totiž nádherně našel u levé tyčky Matěje Chalupu, jenže ten nastavil hůl jenom tak, že kotouč skončil vedle tyčky!
38:24'
Mislav Rosandič nezpracoval puk na modré čáře a musel se pro něj vrátit přes celé hřiště.
38:08'
Lukáš Klimeš ztratil hokejku, dlouho bez ní ale vítkovický gólman nebyl. Jeden ze spoluhráčů mu ji totiž zpoza brány přiblížil a Klimeš si ji vzal zpět.
37'
Eberle našel místo u přední tyče a snížil, 1:2
37:43'
Werek teď vůbec neměl rychlost, ale svým tělem dokázal zamezit soupeři, aby se přes něj dostal do přečíslení.
37:10'
Nahození Hradce mělo směřovat na Klimešovu bránu, ale netrefilo ji, takže se píská zakázané uvolnění.
36:49'
Hradec právě vstřelil branku!
Výborná práce při napadání v útočném pásmu a Východočeši se dostávají k soupeři na dostřel! Graeme McCormack výborně vybojoval puk u pravého mantinelu a vyrazil s ním směrem k bráně. Zároveň si všiml, že na druhé straně si sjíždí JAN EBERLE, jemuž také adresoval přesnou nahrávku. A hradecká patnáctka už jen přiklepla puk do prázdného místa u bližší tyče – 1:2. Asistence: Graeme McCormack.
36:16'
Graeme McCormack si po buly vybruslil na střed modré čáry a vypálil, jeho ránu zablokoval první bránící hráč.
36:10'
Teď to na Klimeše létalo z obou stran, protože Vítkovice byly stažené do obranné ulity. Vítkovický brankář ale tu jedinou střelu, která šla na jeho bránu nadvakrát zkrotil, i když dva hráči číhali na dorážku.
35:50'
Tentokrát Mislav Rosandič zvládl protečovat puk a Mountfield se dostal do útočné třetiny.
35:19'
Rozehrávka Olivera Okuliara nebyla vůbec přesná a je z toho východočeský icing.
35:01'
Přechod modré čáry Ostravanům nevyšel, píská se postavení mimo hru.
34:53'
Na závěr oslabení předvedl skvělou práci Martin Štohanzl a puk vyvezl a notnou dávku času i udržel v útočném rohu. Hradec je kompletní.
34:34'
Hradec rychle přistupoval k hráčům, což se mu nakonec vyplatilo. Nejdřív dokázal udržet soupeře u mantinelu a poté dokázal vyhodit.
34:05'
Lvi se opět osvobodili dlouhým vyhozením, ale Klimeš okamžitě puk vrátil zpět.
33:44'
Dominik Lakatoš pálil z pravého kruhu, kotouč se k Machovskému ale nedostal.
33:31'
Bukarts teď nic nevymýšlel a z levé strany zkusil najít volný prostor nad Machovského ramenem. Na tuto variantu ale brankář číhal a puk chytil.
33:00'
Jeden z hradeckých hokejistů ztratil hokejku a Vítkovice tak hrají přesilovku pět na tři a půl hráče!
32:48'
Domácím to dnes vůbec nelepí. Radek Smoleňák chtěl změnit směr a uklouzl a při snaze hrát puk podrazil svého soupeře. Jasné dvě minuty pro hradeckého kapitána.
32:28'
Vítkovičtí hrají v ponechané výhodě.
32:06'
Radek Pilař střílel zleva a chtěl využít clony před Lukášem Klimešem, ten však stihl zasáhnout.
31:53'
Obrovská šance Lvů! Ti jeli tři na jednoho a zodpovědnost na sebe vzal Jérémie Blain, ale nebylo to nejšťastnější řešení. Jeho rána nebyla tak kvalitní, aby překonala Klimeše.
31:33'
Matěj Chalupa chtěl narazit na hrazení Patrika Kocha v rámci souboje o puk, k ledu se nakonec poroučeli oba.
30:44'
Roberts Bukarts naskočil z trestné rovnou do útoku, po obkroužení brány ale jeho pokus jenom proletěl brankovištěm do rohu.
30:32'
Filip Pavlík vyslal hodně tvrdou ránu od modré čáry, ale Lukáš Klimeš je zatím velmi jistý. I tento zásah levým betonem byl úspěšný.
29:40'
Kotouč mířil z rohu pomalu k modré čáře a skákající pryž si chtěl Blain u ledu zastavit rukavicí, jenže se netrefil a Hradec tak musel vyklidit pásmo.
29:23'
Okuliar vypálil z pravého kruhu, ale trefil hokejku soupeře a sražený puk skončil vedlle Klimešovy brány.
28:47'
Jérémie Blain vypálil od modré a Klimeš toho přes clonícího Smoleňáka moc neviděl, i tak ale stál na správném místě. Následně hosté vyhodili.
28:39'
Střela Kevina Klímy byla sražená vysoko nad bránu a skončila až v ochranné síti.
28:28'
Hradec má šanci dostat se zpátky do zápasu. Roberts Bukarts inkasuje dvě minuty za sekání, i když se mu tento verdikt vůbec nelíbí.
28:21'
Kotouč se na chvíli vrátil zpátky do středního pásma, a tak když s ním Peter Mueller překročil modrou čáru, pískal se ofsajd.
28:12'
Ostravané mohou být konečně v klidu. Dvougólové vedení v celé sérii ještě neměli. Nyní jim stačí vyhazovat puky ze svého pásma.
27'
Bukarts nabil Dejovi, ten pálil podruhé, 0:2
27:46'
Werek střílel z ostrého úhlu a ještě byl hodně nepříjemný při snaze o dorážku, ale Klimeš si poradil s celou situací.
27:00'
Lalancette hledal před bránou Klímu, ale rychlá snaha o snížení nevyšla.
26:39'
Vítkovice právě vstřelily branku!
Na rozdíl od soupeře Ridera přesilovku využívá a jde do dvougólového trháku! Petr Gewiese poslal po mantinelu puk na Robertse Bukartse, jenž krásně přiťukl mezi kruhy RASTISLAVU DEJOVI. Ten už měl poměrně lehkou práci, když z první poslal kotouč do odkryté části hradecké svatyně – 0:2. Asistence: Roberts Bukarts, Petr Gewiese.
26:15'
Štohanzl dostal další příležitost ujet, ale puk ho trefil do brusle. Hradecký útočník hru otočil a ušetřil čas.
25:59'
Martin Štohanzl mohl být vyslán do samostatného úniku, jenže vyhazující spoluhráč si ho nevšiml. Nicméně Štohanzl pokračoval v jízdě a nakonec vracel puk Klimešovi nebezpečně na teploměr!
25:45'
Ani další založení útoku Rideře nevyšlo, protože porušila pravidlo o ofsajdu.
25:16'
Dominik Lakatoš pálil od modré čáry, neseřídil však mířidla a puk skončil na zadním mantinelu. Mountfield následně vyhodil.
25:14'
První přesilovku budou mít také hosté. Oliver Okuliar místo nadzvednutí hokejky soupeře trefil svého soka do štítku a dostává dvě minuty za vysokou hůl.
24'
Machovskému vypadl puk, pak přežil další závar
24:48'
Už to vypadalo, že se dlouhá hokejka Okuliara proháčkuje až do pásma, jenže při třetí kličce mu kotouč ujel.
24:37'
Gewiese dostal přihrávku přes celou šířku kluziště na levou stranu, ale jeho střela na dlouhou hokejku šla hodně vedle.
24:27'
Ethan Werek si počkal na puk poslaný po mantinelu a potom z otočky naslepo vystřelil, trefil se doprostřed Klimešovy výstroje.
23'
Smoleňák sešrotoval Gewieseho, ten se chtěl prát!
23:41'
Na druhé straně odpovídá velkou šancí také hradecký Mountfield. Jan Eberle dostal puk na hůl ve velké blízkosti Klimeše, kterému zkusil udělat dlouhou kličku do forhendu, ale jeho střelu hostující gólman přizvedl nad bránu.
23:07'
Tohle byla neskutečná šance Ridery! Hradci se nepovedlo dostat puk z pásma a nejednou jeli ve dvou na jednoho Marek Kalus a Lukáš Krenželok. První jmenovaný vystřelil zprava a po Machovského zákroku se ještě dostal puk na hůl Krenželoka, jemuž do střely do odkryté části klece na poslední chvíli vrazil hokejku jeden z beků!
22:45'
Petr Chlán teď vjel ve velké rychlosti do útočného pásma a hledal místo u bližší tyče, ale to Machovský zavřel.
22:23'
Kevin Klíma našel na levém kruhu krátce po buly puk a z pokleku jej vyslal na branku, tam však stál jen připravený Lukáš Klimeš.
22:18'
Radek Smoleňák se dostal do křížku s Petrem Gewiesem, kterého tvrdě trefil u mantinelu. Šlo však jen o slovní pošťuchování.
22:05'
Filipu Pavlíku přeskočil při rozehrávce puk hokejku, a tak se hradecký obránce ještě vrátil a zkusil to znovu.
21:43'
Nepříjemnou střelu nad ledem vypustil z levé strany Patrik Koch, ale Machovský měl dobrý výhled, takže puk schoval do výstroje.
21:19'
Skákavý puk nedokázal ani jeden z dvojice Hradeckých odpálit pryč, a tak se Peter Mueller dostal ke střele z úhlu. Tu si Machovský pohlídal.
20:45'
Nahození Matěje Chalupy trefilo do zad jednoho z obránců v modrém. Třináctý útočník Mountfieldu se tedy objevuje na ledě.
20:28'
Vítkovice jsou na ledě kompletní, Hradec tedy na rozdíl od včerejška dnes první přesilovku nevyužil.
20:22'
Z pravé strany vypálil na vyrážečku McCormack, ale i s touto střelou si Klimeš věděl rady.
20:14'
Jordann Perret nabruslil do pásma s pukem na holi a dostal se až ke střele zblízka a z velkého úhlu, Lukáš Klimeš utěsnil místo u bližší tyče.
20:01'
Na ledovou plochu už vjeli hráči obou týmů, za malou chvíli začne druhá dvacetiminutovka.
První třetina je za námi a vůbec poprvé v celé sérii po ní vedou Vítkovice. Ty se dočkaly v 16. minutě zásluhou Rastislava Deje, který to shodou okolností v ČPP Aréně dobře zná. Hosté měli více gólových příležitostí, ale i domácí Lukáše Klimeše párkrát zaměstnali. Novic v brankovišti Ostravanů je ale zatím bezchybný.
Druhá dvacetiminutovka začne přibližně v 16:55.
Střely na branku v 1. třetině:

Hradec Králové – 10
Vítkovice – 8
20:00'
19:35'
Z rohu vítkovického obranného pásma se odrazil puk až do toho středního a oba týmy ještě poslaly na led čerstvé síly.
19:16'
Graeme McCormack natáhl od modré čáry a Klimeš vyrazil betonem jen před sebe, ale následná dorážka skončila těsně vedle.
18:44'
Vítkovicím se povedlo rychle dostat ke kotouči a poslaly jej přes všechny čáry, aby se osvobodily.
18:27'
Vítkovice teď jely do úniku třech proti dvěma, ale kličku skvěle vystihl Jérémie Blain. Ten si puk posunul k mantinelu a byl zezadu naremplován Dominikem Lakatošem. Ten odchází na trestnou lavici za vražení na hrazení.
17:51'
Jérémie Blain si vzal chvíli po buly puk na hokejku a poslal na bránu přízemní střelu, která skončila před Klimešem. Ani jeden z Hradeckých se ale nezorientoval dostatečně rychle na to, aby mohl dorážet.
17:45'
Bohumil Jank poslal touš na bránu od levého mantinelu z blízkosti kruhu pro vhazování, po sražení střely se píská a vhazování proběhne po Klimešově pravici.
17:41'
Graeme McCormack vystřelil od modré čáry, ale netrefil bránu.
17:15'
Znovu letěl kotouč od modré lajny na Machovského svatyni, letící kotouč se tentokrát nevešel mezi tři tyče.
17:10'
Další solidní příležitost hostů, konkrétně Patrika Kocha, který se do pásma vřítil z pravé strany. Jeho pokus ale Machovský udržel ve výstroji a následně byl hostující obránce ještě důrazně dohrán.
16'
Lakatoš našel Deje, ten otevřel skóre, 0:1
16:49'
Jan Eberle pálil z pravého kruhu, Lukáš Klimeš byl však pozorný. A poté si vítkovická obrana poradila i s dotíráním na brankovišti.
16:21'
Petr Kalina nahodil do pásma vysokým obloučkem, ten nikdo z domácích nedojel.
15:51'
Studená sprcha pro hradeckou ČPP Arénu, protože hosté jdou do vedení. Dominik Lakatoš se nejlépe zorientoval za bránou Hradce a poslal puk na RASTISLAVA DEJE, který zakončil přesně k dlouhé tyči. Asistence: Dominik Lakatoš, Petr Gewiese.
15:44'
Z pravé části modré čáry vypálil Petr Gewiese, Machovský byl pozorný. Vítkovice ale zůstávají i nadále na puku.
15:38'
Hradeckým hokejistům ani fanouškům se to moc nelíbí, na verdiktu jejich zakázaného uvolnění však nic nezmění.
15:27'
Ethan Werek velmi dobře prohodil puk do útočné třetiny na pravou stranu, odkud střílel nad rameno Patrik Miškář, ale Klimeš byl opět připraven.
15:02'
Jan Eberle skočil ze střídačky rovnou do útočné akce, jeho pokus zprava na vzdálenější tyčku však nevyšel.
14:20'
Jérémie Blain dostal prudký pas na modrou čáru, takže jeho střela byla slabá. Po delší době ale musel jeden z gólmanů alespoň do nějaké akce.
13:44'
Radovan Pavlík a Marek Zachar číhali na útočné modré na průnikovou nahrávku, ta ale nebyla přesná a hra tak nakonec skončila v rohu. Tam se fanouškům nelíbil jeden ze soubojů, rozhodčí však zůstávají v klidu.
13:18'
Radovan Pavlík chtěl projet do pásma individuálně, ale i on byl zastaven na modré čáře. Zatím se líp daří obranám.
12:28'
Už se opět hraje a hra se momentálně přelévá z jedné strany na druhou, ani jednomu z mužstev se však nedaří vydržet déle na puku.
12:02'
Ostravané nevypočítali přechod do útočné třetiny, a tak je jim pískáno postavení mimo hru. Následuje chvíle oddechu, jelikož tu máme další komerční přestávku.
11:50'
Radek Smoleňák se dostal do křížku s Peterem Muellerem, ale hra pokračovala dál. Blain v útočném pásmu zkusil udělat kličku, ale ta byla přečtena.
11:35'
Vypadalo to, že se Radek Pilař vydá do přečíslení se svým spoluhráčem, jenže ani jeden neměl dostatečnou rychlost. A tak Pilař alespoň krátce po přechodu modré zleva prověřil Klimešovu pozornost.
10:28'
Chvíli nato sebral hrací předmět u modré Jakub Stehlík, proti jehož přízemnímu pokusu už musel Matěj Machovský zasáhnout.
10:10'
Marek Kalus jel se spoluhráčem dva na dva a rozhodl se vypálit. Matěj Machovský jeho střelu vyrazil jen před sebe, takže si ji útočník Ridery dojel a nebezpečně vypálil podruhé, ale opět neuspěl.
09:54'
Východočeši měli dobře vysunutý forčekink až do středního pásma, a tak se nepovedlo hráčům Ridery projít do útočné třetiny.
09:32'
Obrovská hrubka v rozehrávce Ostravanů vedla k tutovce, kterou měl hrdina předchozích dvou střetnutí Patrik Miškář. Ten si puk přehodil na forhend, ale z velké blízkosti Lukáše Klimeše nepropálil. První tutovka také na straně Hradce.
09:01'
Jérémie Blain dobře vystihl vítkovickou nahrávku a mezi kruhy vypíchl puk, najíždějícímu si hostujícímu útočníkovi tak nebylo dopřáno vystřelit.
08:40'
Vítkovice rychle otočily hru a dostaly se do útočného pásma, kde byl v šavlovačce nejúspěšnější Petr Fridrich, ale jeho střela z těžké pozice byla velmi pomalá, takže hradecký brankář zasáhl bez potíží.
08:11'
Filip Pavlík, který dnes hraje se sešitým uchem po včerejší ráně pukem, teď podržel puk za svou bránou a oba celky vystřídaly. Z následné rozehrávky Hradce vzešel jen kotouč vystřelený mimo led.
07:46'
Ve středním pásmu teď byla velká mela o puk, který nakonec skončil v obranném pásmu Ridery. Stejně jako ve většině utkání se zatím hraje velmi opatrně.
07:06'
Střela Jérémieho Blaina byla nepřesná a možná i ztečovaná clonícím hráčem, tak jako tak ale skončila jen vedle tyče.
06:56'
Další poměrně horké chvíle před Matějem Machovským, který musel mít v permanenci oba dva betony. I tentokrát ale domácí brankář zasáhl přesně.
06:42'
Smoleňák chtěl vyhodit puk z pásma, ale ten po odrazu od protihráče vyletěl ven.
06:37'
Jakub Stehlík měl doposud asi největší šanci v utkání! Z prostoru mezi pravým kruhem a modrou čárou napálil puk do horní části brány a Matěj Machovský se musel vytáhnout, aby jeho pokus odklonil nad brankovou konstrukci.
06:12'
Christophe Lalancette zkusil nahodit zleva z velkého úhlu, tyčku měl ale Klimeš pokrytou. Následně vyletěl puk až na vítkovickou střídačku a na řadě je první komerční přestávka.
06:03'
Radek Smoleňák teď velmi dobře napadal rozehrávku Vítkovic, takže modří nevěděli, kam mají rozehrát. Nakonec kotouč napálili až na icing.
05:38'
Východočeši rychle otočili hru a opět jeli do útočného pásma, kde udělal několik myšek Oliver Okuliar a vytvořil si tak prostor na střelu na lapačku Klimeše, který ale právě touto rukavicí puk zkrotil.
05:22'
V souboji devětadvacítek zvítězil Petr Kalina nad Lukášem Krenželokem a nedovolil mu od levého mantinelu pokračovat k Machovského brance.
05:06'
A znovu aktivní Radovan Pavlík, který ve třetím semifinále pečetil výhru Mountfieldu HK do prázdné brány. Tentokrát byl jeho pokus sražen do ochranné sítě.
04:49'
Christophe Lalancette pěkně vystřelil švihem z vrcholu pravého kruhu a Lukáš Klimeš měl plnou výstroj práce, puk ale zvládl odrazit do vzduchu a pryč od klece.
04:35'
Další pokus Janka, tentokrát z otočky, který pro změnu zlomil hokejku soupeře. Na zničené hole tedy 1:1.
04:07'
Petr Gewiese si vzal krátce po vhazování puk na modrou lajnu a vyslal tvrdou ránu, nemířil ale přesně. Kotouč tak jen narazil do zadního hrazení.
03:54'
Miškář ve spolupráci s Rosandičem ubránili obrannou modrou lajnu, následně měla obě mužstva prostor na vystřídání, jelikož hosté zamířili s pukem až ke svému brankáři.
03:39'
Filip Pavlík, který se oklepal po ráně do ucha z minulého střetnutí, tentokrát střílel z pravé strany, ale jeho rána byla sražena dřív, než doletěla ke Klimešovi.
03:03'
Hradečtí se znovu dostali do pásma pomocí nahození, které se jim podařilo rychle vybojovat.
02:38'
Vítkovičtí se dlouho snažili udržet kotouč v boji před hradeckou střídačkou, dobrý forčekink jim v tom ovšem zabránil. Následně mohli jít domácí do úniku, jenže to pro změnu uhasili hosté.
02:28'
Lukáš Klimeš musel poprvé zasahovat, protože z levé strany přijel Radovan Pavlík, který to zkusil na bližší tyč. Vítkovický brankář zasáhl jistě.
02:14'
Ridera nahodila touš do útočné třetiny, první u hracího předmětu byli ovšem McCormack s Jankem, kteří rychle otočili hru.
01:55'
Po buly se puk dostal za bránu Matěje Machovského, ale domácí jej nakonec vydolovali a šikovně vyhodili na druhou stranu tak, aby to nebyl icing.
01:42'
Tahle rozehrávka se východočeskému celku nevyvedla. Byla příliš dlouhá a puk tak doletěl jen na icing, vhazovat se bude po Machovského pravici.
01:30'
Před Machovským došlo k první trochu nepřehledné situaci, ale plácnutí do puku nakonec skončilo pouze v rohu kluziště.
00:49'
Na rozdíl od včera se dnes snaží do mače vstoupit aktivněji Hradečtí, kteří se chopili útočné aktivity, nicméně Lukáš Klimeš zatím střelu řešit nemusel.
00:21'
Bohumil Jank při první střele zápasu zlomil hokejku, takže odjel rychle střídat.
00:11'
Po úvodím vhazování se kotouče chopili rychle domácí, kteří jej zavezli do útoku, nedostali se ale dál než za Klimešovu branku.
00:01'
Naopak Vítkovické vítá velký pískot.
Stejně jako včera, i dnes nastupují domácí hokejisté na ledovou plochu doprovázeni šlehajícími plameny.
První příležitost ve vítkovické sestavě v této sérii dostává také Matěj Prčík, který nahradí Raskoba. Na domácí straně tentokrát chybí "zlý muž" Patrik Marcel a na pozici třináctého útočníka začne Matěj Chalupa.
Vítkovice už nemají co ztratit, takže se dnes rozhodly pro radikální krok a posílají do brány Lukáše Klimeše, který naposledy chytal v 52. kole proti Liberci. Právě v tomto utkání předvedl fantastický zákrok za zády, tak uvidíme, jestli se dnes dočkáme něčeho podobného.

Mountfield HK: Machovský (Kiviaho) – McCormack, Jank, Blain (A), Kalina, F. Pavlík (A), Rosandić – Werek, Miškář, Eberle – Kev. Klíma, Lalancette, Perret – Okuliar, Zachar, R. Pavlík – Smoleňák (C), Štohanzl, Pilař – Chalupa.
Trenér: Tomáš Martinec

HC Vítkovice Ridera: Klimeš (Stezka) – Grman, Mikuš, L. Kovář, Koch, J. Stehlík, Gewiese, Prčík – Mueller (A), Krieger, Jarůšek – Lakatoš (C), Dej, Bukarts – Kalus, Kotala, L. Krenželok (A) – Lednický, Chlán, Fridrich.
Trenér: Miloš Holaň

Rozhodčí: Jeřábek, Pražák – Ondráček, Špůr.
Dá se očekávat, že do čtvrtého zápasu Ridera vlétne s maximálním nasazením, protože už nemá na co čekat. Domácí pro změnu budou chtít poprvé ve své extraligové historii postoupit do finále a tento počin oslavit před domácí zaplněnou halou. Dá se tedy očekávat vypjatý zápas a doufám, že si ho společně se mnou užijete. Utkáním vás budou provázet Lukáš Foff a Klára Petrásková.
Východočeši zvládli tři extrémně vyrovnané duely v řadě. Nejprve ve vítkovické aréně vyhráli 1:0 na nájezdy, když se prosadili všichni čtyři exekutoři Hradce, což se stalo v historii play off vůbec poprvé. Druhé semifinále bylo také velmi dlouho bezgólové a pak se dvakrát dostali do vedení domácí. Lvi však nejprve srovnali na 2:2 a pak se poprvé v sérii stal hrdinou žolík Tomáše Martince Patrik Miškář, který kontroverzním gólem bruslí rozhodl o výhře svého týmu 3:2 v prodloužení. Pod Bílou věží pak Hradečtí vedli 2:0, ale Ostravané srovnali na 2:2. Druhý životní moment však zažil Patrik Miškář, který střelou zpoza obránce zvýšil na 3:2 a do prázdné brány pojistil výsledek další odchovanec Mountfieldu HK Radovan Pavlík.
Krásné odpoledne z ČPP Arény v Hradci Králové, kde se už dnes může rozhodnout o prvním finalistovi letošního ročníku extraligy. Domácí Mountfield HK totiž nad HC Vítkovice Ridera vede v sérii už 3:0 a bude mít první mečbol.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.